Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 23–29 травня

23.05.2024
Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 26оС. Вітер  південний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура:  16оС. Вітер східний  слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 25оС. Вітер східний помірний.
В ніч на суботу. Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер східний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура: 23оС. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність. Температура:  14оС. Вітер східний слабкий.
Неділя. Ясно.  Температура: 25оС. Вітер східний помірний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 13оС. Вітер східний слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 23оС. Вітер східний помірний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер  північно-східний слабкий.
Вівторок. Мінлива хмарність, можливі  дощ, гроза. Температура: 24оС. Вітер північно-східний помірний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 16оС. Вітер східний слабкий.
Середа. Мінлива хмарність. Температура: 23оС. Вітер східний помірний. 
бкзЧетвер. Мінлива хмарність. Температура: 26оС. Вітер  південний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура:  16оС. Вітер східний  слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 25оС. Вітер східний помірний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 130
Читати далі

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / З Україною в серці

23.05.2024 Романюк Аліна Петрівна
Талановиті й умілі українці по всьому світу вражають своїми досягненнями. Кожен з нас, де б не знаходився, в якій сфері, галузі діяльності не працював,  представляє і Україну, і свою маленьку бАтьківщину. Так, цього року на ювілейному ХХ Чемпіонаті світу із зимової риболовлі (ловля риби мормишкою з льоду) у складі національної збірної України перебував і наш земляк Віталій ЯЦИНА із села Бахова Дубівської громади. 
10 років він йшов до омріяної мети, і ось цьогоріч як один з наймолодших спортсменів збірної разом із найтитулованішими рибалками Олексієм Зайком, Віктором Жалніним, Дмитром Корзенковим, Павлом Хвасом та Ігорем Новгородським на чолі з головним тренером Віталієм Левченко гідно відстояли честь України, ставши бронзовими призерами престижних змагань. 
l
Коли в Україні набирала “обертів” весна, українська команда прибула у Монголію, де на них чекав  сюрприз  – найсуворіша зима за останні пів століття і температура під -400С. Крига завтовшки півтора метри, степові вітри, палюче Сонце при сильному морозі перетворили змагання на справжнє випробування. Але й за таких обставин, змагаючись з найкращими рибалками світу, збірна України посіла почесне третє місце (перше – Литва, друге – США).
Отож, ми нещодавно зустрілися з паном Віталієм і попросили відповісти на декілька запитань.
– Віталію Володимировичу, як вдалось потрапити до збірної?
– Беручи участь в різного рангу змаганнях – від регіональних до всеукраїнських – спортсмени, образно кажучи, формують свій рейтинг. В загальному це – близько 90 чоловік, з яких потрібно обрати лише 15. 
Далі в такому складі триває підготовка та ознайомлення з місцевістю (кожен обирає тактику, вивчає водойму та її особливості). Після цих змагань обирають 6 найкращих, які й складають збірну. Я докладав багато зусиль для досягнення мети, а мої показники стали цьому підтвердженням. Так і збулась мрія.
– Які враження від поїздки? Чим здивувала така далека і не зовсім звичайна країна Азії?
– Дорога туди тривала 6 днів – через Польщу до Стамбула, а далі – 9 годин летіли до столиці Улан-Батора.  
Монголія дуже велика за територією, але порівняно з невеликою  кількістю населення – близько 3, 5 мільйони осіб, життя яких сконцентроване довкола кількох великих міст. Так, зокрема в Улан-Баторі мешкає близько 1,3 млн. людей (а це 40% від усього населення країни). Життя в місті – це суміш сучасних кварталів і поселень в юртах. 
Що особливо вражає, то це природа. Відсутність масового туризму і традиційність життя монголів дозволили зберегти природу практично в первісному вигляді. Шлях серед степів, гір і лісів дивує тим, що довго можна не зустріти жодної людини, а це рідкість у сучасному світі. 
Ніхто з нас раніше тут не бував, тож нових вражень було більш, ніж достатньо. Перше випробування – добратися до озера по заметеному снігом бездоріжжю. В країні оголосили надзвичайний стан через погодні умови. Тут якраз почалася масова загибель худоби. Більшість людей в Монголії є традиційними кочовими скотарями, тож вони понесли великі втрати, адже, коли випав сніг, худоба загинула на пасовищах. Із болем ми дивились на наслідки, бо коли перед нами евакуатор розчищав сніг, то тушки просто валялись довкола. А потім заявили про спалахи віспи.
