Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 28—30 липня

28.07.2015
Погода в Ковелі  
28—30 липня

images (4)Погода в Ковелі  28—30 липня

Вівторок. Хмарно, можливий дощ. Температура: 23оС. Вітер західний помірно сильний.

В ніч на середу. Ясно. Температура: 17оС. Вітер південно-західний слабкий.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 649
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Жнива-2015

28.07.2015

скачанные файлы (2)Жнива-2015

В господарствах району  наближається до завершення обмолот озимого та ярого ріпаку із площі 2184 га (95% до посівної площі) – намолочено 6134 т, середня врожайність 28 ц/га. 
Найкраща врожайність цієї культури в СТзОВ “В. Прометей” – 35,8 ц/га; СтзОВ "Облапське" – 32,7 ц/га; СТзОВ “Ратнівський аграрій" – 32,4 ц/га.      
Озимий ячмінь обмолочено на площі 461 га (94%) –  намолочено1320 тонн середня врожайність 28,6 ц/га. Найвищі врожаї в СТзОВ "Облапське" – 40 ц/га, СТзОВ “Волинська аграрна компанія” – 40 ц/га, СТзОВ ім. Л. Українки – 28,6 ц/га. 
Приступили до обмолоту ярого ячменю СТзОВ "Зоря" та СТзОВ "Вежа". Середня врожайність становить 21,8 ц/га.            
Дощі заважають аграріям з повною потужністю вийти на пшеничну ниву. На сьогодні до обмолоту озимої пшениці приступили в СТзОВ "Дружба", СТзОВ "Україна", СТзОВ "Білинське", ф/г "Бурко" та інші. 
Середня врожайність складає 63,4 ц/га. Найвищий врожай в СТзОВ "В. Прометей" – 69,5 ц/га. У цьому господарстві уже обмолочено 38 відсотків площ.
Управління агропромислового 
розвитку РДА.

В господарствах району  наближається до завершення обмолот озимого та ярого ріпаку із площі 2184 га (95% до посівної площі) – намолочено 6134 т, середня врожайність 28 ц/га. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 732
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Дати відсіч вогню

28.07.2015

1Дати  відсіч  вогню!

Шановні волиняни! У суху спекотну погоду значно збільшується ризик виникнення пожеж в екосистемах та на хлібних масивах, головним чинником яких є людська необережність при поводженні з вогнем. Щоби захистити хліб та ліс від нищівної дії полум'я, кожен повинен дотримуватися правил пожежної безпеки, в жодному разі не спалювати стерню, не розводити багаття в лісах, на торф'яниках та поблизу полів, а також утриматись від паління чи користування відкритим вогнем у цих місцях. Нещодавні події на території Камінь-Каширського району засвідчили: нині, коли знову встановлюється спека, слід бути особливо обережними.
Перебуваючи на відпочинку за містом, господарюючи на присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Пам'ятайте: за самовільне випалювання сухої трави та стерні передбачено не тільки адміністративну, але й кримінальну відповідальність. 
Згідно зі ст. 245 Кримінального Кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом винні караються штрафом від 300 до 500-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. 
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. 
Пам'ятайте: причиною виникнення пожежі в лісі чи на торф'янику може бути навіть сірник, натомість, аби здолати "червоного півня", необхідні значні людські та матеріальні ресурси. 
Якщо Ви помітили пожежу, спробуйте загасити її підручними засобами: гілками дерев, піском чи водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки, – терміново телефонуйте в пожежно-рятувальну службу за номером 101! 
Закликаємо усіх волинян бути відповідальними: берегти довкілля, рідний край і його багатства!
 Володимир Гунчик,
голова облдержадміністрації, 
Володимир Грушовінчук,
начальник управління ДСНС області. 

Шановні волиняни! У суху спекотну погоду значно збільшується ризик виникнення пожеж в екосистемах та на хлібних масивах, головним чинником яких є людська необережність при поводженні з вогнем. Щоби захистити хліб та ліс від нищівної дії полум'я, кожен повинен дотримуватися правил пожежної безпеки, в жодному разі не спалювати стерню, не розводити багаття в лісах, на торф'яниках та поблизу полів, а також утриматись від паління чи користування відкритим вогнем у цих місцях. 

Володимир Гунчик, голова облдержадміністрації,

Володимир Грушовінчук, начальник управління ДСНС області. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 563
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Коротко про важливе

28.07.2015
Коротко 
про  важливе

images (3)Коротко про  важливе

Президент України Петро Порошенко наголошує на необхідності запроваджувати нові військові звання, які відповідають українським традиціям. Про це він заявив у Міністерстві оборони під час представлення нової форми ЗСУ.

