Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Духовність / розпочався Великий піст

16.03.2016
У православних 
та греко-католиків розпочався 
Великий піст
Вчора у православних та греко-католиків розпочався Великий піст. Він триватиме сім тижнів до Великодня, який цього року святкуватимуть 1 травня.
У перші два дні посту і в Страсну П'ятницю рекомендується утриматися від їжі, а решту часу дотримуватися помірності в їжі – не вживати м'яса, яєць і молочних продуктів.
Для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних і жінок, що годують немовлят, а також мандрівників, військових і ув'язнених піст може бути не таким суворим.
Як правило, обмеження залежать від способу життя, роботи, стану здоров'я.
Богослови наголошують, що у Великий піст потрібно не стільки обмежувати себе в їжі, скільки перебувати у духовній гармонії. Церква закликає зосередитися на внутрішньому стані, боротися з проявами гніву, образи, осуду.
УНІАН.

скачанные файлы (2)У православних та греко-католиків розпочався Великий піст

Вчора у православних та греко-католиків розпочався Великий піст. Він триватиме сім тижнів до Великодня, який цього року святкуватимуть 1 травня. У перші два дні посту і в Страсну П'ятницю...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 752
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / У вінок шани Великому Кобзарю

16.03.2016

DSC04421У вінок шани Великому Кобзарю

9 і 10 березня для кожного з нас є пам'ятними і хвилюючими днями, які у народі по праву називають Шевченківськими. Цьогоріч вони були присвячені 202-й річниці від дня народження Великого Кобзаря, а також вшануванню його пам'яті з нагоди 155-их роковин смерті.
На Ковельщині з цього приводу відбувся ряд масових заходів патріотичного спрямування, в яких участь взяли представники влади, громадськості, духовенства, молоді.
9 березня біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Ковелі відбулося покладання квітів. Вшанувати Великого Кобзаря прийшли голова районної ради Андрій Броїло, керівник апарату райдержадміністрації Степан Топольський, заступники міського голови Михайло Гетьман та Ігор Прокопів, духовенство, учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, політичних партій, керівники підприємств та установ.
На знак шани та вдячності до підніжжя пам'ятника були покладені квіти. По завершенню заходу представники громадськості читали вірші, поезію поета, які символізували єдність героїчних змагань в історії України з минувшини аж до сьогодення.
Учасники заходу засвідчили свою громадянську позицію і долучилися до всеукраїнських акцій на захист мужньої українки, незламної дочки свого народу Надії Савченко. Учасники  флешмобу скандували  гасло: "Свободу Надії Савченко!" та закликали ковельчан у трудових, учнівських і студентських колективах організувати заходи на підтримку мужньої доньки українського народу.
l
В цей же день у селі Колодниці відбулося покладання квітів до символічної могили Тараса Шевченка. Віддати данину пам'яті та шани Кобзареві прибули голова районної ради Андрій Броїло, керівник апарату  райдержадміністрації Степан Топольський, заступник голови районної ради Олександр Пасенковський, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, громадськості.
Голова районної ради Андрій Броїло у своєму виступі сказав, що для всіх нас, як хотів поет, має бути одна-єдина мета – Україна. Адже Тарас Шевченко все життя непохитно боровся за неї. Для цього маємо бути єдині і дослухатися до його мудрих настанов: "Обніміться ж, брати мої!  Молю вас, благаю!".
Представники громадськості, учнівська молодь читали поезію Тараса Шевченка. Квіти до символічної могили  Тараса Шевченка поклали представники районної влади, місцевих громадських і політичних організацій, небайдужі жителі Ковельщини.
l
10 березня, у день 155-их роковин смерті Тараса Шевченка, біля його пам'ятника у Ковелі зібрались шанувальники творчості поета різних поколінь.
"Ми йдемо до Тараса з учорашнього України в її день завтрашній. Своєю дорогою, дорогою нелегкою, непростою. А Шевченко йде до нас  своїм словом, своєю думкою, своїми заповітами", – з цими словами звернулась до присутніх ведуча заходу, художній керівник Народного дому "Просвіта" Наталія Гончар.
Панахиду відслужив благочинний Ковельського міського благочиння УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук з духовенством.
На завершення заходу присутні виконали Державний гімн України.
l
У той же день в НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13-колегіум" міста Ковеля відбулася науково-практична конференція, присвячена 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка та 25-й річниці Незалежності України.
Підготовлено за матеріалами відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків  з громадськістю міськвиконкому і відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА.
НА ЗНІМКАХ: під час заходів у Шевченківські дні у місті Ковелі і селі Колодниці.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.

