Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Всесвітній день пошти.

11.10.2016
Минулої неділі в Україні урочисто відзначили Всесвітній день пошти. З цієї нагоди в колективі Центру поштового зв'язку №4 Волинської дирекції УДППЗ "Укрпошта" відбулися урочисті збори, на яких підбито підсумки роботи, вшановано кращих працівників, визначено плани на майбутній період.
Фоторепортаж про цю подію читайте в наступному номері "Вістей Ковельщини".
НА ЗНІМКУ: група працівників ЦПЗ №4 у Ковелі разом із своїм керівником Ларисою ФІЛІПЧУК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.

_DSC6953Минулої неділі в Україні урочисто відзначили Всесвітній день пошти.

З цієї нагоди в колективі Центру поштового зв'язку №4 Волинської дирекції УДППЗ "Укрпошта" відбулися урочисті збори, на яких підбито підсумки роботи, вшановано кращих працівників, визначено плани на майбутній період.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 796
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Запрошуємо ковельчан на заходи з нагоди Дня захисника України

11.10.2016
Запрошуємо ковельчан на заходи 
з нагоди Дня захисника України!

187708Запрошуємо ковельчан на заходи з нагоди Дня захисника України!

11-14 жовтня

На честь борців  за волю України

Згадаймо неповторні миті свята
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 678
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Про початок опалювального сезону 2016 -2017 років

11.10.2016

1Про початок опалювального сезону 2016 -2017 років

Розпорядження Ковельського міського голови 
№ 270-р від 10 жовтня 2016 р.

Розпорядження Ковельського міського голови № 270-р від 10 жовтня 2016 р.

Відповідно до п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи розпорядження голови Волинської ОДА від 04.10.2016 р., № 444, та у зв'язку із значним зниженням середньодобової температури зовнішнього повітря:...
Олег Кіндер.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 606
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / У подарунок – комп'ютери від гміни Бабошево

11.10.2016

2У подарунок – комп'ютери від гміни Бабошево

До ЗОШ №8 завітали гості з Польщі – делегація з гміни Бабошево на чолі з вуйтом Томашом Собєцкі, яку супроводжував заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів. Для поліпшення матеріальної бази загальноосвітнього закладу, де навчаються діти з особливими потребами, за підтримки Кооперативного банку в Плонську наші польські партнери подарували 4 сучасні комп'ютери.
Коли Томаш Собєцкі дізнався, що школярам, які мають проблеми із здоров'ям, для навчання необхідні комп'ютери, став шукати можливості розв'язання цієї проблеми. Адже був впевнений, що неодмінно знайдуться люди, які відгукнуться і допоможуть. Дуже важливо, щоб ці діти мали усі умови для комфортного навчання. До справи долучився громадський активіст, бізнесмен Анджей Ліпінські, який сприяв реалізації благодійної програми.
Варто нагадати, що у вересні колеги з Бабошево уже презентували цьому ж навчальному закладу два сучасні комп'ютери. 
Партнерство у цьому напрямку є неоціненним насамперед тому, що стосується найбільшого скарбу кожного і громади загалом – дітей. 
Директор ЗОШ №8 Василь Шворак подякував за допомогу, підтримку та розуміння. Діти не приховували радісних емоцій та посмішок, із задоволенням розглядали подарунки. Вдячність за доброчинну місію та дружню підтримку від міського голови Олега Кіндера та міської влади керівництву гміни, всім благодійникам висловив Ігор  Прокопів.
Відділ  внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю.

До ЗОШ №8 завітали гості з Польщі – делегація з гміни Бабошево на чолі з вуйтом Томашом Собєцкі, яку супроводжував заступник Ковельського міського голови Ігор Прокопів. Для поліпшення матеріальної бази загальноосвітнього закладу, де навчаються діти з особливими потребами, за підтримки Кооперативного банку в Плонську наші польські партнери подарували 4 сучасні комп'ютери.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 615
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Коротко про важливе

11.10.2016
Коротко 
про важливе

завантаження (1)Коротко про важливе

Нафта дешевшає через сумніви щодо плану ОПЕК про обмеження видобутку. Вчора вранці ф'ючерси на нафту Brent торгувалися по $51,47 за барель, що на 0,89 відсотка нижче за попереднє закриття. 

До парламенту Грузії за результатами підрахунку майже 100% голосів проходять три партії: правляча партія "Грузинська мрія", опозиційна партія Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух" (ЄНР) і "Альянс патріотів". 

Цього тижня в Україні пройдуть дощі, без опадів буде лише в п'ятницю. Практично у всіх областях похолодає.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 557
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / щодо збереження "Вузлової лікарні станції Ковель

11.10.2016
Про вимоги учасників безстрокової мирної акції протесту щодо збереження "Вузлової лікарні станції Ковель" цілісним майновим комплексом
Рішення Ковельської міської ради від 29.09.2016 р., № 14/3

dsc_0292Про вимоги учасників безстрокової мирної акції протесту щодо збереження "Вузлової лікарні станції Ковель" цілісним майновим комплексом


Звернення від територіальної громади Ковеля в особі Ковельської міської ради та її виконавчого комітету

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 828
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Політиканство навколо вузлової лікарні

11.10.2016

завантаженняПолітиканство навколо вузлової лікарні

Залізничники вже вкотре покладаються на допомогу голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, з яким неодноразово зустрічалися, доносили йому свої думки.
Розпорядженням голови Волинської обласної ради І.Палиці, очільника партії УКРОП у Волинській області, 12 жовтня 2016 року на 10 годину скликається чергова восьма сесія обласної ради. 
 Це саме та подія, на яку чекали 10 тисяч ковельчан, які підписали звернення щодо збереження "Вузлової лікарні станції Ковель" цілісним майновим комплексом, як комунальне підприємство. 
 У неділю, 25-го вересня, на площі Героїв Майдану відбулось народне Віче, організоване залізничниками за участю Комітету громадянського спротиву, місцевого осередку партії УКРОП, на якому ковельчани виступили категорично проти розміщення лікарні "Хоспіс-2" на базі вузлової лікарні, натомість одностайно наполягали на збереженні цілісного майнового комплексу "Вузлова лікарня станції Ковель" у вигляді комунального підприємства Волинської обласної ради. 
Відповідний проект рішення обласної ради було зареєстровано депутатом С. Слабенком (“Батьківщина”) ще 27-го липня 2016 р.  
Саме на підтримку цього проекту рішення збиралось віче та 10 тисяч підписів. З вимогою якнайшвидшого прийняття проекту рішення С. Слабенка до обласної ради зверталась Ковельська міська рада та її виконавчий комітет, а також громадська рада. 
 Нарешті довгоочікувана сесія – і що ми бачимо? 
У анонсованому розпорядженням переліку питань порядку денного восьмої сесії відомості про розгляд болючого для ковельчан питання вузлової лікарні не значиться. 
Воно потім обов`язково "спливе" в порядку денному, але під яким "соусом"? 
30-го вересня відбулась комісія обласної ради, де вкотре, незважаючи на думку ковельчан, ставилось питання про створення на базі лікарні "Хоспісу-2".  
Ось цитати з сайту обласної ради: 
"В ОДА пропонують реорганізувати лікарню у відділення №2 обласного хоспісу на 80-90 ліжок. Відповідний проект рішення зареєстрований в обласній раді". 
Правильно, облдержадміністрація (В.Гунчик) лише пропонує, а рішення насправді приймає обласна рада. 
"Єдиний вихід з ситуації – реструктуризація, і кожному працюючому запропонувати роботу. Не можемо далі гратися в політиканство", – голова постійної комісії Олександр Зінчук (УКРОП).  
Нарешті визнали, що всі попередні обіцянки зберегти та модернізувати вузлову лікарню насправді були грою в політиканство. 
Депутат облради Вячеслав Рубльов (УКРОП) не заперечує, аби на базі лікарні функціонував хоспіс, однак він нагадує, що на розгляді в раді перебуває ще один проект рішення, внесений  майновою комісією. "Ми зустрічалися з колективом  та пенсіонерами-залізничниками, які хочуть мати лікарню. Є проект рішення про створення госпрозрахункової поліклініки.  На цьому наполягали люди, і треба створити цю комунальну установу, аби  дати можливість працювати лікарям. Ми напрацювали повний пакет документів для них". 
Іншими словами: “Хотіли лікарню? Нате хоспіс та поліклініку, та ще й госпрозрахункову! Ви ж самі на цьому наполягали!”. 
 В результаті: "Після  обміну думками депутати таки  вирішили  рекомендувати сесії обласної ради реорганізувати лікарню у хоспіс. Крім цього, ймовірно, на базі лікарні утворять і госпрозрахункову поліклініку, яка буде іншою юридичною особою", – зазначено на сайті обласної ради.     
 А як же думка ковельчан? А ось як: 
"За  обговоренням питання пильно стежили окремі працівники лікарні та залізничники. Вони висловили свою незгоду з проектом, який напрацювала постійна комісія.  Начальник залізничної станції "Ковель" Руслан Александрук заявив, що ковельські залізничники вимагають, аби лікарня залишилася лише в статусі залізничної.  Така позиція здивувала голову комісії Олександра Зінчука (УКРОП) та депутата Михайла Бегаля (БПП “Солідарність”). Вони  нагадали керівнику станції, що заклад фінансують не залізничники, а обласний бюджет". 
Іншими словами – не лізьте не в свою справу! Найбільш прикро усвідомлювати, що обоє – лікарі. 
Між тим, керівник лікарні Наталія Віслогузова запевняє, що варіант рішення, який запропонувала сьогодні постійна комісія,  влаштує більшість колективу: "Ми всі за те, щоб мати роботу, а не бунтувати". 
За такою "грою в політиканство" місто залізничників дуже близьке до втрати лікарні. Особливо враховуючи, що на сайті обласної ради 7-го жовтня з'явився новий проект рішення обласної ради, яким в черговий раз пропонується "Реорганізувати державний заклад "Вузлова лікарня станції Ковель ДТГО "Львівська залізниця" шляхом перетворення в юридичну особу – комунальний заклад  "Обласна лікарня "Хоспіс" м. Ковель". 
Найбільш прикро при цьому бачити, що автором цього проекту рішення є голова обласної ради Ігор Палиця – очільник обласної партії УКРОП, на якого ковельські залізничники останнім часом покладали стільки сподівань у надії на позитивне вирішенні питання збереження вузлової лікарні станції Ковель.
Андрій Ліщук,
учасник Віча 
на підтримку 
вузлової лікарні.

У неділю, 25-го вересня, на площі Героїв Майдану відбулось народне Віче, організоване залізничниками за участю Комітету громадянського спротиву, місцевого осередку партії УКРОП, на якому ковельчани виступили категорично проти розміщення лікарні "Хоспіс-2" на базі вузлової лікарні, натомість одностайно наполягали на збереженні цілісного майнового комплексу "Вузлова лікарня станції Ковель" у вигляді комунального підприємства Волинської обласної ради. 

Андрій Ліщук.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 647
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Свято у школі мистецтв

11.10.2016

DSC_0435Свято у школі мистецтв

"Прислухайся і серцем відгукнися, мелодія душі у вічність лине. Яскрава, радісна, єдина мить, вона нас піднесе і не покине", – такими поетичними словами ведуча, викладач Ковельської школи мистецтв Аліна Сидляревич розпочала концерт, що відбувся за участю учнів школи, присвячений Міжнародному дню музики.
Актовий зал школи був переповнений батьками, учнями, викладачами, гостями. Особливо зачаровано слухали музичні номери учні-першокласники (а їх більше 90), які вперше побували на такому концерті. Свої вітання дарували: Маргарита Киця (фортепіано), сімейний фортепіанний дует Марії Артеменко та мами Олени Артеменко, Авенір Члек (гітара), Евеліна Муліна (вокал), Наталія Сидлярук (бандура), Марія Мовчан (кларнет), Ілля Стаднік (саксофон), Філіп Головій (акордеон), Аліна Рудік (флейта), Вадим Тищук (баян), дует гобоїстів у складі братів Давида і Влада Кушнірчуків, дует скрипалів: Каріна Сиротюк і викладач Алла Завірюха.
З вітальним словом до присутніх звернулися: заступник міського голови Ігор Прокопів, голова Ковельської районної адміністрації Віктор Козак, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло та його заступник Олександр Пасенковський, почесний громадянин Ковеля Анатолій Семенюк, директор школи Андрій Мигуля, представник благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині". 
Свято не минуло без приємних сюрпризів. Першокласники отримали солодкий подарунок (торт від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині"), нотні зошити (від магазину "До Мажор" – власник Микола Пірожик) та пам'ятні листівки "Юний музикант – 2016". 
4 жовтня колектив Ковельської школи мистецтв продовжив приймати вітання з нагоди свята. Заступник міського голови Ігор Прокопів та секретар міської ради Віра Федосюк вручили Подяки міського голови за сумлінну працю, високі професійні здобутки, особистий внесок в естетичне виховання дітей, пропаганду музичного мистецтва, творчу ініціативність та з нагоди Дня музики викладачам Людмилі Кобченко, Ользі Середі, керівнику оркестру народних інструментів Ніні Самусік, викладачу-методисту Валентині Скрипіній.
Варто зазначити, що ще одним чудовим приводом для святкування став 70-річний ювілей талановитого музиканта, керівника симфонічного оркестру, Заслуженого працівника культури України Миколи Гереса. Зворушливі, теплі вітання на його адресу звучали від представників влади, колективу, рідних та друзів.
Володимир Яцина, 
заступник директора Ковельської школи мистецтв.

"Прислухайся і серцем відгукнися, мелодія душі у вічність лине. Яскрава, радісна, єдина мить, вона нас піднесе і не покине", – такими поетичними словами ведуча, викладач Ковельської школи мистецтв Аліна Сидляревич розпочала концерт, що відбувся за участю учнів школи, присвячений Міжнародному дню музики.

Володимир Яцина.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 752
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Зворушливо і хвилююче

11.10.2016

DSC_1444Зворушливо і хвилююче

"Бібліотека просить на гостину, в неї свято – іменини", – такими словами зустрічала гостей нещодавно книгозбірня у Голобах. А при в ході в залу увагу присутніх привертав стенд із світлинами всіх бібліотекарів закладу. Зворушливо…
Це напередодні Всеукраїнського дня бібліотек тут зібралися представники влади, священики, колеги,  читачі  з нагоди поважного ювілею – 70 років тому в селищі була відкрита перша бібліотека. Хвилююча дата, такої більше не буде, інші  будуть, а такої –  ніколи.
Усіх присутніх з нагоди професійного свята привітали начальник відділу культури РДА Тетяна Матяшук, директор ЦБС, Заслужений працівник культури України Галина Божик, які в якості подарунка поповнили книжковий фонд бібліотеки.
Варто зазначити, що на святі були присутні колеги із Жмудчого, Попович, Брухович, Нового Мосира, Майдана та бібліотекар із школи – Любов Книш.
Добрим словом згадали цього дня меценатів. Дякуючи їм, у 2006 році приміщення установи було газифіковане. На це виділив кошти головний податківець України, наш земляк Анатолій Брезвін. А ще тепліше стало, коли благодійний фонд "Патріоти Волині" встановив  енергозберігаючі вікна. Від них також одержали 50 книг, а ще – на вулиці облаштували майданчик для найменших читачів. 
Голова РДА Віктор Козак подарував стільці для комп'ютерної кімнати. Вдячні працівники бібліотеки і селищній раді, зокрема, голові об'єднаної територіальної громади Сергію Гарбаруку за розуміння та підтримку в роботі.
Свято супроводжувалось музичними вітаннями від учасників художньої самодіяльності РБК, місцевої та музичної шкіл. Порадували глядачів тріо "Чарівниці", дитячий зразковий ансамбль "Дударик", акордеоніст Ігор Мартинюк. Пісні присутнім подарував Володимир Сущ.
Частина читачів була нагороджена грамотами від бібліотеки, книгами та квітами в окремих номінаціях. Серед пошанованих – Валентина Бережна, Володимир Щесюк, Валентина Скрипник, Світлана Кібич і її синочок Ярославчик, автор цих рядків, Людмила Танчак (вона подарувала 5 десятків книг в бібліотеку), Наталія Безпалько, Ігор Кондратюк (теж поповнив книжковий фонд). 
"Другом і помічником бібліотеки" визнали Віктора Максимчука.
А якщо на свято в РБК треба організувати виставку, завжди виручають друзі бібліотеки – рукодільниці, представляючи свої шедеври: Лідія Петрусенко-Касьянова, Галина Муха, Лідія Бакун, Людмила Ващук, Людмила Троць, Людмила Садова-Кочубей та художниця Антоніна Байда.
На святі увагу до себе привертала виставка під назвою: "Книжковий дім відкритий всім".
Тож, шановні наші бібліотекарі, вдячного вам читача, так тримати й надалі!
Валентина ОСТАПЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек в Голобах.
Фото з архіву 
закладу культури. 

