Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер /

14.03.2019

Повідомлення УВКГ  «Ковельводоканал» про зміну діючих тарифів шляхом коригування

Згідно з діючим законодавством, з метою приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, Ковельське управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» здійснило  зміну діючих тарифів шляхом коригування.
            Відповідно до частини десятої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 466
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер /

14.03.2019
Цьогорічна весна припізнюється. Ще віють час від часу холодні вітри, вранці студить землю морозець, не поспішають розпускатися дерева, але  з кожним днем подих тепла все відчутніший. А коли завітаєте у тепличне господарство комунального підприємства "Добробут", то взагалі, ніби за помахом чарівної палички, перенесетеся у справжню весну. Завдячуючи працьовитим рукам Валентини ДЕНИСЮК, Ольги ГЕРЕС, Галини ГОЛУБ, яких ви бачите на фотосвітлині, милує око розкішна розсада квітів, яка незабаром прикрасить вулиці,  парки і сквери нашого міста.
Тож побажаємо і цим трудівницям, і всім працівникам комунально-побутової сфери Ковельщини гарного весняного настрою, успіхів у їх нелегкій, але потрібній людям діяльності, миру, добра й благополуччя!
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
_DSC2022 Цьогорічна весна припізнюється. Ще віють час від часу холодні вітри, вранці студить землю морозець, не поспішають розпускатися дерева, але  з кожним днем подих тепла все відчутніший. А коли завітаєте у тепличне господарство комунального підприємства "Добробут", то взагалі, ніби за помахом чарівної палички, перенесетеся у справжню весну. Завдячуючи працьовитим рукам Валентини ДЕНИСЮК, Ольги ГЕРЕС, Галини ГОЛУБ, яких ви бачите на фотосвітлині, милує око розкішна розсада квітів, яка незабаром прикрасить вулиці,  парки і сквери нашого міста.
Тож побажаємо і цим трудівницям, і всім працівникам комунально-побутової сфери Ковельщини гарного весняного настрою, успіхів у їх нелегкій, але потрібній людям діяльності, миру, добра й благополуччя!
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 486

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 14 – 20 березня

14.03.2019
Погода в Ковелі  
14 – 20 березня

погодаПогода в Ковелі   14 – 20 березня

Четвер. Хмарно. Температура: 9оС. Вітер південно-західний сильний.
В ніч на п'ятницю. Ясно.  Температура: 0оС. Вітер південний помірний.
П'ятниця. Хмарно, невеликий дощ.   Температура:  7оС. Вітер   південно-західний  помірно сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура:  2оС. Вітер південно-західний помірний.
Субота. Мінлива хмарність, можливі дощ, гроза.  Температура: 9оС. Вітер західний  сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 439
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / Свято духовності у Ковелі

