Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Повідомлення в номер / “Лісова пісня” приймала гостей

10.08.2016

DSC06169“Лісова пісня” приймала гостей

Минулих вихідних – 6-7 серпня ц. р. Ковельщина гостинно приймала учасників традиційного поетично-мистецького свята "Лісова пісня" вже п’ятнадцятий раз поспіль. 
Його фінансово та організаційно підтримали управління культури й управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Ковельські РДА і міська рада, фонд Івана Омелянюка "Майбутнє Волині-України". Заходи фестивалю відбулися у Ковелі, Колодяжному та урочищі "Нечимне".
Фоторепортаж про свято, приурочене до 105-ї річниці написання нашою геніальною землячкою Лесею Українкою драми-феєрії "Лісова пісня", читайте в наступному номері газети "Вісті Ковельщини".
Наш кор.
НА ЗНІМКУ: під час урочистого відкриття поетично-мистецького свята "Лісова пісня" у Ковелі біля пам’ятника Лесі Українки за участю учасників заходу і представників влади – голови райдержадміністрації Віктора Козака, його першого заступника Романа Кульцмана, голови районної ради Андрія Броїла, заступника міського голови Ігоря Прокопіва, начальника управління освіти міськвиконкому Віктора Бичковського.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.

Минулих вихідних – 6-7 серпня ц. р. Ковельщина гостинно приймала учасників традиційного поетично-мистецького свята "Лісова пісня" вже п’ятнадцятий раз поспіль.  Його фінансово та організаційно підтримали управління культури й управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Ковельські РДА і міська рада, фонд Івана Омелянюка "Майбутнє Волині-України". Заходи фестивалю відбулися у Ковелі, Колодяжному та урочищі "Нечимне"...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 621
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Повідомлення в номер / Збирання ранніх зернових на Ковельщині – на “фінішній прямій”

10.08.2016
Збирання ранніх зернових
на Ковельщині – на “фінішній прямій”

DSC05661Збирання ранніх зернових на Ковельщині – на “фінішній прямій”

Жнива на Ковельщині наближаються до завершення – обмолочено 86% усіх посівів ранніх зернових культур. Станом на 8 серпня ц. р. у  сільгосппідприємствах Ковельського району обмолочено понад 9 тис. га ранніх зернових – 77% усієї площі, намолочено майже 36  тис. тонн зерна при середній урожайності 27 ц/га.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 667
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Реклама і оголошення / До уваги жителів Ковельщини

10.08.2016
До уваги жителів Ковельщини!
15 серпня 2016 року з 14.00 до 17.00 год. в кабінеті голови райдержадміністрації (ІV поверх, каб. 402, Будинку рад: вул. Незалежності, 73, м. Ковель)  буде проводити виїзний прийом громадян з особистих питань голова Волинської обласної державної адміністрації
ГУНЧИК Володимир Петрович.
Попередній запис здійснюватиметься за телефонами:
n загальний відділ апарату райдержадміністрації – 7-17-02; 
n відділ роботи із зверненнями громадян облдержадміністрації – (0332) 77-81-57;
n приймальня голови райдержадміністрації – 5-22-16.

11347930_836032206479454_449164031_o1До уваги жителів Ковельщини!

15 серпня 2016 року з 14.00 до 17.00 год. в кабінеті голови райдержадміністрації (ІV поверх, каб. 402, Будинку рад: вул. Незалежності, 73, м. Ковель)  буде проводити виїзний прийом громадян з особистих питань голова Волинської обласної державної адміністрації

ГУНЧИК Володимир Петрович.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 663
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Повідомлення в номер / Коротко про важливе

10.08.2016
Коротко 
про важливе

скачанные файлыКоротко про важливе

Рівень заробітних плат та пенсій українців має бути значно більшим. 

Кабінет Міністрів збільшив пільги для населення в 2016 році на придбання твердого побутового палива до 2 тис. грн. за тонну і скрапленого газу до 200 грн. за балон. 

Упродовж минулої доби в зоні проведення АТО внаслідок бойових дій не загинув жоден український військовий, 11 бійців отримали поранення. 

"Укрінформ".

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 630
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Повідомлення в номер / На захисті прав громадян та інтересів держави

10.08.2016

_Ha8H8OBwCPKxНа захисті прав громадян та інтересів держави

Інформація про результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території м. Ковеля 
та Ковельського району у першому півріччі 2016 року

Інформація про результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території м. Ковеля та Ковельського району у першому півріччі 2016 року

Ковельською місцевою прокуратурою у першому півріччі 2016 року вживались організаційні та практичні заходи щодо підвищення ефективності прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої Законом відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.
Олександр БАБЕНКОВ.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 743
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Редакційна пошта / Тавро, якого я не заслужив

