Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Пам’ять / Подвигом свого життя вони вказали нам дорогу в майбуття

27.05.2015 Зінчук Вікторія Петрівна

DSC_2541Подвигом свого життя вони вказали нам дорогу в майбуття

З нагоди 154-ї річниці з часу перепоховання в Україні Тараса Шевченка біля пам'ятника Великому Кобзареві у Ковелі відбувся мітинг-реквієм.
До пам'ятника прийшли представники міської та районної влади, установ, організацій, політичних партій, громадських організацій, духовенство, учнівська та студентська молодь, жителі міста.
Перед присутніми виступив міський голова Олег Кіндер, який наголосив, що пам'ятник Тарасу Шевченку у Ковелі вже давно став місцем велелюдних зібрань, адже ми приходимо сюди у дні національних свят та дні пам'яті. Однин з таких – день перепоховання праху Кобзаря на Чернечій горі у Каневі. 
"Тарас Шевченко невичерпний. Волею історії його ототожнено з Україною. Він належав до тих нечисленних обранців людства, які не дбають про власне щастя, бо все їхнє життя – це боротьба за правду, – сказав, зокрема, Олег Олексійович. – Будівництво цивілізованої європейської України неможливе без опори на головні постулати Шевченківської ідеї. 
Ціною мільйонів жертв ми вибороли власну державу, проте здобуття незалежності у 1991 році не принесло нам такої бажаної волі. Тож боротьба продовжується. Україна вкотре проходить іспит на своє буття. Переконаний, що і цього разу ми зможемо довести, що гідні називатися українською нацією".
Олег Кіндер щиро подякував усім присутнім за повагу і пам'ять про Тараса Шевченка, за участь у заході, що підтвердило велич цієї людини. 
Шевченко – це символ чесності, порядності і послідовності. Він ніколи не зраджував своїм ідеалам та поглядам. Шевченко нас усіх єднає. Про це говорили, звертаючись до присутніх, настоятель Української греко-католицької церкви блаженного Миколая Чарнецького Михаїл Іваняк, старший благочинний Ковельської округи УПЦ, настоятель храму Почаївської ікони Божої Матері протоієрей Володимир Ровінський, благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП, настоятель храму Димитрія Солунського протоієрей Анатолій Александрук.
Заслужений працівник культури України Іван Сидорук наголосив на значенні пам'яті Кобзаря для нинішніх поколінь, а представник громадської організації "Майдан Гідності" Василь Марчук сказав, що дуже важливо сьогодні переосмислити сторінки життя та творчості Т. Г. Шевченка і зачитав рядки власного вірша, присвяченого Великому Пророку української нації. 
Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам'ятника поету, біля якого було проведено поминальну панахиду, яку відправив благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП отець Анатолій Александрук з духовенством.
Після панахиди усі присутні вирушили до пам'ятного знака "Борцям за волю України", де відбулося відкриття стели пам'яті на честь земляків, які загинули в ході проведення антитерористичної операції. 
На зустрічі-вшануванні були присутні батьки, рідні, друзі, бойові побратими загиблих Героїв, керівництво міської та районної влади, духовенства, громадськість Ковельщини. 
…Не обійшло горе втрати рідної людини волинян. Свій чорний рахунок смерть розпочала і на нашій землі. Ковельчани, хлопці з Ковельського району, добровольці, військовослужбовці Збройних Сил України загинули в перші дні проведення антитерористичної операції.
У виступах ведучих звучали слова подяки батькам, які виростили синів-героїв, що подвигом свого життя вказали нам дорогу у майбутнє. Лунали слова, сповнені вірою в те, що їхня смерть не буде марною і Україна перетвориться на квітучу державу, за яку не буде соромно героям на небесах. 
Невимовно болісно споглядати на портрети дванадцяти воїнів, які загинули, захищаючи честь, гідність і територіальну цілісність нашої держави. Згадаємо їх поіменно: Олександр Артемук (з дня загибелі якого під Волновахою 22 травня минув рівно рік), Олександр Абрамчук, Анатолій  Шилік, Олексій Тарасюк, Олександр Ярмолюк, Андрій Задорожній, Роман Данилевич, Сергій Дем'яник, Станіслав Максимчук, Андрій Омелянюк, Андрій Мостика, Павло Редькович.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять Героїв, чиї життя були віддані заради всіх нас. 
Духовенство міста Ковеля відслужило панахиду.
Присутні поклали запалені лампадки та квіти до підніжжя стели.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час мітингу-реквієму біля пам’ятника Тарасу Шевченку (вгорі) і відкриття стели пам’яті на честь земляків, які загинули в ході проведення АТО (внизу).
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.