9 і 10 березня для кожного з нас є пам'ятними і хвилюючими днями, які у народі по праву називають Шевченківськими. Цьогоріч вони були присвячені 202-й річниці від дня народження Великого Кобзаря, а також вшануванню його пам'яті з нагоди 155-их роковин смерті.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 903
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / Позачергова сесія міської ради

16.03.2016

dsc_0474(1)Позачергова сесія міської ради

10 березня відповідно до розпорядження міського голови  було скликано позачергову сесію Ковельської міської ради. Депутати  оперативно розглянули  єдине  питання  порядку денного –  "Про внесення змін до міського бюджету". Зміни стосувались фінансування захищених статей професійних закладів освіти.
Для Ковеля з обласного бюджету виділено субвенцію у сумі 2 млн. 23 тисячі гривень. Ці кошти будуть  спрямовані на фінансування професійно-технічного училища №5 та Ковельського професійного ліцею. Тож  працівники профтехосвіти міста зможуть отримати заробітну плату за два місяці, учні – стипендію,  здійснити оплату за енергоносії.
Міський голова Олег Кіндер доручив своєму заступнику Ігорю Прокопіву, начальнику фінансового управління Валентині Романчук та начальнику управління освіти Віктору Бичковському терміново взяти на контроль питання подальшого фінансування закладів профтехосвіти та розпочати підготовку до прийняття майнових комплексів у комунальну власність міста.
Олег Кіндер наголосив:  потрібно, щоб люди спокійно працювали і були впевнені у завтрашньому дні.
Відділ внутрішньої політики, 
організаційної роботи та зв'язків 
з громадськістю міськвиконкому.

10 березня відповідно до розпорядження міського голови  було скликано позачергову сесію Ковельської міської ради...

Виконком розглянув важливі питання

Засідання виконавчого комітету Ковельської міської ради, яке відбулося минулого четверга, розпочалося із урочистого моменту...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 617
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / Що нового у Козлиничах?

16.03.2016

02Що нового у Козлиничах?

Нещодавно  в приміщенні бібліотеки села Козлинич відкрилась на один день літературна кав'ярня для любителів книги.
Читацький люд охоче заповнив затишну залу бібліотеки, зацікавлено розглядаючи виставку книг. Найактивніші читачі К. Хвищук, С. Літвінчук, Н. Назарук, Л. Літвінчук розповіли про свою прочитану книгу та про улюбленого письменника. Автор цих рядків доповіла про тенденції сучасної української літератури. 
Не обійшлося і без ліричного моменту: переможниця цьогорічного районного конкурсу читців "Мій любий краю" Оксана Абрамчук прочитала твір Лесі Українки "Твої листи завжди пахнуть зов'ялими трояндами". А завідуюча бібліотекою Л. Яцук провела веселу вікторину.
Присутні заповнили анкети читача і, смакуючи запашною кавою, обговорювали книжкові новини. По завершенню заходу домовились про наступну зустріч.
l
В місцевій школі спільно із працівниками культури та організатором позакласної роботи був проведений виховний захід, присвячений річниці Небесної Сотні, під назвою: "Зима, що нас змінила".
Вдало підібрані та скомпоновані уривки документальних відеофільмів, креативно зроблена презентація фотографій Героїв, зворушливі пісні у виконанні учнів Богдана Васільєва та Валерії Жарко створювали довершену композицію, яка пробирала до сліз та краяла серце. 
Діти гідно вшанували пам'ять невинно загиблих.
l
Наприкінці місяця завдяки злагодженій співпраці бібліотеки зі школою відбувся дитячий конкурс читців Лесиної поезії. В заході радо прийняли участь діти молодших класів. Розпочала його завідуюча бібліотекою Лариса Яцук.
Вчителі Ольга Дуда та Ніна Олексюк підготували презентацію про дитячі роки та сім'ю відомої на весь світ поетеси. Розповідь про життєвий шлях Лесі Українки розповіла класовод 3-го класу Тетяна Жарко. А цікава вікторина про творчість захопила допитливу малечу. 
Та кульмінаційним моментом цього дійства стало саме читання віршів. Журі, до складу якого входили працівники культури, визначало переможців. 
Отож, перше місце отримав Андрій Коколюк, друге – Соломія Базильчук, третю почесну сходинку посіла Маргарита Дмитрук. 
Варто зазначити, що усі переможці – третьокласники. Багато учасників художнього читання отримали заохочувальні призи.
Наталія БАЗИЛЬЧУК, 
директор будинку культури 
села Козлинич.
НА ЗНІМКАХ: під час проведення тематичних заходів.
Фото з архіву автора. 