10.08.2016

imagesТавро, якого я не заслужив

Шановний пане  Якове Лавренку! В номері "Вістей Ковельщини" за 21 липня ц.р. Ви опублікували віршовані рядки, де є такі слова: "Щось написав. Чи світ мене почує?". Не знаю про світ, а я почув, як Ви з мене зробили "сепаратиста" та нікчему.
Розмова по телефону:
– Степане, Ви читали про себе в газеті у статті "Не чекав…"?
– Так.
– То виходить, що Ви – сепаратист?.. 
Ось так Ви, пане Якове, охарактеризували мене, поставили на мені тавро "сепаратист".
Не потрібно мені нагадувати про домовленість між Сталіним та Гітлером. З Гітлером домовлялися не тільки Сталін, а й інші, щоб перемогти більшовизм. Я говорив у статті про об'єднання чесних людей Заходу та Сходу. А злочинці і окремі так звані "патріоти" ще з перших днів незалежності нашої України жирують за рахунок трудового народу. 
Для тих, хто хоч трішки щось читає, Ваші претензії – це не до мене. Я маю багату бібліотеку історичної тематики. Там є останні книги про Степана Бандеру та Романа Шухевича. Хочу нагадати з видання "Степан Бандера: міфи, легенди, дійсність" текст програми "Хто такі бандерівці і за що вони борються": "Українська народна влада всі економічні ресурси і всю енергію людей направить на побудову нового державного порядку, справедливого строю, на економічну побудову країни і культурного підйому народу".
Після проголошення незалежності України у 1991  році країна з високорозвиненою промисловістю, багатими природними ресурсами, населенням 51,9 млн. чол. повинна була бути в перших рядах не тільки Європи. А що маємо на даний час? Почали руйнувати все, що можна було привласнити в свої кишені. Ось так наші "патріоти" виконують наставлення Степана Бандери.
Пане Якове! Ви мене звинуватили в тому, що я не був на відкритті пам'ятного Хреста на місці загибелі свого дядька Йосипа Тюбая. ("Дубового"). А скажіть, будь ласка, хто мене повідомив про ці заходи? Ви, як активіст громадсько-політичного життя, хочете осоромити мене через власне недопрацювання.
Долею свого дядька я цікавлюся давно. Мені навіть хтось повідомив по телефону про місце поховання його, а потім більше не було ніякої інформації. В книзі "СБ ОУН на Волині. Ковельщина" Ярослава Антонюка я вичитав: "Ефективно працювала агентура СБ. Зокрема, багато цінної інформації було передано СБ перекладачкою Ковельського гестапо. Щомісяця вона зустрічалася в селі Облапи з чотовим Йосипом Тюбаєм ("Дубовим") і передавала розвідане".
Мені стало прикро, що в "Інформації про жителів Ковельського району, які перебували в лавах УПА", Ви як член робочої групи відзначили дядька і тітку тільки за прізвищами. То про яку назву вулиць може бути мова?
А про тітку Гапку, Рижко Агафію Федорівну, 1910 р.н. (дівоче прізвище – Тюбай) взагалі  не подали ніяких відомостей. Вона ж була в чоті "Сивого". І відбувала покарання за ст.58. В одному із проміжків часу з нею перебувала в ув'язненні співачка Н. Русланова, а останнє її перебування в засланні – м. Магадані, 24  цегельний завод.
Ще при президентові Леонідові Кравчуку тітка сказала мені: "Степане! Ми не за таку Україну боролись".
Пройшло майже чверть століття, але й тепер більше 72 відсотків українців вважають себе бідними. Що б сказали повстанці сьогодні, якби фізично ожили? Духовно вони житимуть вічно!
Про патріотизм нашої родини скажу наступне. Дід Григорій з Вінницької області був в кавалерії і 1915 року потрапив в полон, будучи в розвідці. Прожив в Німеччині 30 років. Він мені говорив: "Степане, я не доживу, але ти побачиш, що вони (совіти) проп'ють цю революцію". Дід Федір з Облап перебував на засланні в Іркутській області через дітей своїх, які були в лавах УПА.
Батько Степан Федорович служив в польській армії і теж потрапив в полон з 1939 року.  Коли Радянська Армія наближалась до нашого села, то тільки дві сім'ї залишилися чекати визволення, а інші втекли, пізніше опинившись в американській зоні. 
Тепер про Чорнобиль. Промахи з боку КПРС, недосконалість реактора, халатність персоналу призвели до світової катастрофи. 
Ще в біблейні часи у книзі "Апокаліпсис" св. Іоан Богослов попереджував про можливість такої трагедії, і ми про це добре знаємо. 
Трагедія не навчила чиновників при президентові Л. Кучмі, коли вони займались крадіжкою 120 млн. доларів, які були надані для подолання наслідків аварії. І зараз теж обмежили ліквідаторів в пільгах. 
Не знаю, скільки часу життя у мене відірвав Чорнобиль, але відчуваю, що Ви теж скоротили мені віку своїм звинуваченням на мою адресу. Як  християнин, я Вам бажаю мирного життя. 
 Степан ТЮБАЙ.
Від редакції: як бачимо, в результаті публікації статті Степана Тюбая "Об'єднувати, а не роз'єднувати народ", а пізніше репліки "Не чекав…" Якова Лавренка виникла своєрідна конфліктна ситуація між обома авторами, якої не повинно б бути. Адже обох ми знаємо, як активістів громадсько-політичного життя краю, патріотів України, дописувачів до газети "Вісті Ковельщини", котрі друкувалися і друкуються у ній постійно.
Не хотілося б, аби висловлені ними  точки зору, на які вони мають повне право і які оприлюднені газетою, стали причиною непримиренного протистояння. Не час нині шукати ворогів серед близьких за духом людей, бо їх вистачає за межами країни та й усередині її.
Ми закликаємо і пана Степана, і пана Якова простягнути один одному руку примирення і не нагнітати пристрасті. Ні один, ні другий не винні у тому, що нині коїться в державі. І один, і другий хочуть, щоб було краще, щоб влада працювала для блага народу, а не для збагачення олігархів, пограбування країни.
Обнадіює, що Яків Лавренко свій допис закінчив словами: "Вибачаюсь за деяку нестриманість!", а Степан Тюбай зазначив: "Як християнин, я Вам бажаю мирного життя!".
Тож будьмо мудрими і надалі, спільно розбудовуймо наш спільний дім – рідну Україну, дописуймо до газети, готуймося гідно зустріти ювілейну дату – 25-річчя Незалежності держави!

