Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 7 – 13 травня

12.05.2020
Погода в Ковелі 
7 – 13 травня

тюльпани 1Погода в Ковелі  7 – 13 травня

Четвер.  Мінлива хмарність.  Температура: 12оС. Вітер північно-західний сильний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність.  Температура: 9оС.  Вітер північно-західний  помірний.
П’ятниця. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура:  18оС. Вітер північно-західний помірний.
В ніч на суботу. Мінлива хмарність.  Температура:  9оС. Вітер південно-західний  помірний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 400
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Чи втримає уряд “заробітчан”

12.05.2020

credity_ukrЧи втримає уряд “заробітчан”

Цієї весни в Україну повернулася рекордна кількість заробітчан. За розрахунками Кабміну, від початку карантину до країни приїхало 2 млн трудових мігрантів. Головні причини – суворий карантин, закриття кордонів та трудові обмеження у Європі. Вочевидь українці не планують надовго затримуватись на Батьківщині і, як тільки знімуть обмеження, повернуться на роботу за кордон. Щоб українці не виїжджали, уряд планує заохочувати їх дешевими кредитами і новими робочими місцями вдома. Детальніше про урядові програми дізнавались наші експерти. 
Кредити для власної справи
Ще до кризи через коронавірус у грудні минулого року Президент Володимир Зеленський анонсував програму повернення співвітчизників, які виїхали з країни. Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" передбачала кредити для охочих розпочати власний бізнес під 5, 7 або 9  відсотків річних. На старті програми у лютому максимальна сума кредиту складала 1,5 млн гривень на п'ять років. Кредит могли отримати ті, хто має дохід до 50 млн, хорошу кредитну історію та чіткий бізнес-план. Сфери діяльності різні: енергетика, освіта, охорона здоров'я, транспорт, виробництво, спорт, розваги або інші послуги.
Уже у квітні, зважаючи на карантин, уряд суттєво розширив програму. Максимальна сума кредиту зросла удвічі до 3 млн гривень. Розширився перелік підприємств, які можуть отримати державну підтримку. Тепер подавати заявки на кредит можуть підприємці з максимальним рівнем річного доходу до 100 мільйонів гривень. Так само розширився перелік цілей, на які можна взяти кредит. Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості, для франчайзингу, поповнення обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.
"Програму "Доступних кредитів 5-7-9%" ми значно розширили, щоб бізнес міг розраховувати на фінансову підтримку. Ми підняли кредитний ліміт до 3 млн грн, розширили коло потенційних учасників, доповнили цілі, на які підприємці можуть використовувати позику за програмою: поповнення обігових коштів, розвиток, рефінансування старих кредитів. При цьому говоримо про повну компенсацію ставки – бізнес може отримати кредит безвідсотково", – розповідає міністр фінансів Сергій Марченко.
Разом із розширенням чинних проєктів уряд планує запустити нову програму кредитування – "Нові гроші". Вона розрахована на людей, які повернулися з-за кордону і шукають можливості вкласти зароблені гроші в бізнес. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, вона дозволить отримувати кредити з мінімальною ставкою від 0% до 5% на тривалий термін і з можливою відстрочкою виплати тіла кредиту.
"Наступний етап – це програма "Нові гроші". Власне, для тих людей, які повернулися із заробітків, які хочуть утримати робочі місця - для діючого бізнесу. Це також буде програма пільгових кредитів, як говорив президент, 3% ставка", – пояснює глава уряду.
Нові робочі місця 
Урядовці впевнені, що знання і вміння працівників, які працювали за кордоном, будуть дуже корисними для України. Аби утримати заробітчан вдома, влада планує створити мільйон робочих місць. Особливі надії покладають на "Велике будівництво", яке стартувало навесні. Завдяки програмі з'явилось чимало нових вакансій на будівництві, ремонті доріг та об'єктів соціальної інфраструктури.
"Знаковим є продовження програми "Велике будівництво". Тисячі кілометрів нових доріг та інфраструктурні об'єкти дадуть той необхідний імпульс для економічного розвитку та створять нові робочі місця. Дуже хочеться, щоб після карантину всі ми – і ті, хто працював тут, і ті, хто повернувся з-за кордону, – разом будували Україну", – зауважує Президент Зеленський.
В уряді визнають, що платити такі ж зарплати, як у Європі, не можуть, але запропонувати достойну оплату спробують. Так, цьогоріч Укравтодор має фінансовий ресурс обсягом 85 млрд грн. Таке значне фінансування дозволяє вирівняти рівень зарплат у держкомпанії до показників приватних будівельних компаній, тобто 20-30 тисяч гривень.
"За нашими розрахунками та очікуваннями, якщо різниця між заробітною платою в Європі та Україні становить 300-400 євро, то люди не приймають рішення їхати на заробітки. Це такий психологічний розрив. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там. Тому їм краще отримувати 600 євро вдома, ніж 1000 десь на заробітках", – сподівається прем'єр-міністр. 
З такими розрахунками погоджуються і експерти з працевлаштування, наголошуючи, що втримати заробітчан може тільки зростання економіки.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник наголошує: "Єдине, що може втримати працівників, – це економічне зростання, рівень заробітних плат, який забезпечить нормальне існування української родини. І якщо люди це побачать, то вони не поїдуть нікуди". 
Загалом експерти вагаються, чи надихнуть пропозиції уряду заробітчан обрати вітчизняний ринок праці. Адже українці часто їдуть на заробітки не тільки за високими зарплатами, а й умовами праці. Тож після карантину Україні доведеться конкурувати із іноземними роботодавцями за власних громадян, пропонуючи їм не тільки зарплати, а й соціальні стандарти. 
Оксана КОВАЛЬ. 
Цієї весни в Україну повернулася рекордна кількість заробітчан. За розрахунками Кабміну, від початку карантину до країни приїхало 2 млн трудових мігрантів. Головні причини – суворий карантин, закриття кордонів та трудові обмеження у Європі. Вочевидь українці не планують надовго затримуватись на Батьківщині і, як тільки знімуть обмеження, повернуться на роботу за кордон. Щоб українці не виїжджали, уряд планує заохочувати їх дешевими кредитами і новими робочими місцями вдома. Детальніше про урядові програми дізнавались наші експерти. 
Кредити для власної справи
Ще до кризи через коронавірус у грудні минулого року Президент Володимир Зеленський анонсував програму повернення співвітчизників, які виїхали з країни. Державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" передбачала кредити для охочих розпочати власний бізнес під 5, 7 або 9  відсотків річних. На старті програми у лютому максимальна сума кредиту складала 1,5 млн гривень на п'ять років. Кредит могли отримати ті, хто має дохід до 50 млн, хорошу кредитну історію та чіткий бізнес-план.  
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 384
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Лікує руками і молитвами

12.05.2020

лікиЛікує руками і молитвами

Віктора Івановича Ярощука з Радивилова Рівненської області знають далеко за межами України. До нього їдуть з міністерства, професори і навіть лікарі. Його руки і молитви лікують жінок від безпліддя, хвороби кісток та хребта. Географія “ мандрівок” Віктора Івановича досить широка: майже усі Штати, Італія, Польща, Німеччина, А зараз отримав запрошення до Хорватії.
 Віктор Іванович не має диплома про медичну освіту, ніде не вчився, але має Божий дар лікувати людей. Про цей дар йому стало відомо ще в дитинстві.
– Коли мені було 12 років,  – до мене у церкві підійшов старець, який невідомо звідки взявся, - розповідає Ярошук. Дідусь підійшов і каже мені: “Ти будеш лікувати людей, знатні особи будуть приходити за порадою, бачитимеш усі внутрішні органи людини…
“ Я, малий хлопчисько, не надав його словам великого значення. Переночувавши ніч, вранці встав зовсім іншим: перед моїми очима була вся анатомія людини, я знав кожен орган і де він розташований, хоча до того ніколи  не бачив жодного малюнка з медицини. Я ніде не вчився лікувальній справі. 4 роки сидів у четвертому класі за віру матері. Мене не переводили. Наполягали, щоб мама зреклася Бога і не ходила до церкви  (тоді були атеїстичні часи). Але згодом дали спокій. Батько спочатку був теж атеїстом, але потім і сам повірив у Бога. Щоб якось розпочати когось лікувати, я пішов після армії працювати в колгосп ветлікарем.
ВЧИТЕЛЕМ ВІКТОРА ЯРОЩУКА БУВ ЙОГО ДІД
З семи років Віктор завжди був поруч  діда Василя Карповича Зварича (до речі, знаменитий Козявкін, лікар з Трускавця, теж вчився у нього). Дід бачив, що онук –  хлопець тямущий, тож вчив його, як потрібно вправляти вивихи, ставити на місце опущений шлунок, а також усувати причини безпліддя у жінок. Віктор був хорошим учнем і швидко перейняв дідову науку, який сам із старим Касьяном за часів Польщі вчився лікувальний справі у Польщі.
А діда вчили так: цілий мішок кісток і череп висипали на землю, а і йому потрібно було скласти скелет людини, а зайві викинути. Дід вправно справлявся з цим завданням. Не людські кістки він складав окремо і казав: “Це не з цієї людини...”
ОСЬ УЖЕ 37 РОКІВ ВІКТОР ЯРОЩУК ПРИЙМАЄ ЛЮДЕЙ САМОСТІЙНО,БЕЗ ДІДА.
При « Союзі» у хаті Ярощуків лежали на лікуванні по 20 чоловік, бо їхали з усіх-усюд. Додому повертатися далеко було, а  лікування потрібне було довготривале - от і лишав Віктор їх у себе, доки не поставив на ноги. Деколи лікарі казали: “ Якщо ще встигнете завести до Ярощука (аби була душа в тілі),  то він вас ще врятує, більше ніхто вам не поможе...”
- Спочатку треба забрати причину, - каже Віктор Іванович, – а тоді лікувати. Наприклад, дерматит (проблема в кишечнику). Я ставлю кишечник на місце і дерматиту вже немає. А якщо потрібно хірургічне втручання,  то направляю в лікарню. Мені немає різниці, скільки років пацієнту –  чи то 90 літ, чи 9 місяців - всіх лікую, навіть немовлят з першого тижня народження, а також «атовців»  і військових із Львівського полігону.
Віктор Ярощук лікує всі внутрішні органи,  усуває причину безпліддя, щоб жінка могла завагітніти. А також мігрень, епілепсію, головні болі.
Одного разу Віктору Івановичу приснився сон: їде здалека з Росії чоловік,в якому лікарі сказали, що залишилося йому жити 2 місяці (мав рак шлунка). У сні Віктору було сказано: “ Скажи тому чоловікові, що коли зробиш операцію,  помреш, якщо ні – теж помреш. А якщо зробиш те, що я скажу,  – будеш жити...”.   Рано-вранці з’явився той чоловік, в якого бачив у сні Віктор. Заходить і каже: “ Я до вас здалеку...” А він йому каже: “ Я бачив тебе у сні і знаю твою проблему”. І сказав йому все, що було сказано у сні. Той чоловік після візиту до Ярощука живе уже 10 ( !) років і раку у нього вже немає..
БАТЬКОВУ СПРАВУ ПРОДОВЖУЮТЬ ДІТИ.
У Ярощука Віктора – 8 дітей і14 онуків. Дочка Галина навчилася від батька теж лікувати людей. Вона мешка у Радивилові , тільки на інший вулиці. Часто один одному допомагають і радяться у цій справі. Син Віталій живе із сім’єю і працює лікарем в Німеччині. Вивчив мову і там вчився, бо у нас треба було давати великого хабара, щоб поступити. Другий син Павло –  стоматолог, але, як і його батько, теж лікує людей. Діти завжди були коло Віктора і дивилися, як він працює. І, маючи добру зорову пам’ять, добре засвоїли батькову науку. До речі, дядько Віктора Ярощука, який зараз живе у Каліфорнії,  має 89 років, також лікував людей. Віктор Іванович знає всі медичні терміни, Все енциклопедію людини, хоча ніколи ніде не вчився в медицині. Але його праця підтверджена Сертифікатом Міністерства охорони здоров’я України. Він співпрацює з дипломованими лікарями і народною медициною. Його поважають і лікарі, і люди. 
– Де б не був я – скрізь однакові пацієнти,  – каже  Віктор Іванович.– Спини і животи у всіх однакові, тільки в когось більший,  а в когось менший. 
І хоча Віктор Іванович пережив три інфаркти, цироз печінки,  Бог повернув йому здоров’я і сили, щоб він міг і далі лікувати людей. 
Галина ОЛІФЕРЧУК.
Віктора Івановича Ярощука з Радивилова Рівненської області знають далеко за межами України. До нього їдуть з міністерства, професори і навіть лікарі. Його руки і молитви лікують жінок від безпліддя, хвороби кісток та хребта. Географія “ мандрівок” Віктора Івановича досить широка: майже усі Штати, Італія, Польща, Німеччина, А зараз отримав запрошення до Хорватії.
 Віктор Іванович не має диплома про медичну освіту, ніде не вчився, але має Божий дар лікувати людей. Про цей дар йому стало відомо ще в дитинстві.
– Коли мені було 12 років,  – до мене у церкві підійшов старець, який невідомо звідки взявся, - розповідає Ярошук. Дідусь підійшов і каже мені: “Ти будеш лікувати людей, знатні особи будуть приходити за порадою, бачитимеш усі внутрішні органи людини…
“ Я, малий хлопчисько, не надав його словам великого значення. Переночувавши ніч, вранці встав зовсім іншим: перед моїми очима була вся анатомія людини, я знав кожен орган і де він розташований, хоча до того ніколи  не бачив жодного малюнка з медицини. Я ніде не вчився лікувальній справі. 4 роки сидів у четвертому класі за віру матері.  
   
Коментарів до новини: 55
Переглядів новини: 12818
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / «Страшна» правда від діда Потапа

12.05.2020

гаджет«Страшна» правда від діда Потапа

Події, які нині відбуваються в Україні і світі, викликають у кожного з нас десятки, якщо не сотні запитань. На жаль, відповідей  на них ми не завжди  знаємо. Тому й вирішили звернутися за допомогою до відомого читачам газети діда Потапа – можливо він розтлумачить суть проблем, що постали перед людством дещо несподівано у 2020 році.
l
— Пане Потапе, ви готові поділитися з читачами відвертими думками з приводу того, що відбувається довкола нас?
— Я готовий. Правда, не впевнений, що до моїх міркувань готові Ваші читачі.
— Чому так? Невже Ваші думки є якоюсь крамолою або звичайнісінькими, як тепер кажуть, фейками?
—Ні одне, ні друге. Моя правда може сподобатися не всім.
— Чому?
— Бо вона «страшна». А у нас звикли до правди «приємної», котра б заспокоювала, втішала,  налаштована на безтурботність і «розслабуху».  Загалом такою властивістю пересічної людини, спритно  користуються політики-демагоги, власть імущі і навіть представники духовенства. Всі втішають, заспокоюють, обіцяють манну небесну або вічне блаженство у Царстві Небесному.
— А яка Ваша «страшна» правда?
— Суть її у тому, що ще з початків людської цивілізації йде запекла  боротьба між силами добра і зла. На наше нещастя, завжди перемагали і перемагають сили зла. Одні називають їх всесвітнім урядом, другі – «масонами», треті – «сатаністами», четверті – глобалістами. Але як би не називали, правда полягає у тому, що  ці сили окупували земну кулю,  робили і роблять все, щоб знищити 90 відсотків населення планети, утвердити свою безмежну владу.
— У це важко повірити. Невже ніхто не усвідомлює небезпеки, яка нависла  над людством і не старається її відвернути?
— Такі люди були, є і  будуть. Та біда в тому, що їх ніхто не слухає. Переважна маса (саме – маса!) землян  засліплена лже-пророками, безмежно віддана їх біснуватим ідеям, готова на будь-які жертви  в ім’я поставлених перед ними диявольських цілей. Звідси – кровопролитні війни, безперервні революційні  потрясіння, міжнаціональні і міжконфесійні та збройні конфлікти і  т.д., і т.п.
Хіба не розуміли тверезомислячі політики у Росії, Німеччині чи Франції, до чого призведуть комунізм, фашизм, бонопартизм? Розуміли, попереджували, застерігали. Та зло виявилось сильнішим за добро. Як результат, мільйони загиблих життів, руїни і страждання. Та й зараз ситуація у світі не краща. Щоденно гинуть діти, мирні громадяни, військовики. До всього додався ще й коронавірус.
— Він – випадковий збіг обставин чи наперед спланована акція тих сил, про які Ви говорили вище?
— Впевнений, що це добре продумана спецоперація, за якою стоять особи, котрі давно мріють про панування над усім  світом, диктатуру групки «обраних», знищення отих 90 відсотків населення.
— І що це їм дасть? Адже страждають народи практично усіх країн світу, де руйнується економіка, зростає  безробіття, наростають інфляційні процеси.
Припустимо, все це входить у план названих Вами «темних сил», Земля перетвориться в пустелю. А далі що?
— До перелічених Вами жахів я можу додати ще навислу над планетою загрозу всесвітнього Голодомору. Його наближають кардинальні зміни клімату. Вони, на мою думку, теж справа рук і розуму «геніїв зла». Адже, попри заклики екологів і  громадських активістів зупинити процеси, які загрожують всьому живому на Землі (зокрема, глобальне потепління), деякі політики і державні діячі відмахуються від цих закликів, як від надокучливих мух. Мовляв, нічого страшного не відбувається, все це – вигадки ворогів науково-технічного процесу. Навіть американський президент Дональд Трамп глузує з тих, хто бореться проти екологічної катастрофи.
— То, може, й він – у числі «геніїв зла»?
— Не виключаю, як, зрештою, і того, що не лише він. «Всесвітній уряд» має  багато прихильників в Європі, Росії і навіть в Україні.
— Невже?
— Проаналізуйте, яка нині складається в нас ситуація. Посуха охопила значну частину території країни, синоптики попереджають про надзвичайно жарке літо і бездощів’я. Плюс до того – коронавірус, в зв’язку з чим оголошено жорсткий карантин, який продовжено, як мінімум, до 22 травня. А як виживати людям, у переважної більшості котрих закінчуються запаси грошей і харчів (якщо вони взагалі у них були)?
Занепадає малий, середній і навіть великий бізнес, стоять промислові підприємства, транспортні організації, паралізовані установи освіти, культури, на грані колапсу знаходиться медицина, працівники якої мужньо тримають удар, перебуваючи на  передовій лінії  боротьби з чумою XXI століття.
У мене особисто складається враження, що київська влада – як законодавча, так і виконавча — перебувають в стані прострації, переляку і гіпнозу.
Замість того, щоб вживати ефективні заходи для порятунку держави, президент і його офіс займаються кадровими перестановками, потуранням відверто  антиукраїнським силам, плазуванням перед олігархами і заграванням з міжнародними фінансовими установами, які є однією з ефективних ланок «всесвітнього уряду».
Влада абсолютно відірвана від реального життя. Вона думає, що «подарована» тисяча пенсіонерам, які отримують менше 5 тисяч гривень, врятує їх від катастрофи. Але ж «вовина» тисяча – це навіть не «юлина». Сьогодні вона дорівнює приблизно 30-ти з лишком американських доларів! З такою сумою пенсіонеру хіба що декілька разів сходити у супермаркет, адже  продовольчі ринки зачинені. А що робити тим, кого прощедавці звільнили за «власним» бажанням або відправили у вимушену відпустку? Та й самим працедавцям не позаздриш.
Такий стан справ не тільки в  нас. «Зонами смерті» поступово стають Африка, Близький Схід, Південна  Америка тай  у Європі дедалі відчутніша тенденція до самознищення.
— І все-таки повертаюся до свого попереднього запитання: кому буде потрібна обезлюднена земна куля?
— Все тим же силам зла. Вони планують залишити на планеті в живих «золотий мільярд», знищити зайву кількість населення, стерти з лиця землі так звані «недодержави», до яких відносять вкупі з Путіним й Україну, а тоді зайнятися перерозподілом грошей і влади в своїх інтересах.
— Як вони цього досягнуть, якщо настане описуваний вами апокаліпсис?
—У них величезні запаси «золота», «твердої» валюти, гігантські людські резерви в особі талановитих вчених, сучасних менеджерів, творців науково-технічного процесу.
Задіявши цей потенціал, «Всесвітній уряд» швидко відновить економіку, на родючих землях, в тому числі українських, вирощуватиме високі врожаї технічних і продовольчих культур, відновить кліматичну рівновагу, коли літо буде теплим, а зима холодною, коли дощі йтимуть не тоді, коли косять, а коли просять. Словом, для них настане «рай» земний.
— А  яка доля отого «золотого мільярда», про який Ви згадували?
— Населення планети почуватиметься цілком щасливо. Воно матиме добре оплачувану роботу, яку муситиме виконувати бездоганно, калорійне харчування, комфортабельне житло, інші матеріальні блага. Єдине, що вимагатимуть від того населення, — абсолютна дисципліна, порядок і законослухняність. Цього досягатимуть повсякденним і повсякчасним зомбуванням людей, приклади якого спостерігаємо сьогодні, про що я вже згадував.
— Що маєте на увазі?
— Вплив електронних засобів масової інформації, смартфонізацію усіх сфер життя, пропаганду ідей, яка вигідна владі із застосуванням найсучасніших  методів  агітації і пропаганди. Все це ми бачимо сьогодні і в Україні, де багатьох людей відучили думати самостійно, об’єктивно аналізувати суть  подій телебачення, інтернет, радіо і деякі газети, хоч в більшості своїй вони, як-то кажуть, доживають віку.
— Чому?
— Владі не потрібні друковані ЗМІ, які часто-густо є єдиним джерелом об’єктивної інформації, містять  матеріали, котрі дозволяють замислитися над тим,  що відбувається довкола, вчать оцінювати дії влади не за деклараціями   і «відсіками», а за конкретними справами. Тому для чого вільна преса державним чиновникам? Їм вистачає прикуплених телеканалів, оплачуваних інтернет-ботів, які формують людський світогляд у потрібному власть імущим напрямку. Найстрашніше, що заповітна мрія нової влади  — суцільна смартфонізація україни. І вона впевнено до цього йде: в смартфонах, ай- фонах та інших модних «штучках» щоденно перебувають 60-80 відсотків людей молодого і середнього віку, які вже давно живуть у віртуальному світі.
Карантин дозволив розширити маніпулювання свідомістю тих, кого він зачепив. Подивіться, яким безвольним,заляканим, психічно неврівноваженим став значний відсоток нашого населення. В деяких країнах, наприклад, в Росії, використали боротьбу з коронавірусом для «закручування гайок», запровадження електронного контролю за поведінкою людей, їх переміщенням, боротьби з опозицією. Путінська одноосібна диктатура, чесно кажучи, виглядає іноді страшніше, аніж сталінська. 
— А хіба Путін є членом «всесвітнього уряду»?
— Цього не знає і не знатиме ніхто: глобалісти вміють берегти таємниці. Але дедалі більше тверезомислячих політологів і експертів приходять до висновку, що Путін і його банда організованих злочинців зробила й  робить все для того, щоб знищити Росію, як вони нищать Україну, штовхають світ до третьої світової війни. В цьому контексті поведінки Путіна в час пандемії викликає багато запитань. Одне з них: чому він зачинився в «бункері», як його називають, у Ново-Огарьово, самоізолювався, кинувши фактично напризволяще рабів і холопів переможеної ним і його соратниками імперської Росії, яка, схоже, знаходиться на краю економічної і політичної прірви? Невже знає про коронавірус більше, аніж ми з вами, як, зрештою, знає про його справжнє походження? Схоже на те, що без ФСБ / КДБ тут не обійшлося.
— Що ж, пане Потапе, Ваші міркування, як-то кажуть, наштовхують на роздуми. Але закономірно виникає запитання: а що робити нам, звичайним людям? Скласти руки і чекати кінця світу?
— В жодному разі! Я зробив аналіз ситуації з моєї точки зору, а висновки робити усім вам. Як на мене, перш за все,  слід кожному зрозуміти загрози, які нині постали перед людством. Зрозумівши, визначити тактику і стратегію подальших дій.
— В чому вони полягають?
— Тут я б розділив дії тих, від кого залежить доля держави (політиків, громадських активістів, свідомих громадян, депутатів, тощо), й  тих, хто такого впливу на ц ю долю не має, тобто пересічних українців.
Від перших варто було б очікувати посилення боротьби із так званим «роздержавленням» України, її подальшою «колонізацією» як з боку путінської Росії, так і з боку зрадницької Європи та підступної Америки та їх лицемірних лідерів,  багато з яких не хочуть бачити Україну вільною, демократичною, справді незалежною державою. Цю боротьбу слід би зосередити на двох головних  напрямках  — міжнародному, де своє тверде слово на захист наших національних інтересів мають постійно висловлювати президент, прем’єр-міністр, дипломатична служба тощо, і внутрішньополітичному, що передбачає економічне зростання, підвищення рівня життя людей, викоренення корупції.
Що стосується нас, пересічних громадян, то важливо зберігати спокій, тверезий розум, вчитися правильно сприймати ситуацію, менше вірити брехунам і демагогам. При цьому, звичайно, берегти здоров’я, менше нервувати під час карантину і вірити, що рано чи пізно стане краще. 
А щоб те краще справді прийшло, робити все можливе, аби подбати про матеріальне забезпечення сім’ї, певний фінансовий і харчовий запас. Це не означає, що треба негайно бігти іу магазини і скуповувати все підряд. В міру своїх сил і можливостей подбайте про достатню кількість у домі борошна, цукру, олії, тваринних жирів, овочів і фруктів, консервованої продукції, зокрема, м’ясної і рибної.
Щиро раджу всім, хто має земельні наділи, садово-городні ділянки використати сприятливу весняну пору, щоб посіяти і посадити максимально можливу кількість різних культур. Це дасть можливість успішно прогодувати сім’ю на випадок якихось непередбачуваних ситуацій, яких, на жаль, у нас останнім часом все більше.
Ну, й найголовніше – будьмо оптимістами, вірмо у те, що зміни на краще з Божою поміччю обов’язково настануть. Все буде, Україна!
Розмову вів 
Маркіян ІВАЩИК. 
Події, які нині відбуваються в Україні і світі, викликають у кожного з нас десятки, якщо не сотні запитань. На жаль, відповідей  на них ми не завжди  знаємо. Тому й вирішили звернутися за допомогою до відомого читачам газети діда Потапа – можливо він розтлумачить суть проблем, що постали перед людством дещо несподівано у 2020 році.
ххх
— Пане Потапе, ви готові поділитися з читачами відвертими думками з приводу того, що відбувається довкола нас?
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 434
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Дванадцять місяців: травень