14.03.2019

DSC_4068Свято духовності у Ковелі

Знаний на Волині педагог, релігієзнавець краєзнавець, культуролог, сівач Слова Божого в школах  Волині Дмитро Корнелюк презентував свою десяту книгу "Вогонь дерзання". Імпреза відбулася в Народному домі "Просвіта" м. Ковеля 1 березня. Зал був переповнений: тут – люди старшого віку, чимало молоді. Прибули й мешканці сіл Дубового та Зеленого.
Люб'язно відгукнулися на запрошення взяти участь у заході народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, краєзнавець, Почесний громадянин Волині, м. Луцька, села Серехович Бондарчук Андрій Іванович; головний редактор "Газети "Волинь", а також її  "доньки" "Цікавої газети на вихідні" і двох місячників – "Читанка для всіх" і "Так ніхто не кохав" Згоранець Олександр Олександрович; відповідальний секретар "Газети "Волинь" Трофимчук Тамара Сергіївна; редактор газети "Вісті Ковельщини", Заслужений журналіст України Вельма Микола Григорович; голова  районної ради Броїло Андрій Петрович; перший заступник голови районної державної адміністрації Кульцман Роман Ярославович; начальник управління освіти міськвиконкому Бичковський Віктор Васильович.
Вітальні слова учасникам свята духовності виголосив на початку голова Ковельської районної ради Броїло Андрій Петрович.
Як і годиться, за християнською традицією, свято розпочалося молитвою "Отче наш" у виконанні церковного хору Храму Преображення Господнього м. Ковеля ПЦУ (настоятель храму протоієрей Ростислав Дідух, регент Ольга Бичковська).
В око присутніх впадало оформлення сцени. В глибині її – макет книги "Вогонь дерзання", з лівого боку - гасло: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова" (Єр. 22:29).
З правого боку – слова автора: "Любов до Бога, до своїх батьків, до рідної землі, до свого народу, до рідної мови є найсвятішою".
Звісно, вже саме  "вбрання" сцени розкривало головну суть книги – українізувати суспільство через звернення до національних традицій та християнських цінностей нашого народу. Бо інакше, як наголошує автор, ми не матимемо не тільки  незалежної від Москви Церкви, а й власної самостійної держави.
– Серед нас ще дуже багато тих, хто досі не збагнув, що з росіянами у нас не так збройне протистояння, як світоглядний антагонізм. Витравляймо у собі "малоросійство". Інакше не вискочимо з клятих "обіймів" "старшого брата" ніколи. Тому найдієвіший спосіб позбутися цієї залежності – створення Єдиної Помісної Православної Церкви.
Пам'ятаймо! Без Помісної Православної Церкви України говорити про завершальний процес побудови і збереження Української держави – передчасно. Лише спільна молитва українців, об'єднаних у Помісну Церкву, буде почута Богом, і Всемогутній Господь пошле нам мир і благополуччя! – наголосив Дмитро Корнелюк у своєму вступному слові. – Серед багатьох злободенних завдань, які стоять сьогодні перед Українською державою, суспільством,  варто виділити два найбільш актуальних – це виховання нашої молоді на християнських цінностях, яке було засадничим на теренах сучасної України вже майже 1000 років, і відродження  Київської Митрополії, яка була анексована Московською церквою 1686 року.
Про актуальність цієї проблеми свідчать і виступи на презентації книги "Вогонь дерзання".
– Радіє душа бачити таке широке представництво у залі, що засвідчує великий інтерес суспільства до духовного життя країни. Така згуртованість влади, громади і Церкви вселяє надію, що в Україні є майбутнє.
Перше наше знайомство з Дмитром Корнелюком відбулося в 2016 році, коли я був запрошений на науково-практичну конференцію "Шляхами духовного відродження Волинського краю". Але я знаю Дмитра Пилиповича заочно з 2005 року, коли познайомився з його книгою "Духовне небо Волині". Я тоді побачив, яку "каторжну" роботу проводить ця людина уже поважного віку. 
Написати навчальну книгу, скласти програму, рекомендації викладання і втілити їх у життя – це вже подвиг. Його високі знання, глибока віра і патріотизм й  стали підґрунтям для написання таких високодуховних книг, одну з яких "Вогонь дерзання"  автор виніс сьогодні на суд читачів.
Це не просто актуальна книга –  це наша  зброя проти "руського міра", проти Путіна, проти Кирила, книга національного єднання, – наголосив Андрій Бондарчук, народний депутат України першого скликання, ветеран волинської журналістики.
А начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, вчителька ОНЗ “Дубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів”  Наталія Тхоржевська, громадський діяч Волинського краю Василь Марчук у своїх виступах підкреслили, що книга "Вогонь дерзання" – це джерело мудрості Божої, світло Сонця, в променях якого воскресає наша віра, наша Православна Церква України. Це та книга, яка має бути настільною не лише в школі, але і в кожній сім'ї, родині.
– Свій  стислий  екскурс я хотів би почати словами патріарха Йосипа Сліпого "Про Поєднання в Христі". Брак єдності серед християн, поборювання ними один одного є гріхом. Митрополит Андрей Шептицький і патріарх Йосип Сліпий вважали працю над християнською єдністю в Україні однією з найвищих цілей і найважливіших завдань свого життя. Цими думками жив Любомир Гузар, про це дбає й Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.
І, врешті-решт, ці довгождані дні настали. Київська Митрополія відродилась. Єдина Помісна Православна Церква України постала: УПЦ КП, УАПЦ та частково УПЦ МП об'єднались. Йде процес переходу парафій Московського патріархату до ПЦ України. Це перші кроки. Але вони несміливі. Тож їм треба допомогти позбутися ілюзій щодо УПЦ МП, яка маскується під українську, хоч є складовою РПЦ. І тоді, коли кожен українець зрозуміє, що цей підступний міф "руського міра", "єдиної Церкви" не сприяє нам у розбудові вільної держави і Церкви, над Україною духовне небо стане чистим. Саме книжка Дмитра  Пилиповича "Вогонь дерзання" й покликана зруйнувати цю вежу брехні, - заявив священик храму блаж. Миколая Чарнецького УГКЦ Євген Задорожний, кандидат Богослов'я.
– Книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" по праву можна назвати книгою національного порятунку. Адже в ній не йдеться лише про духовну та фізичну деградацію суспільства, не лише про загрозу національній безпеці й цілісності України, а називаються конкретно шляхи виходу, де шукати порятунок, що робити. А бачить він це в моральних підвалинах людського життя. Отож, в книзі прослідковуються дві теми, які йдуть поруч: це духовна освіта, яка була домінантною на теренах України понад 1000 років, і співдружність Церкви і держави. Нинішній поділ Церкви не вічний. Ми отримали Томос. Але  мир запанує в Україні тоді, коли ми всі об'єднаємось в одну Християнську сім'ю. Адже в неоголошеній війні Росії проти України путінська хунта знаходить підтримку РПЦ і особисто патріарха Кирила. Я переконаний, як священик, як військовий капелан, що війни з Росією не було б, якби голос Української Церкви звучав як один, якби українці в православній вірі "були всі ОДНО".
Отож, читайте книгу Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" та "Росіяни – москалі на чужій землі". Я вірю, я надіюсь, що ці книги допоможуть пролити світло правди в душу кожного читача, хто візьме її в руки і уважно прочитає. Тоді у багатьох із Вас прокинеться світле почуття честі і людської гідності. І Ви тоді гордо промовите: "Я – українець! Я – патріот!", – закликав у своєму виступі настоятель храму Різдва Іоана Хрестителя м. Ковеля, протоієрей Станіслав Беспалов, кандидат Богослов'я, старший викладач Волинської православної Богословської академії, військовий капелан.
– Я почну свій виступ з післямови, де автор висловлює щиру вдячність усім, хто допомагав при підготовці книги до видання. Тут – науковці, журналісти, релігієзнавці, духовенство. Але, як пише автор, найщирішу вдячність він адресує своїй дружині, другу, з якою йдуть по життю уже понад 55 років, Олені Сильвестрівні.
І це досить знаково й повчально. Адже така духовно  возвеличена, прониклива любов'ю книга може народитись лише у співпраці з коханою дружиною.
Я дякую вам, шановний Дмитре Пилиповичу, що в цьому ви зізнаєтесь і визнаєте її внесок. І що саме вона надихає вас на творчість. Адже від людей такого віку не завжди це почуєш.
Отож, шановна Олено Сильвестрівно, ці квіти – Вам.
А зараз кілька слів про автора і його книгу "Вогонь дерзання". Знаю Дмитра Пилиповича з 2004 року, коли він працював над книгою "Духовне небо Волині". Волею долі мені також пощастило стати героєм цієї унікальної книги. Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу. Образно кажучи, це була перша ластівка, яка розбудила нас від атеїстичного сну цілющою силою християнської моралі. За нею прилетіли "Наша віра, наша правда", "Сівачі Слова Божого Волині", "Росіяни – москалі на чужій землі". А книга "Вогонь дерзання" є дійсно книгою національного порятунку.
Девізом книжки є слова пророка Єремії: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова".
То є батьківський заповіт нам, журналістам, освітянам, духовенству, всім тим, хто сам прийняв Бога і ту віру святу хоче в інших розбудити.
Дякую Вам, Дмитре Пилиповичу, за Ваші труди. Ви – істинний сівач, – завершуючи свій виступ,  сказав Олександр Згоранець, головний редактор "Газети "Волинь".
Добрий настрій на презентації підтримали аматори сцени міста  Ковеля і району та церковний хор храму Преображення Господнього, де настоятелем протоієрей Ростислав Дідух, вокальний гурт "Колорит" районного дому культури (художній керівник Ірина Корнелюк), ансамбль "Поліський дивоцвіт" (художній керівник Ольга Корнелюк), церковний хор Храму Преображення Господнього ПЦУ молитвою розпочав й закінчив презентацію.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під час презентації книги Дмитра Корнелюка "Вогонь дерзання" у міському Народному домі "Просвіта".
Фото Сергія Дятла 
та Ігоря Корнелюка.
Знаний на Волині педагог, релігієзнавець краєзнавець, культуролог, сівач Слова Божого в школах  Волині Дмитро Корнелюк презентував свою десяту книгу "Вогонь дерзання". Імпреза відбулася в Народному домі "Просвіта" м. Ковеля 1 березня. Зал був переповнений: тут – люди старшого віку, чимало молоді. Прибули й мешканці сіл Дубового та Зеленого.
Люб'язно відгукнулися на запрошення взяти участь у заході народний депутат України першого скликання, письменник, журналіст, краєзнавець, Почесний громадянин Волині, м. Луцька, села Серехович Бондарчук Андрій Іванович; головний редактор "Газети "Волинь", а також її  "доньки" "Цікавої газети на вихідні" і двох місячників – "Читанка для всіх" і "Так ніхто не кохав" Згоранець Олександр Олександрович; відповідальний секретар "Газети "Волинь" Трофимчук Тамара Сергіївна; редактор газети "Вісті Ковельщини", Заслужений журналіст України Вельма Микола Григорович; голова  районної ради Броїло Андрій Петрович; перший заступник голови районної державної адміністрації Кульцман Роман Ярославович; начальник управління освіти міськвиконкому Бичковський Віктор Васильович.
Вітальні слова учасникам свята духовності виголосив на початку голова Ковельської районної ради Броїло Андрій Петрович.
Як і годиться, за християнською традицією, свято розпочалося молитвою "Отче наш" у виконанні церковного хору Храму Преображення Господнього м. Ковеля ПЦУ (настоятель храму протоієрей Ростислав Дідух, регент Ольга Бичковська).
В око присутніх впадало оформлення сцени. В глибині її – макет книги "Вогонь дерзання", з лівого боку - гасло: "О краю, мій краю, о краю – послухай Господнього слова" (Єр. 22:29).
З правого боку – слова автора: "Любов до Бога, до своїх батьків, до рідної землі, до свого народу, до рідної мови є найсвятішою".
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 809
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / Коли собака лікар