З нагоди 154-ї річниці з часу перепоховання в Україні Тараса Шевченка біля пам'ятника Великому Кобзареві у Ковелі відбувся мітинг-реквієм.

До пам'ятника прийшли представники міської та районної влади, установ, організацій, політичних партій, громадських організацій, духовенство, учнівська та студентська молодь, жителі міста. 

Вікторія ЗІНЧУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1249
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Пам’ять / Вшанували Великого Кобзаря

27.05.2015 Мороз Оксана Леонідівна

DSC_2565Вшанували Великого Кобзаря

Минулої п'ятниці в с. Колодниці,   на символічній могилі Тараса  Шевченка відбувся мітинг з нагоди 154-ої річниці перепоховання праху Великого Кобзаря на Чернечій горі в Каневі.
На початку присутні  хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих Героїв АТО та пам'ять українського Генія – Тараса Шевченка.
Із промовою до учасників мітингу звернувся голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради  Віктор Козак. "Сьогодні ми в черговий раз зібралися біля цієї святині, аби згадати Тараса Шевченка –справжнього Пророка, батька свого народу, який щиро вболівав за долю рідної йому України", – зазначив  Віктор Теодосійович.
"По праву Тарас Шевченко займає одне із провідних місць  серед когорти українських Героїв. Він – провідник українського народу й нації, який закликав не миритися із своїми гнобителями, а сміливо боротися за незалежність", – наголосив  голова районної ради Ігор Верчук.
Після  цього очільники районної влади на  знак пошани та пам'яті поклали до символічної могили Т. Шевченка вінок.
Слово мав громадський діяч, Заслужений працівник культури України Іван Сидорук. Іван Васильович продекламував окремі із поезій Тараса Григоровича, а також наголосив на тому, що сила духу та творчість Великого Кобзаря – від Бога.  
Вдячність районній владі та відділу культури за те, що травневе свято Тараса стало традиційним для ковельчан,  висловила колишня голова філії "Союзу Українок", громадська активістка Алла Полякова.
Член ГО "Майдан Гідності" Василь Марчук тепло і щиро говорив про Тараса Шевченка-патріота, його незламну силу волі. Виступаючий прочитав вірш Андрія Демиденка "Україні", Олена Місюра – уривок із поеми "І мертвим, і живим…". 
Народний аматорський фольклорний колектив "Родина" подарував присутнім музичні номери.
Від імені духовенства говорив священик Св.-Благовіщенського собору УПЦ КП м. Ковеля о. Ігор, який побажав миру українському народу. 
Панахиду біля хреста відслужили представники духовенства УПЦ КП на чолі із  настоятелем  храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ  КП о. Василем із с. Білина.
По завершенню заходу до символічної могили Т. Шевченка присутні поклали квіти. 
Оксана МОРОЗ.
НА ЗНІМКУ: під час мітингу біля символічної могили Т. Шевченка в Колодниці.
Фото 
Мирослава ДАНИЛЮКА.

Минулої п'ятниці в с. Колодниці,   на символічній могилі Тараса  Шевченка відбувся мітинг з нагоди 154-ої річниці перепоховання праху Великого Кобзаря на Чернечій горі в Каневі.

Оксана МОРОЗ.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 960
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Погода / Погода в Ковелі 26 – 28 травня

27.05.2015
Погода в Ковелі  
26 – 28 травня

скачанные файлы (2)Погода в Ковелі  26 – 28 травня

Середа. Хмарно, дощ.  Температура: 11оС. Вітер північно-західний дуже сильний.

