Олег Уніга: "Ковельщина заслуговує розквіту!"
Кандидат на посаду Ковельського міського голови від політичної партії "Слуга народу" Олег Уніга розповів про досвід, життєві пріоритети, своє бачення та стратегію розвитку міста і назвав причини, які спонукали балотуватись на таку посаду.
l
– Розкажіть про себе.
– Я, Олег Уніга, мені 30 років і я один із наймолодших кандидатів на посаду Ковельського міського голови. Народився, живу та бачу своє майбутнє у Ковелі.
Я фаховий економіст – здобув вчене звання кандидата наук у галузі економіки та науковий ступінь магістра з оподаткування. Маю досвід у сфері державного управління та в керівництві державних корпорацій. Працював у Міністерстві соціальної політики.
10 років на громадських засадах очолюю ГО "Волинська агенція із залучення інвестицій" та залучаю кошти для розвитку Ковеля. Серед наших реалізованих проєктів – реконструкція стадіону "Локомотив", для якого залучили близько 28 млн. гривень з Євросоюзу, проєкти для підтримки малого та середнього підприємництва, розвитку туристичного сектора Волині та прикордонних територій. Також маю ряд успішних бізнес-проєктів.
– Чому Ви вирішили балотуватись на посаду Ковельського міського голови?
– Я бачу проблеми міста і знаю шляхи вирішення. Не звик стояти осторонь та критикувати когось, тому прийняв таке відповідальне рішення. Основна мета – задати вектор розвитку сучасного й прогресивного міста. Хочу щиро, чесно та справедливо працювати на розвиток громади, у мене немає жодних корисливих цілей, адже я молодий і у мене в Ковелі все попереду. Якщо я не покажу свою ефективність на посаді, то за п'ятирічний термін від мене відвернуться люди і честь буде заплямована, а мене така перспектива аж ніяк не влаштовує.
Я хочу, щоб мій дідусь в селі, яке нещодавно приєдналось до ковельської громади, гордився онуком, хочу працювати так, щоб батьки не червоніли за сина, і хочу, щоб мої діти народились в Ковелі, але іншому – затишному, комфортному і безпечному.
– З якою стратегією розвитку Ковеля ви йдете на вибори-2020?
– Основна мета – щоб люди були щасливі та гордились тим, що є ковельчанами.
Необхідно активно працювати над покращенням житлового фонду, створенням робочих місць, залученням інвестицій, формуванням сприятливого бізнес-клімату та підвищенням рівня комфортності життя.
Я – за сучасне управління містом і робитиму все, щоб діти мали якісні умови для зростання, щоб молодь хотіла залишитись вдома, а люди похилого віку відчували себе захищеними та потрібними суспільству.
– Які проблеми вирішуватимете в першу чергу?
– Першочерговим завданням є вирішення нагальних житлово-комунальних проблем. Потрібно привести у належний лад водозабірні свердловини та каналізаційні очисні споруди, збудувати зливову каналізацію, щоб вирішити проблеми підтоплення окремих районів.
Потрібно розвивати людський капітал: школи, дитсадки, спортивні та дитячі майданчики. У Ковелі не вистачає громадських вбиралень та урн. Необхідно запровадити енергоефективне освітлення вулиць та встановити відеокамери.
Важливо зробити, нарешті, якісні дороги, пішохідні зони та велодоріжки. Однак перш, ніж латати дірки на дорогах, – спочатку потрібно “залатати” їх у бюджеті, тому необхідно провести аудит бюджетних коштів та прослідкувати, щоб все йшло прозоро та за призначенням.
Я впевнений, що нам під силу побудувати громаду з якісним державним сервісом. Також потрібно піклуватись про вразливі верстви населення та створити фонд для їхньої підтримки.
Окремий пункт моєї стратегії спрямований на екологічну безпеку, щоб ми жили у чистому і зеленому місті та зберегли довкілля для наступних поколінь. Тому я активно працюватиму над залученням інвесторів до створення сучасного сміттєпереробного заводу, покращенням стану Турії, збільшенням зелених насаджень та боротимусь з несанкціонованими звалищами.
– Опишіть, як має виглядати, на Вашу думку, ідеальний кандидат на посаду мера Ковеля.
– Це лідер, який може об'єднувати навколо себе та своїх ідей громаду. Він має чітке бачення та реальну стратегію розвитку міста. Має команду, яка може реалізувати цю стратегію. Має хороші управлінські навички. Діє в межах логіки відкритих систем, залучає мешканців до ухвалення рішень та не ставить до відома про ті кроки, які робить, а консультується із зацікавленими сторонами – він має бути готовим слухати і чути, бути доступним. Кожен мешканець має розуміти, як він може долучитися, і бути впевненим, що до нього дослухаються. Такий міський голова неминуче забезпечить прогрес.
– Як зміниться життя мешканців міста з Вашим приходом?
– Я не готовий роздавати обіцянки та розкидатися гучними фразами, адже я практик і звик показувати свою ефективність вчинками, а не словами. Єдине, що можу пообіцяти, – бути чесним, працювати на благо ковельчан та чути кожного.
– Які головні проблеми Ковеля та що може стати на заваді розвитку міста?
– Маю на меті очистити місцеву владу від багатолітньої практики розкрадання бюджету, знищення економічного та природного потенціалу територій, а також від старих політиків, хабарників і крадіїв, які роками втілювали в життя цю ганебну практику.
Треба припинити вимагання грошей від бізнесу, тендери під "свої компанії", заробляння на неякісному будівництві доріг, розкрадання коштів через комунальні підприємства, забруднення води й повітря та засмічення території громад.