14.03.2019

собаче серце 1Коли собака лікар

На думку вчених, ті люди, які тримають удома собак, менше схильні до стресів і хвороб серця.
Такі результати оприлюднили австралійські фахівці з Університету Монаша, заявивши, що коли людина і собака знаходяться разом, ритм їхніх сердець синхронізується. І це не просто тісний зв’язок, а поліпшення здоров’я для обох.
В експерименті взяли участь добровольці зі своїми чотириногими вихованцями, яких на час розлучали. При цьому фахівці стежили за тим, як змінювався пульс людини і собаки за допомогою спеціальних датчиків.
Виявилося, що через якийсь проміжок часу після «розлучення» господаря і його собаки взаємозв’язку між ритмом серцебиття у них не спостерігалося, але от «возз’єднання» продемонструвало унікальні процеси. Насамперед, частота серцевих скорочень в обох знижувалася, а пульс починав «дзеркально» повторювати один одного.
Експерти підкреслили, що швидкість серцебиття у людини та його улюбленця хоч і залишалися різними, його ритм і «структура» в цілому синхронізувалася.
На думку вчених, така закономірність потенційно має досить очевидне практичне застосування: домашні улюбленці здатні нормалізувати серцевий ритм своїх господарів, якщо такий був порушений, наприклад, сильним стресом. Крім того, раніше численні фахівці, вивчаючи «взаємодію» людини і тварин, неодноразово підкреслювали, що у власників тварин, найчастіше, собак, більш здорові серця, ніж у тих, хто ігнорує домашніх улюбленців.
А ось наукового пояснення такого цілющого впливу на людину з боку тварин поки немає. Вони просто називають це фактом.
На думку вчених, ті люди, які тримають удома собак, менше схильні до стресів і хвороб серця.
Такі результати оприлюднили австралійські фахівці з Університету Монаша, заявивши, що коли людина і собака знаходяться разом, ритм їхніх сердець синхронізується. І це не просто тісний зв’язок, а поліпшення здоров’я для обох.
В експерименті взяли участь добровольці зі своїми чотириногими вихованцями, яких на час розлучали. При цьому фахівці стежили за тим, як змінювався пульс людини і собаки за допомогою спеціальних датчиків.
Виявилося, що через якийсь проміжок часу після «розлучення» господаря і його собаки взаємозв’язку між ритмом серцебиття у них не спостерігалося, але от «возз’єднання» продемонструвало унікальні процеси. Насамперед, частота серцевих скорочень в обох знижувалася, а пульс починав «дзеркально» повторювати один одного.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 613
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / ID-картка: все, що потрібно знати