– Як облаштували побут?
– Спільно з колегами вирішили жити в юртах безпосередньо на самому озері Огій-Нур, де й відбувалися змагання. До найближчого населеного пункту – 80 км, і щоб щоденно не долати шлях в горах, вирішили зекономити кошти, пов’язані з логістикою і проживанням в готелі.
У Монголії – велика українська діаспора, тож напередодні чемпіонату ми ще за рік  знайшли чоловіка, який нам допоміг з організацією транспорту, доїзду та проживання.
Та все ж, перші враження були двоякі через втому. Подолавши довгий шлях перельоту, нас чекала дорога до водойми, а це 450 км. На цьому шляху через сильний мороз  ми втратили чимало матеріалу для риболовлі, що додало хвилювань. 
По приїзді поселилися в юрті. Це – велика кругла палатка, в якій по колу розміщені ліжка, а в центрі велика «буржуйка», яка отоплюється вугіллям. Приємним бонусом є проведене світло, що дуже допомогло в приготуванні їжі. Спали у теплих спальних мішках з верблюжої вовни.
– Як воно переключатися з комфортних умов у «кочові»?
– Мені особисто було неважко, оскільки в Бахові я проживаю у приватному будинку, звик до подібних незручностей (правда, без таких лютих морозів), а от тим, хто з великих міст (Київ, Дніпро) довелось непросто.
Адже треба постійно слідкувати за «буржуйкою», щоранку близько кілометра йти до водойми, аби набрати води для приготування їжі чи чаю. 
Слідкувати, щоб не замерзла техніка і спорядження. До речі, навіть машини вкутували на ніч спеціальними чохлами, а вночі вставали прогрівати.  Транспорт тут має бути надійним, адже зв’язку нема, тому обирають потужні моделі (здебільшого зустрічаються «Toyota» та «Lexus»). Як правило, завжди їздять попарно.
Що було дійсно важко, то це «переключитись» в часовому поясі, адже різниця з Україною становить +6 годин. 
Майже на місяць ми інтенсивно занурились в традиційний монгольський побут, смакували азіатську кухню, знайомились зі звичаями й традиціями, якими щедро ділилися провідники та місцеві мешканці.
– Які враження від змагань?
– Перш за все – відчували велику відповідальність перед командою та країною. Я дуже хотів виступити, тож докладав усіх зусиль на тренуваннях. Серед шести гравців (один з нас був запасний) ми ще 2 тижні змагалися: на швидкість бурити лід, шукали кращу прикормку, намагались зрозуміти, на якій глибині краще клює.  
Радості не було меж, коли вже в першому турі мене випустили на водойму. Місце ловлі розділили на квадрати, де три години йшла ловля (в середньому ловили 10 кілограмів риби за 3 години). Далі – зважування. 
В перший день мені все вдавалося. Я виступив найкраще з команди, а в загальному заліку поступився естонцю. І що прикро – лише на 160 грамів  із загального улову 14, 6 кілограма. В результаті у командному заліку ми були на другому місці.
В другому турі потрібно було пришвидшуватись, а руки вже не так слухалися (без рукавиць у сильний мороз), почав нервувати і показав слабший результат. Тож цього туру фаворитами стали монголи, господарі, хоча у фіналі вони посіли лише восьме місце. 
Це були рекордні змагання, бо кількість і розмір риби в озері вражали. Абсолютний чемпіон, литовець, зловив 18,8 кілограма риби, яку виносив і мішками, і відрами. 
Турнірна таблиця має командно-особистий залік. Визначають абсолютним чемпіоном того, хто показав найкращий результат і чия команда перемогла. Звісно, ми їхали за   перемогою, адже Україна – шестикратний чемпіон світу в цьому виді спорту, у нашій команді три абсолютних чемпіони (з Луцька, Дніпра і Києва). Але й бронзова нагорода для нас дуже цінна. 
Кожна медаль на Чемпіонаті світу – це досягнення. За вибореним кубком – роки наполегливої і сумлінної праці, систематичні тренування, фізична витривалість та навантаження, розумові здібності, стратегія командної роботи.
Та найважливіше, що кожні міжнародні змагання – це можливість заявити світовій спільноті про Україну як про сильну обдаровану націю.
– В чемпіонаті брали участь 10 країн. Відомо, що вже третій рік поспіль, завдяки вашій спільноті,   відсторонені від змагань росія і білорусь.
– Війна застала нас у Литві в 2022 році. Після того ми закликали виключити країн-агресорів з міжнародних змагань. Довго цього добивались, але авторитет України на міжнародній арені дав результат. Це приємно, що з нами рахуються, нашу позицію поважають.  