В ніч на четвер...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 802
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Благодійність / ЗВЕРНЕННЯ Правління

27.05.2015
ЗВЕРНЕННЯ Правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України 
Шановні волиняни!
Волинське обласне відділення Дитячого фонду України спільно з обласною державною телерадіокомпанією за сприяння голів облдержадміністрації Гунчика Володимира Петровича, обласної ради – Вітра Валентина Степановича проводять 29 травня 2015 року благодійний телерадіомарафон "Поспішаймо робити добро", присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Телерадіомарафон має за мету привернути увагу місцевих органів влади, керівників трудових колективів, установ і організацій, підприємницьких та інших бізнесових структур до проблем сирітства, бездоглядності, інших негативних проявів, які ще мають місце в дитячому середовищі. 
Збір коштів призначений для надання матеріальної допомоги дітям-сиротам –випускникам загальноосвітніх шкіл області, дітям, батьки яких захищають територіальну цілісність України в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, та на виконання програм Дитячого фонду: 
– "Участь у долі дітей" – на матеріальну допомогу випускникам 11-х класів загальноосвітніх шкіл області;
– "Здорова дитина – здорова нація" – на оздоровлення, лікування дітей – сиріт, хворих дітей. 
– "Житло – сироті" – на придбання житла та його облаштування;
–  "Обдаровані діти".
Ми просимо Вас взяти участь у проведенні доброчинної акції на користь наших дітей. 
Благодійні пожертвування просимо переказувати на розрахунковий рахунок № 26000000001727 в ПАТ "Укрсоцбанк" у м. Київ, МФО 300023, код 05810132.
Олена ГРІНЧЕНКО,
голова правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України.

скачанные файлы (3)ЗВЕРНЕННЯ Правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України 

Шановні волиняни!

Волинське обласне відділення Дитячого фонду України спільно з обласною державною телерадіокомпанією за сприяння голів облдержадміністрації Гунчика Володимира Петровича, обласної ради – Вітра Валентина Степановича проводять 29 травня 2015 року благодійний телерадіомарафон "Поспішаймо робити добро", присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 700
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Повідомлення в номер / Будьте пильними!

27.05.2015
Будьте пильними!
Правоохоронні органи Волині роблять все можливе задля забезпечення стабільності, правопорядку та особистої безпеки громадян на території регіону.
Тож  міліція звертається до усіх жителів області із проханням повідомляти будь-яку інформацію, що стосується виявлення вибухових пристроїв та речовин, підозрілих предметів або пакунків, які залишені без нагляду в адміністративних будівлях, торгових центрах, громадському транспорті або місцях масового скупчення людей.
Слід пам'ятати: аби замаскувати вибухові пристрої, зловмисники можуть використовувати звичайні побутові предмети – пакети, коробки, сумки, згортки, іграшки тощо.
У разі виявлення подібних фактів просимо негайно телефонувати на цілодобову лінію "102".
Рекомендації щодо дотримання заходів безпеки при поводженні 
з вибухонебезпечними  або підозрілими предметами:
повідомити про знахідку в найближче відділення міліції;
обмежити доступ сторонніх осіб до приїзду спеціалістів – вибухотехніків;
пам'ятати час і обставини виявлення підозрілого предмета;
якщо невідомий предмет виявлений в установі, організації або підприємстві, необхідно негайно повідомити про нього адміністрацію закладу або охорону.
Категорично забороняється:
торкатись, піднімати, пересувати підозрілі предмети;
порушувати цілісність упаковки;
ударяти, смикати за дроти, натискувати на кнопки та вимикачі, розбирати;
самостійно розміновувати вибухові пристрої або переносити їх в інше місце;
палити поблизу небезпечної знахідки, користуватися електрозапальничками й іншими джерелами вогню;
використовувати в зоні знаходження предмета засоби радіозв'язку, в тому числі й мобільні телефони.
Рекомендації щодо дотримання заходів безпеки при поводженні з вибухонебезпечними або підозрілими предметами – обов'язкові для виконання. Ігнорування вимог може призвести до загибелі або  травмування оточуючих. 
Ковельський МВ УМВС України 
у Волинській області.

скачанные файлы (1)Будьте пильними!

Правоохоронні органи Волині роблять все можливе задля забезпечення стабільності, правопорядку та особистої безпеки громадян на території регіону.

Тож  міліція звертається до усіх жителів області із проханням повідомляти будь-яку інформацію, що стосується виявлення вибухових пристроїв та речовин, підозрілих предметів або пакунків, які залишені без нагляду в адміністративних будівлях, торгових центрах, громадському транспорті або місцях масового скупчення людей.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 605
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Духовність / Повага, любов, віра

27.05.2015
Повага, любов, віра –
з такими почуттями мешканці Ковельщини відзначили День  Перемоги 
над нацизмом у Європі, День матері і Міжнародний день сім'ї. 
Про це вони розповідають у листах до редакції нашої газети

1 (1) Повага, любов, віра –

з такими почуттями мешканці Ковельщини відзначили День  Перемоги над нацизмом у Європі, День матері і Міжнародний день сім'ї. Про це вони розповідають у листах до редакції нашої газети

Традиції дідів продовжують онуки

Хай Бог оберігає всіх! 

Родинне свято у колонії

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1215
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Повідомлення в номер / Творці своїх доль

27.05.2015

творціТворці своїх  доль

"Все починається з мами" –  під такою назвою у Ковелі пройшов концерт, присвячений Дню матері. Ініціатива проведення заходу належить громадській організації  "Реабілітаційний центр".

Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 674
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Повідомлення в номер / “Готові до чесного і відкритого діалогу

27.05.2015

церкв“Готові до чесного і відкритого діалогу”

Ковельському міському голові Кіндеру Олегу Олексійовичу
Начальнику Ковельського міжрайонного відділу управління Служби Безпеки України 
у Волинській області
Ігору Миколайовичу Шумиводі
Головному редактору газети
 «Вісті Ковельщини»
Вельмі Миколі Григоровичу
Ми, священики Української Православної Церкви міста Ковеля, висловлюємо щире занепокоєння з приводу розміщених у газеті «Вісті Ковельщини» (співзасновником якої є міська рада) за №34, від 14.05.2015р. провокативних і протизаконних закликів до «депутатів міської ради, її керівництва щодо зміни назви храму і патріархату... церкви УПЦ на території медичної установи». У статті «Чи наші можновладці думають будувати справжню Українську державу», за підписом лікаря-пенсіонера, вже й дана конкретна настанова владі – «краще передати храм в Київський Патріархат».
Перш ніж вам розглядати запропоноване «краще», дозвольте нам нагадати наступне:
1. Шановний пане Голово, вже більш як двадцять років спільними зусиллями ковельської влади, релігійних громад, простих громадян, працівників державних органів, що відповідають за безпеку України та місцевих ЗМІ у Ковелі та районі не було допущено жодних міжконфесійних протистоянь. Народ не хоче будь-якої війни, в тому числі релігійної. 
Ми усі є спадкоємцями давніх і виправданих волинських традицій міжконфесійної злагоди та миру. Закликаємо Вас і надалі не допускати найменших закликів розпалювання релігійної нетерпимості, де би вони не звучали – чи в сесійній залі, чи на народному віче, чи на сторінках підконтрольних місцевій владі ЗМІ. Якщо у якоїсь зареєстрованої релігійної громади є потреба в храмі, чи не краще їй у законний спосіб виділити для будівництва земельну ділянку?
2.  Хочемо відзначити професіоналізм поєднаний з мудрістю відповідальних за Ковель та район працівників Служби Безпеки України. Протягом тривалого часу вони достойно працюють на випередження, аби не допустити найменшого протистояння на міжконфесійному грунті.
На жаль, сьогодні є чимало сил, котрі прикриваючись інтересами України, нехтують її законодавством та руйнують державу зсередини. Конституція України наголошує, що «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави», а Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» чітко визначає, що «право власності релігійних організацій охороняється законом» і майном релігійної громади, може розпоряджатися тільки сама релігійна громада згідно її Статуту, але ні в якому разі не «депутати міської ради, чи її керівництво».
Сподіваємося і сьогодні Ковельський МРВ УСБУ не допустить грубого порушення конституційних прав ковельчан на свободу совісті. Та застереже тих, хто зневажає норму Закону України, про те що «ніхто не може встановлювати обов’язкових переконань і світогляду. Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії».
3. Газета «Вісті Ковельщини» завжди сприймалися дорослими та юними ковельчанами, як добра порадниця та розсудлива помічниця.
І тим більш нам прикро спостерігати, що останім часом на сторінках «Вістей Ковельщини» все рідше знаходиться місця для незаангажованої політичним підтекстом розповіді про реальне життя православних ковельчан. Наполегливо не помічає газета патріотичного настрою серед парафіян ковельських храмів Української Православної Церкви, жертовної праці духовенства задля достойного виховання дітей та молоді, чисельних акцій при храмах зі збору допомоги українським воїнам, що воюють на сході України, допомоги родинам полеглих та вимушеним переселенцям.
Не знайшлося місця в останьому номері «Вістей» і для замітки про урочисту панахиду 8 травня на братській могилі за участю ковельського духовенства УПЦ та багатьох парафіян наших храмів. Не помітила газета і перепоховання нашими священиками 10 травня воїнів-визволителів, що полягли за Ковель у далекому 1944-му. Годі вже й говорити про те, що саме учасники загальноміських заходів від УПЦ чомусь завжди не поміщаються на світлині видання.
Редакція, публікуючи провокативний матеріал, мабуть і не здогадується, що серед ковельських священиків, на котрих вчергове навішали ярлик «пасивності у підтримці визвольної боротьби українських патріотів», є протоієрей Сергій Мадірімов. Так ось, отець Сергій – не тільки настоятель та будівничий того самого храму біля пологового будинку, але й батько двох героїв. Діти священика – офіцери Збройних сил України і сьогодні воюють у зоні АТО. Сподіваємося що й ваші сини, шановні видавці «Вістей Ковельщини», не менш активно підтримують визвольну боротьбу українських патріотів.
Священики і вірні Української Православної Церкви готові до чесного і відкритого діалогу на шпальтах «Вістей Ковельщини» з усіх болючих питань сьогоднення. Ми були і залишаємося вірні своїй прабатьківській православній вірі і своєму народу. В той же час сподіваємося, що до обговорення дискусійних богословських питань будуть залучатися люди, котрі на тому розуміються, а лікарі-пенсіонери зможуть більш компетентно і нарешті правдиво розказати про ситуацію з медичним обслуговуванням на Ковельщині.
З повагою та сподіванням на порозуміння та плідну співпрацю – священики ковельських храмів Української Православної Церкви

Ковельському міському голові Кіндеру Олегу Олексійовичу

Начальнику Ковельського міжрайонного відділу управління Служби Безпеки України 

у Волинській області Ігору Миколайовичу Шумиводі

Головному редактору газети «Вісті Ковельщини» Вельмі Миколі Григоровичу

Ми, священики Української Православної Церкви міста Ковеля, висловлюємо щире занепокоєння з приводу...

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1992
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Повідомлення в номер / Журналісти – за порозуміння і співпрацю

27.05.2015

скачанные файлыЖурналісти – за порозуміння і співпрацю

Вельмишановні святі отці і прихожани храмів УПЦ м. Ковеля!
Чесно кажучи, журналісти "Вістей Ковельщини" навіть не сподівалися, що стаття громадського дописувача, кандидата медичних наук, ветерана охорони здоров'я Волині Любові Карасовської під заголовком "Чи наші можновладці думають будувати справжню Українську державу?" в номері від 14 травня ц. р. викличе таку жваву реакцію серед духовенства міста та вірян. Цьому можна було б лишень порадіти, бо кому із газетярів не приємно, коли їх видання користується популярністю, а надруковані матеріали викликають значний громадський резонанс?
Однак у даному випадку радіти не зовсім хочеться, бо всього одна стаття, опублікована під рубрикою "Точка зору", котра означає, що з цією точкою зору можна погоджуватися або не погоджуватися, “одним розчерком пера”, образно кажучи, "ставить хрест" на творчому доробку редакційного колективу, якого звинувачують трохи не в екстремізмі і  розпалюванні міжконфесійної ворожнечі у Ковелі.
Очевидно, саме тому лист було спрямовано не лише редактору "Вістей Ковельщини", а й очільникам міської влади та міжрайонного відділу СБУ. Мовляв, поставте на місце "підконтрольний місцевій владі ЗМІ".
А для того, щоб надати масштабності і масовості "протестного руху", його організатори супроводили вищезгадане звернення посланнями міському голові, начальнику відділу СБУ і редактору газети "Вісті Ковельщини" від прихожан усіх релігійних громад УПЦ м. Ковеля з однаковим текстом такого змісту: "Просимо владу міста, компетентні органи та газету "Вісті Ковельщини" не допускати надалі розпалювання у Ковелі міжконфесійної ворожнечі та закликів про силове захоплення храмів Української Православної Церкви.
Політична мотивація силових сценаріїв у вирішені  релігійних питань на Ковельщині є безпідставною та надуманою.
Ми, парафіяни ковельських храмів Української Православної Церкви разом з нашими пастирями, є повноправними громадянами України. Наші сини та чоловіки обороняють цілісність її кордонів, ми працюємо на благо України, молимося про мир та добробут у державі, ростимо наше майбутнє – дітей і ми не допустимо, щоби під прикриттям псевдонаціональних інтересів, хтось закликав до руйнації нашої країни зсередини.
Підтримуємо лист-звернення священиків міста до влади, щодо припинення провокацій на адресу ковельських громад Української Православної Церкви".
Кожне послання підписане священнослужителями того чи іншого храму, а також парафіянами, котрі вказали й свою домашню адресу.
Може виникнути запитання: чим викликана така хвиля обурення? Автор – шанована і авторитетна на Ковельщині людина, краєзнавець (правда, її чомусь називають лишень "лікарем-пенсіонером" і наполегливо рекомендують не втручатися в "обговорення дискусійних богословських питань", чого вона, до речі, й не робить), висловила свою думку про існуючі проблеми українського православ'я, власне бачення діяльності церковних громад та їх ієрархів, а також подала декілька пропозицій в цілком інтелігентній, хоч, можливо, і занадто категоричній формі.
На це пані Карасовська має повне право як громадянка України, православна християнка, котрій Основний Закон держави гарантує свободу слова, як, зрештою, і редакціям ЗМІ, котрі сповідують принципи гласності і плюралізму думок.
Натомість  автори звернення стверджують, що Любов Карасовська дає "конкретну настанову владі – передати храм у Київський Патріархат". Редакція, за всієї поваги до святих отців та їх прихожан, у згаданому реченні не побачила "настанови владі", а лишень – пропозицію, з якою можна погоджуватися, або ні, але у праві висловити  яку ніхто не може відмовити – ні влада, ні СБУ, ні інші директивні органи.
Так само ми не побачили й "провокативних і протизаконних закликів" до депутатів міської ради, її керівництва щодо зміни назви храму і патріархату церкви УПЦ на території установи". Пані Карасовська висловила побажання (а не заклик!) депутатам міської ради та її депутатам, до якого вони можуть прислухатися або яке можуть визнати недоцільним. В дискусії ж бо народжується істина, а не в заявах до СБУ і очільників влади.
Ми не збираємося далі коментувати звинувачення, які пролунали на адресу редакції "Вістей Ковельщини", а просто хочемо нагадати, що журналістський колектив нашого видання впродовж десятків років своєї діяльності ніколи не закликав до "розпалювання релігійної  нетерпимості", а все робив для того, щоб на Ковельщині панували мир і громадянська злагода, порозуміння між релігійними конфесіями. Тому некоректно стверджувати, що "наполегливо не помічає газета патріотичного настрою серед парафіян ковельських храмів УПЦ…" і що тут "все рідше знаходиться  місце для  незаангажованої політичним підтекстом розповіді про реальне життя православних християн".
Нагадаємо: у "Вістях Ковельщини" постійними є рубрики "Духовність", "Поспішаймо робити добро", "Духовності невичерпні джерела", "Уроки християнства" та інші, під якими постійно подаються матеріали про масові заходи, в яких беруть участь священнослужителі і віряни УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ та ін., добрі справи релігійних громад та їх пастирів. Щоб у цьому  переконатися, достатньо переглянути номери газети навіть за 2015 рік.  Назвемо лишень деякі публікації.
"Церква та держава: сутність взаємовідносин" (8 січня, автор протоієрей Володимир Мацур, голова юридичного відділу Володимир-Волинської єпархії УПЦ); "Багата вечеря з одинокими прихожанами" (22 січня, фоторепортаж В. Січкар про акцію з ініціативи благочинного Голобського благочиння УПЦ ієромонаха Ніфонта); "Село моє чудове!" (12 лютого, розповідь про храм архістратига Михаїла УПЦ в с. Дрозднях і фото його настоятеля о. Миколая); "Молитва за мир" (26 березня, про  вшанування жінок, сини яких воюють в АТО, настоятелем Хрестовоздвиженського храму УПЦ  у Люблинці о. Павлом Мацеліком); "Великодня святкові дзвони" (16 квітня, фотосвітлина про перебування в Ковелі у день Христового Воскресіння архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського УПЦ Володимира); "Диво" дарує радість" (19 травня, фоторепортаж про відкриття дитячого рекреаційного центру "Диво" при Свято-Георгіївській церкві УПЦ в Голобах) та ін. 
Якщо до цього додати розповіді про окремих священнослужителів УПЦ, вітання їх з нагоди різних пам'ятних подій, чисельні інтерв'ю, в т. ч. з о. Володимиром Ровінським, то постає закономірне питання: в чому автори звернення та ті, хто їх підтримує, вбачають необ'єктивне ставлення журналістів "Вістей Ковельщини" до "реального життя православних християн"?