14.03.2019

паспортID-картка: все, що потрібно знати

ID-картка – нова форма паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, який захищений від підроблення. Для тих, кому ще не виповнилося 18 років, ця картка оформляється строком на 4 роки, а повнолітнім громадянам  – на 10 років.
В паспорт у формі картки вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, ім’я (з латинською транслітерацією), стать, дата народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер самого документа, дата видачі й кінцевий термін його дії, код уповноваженого суб’єкта, який видав паспорт, місце народження, оцифроване зображення особи та підпис власника картки.
Ця інформація дублюється на електронний чіп. Туди ж додається інформація, яка може бути змінена, наприклад, реєстрація місця проживання, сімейний стан. При виготовленні пластикового паспорта варто подати документ, що підтверджує наявність присвоєного ідентифікаційного коду. На візуальній частині картки передбачено місце для нього. У результаті це дозволить не носити з собою паперовий документ.
ID-картка видається безкоштовно для тих, хто досяг 14-річного віку та отримує паспорт уперше. Заміна паспорта на ID-картку коштує 279,00 грн. (87 грн. за адміністративні послуги з оформлення і видачі та 192,00 грн. за бланк). Оформлення за 10 днів обійдеться в 366 грн. У разі заміни втраченого або пошкодженого паспорта оплачується також і держмито в розмірі 34 грн. Квитанції про оплату потрібно подати разом із іншими документами при оформленні паспорта.
Громадяни можуть записуватися на прийом за допомогою офіційного веб-сайту ДМС або у терміналі самообслуговування в територіальному підрозділі, що спрощує процес запису і економить час. Запис до електронної черги є індивідуальним, бронювання та передача запису до черги стороннім особам заборонені. Це може бути територіальний підрозділ Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання або центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Українці, які вже замінили паспорт у вигляді книжки на ID-картку, зможуть голосувати на виборах президента. На виборчу дільницю власник ID-картки має взяти з собою додаток № 13 про місце реєстрації.
Ковельський районний відділ Управління  Державної міграційної служби України 
у Волинській області.
ID-картка – нова форма паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, який захищений від підроблення. Для тих, кому ще не виповнилося 18 років, ця картка оформляється строком на 4 роки, а повнолітнім громадянам  – на 10 років.
В паспорт у формі картки вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, ім’я (з латинською транслітерацією), стать, дата народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер самого документа, дата видачі й кінцевий термін його дії, код уповноваженого суб’єкта, який видав паспорт, місце народження, оцифроване зображення особи та підпис власника картки.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 804
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

14.03.2019
Від  четверга 
до  четверга

річкаВід  четверга  до  четверга

15 березня, п’ятниця
Схід Сонця – 06.38; захід – 18.21.
Місяць  – у Раці. 
Всесвітній день захисту прав споживачів. 
Міжнародний  день сну.
Свт. Іова (Борецького).
Іменини:  Федота, Арсенія, Миколи, Йосипа. 
16 березня, субота
Схід Сонця – 06.35; захід  - 18.23. 
Місяць  – у Раці.
Вмч. Феодора Тирона.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 436
Читати далі

Четвер, 14 березня 2019 року, №11 (12651) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 18 по 24 березня

14.03.2019
Гороскоп
з 18 по 24  березня

гороГороскоп з 18 по 24  березня

ОВЕН. Необхiдно озброїтися фантазiєю i творчо реалiзувати задуми. Цього тижня ви — лiдер, це допоможе досягти свого.
ТЕЛЕЦЬ. З великими досягненнями в професiйнiй сферi доведеться почекати. Варто зайнятися справами звичайними, але невiдкладними. 
БЛИЗНЮКИ. Задуми здiйсняться, все складеться найкраще без особливих зусиль. Роботи багато, але зможете й особистим життям зайнятися, воно принесе радiсть i задоволення. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 581
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025