Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 16–22 листопада

16.11.2023
Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 5оС.  Вітер західний сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно, часом сніг з дощем. Температура: 3оС.   Вітер  слабкий західний.
П'ятниця. Мінлива хмарність, сніг з дощем. Температура:  4оС.  Вітер  північний  помірно сильний.
В ніч на суботу. Мінлива хмарність, невеликий сніг з дощем.  Температура:  1оС. Вітер північно-східний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність. Температура:  2оС. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність.  Температура: -1оС.  Вітер   південний-  помірно сильний. 
Неділя. Хмарно, сніг з  дощем.  Температура: 40С.  Вітер  південний помірно сильний.
В ніч на понеділок. Хмарно, дощ.  Температура: 6оС.  Вітер західний  помірно сильний.
Понеділок. Хмарно, дощ. Температура: 10оС. Вітер  західний  сильний.
В ніч на вівторок. Хмарно, можливий   дощ.  Температура: 50С. Вітер  західний помірно сильний.
Вівторок. Мінлива хмарність,  часом дощ.  Температура: 4оС.  Вітер  північно-західний  сильний. 
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 1оС.  Вітер  північно-західний помірно сильний.
Середа. Мінлива хмарність.  Температура:  2оС.  Вітер  північно-західний сильний.  
приморозкиЧетвер. Мінлива хмарність. Температура: 5оС.  Вітер західний сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно, часом сніг з дощем. Температура: 3оС.   Вітер  слабкий західний.
П'ятниця. Мінлива хмарність, сніг з дощем. Температура:  4оС.  Вітер  північний  помірно сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 246
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер /

16.11.2023
17 листопада — Міжнародний день студентів. Свято було запроваджено на Всесвітньому конгресі. В Україні День студента почали відзначати з 1999 року відповідно до Указу Президента.
Студентство – незвичайні люди, які змінюють хід історії! І сьогодні у нашій країні це саме так! 
Українські студенти вкотре довели, що саме вони є тими, хто рухає світом, і є великою силою майбутнього! Студенти  разом з усім народом України  демонструють свою незламність, патріотизм та професіоналізм, толерантність, мудрість і на всіх фронтах  захищають нашу країну.
В системі освіти відбулися значні зміни, але студенти продовжують навчатися, кожен в різних умовах, адже розуміють, що знання, то – зброя, якою вони обов’язково переможуть ворога. Тож нехай це свято об’єднає всю сучасну молодь, яка навчається, заради миру та розвитку, світлого майбутнього та втілення задумів у вільній незалежній прогресивній Україні! 
Нехай у студентів Ковельського фахового медичного коледжу все вдається легко, а невтомний ентузіазм неодмінно  приведе до улюбленої, престижної та затребуваної професії! Бажаємо короткої сесії та гарних оцінок! Щастя, здоров’я, наполегливості у справах, успіхів у навчанні, надії та  віри, любові у ваших серцях!
З вірою у Перемогу!
Зі святом Вас, студенти! 
Ми разом усе подолаємо і переможемо! 
Ольга Левочко,
 заступник директора  з питань гуманітарної 
освіти та виховання Ковельського фахового медичного коледжу.
фото на першу стор17 листопада — Міжнародний день студентів. Свято було запроваджено на Всесвітньому конгресі. В Україні День студента почали відзначати з 1999 року відповідно до Указу Президента.
Студентство – незвичайні люди, які змінюють хід історії! І сьогодні у нашій країні це саме так! 
Українські студенти вкотре довели, що саме вони є тими, хто рухає світом, і є великою силою майбутнього!  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 202
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Миті студентського життя

16.11.2023
Славну історію має Ковельський медичний фаховий коледж, який дав путівку в життя сотням, якщо не тисячам випускників, котрі присвятили своє життя охороні здоров’я.
Не всі вони стали медичними «світилами», але від того значення їх ролі в суспільстві не менше, а, можливо, навіть більше. Адже без медичної сестри чи медбрата, фельдшера чи акушера важко собі уявити ефективну роботу будь-якого закладу охорони здоров’я.
Після масштабного вторгнення путінської росії в Україну, початку кривавої агресії проти нашої незалежної держави, багато рятівників  у білих халатах пішли добровільно на фронт. Ризикуючи своїм життям, під кулями автоматів, осколками  мін та снарядів вони рятують від смерті наших захисників. На жаль, не завжди вдається залишитися живими і їм.
На зразках мужності й героїзму воїнів ЗСУ адміністрація, педагогічний колектив коледжу готують не лише висококласних фахівців медичної справи, а й переконаних патріотів України, котрі твердо вірять у її перемогу над ворогом.
– Студентська родина у нас монолітна і згуртована, – розповідає  директор Ковельського медичного фахового коледжу, депутат міської ради Олена Григола. – Ми всі разом активно включилися у волонтерську роботу, в міру своїх сил та можливостей допомагаємо фронту, проводимо глибоко ідейні заходи національного змісту, благодійні ярмарки тощо. В цьому нам допомагає духовенство собору Благовіщення Пресвятої  Богородиці ПЦУ, особисто святі отці Василь Мичко та Михайло Левочко.
На світлинах ви бачите миті життя студентської родини медичного коледжу. Побажаємо ж майбутнім медикам, їх наставникам вагомих успіхів у праці та навчанні, Божого благословення, швидшої перемоги над загарбниками!
Наш кор.
Фото з архіву коледжу. 
IMG_9383Славну історію має Ковельський медичний фаховий коледж, який дав путівку в життя сотням, якщо не тисячам випускників, котрі присвятили своє життя охороні здоров’я.
Не всі вони стали медичними «світилами», але від того значення їх ролі в суспільстві не менше, а, можливо, навіть більше. Адже без медичної сестри чи медбрата, фельдшера чи акушера важко собі уявити ефективну роботу будь-якого закладу охорони здоров’я.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 224
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Небезпека COVID-19 та грипу посилюється у цьогорічному епідсезоні, особливо для людей віком 60+

16.11.2023

фото на 5 стГоловний санітарний лікар Ігор КУЗІН: «Щеплення – єдиний доступний спосіб вберегтися від важких наслідків хвороби»

Міністерство охорони здоров’я України прогнозує, що епідемічний сезон цього року буде важчим за попередній. Паралельно циркулюватимуть грип та COVID-19. Швидкому поширенню інфекцій сприятимуть також повернення людей до роботи в колективах та офлайн-навчання після карантину і заходів безпеки у зв’язку з війною. З початку жовтня лікарі фіксують зростання кількості пацієнтів з COVID-19. Вже є тяжкі і навіть смертельні випадки. Єдиним ефективним і безпечним способом запобігти тяжкому перебігу грипу та COVID-19 залишається щеплення.
Про те, як захистити себе і своїх близьких на початку нового епідемічного сезону, розповідає заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор КУЗІН. 
– Ігоре Володимировичу, чи означає офіційне завершення пандемії COVID-19, що рівень небезпеки суттєво знизився?
– Означає лише те, що статус пандемії скасовано, але COVID-19 залишається. Ця хвороба перейшла в категорію постійної проблеми для системи охорони здоров’я – як грип та інші респіраторні вірусні інфекції. Медична спільнота розуміє, як відбувається зараження, яким є перебіг і яке лікування необхідне хворому. На сьогодні вакцинація залишається єдиним способом посилити імунітет, в разі інфікування – запобігти ускладненням від хвороби. 
З початку жовтня ми спостерігаємо поступове зростання кількості пацієнтів  з різним ступенем важкості COVID-19. Зростає також кількість смертельних випадків. Поки що це невеликі цифри. Йдеться передусім про осіб віком 60-65 років. 
Скасування статусу надзвичайної ситуації не означає, що COVID-19 перестав циркулювати. Простою мовою, він тепер як і грип – постійне сезонне захворювання. Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною. Записатися на щеплення можна в сімейного лікаря та в пунктах вакцинації. 
Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; людям, старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок COVID-19, — необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення. Головною метою базового курсу вакцинації та введення бустерних доз вакцини проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам та ускладненням.
– Якщо людина вже отримала два щеплення проти COVID-19 та бустер, чи потрібно вакцинуватися вчетверте, вп’яте..?
– Згідно з рекомендаціями МОЗ України, від COVID-19 передбачений базовий курс вакцинації. Це два щеплення плюс ще один укол – бустерна доза, яка має бути зроблена щонайменше через п’ять місяців. Це первинний курс з вакцинації. 
Якщо людина має важкі супутні неінфекційні захворювання, наприклад захворювання серцево-судинної системи, бронхіальну астму, онкопатологію, або вік від 60 років і старше, їй рекомендовані додаткові сезонні бустерні щеплення. 
Українці, які не належать до групи ризику, але їм необхідно отримати «додатковий бустер», наприклад, для поїздки у країни, де є вимоги мати додаткове щеплення, або ті, хто мають первинний курс вакцинації та виявили бажання отримати додатковий бустер, можуть зробити щеплення після консультації з сімейним лікарем в амбулаторії чи у пункті щеплення.
– В яких установах зараз можна зробити щеплення від COVID-19 і грипу?
– В Україні працює більше 2000 пунктів щеплення. Найчастіше йдеться про амбулаторії загальної практики сімейної медицини, районні або обласні лікарні. Актуальний перелік можна знайти на сайтах обласних центрів контролю і профілактики хвороб (ОЦКПХ) та департаментів охорони здоров’я. 
В кожній області також працюють мобільні виїзні бригади. Їх використовують в віддалених населених пунктах або ж для вакцинації ізольованих контингентів – наприклад, ромського населення, представників релігійних громад. Це також стосується людей, які живуть у прифронтовій зоні – там, завдяки підтримці, зокрема, міжнародних партнерів, працюють щонайменше 50 мобільних бригад. Щодо виклику бригади громадяни можуть звертатися до сімейного лікаря або до реєстратури закладу охорони здоров’я, який їх обслуговує.
– Чи можна вакцинуватися безкоштовно?
– Вакцина від COVID-19 буде безкоштовною до кінця 2024 року. Вакцину проти грипу можна придбати в аптечній мережі. Вона пройшла державний контроль якості. Безкоштовна вакцинація проти грипу вже почалася для медичних працівників – Україна отримала 60 тисяч доз вакцини в рамках міжнародного проєкту PIVI.
В країні є достатня кількість вакцин. Саме зараз, на початку сезонного підйому захворюваності, слід приділити цьому питанню увагу і прийти до пункту вакцинації.
Міністерство охорони здоров’я України прогнозує, що епідемічний сезон цього року буде важчим за попередній. Паралельно циркулюватимуть грип та COVID-19. Швидкому поширенню інфекцій сприятимуть також повернення людей до роботи в колективах та офлайн-навчання після карантину і заходів безпеки у зв’язку з війною. З початку жовтня лікарі фіксують зростання кількості пацієнтів з COVID-19. Вже є тяжкі і навіть смертельні випадки. Єдиним ефективним і безпечним способом запобігти тяжкому перебігу грипу та COVID-19 залишається щеплення.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 253
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Металобаза стала домом для тисячі українців 

16.11.2023
Чи міг звичайний металосервісний центр перетворитися на дім, в якому готують млинці, виховують дітей з дитячого будинку і вирощують на подвір’ї огірки? 
До повномасштабного вторгнення здавалося, що ні. 
Але металосервісні центри стали домом для майже тисячі родин зі Сходу. 
На території центрів не припиняється процес металообробки і перевезення металу, але в офісних приміщеннях тепер стоять розстелені ліжка, повні речей шафи, мікрохвильовки і пральні машинки.
Українці, які там живуть, створили свій графік чергувань, обрали старшого на поверсі і навіть посадили собі город. 
– Так історично склалось, що наші металосервісні центри розташовані буквально у кожному населеному пункті України (зараз 37 оптових та понад 280 роздрібних торгових точок), – розповідають у «АВ метал груп» компанії, яка першою в Україні започаткувала ініціативу перетворення металобаз у домівки для вимушених переселенців. – Першою хвилею «гостей» стали співробітники та їхні родини, але новина про безплатний прихисток швидко розповсюдилась, і до нас почали їхати буквально усі – з Луганської, Донецької областей, Маріуполя, Херсона тощо.  
Тоді, весною 2022-го, порожні  офісні кімнати переробили на житлові кімнати, склад – на гостинний хол. 
Металобаза у Кропивницькому стала перевалювальним  пунктом на 2-3 дні для людей, які тікали зі східних до західних регіонів. 
На базах у Львові та Івано-Франківську деякі люди зі своїми тваринами живуть вже понад рік. Їм пообіцяли, що вони зможуть знаходитися там до кінця війни.
В Олександрії на прохання літніх жінок з Бахмута керівництво компанії прямо на території металосервісних центрів організувало цілі городи, аби люди могли за звичкою саджати овочі. Для родин з дітьми біля кожного шелтеру є дитячий майданчик та окрема дитяча кімната для ігор та навчання. 
«Що тут у вас? Мене з квартири виганяють» 
Леонід Петрович Костенко – колишній депутат і директор заводу у Слов’янську. Після вибуху на вокзалі у Краматорську чоловік разом із дружиною за пів дня виїхали у Кіровоградську область. За тиждень він отримав від сусідів фотографію вщент зруйнованого будинку, де не залишилося фундаменту. Через нервову напругу, дружина Леоніда Петровича захворіла на онкологію. Родина опинилася в Олександрії, почала знімати квартиру. Аж раптом з Польщі повернулися господарі і довелося шукати нове житло. 
«Я випадково знайшов шелтер. Коли він будувався, моя машина у ста метрах стояла, я її тут паркував на території, – розповідає Леонід Петрович. – Я зайшов всередину, говорю: «Як до вас   потрапити? Бо з квартири виганяють. Я б яму вдома у Слов’янську вирив і жив би там, але дружину треба оперувати». Мене пустили жити безплатно». 
Крім Леоніда Петровича, в Олександрії живе родина Олександра з Нової Каховки. Він приїхав у шелтер також ще не етапі будівництва. 
«Мені сказали: «Збереш собі ліжко – матимеш, на чому спати», – посміхається чоловік. Він допомагав збирати для всіх меблі. Зараз ще й влаштувався працювати на саму металобазу. 
У Львові та Хриплині Івано-Франківської області  комендантками працюють Наталя та Леона – обидві переселенки з Сєвєродонецька. 
«Настільки бомбили це місто… Цей гуркіт досі в голові. Не було світла, газу, зв’язку, закінчувалася їжа, повилітало скло, коли ми виїжджали. Горіли будинки, гинули люди, замерзали у підвалах. Ми розуміли: або теж замерзнемо, або будемо тікати», – розповідає Леона, комендантка шелтеру в Хриплині. 
На її місці мала працювати її подруга з Сєвєродонецька, яка розповіла про шелтер. Проте вона повернулася у рідне місто за речами і вже не змогла звідти виїхати. 
«Оце у нас один притулок, додому вертатися нікуди»
Ніна Полякова з Лиману  – агрономка. Має старшу доньку – онука і трьох прийомних дітей: Настю, Андрія і Олю. Її четвертий прийомний син 15-річний Толік нещодавно помер. Поїхав із шелтера у коледж, там стався серцевий напад. 
На очах двох інших її дітей, Андрія та Олі, вже під час великої війни загинув їхній батько. 
«Ми побачили відео на місцевому лиманському телеграм-каналі, що двоє дітей залишились без батька. Прилетіла ракета, він не встиг забігти в підвал і його вбило, – згадує Ніна. – Після смерті Толіка… Ми забрали собі цих діток. Живемо зараз  усією великою родиною вже рік у шелтері. Як були обстріли Львова, я тут ловила малих, страшно було їм». 
Лиман зараз деокупований, проте це сіра зона, повертатися туди небезпечно, тим паче будинок родини Полякових знищений трьома снарядами.  Поки що сім’я залишається у шелтері: влаштовує у ньому дні народження, різні дитяча свята, дні пиріжків. 
«Додому вертатися нікуди. Квартири у Львові дуже дорогі. Хтозна, як буде, живемо одним днем», – пояснює Ніна.  
Єлизавета ЛОМОНОС,
журналістка. 
м. Дніпро.
IMG_4635Чи міг звичайний металосервісний центр перетворитися на дім, в якому готують млинці, виховують дітей з дитячого будинку і вирощують на подвір’ї огірки? 
До повномасштабного вторгнення здавалося, що ні. 
Але металосервісні центри стали домом для майже тисячі родин зі Сходу. 
На території центрів не припиняється процес металообробки і перевезення металу, але в офісних приміщеннях тепер стоять розстелені ліжка, повні речей шафи, мікрохвильовки і пральні машинки.
Українці, які там живуть, створили свій графік чергувань, обрали старшого на поверсі і навіть посадили собі город. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 257
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Підвищена сейсмічна активність у Карпатах: тривожні сигнали

16.11.2023
Протягом останніх десятиріч помітне  зростання сейсмічної активності у Карпатському регіоні. Це відповідає глобальним світовим тенденціям, пов’язаним з  глобальною зміною клімату та зростаючою активністю тектонічних процесів.
Кількість та сила землетрусів збільшується як у глибині, так і близько до поверхні Землі. Спостерігається тенденція до розширення географії сейсмічних подій та зростання їх сили.
Карпати – це молоді гори, які ще не завершили своє формування. В наші дні у  Карпатському регіоні також   спостерігаються  наслідки  виходу  накопиченої внутрішньої енергії.
Давайте розберемося, які ознаки сигналізують мешканцям Карпатського регіону про зростаючу небезпеку на основі інформації аналітиків проєкту “Благотворне суспільство”.
Чи буде більше землетрусів?
Аналіз даних Міжнародного сейсмологічного центру (ISC) щодо землетрусів в районі Карпат показав, що кількість сейсмічних подій на глибині 70-300 км різко зросла в 2005 році і залишається стабільно високою.
Крім того, протягом останніх років кількість землетрусів на глибині до 10 км катастрофічно збільшилась. Якщо у 2004 році їх було 87, то в 2012 році вже зафіксовано 1648 таких випадків. Це зростання майже в 19 разів!
Така тенденція є дуже небезпечною, оскільки поверхневі землетруси приносять більше руйнувань порівняно з поштовхами тієї ж магнітуди на більшій глибині.
З 2005 року в Карпатському регіоні стали частішими рої землетрусів, тоді, як раніше, їх практично не спостерігалося.
Рій – це група землетрусів, які відбуваються протягом досить короткого періоду часу на обмеженій площі. У рою немає домінуючого  за магнітудою головного поштовху, але присутні два або більше землетруси з близькими магнітудами.
Наприклад, у 2015 році рій землетрусів був зафіксований за 35 км на південний схід від міста Хуст.
Важливо відзначити, що енергія, котра виділяється землетрусами в роях, протягом останніх 7 років стрімко зростає. Це відбувається за рахунок збільшення кількості подій в роях та їх магнітуди.
Де очікувати землетрусів?
На карті внизу показані території з підвищеною сейсмічною активністю в районі Карпатських гір з 1989 року до сьогодення.
Але це не означає, що на інших територіях жити безпечніше. Останніми роками ситуація з сейсмічною активністю на планеті така, що будь-який регіон, будь-яка країна вже знаходяться в зоні ризику. Відбувається активація тектонічних плит, які раніше не відносилися до активних сейсмічних зон.
Яскравим прикладом цього є нещодавній землетрус, який стався на сході Словаччини в районі Гуменне 9 жовтня 2023 року. Він був незвичайно високої магнітуди 5.0, якої ніколи раніше не фіксували в   регіоні. Відлуння цього землетрусу відчувалося на північному сході Угорщини, південному сході Польщі та у західних районах України. 
Чому зростає сейсмічна активність?
Вчені встановили, що кожні 12 тисяч  років наша планета проходить через низку кліматичних катастроф, у тому числі, і руйнівних частих землетрусів. 
Причиною геодинамічних, геофізичних та кліматичних змін є зовнішній космічний вплив. Це означає, що високоенергетичне випромінення впливає саме на ядро, насичує його додатковою енергією. Ця енергія переходить в теплову, температура та тиск в середині планети піднімаються, що  сприяє підйому рідкої магми дуже високих температур з  ядра мантії.  Це змушує розплавлену магму рухатися від ядра до поверхні. Проте найнебезпечніше те, що підйом магми викликає руйнівні землетруси та виверження вулканів. 
Ми вступаємо в епоху, коли землетруси будуть відбуватися не просто частіше, а  вони матимуть непередбачувано великі магнітуди та завдаватимуть значних руйнувань.
Підвищена сейсмічна активність в Карпатському регіоні є тривожним сигналом і частиною єдиного планетарного процесу, посилення якого в найближчі роки є неминучим.
Додаткову інформацію про катастрофічні зміни, які відбуваються на нашій планеті, ви можете отримати, переглянувши форуму ютуб “Глобальна криза. Вихід є”.  
2023-11-07_141401Протягом останніх десятиріч помітне  зростання сейсмічної активності у Карпатському регіоні. Це відповідає глобальним світовим тенденціям, пов’язаним з  глобальною зміною клімату та зростаючою активністю тектонічних процесів.
Кількість та сила землетрусів збільшується як у глибині, так і близько до поверхні Землі. Спостерігається тенденція до розширення географії сейсмічних подій та зростання їх сили.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 340
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Низько вклонімося хліборобу!

16.11.2023
Сьогодні, коли в Україні війна, коли щоденно свою кров проливають наші Герої, більшості із нас не до свят. Як кажуть, переможемо ворога – відсвяткуємо.
Але є в нашого народу свято, яке не маємо права ігнорувати за будь-яких обставин. Це – День працівників сільського господарства, яке за традицією відзначаємо у третю неділю листопада – тобто наступної неділі.
Праця селянина не менш важлива, аніж мужність і відвага воїна. Адже, образно кажучи, без хліба не буде Перемоги. Сьогодні трудівникам полів і ферм особливо важко. Сільське господарство у східних та південних областях майже знищене московитськими варварами, через що країна недобирає значну кількість зерна, овочів, молока і м’яса.
Непросто доводиться й нашим землякам. Адже багато сільських механізаторів, представників інших спеціальностей мобілізовано до армії, частина з них зазнали поранень і контузій, полягли смертю хоробрих  на полі бою. Даються взнаки аграріям економічні і фінансові труднощі, зростання вартості пального і мінеральних добрив тощо.
І все ж навіть у таких складних умовах сільгоспвиробники, в тому числі й Ковельщини, рук не опускають. Дякуючи їх невтомності, працьовитості, творчому пошуку ми маємо в достатку хліб і до хліба, почуваємося впевненіше і надійніше. Завдяки українському селу продовольством забезпечені ЗСУ, благодійна допомога безперервно надходить до війська. І продовольство у цій допомозі – на першому плані.
Ось чому за кілька днів, у неділю, всім нам варто низько до землі вклонитися хліборобу, подякувати за сумлінну працю, мужність і стійкість. Незалежно, де цей хлібороб трудиться – в колективному чи індивідуальному господарстві, у виробничій чи переробній галузі, він теж наближає Перемогу. Тож Божої благодаті і ласки Вам, працелюби, чиї руки пахнуть хлібом!
Микола ВЕЛЬМА.
селоСьогодні, коли в Україні війна, коли щоденно свою кров проливають наші Герої, більшості із нас не до свят. Як кажуть, переможемо ворога – відсвяткуємо.
Але є в нашого народу свято, яке не маємо права ігнорувати за будь-яких обставин. Це – День працівників сільського господарства, яке за традицією відзначаємо у третю неділю листопада – тобто наступної неділі.
Праця селянина не менш важлива, аніж мужність і відвага воїна. Адже, образно кажучи, без хліба не буде Перемоги. Сьогодні трудівникам полів і ферм особливо важко.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 133
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Полярне сяйво в Україні: КРАСА чи СМЕРТЕЛЬНА ЗАГРОЗА

16.11.2023
Ви, мабуть, чули, що глобальні катаклізми набирають сили з кожним днем. А останні події з кліматом змусили замислитися навіть тих, хто раніше сумнівався. Але яких знаків природи ми досі не помічаємо? І що таке “чорна мітка” для усього людства? Давайте розбиратися.
Найграндіозніше явище, яке людина може побачити із Землі, це, безперечно, полярне сяйво. Таке вражаюче природне явище виникає у результаті взаємодії сонячного вітру з магнітним полем Землі. Зазвичай полярне сяйво має зелений або фіолетовий колір, але зараз небо все частіше полум’яніє відтінками червоного. 
5 листопада 2023 року полярне сяйво можна було побачити й в Україні, що є нетиповим для цієї місцевості.  
Крім того, в різних регіонах планети фіксують ще одне незвичайне природне явище — СВІТЛОВІ СТОВБИ того ж ЧЕРВОНОГО КОЛЬОРУ.
Що таке ці світлові стовби? Це – силові лінії магнітного поля Землі, і вони настільки аномально змінені, що по цих силових лініях проходить космічне випромінювання, яке, взаємодіючи з молекулами повітря, фарбує ці світлові стовби в різноманітні кольори. Коли вони якраві, білі, сині – це сумно, що вони взагалі є, і що їх стає дедалі більше. 
Але те, що в такому явищі з’являються червоні відтінки,  означає, що кисень згорає, і все стає набагато серйозніше – виникають аномальні зони з нашим магнітним полем, оскільки вже навіть на силових лініях з’являються такі проблеми. Отже,  магнітне поле Землі слабшає, а це, в свою чергу, впливає на здоров’я та самопочуття людей. 
Зміна магнітного поля впливає не лише на психічний стан населення, але й на погіршення імунітету, зростання кількості онкологічних захворювань. Також у деяких людей спостерігається порушення сну, у той час, як в інших, навпаки, з’являється сонливість. Більше того, спостерігається збільшення агресії та насилля серед населення.  
Ця інформація змушує замислитися над тим, чи будемо ми й далі продовжувати захоплюватися красою полярного сяйва та світлових стовбів, чи почуємо сигнал тривоги, яким природа намагається нас попередити про катастрофу, що насувається? 
Зміна клімату – це комплексна міждисциплінарна проблема, яка охоплює соціальні, економічні та екологічні аспекти. Очевидно, що нам необхідно більш стійка модель взаємовідносин, яка здатна протистояти будь-яким критичним викликам, які трапляються в екологічних та в соціально-економічних системах. 
Про те, що насправді відбувається з кліматом і нашою планетою, можна побачити на форумі: “Глобальна криза. Вихід є.”
https://www.youtube.com/live/pS-I_ofUV8o? feature= share 
photo_5350293602066092163_yВи, мабуть, чули, що глобальні катаклізми набирають сили з кожним днем. А останні події з кліматом змусили замислитися навіть тих, хто раніше сумнівався. Але яких знаків природи ми досі не помічаємо? І що таке “чорна мітка” для усього людства? Давайте розбиратися.
Найграндіозніше явище, яке людина може побачити із Землі, це, безперечно, полярне сяйво.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 160
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

16.11.2023 Романюк Аліна Петрівна
17 листопада, п’ятниця
Схід Сонця – 07.15; захід – 16.10. 
Місяць – у Козерозі.
День студента в Україні.
Міжнародний день студентів.
Свт. Григорія, Неокесарійського.
18 листопада, субота
Схід Сонця – 07.17; захід – 16.09.
Місяць – у Водолії.
День сержанта ЗСУ.
Мчч. Платона, Романа, дияк.
19 листопада, неділя
Схід Сонця – 07.18; захід – 16.08.
Місяць – у Водолії.
День працівників сільського господарства. 
День працівників гідрометеорологічної служби.
Неділя 24 після П’ятд.
Мч. Варлаама. Прп. Олексія Карпаторуського.
20 листопада, понеділок
Схід Сонця – 07.20; захід – 16.07.
Місяць – у Рибах.
Всесвітній день дитини.
Передсвято Введення. Мчч. Анатолія, Йоана, Анни.
21 листопада, вівторок
Схід Сонця – 07.21; захід – 16.06.
Місяць – у Рибах.
День Гідності та Свободи.
Всесвітній день телебачення.
Введення в храм Пресвятої Богородиці.
22 листопада, середа
Схід Сонця – 07.23; захід – 16.05.
Місяць – в Овні.
Післясвято Введення. Блгв. Ярополка Володимирського.
23 листопада, четвер
Схід Сонця – 07.25; захід – 16.04.
Місяць – в Овні.
Блгв. Олександра Невського.
Місячні фази у листопаді
Зростаючий Місяць – до 26 листопада.
Повний Місяць – 27 листопада.
Спадаючий  Місяць – 28-30 листопада.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
 17 листопада, п’ятниця
Схід Сонця – 07.15; захід – 16.10. 
Місяць – у Козерозі.
День студента в Україні.
Міжнародний день студентів.
Свт. Григорія, Неокесарійського.
18 листопада, субота
Схід Сонця – 07.17; захід – 16.09.
Місяць – у Водолії.
День сержанта ЗСУ.
Мчч. Платона, Романа, дияк.
19 листопада, неділя
Схід Сонця – 07.18; захід – 16.08.
Місяць – у Водолії.
День працівників сільського господарства. 
День працівників гідрометеорологічної служби.
Неділя 24 після П’ятд.
Мч. Варлаама. Прп. Олексія Карпаторуського.
20 листопада, понеділок
Схід Сонця – 07.20; захід – 16.07.
Місяць – у Рибах.
Всесвітній день дитини.
Передсвято Введення. Мчч. Анатолія, Йоана, Анни.
21 листопада, вівторок
Схід Сонця – 07.21; захід – 16.06.
Місяць – у Рибах.
День Гідності та Свободи.
Всесвітній день телебачення.
Введення в храм Пресвятої Богородиці.
22 листопада, середа
Схід Сонця – 07.23; захід – 16.05.
Місяць – в Овні.
Післясвято Введення. Блгв. Ярополка Володимирського.
23 листопада, четвер
Схід Сонця – 07.25; захід – 16.04.
Місяць – в Овні.
Блгв. Олександра Невського.
Місячні фази у листопаді
Зростаючий Місяць – до 26 листопада.
Повний Місяць – 27 листопада.
Спадаючий  Місяць – 28-30 листопада.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
осінь17 листопада, п’ятниця
Схід Сонця – 07.15; захід – 16.10. 
Місяць – у Козерозі.
День студента в Україні.
Міжнародний день студентів.
Свт. Григорія, Неокесарійського.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 238
Читати далі

Четвер, 16 листопада 2023 року №47 (12897) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 20 по 26 листопада

16.11.2023
ОВЕН. Тиждень перенапружений, тож не вiдмовляйтеся вiд запропонованої допомоги. Постарайтеся не вступати в конфлiкти з колегами. 
ТЕЛЕЦЬ. Важливо зосередитися на службових справах, щоб досягти успiху. Скромнiсть – оптимальна лiнiя поведiнки. 
БЛИЗНЮКИ. На роботi очiкуються змiни, причому до кращого. Вам пiднiмуть зарплату i запропонують оптимальний графiк. 
РАК.  Не допускайте, щоб вами керували негативнi емоцiї. Тиждень вдалий в планi роботи, постарайтеся використати творчi здiбностi. 
ЛЕВ.  Уникайте диктаторських замашок i сприймайте спокiйно поради. Щоб економнiше витрачати сили i нерви, концентруйтеся на одному заавданні. 
ДIВА. Час рiшучих дiй. Ви випромiнюєте енергiю i бадьорiсть, тому  легко справитеся з труднощами. Можуть запропонувати цiкаву i перспективну роботу. 
ТЕРЕЗИ.  У четвер люди викликатимуть симпатiю, пiдтримуватимуть вас. Аби не опинитися в станi вичавленого лимона, постарайтеся дотримуватися фiлософських поглядiв на те, що вiдбувається.
СКОРПIОН.  Зростання на кар’єрних теренах продовжиться з потрiйною силою, а ще недавно ви не могли i подумати про такий значний фронт робiт. 
СТРIЛЕЦЬ. Вiдкриються новi можливостi i спокуси. Вiвторок вдалий для поїздок i знайомств. У п’ятницю будьте обережнiшими iз словами, можете дати нездiйсненнi обiцянки i опинитися в незручному становищі. 
КОЗЕРIГ. Вас чекає напружений тиждень. Розбираючись з проблемами, постарайтеся не вiдштовхнути потрiбних людей. 
ВОДОЛIЙ. Виникне реальний шанс здiйснити задуми. Єдиним ворогом, який може перешкодити, буде власна метушливiсть. Будьте послідовними і все вдасться. 
РИБИ. Можлива несподiвана змiна мiсця  проживання або роботи. Понедiлок – хороший день для спiлкування, для переговорiв з дiловими партнерами. У вiвторок корисна активнiсть i iнiцiатива. 
Підготував
Степан ЗОРЕПАД.
гороОВЕН. Тиждень перенапружений, тож не вiдмовляйтеся вiд запропонованої допомоги. Постарайтеся не вступати в конфлiкти з колегами. 
ТЕЛЕЦЬ. Важливо зосередитися на службових справах, щоб досягти успiху. Скромнiсть – оптимальна лiнiя поведiнки. 
БЛИЗНЮКИ. На роботi очiкуються змiни, причому до кращого. Вам пiднiмуть зарплату i запропонують оптимальний графiк. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 438
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025