Взагалі, кожна подорож, – це своєрідна «тусовка» вже старих друзів. Тому важливо місією для нас є донести правду про події в Україні. Адже одна справа побачити з екрана, інша – почути з вуст людей, яких ти знаєш і яким довіряєш.
Наша головна мета – прославити Україну, аби наш стяг майорів в різних куточках Землі. І повірте, за тисячі кілометрів від дому чути: «Слава Україні!» від зарубіжних колег – це гордість!
– Яке майбутнє України в цьому виді спорту?
– Україна є дуже перспективною. Наступний чемпіонат – в США. Ми вже почали детальніше вивчати це питання. Відбору іншого не буде. В такому складі ми й далі тренуватимемось. Єдине складне питання – отримання візи, адже знаємо, що тут часто бувають відмови.
Виїхати цьогоріч теж було непросто у зв’язку з війною. Ми довго «оббивали» пороги міністерства та писали розписки, що зобов’язуємося повернутися, хоч по-іншому й бути не могло. 
l
Із захопленням й великим інтересом слухаєш Віталія Яцину. Ми ще довго говорили про подорож, про романтичну історію знайомства з дружиною Софією та їх трьох чудових дітей, вдячність батькам за турботу і підтримку, про щоденні клопоти вдома у Бахові, роботу на підприємстві з доставки автозапчастин, складність депутатської роботи в Дубівській сільській раді. 
По приїзду Віталій Володимирович організував аукціон з цікавими лотами – трофейними речами з Чемпіонату. Раніше гравці їх колекціонували, а цього разу вирішили, що вони можуть принести користь нашим військовим. Всього вдалось зібрати близько 15 тисяч гривень.  Половину коштів передано  волонтеру з Ковеля Наталії Дячук, яка працює у ВКФ «Ковель» і постійно допомагає нашим захисникам, а половину – керівнику напрямку з мормишки,  який в Луцьку складає дрони на передову.
Хто слідкує за Віталієм Яциною у Фейсбуці, бачив, як замайоріла його стрічка повідомленнями про толоки на благо села. Цьому він завдячує Андрію Янкелю та підприємству ДПП «Ресурс»:
– Багато хто вбачає в цьому якусь особисту вигоду, але я вірю  у хороші наміри і підтримую цю діяльність, адже бачу, навіть за такий короткий час, позитивні зміни для Бахова. За рахунок підприємця, але з підтримкою і фізичною силою мешканців, підсипали дорогу щебенем, висадили ялинки, зробили вуличне освітлення, поставили смітєзбірники. У день захисту дітей пан Андрій допоміг організувати свято для найменших. Відгукнувся на пропозицію забезпечити дровами сім’ї військовослужбовців. Поки я даю депутатський запит про вирішення якогось питання, то, згуртувавшись, нам вдається зробити набагато більше і швидше.
– Ви оптимістична людина. Які маєте прогнози на майбутнє?
– Це наша Богом дана земля, Перемога за нами! Але мало думати лише позитивно, потрібно щоденно підтримувати наших захисників. Разом із бахівчанами ми допомагаємо землякам, готуємо передачі, з дітками малюємо листівки, стараємось підтримати сім’ї військових на місцях і словом, і ділом. 
Пам’ятаймо: не важливо від віку та посади, ми за все відповімо і перед людьми, і перед Богом. А головне завдання кожного як громадянина – популяризувати українське: мову, церкву, культуру, освіту, спорт. Розвиватись, піклуватись про наших дітей, адже за ними – майбутнє, дбати про ближнього, про місце, в якому живеш, і ніколи не стояти осторонь, адже лише разом – ми сила.
Розмовляла 
Аліна РОМАНЮК.
НА СВІТЛИНАХ: на Чемпіонаті світу із зимової риболовлі в Монголії під час змагань та нагородження переможців; під час прогулянки столицею Улан-Батор на головній площі міста; під час зустрічі з Дубівським сільським головою Романом Троцюком.
Фото з архіву  
Віталія ЯЦИНИ.
431988046_440694051643834_2899369687134007139_nТалановиті й умілі українці по всьому світу вражають своїми досягненнями. Кожен з нас, де б не знаходився, в якій сфері, галузі діяльності не працював,  представляє і Україну, і свою маленьку бАтьківщину. Так, цього року на ювілейному ХХ Чемпіонаті світу із зимової риболовлі (ловля риби мормишкою з льоду) у складі національної збірної України перебував і наш земляк Віталій ЯЦИНА із села Бахова Дубівської громади. 
10 років він йшов до омріяної мети, і ось цьогоріч як один з наймолодших спортсменів збірної разом із найтитулованішими рибалками Олексієм Зайком, Віктором Жалніним, Дмитром Корзенковим, Павлом Хвасом та Ігорем Новгородським на чолі з головним тренером Віталієм Левченко гідно відстояли честь України, ставши бронзовими призерами престижних змагань. 
ххх
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 200
Читати далі