Нещодавно  в приміщенні бібліотеки села Козлинич відкрилась на один день літературна кав'ярня для любителів книги. Читацький люд охоче заповнив затишну залу бібліотеки, зацікавлено розглядаючи виставку книг. 

Наталія БАЗИЛЬЧУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 3
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / "Піщинка", яка на вагу золота

16.03.2016

скачанные файлы (1)"Піщинка", яка на вагу золота

Зізнаюсь: був зачарований, здивований і, без перебільшення, щасливий, побувавши на святі в Мощеній, приуроченому до Дня нашого ніжного, чарівного і співучого жіноцтва.
…Сільський клуб переповнений людьми. Прийшли мами й тата, юні і дорослі, учні і діти. Присутній сільський голова Анатолій Ліщук – і це додає святу більшої урочистості. А в аматорському народному ансамблі "Криниця" бере участь місцевий священик о. Василь.
Щирі, душевні і ліричні слова ведучих проникають в душу. Лунають пісні – веселі й сумні, народні і сучасно-популярні. Все сплелося в один квітучий вишиванковий і співучо-солов'їний вінок.
"Мощена… Мощена… Ти моя доля… Ти моя пісня… Ти в моїм серці – назавжди й навічно", – мов клятву, виспівують артисти.
Нещодавно "Вісті Ковельщини" писали про відкриття садочка в селі. Подія неординарна у наш час. Адже потрібні неабиякі зусилля громади, активна позиція сільського голови, розуміння та підтримка районної і обласної влади. Тоді я собі думав: "Як це їм, мощенцям, вдалося?".
І ось на концерті я відкрив "таємницю", в якій криється запорука успіху. Тут громада – як одне ціле! "Надбудова": сільський голова, очільники культури, священик ведуть за собою громаду, а вона відповідає взаємністю.
Здавалося б, що там за подія – концерт місцевих аматорів? А ці народні артисти майже місяць, щодня, у вільну хвилину, проводили репетиції. Старалися відшліфувати до блиску свою майстерність.
Ох, шановний читачу, не думай, що це легко. У кожного аматора сцени є домашнє господарство, яке не передбачає вихідних. А діти, чоловік, дім… Скільки не вписуй у Конституцію статей про право на відпочинок, тут лишається одне: праця.., праця.., праця…
Потрібно було бачити і відчувати цей зал. Кожна пісня, кожен виступ супроводжувалися бурхливими оплесками і вигуками: "Біс! Браво!".
Хвилею овацій зустріли присутні презентований своєрідний гімн села: "Пісня про Мощену". Слова – автора цих рядків, музика – Ольги Ліщук.
Приємно, що серед місцевих самодіяльних "композиторів" виникла конкуренція. Крім презентованої мелодії, вже написана інша версія з іншим темпом і ритмом.
Бурхливими оплесками слухачі зустріли на сцені воїна АТО, односельчанина Володимира Полозюка. Він привітав жінок із святом і побажав миру й здоров'я всім мощенцям, і не тільки. З хвилюванням, щиросердечно промовляла вітальні слова підприємець і чарівна красуня Світлана Абрамчук. Як і годиться, до громади звернувся сільський голова Анатолій Ліщук. Він наголосив, що завдяки єдності місцевої влади і громади у селі не тільки дитсадок успішно функціонуватиме, але й буде збудований новий клуб. Щиро побажав присутнім у залі бабусям, матерям, дружинам  жіночого щастя.
Я слухав, насолоджувався і переконувався: незборимий наш народ. Мощенська громада – це краплинка в розбурханому океані нашого буття, але вона віддзеркалює всеукраїнські і людські цінності.
…А сцена тим часом витьохкує, виспівує, веселиться. Зал виплескує долонями людські емоції і вигукує слова підтримки. Праця в ім'я громади не була марною. І зал висловлює свою щиру подяку. А як же інакше? Не помилюсь, коли скажу, що й відділ культури висловить своє пошанування. Тому разом з усіма кажу: "Молодці".
Сцена  затишного клубу – це своєрідний п'єдестал народної пошани для організаторів культурно-духовного дійства Любові Зінчук та Ольги Ліщук і всіх без винятку артистів ансамблю "Криниця". Тішить, що очільник громади Анатолій Ліщук весь час в народі і з народом, і, як кажуть, – на "пульсі".
Допоки лунає пісня, доти живе український народ. Як хочеться, щоб вища влада, народні депутати дійшли до розуміння, що культура, духовність, просвітництво – це наше спасіння. Забуваємо іноді, що коли навантажувати корабель на один бік, він в океані при найпершій хвилі перекинеться і потоне.
Сьогодні корабель під назвою "Україна" перевантажений боротьбою за матеріальне багатство, за політичні безморальні пріоритети. Інший бік – це бідність і нерозуміння ваги культури. Хитається корабель…
Мощенці в протилежний від перевантаження бік кладуть пісню, яка підіймає дух і моралізує душі. Скажете: що там важить піщинка? Але вона – на вагу золота!
Тож щасти  Вам, милі, добрі мощенці! Ви на  правильному шляху. Хай серця ваші жіночі вистукують не тільки в свята, а й завжди, піснею радості, здоров'ям, благополуччям, любов'ю і коханням!
Анатолій СЕМЕНЮК.

Зізнаюсь: був зачарований, здивований і, без перебільшення, щасливий, побувавши на святі в Мощеній, приуроченому до Дня нашого ніжного, чарівного і співучого жіноцтва.

Анатолій СЕМЕНЮК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 715
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Редакційна пошта / Як "Кобзар" прийшов у мою родину

16.03.2016

IMG_0885Як "Кобзар" прийшов у мою родину

Уже традиційним у міській гімназії стало Шевченківське свято для молодших учнів, які презентують свої "Кобзарики", дослідивши шлях цієї священної для кожного українця книги до домашньої бібліотеки. Більшість гімназистів принесла свій "Кобзар" як сімейну реліквію, однак багато хто розчаровано признався, що не має цієї книги на домашній полиці. 
Це святкове дійство покликане спонукати школярів разом з батьками не тільки придбати її, але й спільно читати та вивчати вірші напам'ять. Надзвичайно емоційно, старанно розповідали про домашні "Кобзарі" Юлія Тарасова, Діана Мірчук, Дарина Чорна, Софія Григола, Назар Костюкевич, Назар Товстига, Роман Козел, Захар Лазаревич, Павло Ількевич.
Ми завжди до такого дійства залучаємо бабусь, дідусів, батьків. Цього року до нас приєдналися мами Дарини Чорної, Яни Пархомук, Юлії Тарасової, бабуся Діани Мірчук, які ділилися своїми враженнями від почутого, були подивовані, з яким захопленням, гордістю розповідали учні про свої домашні реліквії. Найбільше всім запам'яталася розповідь учениці 5-А класу Анастасії Цалай, яка повідала, як її тато колись знайшов розірвану книгу в бур'янах, але не полишив "Кобзар" напризволяще, а приніс додому — так з'явилася ця книга в їхній родині. 
Ми продемонстрували дітям видання "Кобзаря" 1954 року, яке зберігається у предметному кабінеті як найбільший скарб. Цікавим є те, що учень 5-Б класу Владислав Балак презентував домашній "Кобзар", який був надрукований ще в 1969 р. і передавався від діда до батька, а тепер дістався внукові. Гімназисти  утворили спільну колекцію видань "Кобзарів", а Софія Григола прикрасила її рушничком, вишитим руками її бабусі, яку надихнули вірші Т. Шевченка.
Вшановували світового генія Т. Шевченка, читаючи його поезії. Зразок декламування запропонували цьогорічні переможці міського конкурсу юних читців – учні 6-их класів Олександра Саюк та Олег Сметюх. До них долучилися Денис Тищук, Анастасія Черенова, Яна Пархомчук,  Анастасія Цалай, Владислав Балак. Пролунали  "Заповіт", "Реве та стогне Дніпр широкий", уривок з поеми "Княжна", "Мені тринадцятий минало", "І виріс я на чужині", "Розрита могила", "Вітер з гаєм розмовляє". 
Кожен із учасників святкового дійства отримав солодкий подарунок та був запрошений до колективної світлини (на знімку), до якої долучилися класні керівники Олександра Кондрацька, Тетяна Порхун, учитель української літератури Зоя Приступчук,  батьки та бабусі гімназистів. 
Свято "Як "Кобзар" прийшов у мою родину" відвідали заступники директора Любов Комашко та Кіра Квятковська, адже воно проводилося в рамках позакласної предметної декади і було присвячене 202-ій річниці з дня народження Т. Шевченка.
Людмила Барановська, 
голова гімназійної  методичної комісії вчителів-словесників.

