Творчий пошук приносить результат
Кожен з нас нерідко задумується над тим, якою буде Україна через 10-20 років? Хочеться, щоб світлі мрії збувалися. Як у Шевченка: "А на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати…". А від себе додам: і буде радість від життя. Ой, як тієї радості не вистачає нам іноді серед похмурої дійсності!
Буваючи на зустрічах з учнями в школах міста і району, переконуюся: славне покоління підростає. У нього – помисли чисті, й українство в душі присутнє. І проекти майбутнього у юних щасливі.
Міський науково-практичний семінар, який днями відбувся на базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 під промовистою назвою: "Освітнє краєзнавство і формування національно-патріотичних компетентностей у сучасній школі: дослідження історії Ковельської гімназії (1906-1939 р.р.)” ще раз підтвердив, що є в нас сила і воля, і є кому вести корабель під назвою "Україна" до заповітної мети.
Свідомо порушимо порядок і розпочнемо репортаж про семінар із другої – практичної частини.
Школа підготувала пісенно-літературний захід: "Тут берег мій…". Він, немов дзеркало, відображав результат роботи класних керівників у царині національно-патріотичного виховання. У кожному сказаному слові, у кожній пісні відчувалася любов до своєї України та біль у серці за її нелегку долю. Співпереживали всі учасники наукового семінару. Бувало, що й сльоза скочувалася по щоці або бриніла на очах…
Це був своєрідний практичний тест, з яким на "відмінно" справилися класні керівники школи К. В. Зінчук та А. М. Соболь.
Цьому передувала мандрівка шляхом історії школи, яку успішно провели екскурсоводи десятих класів.
В цей час на другому поверсі весело гомонів благодійний ярмарок.
Учні продавали солодощі, а дорослі і юні купували. Зароблені гроші – на допомогу воїнам АТО.
В той же день, зранку, відбулася загальношкільна лінійка, співзвучна темі загальноміського семінару.
Ось так вчительство школи – ця "партія" патріотів з її директором Василем Швораком і заступником Антоніною Цешинською показали, чим і як потрібно засівати поле юних душ, щоб врожаїлася нива українства.
Не помилюсь, коли скажу, що сьогодні школа є базовою для міської освіти у питаннях історико-освітнього краєзнавства.
Та повернемося до теоретичної частини, організатором якої було управління міської освіти і особисто методист Жанна Колеснікова.
В семінарі взяли участь Г. Л. Пекарчук, заступник начальника управління, Д. П. Корнелюк та Г. О. Бойчук, директори ЗОШ № 8 минулих років, класні керівники шкіл міста та автор цих рядків.
Теми виступів говорять самі про себе. Це – 110-літня історія гімназії, життя і діяльність Олександра Цинкаловського – всесвітньо відомого історика етнографа, археолога, студента гімназії (1906-1914 р.р.), аспекти національно-патріотичного виховання, місце краєзнавства в системі роботи класного керівника, участь влади, батьків, громадськості у цій важливій ділянці роботи та інше.
З інформаціями виступили Г. Л. Пекарчук, Д. П. Корнелюк, Г. О. Бойчук, В. Г. Шворак, А. В. Семенюк, Ж. В. Колеснікова, М. Л. Мороз, науковий співробітник міського історичного музею, класні керівники О. В. Савчук (НВК № 13-колегіум), А. С. Василюк (ЗОШ І-ІІІ ст. № 8) та інші.
Відбувся жвавий обмін думками.
Учасники семінару ознайомилися із оновленим корпусом школи, де є можливість проводити інклюзивне навчання – якщо не помиляюсь, єдине в області.
Семінар підтвердив: ковельська школа іде шляхом українства і направляє свідомість учнів у широке русло національно-патріотичного виховання.
Анатолій СЕМЕНЮК.
Кожен з нас нерідко задумується над тим, якою буде Україна через 10-20 років? Хочеться, щоб світлі мрії збувалися. Як у Шевченка: "А на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син, і буде мати…". А від себе додам: і буде радість від життя. Ой, як тієї радості не вистачає нам іноді серед похмурої дійсності!
Досліджуймо історію нашого краю разом!
Звернення до краєзнавців, істориків, педагогів та всіх тих, хто шанує історію Ковельщини
Нещодавно у видавництві "Надстир'я" вийшла друком книга історико-краєзнавчих нарисів "Ковельщина: історія, слава і доля", автором і упорядником якої є я.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 654