12.05.2020

святоДванадцять місяців: травень
Мозаїка  травневих  свят

День 
Святого Юрія
Турботою про сімейний достаток, урожай нив, приплід худоби і здоров'я членів родини сповнений день святого Юрія (6 травня), якого вважали покровителем хліборобства і скотарства. Святий великомученик і переможець Юрій, що загинув у Нікомедії (Мала Азія) 303 року по Христі, вважається за покровителя хліборобства й скотарства у всіх християнських народів. Саме це ім'я Юрій у грецькій мові вимовляється "георгос", або "георіос" (у латинській – Georgius), що значить "землероб", або той, хто обробляє землю, – хлібороб по-нашому. 
У християнському іконописі святий Юрій зображується лицарем на білому коні зі списом у руках, що ним він забиває дракона. Цей святий лицар, за християнською легендою, врятував невинну дівчину в лівійських степах. Дівчина за поганським звичаєм була принесена в жертву драконові. Сам дракон у християнській символіці – це і є переможене поганство, на руїнах якого відродилася християнська церква.
За стародавнім народним віруванням, у цей день "весна сходить на землю". Перед тим люди тільки кликали її, запрошували як бажаного гостя, зустрічали піснями й хороводами, а тепер, мовляв, вона вже тут поміж нами, зійшла на землю й починає господарювати: з'являються перші сходи ярих, оживають озимі посіви, зазеленіли гаї й сади…
Для забезпечення врожаю як хліба, так і трави, потрібна насамперед волога, а тому треба накликати дощ; звідси повівся звичай – у день святого Юрія обливати водою пастуха чи якусь іншу, окремо визначену для того особу. Такий звичай з давніх-давен існує не тільки в нас, в Україні, а й у інших народів: естонців, латишів, греків, німців та в  південних слов'ян.     
За народним календарем, від Благовіщення до Юрія – найкращий період для весняних робіт. Вважалося, що в того господаря, який до Юрія не підготує грядок під капусту, хтось із родини помре. З-поміж усіх святих саме Юрію народні повір'я доручають "відкривати" небо, випускати росу, тепло, закосичувати квітами землю. Про це часто співається і в колядках, і у веснянках. Важливими компонентами юріївської обрядовості були ритуальні вогні й трапези. Правда, їхня збереженість у різних місцевостях України була не однакова. У Карпатах важливу роль відігравали вогні. 
На Юрія намагалися добре годувати худобу. Вранці дійним коровам давали дрібно посічені квіти, посипані сіллю, яка була на святвечірньому столі; давали лизати сіль, закопану на Благовіщення в мурашник. Якщо худоба до Юрія вже виходила на пашу, то на Юрія її виганяли на найкраще пасовище. В окремих місцях у цей день плели віночки із зілля і закладали коровам на роги. Замаювання худоби на Юрія пов'язане з повір'ям, начебто закосичену вінками худобу не чіпає потім жоден хижий звір.
Святий Юрій, як співається у веснянках, просить свою матір подати йому ключі, щоб відімкнути небо і випустити росу. Отже, випускати весняну росу – це одне з важливих завдань святого Юрія. За народним віруванням, роса в цей день має цілющу силу. Колись наші селяни цього дня зранку, ще до схід сонця, збирали росу і хворі промивали нею очі, дівчата вмивалися – "на красу", старші люди мочили голову – "щоб не боліла", а господині кропили цією росою домашню птицю, "дріб" – "щоб курчата плодилися".  
Існує вірування, що в день святого Юрія починає співати соловейко та вперше кує зозуля. Народні прикмети кажуть, що "як закує зозуля на голий ліс, то буде нещасливий рік і на людей, і на худобу"; "як хто вперше почувши зозулю, має гроші в кишені, то матиме гроші весь рік".
Рахманський Великдень
На двадцять п'ятий день після Великодня припадає свято – Рахманський великдень, що його ще називають Переполовенням або "Правою середою" (цьогоріч – 13 травня). 
"Як їдять крашанки на Великдень, то лушпиння збирають і несуть до річки та кидають його на воду. Вода понесе те лушпиння десь далеко аж за моря до рахманів; припливе воно до них аж на десяту п'ятницю, тоді й буде Рахманський великдень". "…Обмінюються крашанками… пускають їх (у виді шкаралущі) водою на другий світ "до рахманів". "…Шкарлупи з яєць, викинені на Великдень на воду, допливають до якихось людей, що живуть за далекими морями й називаються рахманами; вони не знають, коли має бути Великдень, і чекають крашанок із України…". 
