Ковельчанин Олександр МАЙДАНСЬКИЙ щодня пробігає не один кілометр. І це – незважаючи на солідний вік, адже минулого року він зустрів свій сімдесятий день народження. А ще Олександр Іванович – член громадської організації "Спортивний клуб "Ковель", обласного центру "Інваспорт", а також активний учасник традиційних легкоатлетичних пробігів, які проводяться у місті та обласному центрі.
На біговій доріжці стадіону ФОКу, що в мікрорайоні "Сільмаш", яку він називає своєю "стежиною здоров'я", нашого земляка можна побачити щоранку – і влітку, і у холодну пору року.
Олександр Майданський народився 1942 року в селі Майдані, яке розмістилося у мальовничій місцевості біля річки Стохід. Там промайнуло його босоноге дитинство. Був непосидючим, жвавим хлопчиною.
– Кожного дня бігав за обручем вздовж дороги, грав з однолітками у піжмурки, футбол, але й батькам допомагав по господарству, – пригадує Олександр Іванович. – Щодня долав шість кілометрів в Новодібровську семирічну школу, де почалась моя шкільна наука. Продовжив навчання в Голобській середній школі, куди доводилось долати вже 10 кілометрів.
У шкільні роки Сашко серйозно захопився спортом. Особливо полюбляв грати у футбол. Результати не забарилися: юним футболістом гордилися усі його знайомі й друзі. Адже у 1959 році команда м. Ковеля, у складі якої грав сімнадцятирічний Олександр, зайняла друге місце на ХІІІ спартакіаді школярів з футболу. Згодом юнака нагородили Почесною грамотою за зайняте перше місце у розіграші на першість району з футболу.
З 1962 по 1966 роки заочно навчався у Володимир-Волинському технікумі механізації та на денному відділі технічного училища № 37, закінчивши їх з "відзнаками". І хоч навчання було на першому плані, спорт не полишав.
Продовжував займатися спортом і у наступні роки: і коли вчителював, і під час роботи на посадах автомеханіка, інженера по новій техніці, які займав з 1967 по 1971 роки в Ковельському районному об'єднанні "Сільгосптехніка". Але це не заважало йому бути передовиком у роботі.
Спорт – не єдине захоплення Олександра Майданського. Він – учасник художньої самодіяльності, тривалий час входив до складу Любитівської хорової народної капели. А згодом, працюючи на заводі "Ковельсільмаш" (1971-1977 роки), де займав різні посади, співав у хоровому колективі заводу, якому було присвоєно звання "народний". Також виступав у складі чоловічого вокального ансамблю ПТУ-7, де викладав спеціальні дисципліни.
Паралельно закінчив курси іноземних мов (вивчав французьку) у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка. Відтоді почався для нашого земляка новий етап у житті.
У 1980-1984 роках він перебував у закордонному відрядженні в Гвінеї (Західна Африка). Там, у незвичних для нього умовах, викладав автомобільну справу в політехнічному інституті м. Лабе. Три роки поспіль був переможцем серед спеціалістів Міністерства світи і профтехосвіти. І хоч вільного часу не завжди вистачало, проте Олександр Майданський навіть в короткі миті відпочинку не звик сидіти, склавши рук. Він став ініціатором проведення інтернаціональних вечорів, організував групу здоров'я, займався спортом сам та інших заохочував до цього.
Повернувшись додому, працював викладачем загальнотехнічних і спеціальних предметів у Ковельському машинобудівному технікумі.
Нині, перебуваючи на пенсії, Олександр Майданський активно займається громадською діяльністю. Так, незабутньою для її учасників стала організована ним чотири роки тому зустріч випускників 1959 року випуску Голобської середньої школи.
Серед найяскравіших моментів його сьогодення — участь у легкоатлетичних пробігах з нагоди Дня Перемоги, легкоатлетичних пробігах під патронатом голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, традиційних новорічних пробігах і т. д.
І хоч серед учасників змагань він один з найстарших, та заввиграшки долає й десятикілометрові дистанції поряд із молоддю. За це отримав відзнаки – дипломи та грамоти місцевого і обласного рівнів.
– Спорт для мене – моє життя, – формулює своє життєве кредо Олександр Майданський. – Доки житиму – бігатиму, а доки бігатиму – житиму.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКУ: Олександр МАЙДАНСЬКИЙ.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар