Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 29 листопада 2016 року № 89 (12515) / Повідомлення в номер / Свято любителів друкованого слова

05.12.2016

_DSC7897

Свято  любителів друкованого  слова

Його допомогли організувати у Ковелі поштовики 
і підприємець Олена МИГУЛЯ

Його допомогли організувати у Ковелі поштовики і підприємець Олена МИГУЛЯ

Організовано і цікаво відбувся у приміщенні відділення поштового зв'язку № 8 у Ковелі (вул. Незалежності, 84)  День передплатника.

Радо вітали відвідувачів працівники пошти, представники газет "Вісті Ковельщини" і "Волинь-нова". Як і зазвичай, захід відвідало чимало ковельчан, адже у цей день вони мають змогу поспілкуватися з журналістами та поштовиками, дізнатися про видання-новинки, передплатити улюблені газети і журнали.

Світлана ЛЯШУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 910
Читати далі

Вівторок, 29 листопада 2016 року № 89 (12515) / Повідомлення в номер / Із засідання Громадської ради

05.12.2016 Зінчук Вікторія Петрівна

сІз засідання Громадської ради

22 листопада ц. р. в міському культурно-просвітницькому центрі відбулося засідання Громадської ради при Ковельській міській раді, яке вів її голова Микола Печенюк. У засіданні взяли участь депутати міської ради Ігор Пініс, Галина Стасюк, громадські активісти, представники комунальних служб міста та інші запрошені.
Як завжди, на розгляд Громадської ради було внесено низку важливих питань. Зокрема, присутні детально розглянули питання щодо забудови прибережної смуги водосховища та річки Турії. З цього приводу слово мав  Павло Товстенюк – представник власника земельних ділянок по вул. Подколоднова та Волі у Ковелі, який має на меті розбудувати прибережну зону річки Турії. 
Нагадаємо, що це питання вже обговорювалось на минулому засіданні Громадської ради, на якому одноголосно було прийнято рішення рекомендувати депутатам міської ради не підтримувати проекти рішень про надання дозволу Гопанчуку В. Н., який проживає у м. Луцьку, на виготовлення детального плану території, внесення змін до детального плану території по вул. Волі, вул. Подколоднова та вул. Зеленій у м. Ковелі. Після такого рішення Громадської ради власник земельних ділянок зняв з розгляду чергової сесії міської ради своє питання.  
В ході засідання представник забудовника, зокрема, нагадав, що В. Гопанчук набув право власності на ці земельні ділянки ще у 2009 році. Зараз у нього виникла необхідність у зміні цільового призначення земельних ділянок, які має намір відвести під чотириповерхову забудову. Разом з тим забудовник зобов’язаний провести роботи з благоустрою прибережної зони від вулиці Подколоднова до межі своїх ділянок. 
Павло Товстенюк також запевнив присутніх у тому, що жодних порушень законодавства при оформленні права власності на ці земельні ділянки та їх забудови з боку власника немає. Про це свідчать документи, з якими того дня за бажанням мали можливість ознайомитись присутні.
Категорично проти забудови навколо річки Турії – члени громадської організації "Союз Українок", на чому акцентовано увагу у їхньому зверненні, адресованому голові Громадської ради при міській раді Миколі Печенюку, у якому, вони зокрема, просять посприяти у виділенні коштів на очищення цієї водної артерії при плануванні міського бюджету на 2017 рік.
У результаті вирішили рекомендувати забудовнику винести межові знаки в натурі і вказати місце знаходження земельних ділянок, аби комісія у складі членів Громадської ради в присутності представників міської влади, ЗМІ на місці мала можливість пересвідчитись у достовірності викладених вище фактів. 
До слова, це питання мало розглядатися на 16-й сесії Ковельської міської ради, однак відповідний проект рішення був знятий з порядку денного сесії, аби не загострювати ситуацію. 
Не менш дискусійним та довготривалим виявився розгляд питання щодо формування тарифів на комунальні послуги та якості обслуговування населення комунальними підприємствами міста. 
Неабияку цікавість викликало питання стосовно процесу реформування житлово-комунальної сфери. Як відомо, цьогоріч вступив у дію Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Відповідно до нього всі власники квартир у багатоповерхівках мають визначити форму управління своїм будинком: створити ОСББ, обрати управителя. Якщо ж цього не зроблено, то з 1 липня управителя для багатоквартирних будинків на конкурсній основі призначить виконавчий комітет.
Відповідна робота ведеться  і в Ковелі, про основні аспекти якої розповіли під час засідання начальники РЖКП-1 Віктор Солов’янчук та РЖКП-2 Наталія Гейко. Зокрема, учасників засідання цікавило, чи спроможні ТзОВ "К. П. "Верес" та ремонтні житлово-комунальні підприємства бути управителями, чи мають право власники багатоквартирних будинків відмовитись від призначених управителів та ін.   
У процесі спілкування присутні отримали вичерпні відповіді й з ряду інших питань, які стосуються роботи комунальних організацій міста.
Вікторія ЗІНЧУК.

22 листопада ц. р. в міському культурно-просвітницькому центрі відбулося засідання Громадської ради при Ковельській міській раді, яке вів її голова Микола Печенюк. У засіданні взяли участь депутати міської ради Ігор Пініс, Галина Стасюк, громадські активісти, представники комунальних служб міста та інші запрошені.

Вікторія ЗІНЧУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 739
Читати далі

Вівторок, 29 листопада 2016 року № 89 (12515) / Повідомлення в номер / “Горджуся родом хліборобів, Майстрами хліба і землі

05.12.2016
“Горджуся родом хліборобів,
Майстрами хліба і землі!”

команда білинців“Горджуся родом хліборобів, Майстрами хліба і землі!”

Наш край завжди славився працелюбними людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб, адже на Україні ведеться так, що хліб у хаті – то багатство, сіль – то гостинність і щирість, тому для відзначення Дня працівників сільського господарства щиро відкрила свої двері ЗОШ І-ІІІ ст. с. Уховецька (на знімках). 

Тетяна Бабич.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1182
Читати далі

Вівторок, 29 листопада 2016 року № 89 (12515) / Повідомлення в номер / Творчий пошук

05.12.2016

скачанные файлыТворчий  пошук приносить  результат

Кожен з нас нерідко задумується над тим, якою буде Україна через 10-20 років? Хочеться, щоб світлі мрії збувалися. Як у Шевченка: "А на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати…". А від себе додам: і буде радість від життя. Ой, як тієї радості не вистачає нам іноді серед похмурої дійсності!
Буваючи на зустрічах з учнями в школах міста і району, переконуюся: славне покоління підростає. У нього – помисли чисті, й українство в душі присутнє. І проекти майбутнього у юних щасливі.
Міський науково-практичний семінар, який днями відбувся на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 під промовистою назвою: "Освітнє краєзнавство і формування національно-патріотичних компетентностей у сучасній школі: дослідження історії Ковельської гімназії (1906-1939 р.р.)” ще раз підтвердив, що є в нас сила і воля, і є кому вести корабель під назвою "Україна" до заповітної мети.
Свідомо порушимо порядок і розпочнемо репортаж про семінар із другої – практичної частини.
Школа підготувала пісенно-літературний захід: "Тут берег мій…". Він, немов дзеркало, відображав результат роботи класних керівників у царині національно-патріотичного виховання. У кожному сказаному слові, у кожній пісні відчувалася любов до своєї України та біль у серці за її нелегку долю. Співпереживали всі учасники наукового семінару. Бувало, що й сльоза скочувалася по щоці або бриніла на очах…
Це був своєрідний практичний тест, з яким на "відмінно" справилися класні керівники школи К. В. Зінчук та А. М. Соболь.
Цьому передувала мандрівка шляхом історії школи, яку успішно провели екскурсоводи десятих класів.
В цей час на другому поверсі весело гомонів  благодійний ярмарок.
Учні продавали солодощі, а дорослі і юні купували. Зароблені гроші – на допомогу воїнам АТО.
В той же день, зранку, відбулася загальношкільна лінійка, співзвучна  темі загальноміського семінару.
Ось так вчительство школи – ця "партія" патріотів з її директором Василем Швораком і заступником Антоніною Цешинською показали, чим і як потрібно засівати поле юних душ, щоб врожаїлася нива українства.
Не помилюсь, коли скажу, що сьогодні школа є базовою для міської освіти у питаннях історико-освітнього краєзнавства.
Та повернемося до теоретичної частини, організатором якої було управління міської освіти і особисто методист Жанна Колеснікова.
В семінарі взяли участь  Г. Л. Пекарчук, заступник  начальника управління, Д. П. Корнелюк та Г. О. Бойчук, директори ЗОШ № 8 минулих років, класні керівники шкіл міста та автор цих рядків.
Теми виступів говорять самі про себе. Це – 110-літня історія гімназії, життя і діяльність Олександра Цинкаловського – всесвітньо відомого історика етнографа, археолога, студента гімназії (1906-1914 р.р.), аспекти національно-патріотичного виховання, місце краєзнавства в системі роботи класного керівника, участь влади, батьків, громадськості у цій важливій ділянці роботи та інше.
З інформаціями виступили Г. Л. Пекарчук, Д. П. Корнелюк, Г. О. Бойчук, В. Г. Шворак, А. В. Семенюк, Ж. В. Колеснікова, М. Л. Мороз, науковий співробітник міського історичного музею, класні керівники О. В. Савчук (НВК № 13-колегіум), А. С. Василюк (ЗОШ І-ІІІ ст. № 8) та інші.
Відбувся жвавий обмін думками.
Учасники семінару ознайомилися із оновленим корпусом школи, де є можливість проводити інклюзивне навчання – якщо не  помиляюсь, єдине в області.
Семінар підтвердив: ковельська школа іде шляхом українства і направляє свідомість учнів у широке русло національно-патріотичного виховання.
Анатолій СЕМЕНЮК.

Кожен з нас нерідко задумується над тим, якою буде Україна через 10-20 років? Хочеться, щоб світлі мрії збувалися. Як у Шевченка: "А на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати…". А від себе додам: і буде радість від життя. Ой, як тієї радості не вистачає нам іноді серед похмурої дійсності!

Досліджуймо  історію  нашого  краю  разом!

Звернення   до   краєзнавців, істориків,   педагогів   та   всіх   тих, хто   шанує   історію   Ковельщини
Нещодавно у видавництві "Надстир'я" вийшла друком книга історико-краєзнавчих нарисів "Ковельщина: історія, слава і доля", автором  і упорядником якої є я.
Анатолій СЕМЕНЮК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 682
Читати далі

Вівторок, 29 листопада 2016 року № 89 (12515) / Повідомлення в номер / У Новому Мосирі оновлено мистецький заклад

05.12.2016

козакУ Новому Мосирі оновлено мистецький заклад

Попри складну політичну ситуацію в країні, фінансову кризу та соціальну нестабільність, сфера культури Ковельщини розвивається, примножуючи духовну скарбницю краю. Свідченням цього стало відкриття оновленого будинку культури і бібліотеки в с. Новому Мосирі.
Напередодні престольного свята – Архістратига Михаїла тут зібралося багато людей: представники районної влади та об'єднаної  територіальної громади, жителі села,   гості й ті, хто долучився до ремонту приміщення, ну і, звичайно, творчі колективи району.
Вітаючи громаду села із радісною подією, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак відзначив, що тепер у мешканців села з'явилась чудова можливість проводити своє дозвілля у гарно й добротно відремонтованому закладі культури. 
Також висловив сподівання, що прекрасний зал будинку культури буде наповнений українською піснею і словом, тут завжди вируватиме життя, побажав, щоб люди, які примножують культурну спадщину нашого краю, були здоровими і щасливими. 
Віктор Теодосійович за активну життєву позицію та особистий внесок у проведення капітального ремонту закладу культури нагородив грамотами райдержадміністрації та районної ради Валентину Штик – директора будинку культури, Любов Цуприк – бібліотекаря бібліотеки-філії та Едуарда Смаля – маляра-штукатура ТОВ "Ідея", яке проводило ремонтні роботи.
Привітати сільську громаду зі святом приїхали Сергій Гарбарук – Голобський селищний голова, Тетяна Матяшук – начальник відділу культури райдержадміністрації, Галина Божик – директор Ковельської централізованої бібліотечної системи, Заслужений працівник культури України, які теж вручили подяки причетним до відновлення культосвітнього закладу. 
Сергій Гарбарук у своєму виступі запевнив, що відкриття реконструйованих закладів культури  – один з пріоритетів, над якими працює об'єднана громада. Зокрема, капітальні ремонти у нинішньому році  проведені у кіноконцертній залі  районного будинку культури та Голобській дитячій музичній школі, в планах – відновлення приміщення клубу в Малому Порську.
Вітаючи жителів Нового Мосира з їх храмовим святом та відкриттям культурного закладу, Тетяна Матяшук підкреслила його значимість для села та висловила сподівання, що у цій будівлі лунатимуть народні й сучасні пісні і на належному рівні буде організовано дозвілля населення. Начальник відділу культури, користуючись нагодою, подякувала головам райдержадміністрації Віктору  Козаку, районної ради – Андрію Броїло та Голобському селищному голові Сергію Гарбаруку за підтримку галузі культури та наголосила, що влада конкретними справами піднімає духовність ковельчан на вищий рівень.  
Галина Божик у своєму виступі підкреслила, що цей заклад об'єднає громаду села навколо ідеї відродження національних традицій, цінностей, культурних надбань, запросила активно відвідувати бібліотечний храм, де сьогодні створені комфортні умови для користувачів, а також вручила підбірку книг для сільської бібліотеки. 
Творчі колективи району – народний аматорський хор ветеранів "Червона калина" районного будинку культури (керівник Наталія Щур), вокальний ансамбль "Поліський дивосвіт" (керівник Олег Корнелюк), фольклорний гурт з Попович (керівник Тамара Крицко), Володимир Сущ з Голоб, Ірина Михалевич з Ковеля подарували всім присутнім щирі, задушевні пісні про Україну, про село, привітали сільських трударів з їх професійним святом. Але “родзинкою” свята став виступ місцевих артистів: вокальної групи будинку культури та солістки Лесі Оліферчук, уродженки с. Нового Мосира, справжнього ентузіаста культурної ниви. У їх виконанні прозвучали українські народні пісні.
Під час заходу, ведучою якого була Світлана Труш, заступник директора Ковельського РБК, присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв, які загинули за незалежність та цілісність нашої держави. Їм було присвячено пісню "Прошу тебе, синочку, не стріляй" у виконанні "Поліського дивоцвіту".
Хочеться висловити слова вдячності всім, хто долучився до благородної справи – відновлення закладу культури в с. Нового Мосира. Адже народ, який навіть в умовах війни продовжує  будувати, вчити дітей і оспівувати свою країну в піснях, – неперевершений!
Володимир ПЕТРУК.
Фото з архіву РДА.

Попри складну політичну ситуацію в країні, фінансову кризу та соціальну нестабільність, сфера культури Ковельщини розвивається, примножуючи духовну скарбницю краю. Свідченням цього стало відкриття оновленого будинку культури і бібліотеки в с. Новому Мосирі.

Володимир ПЕТРУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 699
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025