Шановний пане  Якове Лавренку! В номері "Вістей Ковельщини" за 21 липня ц.р. Ви опублікували віршовані рядки, де є такі слова: "Щось написав. Чи світ мене почує?". Не знаю про світ, а я почув, як Ви з мене зробили "сепаратиста" та нікчему.

Розмова по телефону:

– Степане, Ви читали про себе в газеті у статті "Не чекав…"?

– Так.

– То виходить, що Ви – сепаратист?.. 

Ось так Ви, пане Якове, охарактеризували мене, поставили на мені тавро "сепаратист".

 Степан ТЮБАЙ.

  •  

Від редакції: як бачимо, в результаті публікації статті Степана Тюбая "Об'єднувати, а не роз'єднувати народ", а пізніше репліки "Не чекав…" Якова Лавренка виникла своєрідна конфліктна ситуація між обома авторами, якої не повинно б бути. Адже обох ми знаємо, як активістів громадсько-політичного життя краю, патріотів України, дописувачів до газети "Вісті Ковельщини", котрі друкувалися і друкуються у ній постійно.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 988
Читати далі

Вівторок, 9 серпня 2016 року № 57 (12483) / Повідомлення в номер / І відпочивали, і навчались

10.08.2016

hrest2І відпочивали, і навчались

Літо – найкраща пора року. Час нових вражень та цікавих знайомств. Все це можна знайти, відпочиваючи у літніх дитячих таборах.
На Ковельщині такі табори організовують недільні школи при церквах. Діють стаціонарні табори при навчальних закладах. Тут дітвора має змогу не лише оздоровитись, відпочити, набратись сил на наступний навчальний рік, а й отримати нові знання та навички, вирости духовно.
На допомогу приходять вихователі, наставники, вчителі. Не залишається осторонь організація Товариства Червоного Хреста України. Де є діти – туди пролягає наш шлях. 
В зв'язку з тим, що сьогодні в Україні "гуляє" СНІД, йде війна на Сході, багато негараздів в самому суспільстві, виникає нова проблема – як захистити себе та надати допомогу тому, хто її потребує.
В Ковельській організації є тренери по роботі за програмою "Боротьба зі СНІДом"– Наталія Вакулюк, Олена Кравченко, тренер товариства – Тетяна Ковалюк, інструктори – Марина Козакова, Руслана Голубчук, які навчають, проводять тренінги. В результаті надають сертифікати про закінчення курсу навчання.
Коли закінчився навчальний рік, ми "пішли" в школи, де продовжили тренінги та бесіди "Скажи СНІДу – ні", "Перша невідкладна допомога" та ін.
Тренери та волонтери Червоного Хреста у селі Вербці працювали в християнському таборі на території монастиря Іоана Хрестителя, у Тойкуті (урочище "Вербник"), в Сомині (оз. Сомин) у таборі для дітей, який організувала Церква "Ковчег Спасіння".
В дитячому оздоровчому таборі в Уховецьку теж займалися з дітьми, які відпочивали. До цього заходу приєднались діти, які перебувають в складних життєвих обставинах. До речі, їх перебування в таборі організовано міськрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції (старший інспектор П.Чечелюк, начальник І. Смоляр).
Чекаємо нових пропозицій  щодо співпраці!
Звертайтесь в оновлений медико-соціальний центр при Ковельській організації Товариства Червоного Хреста України.
Адреса: м. Ковель, вул. Грушевського, 12 (приміщення "старого" військкомату), тел. 5-35-09.
Людмила Стахорська,
голова Ковельської районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Літо – найкраща пора року. Час нових вражень та цікавих знайомств. Все це можна знайти, відпочиваючи у літніх дитячих таборах.На Ковельщині такі табори організовують недільні школи при церквах. Діють стаціонарні табори при навчальних закладах. Тут дітвора має змогу не лише оздоровитись, відпочити, набратись сил на наступний навчальний рік, а й отримати нові знання та навички, вирости духовно.

Людмила Стахорська.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 658
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025