І вже  геть безпідставним є звинувачення в тому, що "не знайшлося місця в останньому номері "Вістей" про урочисту панахиду 8 травня на братській могилі за участю ковельського духовенства УПЦ та багатьох парафіян наших храмів. Не помітила газета і перепоховання нашими священиками 10 травня воїнів-визволителів, що полягли в боях за Ковель у далекому 1944-му. Годі вже й говорити про те, що саме учасники загальноміських заходів від УПЦ чомусь завжди не поміщаються на світлині видання".
Пояснюємо: по-перше, репортаж про панахиду, яка  відбулася згідно з офіційною програмою відзначення Дня примирення і порозуміння, вміщено на першій сторінці номера за 14 травня ц. р. Не вина редакції в тому,  що духовенство УПЦ провело її раніше й окремо, не повідомивши про це місцеві ЗМІ. 
По-друге, "помітили" ми й перепоховання воїнів-визволителів 10 травня ц. р., розповівши про це на шпальтах газети 19 травня. По-третє, представники УПЦ не завжди беруть участь у загальноміських патріотичних заходах, тому й "не поміщаються на світлині видання". Чому – це вже питання не до нас.
Всі згадані факти добре відомі духовенству Української Православної Церкви у Ковелі, як відома і виважена, поміркована та миролюбна позиції "Вістей Ковельщини". Робити із газети сьогодні трохи не ворогів Українського православ'я – щонайменше некоректно. І о. Володимиру Ровінському, і всім іншим священнослужителям як УПЦ, так і УПЦ КП ніколи й ніхто не боронив публікуватися в газеті. Їх патріотичні ініціативи завжди підтримувалися, підтримуються і будуть підтримуватися.
А те, що про  такі ініціативи не завжди оперативно інформують громадськість Ковельщини відповідні служби Володимир-Волинської єпархії УПЦ, то в цьому вини наших журналістів теж нема – не скрізь ми можемо побувати і про все оперативно написати. Варто відзначити й таке. Якщо священнослужителі храмів УПЦ КП, УГКЦ та інших перед кожним великим православним святом звертаються до редакції газети надрукувати привітання від ієрархів Церков, що редакція робить безоплатно, то з боку УПЦ таких прохань практично немає. То запитується: хто кого ігнорує? 
І ще про одне. Автори звернення закликають громадськість, владу, пресу з повагою ставитися до Української Православної Церкви, її пастирів і прихожан. Вважаємо, що так і має бути. Але, поклавши руку на серце, скажімо, чи завжди подібна повага відчувається у ставленні до вірян інших конфесій? Чи усі священнослужителі УПЦ дотримуються у своїх проповідях і діях норм християнської моралі? Чи не звучали і не звучать з вуст декого  образи на адресу людей, котрі ходять не в "ту" церкву, сповідаються, причащаються, вінчаються не в "тих" священиків, моляться не "тією" мовою? То, мабуть, коли вимагати шани до себе, потрібно шанувати й інших громадян, права яких, в тому числі й право на віросповідання, захищені Конституцією України.
В  кінці звернення святі отці зазначають: "Священики і вірні Української Православної Церкви готові до чесного і відкритого діалогу на шпальтах "Вістей Ковельщини" з усіх болючих питань сьогодення". Редакція вітає таку готовність, бо ніколи не цуралася дискусій і полеміки – ані в 90-их роках минулого століття, ані у 2004-2005-их р.р., ані в 2013-2014 р.р., ані тепер. І, мабуть, її заслуга теж є у тому, що на Ковельщині не було допущено ані міжконфесійних, ані міжнаціональних, ані будь-яких інших конфліктів, про що  пишуть й  автори звернення.
Тому всі разом спільно шукаймо те, що нас об'єднує, а не роз'єднує, сперечаймося і дискутуймо, а не паплюжмо і зневажаймо один одного, вміймо робити висновки з допущених помилок і вчімося культурі спілкування, пам'ятаючи при цьому Христове: "Люби свого ближнього, як самого себе" (Мт. 22:37-40).
Редакція газети 
"Вісті Ковельщини".

