Волонтерський центр звітує
Неоголошена війна з Росією продовжується, попри всі домовленості. Наші захисники, які зараз перебувають на Сході України, та ті, котрі повернулися звідти, потребують нашої підтримки як моральної, так і матеріальної.
У Ковелі підбили підсумки волонтерської роботи Ковельського центру допомоги 51-й ОМБР за 2015 рік. Учасники зібрання, волонтери центру з Ковельщини та сусідніх районів, звітували про свою діяльність та обговорювали плани на майбутнє. Приємно було бачити, що серед присутніх, котрі, не шкодуючи ні сил, ні часу, роблять все можливе, аби надати допомогу нашим бійцям та їх родинам, — як люди старшого віку, так і молодь.
Координатор Ковельського центру допомоги 51-й ОМБР Наталія Попова (Соколова) розповіла про те, що сьогодні волонтери працюють в шести напрямках, успішно реалізуючи понад два десятки проектів.
Серед основних завдань ковельських волонтерів — допомога бійцям із відновленням сил. Саме з цією метою вони взялися втілювати в місті кілька проектів, завдяки яким наші Герої зцілюються від фізичних та психологічних травм.
Бойові дії лишають шрами не тільки на тілі. Спогади про пройдене, полеглі в бою побратими стають частиною життя хлопців, які воюють на Сході країни. Як краще адаптувати людей, що повернулися додому з війни, позбавити посттравматичного синдрому, думають волонтери, оскільки на державному рівні відповідні програми, на жаль, не розроблені.
Надання психологічної допомоги військовослужбовцям, котрі побували у зоні АТО, — завдання, яке взяла на себе волонтер Анна Лисакова, що є координатором проекту "Зігрій душу". Завдяки її ініціативі та за підтримки благодійників з різних куточків України медико-психологічну реабілітацію пройшли 272 бійці. Зокрема, армійці відпочивали на еко-курорті "Ізки" у селищі Міжгір'я на Закарпатті. На реалізацію цього проекту були спрямовані й кошти, виручені від продажу картин хлопців — учасників АТО. До речі, творчі роботи бійців експонувалися на виставці в Брюсселі (Бельгія). Їх продали з аукціону на суму 1000 Євро, які підуть на подальшу реабілітацію.
З бійцями, які потребують психологічної підтримки, працюють професійний кризовий психіатр, психолог, реабілітолог, арт-терапевт.
Допомога пораненим в зоні АТО включає у себе лікування та подальшу реабілітацію бійців. Тож всі небайдужі, хто хоче підтримати поранених наших солдат, можуть долучитися до проекту "Врятуй Героя!" (координатори Людмила Савіна та Наталія Соколова).
Протягом року волонтери займалися організацією лікування 400 наших бійців з пораненнями різного ступеня важкості. Нашої підтримки, на жаль, і зараз потребують важко поранені хлопці. Більше 20 ковельчан-учасників АТО пройшли перелікування у приватних клініках, в тому числі й за кордоном. Завдяки волонтерській підтримці наші військові лікуються у медичних закладах Луцька, Львова, Києва.
Аби подарувати здорову посмішку нашим захисникам, було запроваджено проект "Посмішка Героя" (координатор Сергій Приходько). За цей рік в рамках проекту Сергієм Приходьком було проліковано та протезовано майже 50 волинських бійців. Всі стоматологічні роботи волонтер-стоматолог виконав безкоштовно. І хоч він щиро вдячний усім благодійникам, що пересилали кошти на матеріали, однак таких, на жаль, виявилось небагато. Адже за звітний період на благодійний рахунок надійшло заледве 700 гривень (лише напередодні звіту ця сума збільшилась до 3 тис. грн.). Зі слів Сергія Приходька, усі ці кошти будуть перераховані на підтримку дружини загиблого на Сході України ковельчанина Володимира Кияна.
Наступна сходинка роботи волонтерів у цьому напрямку — залучення й інших ковельських стоматологів до благородної справи.
Акції благодійної допомоги сім'ям загиблих Героїв, поранених та полонених бійців АТО увійшли в наше сьогодення і стали його невід'ємною частиною.
"Допоможи малечі, яким війна лягла на плечі" — проект, координатором якого є Людмила Савіна. Долучившись до нього, кожен може подарувати промінчик добра дітям Героїв АТО. Окрім поїздок на відпочинок за кордон, 17 ковельських дітей учасників АТО мають можливість відвідувати безкоштовні річні курси англійської мови, які влаштували їм Інна та Павло Поліщуки. Курси оплачує благодійниця з Бельгії Ангеліна Балкан.
Організатори курсів мають багато цікавих ідей, аби їхнє навчання було змістовим і цікавим. Адже за рівнем успішності дітей, які, до речі, вже можуть похвалитися своїми успіхами, буде визначено, хто з них буде відзначений подарунками, а хто у складі євроінтеграційної групи поїде влітку за кордон на відпочинок та навчання. Для дітей проводитимуться англомовні екскурсії. А от директор кінотеатру "Прем'єра", волонтер Руслана Цюп'яшук пообіцяла найкращим учням англійської школи вручити безкоштовні квитки на мульт-прем'єри.
В рамках проекту "Зберемо дитину Героя до школи" (координатор Наталія Боярина) дітям передано 63 зібраних шкільних рюкзаків (вартість кожного 1300 гривень), 100 наповнених канцтоварами пеналів. За сприяння нещодавно звільненого з полону кіборга Олега Кузьміних 14 дітей зі сколіозом отримали ортопедичні рюкзаки.
Залишити коментар