 

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 543
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Медалі першості світу

28.07.2015
Медалі першості світу

спорт 02Медалі першості світу

26 липня у Монтемор-у-Велью (Португалія) завершився Чемпіонат світу серед юніорів та молоді до 23 років з веслування на байдарках і каное. Збірна команда України  посіла четверті місця як серед молоді до 23 років  (2 золоті медалі та 1 срібна), так і серед юніорів (1золота медаль, 3 срібні та 3 бронзові). 
Антоніна Гоголюк.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 516
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Волинське “коріння” Володимира Великого

28.07.2015 Семенюк Анатолій Володимирович

скачанные файлыВолинське “коріння” Володимира Великого

Відзначаючи тисячоліття з дня упокоєння Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, маємо говорити про його життя та народження.
Уважний читач газети уже ознайомився із сторінками життя князя Володимира та хрещення Руси-України ("Вісті Ковельщини" від 14 липня ц. р.). Стаття Дмитра Корнелюка виважена, патріотично-наукова і, як кажуть, на часі.
Нещодавно світ побачила книга професора Львівської політехніки Юрія Диби під заголовком "Батьківщина Святого Володимира", в якій висловлюється гіпотеза про волинське походження Володимира Великого. Це майже сенсаційне відкриття для нас архіважливе.
Російські історики дотримуються версії, що буцімто князь народився під Псковом, бо княгиня Ольга у 948 році взяла Малушу і подалася на Північ, звідки сама родом, і там народився малий Володимир, батьком якого був князь Святослав. Чомусь горе-біографи не беруть до уваги той факт, що Святослав народився 942 року, і у 948 році батьком бути не міг. Є й інші суперечливі версії.
Спотворення історії мало місце при царях російських, вождях комуністичних. Сьогодні В. Путін, одягнувши мантію історика, вперто трубить на весь світ, що Володимир "наш", як і "Крим наш". Тому маємо шукати свою історичну правду.
За науковою гіпотезою Юрія Диби, князь Володимир народився в селі Будятичі Іваничівського району. Ця новина, яку було повідомлено на одній з історико-краєзнавчих конференцій у Національному Східно-Європейському університеті імені Лесі Українки в Луцьку, змусила мене перечитати десятки історичних праць.
Глибокий аналіз прочитаного і зроблених мною висновків на шпальтах газети неможливий, тому — фрагментарно та основне.
Кожному історику і навіть учню відомі подвиги княгині Ольги та її перемоги над древлянами, особливо взяття неприступного замку Коростеня та жорстоку помсту за страту чоловіка князя Ігоря. Чули про Добриню і сестру Малушу, ключницю-рабиню при дворі Ольги.
Всі ці історії, часом казкові, вписуються в таке собі географічне коло з центром в Києві, у яке входять міста Коростень, Малин, Любеч, Новгород, Псков та інші.
Професор Диба сміливо "руйнує" рамки цього кола і знаходить історичні свідчення про те, що поблизу Володимира-Волинського у с. Будятичах знаходився родовий маєток князя древлянського "Мала" — батька Добрині та Малуші. Про це свідчать народні перекази, а місцеві краєзнавці встановили місце, де був палац.
Маєток знаходився на пограниччі древлянської землі з дулібами. Тут проходили торгові шляхи з Болгар до Києва. Більше того, один з останніх нащадків "Мала" священик Варлаам, подорожуючи по святих місцях, з Константинополя повертався через Чехію в "страну свою", тобто до рідних батьківських місць. Так свідчить літопис.
Читач справедливо зауважить: "А який стосунок маєтка "Мала"  до народження Володимира?".
Мусимо ще раз неупереджено поглянути на ті давні події, що відбувалися, і наблизитись до істини.
Після взяття Коростеня князь древлянський був відправлений "на заслання" в Любеч, а його діти Добриня та Малуша стали бранцями, згодом прислуговуючи при дворі княгині Ольги.
Цей "полон" тривав 7 чи 8 років. З великою ймовірністю можемо стверджувати, що ця неволя закінчилася, коли юному і хороброму Святославу приглянулася красуня "милостивиця" Малуша. Вона не була наложницею в числі тих багатьох простих рабинь, а бранкою князівського роду. Зважаючи на таку рівність, Святослав мав право і взяв собі за дружину любу Малку. Цей шлюб вирівнював князівські відносини. Саме цим пояснюється вояж княгині Ольги до Буга та Луги, де знаходився маєток князя "Мала".
У 962 році через хрещення Ольги і несприйняття цього акту Святославом виник конфлікт і небезпечне заворушення. З цих причин вагітна Малуша була відправлена в далекі Будятичі до своєї рідної мами. Зрештою, цього вимагала традиція — дитя доньки народжувалось і виколихувалося біля її матері.  Ми й сьогодні знаємо, що невістка віддає пріоритет не свекрусі, а своїй матері.
З високою ймовірністю можемо припустити, що Володимир народився саме в Будятичах, волинському гарному селі у 962 році.
Любов до Малуші (Мали) та довіру Святослава до родини тестя Мала ми прослідковуємо і пізніше.
Коли князь Святослав ділив свої володіння між синами, то в Новгород десятирічного Володимира відправив з дядьком Добринею. І не просто як опікуна-наставника малого, а як правителя землі Новгородської, тим самим зрівнявши його із синами своїми. Пізніше Володимир так само відповідав Добрині своєю довірою.
Вищесказане пояснює зацікавленість Володимира Великого містом Ладомиром і перетворення його на Володимир та будівництво історичних церков у Володимирі і Зимненському монастирі.
Літописні свідчення, назви поселень, билини, історичні праці науковців російських та українських Юрій Диба зв'язує в один "ланцюг". Як стверджував колишній радянський розвідник Віктор Суворов, коли про одну і ту ж подію свідчать два факти, то це — система, а якщо свідчень десятки, то це стає історичною правдою.
Історичне дослідження Юрія Диби — ще один промінчик світла, який через сірі хмари постсовєтської та російської неправди висвітлює правдиву українську історію — основу нашого сьогодення і майбуття.
Анатолій СЕМЕНЮК,
 краєзнавець, член НСКУ і НСЖУ.

Відзначаючи тисячоліття з дня упокоєння Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, маємо говорити про його життя та народження. Уважний читач газети уже ознайомився із сторінками життя князя Володимира та хрещення Руси-України ("Вісті Ковельщини" від 14 липня ц. р.). Стаття Дмитра Корнелюка виважена, патріотично-наукова і, як кажуть, на часі.

Анатолій СЕМЕНЮК.

Коментарів до новини: 2
Переглядів новини: 1388
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Юлія Тимошенко: "Батьківщина" не дозволить залишити на опалювальний сезон "драконівські" тарифи

28.07.2015
Юлія Тимошенко: "Батьківщина" 
не дозволить залишити на опалювальний сезон "драконівські" тарифи!"

images (1)Юлія Тимошенко: "Батьківщина" не дозволить залишити на опалювальний сезон "драконівські" тарифи!"

"Батьківщина" не дасть Уряду залишити на опалювальний період встановлені зараз "драконівські" тарифи на тепло і ціни на газ для людей", — про це заявила лідер партії  Юлія Тимошенко в ефірі програми "Подробиці тижня" на телеканалі "Інтер".

Володимир АНДРОСЮК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 517
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Заплющ очі — дивись серцем…

28.07.2015

imagesЗаплющ очі — дивись серцем…

"Знаєш, чому квіти завжди повертаються до Сонця? Тому, що квіти теж мають очі. Вони вірять, що світанок настане"…
Сучасне українське кіно, на жаль, рідко дарує своєму глядачеві хороший фільм. Але існують перлини, які дають надію на його відродження. "Поводир, або Квіти мають очі" — український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна. У головних ролях знялися Джамала, Джефф Баррелл, Станіслав Боклан, Антон Грін, Ірина Саніна, Олександр Кобзар, Андрій Білоус, Федір Стригун, Олег Примогенов. Варто зазначити, що в епізодах стрічки знімалися й такі відомі письменники, як Олександр Ірванець  та Сергій Жадан. Також одна з епізодичних ролей дісталася актору Волинського облмуздрамтеатру Мирославу Юзефовичу. До участі у фільмі було запрошено 60 людей з вадами зору, щоб реалістичніше передати образи кобзарів.
Олег Санін торкнувся у своєму кіно однієї з трагічних сторінок української історії. Фільм розповідає нам про події, що відбуваються на початку 1930-х років в Україні — індустріалізацію, колективізацію, голодомор та винищення проявів української культури — музики в образі кобзарства. 
Американський інженер Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздять до Харкова. Випадково до рук Шемрока потрапляють секретні документи про заплановані в Україні репресії, через що він гине. Син Майкла  стає свідком убивства батька, документи знаходяться серед його особистих речей. 
Проте Пітеру дивом вдається врятуватися завдяки Івану Кочерзі, сліпому бандуристу. Хлопчик стає поводирем сліпця і мандрує з ним Україною, переживаючи чимало драматичних моментів. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишається єдиним живим свідком тих трагічних подій.
В основі сюжету "Поводиря" лежить реальний факт 1930 року, коли в Харківському оперному театрі відбувся з'їзд народних співців Радянської України, куди з різних областей було звезено 337 делегатів. Основним завданням з'їзду було питання активного залучення народних співців до “соціалістичного будівництва”, відходу від виконавських традицій і визначення нових ідеологічних пріоритетів. 
