Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер /

19.11.2021

1108211144c-2 (1) Ковельчанка Анна Ющук та її донька Дарина -- постійні читачі "Вістей Ковельщини". Вони нагадують усім шанувальникам друкованого слова краю про необхідніть оформити передплату газети на 2022-й рік. Час минає дуже швидко, а тому баритися не варто.

Бути сучасними і креативними -- значить передплачувати і читати "Вісті Ковельщини", газету для Вас і про Вас!

Фото Мирослава Данилюка. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 381

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 18 – 24 листопада

19.11.2021
Погода в Ковелі  
18 – 24 листопада

осіньПогода в Ковелі   18 – 24 листопада

Четвер. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура: 7оС.  Вітер  західний  помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно, дощ. Температура: 6оС.  Вітер  західний сильний.
П'ятниця. Хмарно, дощ. Температура: 10оС. Вітер західний  сильний.
В ніч на суботу. Хмарно, дощ. Температура: 5оС.  Вітер західний дуже сильний.
Субота. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура:  10оС. Вітер північно-західний дуже сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 331
Читати далі

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Земля дбайливих любить

19.11.2021

IMG-761fca40a003ef86b24fed094155b327-VЗемля  дбайливих  любить

Ми досить часто чуємо слова: "Хліб – усьому голова". Але не завжди замислюємося над тим, чому люди так кажуть. А ще рідше згадуємо тих, хто цей хліб вирощує і створює достаток на землі.
А для чого про це думати? Хлібних кіосків, магазинів тепер більше, аніж достатньо. Зайшов, купив, і вже є чим сім'ю годувати. Маєш бажання – можеш власноруч спекти запашних пирогів або пухких булочок. Та й хліб удома деякі господарки навчилися майстерно виготовляти. Спробуєш – пальчики оближеш. Коли до того хліба ще й шкварка є, смачна ковбаска, то можна з повним правом сказати: "Життя вдалося!".
Але щоб було саме так, багато наших співгромадян, яких з пошаною називаємо хліборобами, аграріями, трудівниками полів і ферм, щоденно стають до важкої селянської праці, вирощуючи продовольчі і технічні культури, доглядаючи худобу і застосовуючи, як пишуть друковані ЗМІ, передові технології й досягнення аграрної науки. І якщо колись продовольчу програму в основному виконували колективні сільгосппідприємства, то нині непочатий край роботи є у фермерів, індивідуальних сільгоспвиробників, всіх, хто любить землю і має велике бажання вирощувати на ній високі і сталі врожаї.
Але все-таки реформовані крупнотоварні господарства мають свої переваги, що засвідчує, зокрема, діяльність СТзОВ "Зоря" у Велицьку, яке майже 40 літ очолює Заслужений працівник сільського господарства України Володимир Потапчук. Про товариство, очолюване ним, дружний колектив, який тут працює, ми не раз писали в газеті. Та напередодні професійного свята аграріїв, яке відзначатимемо наступної неділі, 21 листопада, знову захотілося побувати тут, подивитися, як живеться-можеться місцевим селянам.
l
Зустрів нас Володимир Юхимович  привітно. Відчувалося, що має хороший настрій, а тому охоче розповідав про стан справ у "Зорі".
– За роки моєї праці було всього, – каже. – І доброго, і поганого. Серце кров'ю обливалося, коли бачив, як недолугі реформатори подекуди ведуть моїх земляків до зубожіння, позбавляють їх права на соціальний захист і гідну оплату праці. Непросто доводилося і нам. Дехто закликав до ліквідації товариства, дехто пропонував його купити за чималі гроші. Але я розумів: розвалимо господарство - позбавимо людей роботи, своїми руками знищимо те, що створювали гуртом десятиріччя. 
На мить замовкнувши, Володимир Потапчук продовжив:
– Але ми вистояли. Сьогодні маємо 600 голів Волинської м'ясної породи, а всього утримуємо 1,5 тисячі голів худоби. Окрім того, вирощуємо багато зернових культур. Цьогоріч вродили непогано. Так, озима пшениця видала по 55,2 центнера з гектара, озиме тритікале - 56, 3, яра пшениця – 43,9 центнера з гектара. Сіємо і ріпак, ячмінь, овес, кукурудзу. 
Цікаво, що валовий збір кожної з цих культур проти минулого року – із солідним "плюсом". Відповідно зросли й заробітки наших механізаторів. Але, на жаль, незважаючи на досить солідну оплату праці, бажаючих влаштуватися до нас на роботу меншає. Дехто виїжджає за кордон, дехто просто хоче жити легше. Але більшість не шукає легкого хліба, а сумлінно трудиться в рідному селі. Це – механізатори Михайло Онуфрійчук, Микола Хом'як та інші.
Просимо Володимира Юхимовича дозволу сфотографувати декого з кращих працівників. Він охоче погоджується і сам стає до гурту доглядачів худоби, котрі якраз нагодилися. У всіх настрій теж бойовий, оптимістичний. Вітаємо їх з прийдешнім святом, бажаємо гарно його зустріти, мати міцне здоров'я і задоволення від виконуваної роботи.
Прощаємося і з Володимиром Потапчуком, дякуємо за гостинний прийом. Він, у свою чергу, мовить гарне слово про газету, її працівників, розповідає, що неодмінно передплатить “міськрайонку” на наступний рік ветеранам війни і праці, малозабезпеченим громадянам.  Ми не заперечуємо, бо взаємовигідна співпраця – лише на користь людям.
l
Із СТзОВ "Зоря" межує СТзОВ "Вежа", де теж багато років господарює Тетяна Василівна Зінчук – мудра людина, вмілий організатор виробництва і просто симпатична жінка з доброю душею і щирим поглядом очей. Знайомі з нею давно і знаємо її працьовитість, турботливе ставлення до людей, вміння впевнено долати труднощі, яких на селі сьогодні вистачає.
На жаль, Тетяни Василівни на місці не застали, бо у справах поїхала до Луцька, але поспілкуватися з бригадиром Анатолієм Шумируком, механізаторами господарства. Адже у "Вежі" займаються і землеробством, і тваринництвом, тож руки трактористів, комбайнерів, водіїв – на вагу золота. Ось і в ці дні вони ведуть оранку грунту під урожай майбутнього року.
До речі СТзОВ "Вежа"  – одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств колишнього Ковельського району із виробництва молока. Тваринницька ферма, люди, які там працюють, – предмет особливої турботи директора. Народжена у тутешньому селі Сільце, вона добре розуміє значення молочного  тваринництва і приділяє йому велику увагу. "Вежу" очолює з березня 2003 року, обиралася депутатом Сільцівської та Ковельської районної  рад. Нині ці населені пункти входять до складу Велицької територіальної громади, очолюваної молодим та енергійним Віктором Ковальчуком. Він теж - місцевий (народився у с. Сільці). Тривалий час працював на педагогічній ниві. У жовтні 2015 року його обрали Велицьким сільським головою, а в 2019 році високе довір'я виявили вдруге.
Непросто і нелегко доводиться голові. Адже громада об'єднує мешканців 4 колишніх сільських рад: Велицької, Підрізької, Мельницької, Сільцівської – всього 12 населених пунктів, де функціонує 21 бюджетна установа, в тому числі загальноосвітні навчальні заклади різних ступенів, установи культури тощо. Мешкає тут понад 4 тисячі осіб (станом на 1 січня 2020 року).
Ми поспілкувалися з Віктором Ковальчуком, який наголосив:
– Пишаюся працівниками сільського господарства, які живуть і працюють у сільгосппідприємствах, у приватних господарствах, займаються фермерством, вирощують хліб, молоко і м'ясо, овочі і фрукти! Від себе особисто, депутатів Велицької сільської ради сердечно дякую за участь у виконанні програм соціально-економічного розвитку громади, наповнення місцевого бюджету, поліпшення життя наших земляків!
Нехай Господь дарує Вам усім міцне здоров'я, допомагає переборювати труднощі і негаразди, впевнено крокувати по життю! Миру, добра, благополуччя зичу кожній родині! Особлива вдячність – ветеранам, які всі свої знання, досвід, вміння віддати і віддають праці на землі.
З прийдешнім святом, дорогі мої земляки!
До цих щирих побажань приєднуємося і ми, журналісти газети "Вісті Ковельщини".
Ольга СТЕБЛЕВЕЦЬ.
НА СВІТЛИНАХ:  директор СТзОВ "Зоря" Володимир ПОТАПЧУК з доглядачами худоби Наталією НОВАРЧУК, Миколою ДАНИЛЮКОМ, Василем НОВАРЧУКОМ; бригадир Віктор ТРИНДЮК; доглядач худоби Микола ДЕМКО і Олег КОБРИН; під час оранки грунту у СТзОВ "Вежа", бригадир господарства Анатолій ШУМИРУК з трактористами Петром СУПРУНЮКОМ і Богданом МАЦЮКОМ; механізатор "Вежі" Микола ПЕТЛЮК із синами-трактористами Миколою й Анатолієм.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Ми досить часто чуємо слова: "Хліб – усьому голова". Але не завжди замислюємося над тим, чому люди так кажуть. А ще рідше згадуємо тих, хто цей хліб вирощує і створює достаток на землі.
А для чого про це думати? Хлібних кіосків, магазинів тепер більше, аніж достатньо. Зайшов, купив, і вже є чим сім'ю годувати. Маєш бажання – можеш власноруч спекти запашних пирогів або пухких булочок. Та й хліб удома деякі господарки навчилися майстерно виготовляти. Спробуєш – пальчики оближеш. Коли до того хліба ще й шкварка є, смачна ковбаска, то можна з повним правом сказати: "Життя вдалося!".
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 371
Читати далі

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Фестивальна ретроспектива. Частина 2. “Театральна осінь-2021”

19.11.2021

FB_IMG_16363021699752130Фестивальна ретроспектива. Частина 2. “Театральна осінь-2021”

Жовтень видався для нас дуже "урожайним", адже, крім багатьох заходів та виступів, а також поїздки до Кам'янця-Подільського, ми зустріли та провели власний відкритий фестиваль театрального мистецтва "Театральна осінь-2021". 
Ця подія була дуже довгоочікуваною та важливою для нас. Анонси фестивалю глядачі бачили ще весною, проте тоді відбутись події завадив карантин. Нині теж були ризики, та навіть введені буквально напередодні обмеження вже не змогли скасувати триденне свято театру. 
Тож з 22 по 24 жовтня Ковель, нарешті, став театральним, приймаючи гостей з інших міст та започатковуючи нову, власну фестивальну традицію – об'єднувати людей творчістю театру.
До нас приїхали ділитись своїм досвідом та творчістю прекрасні колективи: Юрій Паскар з театральної лабораторії "ВідСутність" (ПДМ – Рівне), Вадим Хаїнський зі зразкової театральної студії "БЕШКЕТники" (Луцьк), Галина Нікітіна зі зразкової театральної студії "Маленький Принц" (Рівне), Дмитро Гуcаков з народного аматорського театру "Дзеркало" ХМБК (Хмельницький) та Софія Макарук і Олена Мельничук з навчальним театром кафедри режисури РДГУ "Жменя" (Рівне). 
Дякуємо всім, хто був із нами ці три незабутні дні! Дякуємо за творчість, за прекрасні вистави, за позитив, за емоції! 
Ковельський народний аматорський експериментальний театр-студія "10 ряд 10 місце" мав змогу представити гостям та учасникам фестивалю філософсько-політичну драму, новелістичну трилогію "Поки прядеться нитка" за мотивами новел Віктора Гребенюка. Авторська п'єса була дещо змінена, удосконалена. Зі старого складу лишились тільки три актори. Всі інші – нові. Прем'єра відбулась на фестивалі у Кам'янці-Подільському, звідки ми повернулись з нагородами. Отже, постановка заграла новими фарбами і здається, навіть ті, хто її бачив, були приємно здивовані та вражені.
Крім вистав, учасники пройшли яскравою театральною ходою містом, презентували театральні візитівки на тему "Я – театр мого міста", відвідали кілька цікавих та корисних майстер-класів від Сергія Винниченка, – коуча, маркетолога, театрального блогера і засновника "Театральної риболовлі" та Антона Полякова, режисера "Нового Музичного Театру". 
А ще всіх глядачів та учасників фестивалю радували й дивували:  театральною фотовиставкою з найяскравішими моментами життя та творчості нашого театру (дякуємо за допомогу в оформленні працівникам Галереї мистецтв та Ковельського історичного музею); неповторними різноманітними, мов театральні декорації, фотозонами (щира вдячність за надані вінтажні меблі – Ігорю Чашуку та фірмі "Меблі з Італії", а за підготовку і оформлення – Володимиру Головницькому, Лілії Літвін, Анатолію Мельнику, Олександру Олексюку).
Пишаємося концертом та музичним супроводом від кращих творчих колективів міста Ковеля та просто душевним та теплим спілкуванням і гостинним прийомом усіх, хто був причетний до події (кураторами гостей-театрів, волонтерами та працівниками молодіжного центру "Місто ідей", фото- та відеосупроводом Андрія Голя, ведучими заходу, усім колективом НД "Просвіта" на чолі з Михайлом Пірожиком).
На завершення учасники фестивалю отримали сертифікати, а кожен колектив – диплом фестивалю та спеціальний подарунок – авторські картини від вихованців Ковельської дитячої художньої школи, тож щиро дякуємо юним митцям та директору Олені Цьомик.
Дякуємо за можливість реалізації та сприяння і допомогу в підготовці та організації фестивалю: Ковельському міському голові Ігорю Чайці; заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів Наталії  Маленицькій; управлінню культури, молоді та спорту виконавчого комітету Ковельської міської ради в особі начальника  Андрія Мигулі; відділу культури (Ірина Горблюк та Ірина Зінчук) та бухгалтерії.
Щира вдячність – усім, хто був поряд!
І, звичайно ж, сподіваємось, що обов'язково зустрінемось з новими друзями та колегами ще не раз, тож нехай "Театральна осінь" і надалі збирає творчих, натхненних та талановитих людей.
Альона МАЛЮГА-МЕЛЬНИКОВА,
художній керівник театру-студії "10 ряд 10 місце".
Жовтень видався для нас дуже "урожайним", адже, крім багатьох заходів та виступів, а також поїздки до Кам'янця-Подільського, ми зустріли та провели власний відкритий фестиваль театрального мистецтва "Театральна осінь-2021". 
Ця подія була дуже довгоочікуваною та важливою для нас. Анонси фестивалю глядачі бачили ще весною, проте тоді відбутись події завадив карантин. Нині теж були ризики, та навіть введені буквально напередодні обмеження вже не змогли скасувати триденне свято театру. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 347
Читати далі

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Червона калина – це краса і врода нашої країни, нашого народу

19.11.2021
Червона калина – 
це краса і врода нашої країни, нашого народу

калина01Червона калина –  це краса і врода нашої країни, нашого народу

Коли  відступають хвороби

Калина може позитивно впливати на всі ділянки людського організму, включаючи імунну, судинну, статеву і травну системи.
1. З метою профілактики гіпертоніки можуть заварювати настій:
- розтерти в ступі 5 ложок калини і залити їх окропом (3 склянки). Після чого залишити на 4 години. Приймати слід 2-3 рази на добу по півсклянки.
2. Лікувати застуду можна, якщо заварити в термосі напій з квітів калини (1 ст. л) і склянка окропу.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 378
Читати далі

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

19.11.2021
Від  четверга 
до  четверга

кітВід  четверга  до  четверга

19 листопада, п'ятниця
Схід Сонця - 07.45; захід - 16.27.
Місяць - у Близнюках.
День працівників гідрометеорологічної служби.
День працівника скляної промисловості.
Свт. Павла Константинопольського.
Іменини: Клавдії, Олександра, Єфросинії, Ніни, Павла.

20 листопада, субота
Схід Сонця - 07.47; захід - 16.26.
Місяць - у Близнюках.
Всесвітній день дитини.
Мчч. Валерія, Євгенія, Феодота (Богдана). 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 333
Читати далі

Четвер, 18 листопада 2021 року №46 (12791) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 22 по 28 листопада

19.11.2021
Гороскоп
з  22 по 28 листопада

горо1Гороскоп з  22 по 28 листопада

ОВЕН. Чим спокiйнiше дивитиметеся на ситуацiю, тим бiльшого успiху зможете досягти. Навiть, якщо навколо бушують бурi. 
ТЕЛЕЦЬ.  Скромнiсть прикрашатиме i позбавить вiд непорозумiнь i конфлiктів. Трохи менше емоцiй, бiльше аргументування, тодi до вас прислухаються. 
БЛИЗНЮКИ. Деколи здаватиметься, що все йде не так, як хотiлося б. Не хвилюйтеся: можливо, так навiть швидше досягнете бажаної мети. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 326
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025