Уже традиційним у міській гімназії стало Шевченківське свято для молодших учнів, які презентують свої "Кобзарики", дослідивши шлях цієї священної для кожного українця книги до домашньої бібліотеки. Більшість гімназистів принесла свій "Кобзар" як сімейну реліквію, однак багато хто розчаровано признався, що не має цієї книги на домашній полиці. 

Людмила Барановська.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1288
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Спорт, природа і здоров’я / Спортивна гордість Уховецька

16.03.2016

Андрій РибачокСпортивна  гордість  Уховецька

З метою пробудження в дітях бажання займатися фізичною культурою, розвитку їхнього інтересу до спорту, пропагування здорового способу життя, виховання почуття патріотизму та любові до малої батьківщини  у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Уховецька відбулася цікава і незабутня зустріч "В родинному колі" із випускником школи – чемпіоном України, Майстром спорту міжнародного класу, багаторазовим чемпіоном Європи, призером чемпіонату світу, членом збірної команди України з веслування на байдарках і каное Андрієм Рибачком.
Не часто випадає нагода поспілкуватися з молодою, а вже такою титулованою людиною, бо через постійні тренування в селі він буває рідко, а тут ми зустрілись випадково: Андрій повертався із тренувань, які проходили у Туреччині, і відгукнувся на пропозицію зустрітися у школі. Приніс свої медалі (близько 100), відзнаки, фото- та відеоматеріали, в котрих зафільмовані виступи на змаганнях. Перші перемоги Андрій здобув спільно з Юрієм Вандюком. Завдячуючи міцній дружбі із Юрієм, котрий став "справжнім братом", вони торують і далі свою стежину на Олімп слави. 
Теплими словами відгукується Андрій про вимогливих тренерів, які від самих початків правильно і добросовісно виконували свою роботу,    — Самрука С. В., Семенюка Ф. І. і теперішнього надзвичайно вимогливого Сорокіна В. М. Але спортивна стежина не буває легкою, тільки щоденна виснажлива праця над собою веде до успіху. І це наш Андрійко засвоїв від початку і добре розуміє зараз. 
А ще зовсім недавно  Андрій сидів за шкільною партою, старанно навчався, відповідально  виконував усі шкільні доручення, неодноразово ставав переможцем у конкурсах художнього читання, був учасником фольклорного гурту "Веретенце", призером обласної олімпіади з трудового навчання. Шкільні свята ставали особливими, коли він був ведучим. І все це вміло поєднував з постійними тренуваннями. 
Працелюбність  дала свої результати: сьогодні Андрій – це не той сором'язливий хлопчисько, а високий, дужий, симпатичний юнак з щирою усмішкою, він є справжнім прикладом для наших учнів, які теж люблять спорт. 
У залі не залишилося байдужих, коли на високій емоційній ноті усі присутні переглядали відео з міжнародних змагань, де Гімн України звучав на честь наших хлопців. Гордістю наповнювалися  серця за нашого Андрія, і він з щирістю дякував своїм учителям, які не тільки  дали знання з різних предметів, а й по-материнськи зуміли прищепити любов до рідного краю, школи, односельчан. А нам, учителям, це дуже важливо, надихає на подальшу плідну роботу.  
Ця зустріч була теплою, родинною, бо  розповіді нашого учня  про свої здобутки були змістовними і, водночас, щирими та відвертими. Андрій Рибачок відповів на усі запитання, розповів про особливості тренувань та відпочинку спортсменів, сказав про несумісність шкідливих звичок з кар'єрою спортсмена, поділився своїми  планами на цей рік, подарував у шкільну бібліотеку дві енциклопедії "Олімпійські ігри". 
Своїми враженнями діти ділилися між собою і наступного дня, а тим часом Андрій та Юрій вирушали на сорокаденні відбіркові змагання до Португалії, бо у їхніх планах — потрапити на цьогорічну Олімпіаду, яка має відбутися улітку в Ріо-де-Женейро. Хай щастить вам,  хлопці!
Руслана Семотюк,
педагог-організатор                                                                           ЗОШ І-ІІІ ст. с. Уховецька.
НА ЗНІМКАХ: Андрій Рибачок; дружний екіпаж; під час зустрічі у школі.
Фото з домашнього архіву.

