Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 29 серпня – 4 вересня

29.08.2024
Четвер.  Ясно. Температура 300С. Вітер північно-східний помірний.
В ніч на п'ятницю. Ясно. Температура 180С. Вітер північно-східний слабкий.
П'ятниця. Ясно. Температура 300С. Вітер північно-східний помірний. 
В ніч на суботу. Ясно. Температура 150С.  Вітер північний слабкий.
Субота. Ясно. Температура 300С. Вітер північний помірний.
В ніч на неділю. Ясно. Температура 160С. Вітер західний слабкий.
Неділя. Ясно. Температура 290С. Вітер південний помірний. 
В ніч на понеділок. Ясно. Температура 170С. Вітер південний слабкий.
Понеділок. Ясно. Температура 310С. Вітер південний помірний.
В ніч на вівторок. Ясно. Температура 180С. Вітер південний слабкий.
Вівторок. Ясно. Температура 320С. Вітер південний помірний.
В ніч на середу. Ясно. Температура: 180С. Вітер східний слабкий.
Середа. Ясно. Температура 320С. Вітер східний слабкий. 

вересень Четвер.  Ясно. Температура 300С. Вітер північно-східний помірний.

В ніч на п'ятницю. Ясно. Температура 180С. Вітер північно-східний слабкий.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 99
Читати далі

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / Що у вас, за парканом?

29.08.2024
Що не кажіть, а ми змінюємося. Зникає первоздана краса з душі нашої. І не тільки війна деформує цілісне сприйняття цього світу, а й наш буденний побут.
…Їду вулицями міста. Все більше і більше зустрічаю високих темнокоричневих і світлонепроникних парканів. Що ховають мої земляки від нас за тими "стінами"? Радість чи горе? Любов чи страх?
Згадую епізод з американського фільму, де на подвір'я (неогороджене) заходять поліцейські. Із будинку на них спрямоване дуло гвинтівки, а розкуйовджений бородань попереджає: "Наблизитесь – буду стріляти! Приватна територія!".
Недоторканність власного обійстя – це святе. Але чим захиститись від посягання на нього? Іменем Закону? Та чи спрацює його сила у нашому середовищі беззаконня?
Саме тому окремі власники будинків за тією непробивною стіною тримають вогнепальну зброю для відлякування зловмисників. У великому й малому існують паралелі. Це – класика! Приміром, деякі країни озброєні атомною бомбою. Вони з неї не стріляють, але як стримуючий засіб це діє безвідмовно. Недаремно в народі кажуть, що якби ми зберегли ядерну зброю, то злодій путін точно не посмів би нападати на нас.
Те ж саме із приватною власністю: маєш зброю – і вже злодій подумає, проникати на подвір'я чи ні.
Проте, як свідчить практика, високий паркан не є перепоною для професійного бандита. З кримінальної "базарної" хроніки відомо, як до одного багатого бізнесмена проникли злочинці, легко подолавши "стіну" висотою 2,5 метри. При цьому нейтралізували німецьку вівчарку і провели пошук "скарбів" по усіх закутках обійстя. Звичайно, вистежили, коли господаря не було вдома. Чи знайшли крадії долари і золото, до цих пір невідомо.
Об'єктивно аналізуючи проблему високих парканів, скажу,  що не у всіх людей за огорожею є матеріальні багатства. Але така вже наша психологія (чи традиція?) – бути, як всі:  мовляв, встановив сусід, і я не гірший…
Побутує загальновідома думка: "Краса врятує світ"… Так ось, моя душа радіє, коли бачу подвір'я, де немає помпезних, наповнених страхом огорож, де милують око розкішні квіти, екзотичні рослини і кущі та мініскульптури, які нагадують про наш національний побут.
Адже господар відкриває для нас інший, не тільки традиційний світ. Він нагадує про споконвічний менталітет українців, які вважають, що гарне подвір'я більше захищене красою душі господаря, аніж височенний паркан.
На жаль, мусимо визнати, що поряд із гарно доглянутими подвір'ями, які засвідчують багатий внутрішній духовний світ господарів, мають місця неестетичні (м'яко кажучи) огорожі, забур'янені території тощо. При цьому згадується, як в недалекому радянському минулому компартійні чиновники намагалися привести в зразковий порядок прибудинкові  та придорожні території. В окремих селах збереглися огорожі із невисокого штахетника, прикрашеного ромбиками, в народі прозвані "коржиками", – від прізвища головного партійного очільника області Коржа, який особисто контролював встановлення парканів. Зауважимо, що для збіднілих господарів надавалася допомога від сільради та колгоспу. Той партійний примус був далекий до  зразкового благоустрою бо, як і у всьому, носив чисто пропагандистський характер.
Пишу про це не випадково. Теперішня Україна – це об'єднані територіальні самостійні громади. Саме вони мають аналізувати стан справ у благоустрої і турбуватися про його покращення. 
Європа в цьому сенсі відкрита і є прикладом для нас. Ми хочемо туди, і маємо зробити все від нас залежне, щоб кращі зразки естетики перейняти на наші території і розбудовувати уклад відкритого благодатного єврожиття. Інакше нас, забур'янених, брудних до Євросоюзу не допустять. Мусимо ділом довести (вкотре!), що українці – елітна європейська нація, яка рівна серед рівних, а  в дечому й краще.
Анатолій СЕМЕНЮК.

Паркан Що не кажіть, а ми змінюємося. Зникає первоздана краса з душі нашої. І не тільки війна деформує цілісне сприйняття цього світу, а й наш буденний побут.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 0
Читати далі

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / Червоний терор на Ковельщині

29.08.2024
(Закінчення.
 Початок в номері 
від 8,15 і 22 серпня ц. р.).
Тим більше, що хтось, напевне, доніс, «куди треба», що до неї по хліб навідуються гості з лісу. «Бульбаші чи якась інша партизанка – біда їх розбере», – казала Олена Павлівна. Приходили по харчі не тільки до неї, і люди мусили давати все, що мали, боячись, що за відмову їх можуть вбити. Спочатку арештували обох – її і чоловіка, але згодом Карпа відпустили.  Жінці відлягло від серця: він буде вдома і догляне дітей. Судили селянку 29 жовтня того ж року за зраду Батьківщині. Засідання «трійки», яка присудила «націоналістській посібниці» 25 років таборів і 5 років спецпо-селення, відбулося поспіхом, і молоду полісянку старий товарняк, напханий такими ж, як і вона, волинськими бранцями, повіз у далеку Воркуту. 
Там, на Півночі, вона дійсно відбувала каторгу: валила ліс, дороги прокладала,   залізничну   колію чистила, камінь довбала, важкі мішки з рибою та крупами переносила. На перших початках було настільки нестерпно важко, що навіть просила, аби її розстріляли і позбавили таким чином мук. 
З’явилася надія і впевненість після того, як за хорошу поведінку (а ще чоловік по інстанціях клопотав) їй «скинули» 15 років. Доля змилостивилася над жінкою: тих десяти років, що залишилися, Олена Павлівна не відсиділа (6 років, 10 місяців і 26 днів), бо, на щастя всіх засуджених, помер Йосип Сталін, і більшість в’язнів достроково звільнили. На початку серпня 1956 року поїхала до сім’ї у село Вербку і Олена Шадура.
А в 1996 році на підставі Закону України про реабілітацію жертв політичних репресій О. П. Шадура реабілітована.
Торкнулися репресії й інших сімей, понівечили долі багатьох ні в чому не винних селян, жорстоко обійшлися з ними, і лише через десятиліття, уже в часи незалежності України, прийшла, нарешті, така довгождана реабілітація. На жаль, дочекалися її не всі...
Лідія СИНЕНКО.
l
ВІД РЕДАКЦІЇ: свідчення очевидців, які навела наша землячка, уродженка села Дубового Лідія Йосипівна Синенко у книзі «Від Бахова до Вербки вздовж Турії-ріки» і якій ми вдячні за дозвіл оприлюднити фактично документальні матеріали  на шпальтах «Вістей Ковельщини», – ще одне яскраве підтвердження бандитської суті «руського міра», котрий впродовж десяти років намагаються відродити путін та його прихильники в Україні.
На прикладі подій того часу і трагедій часу нинішнього ми бачимо: московія та її проводирі – це банда головорізів і кровопивць, міжнародні терористи, що несуть із собою кров, насилля, руїни, справжні слуги сатани. Їм чужі і незрозумілі християнська мораль, якої вони нібито дотримуються з «благословення» очільника рпц кіріла, загальнолюдські цінності. Адже сповідують культ сили, ненависті до українців, як, зрештою, й інших націй та народностей, демонструють прагнення підкорити весь цивілізований світ, шовінізм і неприхований фашизм.
Маємо пам’ятати: Україна, її армія, мужні воїни-Герої, мабуть, першими в світовій історії не тільки повстали проти московії, а завдають їй дедалі дошкульніших ударів. У дні відзначення 33-ї річниці Незалежності нашої держави у нас є підстави для гордості, впевненості у Перемозі над зухвалим ворогом,  цілковитого несприйняття ідеї «руського міра», яку сповідують і деякі доморощені колаборанти та окремі священнослужителі так званої «української православної церкви». Який той “мір”, ми ще раз побачили під час масованого обстрілу України минулого понеділка.
Червоний  терор був вчора. Завтра він може повторитися в «руському мірі». Пам’ятаймо про це завжди і скрізь. Єднаймося в міцний кулак, який, дасть Бог, розчавить путінську повтору, знищить осередок зла. Принаймні, події на Курщині та в інших регіонах московії дають все більше і більше підстав вірити у нашу спільну Перемогу.

(Закінчення. Початок в номері від 8,15 і 22 серпня ц. р.).

Тим більше, що хтось, напевне, доніс, «куди треба», що до неї по хліб навідуються гості з лісу. «Бульбаші чи якась інша партизанка – біда їх розбере», – казала Олена Павлівна. Приходили по харчі не тільки до неї, і люди мусили давати все, що мали, боячись, що за відмову їх можуть вбити. Спочатку арештували обох – її і чоловіка, але згодом Карпа відпустили.  Жінці відлягло від серця: він буде вдома і догляне дітей. Судили селянку 29 жовтня того ж року за зраду Батьківщині. Засідання «трійки», яка присудила «націоналістській посібниці» 25 років таборів і 5 років спецпо-селення, відбулося поспіхом, і молоду полісянку старий товарняк, напханий такими ж, як і вона, волинськими бранцями, повіз у далеку Воркуту. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 73
Читати далі

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / 19 серпня 1990 року в Ковелі підняли синьо-жовтий прапор

29.08.2024
Уперше в Ковелі сучасний синьо-жовтий прапор публічно з'явився 30 грудня 1989 року. Його привезли з Луцька члени Волинської організації Народного Руху України. 
Після прямої конфронтації з місцевими компартійними активістами їх та ковельських прихильників було розігнано, а прапори пошматовано. 11 лютого 1990 р. на стадіоні "Локомотив" під час передвиборного мітингу (влада дала дозвіл на його проведення за умови, що не буде синьо-жовтих прапорів) під гаслом "Вся влада – радам!", який проходив з ініціативи міськрайонної ради НРУ за перебудову, ковельчани знову побачили синьо-жовті прапори.
Уперше національний прапор замайорів над Ковелем наприкінці весни 1990 року. За щоглу стала труба котельні, що знаходиться в районі ліцею №7" (колишня ЗОШ № 7) неподалік Ковельського ринку. З її висоти прапор гарно проглядався на велику відстань. Підняла його група юнаків: Леонід Приходько, Олександр Мєзєнцев й Анатолій Матвійчук. Наймолодший – Леонід міцно закріпив прапор на вершині.
У суботу, під ранок, біля котельні вже стояли відомчі машини. Зняти прапор було непросто. Лише в другій половині дня подертий та пошматований гаком стяг скинули. Кілька місяців шукали юнаків, щоб притягнути до кримінальної відповідальності.
У червні 1990 року на засіданні Ковельської міськрайонної організації НРУ за перебудову було прийнято рішення про створення її дружини. Приходько, Матвійчук та Мєзєнцев увійшли до її складу. Наприкінці року організація вже налічувала до сотні членів. Це була молодь від 18 до 30 років.
У той час, коли синьо-жовтий прапор вже був вивішений в західних областях та майорів біля Київської міської ради, коли було прийнято Декларацію про державний суверенітет України, у Ковелі з великими труднощами депутати демократичного блоку продовжували добиватися від влади дозволу на встановлення синьо-жовтого прапора.
Вся підготовча й організаційна робота повністю була проведена активістами Руху – Володимиром Осіюком, Андрієм Мостиським, Григорієм Олійником, Іваном Сидоруком, Петром Кошелюком, Адамом Поляком.
19 серпня 1990 року в Ковелі біля кафе "Казка" відбувся велелюдний мітинг – освячення синьо-жовтого прапора священником із Червонограда.
Честь підняти прапор була надана сотнику УПА, в'язню сталінських концтаборів Костянтину Осіюку. Далі процесія на чолі з делегацією із Червонограда рушила на святкування Дня козацької слави на стадіон. Були театралізовані дійства з козаками на конях, показові виступи школи бойових мистецтв, виступи гурту "Соколи", Лілії Сандулесу та Іво Бобула. Свято вдалося на славу. Головою оргкомітету був Володимир Лотоцький.
Через ніч прапор пошматували. “Рухівці” організували нічне чергування, а потім просто відрізали тросик, аби провокатори його не дістали.
З 28 по 30 серпня проходила сесія міської Ради. Обговорювалося питання національної символіки. Три дні вирували пристрасті. Малочисельний демократичний блок разом з депутатами обласної Ради вели нерівну боротьбу із згуртованою прокомуністичною більшістю. З великими труднощами голові міської ради Миколі Вельмі таки вдалося включити в порядок денний питання про національну символіку.
Після “гарячих” дискусій, 30 серпня 1990 року було прийнято рішення про підняття над будинком Ковельської міської ради, поряд з державним, національного синьо-жовтого прапора. Над адмінбудівлею замайоріли два прапори: червоно-синій (на той час державний) та синьо-жовтий як виклик радянській системі. І лише через рік з проголошенням Незалежності України, над головною будівлею Ковеля замайорів як державний синьо-жовтий стяг.
За матеріалами Ковельського історичного музею підготував 
Володимир ПЕТРУК.
l
НА СВІТЛИНАХ: Ковель 19 серпня 1990 року.
Фото з архіву.

л1 Уперше в Ковелі сучасний синьо-жовтий прапор публічно з'явився 30 грудня 1989 року. Його привезли з Луцька члени Волинської організації Народного Руху України. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 94
Читати далі

