Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер /

30.12.2021
Справжню Новорічно-Різдвяну казку  нагадує магазин "Лілія", розташований по вулиці Степана Бандери навпроти приміщення колишнього РАСЦу. Тут – великий вибір штучних ялинок, іграшок, ялинкових прикрас. Гарний настрій покупцям дарують продавчині Олена ВОЙТЮК і Наталія ЖУК.
Фото 
Мирослава ДАНИЛЮКА.
IMG-21c81c9709b35371b545f00fe98e7669-V Справжню Новорічно-Різдвяну казку  нагадує магазин "Лілія", розташований по вулиці Степана Бандери навпроти приміщення колишнього РАСЦу. Тут – великий вибір штучних ялинок, іграшок, ялинкових прикрас. Гарний настрій покупцям дарують продавчині Олена ВОЙТЮК і Наталія ЖУК.
Фото  Мирослава ДАНИЛЮКА.
IMG-0d29a662e9e52fb960f6877d8e9dc1ef-V 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 336

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Погода / погода

30.12.2021
Четвер. Хмарно.  Часом сніг з переходом у дощ. Температура: 2оС.  Вітер  південно-західний помірний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно,  дощ. Температура: 2оС.  Вітер  південно-західний  помірний.
П'ятниця. Хмарно,  дощ. Температура: 7оС. Вітер  західний  помірно сильний. 
В ніч на суботу. Хмарно, дощ. Температура: 1оС.  Вітер західний сильний.
Субота. Хмарно, дощ. Температура:  8оС. Вітер північно-західний дуже сильний.
В ніч на неділю. Хмарно. Температура:  0оС.  Вітер північно-західний   помірний.
Неділя. Хмарно. Температура: 0оС. Вітер південний помірно сильний.
В ніч на понеділок. Хмарно, дощ. Температура:  3оС. Вітер  південно-західний   сильний.
Понеділок.  Хмарно,   дощ.  Температура: 7оС. Вітер  західний  дуже  сильний.
В ніч на вівторок. Хмарно, часом дощ. Температура: 2оС.  Вітер західний  помірно сильний.
Вівторок. Хмарно, часом  сніг. Температура: 5оС. Вітер південно-західний  помірно сильний.
В ніч на середу.  Мінлива хмарність, часом дощ. Температура: 0оС.  Вітер південно-західний помірний.
Середа.  Мінлива хмарність, часом дощ. Температура: 2оС. Вітер західний помірний.

скачанные файлыПогода в Ковелі 30 грудня - 5 січня

Четвер. Хмарно.  Часом сніг з переходом у дощ. Температура: 2оС.  Вітер  південно-західний помірний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно,  дощ. Температура: 2оС.  Вітер  південно-західний  помірний.
П'ятниця. Хмарно,  дощ. Температура: 7оС. Вітер  західний  помірно сильний. 
В ніч на суботу. Хмарно, дощ. Температура: 1оС.  Вітер західний сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 459
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Наталія Сеник: "Люблю рідне місто, працюю в інтересах ковельчан"

30.12.2021

сеник1Наталія Сеник: "Люблю рідне місто, працюю в інтересах ковельчан"

