Періодично у нашій газеті з'являються публікації, які так чи інакше пов'язані з Ковельською комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою імені Євгена Кондратовича. Але, попри це, інтерес до її історії та розвитку не тільки не згас, але й примножується. Пояснити це можна тим, що наші юні спортсмени не дозволяють забути про перемоги своїх попередників. Вони не тупцюють на місці, а із ще більшою впевненістю завойовують п'єдестали не тільки на Волині, а й в Україні, за її межами.
Майстер спорту Радянського Союзу, депутат міської ради, Заслужений тренер України Олена Клімашевська займає посаду директора Ковельської комплексної ДЮСШ ім. Євгена Кондратовича вже дев'ять років. І за цей період рівень спортивної майстерності нашого міста значно зріс. Про це та інше ми й поспілкувалися з нею напередодні ювілею спортшколи, двадцятиріччя якої колектив закладу відзначив учора.
– Олено Миколаївно, розкажіть, з чого ж почалась історія спортивної школи?
– У середині 1989 року з ініціативи голови міської ради Євгена Поліщука, народних депутатів почала втілюватись у життя ідея будівництва спортивно-оздоровчого комплексу в Ковелі (до цього зі згоди голови міськвиконкому Романа Герасимова був розроблений проект документації спорткомплексу "Колос" для готелю "Лісова пісня").
19 лютого 1994 року відбулося урочисте відкриття спортивно-оздоровчого комплексу. А вже 26-28 лютого в спортивному залі пройшли перші обласні змагання з волейболу серед школярів. У березні були проведені перші заняття з плавання.
Того ж таки року у зв'язку з реорганізацією рішенням Ковельської міської ради спортивно-оздоровчий комплекс було перейменовано в комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу (у 2004 році вона набула статусу комунального закладу).
За рік роботи спортшколи до колективу прийшло визнання не тільки в області, але й в Україні. 1995 року відбулася І літня Спартакіада України серед жінок, присвячена 50-річчю Перемоги. З того часу на базі КДЮСШ регулярно проводяться змагання обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів з волейболу, баскетболу, футболу, боротьби, легкої атлетики, плавання, боксу, шахів.
Золотими літерами в сторінки історії спортшколи вписане ім'я її засновника, Заслуженого працівника фізичної культури України Євгена Кондратовича, котрий і став директором КДЮСШ з часу її відкриття. Під час його керівництва вихованці школи досягли чималих результатів та змогли прославити рідне місто у різних видах спорту.
Аби вшанувати пам'ять колишнього директора комплексної ДЮСШ, я звернулась у міську раду з пропозицією щодо присвоєння спортивній школі його імені, яку тоді й підтримали міські депутати. Тож з 2011 року ДЮСШ носить ім'я Євгена Кондратовича.
– Сьогодні багатьох мешканців міста цікавить стан дитячо-юнацького спорту. В пам'яті ковельчан зберігся день відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті. Ця подія дала можливість дітям займатися фізичною культурою і спортом. Чи змінилося щось з тієї пори? Якою є ДЮСШ сьогодні?
– За два десятиліття, які минули з часу заснування школи, вона зайняла істотні позиції поряд з іншими фізкультурно-оздоровчими та спортивними закладами нашого міста. Сьогодні більше 800 дітей відвідують спортивні секції з волейболу, плавання, шахів, легкої атлетики, боксу, займаються під керівництвом досвідчених та енергійних тренерів-викладачів. Наші юні спортсмени – постійні учасники змагань обласного та всеукраїнського рівнів.
Варто сказати, що з 2006 року в закладі розпочалася в хорошому сенсі справжня "революційна" епопея. Протягом останніх років було проведено ремонти малого та великого басейнів, спортивного залу, замінено підлогу, запроваджено енергозберігаючі технології, придбано спортивний інвентар. Велика заслуга у зміцненні спортивної бази ДЮСШ належить народному депутату України Степану Івахіву, завдяки якому було повністю реконструйовано спортзал, дві роздягальні, вестибюль, надано допомогу в придбанні спортінвентарю.
Колектив та вихованці закладу щиро вдячні за повсякчасну підтримку міському голові Олегу Кіндеру, його заступнику Ігорю Прокопіву, начальнику фінансового управління міськвиконкому Валентині Романчук, а також керівникам окремих підприємств та організацій, приватним підприємствам, завдяки яким значно поліпшився матеріальний стан спортивного закладу. До речі, цього року з міського бюджету виділено 290 тисяч гривень на подальший розвиток матеріально-технічної бази спортшколи.
– Які найяскравіші досягнення юних спортсменів за останні роки Ви можете відзначити?
– У нас багато талановитих вихованців, які беруть участь у першостях області, України та світу і демонструють відмінні результати. Безумовно, це заслуги як самих спортсменів, так і їхніх тренерів.