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 2 по 8 вересня

29.08.2024
ОВЕН. Бережiть i не розпилюйте свої дорогоцiннi сили на дурниці. Будьте упевненi в собi, зайва критика власних дiй буде нинi не зовсiм доречна. Шукайте у всьому свiтлi сторони. 
ТЕЛЕЦЬ. У вас може з’явитися цiкава iдея, i ви швидко знайдете можливостi для її реалiзацiї. Вам необхiдно зiбратися з силами i ухвалити важливе рiшення, яке вплине на вашу подальшу долю. 
БЛИЗНЮКИ. Зараз у вас з’явиться можливiсть виконати свою мрiю. Починається хороша творча смуга, яка принесе успiх i прибуток. Будуть сприятливi поїздки i подорожi.
РАК. Менше критики i негативних думок! П‘ятниця дозволить вам блиснути своїми талантами, все виходитиме. 
ЛЕВ. Щоб тиждень пройшов плiдно i спокiйно, постарайтеся уникати розмов i суперечок з оточуючими, навiть якщо вони порушують  питання вашої професiйної компетентностi. 
ДIВА. Вас супроводжує  успiх, але можуть бути незначнi труднощi. Допоможуть iнтуїцiя i вiдчуття мiри. Вчiться розпiзнавати людей i ситуацiю з першого погляду. 
ТЕРЕЗИ. Тиждень в цiлому буде спокiйним i благополучним, але надмiрно теж розслаблятися не варто. Оточуючi пiдтримуватимуть вас, друзi складуть компанiю. 
СКОРПIОН. Вас чекає професiйний i фiнансовий успiх. Ви без працi добиваєтеся цiлей. В особистому життi настають приємнi змiни. 
СТРIЛЕЦЬ. На цьому тижнi просто зобов’язана пiдвищитися ваша упевненiсть в собi. Можлива несподiвана змiна мiсця проживання або роботи. Понедiлок  – хороший день для спiлкування, навчання новому i вдалий для переговорiв з дiловими партнерами. Зараз буде важлива активнiсть i iнiцiатива з вашої сторони. 
КОЗЕРIГ. Ось, нарештi, i прийшло довгождане благополуччя. Цей тиждень обiцяє пройти виключно вдало. Налагодяться вiдносини з новими партнерами. На роботi починають здiйснюватися давно задуманi плани.
ВОДОЛIЙ. Постарайтеся упокорити свою гординю i не вiдмовляйтеся вiд запропонованої допомоги, оскiльки шанси справитися з поставленими задачами поодинцi рiвнi нулю. У понедiлок головнi новини можуть чекати вас удома. 
РИБИ. Зберiгайте душевну рiвновагу i вiрте в краще. Тоді позитивнi змiни не примусять себе довго чекати. I ви зрозумiєте: що не робиться, то все до кращого.
Підготував 
Степан ЗОРЕПАД.

18f3e9e6f106765c01b7f9a103578468 ОВЕН. Бережiть i не розпилюйте свої дорогоцiннi сили на дурниці. Будьте упевненi в собi, зайва критика власних дiй буде нинi не зовсiм доречна. Шукайте у всьому свiтлi сторони. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 322
Читати далі

Четвер, 29 серпня 2024 року № 36 (12939) / Повідомлення в номер / Індустріальний парк Ковель-Порто: БУДУЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ

27.08.2024
21 грудня 2023 року в ексклюзивному інтерв'ю для газети "Вісті Ковельщини" один із провідних керівників групи компаній "Ковельсільмаш" Ілля Кошкін детально розповів про поточний стан та перспективи розвитку колишнього заводу "Ковельсільмаш". 
В інтерв'ю було зазначено, що на території цього колись знаного підприємства зараз активно функціонує група українських компаній, які націлені на розширення свого бізнесу та створення нових робочих місць. Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, вони зберігають вірність принципам відповідального та чесного бізнесу.
Ілля Кошкін підкреслив, що, попри триваючу війну та економічні виклики, важливо мати сміливість думати про майбутнє і планувати розвиток. Він також поділився баченням своїм та команди проєкту "Індустріальний парк Ковель-Порто", зазначивши, що ключ до майбутнього зростання Ковеля – в розвитку його логістичної інфраструктури. Ковель як важливий залізничний вузол виконує стратегічну транспортну функцію, з'єднуючи Україну з багатьма європейськими країнами та маючи значне стратегічне значення для держави. Місто також є важливим транспортним хабом, що повністю підпадає під концепцію Тримор’я. 
Можливість здійснювати багато логістичних операцій в тому числі пов'язаних з перевантаженням різноманітніх товарів з європейської колії 1435 на українську і навпаки, їх зберіганням, безумовно, буде сприяти збільшенню товарообігу з ЄС та покращенню єкспортних можливостей українських товаровиробників.
Інтерв'ю з Іллею Кошкіним відображало оптимістичні настрої та плани на розвиток підприємництва і інфраструктури в Ковелі навіть у ці важкі часи. Він наголошував на важливості стратегічного бачення розвитку бізнесу в Ковелі та його потенціалу для подальшого економічного зростання. Минуло пів року, і вже можна побачити конкретні результати зусиль підприємця та його команди.
По-перше, значним досягненням є офіційна реєстрація індустріального парку "Ковель Порто" в Ковелі Кабінетом Міністрів України (Джерело: https://www.kmu. gov.ua/news/v-ukraini-ziavylysia-try-novykh-industrialnykh-parky ).  Це – важливий крок у створенні сприятливого середовища для розвитку промисловості в місті та залученні нових інвестицій. Таке рішення є визнанням потенціалу Ковеля як важливого індустріального центру, здатного реалізувати великі інвестиційні проєкти.
В перші місяці існування в ІП тривають перемовини з першим потенційним резидентом – відомим підприємством ТОВ "ТАС "Дніпровагонмаш", яке планує будувати в Ковелі залізничні вагони для європейського ринку. Це – приклад  високого рівня зацікавленості з боку великих компаній у співпраці з Ковелем та встановлення партнерських відносин, спрямованих на спільний успіх. Це також відкриває нові можливості для розвитку транспортної інфраструктури та підвищення ефективності логістичних процесів.