"На Переполовення Мати Божа з Ісусом Христом перепливали річку "на трісці" до Єгипту – "щоб Гирод не вбив". "При водосвятті в цей день обливають один одного водою… Якщо в цей день буде облита водою відьма, то вона не посміє затримувати дощів і літо буде врожайне".
Найдавніша літературна згадка про "рахманів" або "брахманів" зустрічається у літописі Нестора, але й цей літописець посилається на Георга Амартолу (Георгія Монаха). З цього можна зробити висновок, що Рахманський великдень – це якийсь залишок стародавніх, ще дохристиянських звичаїв.
“Микола весняний”
22 травня у церковних календарях відзначається як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар. Уперше це свято було встановлене папою Урбаном ІІ, що жив у ХІ столітті, був папою в 1088 - 1099 рр. Отже, це є свято Західної Церкви й воно не визнавалося греками, але в Україні цей день святкувався. До українського церковного календаря свято було введене митрополитом Єфремом при кінці ХІ століття. Між іншим, цей факт може свідчити про те, що ми мали в той час дружні стосунки з Римом.
В Україні традиція святкувати “Миколу” двічі на рік мала особливе пояснення. Переказували, що колись Бог призвав до себе двох святих – Миколу й Касіяна. Дорогою вони побачили, як чоловік в'їхав возом у болото і ніяк не міг вибратися звідти. Микола заходився витягати воза, а Касіян відмовився допомогти бідоласі, щоб не забруднити одежі. От вони прийшли до Бога – чепурний Касіян та замазура Микола. Тоді Бог і звелів: "Тебе, Миколо, що допоміг чоловікові виїхати, будуть празнувать двічі на рік, а тебе, Касіяне, що ти не помагав чоловікові, через три годи раз" (29 лютого у високосний рік) “відтоді й шанують першого, “Весняного Миколу” (22 травня), на який "не буває холодно ніколи", та “другого Миколу”, на який "не буває тепла ніколи" (19 грудня).
За повір'ям, саме весняного Миколи в річках освячується вода для купання. А до цього дня навіть ластівка не купалася, тому не годилося й будь-кому купатися, "бо з людини верба виросте". Особливо заборонялося в цей день мочити коноплі – і вимокнуть погано, і білими не будуть, ще й "буде топленик у сім'ї". До цього дня приурочували перший випас коней ("Святий Юрій пасе корів, а Микола коней"). А ще добре пам'ятали: "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки".
Симона Зилота
День святого апостола Симона Зилота (23 травня) в народній традиції є днем, коли наші чарівниці йдуть у ліс збирати зілля, що його на Київщині називають "Симонове зело", а на Лівобережжі – "Симонове зило".
"В цей день ходять по лісах, збираючи зілля. Селяни гадають, що Зилот дає цілющу траву і що він порядкує рослинами". "Симон Зилот – це Миколин батько… В цей день жінки, а особливо знахарки, ходять по лісах та збирають ріжні трави – "Симонове зило", яке від Зилота дістає цілющу силу…".
"…Звичайно, підійшовши до рослини, стаємо обличчям до схід сонця, хрестимося з молитвою, а потім обертаємося на захід, вириваємо рослину й приказуємо: 
Мати Божа ходила,
Зілля родила,
Відром поливала, –
Нам на поміч давала!..".
"На Симонове зело рвуть зілля, і всяке вирване в цей день згідливе од усякої хвороби". "На цей день як рвуть або копають зілля, то кажуть: "Миколин батько велів, щоб ти, зілля, було лікарством од всякої хвороби!". А як у кого хворіють свині, то той каже: "Миколин батько велів, щоб ти, зілля, вилічило моїх свиней". Сказавши так, людина бере те зілля, варить його в горшку, а коли вистигне, напуває свиней". 
"На Семенове зело” жінки стараються до схід сонця назбирати різних трав та нарвати коріння. Все це вони засушують, а потім уживають від усяких хворіб: роблять ванни, настої для пиття, дають жувати корінь і листя. Коли рвуть траву, то примовляють: 
Травка-травиця, красна
 дівиця,
Не я тебе садила, не я й
 поливала:
Господь тебе садив,
Господь і поливав, –
Всякому християнину
 на поміч давав!..".
Наші предки могли мати свого бога квітів і рослин, а з приходом християнства він міг бути замінений святим апостолом Симоном Зилотою. Така заміна поганських богів християнськими – факт давно і загально відомий. Не останню роль тут могла відіграти і так звана народна етимологія: незрозуміле чуже ім'я Зилот могло асоціюватися в народній уяві зі словами "зілля" і "золото", а звідси – цілющі трави й скарби, бо ж у цей день не тільки збирають трави, а ще й шукають скарбів.
 
