20 листопада ц. р. у Ковелі відбулося віче з нагоди Дня Гідності та Свободи. Ковельчани, вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні та віддаючи шану тим, хто на Сході України власним життям демонстрував і демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі, зібралася на площі Героїв Майдану. Захід пройшов за участю представників міської влади, духовенства, політичних партій та громадських організацій, учнівської молоді, громадськості.
До учасників зібрання звернувся міський голова Олег Кіндер. У своєму виступі він, зокрема, сказав про те, що з незламним духом і з нескореною душею українці постали перед всім світом під час двох революцій: Помаранчевої та Революції Гідності, обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, проявивши свою готовність до активності, єдності, самопожертви.
Сотня активістів Євромайдану пожертвувала найціннішим, що у них було. Вони віддали життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів. Ковельчани були активними учасниками тих подій і доклали багато зусиль для того, аби демократичні цінності перемогли.
Олег Олексійович закликав усіх присутніх завжди пам'ятати про велику жертовність кращих представників нашого народу, у тому числі наших земляків, в прагненні до свободи та бути гідними їх невмирущої слави.
Тимчасово виконуючий обов'язки військового комісара Ковельського ОМВК, майор Андрій Середюк та міський голова Олег Кіндер виконали почесну місію – вручили медалі "Захисник Вітчизни" учасникам АТО Сергію Літвиновичу та Віктору Матіщуку. Шестеро наших бійців отримали посвідчення учасників антитерористичної операції.
Ведучі народного віча Вікторія Савлук та Наталія Гончар нагадали про події, які змінили хід української історії.
Далі активні учасники подій дворічної давнини поділилися своїми спогадами. Зокрема, секретар міської ради Віра Федосюк, котра очолювала Ковельський міськрайонний штаб національного спротиву, розповіла про те, як вперше організовувались та виходили люди на центральну площу міста. Вона назвала імена тих, хто брав безпосередню участь у подіях на Майдані у столиці, хто щодня виходив на ковельський майдан.
Це – Михайло Гетьман, Ігор Верчук, Ігор Ткачук, Вадим Ткачук, Микола Печенюк, Ігор Пініс, Галина Лічман, Віктор Лук'янчук, Андрій Броїло, Володимир Андросюк, Василь Дудка, Володимир Кравчук, Сергій Дружинович, Наталія Вознюк, парафіяни УПЦ КП на чолі з Василем Мичком та багато інших, серед яких представники громадських організацій, очолювані Марією Хотинською (нині, на жаль, покійною) та Яковом Лавренком.
Віра Федосюк закликала представників політичних партій, громадських організацій до конструктивної роботи на благо нашого рідного міста в пам'ять про тих, хто віддав своє життя за Україну.
Враженнями від відвідин київського Майдану з зібранням поділились активні його учасники Ігор Верчук, головний координатор від Волині у місті Києві Михайло Гетьман.
Серце огортав біль, а на очі набігали сльози, коли звучали вірші та пісні у виконанні вихованців студій естрадного співу "Надія" Сашка Шевчука та "Зорепад" НВК № 13 Вікторії Тітчук.
Продовжився захід молебнем за Україну, який відслужили благочинний Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Анатолій Александрук з духовенством та священик храму блаженного Миколая Чарнецького Української Греко-католицької Церкви отець Євген Задорожний.
21 листопада – це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, згадуємо тих, хто віддав життя в боротьбі за нього, тож присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх, хто пожертвував своїм життям зради світлого майбутнього нашої держави.
Після цього учасники віча вирушили до пам'ятного знака "Борцям за волю України", стели пам'яті загиблим учасникам АТО та Героям Небесної Сотні, біля яких поклали квіти і запалені свічки.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час віча з нагоди Дня Гідності і Свободи у Ковелі.
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Залишити коментар