У Ковелі багато проблем, але я впевнений, що ми зможемо їх вирішити, якщо об'єднаємось та згуртуємось заради спільних цілей.
– З якою командою йдете на місцеві вибори?
– У моїй команді люди різного віку та представники різних галузей, але всі дивляться на Ковель як на перспективне місто, яке має передумови стати успішним та прогресивним. Команда сильних управлінців, господарників, освітян, медиків, економістів. Команда, якій буде довіряти кожен мешканець громади.
– Які Ви бачите конкурентні переваги Ковеля?
– Ковель має унікальний потенціал. Прикордонна територія, важливий транспортний та залізничний вузол – місто володіє усіма передумовами для того, щоб створювати кращі умови для життя ковельчан. Важливо цим потенціалом грамотно скористатись на благо усіх жителів громади, а не певних груп людей.
Однак, основна перевага Ковеля у тих, хто тут живе – у щирих, гостинних, привітних та талановитих людях. Ковельчани заслуговують на гідну владу.
– Що Ви робитимете, щоб у громаді залишалась молодь?
– Проблема Ковеля у тому, що наші найкращі кадри виїжджають з міста в пошуках гідних умов і в більшості випадків не повертаються. Єдиний вихід – створити умови для молоді тут. Для цього я активно працюю, щоб у Ковелі відкрити вищий навчальний заклад, адже це те, чого місто дійсно потребує.
– Ви наголошуєте на необхідності залучення інвестицій у регіон. Поясніть, навіщо мешканцям Ковеля сторонній капітал?
– Я хочу забезпечити створення нових підприємств, що сприятиме появі робочих місць – це дуже актуально для ковельчан. Потрібно активно працювати для залучення соціально-відповідальних інвесторів, адже це передумова розвитку інфраструктури та економічного зростання.
Важливо не забувати, що історично Ковель є містом залізничників, тому нам необхідно спрямувати всі можливі канали, щоб розвивати мережу міжнародних залізничних сполучень.
Окрім залучення інвесторів, я підтримуватиму та захищатиму розвиток місцевого бізнесу та робитиму все для усунення зайвих регуляцій і бюрократичних перепон на шляху розвитку економіки.
Водночас я – за відповідальний бізнес, адже кожен підприємець повинен сплачувати податки, наповнювати державну та місцеву скарбницю, дбати про навколишнє середовище і збереження екології, робити внесок у розвиток міста, де розташовані його підприємства.
– Як Ви плануєте покращити медицину в Ковелі? Чи зміниться система у сфері освіти та культури?
– Пріоритет – це люди. Фахові медики, вчителі, працівники культури та спорту. Їх треба зберегти й створювати можливості для розвитку та професійного вдосконалення.
Вся Україна знає, що в Ковелі лікарі дають людям шанс на життя – це те, чим ми маємо пишатись. Тож ми зобов'язані й в подальшому розвивати напрям трансплантології та робити медичні послуги доступними та якісними.
Усі сили й ресурси, виділені на соціально-гуманітарні галузі, треба спрямувати на створення сучасних центрів медицини, освіти, культури та спортивні осередки в межах кожної громади, міста, території. І це повинна бути спільна справа центральних органів влади, місцевих громад та місцевого бізнесу.
– Яким Ви бачите розвиток громад, що приєднуються до Ковеля?
– Ковельщина заслуговує розквіту! До нас приєднуються території – і це великий "плюс". Майбутньому голові Ковельської ОТГ важливо підтримати ці населені пункти. Потрібно, щоб кожен був почутий і влада оперативно реагувала на проблеми та звернення громад. Ми маємо приділити увагу забезпеченню транспортного сполучення між населеними пунктами, фінансуванню фельдшерських пунктів, збереженню та розвитку шкіл і дитячих садочків у громадах та створенню там культурних та спортивних осередків.
– Чому ковельчанам важливо проголосувати на виборах?
– Є така фраза Джорджа Нейтана: "Погана влада обирається добрими людьми, які не голосують". Тому, щоб забезпечити прогрес й динамічний розвиток міста, – ковельчанам важливо прийти на дільницю 25 жовтня й зробити свій вибір.
Відтепер більшість питань місцевого значення будуть вирішувати на місцях. Тому обрати гідну місцеву владу так само важливо, як обрати гідного президента чи народних депутатів.
Розмову вела
Анастасія НЕВЗОРОВА.
Кандидат на посаду Ковельського міського голови від політичної партії "Слуга народу" Олег Уніга розповів про досвід, життєві пріоритети, своє бачення та стратегію розвитку міста і назвав причини, які спонукали балотуватись на таку посаду.
ххх
– Розкажіть про себе.
– Я, Олег Уніга, мені 30 років і я один із наймолодших кандидатів на посаду Ковельського міського голови. Народився, живу та бачу своє майбутнє у Ковелі.
Я фаховий економіст – здобув вчене звання кандидата наук у галузі економіки та науковий ступінь магістра з оподаткування. Маю досвід у сфері державного управління та в керівництві державних корпорацій. Працював у Міністерстві соціальної політики.
10 років на громадських засадах очолюю ГО "Волинська агенція із залучення інвестицій" та залучаю кошти для розвитку Ковеля. Серед наших реалізованих проєктів – реконструкція стадіону "Локомотив", для якого залучили близько 28 млн. гривень з Євросоюзу, проєкти для підтримки малого та середнього підприємництва, розвитку туристичного сектора Волині та прикордонних територій. Також маю ряд успішних бізнес-проєктів.
Коментарів до новини: 3
Переглядів новини: 2006