Вознесіння
Завершувався весняний обрядовий цикл важливим церковним святом – Вознесінням. Воно припадає на сороковий день після Христового Воскресіння, щорічно у четвер (цього року – 28 травня). У народі за ним закріпилися різні назви. На Поліссі та в деяких східних регіонах його називали Ушестям, в Карпатах – Знесінням. 
На Полтавщині спеціально до цього дня пекли паски і фарбували крашанки, як перед Великоднем. Гуцули цього дня натще їли засушену свячену паску, розмочену в молоці. Крихти з великоднього столу разом зі свяченою сіллю згодовували худобі. У східних районах України на Ушестя пекли обрядове печиво – "драбинки". З ним дівчата на відданні влаштовували дівочу гостину. Набравши сметани, яєць, вони йшли у чиєсь жито. Розстеляли хустину, розставляли "драбинки", вмощувалися навколо них і співали пісень – здебільшого з весільними мотивами. У поліщуків Ушестя пов'язане з проводами весни. Це був останній день, коли молодь виконувала веснянки. Пізніше цих пісень вже не співали.
Ще один цікавий і, очевидно, давній звичай зберігся у поліщуків. Згідно з ним існувала заборона мити ввечері посуд, особливо ложки від Великодня до Ушестя. Як відомо, мити ложки заборонялось після святвечірньої трапези. Адже ними вночі мали користуватися предки. На Поліссі ця заборона протяглася в часі на весь сорокаденний період. Звідси можна зробити висновок, що свято Вознесіння служило ще однією датою "проводів" і завершення весняного обрядового кола.
День  Святого Юрія
Турботою про сімейний достаток, урожай нив, приплід худоби і здоров'я членів родини сповнений день святого Юрія (6 травня), якого вважали покровителем хліборобства і скотарства. Святий великомученик і переможець Юрій, що загинув у Нікомедії (Мала Азія) 303 року по Христі, вважається за покровителя хліборобства й скотарства у всіх християнських народів. Саме це ім'я Юрій у грецькій мові вимовляється "георгос", або "георіос" (у латинській – Georgius), що значить "землероб", або той, хто обробляє землю, – хлібороб по-нашому. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1178
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

12.05.2020
Від  четверга 
до  четверга

цвітВід  четверга  до  четверга

8 травня, п'ятниця
Схід Сонця - 05.44;  захід - 20.50.
Місяць - у Стрільці.
День пам'яті та примирення.
Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
Ап. і єв. Марка. Царгородської ікони Божої Матері. 
Іменини: Марка на честь святого апостола і євангеліста Марка, а також Василя, Ніки, Сергія, Сильвестра.
9  травня, субота
Схід Сонця - 05.43; захід - 20.52.
Місяць - у Стрільці.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 359
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / “Мрія” – гордість України

12.05.2020
“Мрія” – гордість України

thumbnail-tw-20200414202025-6972“Мрія” – гордість України

Найбільшим і найпотужнішим у світі транспортним літаком є Ан-225 «Мрія», який розроблений Київським конструкторським бюро імені Антонова. 
Розміри 250-тонного велета вражають: довжина 84 метри, висота понад 18 метрів (як шестиповерховий будинок), розмах крила – 88,4 метра. Ан-225 обладнано шістьма двигунами з потужністю 229,5 кілоньютон кожен. У перерахунку на звичні нам «кінські сили», кожен двигун «Мрії»  на злітному режимі розвиває потужність близько 12500 кінських сил! Максимальна злітна маса – 640 тонн. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 738
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Про що пишуть Інтернет-сайти

12.05.2020

тюльпаниПро що пишуть Інтернет-сайти?