З метою пробудження в дітях бажання займатися фізичною культурою, розвитку їхнього інтересу до спорту, пропагування здорового способу життя, виховання почуття патріотизму та любові до малої батьківщини  у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Уховецька відбулася цікава і незабутня зустріч "В родинному колі" із випускником школи – чемпіоном України, Майстром спорту міжнародного класу, багаторазовим чемпіоном Європи, призером чемпіонату світу, членом збірної команди України з веслування на байдарках і каное Андрієм Рибачком.

Руслана Семотюк.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 925
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / Вшанували славетну землячку

16.03.2016

1426832Вшанували  славетну  землячку

Напередодні 145-ої річниці від дня народження  нашої землячки Лесі Українки в ЗОШ І-ІІІ ступенів села Облап відбулася зустріч...

Любити серцем Україну

Цікаво зуміли провести Міжнародний день рідної мови учні Білашівської ЗОШ. Саме того дня до нас завітав на зустріч поет, настоятель Колодяжненського храму Миколая Чудотворця УПЦ КП о. Іван Оринчак.
Зустріч викликала у мене, учнів і вчителів школи море задоволення. Отець Іван виявився надзвичайно цікавим співбесідником. Та й в учнях о. Іван знайшов справжніх шанувальників свого таланту.
Школярі уважно слухали вірші, які читав поет. Кожен, хто хотів, міг поставити запитання гостеві. Дітям було цікаво про все дізнатися.
Отець Іван пише чудові поезії, різні за змістом і тематикою. Він – справжній українець. Своє свято ми назвали "Люби серцем Україну". Слова взяли з поезії отця Івана:
Люби серцем Україну,
Ми усі — її сини,
Захищай в лиху годину,
Слово й пісню борони.
Щиро вдячні за глибоке, мудре, щире поетичне слово. Бажаємо щедрих ужинків на творчій ниві, щирих шанувальників Вашого слова!
Учні школи подарували гостеві пісні, свої щирі посмішки і теплі оплески. Всім хотілося отримати автограф і сфотографуватися з автором таких чудових поезій.
Лідія КУНИЧНИК,
вчитель української мови та літератури 
ЗОШ І-ІІ ст. с. Білашева.