"Я особисто переконана в тому, що будь-яка людина, аби досягнути висот у своїй професії, повинна бути фанатично віддана своїй роботі. Або ти працюєш, або нічого й починати", – зазначила у недавньому інтерв'ю журналу "Фреш" ковельчанка Наталія Сеник, лікар-дерматовенеролог, керівник медичного центру "Sana". Цей принцип Наталія Андріївна втілює не тільки у професійній сфері, а й в громадській діяльності, якою вона активно займається. 
– Наталіє Андріївно, Ви вдруге поспіль обрані депутатом Ковельської міської ради. Що спонукає Вас, людину, яка перевантажена професійними і сімейними обов'язками, балотуватися до місцевого органу влади, займатися розв'язанням проблем, які не кожному чоловіку під силу?
– Скажу відверто: до цього зобов'язує мене любов до рідного міста, де зросла, знайшла роботу до душі, а також бажання змінити наше життя на краще, допомогти тим, хто цього потребує, і словом, і ділом.
– Дехто стверджує, що від місцевих депутатів, голів громад залежить в сучасних умовах дуже мало. Мовляв, все вирішують президент, парламент, уряд. У них і гроші, і можливості більші, і засоби впливу ефективніші.
– Частина правди в тому є, але далеко не вся. Багато новостворених громад, як і Ковельська, мають великі можливості для реалізації планів соціально-економічного розвитку – було б бажання  працювати і в нас, депутатів, і в керівництва ради, й виконкому. На щастя, таке бажання є. Його реалізації сприяє й позитивна динаміка наповнення бюджету, і зважений, продуманий підхід до фінансування розроблених програм.
Подивіться, як просто на очах змінюється наш Ковель, як багато зроблено в питаннях благоустрою, впорядкування прибудинкових територій. Є певні зрушення і в старостинських округах, яким приділяємо постійну увагу. І хоч не все легко й просто вдається, та найголовніше, що рух вперед помітний. Надійною основою цього в багатьох питаннях є напрацювання депутатів міської ради попереднього скликання, її очільників. 
Зрештою, про зроблене докладно розповів міський голова Ігор Чайка в спеціальному випуску "Вістей Ковельщини" за 10 грудня ц. р., а тому повторюватися не буду. Скажу одне: спільно можна вирішити найскладніші завдання, які ставлять перед нами виборці.
– Ви – член фракції "Слуга народу". Чи задоволені роботою колег, що вважаєте найголовнішим підсумком своєї діяльності?
– Працюємо злагоджено, відчуваємо, образно кажучи, лікоть один одного. На засіданнях фракції обговорюємо проблеми, які варто розв'язати  найближчим часом, готуємо пропозиції на розгляд ради.  У зв'язку з тим, що до нас звертається багато людей, збираємося разом не рідше одного разу на місяць, практикуємо виїзні засідання.
– З якою метою?
– Щоб глибше розібратися в суті справи, досконало вивчити ситуацію. Наприклад, з моєї ініціативи рада створила тимчасову контрольну комісію, яка деякий час тому вивчала причини забруднення повітря в районі колишнього м'ясокомбінату, на що поскаржилися виборці. Комісія, до складу якої увійшли і колеги-депутати, і фахівці комунального господарства, виїжджала на місце, розібралася у всьому й виробила відповідні рекомендації.
– А які депутатські запити довелося подавати особисто Вам?
– Ті, що стосувалися обладнання пандусу в стоматологічній поліклініці, ремонту дерев'яних лавочок в районі веслувальної станції, прибирання прибудинкових територій. Втішає, що вдалося виділити бюджетні кошти для зміцнення матеріальної бази дитячо-юнацької спортивної школи імені Заслуженого тренера України Петра Стуса (директор Володимир Олексюк). Педагоги цієї школи працюють досить успішно, про що свідчать результати їх виступів на змаганнях різних рівнів, в тому числі –загальноукраїнських і міжнародних.
– Чи знаходите розуміння і підтримку з боку відповідальних працівників апарату виконавчого комітету?
– Так. На звернення, запити депутатів, в тому числі й мої, швидко й по-діловому реагують працівники житлово-комунальних служб, особисто перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Завжди знаходжу розуміння з боку заступника голови Наталії Маленицької, яка, зокрема, опікується питанням вдосконалення медичного обслуговування населення.
В таких умовах працювати легко й приємно. Рада, що постійно зміцнюється матеріальна і лікувальна база мого рідного МТМО (генеральний директор Валентин Вітер). Медикам в умовах пандемії коронавірусу, наступу інших смертельно небезпечних хвороб доводиться дуже й дуже важко, але вони з честю долають усі труднощі, забезпечують високий рівень лікувально-профілактичної роботи – один з найвищих в Україні.
– Чи часто звертаються виборці до Вас як до свого обранця? З яких питань найбільше?
– Як і мої колеги, прийом виборців веду постійно, за розробленим  графіком. Окрім того, стабільно спілкуюся з людьми, добре знаю, що їх непокоїть і турбує. В разі потреби звертаюся до керівників тих чи інших установ, організацій, відділів та управлінь міськвиконкому.
Дуже багато прохань про виділення матеріальної допомоги на лікування, вирішення побутових проблем. За рік, що минає, вдалося допомогти майже 20 громадянам. Хотілося б, звичайно, більше, але не завжди дозволяє ситуація з коштами. Можливо, наступного року щось зміниться на краще.
– Наскільки ми знаємо, Ви – активна учасниця  руху за чисте довкілля і є одним з ініціаторів Програми "Зелене місто". Розкажіть детальніше про цю Програму.
– Ініціювали ми її втрьох – я, Вадим Клімук і Андрій Мілінчук (фракція "Слуга народу"). Програма затверджена сесією міської ради 25 листопада ц. р. Якщо сказати коротко, то наша мета – зробити Ковель квітучим, зеленим містом, де людям буде жити комфортно, вони будуть дихати свіжим повітрям, відпочивати у благоустроєних парках  і скверах.
Програма комплексного озеленення та розвитку парків Ковельської територіальної громади, як вона повністю називається, розрахована на 2022-2024 р.р. Виконувати її мають комунальні підприємства "Ковельські парки" і "Добробут", а участь братимуть в реалізації намічених  заходів не тільки вони, а й управління капітального будівництва, культури, молоді та спорту, освіти, відділ охорони здоров'я виконавчого комітету. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання Програми, перевищуватиме мільйон  гривень.
– Які головні заходи заплановано здійснити?
– Їх перелік досить обширний. Це – інвентаризація зелених насаджень міста, збільшення площ цих насаджень на територіях дошкільних та шкільних закладів, закладів охорони здоров'я, озеленення смуг відведення автомобільних доріг, прибережно-захисних смуг річок та водойм, санітарно-захисних зон промислових (виробничих) майданчиків комунальних підприємств.
Окрім того, передбачено садіння дерев, кущів та створення газонів, відновлення існуючих і облаштування нових квітників та розаріїв. "Ковельським паркам" і "Добробуту" доручено вирощування посадкового матеріалу  для таких цілей.
– Що ж, Програма  амбітна. Будемо сподіватися, що її вдасться реалізувати, чого Вам і колегам-депутатам щиро бажаємо.
Враховуючи те, що розмова відбувається напередодні Новорічно-Різдвяних свят, чи маєте бажання звернутися зі шпальт нашої газети із вітальними словами до своїх виборців, всіх мешканців громади?
– Звичайно. Перш за все, хочу побажати миру і спокою нашій рідній Україні, її народу, закінчення військових дій на Сході країни. Як лікар, зичу кожному міцного здоров'я, родинного затишку і благополуччя, здійснення всіх мрій і задумів! Думаю, до цих зичень охоче приєднаються мої колеги-однопартійці, всі депутати Ковельської міської ради.
Тож веселих і щасливих нам усім свят!
Розмову вів 
Микола ВЕЛЬМА.
"Я особисто переконана в тому, що будь-яка людина, аби досягнути висот у своїй професії, повинна бути фанатично віддана своїй роботі. Або ти працюєш, або нічого й починати", – зазначила у недавньому інтерв'ю журналу "Фреш" ковельчанка Наталія Сеник, лікар-дерматовенеролог, керівник медичного центру "Sana". Цей принцип Наталія Андріївна втілює не тільки у професійній сфері, а й в громадській діяльності, якою вона активно займається. 
– Наталіє Андріївно, Ви вдруге поспіль обрані депутатом Ковельської міської ради. Що спонукає Вас, людину, яка перевантажена професійними і сімейними обов'язками, балотуватися до місцевого органу влади, займатися розв'язанням проблем, які не кожному чоловіку під силу?
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 335
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Сесія міської ради

30.12.2021

ковельськаСесія  міської  ради

23 грудня ц. р. відбулось перше пленарне  засідання шістнадцятої сесії міської ради.
На його початку міський голова Ігор Чайка разом з секретарем ради Оксаною Багновою привітали  адвокатів  з професійним святом, яке відзначалось цими днями, та вручили Подяки ковельчанам, які працюють у цій сфері.
Потому депутати оголосили свої запити та звернення.
Програму економічного і соціального розвитку Ковельської територіальної громади на 2022 рік  представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев. 
Він говорив про основні завдання, які будуть вирішуватись у наступному році.
Зокрема, розпочнеться реалізація проєкту «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення у місті Ковелі Волинської області шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій» у співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО. 
Понад 15 мільйонів гривень кредитних коштів будуть використані на реконструкцію системи освітлення на 120 вулицях.
Передбачається проведення комплексної реконструкції Привокзальної площі та центральної частини міста –  парку ім. Лесі Українки, площі Героїв Майдану. Також йдеться і про осучаснення зовнішнього вигляду адміністративної будівлі (Будинку рад).
 Продовжать ремонтувати дороги.  Міська влада планує використати на це не лише фінанси громади, але й залучити кошти з Державного бюджету. У 2022 році   реконструкція чекає на ще один відрізок  вулиці Відродження (від Т. Боровця до ФОКу),  капітальний ремонт  здійснять на вулицях Леонтовича, Грабовського та Пушкіна. Продовжать у різних мікрорайонах Ковеля будувати дороги методом напівпросочування.
Передбачені ремонти прибудинкових територій. 
Подбають у Ковелі про збільшення площі міського полігону твердих побутових відходів, розширення міського кладовища.
Чимало буде зроблено і для сфери охорони здоров’я, освіти, культури, спорту. Зокрема, планується капітальний ремонт колишньої дитячої поліклініки на вулиці Олени Пчілки, 19 під розміщення консультативно-поліклінічного відділення лікарні. Буде здійснюватись ремонт  харчоблоків та санвузлів у навчальних закладах, для шкіл громади будуть закуплені тенісні столи, розпочнеться реставраційний ремонт приміщення історичного музею на вулиці Степана Бандери,  покрівлі художньої школи, частини покрівлі будівлі ДЮСШ №1.
Також Тарас Яковлев повідомив, що Ковель потрапив до президентської Програми з оновлення  100 ДЮСШ.  Місто має  отримати  значні фінансові ресурси на реконструкцію спортивної школи імені Євгена Кондратовича.
Сесія затвердила Програму економічного і соціального розвитку Ковельської територіальної громади на 2022 рік.
Також обранці громади підтримали  місцеві програми на 2022-2024 роки.
Серед них – щодо соціального захисту окремих категорій мешканців; розвитку місцевого самоврядування у громаді; висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування;  розробки містобудівної документації на забудову територій; розвитку земельної  реформи Ковельської територіальної громади;  щодо соціального та правового захисту дітей, попередження безпритульності та бездоглядності серед  дітей;  із запобігання  та протидії домашньому насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми; програма підтримки сім'ї та молоді;  розвитку малого і середнього підприємництва; формування та використання коштів депутатського фонду;  фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання;  національно-патріотичного виховання дітей та молоді;  розвитку парків міста Ковеля; надання одноразової  допомоги дітям-сиротам та  дітям, позбавленим батьківського піклування після досягнення 18-річного віку; розвитку туризму.
l
На черговій сесії прийнято бюджет Ковельської міської територіальної громади на 2022 рік. 
У пріоритеті залишаються роботи з благоустрою,  ремонт доріг і прибудинкових територій, житлово-комунальне господарство, освіта, культура, охорона  здоров’я, соціальний захист.
Начальник фінансового управління Валентина Романчук поінформувала, що обсяг фінансового ресурсу громади на наступний рік складе понад 819 мільйонів гривень, що на 154 мільйони більше, ніж у нинішньому році. 
Базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого в прогнозованому обсязі доходів загального фонду (без урахування трансфертів) становить  понад 50 відсотків, а це – понад 284 мільйони. Наступного року  відрахування податку на доходи фізичних осіб до  бюджету громади буде не 60 відсотків, як у попередні роки, а 64. Але це лише на один рік, аби врегулювати питання щодо енергоносіїв на опалювальний період на 2021-2022 роки. 
Значні надходження прогнозуються з податку на прибуток підприємств комунальної власності міста, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від плати за землю фізичними та юридичними особами, від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів), акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного пального.
Бюджет розвитку  у 2022 році становитиме (з нього фінансуються капітальні ремонти, будівництва, закупівля дороговартісного обладнання) понад 146  мільйонів  гривень, що у два рази більше, ніж цьогоріч.
Рішення Ковельської міської ради “Про бюджет Ковельської міської територіальної громади на 2022 рік” з усіма додатками до нього розміщене на офіційному сайті міськради: http:/www.kovelrada.gov. ua/.
23 грудня ц. р. відбулось перше пленарне  засідання шістнадцятої сесії міської ради.
На його початку міський голова Ігор Чайка разом з секретарем ради Оксаною Багновою привітали  адвокатів  з професійним святом, яке відзначалось цими днями, та вручили Подяки ковельчанам, які працюють у цій сфері.
Потому депутати оголосили свої запити та звернення.
Програму економічного і соціального розвитку Ковельської територіальної громади на 2022 рік  представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев. 
Він говорив про основні завдання, які будуть вирішуватись у наступному році.
Зокрема, розпочнеться реалізація проєкту «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення у місті Ковелі Волинської області шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій» у співпраці з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 357
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Трапилося цими днями

30.12.2021

шахраїТрапилося   цими   днями

Шахраїв-гастролерів затримали

Діяли спритники за зразком: "Ваш родич потрапив в ДТП". Увійшовши в довіру, у потерпілих шахрайським способом за два дні відібрали близько 200 тисяч гривень.
19 грудня, після 22-ї години, до 69-річного лучанина зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником правоохоронного органу і повідомила, що його дочка потрапила  в дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої постраждали люди. Далі він почув голос, схожий на голос доньки, який це підтвердив та сказав, що потрібна значна сума коштів. Довірливий лучанин виніс згодом невідомій жінці, яка представилась представницею прокуратури, 120 тисяч гривень. Через певний час він зателефонував до доньки, з якою, як виявилось, усе було гаразд. Про злочин чоловік негайно сповістив у поліцію.
20 грудня до 72-річної ковельчанки за схожим сценарієм зателефонувала невідома особа та повідомила, що донька потрапила в ДТП, де є потерпілі. Чоловік по той бік слухавки сказав, що прийде представниця правоохоронного органу, і їй необхідно буде дати якомога більше грошей для залагодження справи, що пенсіонерка і зробила. У результаті, через власну довірливість, потерпіла позбулась кількох десятків тисяч гривень та доларів. Пенсіонерка навіть одразу не отямилась та роздумувала, де знайти ще грошей, аби допомогти дочці. Врешті, вона зв'язалась з донькою, впевнилась, що все гаразд, і повідомила до поліції про інцидент.
"Завдяки своєчасному отриманню повідомлення на лінію 102, оперативники неподалік місця проживання потерпілої, у Ковелі, затримали "на гарячому" зловмисницю та її спільника. Їм 38 та 32 роки відповідно, обоє з Одещини і раніше мали проблеми із Законом. При них поліцейські виявили грошові кошти та ряд інших речових доказів. За два дні спритники встигли ошукати двох людей у Луцьку та Ковелі на близько 200 тисяч гривень, їхнім подальшим незаконним діянням завадили співробітники волинської поліції", – розповів заступник начальника ГУНП у Волинській області Михайло Сорока.
За цими фактами зареєстровані відомості до ЄРДР за ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство. Зловмисникам загрожує позбавлення волі до трьох років.
Встановлено, що дзвінки на домашні телефони потерпілих здійснювались з тимчасово окупованої території, а вже безпосередньо на Волині шахраї втілювали алгоритм виманювання коштів. 
Нині ці особи затримані у порядку ст. 208 КПК України, проводяться слідчо-розшукові дії, спрямовані на встановлення їх причетності до ряду кримінальних правопорушень, скоєних на території Волинської області та в інших регіонах.
Діяли спритники за зразком: "Ваш родич потрапив в ДТП". Увійшовши в довіру, у потерпілих шахрайським способом за два дні відібрали близько 200 тисяч гривень.
19 грудня, після 22-ї години, до 69-річного лучанина зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником правоохоронного органу і повідомила, що його дочка потрапила  в дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої постраждали люди. Далі він почув голос, схожий на голос доньки, який це підтвердив та сказав, що потрібна значна сума коштів. Довірливий лучанин виніс згодом невідомій жінці, яка представилась представницею прокуратури, 120 тисяч гривень. Через певний час він зателефонував до доньки, з якою, як виявилось, усе було гаразд.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 339
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Українцям допоможуть кинути курити

30.12.2021 Зінчук Вікторія Петрівна

стгаретиУкраїнцям допоможуть кинути курити

Вживання тютюну є основною причиною передчасної смертності, якій можна запобігти. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я  від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі. 
Як зазначають у МОЗ, вживання тютюнових виробів — один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань: серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров'я. Ці захворювання своєю чергою є причиною майже 84 відсотків усіх смертей в Україні.
Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням, зазначають у відомстві.
За інформацією Державної служби статистики України, у 2020 році поширеність куріння скоротилася серед людей, які проживають у сільській місцевості (з 16,2 % до 14, 6%). Тоді як серед тих, хто живе у міській місцевості, поширеність дещо зросла (з 17,1% до 17,5%).
Водночас значно зросла поширеність куріння електронних сигарет і тютюнових виробів електронного нагрівання (ТВЕН).
Дослідження Київського міжнародного інституту соціології демонструють катастрофічні цифри, до яких призвела відсутність будь-якого законодавчого регулювання за останні вісім років. Відсутність прогресу у боротьбі з курінням запустила зворотний процес: підлітки використовують електронні сигарети як стартовий майданчик до початку куріння. На сьогодні в Україні курить кожен сьомий підліток віком 13-15 років. 
l
Верховна Рада України прирівняла електронні пристрої для куріння до звичайних сигарет і заборонила користуватися ними у громадських місцях, рекламувати їх і продавати неповнолітнім. Штраф за це передбачено у розмірі 1020 грн., а у разі повторного порушення — 10200 грн.
Окрім того, так званий антитютюновий законопроєкт "Щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну" містить нові правила маркування тютюнових виробів — текст і картинки про шкоду куріння повинні займати не половину, а 65 відсотків пачки, так само, як і у державах ЄС. Виробники мають розміщувати на упаковках реалістичні зображення хвороб, спричинених тютюном.
Також прийняті законодавцями норми забороняють використання у будь-яких компонентах тютюнових виробів чи електронних сигарет смакових і ароматичних добавок, наприклад, фруктових чи ягідних. Як підкреслюють в Міністерстві охорони здоров'я, саме такі вироби найчастіше приваблюють дітей та молодь, які ще не мають шкідливої звички курити, створюючи хибне враження про менш шкідливі наслідки вживання тютюнових виробів.
Щоправда ухвалені зміни набудуть чинності лише через півтора роки після підписання Закону Президентом. Нові правила маркування тютюнових пачок стануть обов'язковими через два роки, а от заборона на куріння електронних сигарет вступить в силу через півроку.  
l
Понад 500000 українців щорічно успішно кидають курити. Близько 40% курців намагаються позбутися цієї шкідливої звички.
Нікотин спричиняє залежність, подібну до кокаїнової та навіть героїнової. Незалежно від дози, куріння зумовлює низку хвороб, погіршення зовнішнього вигляду та фізичної форми.
Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.
Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини. Пасивне куріння стає причиною понад 1 млн. смертей у світі.
Усі види сигарет шкідливі однаково. Під час куріння так званих "легких" та ароматизованих сигарет курці, як правило, затягуються глибше. Відповідно, кількість шкідливих речовин та канцерогенів, які потрапляють до легень, є ще більшою. Крім того, в більшості "легких" сортів сигарет високий вміст смоли.
Нікотин має збуджувальний ефект для нервової системи. Розслаблення може зумовлювати не нікотин, а сам процес куріння. Кілька хвилин, протягом яких викурюють сигарету, дають змогу зібратися з думками, відволіктися та заспокоїтися. Водночас, краще із цим допоможе прогулянка на свіжому повітрі або чашка теплого чаю.
Підготувала 
Вікторія ЗІНЧУК.
Вживання тютюну є основною причиною передчасної смертності, якій можна запобігти. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я  від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі. 
Як зазначають у МОЗ, вживання тютюнових виробів — один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань: серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров'я. Ці захворювання своєю чергою є причиною майже 84 відсотків усіх смертей в Україні.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 368
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

30.12.2021
Від  четверга 
до  четверга

1640252993592Від  четверга  до  четверга

31 грудня, п’ятниця
Схід Сонця – 08.25; захід – 16.23.
Місяць – у Стрільці.
Мц. Зої. Прп. Михаїла.
Триває Різдвяний піст.
Іменини:  Данила, Михайла, Ананія.

1 січня, субота
Схід Сонця – 08.25; захід – 16.24.
Місяць – у Стрільці.
Новорічне свято – 2022 р.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 270
Читати далі

Четвер, 30 грудня 2021 року №53 (12798) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 3 по 9 січня

30.12.2021
Гороскоп
з  3 по 9  січня

гороГороскоп з  3 по 9  січня

ОВЕН. Прислухайтеся до порад друзів. Роботи може бути більше, ніж очікували. Краще розслабитися та отримувати насолоду від свят.
ТЕЛЕЦЬ. Ваші плани можуть раптово зірватись, реальність внесе поправки. Втім, це навіть до кращого.
БЛИЗНЮКИ. Багато проблем розв'яжуться самі собою, неначе Дід Мороз вирішив виконати ваші бажання. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 234
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025