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / Збираємо старі книги

23.05.2024
Не так давно газета опублікувала наше прохання до ковельчан приносити до бібліотеки старі книги, газети, журнали, щоб здати їх на макулатуру, а гроші використати для потреб ЗСУ. 
Дякуємо всім, хто на нього відгукнувся, і звітуємо: здали 700 кілограмів, а отримані 2800 грн. долучили до коштів, які бібліотека збирає на дрони.
Ми продовжуємо збирати макулатуру і запрошуємо всіх долучитися до цього процесу. У багатьох вдома ще стоять книги, які не мають ніякої цінності, які вже ніхто не читатиме, займають місце, збирають пилюку, а можуть прислужитися добрій справі. Тож приділіть цьому трошки часу, приєднуйтесь до нашої благодійної акції! 
Бібліотека (вул. Степана Бандери, 2) відкрита з 9-ї до 18-ї год., крім суботи. 
Ольга Бичковська,
бібліотекар Публічної бібліотеки.   
книгиНе так давно газета опублікувала наше прохання до ковельчан приносити до бібліотеки старі книги, газети, журнали, щоб здати їх на макулатуру, а гроші використати для потреб ЗСУ. 
Дякуємо всім, хто на нього відгукнувся, і звітуємо: здали 700 кілограмів, а отримані 2800 грн. долучили до коштів, які бібліотека збирає на дрони.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 130
Читати далі

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / Диких м’ясоїдних тварин вакцинуватимуть від сказу

23.05.2024
Ковельська районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє, що відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів «Про організацію заходів з проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2024 році» від 30.04.2024 року за № 251, на виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб тварин, орієнтовно з 21 травня 2024 року, на території Ковельського району Волинської області заплановано проведення вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу методом наземного розподілу принад з вакциною.
Жителів району просимо з розумінням поставитись до даного заходу, не перешкоджати працівникам в їх роботі.  У разі виявлення принади – не торкатись її,  не піднімати та не переміщувати.
Віктор КАПЛОНЮК,
начальник Ковельської районної державної лікарні ветеринарної медицини. 
вакцинаКовельська районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє, що відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів «Про організацію заходів з проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2024 році» від 30.04.2024 року за № 251 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 106
Читати далі