Крім того, компанія – ініціатор ІП – звернулась до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) щодо розвитку інфраструктури  "Ковель-Порто". Це може відкрити нові можливості для отримання фінансової підтримки та технічної експертизи, що дозволить реалізувати важливі інфраструктурні проєкти на території колишнього заводу "Ковельсільмаш". Співпраця з міжнародними організаціями, такими, як USAID, та цільовими структурними фондами Європейського Союзу підвищує рівень довіри до проєкту та відкриває нові горизонти для розвитку власне Індустріального парку "КОВЕЛЬ ПОРТО", що функціонуватиме в місті Ковелі, так і для самого міста.
Іншим важливим напрямком є робота з потенційними приватними іноземними інвесторами. В умовах глобалізації та вільного руху капіталу залучення зовнішніх інвестицій стає ключовим фактором для забезпечення сталого економічного зростання як бізнесу, так і створення нових робочих місць. Залучення іноземних інвестицій дозволить Ковелю інтегруватися в міжнародні економічні процеси та загальноєвропейську мережу залізниць TEN-T, підвищивши таким чином конкурентоспроможність місцевого бізнесу.
Вже зараз розпочато роботи з реконструції залізничних шляхів, включаючи будівництво суміщеної колії. Представлено генеральний план, що передбачає розбудову контейнерного, зернового, олійного терміналів та терміналу для переливу світлих нафтопродуктів. Зерновий термінал вже працює, а щодо інших терміналів, то триває пошук: шукають потенційних інвесторів для їх будівництва. Ці проєкти спрямовані на покращення логістичної інфраструктури міста та збільшення товарообігу з європейськими країнами.
У підсумку, зазначені досягнення свідчать про позитивні результати ініціатив та зусиль Іллі Кошкіна та його команди в напрямку розвитку підприємництва та інфраструктури в Ковелі. Ці кроки сприяють створенню сприятливого бізнес-середовища, розбудові промислового-логістичного потенціалу та залученню нових можливостей для міста у контексті соціально-економічного зростання й розвитку. Завдяки стратегічному баченню та активній діяльності Ковель має всі шанси стати важливим логістичним та економічним центром регіону.
Наш кор.

Картинки індустріальний парк 21 грудня 2023 року в ексклюзивному інтерв'ю для газети "Вісті Ковельщини" один із провідних керівників групи компаній "Ковельсільмаш" Ілля Кошкін детально розповів про поточний стан та перспективи розвитку колишнього заводу "Ковельсільмаш". 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 385
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025