Вельмишановні святі отці і прихожани храмів УПЦ м. Ковеля!

Чесно кажучи, журналісти "Вістей Ковельщини" навіть не сподівалися, що стаття громадського дописувача, кандидата медичних наук, ветерана охорони здоров'я Волині Любові Карасовської під заголовком...

Редакція газети "Вісті Ковельщини".

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 793
Читати далі

Вівторок, 26 травня 2015 року № 37 (12366) / Закон і ми / Житлові субсидії: що потрібно знати

27.05.2015

житловіЖитлові субсидії: що потрібно знати?

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року, № 106 "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій", яка набула чинності 1.05.2015  року для посилення  соціального  захисту  громадян  в умовах значного подорожчання вартості житлово-комунальних послуг, запроваджено надання житлових субсидій за спрощеним порядком.
Субсидія призначається на підставі лише двох документів: заяви про призначення субсидії та декларації про доходи та витрати, на основі яких управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітет Ковельської міської ради проводяться відповідні запити для перевірки поданої інформації.
Станом на 19.05.2015 року до управління за призначенням субсидії надійшло звернень від 836 сімей, з них 297 заяв надіслано поштою. Крім того, зазначаємо, що (як показала практика) громадяни у заявах про призначення житлової субсидії та деклараціях про доходи і витрати не заповнюють дані про всіх зареєстрованих членів сім'ї у домогосподарстві, неправильно вказують реквізити рахунків по сплаті комунальних послуг, не зазначають повністю прізвище, ім'я, по батькові, число і місяць народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків на всіх зареєстрованих, помилково замість номера особового рахунку із сплати комунальних послуг вказують рахунок квитанції тощо. Заповнення даних не в повному обсязі негативно позначається на своєчасності призначення субсидій.
Просимо звернути увагу на вказані зауваження і все ж таки надсилати документи поштою, чітко вказуючи контактний телефон, за яким, при потребі, спеціаліст управління може зв’язатися з Вами. Це заощадить Ваш власний час та зменшить черги в управлінні.
У випадках, коли прийняття рішення щодо призначення субсидії потребує окремого рішення комісії, у заяві необхідно зазначити про бажання розгляду питання призначення субсидії комісією.
Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:
- на збільшену понад норму житла непрацездатним особам, які проживають самі;
- особові рахунки відкриті на іншу особу;
- сім'я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (будівництва, ремонту, мобільного зв'язку) на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. За наявності засобів обліку (лічильників) споживання води, газу, електроенергії субсидія на підставі рішення комісії може розраховуватися, виходячи із кількості осіб, які фактично в ньому проживають, із числа зареєстрованих. 
Під час прийняття рішення комісією беруться до уваги наявність підтверджуючих документів про тимчасову відсутність таких осіб, зокрема, довідок про перебування в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання тощо.
Одночасно повідомляємо, що особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років, субсидія буде продовжена без повторного звернення громадян. Управлінням будуть проведені такі перерахунки після отримання інформації про доходи осіб з Державної Фіскальної служби та удосконалення програмного забезпечення.
За більш детальною інформацією просимо звертатися за номерами телефонів: 5-29-19, 5-26-06 та за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 148, в управління праці та соціального захисту населення.
Софія САГАЛЬ,
начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року, № 106 "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій", яка набула чинності 1.05.2015  року для посилення  соціального  захисту  громадян  в умовах значного подорожчання вартості житлово-комунальних послуг, запроваджено надання житлових субсидій за спрощеним порядком.

Софія САГАЛЬ.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 784
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025