Незрячих співців під приводом поїздки на з'їзд, що мав відбутися у Москві, повантажили до ешелону і підвезли до околиць ст. Козача Лопань. Пізно увечері вивели з вагонів до лісосмуги, де були заздалегідь вириті траншеї. Вишикувавши незрячих кобзарів і їхніх малолітніх поводирів в одну шеренгу, загін особливого відділу НКВС УРСР розпочав розстріл. Коли все було закінчено, тіла розстріляних закидали вапном і присипали землею. Музичні інструменти спалили поряд.
Фільм ніби й не сприймається цілісною розповіддю — мабуть, через часте переплітання загальної та особистої історій, однак у ньому є моменти, які спонукають перейнятися усім, що відбувається. Це дивовижна нагода для сучасного глядача зазирнути в очі минулому, відчути той болючий щем та ще раз переосмислити страшний сталінський період в історії України.
Картина вражає красою своєї локації. Адже фоном подій є живописні краєвиди міст України, а саме Харкова, Чернігова, Києва та Дубна. Особливо вразили Тараканівський форт (пам'ятка архітектури ХІХ ст.), де переховувалися та зустрічалися кобзарі, а також місце останньої сцени — кар'єр біля озера Базальтове в Костопільському районі.
Знятий фільм, на мою думку, на дуже високому рівні, адже до найменших дрібниць відтворює тодішню епоху. У стрічці все примушує повірити у те, що ви не в кінотеатрі, а ніби стежите за радянським світом 30-х років крізь "дірку" в часі. До речі, самі звичаї народних співців відтворили досить детально, у фільмі використовується навіть їх таємна "лебійська" мова. Візуальний ряд радує і створює дуже цікавий ефект — кольоровий фільм, який відчуваєш, як чорно-білий.
Фільм змістовний, хоча й наявні недоліки. Найперший — обмеження території України до простого дворика, в якому не можна пройти, не зустрівши свого ворога або переслідувача. Також автори  не намагалися перемонтувати серіал в кіно, на екрані явно видно кінець кожної  серії. Більш-менш уважний глядач зрозуміє — в цьому продукті їх чотири. Трапляється багато нерозбірливих фраз. А кобзарі, складається враження, володіють технікою єдиноборства не гірше за Брюса Лі. Чекала протягом фільму, коли ж заграє ніжна пісня Джамали "Чому квіти мають очі", котра є офіційним саундтреком трейлера. Але так і не дочекалася.
У цілому фільм досить захоплюючий та динамічний. Сюжет зацікавлює від початку та тримає в напрузі до самого кінця. Враження від перегляду залишаються надовго.  Любов, дружба, зрада, смерть, байдужість. Усе це є в "Поводирі". Словом, емоційно.
До слова, "Поводир" — унікальний фільм, адже його можуть дивитися незрячі. Стрічка супроводжується тифлокоментарем, який у спеціальних навушниках можуть почути люди з вадами зору.
Олександра ПАЛЬЧИНСЬКА,
студентка Тернопільського національного педагогічного університету імені 
Володимира Гнатюка.
Цікаві факти
n У сцені бійки між кобзарем працівниками НКВС грає бронзовий призер параолімпіади 2004 року, дзюдоїст Ігор Засядкович. Також одного з кобзарів зіграв незрячий радіожурналіст Володимир Носков.
n Для Станіслава Боклана та кількох кобзарів було замовлено в США спеціальні лінзи, в котрих актори нічого не бачили.
n Для зйомок спеціально збудували хату дружини кобзаря Івана Кочерги та замовляли для неї спеціальну стріху. Майстри постелили на будинок стару стріху з хати-музею Шевченка.
n Над стрічкою працювали 10 років.
n Щоб відтворити випуск радянського кіножурналу "Кінооко", присвячений першому радянському трактору, була використана раритетна кінокамера Parvo Debrie.
n Спеціально для зйомок відновили перший трактор Харківського тракторного заводу 1931 року випуску, який 50 років простояв на постаменті перед підприємством і був зданий на металобрухт. Також відновили паротяг та колію для нього.
n Режисер Олесь Санін сам є кобзарем.