Цікаво зуміли провести Міжнародний день рідної мови учні Білашівської ЗОШ...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 787
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Повідомлення в номер / На захист журналістів

16.03.2016

скачанные файлыНа захист журналістів

3 березня набув чинності Закон, що передбачає удосконалення захисту професійної діяльності журналістів.
Відповідний Закон був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 2 березня, а вступив в силу наступного дня після опублікування.
Закон удосконалює законодавчу базу та усуває недоліки законодавчого регулювання питань, пов'язаних з чинним правовим механізмом забезпечення захисту професійної діяльності журналістів.
Крім того, Законом передбачена відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю.
Також деталізуються положення Кримінального кодексу України, згідно з якими передбачена відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.
Даний Закон також забо-роняє "прослуховування" журналістів.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 1 березня підписав відповідний Закон.
Ковельське управління юстиції.

3 березня набув чинності Закон, що передбачає удосконалення захисту професійної діяльності журналістів...

"Запобігти, врятувати, допомогти"

З метою запобігання пожежам, навчання населення правил поведінки у випадку надзвичайних ситуацій та попередження травмування та загибелі людей...
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 476
Читати далі

Вівторок, 15 березня 2016 року № 20 (12446) / Спорт, природа і здоров’я / Будьте здорові!

16.03.2016

скачанные файлы (4)Долаємо авітаміноз

На початку весни нам бракує вітамінів. Особливо вітаміну C, жиророзчинного вітаміну A, а також вітамінів групи B. 
Це переважно тому, що їх меншає в основних овочах і фруктах, які ми споживаємо.Також вітаміни руйнуються при неправильному приготуванні їжі. Наприклад, коли кладемо овочі не в киплячу воду, а у холодну, або ж, коли варимо їжу, не накриваючи каструлю, або додаємо зелень до страви, яка ще кипить. Цього категорично не можна робити! Мало хто знає, що, коли ми п'ємо каву, то руйнуємо вітаміни групи B (особливо B1), які містяться в нашому організмі, а цигарковий дим знищує вітамін C. 
Коли в організмі є дефіцит вітаміну C, відбувається зниження імунітету. Можлива кволість, кровотечі ясен під час чищення зубів, швидко утворюються і довго загоюються синці на тілі. 
При дефіциті вітаміну A помічається сухість шкіри, ламкість волосся та нігтів, зниження гостроти зору. 
 При дефіциті вітамінів групи B відбуваються зміни в нервовій системі. Людина більш збуджена, нервова, дратівлива, можуть виникати заїди на губах і погіршується апетит. 
Однак, якщо у Вас з’явилися якісь з вище перелічених симптомів, не обов'язково відразу починати вживати штучні вітамінно-мінеральні комплекси. Вітамів С повністю зберігається і не руйнується тривалий час у квашених овочах і фруктах. 
Відвари із шипшини є лідером не тільки щодо вмісту вітаміну C, а й бета-каротину (з якого згодом в організмі синтезується вітамін A) та вітаміну P, що зміцнює судини. Багаті на вітаміни, бета-каротин узвари із сухофруктів. Не слід забувати і про продукти бджільництва.
  А ось штучний вітамін C, який міститься в популярній аскорбінці, у великих дозах може спричинити утворення каменя в нирках. До речі,якщо кожного дня з'їдати 200 грамів цитрусових, це і є добова потреба аскорбінки. 
Морква багата на бета-каротин. Але її варто споживати їз жиром, тобто заправляти сметаною, маслом чи олією. Тоді бета-каротин в 10 разів краще всмоктується. Щодо вітаміну A, то він міститься в молокопродуктах. Лідер за вмістом вітаміну A — теляча печінка. 
До слова, жиророзчинні вітаміни на відміну від водорозчинних (С, B та інші) накопичуються в організмі. Тож щодня вони можуть і не прибувати з їжею, а лише періодично. А от водорозчинні мають надходити кожного дня.
Майя СТЕЦЮК,
майстер виробничого навчання навчально методичного  центру  цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності 
у Волинській області.

На початку весни нам бракує вітамінів. Особливо вітаміну C, жиророзчинного вітаміну A, а також вітамінів групи B. 

Хвороба, викликана вірусом Зіка

Останнім часом у засобах масової інформації з’явились повідомлення про спалах в окремих регіонах інфекційного захворювання, що передається вірусом Зіка.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1164
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025