Фестивалю тюльпанів “Волинська Голландія” цього року не буде. 
Організатори заходу повідомили, що цього року  «Волинська Голландія», яка розташована на 36-му кілометрі траси Луцьк-Ковель біля села Свидники Ковельського району, буде закрита для відвідувачів через карантин.
“У зв’язку із загрозою поширення COVID-19 оголошено загальнонаціональний карантин. Оскільки заборонено проведення масових заходів, тюльпанове поле закрите для відвідування. Просимо з розумінням поставитися до ситуації”, – повідомляють у фейсбуці на сторінці компанії “Лілі-Лайн”, яка є організатором фестивалю.
Нагадаємо, що два попередніх роки на Ковельщині о цій порі відбувався фестиваль тюльпанів «Волинська Голландія», який відвідували тисячі людей з різних куточків України. На тюльпановому полі, площею 2 гектари, висаджено понад 350 сортів цих квітів.
l
На статую Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро «одягли» маску. 
У Бразилії на статую Христа-Спасителя “одягли” маску, щоб заохотити людей носити захисні маски під час пандемії коронавірусу. Про це інформують «Факти».
Також на 38-метровому монументі висвітилося червоне серце з хештегом #MascaraSalva (у перекладі з португальської – «маска рятує») і закликом носити маски.
До цього статую підсвічували в березні – на неї спроектували прапори країн, які найбільше постраждали від Covid-19.
Під час Великодня на статую проектували костюм лікаря, висловлюючи подяку медикам.
l
Римські правоохоронці оштрафували місцеву мешканку, яка вирішила насолодитися сонячною погодою і вивела “вигуляти” свою черепаху. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Corriere della Sera. 
Патруль карабінерів помітив 50-річну жінку у східній частині міста. Вона пояснила правоохоронцям, що вивела погуляти свого домашнього улюбленця – черепаху. При цьому жінка не стала використовувати повідок, а просто поставила черепаху на землю і повільно йшла поряд з нею. Карабінери не знайшли пояснення жінки виправданою причиною вийти з дому, наголосивши, що черепаха – це не собака. У зв’язку з цим жінці виписали штраф на 206 євро. Після цього італійці рекомендували повернутися додому. 
l
Жителів північного сходу Малайзії, де віра у привидів дуже сильна, дотримуватися карантину і залишатися вдома закликає «привид». Про це повідомляє місцева преса. 
Такий метод боротьби з людьми, які не хочуть залишатися вдома, придумав місцевий житель Мухаммад Урабіль Аліас. Він одягає довгий білий балахон і накладну бороду і розганяє порушників карантину, несподівано з’являючись у місцях скупчення людей. “Я почитав новини і зрозумів, що помирає все більше і більше людей, от я і вирішив напускати на людей страх”, – розповів він журналістам. 
l
На Львівщині запустять виробництво біопакування з картоплі. Про це повідомляє  ecotown. com.ua.
Як зазначається, біоупаковку виготовлятимуть з картопляного крохмалю у селі Великосілки.
Керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис розповів, що проєкт реалізує ТОВ «Централ Плейнс Груп Україна», засноване групою шотландських інвесторів.
Зібрала Світлана ЛЯШУК.
Фестивалю тюльпанів “Волинська Голландія” цього року не буде. 
Організатори заходу повідомили, що цього року  «Волинська Голландія», яка розташована на 36-му кілометрі траси Луцьк-Ковель біля села Свидники Ковельського району, буде закрита для відвідувачів через карантин.
“У зв’язку із загрозою поширення COVID-19 оголошено загальнонаціональний карантин. Оскільки заборонено проведення масових заходів, тюльпанове поле закрите для відвідування. Просимо з розумінням поставитися до ситуації”, – повідомляють у фейсбуці на сторінці компанії “Лілі-Лайн”, яка є організатором фестивалю.
Нагадаємо, що два попередніх роки на Ковельщині о цій порі відбувався фестиваль тюльпанів «Волинська Голландія», який відвідували тисячі людей з різних куточків України. На тюльпановому полі, площею 2 гектари, висаджено понад 350 сортів цих квітів.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 432
Читати далі

Четвер, 7 травня 2020 року, №19 (12711) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 11 по 17 травня

12.05.2020
Гороскоп
з 11 по 17 травня

гороГороскоп з 11 по 17 травня

ОВЕН. Не йдіть напролом, до успiху приведуть гнучкiсть i умiння знайти компромiс. Тоді подолаєте перешкоди i станете переможцем і у найскладнiших ситуацiях. Намагайтеся, перш нiж дiяти, розiбратися в тому, що вiдбувається.
ТЕЛЕЦЬ. Найближчими днями зможете похвалитися спокоєм, витримкою, рiвновагою. Сприятливий період час для вирiшення непростих особистих питань. На роботi доведеться присвятити багато сил i часу органiзацiйним завданням, добре не спiзнюватися. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 404
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025