"Знаєш, чому квіти завжди повертаються до Сонця? Тому, що квіти теж мають очі. Вони вірять, що світанок настане"… Сучасне українське кіно, на жаль, рідко дарує своєму глядачеві хороший фільм. Але існують перлини, які дають надію на його відродження. "Поводир, або Квіти мають очі" — український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна. 

Олександра ПАЛЬЧИНСЬКА.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1037
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Виконання міського бюджету за перше півріччя 2015 р.

28.07.2015

images (2)Виконання міського бюджету за перше півріччя 2015 р.

За підсумками роботи у першому півріччі 2015 року до бюджету міста Ковеля загалом від усіх джерел надійшло доходів в сумі 211891,0 тис. грн., рівень виконання плану на перше півріччя становить 108,6 відсотка. 
До загального фонду бюджету надійшло податків, зборів та інших платежів в сумі 62730,0 тис. грн., виконання планового показника забезпечено на 125,9 відсотка, додатково залучено коштів в сумі 12894,5 тис. грн. З Державного бюджету отримано базової дотації в сумі 3050,4 тис. грн., 100 відсотків до призначень на І півріччя. 
Цільових субвенцій надійшло в сумі 131682,8 тис. грн., 97,3 відсотка до затвердженого обсягу, з них освітньої субвенції — 33046,6 тис. грн. (100 відсотків), медичної субвенції — 37745,6 тис. грн. (99,9 відсотка).  Загалом приріст доходів бюджету до минулорічних відповідного періоду становить 46802,9 тис. грн. або 28,3 відсотка. Зокрема, власні надходження до загального фонду збільшились на 28683,3 тис. грн. або на 84,3 відсотка, у співставній базі — на 23461,8 тис. грн. (59,7 відсотка).
Рівень виконання доходів міського бюджету забезпечив фінансування бюджетних видатків на загальну суму 201420,5 тис. грн., в тому числі по загальному фонду бюджету на суму 174807,4 тис. грн. та по спеціальному фонду бюджету на 26613,2 тис. грн., і виконання до уточненого річного плану становить 49,5%, в тому числі по загальному фонду 48,5% та по спеціальному фонду 56,6%. 
В першому півріччі 2015 року здійснено видатків на 36605,5 тис.грн. більше, як за відповідний період 2014 року, в тому числі по загальному фонду бюджету на 25174,5 тис. грн. більше, а по спеціальному фонду бюджету на 11433,1 тис. грн. більше.
В звітному періоді забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ своєчасно і в повному розмірі. На виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери з нарахуванням спрямовано 77072,1 тис. грн., що становить 56,3% видатків загального фонду міського бюджету.
Вчасно і в повному обсязі проводяться розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, на що спрямовано 15216,7 тис. грн
Касові видатки на захищені статті витрат у звітному періоді становлять 164456,1 тис. грн.
Звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя 2015 року розміщено на офіційному сайті міської ради: http://www.kovelrada.gov.ua/.
Валентина РОМАНЧУК,
начальник фінансового управління міськвиконкому. 

За підсумками роботи у першому півріччі 2015 року до бюджету міста Ковеля загалом від усіх джерел надійшло доходів в сумі 211891,0 тис. грн., рівень виконання плану на перше півріччя становить 108,6 відсотка. 

Валентина РОМАНЧУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 635
Читати далі

Вівторок, 28 липня 2015 року № 53 (12382) / Повідомлення в номер / Військовий збір з учасників АТО не стягуватимуть

28.07.2015

images (5)Військовий збір з учасників АТО не стягуватимуть

Військовим збором не оподатковуватиметься грошове забезпечення безпосередніх учасників антитерористичної операції, — звертають увагу в Головному управлінні ДФС у Волинській області. 
З  9 липня 2015 року набув чинності Закон України від 18 червня 2015 року, №548-VIII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції". 
Відтак, у перехідних положеннях Податкового кодексу України відзначено, що тимчасово "на період проведення антитерористичної операції не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального звя’зку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України". 
Закон №548-VIII набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування ("Голос України" від 08.07.2015 р., №120), та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності. 
Прес-служба ГУ ДФС 
у Волинській області.

Військовим збором не оподатковуватиметься грошове забезпечення безпосередніх учасників антитерористичної операції, — звертають увагу в Головному управлінні ДФС у Волинській області. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 655
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025