В гарний, світлий після реконструкції спортзал потягнулись діти до занять з волейболу та легкої атлетики. Наші вихованці-волейболісти є неодноразовими чемпіонами Волинської області, переможцями обласних Спартакіад, призерами Всеукраїнської "Дитячої ліги", призерами та переможцями багатьох міжнародних турнірів. Випускники КДЮСШ продовжують грати у волейбольних командах вищих, аматорських та студентських лігах України.
Відкриття у школі секції з шахів довело, що наші діти люблять грати у цю древню гру. І це відрадно, бо шахи відволікають від вуличного бешкету і ще багатьох сучасних «проблем». А якщо зважити на результати, які демонструють наші юні шахісти, то це вдвічі приємніше.
Ось уже десять років поспіль у нашому місті проводиться міжнародний шаховий турнір "Ковель", який збирає юних перспективних шахістів з усієї України, Польщі та Білорусі. До речі, ми підтримуємо зв'язки з цими країнами, де наші вихованці неодноразово ставали переможцями різних міжнародних змагань.
Гордість спортивної школи – кандидат в майстри спорту Сергій Тарасюк, який є стипендіатом міського голови, чемпіоном області з шахів в різних вікових категоріях, призером всеукраїнських та міжнародних змагань. Однією з кращих по праву вважається також першорозрядниця Антоніна Самолюк – призерка чемпіонатів України до 10 та 12 років з класичних, швидких і блискавичних шахів, учасниця чемпіонату Європи 2012 року до 10 років.
Діти залюбки відвідують заняття з плавання. Вихованці школи постійно беруть участь не тільки в регіональних змаганнях в Луцьку, Рівному, Кузнецовську, Тернополі, Львові, Івано-Франківську, але й у всеукраїнських – в Євпаторії та інших містах.
Школою підготовлені спортсмени, які виконували нормативи майстра спорту, кандидата в майстри спорту, серед яких – Дмитро Ляшук, Андрій Семерей, Володимир Семенюк, Микола Приступюк, Віталій Павляшик, Олексій Чох, Валентин Баєв.
Постійно на чемпіонатах Волині вихованці ковельської школи плавання стають чемпіонами і призерами області.
Не маючи певних умов, за останні роки значно поліпшились результати з легкої атлетики. В командному заліку команда з легкої атлетики посіла третє місце в VІ літніх юнацьких іграх Волині в 2011 році, а в естафетному бігу – перше місце. Неодноразово чемпіоном області в метанні спису ставав Андрій Петрук та срібними і бронзовими призерами Анна Рижко, Ілля Гладніков. Призерами першості України з естафетного бігу стали Олег Семенюк та Владислав Оксеньчук, з метання спису – Андрій Петрук.
За моєю ініціативою у 2006 році було відкрито секцію боксу. За час роботи тренера Віктора Рогатіна прийшло визнання жіночого боксу в місті. Завдяки підтримці на той час міської влади вихованки Віктора Рогатіна впевнено виборювали перші місця на всеукраїнських змаганнях та міжнародних турнірах. На сьогодні Заслужений майстер спорту Тетяна Коб – семиразова чемпіонка України, Олександра Федіс – майстер спорту України, неодноразова призерка чемпіонату України. Дівчата входять до складу збірної нашої держави з жіночого боксу. Нагадаю, Тетяна Коб – чемпіонка Європи 2009 року, призерка чемпіонату світу 2010 року, а Олександра Федіс – призерка Європи 2008 року.
Вже став традиційним турнір "Кубок визволення", який проводиться на базі КЗ «КДЮСШ ім. Є. Кондратовича» серед найсильніших збірних команд різних країн з боксу серед жінок.
До речі, напередодні ювілею наш колектив відзначено Грамотою управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації за зайняте перше місце за підсумками рейтингу 2013 року з олімпійських видів спорту у Волинській області серед ДЮСШ і СДЮШОР (ІІ група).
– Які види спорту доцільно розвивати, на Ваш погляд, в закладі, який Ви очолюєте?
– Не применшуючи значення інших видів спорту, вважаю, що потрібно й надалі розвивати волейбол, легку атлетику, шахи, бокс, плавання. Акцент робимо на види спорту, які сьогодні приносять результати, мають непогану матеріально-технічну базу та кваліфікованих тренерів. Хоча, однозначно, й інші види спорту необхідно підтримувати.
– Які завдання колективу школи в цьому році?
– Головне завдання – це залучення до систематичних занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості дітей та підлітків, проведення спортивних заходів серед юних ковельчан і, звичайно ж, досягнення високого рівня спортивної майстерності, щоб наші вихованці поповнювали збірні команди області та України.
Сподіваємось й надалі зміцнювати матеріально-технічну базу школи. Також плануємо оновлення вестибюлю, встановлення вентиляції, системи для знезараження води, придбання спортінвентарю та оргтехніки.
