Щоденник подій
05.07.2015 року – В селищі Голобах пройшло громадське обговорення щодо створення об'єднаної територіальної громади з адміністративним центром в Голобах. Селищний голова Сергій Гарбарук коротко ознайомив присутніх із Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та озвучив пропозиції щодо ініціювання входження в об'єднану територіальну громаду Новомосирської, Майданської, Мельницької, Поповичівської та інших навколишніх сільських рад.
В обговоренні питання активну участь взяли депутати районної ради Борис Андріюк, Микола Пруд, Андрій Броїло. Присутній на зборах голова районної ради Ігор Верчук наголосив на тому, що об'єднання територіальних громад має пройти без нав'язування "зверху".
06.07.2015року – Виконавчий апарат Ковельської районної ради на чолі з головою районної ради Ігорем Верчуком привітав переможців особистого чемпіонату України з веслування на байдарках та каное Андрія Рибачка та Юрія Вандюка, які стали чемпіонами країни на олімпійській дистанції 1000 м в каное-двійці.
06.07.2015 року – Керівники районної ради провели зустріч із бійцями батальйону "Айдар" – Сергієм Марчуком, Олександром Дяком та Миколою Мартишевичем.
Бійці АТО, спілкуючись із посадовцями, розповіли про своє життя та проблеми, що їх найбільше хвилюють. В рамках зустрічі було обговорено потребу в черговому гуманітарному вантажі на Схід України.
08.07.2015 року – Відбулося засідання постійної комісії з питань духовності, освіти, науки, культури та туризму, релігій, засобів масової інформації, зв'язків з політичними партіями і громадськими організаціями.
На комісії депутати розглянули та обговорили такі питання: 1. Про розгляд звернення депутата районної ради Андросюка Володимира Тимофійовича щодо скорочення штатних одиниць в методичному кабінеті відділу освіти райдержадміністрації. 2. Про перспективи функціонування Голобської ДЮСШ. 3. Про зміст пам'ятної таблички на Меморіальному комплексі Голокосту євреїв у роки Другої світової війни. 4. Про визначення статусу кладовища, де здійснено перепоховання радянських військ, загиблих у Другій Світовій війні поблизу села Мощеної.
Серед запрошених активну участь в обговоренні взяли: місцевий краєзнавець Петро Вільчинський, голова Волинського обласного фонду культури Геннадій Сарапін, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Андрій Броїло, начальник відділу внутрішньої політики райдержадміністрації Наталія Хом'як, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Матяшук.
За результатами більш як двогодинної роботи члени комісії рекомендували голові районної ради Ігорю Верчуку направити відповідні звернення в СБУ стосовно перевірки незаконної діяльності на території району окремих громадських організацій.
09.07.2015 року – Керуючий справами районної ради Андрій Броїло був присутній на громадських слуханнях з обговорення добровільного об'єднання територіальних громад в селі Мощеній. Посадовець в ході свого виступу наголосив, що сьогодні громаді надана можливість самостійно вирішувати питання приєднання до того чи іншого адміністративного центру. Однак мешканці сіл мають почути реальну перспективу, а не популістичні гасла.
Активну участь в обговоренні взяли також Мощенський сільський голова Анатолій Ліщук, депутати сільської ради, колишній сільський голова Віра Федорук та громадськість села.
10.07.2015 року – Відбулось друге пленарне засідання сорок шостої сесії Ковельської районної ради. На початку роботи голова районної ради Ігор Верчук та голова районної державної адміністрації Віктор Козак вручили дев'ятнадцятьом жителям району, що воювали у зоні АТО, посвідчення учасників бойових дій. Проводжали молодих ветеранів із залу стоячи аплодисментами всі присутні.
Серед питань засідання найбільш дискусійним виявилось декілька, серед них: "Про Звернення Ковельської районної ради до Генерального прокурора України В. М. Шокіна щодо відставки Ковельського міжрайонного прокурора".
Після тривалих виступів депутатів Віктора Лук'янчука, Анатолія Корнійчука, Лідії Козулі та за пропозицією Володимира Пархонюка депутати перейшли до голосування цього питання в таємному режимі. Однак, не зважаючи на це, проект рішення не набрав необхідної кількості голосів…
Про хід проведення адміністративно-територіальної реформи в Ковельському районі інформував керівник апарату Ковельської райдержадміністрації Степан Топольський. Степан Степанович наголосив, що із семи майбутніх об'єднаних громад, в трьох центрах відбулося обговорення, і відповідні пропозиції подані в суміжні сільські ради.
Свою точку зору щодо об'єднання висловив депутат районної ради Микола Гайдучик. Микола Григорович зазначив, що основною метою створення спроможних об'єднаних громад є фінансове їх забезпечення, а те, що відбувається на території району, можна лише назвати укрупненням сільських і селищних рад.
Депутат Володимир Андросюк наголосив, що всі рішення громад про добровільне об'єднання мають бути закріплені протоколами загальних зборів їх мешканців, які засвідчили б пропозиції населення щодо майбутньої територіальної громади.
Окрему думку висловив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Андрій Броїло, який підкреслив, що цей процес формування об'єднання територіальних громад перебуває тільки в початковій, але активній фазі. Андрій Петрович зазначив, що по населених пунктах відбулося лише декілька громадських слухань та обговорень, а люди, взагалі, ще не визначилися із подальшою долею свого села та сільської ради. Окрім цього, посадовець зауважив, що схвалений Волинською обласною радою "Перспективний план" не є догмою, а лише орієнтиром.
Активну участь в обговоренні цього непростого питання взяли також Ольга Рудик, Юрій Поліщук, Анатолій Корнійчук, Петро М'якота. Однак будь-якого рішення з цього питання депутати ухвалити не змогли.
11.07.2015 року – Голова районної ради Ігор Верчук провів зустріч з членами громадської спілки "Слава Україні" та керівником вишкільного центру Збройних Сил України "Південь" Андрієм Верлатим.
В ході зустрічі було підписано Угоду про співпрацю, якою передбачені такі заходи:
– сприяння у створенні на території Ковельщини реабілітаційного центру для бійців АТО, де будуть лікуватись в першу чергу від психологічних травм;
– відкриття вишкільних таборів для молоді;
– організаторська допомога у проведенні Регіонального пісенного конкурсу серед дітей учасників АТО.
На думку підписантів Угоди втілення в життя її заходів дасть можливість значно підвищити морально-патріотичний дух підростаючого покоління.
Виконавчий комітет Ковельської районної ради.
НА ЗНІМКУ: група жителів району, які брали участь в АТО, та члени їх родин після вручення в сесійній залі районної ради посвідчень учаснгиків бойових дій.
Фото
Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Новини з районної ради
05.07.2015 року – В селищі Голобах пройшло громадське обговорення щодо створення об'єднаної територіальної громади з адміністративним центром в Голобах. Селищний голова Сергій Гарбарук коротко ознайомив присутніх із...
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 897