"Бібліотека просить на гостину, в неї свято – іменини", – такими словами зустрічала гостей нещодавно книгозбірня у Голобах. А при в ході в залу увагу присутніх привертав стенд із світлинами всіх бібліотекарів закладу. Зворушливо…

Валентина ОСТАПЧУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 628
Читати далі

Вівторок, 11 жовтня 2016 року № 76 (12502) / Повідомлення в номер / Будувати мости, а не рити окопи

11.10.2016

Пам’ятникБудувати мости, а не рити окопи

Одразу зізнаюсь: слова, винесені у заголовок, належать не мені, а покійному нашому земляку, уродженцю села Дубового, багаторічному редактору обласної газети "Волинь" (тепер – "Волинь-нова") Полікарпу Шафеті. Він їх часто повторював і в своїх неперевершених публіцистичних статтях, і в  усних  виступах у суперечливих і неспокійних 1990-их роках.
А пригадав я ці слова, коли дивився і слухав виступ президента Ізраїля в українському парламенті, де цей високоповажний пан звинуватив у трагедії єврейського народу, названий коротким страшним словом "Голокост", українців, а особливо – членів ОУН.
Я не збираюся тут досліджувати історію цього жахливого злочину нацистів і їх посібників проти єврейського народу, але не можу не погодитися із заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко, котра назвала цей виступ не зовсім коректним і дипломатичним, бо у ньому фактично наведені "аргументи" старої компартійної пропаганди.
Адже з таким самим успіхом можна звинувачувати деяких представників згаданої вище національності у злочинах проти українців в роки громадянської війни, насильницької колективізації, організації Голодомору 1932-1933  р. р. Відомо ж бо, кому належали керівні посади в колишньому Радянському Союзі і його партійній верхівці…
Але чи варто це робити, дотримуватися скорозавітного правила: "Око за око, зуб за зуб"? Думаю, що не варто, а навіть – шкідливо, якщо думати про перспективу розвитку цивілізованого людства. Тим більше в умовах, коли Україні доводиться вести кровопролитну війну за свої незалежність і суверенітет з російським агресором на Сході країни. Підтримка й Ізраїля, й інших держав світу  нам дуже й дуже потрібна. Недаремно ж Президент України так щиро обіймав закордонного гостя при офіційній зустрічі. Саме Петру Порошенку належать проникливі слова про трагедію єврейського народу у роки Другої світової війни під час відзначення 75-річчя масового розстрілу киян у Бабиному Яру 29 вересня ц. р.
Зрештою, коли вести мову про минуле, то як не згадати деякі промовисті факти, котрі переконливо засвідчують: у важкі часи українці і євреї об'єднувалися задля спільної перемоги над ворогом. Досить назвати аргументовану і достатньо переконливу статтю М. Ткаченка у суспільно-політичному часописі   Всеукраїнського об'єднання ветеранів "Заповіт батьків" (№№ 1-2 (12-13), 2013 рік) під заголовком: "Розрив шаблонів: бандерівці встановлять пам'ятник бандерівцям" на стор. 246-251.
За обсягом вона досить велика, тому процитую лише деякі думки автора: "У лютому-березні 1943 року націоналісти на території православної Волині створили УПА… На цьому етапі українського визвольного руху документально фіксується участь у ньому євреїв".
М. Ткаченко наводить у зв'язку з цим слова в. о. керівника ОУН (б) у 1941-1943 р. р. Миколи Лебедя: "Більшість лікарів УПА були євреї, яких УПА рятувала від знищення гітлерівцями. Лікарів-євреїв вважали рівноправними громадянами України і командирами української армії". На підтвердження цих слів автор наводить конкретні прізвища і факти. Зокрема, згадує активного члена ОУН, єврея Лейбу Йосиповича Домбровського (псевдонім "Валерій"), одного з кращих лікарів у загоні УПА імені Івана Богуна Шаю Давидовича  Варму ("Скрипаль") та багатьох інших проукраїнськи налаштованих патріотів.
Цікавим і маловідомим є й факт, про який в одному із своїх виступів розповів історик, директор Інституту національної пам'яті В. В'ятрович. Виявляється, що дружина Романа Шухевича Наталія у вересні 1942 року – лютому 1943 року переховувала у себе сусідську дівчинку-єврейку Ірину Райхенберг. Роман Шухевич допоміг з виготовленням для дівчинки документів на ім'я українки Ірини Рижко, за якими вона значилася дочкою загиблого офіцера Червоної армії. Після того, як Наталія Шухевич була заарештована гестапо, її чоловікові вдалося переправити дівчинку в сиротинець при жіночому греко-католицькому монастирі неподалік від Львова.