За власною ініціативою у нас відкрито додаткову групу для діте-інвалідів, проводяться оздоровчі заняття з людьми похилого віку. Отож, хотілося б зберегти і ці напрацювання.
– Масовість чи високі результати – який пріоритет спортивної школи?
– Для мене ці поняття є тотожними. Чим вища масовість, тим ширший спектр для відбору найбільш обдарованих і перспективних дітей. Та в будь-якому разі ми ніколи не відраховуємо зі школи за низькі спортивні досягнення. На вулицю не відправляємо нікого.
– Зараз спостерігається тенденція віддавати дітей у спорт якомога раніше. Та все ж, з якого віку слід починати займатися спортом?
– Існує теорія і методика фізичного виховання, де чітко регламентовано, з якого віку і яким видом спорту можна займатися. Проте, коли вже вкотре до мене звертаються батьки, серед яких й колишні мої вихованці, з проханням зарахувати у школу їхню гіперактивну малечу, змушена зважати й на це. Позаяк спортивні секції п'ятирічним малюкам відвідувати ще зарано, то задалася метою на базі комплексної ДЮСШ відкрити фізкультурно-оздоровчу групу для дітей дошкільного віку.
– Чимало спортсменів, які починали свою спортивну кар'єру в Ковельській комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі, стали чемпіонами України, вийшли на міжнародну арену. Скажіть, як зі звичайних хлопчиків й дівчаток зробити чемпіонів?
– Майже все тримається на викладацькому складі. Тренери в нашій школі – справжні фанати своєї справи. Вони живуть спортом і поступово, невтомно, день за днем виховують спортивний дух у своїх підопічних. А ще важливими є плідна співпраця тренера і його учня, наполегливість і терпіння.
– Можете назвати кращих тренерів спортшколи?
– Я пишаюся тренерсько-викладацьким складом, який сформувався у нашому закладі. Сказати, хто кращий, неможливо. Є тренери, у яких успіхи ліпші порівняно з іншими, є вагоміші результати на рівні України.
Звичайно ж, не можу не назвати тренера з боксу, Заслуженого тренера України Віктора Рогатіна, про досягнення вихованок якого знають не лише у місті та області. Протягом двадцяти років на відділенні шахів викладає кандидат в майстри спорту, суддя І категорії Олена Черняк. Успішно розвиває здібності юних легкоатлетів Петро Карпук.
Чудовий тренерський "дует" складають Володимир Полятичко та Тетяна Максимчук, котрі очолюють секцію з волейболу з часу її заснування. Передають свій досвід юному поколінню плавців тренери з плавання Юрій Коцюба, Олександр Пасюк та Володимир Ляшук.
Тож з нагоди ювілею нашої спортивної школи бажаю усім колегам міцного здоров'я, натхнення, терпіння і плідної роботи задля розвитку фізичної культури та спорту у Ковелі. Нехай Ваші вихованці завдяки своїм високим результатам захищають честь рідної школи та міста на обласних, всеукраїнських змаганнях, поповнюють збірні команди нашої держави з різних видів спорту!
Розмовляла Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКУ: Олена КЛІМАШЕВСЬКА.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Щиро вітаю колектив Ковельської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи імені Євгена Кондратовича з 20-річчям!
Завдяки Вашій відданій праці за багаторічну історію спортивної школи до занять фізичною культурою та спортом залучено велику кількість ковельчан. Багато з них отримали звання кандидатів та майстрів спорту України, неодноразово ставали переможцями і призерами всеукраїнських та міжнародних змагань, їхні досягнення стали гордістю нашого міста та примножують спортивну славу Волині.
У цьому відомому в Україні спортивному закладі щороку відбуваються десятки змагань з різних видів спорту. У стінах ДЮСШ вболівальники не раз аплодували волейболістам, боксерам, баскетболістам, футболістам, плавцям, шахістам, борцям, легкоатлетам.
За останні роки суттєво зміцнилась матеріально-технічна база школи, що позитивно впливає на досягнення спортсменами результатів та підтримку іміджу Ковеля як спортивної столиці Волині. Важливо, що створення комфортних умов праці і тренувань є спільним завданням, яке вдається успішно вирішувати міській та обласній владі, спонсорам та колективу школи, який уже багато років очолює мудрий керівник, Заслужений тренер України Олена Клімашевська.
Ювілей школи – це спільне свято тренерів-викладачів, адміністрації та обслуговуючого персоналу, спортсменів та вихованців, а також численних вболівальників!
Вітаю усіх з 20-річчям успішної діяльності. Бажаю колективу – талановитих і наполегливих учнів, вихованцям – вдалих стартів і переможних фінішів на спортивних аренах України і світу!
З повагою – Олег КІНДЕР,
міський голова.
Залишити коментар