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 27 травня по 2 червня

23.05.2024
ОВЕН. Впорядкуйте свої думки, а також все, що пов’язане з паперовими справами. Укладайте договори, починайте навчання. 
ТЕЛЕЦЬ. Плюсiв i мiнусiв в професiйних i особистих справах буде порiвну, проте  загалом усе складеться непогано. Настрiй i працездатнiсть будуть на висоті.
БЛИЗНЮКИ. Все, що не робиться, то до ліпшого. Усвiдомите це саме зараз. У особистому життi буде багато любовi i романтики. В професiйнiй сферi теж чекає успiх. Укладете вигiдний контракт або отримаєте гонорар. 
РАК. Середа – один з найвдалiших днiв, можна реалізувати найсмiливiшi задуми, п’ятниця – прекрасний момент для зустрiчi з друзями i спiлкування. Заповiтне бажання починає виконуватися.
ЛЕВ. Присвятiть першу половину тижня розв’язанню наболiлих проблем. Ваша здатнiсть знаходити обхiднi шляхи може стати в нагодi. 
ДIВА. Порадують приємнi зустрiчi i творчий пiдйом. Роботи буде багато, хоч частину її вдасться перекласти на широкi плечi партнерiв, з основною доведеться справлятися самим. 
ТЕРЕЗИ. Затiваючи навіть невелику справу, вибирайте надiйних партнерiв. На лояльнiсть людей, яких не дуже добре знаєте, розраховувати не варто. У особистому життi чекають приємнi подiї i змiни.
СКОРПIОН. Варто задуматися про дальню поїздку, яка дозволить змiнити своє життя i стати ближче до того, кого ви любите. Якщо прямо зараз все спланувати, подорож виявиться дуже вдалою. 
СТРIЛЕЦЬ. Тиждень сприятливий для роботи i особистого життя. У багатьох сферах назрiвають змiни. Вiвторок i субота пiдходящі для нових знайомств. У другiй половинi тижня ваш авторитет зросте.
КОЗЕРIГ. Багато чого досягнете i навiть встигнете реалiзувати намiченi плани, тiльки не метушіться i вiрте у власнi сили. Бажано утриматися вiд масових заходiв i публiчних виступiв. 
ВОДОЛIЙ. Ви зiбранi i цілеспрямовані. Настав важливий перiод, який дозволить розкрити здiбностi в професiйному планi. Постарайтеся бути зосередженими i не витрачайте сили на дрiбниці. 
РИБИ. Настає цiкавий час, нудьгувати не доведеться. Роботи непочатий край, де є мiсце i для творчостi, i для реалiзацiї нових i старих iдей.
Степан ЗОРЕПАД. 
гороОВЕН. Впорядкуйте свої думки, а також все, що пов’язане з паперовими справами. Укладайте договори, починайте навчання. 
ТЕЛЕЦЬ. Плюсiв i мiнусiв в професiйних i особистих справах буде порiвну, проте  загалом усе складеться непогано. Настрiй i працездатнiсть будуть на висоті.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 248
Читати далі

Четвер, 23 травня 2024 року №22 (12925) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

23.05.2024 Романюк Аліна Петрівна
24 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.18; захід – 21.18. 
Місяць – у Стрільці. 
День слов’янської писемності і культури.
Європейський день парків. 
Мчч. Стефана, Йоана.
25 травня, субота
Схід Сонця – 05.17; захід – 21.20.
Місяць – у Козерозі. 
День філолога. 
День працівників видавництв, поліграфії тa книгорозповсюдження. 
Свт. Інокентія Херсонського.
26 травня, неділя
Схід Сонця – 05.16; захід – 21.21.
Місяць – у Козерозі. 
День хіміка. 
Неділя 4 після Пасхи, про розслабленого. Мц. Єлени. 
Прп. Йоана Психаїта.
27 травня, понеділок
Схід Сонця – 05.15; захід – 21.22.
Місяць – у Водолії. 
Прав. Йоана Руського.
28 травня, вівторок
Схід Сонця – 05.14; захід – 21.23.
Місяць – у Водолії. 
Прп. Микити Халкидонського.
29 травня, середа
Схід Сонця – 05.13; захід – 21.24.
Місяць – у Водолії. 
Міжнародний день миротворців ООН. 
Переполовення П’ятд. Мц. Феодосії (Богдани). 
30 травня, четвер
Схід Сонця – 05.12; захід – 21.25.
Місяць – у Рибах. 
День жіночої емансипації.
Прп. Ісаакія, спов.
Місячні фази у травні
Спадаючий  Місяць – 24-31 травня.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
1713126994_lito_124 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.18; захід – 21.18. 
Місяць – у Стрільці. 
День слов’янської писемності і культури.
Європейський день парків. 
Мчч. Стефана, Йоана.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 167
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025