"Рух українських націоналістів не був антисемітським. Бандерівські лідери рятували євреїв в роки Голокосту та билися разом з ними в лавах УПА", – робить висновок згадуваний вище В. В'ятрович.
Хотілось би, аби про це пам'ятали політики і державні діячі світу, котрі позиціонують себе друзями українського народу. На превеликий жаль, так є не завжди, про що свідчить і промова ізраїльського президента у залі Верховної Ради України. Звичайно, коли це була просто обмовка, то її можна зрозуміти, але коли офіційна позиція  держави Ізраїль, то це – небезпечний  сигнал. Принаймні, його швидко вловили праві радикальні сили в сусідніх Польщі і Росії, що стало  приводом для чергового спалаху хвилі антиукраїнської істерії . Прикро, що ворожим  силам і на Сході, і на Заході підігрують деякі наші землячки, в тому числі і на Волині, котрі своїми необдуманими (чи обдуманими?) діями і "краєзнавчими дослідженнями" підіграють ворогам  нашого народу, підливаючи, як-то кажуть, оливи до кострища ненависті і ворожнечі. Не виключено, що прийде час, коли вони гірко шкодуватимуть з приводу своїх писанин і висловлювань, як тепер шкодують ті, хто сприяв розгулу сепаратизму на Донбасі і Луганщині.
Досвід цивілізованого співіснування єврейської громади і мешканців нашого міста та й району є. Про це ми неодноразово писали у "Вістях Ковельщини", важливу тему порушували місцеві краєзнавці (наприклад, Олена Пащук із ЗОШ № 5 та її вихованці) у виступах на конференціях, у періодичних виданнях. Я особисто знав багато представників єврейської національності, які зробили неоціненний внесок у соціально-економічний розвиток Ковельщини. Це й Мойсей Аврух, й Генріх Межиборський, і Григорій Ясногородський, й Омелян Клінгер, і багато інших відомих людей. Навіть у найважчі роки повоєнного лихоліття не було найменшого натяку на якесь протистояння між нами.
Саме представники національно-демократичних сил Волині (зокрема, члени місцевого осередку Народного Руху України) виступили у 1990-их роках ініціаторами увічнення пам'яті розстріляних євреїв у кар'єрі на Бахівській горі, де торік відкрито пам'ятник жертвам Голокосту у Другій світовій війні. В урочистій церемонії взяли участь очільники районної виконавчої та представницької влади Віктор Козак, Ігор Верчук, голова американсько-європейського комітету Берлінського офісу Дейдре  Бергер, посадові особи посольств Німеччини, США, Ізраїлю в Україні, громадськість (на знімку). Тепер тут – місце, яке відвідують люди, котрі бажають вшанувати пам'ять невинно убієнних, помолитися за спасіння їх душі, що підтверджує надрукований нижче лист депутата Ковельської районної ради, вчителя історії Голобського НВК "Школа-гімназія" Олени Оришкевич.
Як бачимо, звинувачувати  огульно українців у неприязному ставленні до євреїв немає абсолютно ніяких підстав. Якщо у минулому мали місце окремі факти протистояння, бо такий був непевний і тривожний час (зрештою, в яких країнах світу таких фактів не було?), то  нині ми повинні думати не про те, що розділяє наші народи, а про те, що їх об'єднує. Адже Україна – одна для всіх, у ній нам, нашим дітям й онукам жити разом – і українцям, і білорусам, і росіянам, і полякам, і представникам інших національностей. Про це слід повсякчас пам'ятати і політикам, і урядовцям, і рядовим громадянам, щоб, не дай, Боже, ніколи не повторилася трагедія не таких вже й далеких років.
Михайло КУЗЬМУК.

Одразу зізнаюсь: слова, винесені у заголовок, належать не мені, а покійному нашому земляку, уродженцю села Дубового, багаторічному редактору обласної газети "Волинь" (тепер – "Волинь-нова") Полікарпу Шафеті. Він їх часто повторював і в своїх неперевершених публіцистичних статтях, і в  усних  виступах у суперечливих і неспокійних 1990-их роках.

Михайло КУЗЬМУК.


Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 617
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025