Ковельському медичному коледжу-70
РОКИ СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА ВИЗНАННЯ
У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.
Ювілей – перехрестя минулого, теперішнього і майбутнього. Сьогоднішній вік коледжу – це 70 років з часу заснування, помножених на долю кожного, кому медична школа стала Alma mater.
Оскільки засіяна нива має заколоситися, а посаджене дерево дати плід, так і розпочата з Божого благословення сімдесят років тому попередниками справа підготовки медичних спеціалістів продовжується, бо має благородну мету і несе в собі найважливіше – турботу про Людину, збереження найціннішого, що вона має, – життя.
Природа не терпить застою, тому кожен, хто самовіддано виконав свою працю, сьогодні є частиною славетної історії медичної школи. І ми, нинішнє покоління, продовжуємо її.
Коледжу виповнюється 70. Багато це чи мало? З погляду історії – то лише мить, для навчального закладу – це пора розквіту, а з погляду людини – довгий відтинок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів самовіддано торували нелегкий шлях підготовки медичних працівників: це тисячі і тисячі лекцій, семінарів, екзаменів, це більше 10 тисяч випускників, які разом з дипломами отримали путівку в життя.
Протягом усіх цих років, і, особливо останнього десятиліття, утверджувався незаперечний авторитет закладу.
Нелегкими були часи становлення. Далекий 1946-ий. В країні розруха, голод. Проте мирне життя поступово налагоджується. І ось в місті — важлива подія: згідно з наказом Волинського облздороввідділу від 17 квітня 1946 року відкрито школу медичних сестер. Багато зусиль і здібностей довелось докласти першому директору К. П. Дідковському, щоб організувати навчальний процес.
У 1948 році відбувся перший випуск учнів школи. Дипломи про здобуття фаху отримали 35 випускниць. В 1952 році Ковельську школу медсестер було перейменовано у фельдшерську. З 1954-го – вона реорганізована в медичне училище.
У період із 1949 по 1963 роки навчальний заклад очолювали І. М. Андрєєва, А. С. Іванова, В. С. Гуменний, І. М. Ковінєв. Кожен із них доклав чимало зусиль та розуму для становлення і розвитку навчального закладу й медичної освіти на Ковельщині. Серед тих, хто 20 і більше років щедро примножував здобутки училища, були Г. О. Самарина, Г. С. Редькіна, Н. Г. Решетко, Г. Ф. Бондаренко, Г. Г. Вацак, О. К. Клінгер.
Впродовж 18-ти років працював директором училища Г.С. Макарчук, який свою роботу керівника закладу розпочав із поліпшення матеріально-технічної бази, удосконалення навчально-виховного процесу, добору та розстановки кадрів. Протягом всіх цих років він був мудрим наставником для своїх вихованців і незамінним порадником для колег.
Продовжувачем справи Григорія Сельвестровича стала Н. Ф. Петрук, яка постійно дбала про добрий морально-психологічний клімат в колективі, його стабільний розвиток.
З 1987 по 2009 рік очолювала заклад Н. А. Шнирьова. Наталія Анатоліївна вбачала залежність створення колективу майстрів педагогічної справи від особистого прикладу керівника, який повинен бути зразком педагогічної майстерності для своїх колег у навчанні й вихованні студентів.
l
Я очолюю заклад з березня 2010 року. Сьогодні в коледжі навчається 613 студентів. Підготовка здійснюється на базі 9 класів за спеціальностями: "Сестринська справа", "Лікувальна справа", "Фармація" та на базі 11 класів – "Акушерська справа". Функціонують на базі закладу і курси підвищення кваліфікації та спеціалізації медичних спеціалістів.
Гордість навчального закладу – педагогічний колектив. Показником високої працездатності його є той факт, що із 58 викладачів 21 – має вищу кваліфікаційну категорію, 11 – присвоєно педагогічне звання "викладач-методист", 5 – "старший викладач", 2 викладачі – кандидати медичних наук, 3 – здобувачі ступеня кандидата медичних наук.
Всіх їх об'єднують любов до своїх вихованців, високе почуття обов'язку, відданість справі, якій служать. Сьогодні коледж – це 6 навчальних корпусів, на базі яких функціонує 32 кабінети, 16 лабораторій, оснащених сучасним обладнанням, фантомами, предметами догляду за пацієнтами, мультимедіапроекторами, що використовуються студентами для відпрацювання практичних навичок.
Зусилля колективу спрямовані саме на підготовку не просто фахівця, який володіє вузькопрофесійними знаннями і навичками праці, а спеціаліста – діяча, соціально мобільну особистість, яка уміє працювати з людьми, може бути здібним організатором, не байдужим до громадського життя, здатна захистити власні інтереси, інтереси свого колективу.
Завдяки професійним діям викладачів клінічних дисциплін на заняттях не просто вивчають окремі предмети, а створюють різноманітні, наближені до життя виховні моменти, які спонукають студентів більш вмотивовано вивчати фахові дисципліни, а також дають можливість кожну тему, кожну хворобу вивчити біля ліжка хворого, щоб в майбутньому бути конкурентоспроможними на національному ринку праці.
Особливої уваги набуває метод використання презентації, яка, на думку викладачів, сприяє активізації аудіовізуального сприйняття, дозволяючи збільшити показник засвоєння матеріалу із 4-5% до 50%.
l
Плідно працюють, передаючи свій багатий життєвий досвід і знання студентам, ветерани праці. Вони вчили і вчать студентів жити за принципом: дорогу долає той, хто йде вперед.
Центром методичної роботи є методичний кабінет, вся робота якого спрямована на поліпшення та повноту методичного забезпечення навчального процесу, поглиблення професійної ерудиції викладацького складу, пошук нових прийомів і засобів навчання та використання на практиці новітніх технологій.
У коледжі створено телекомунікаційну мережу з виходом в Internet. Сьогодні в закладі функціонує комп'ютерний клас, укомплектований сучасними комп'ютерами. Всього їх – 49. Тільки протягом останніх років придбано 9 мультимедійних проекторів, 12 ноутбуків, 2 DVD, дві інтерактивні дошки. Створено і лігафонний клас на 15 робочих місць.
Складовою інформаційного забезпечення є і бібліотека із сучасною читальною залою. Створено Internet-клуб, в якому розміщено 5 комп'ютерів. Щороку передплачується 47 найменувань періодичних видань та 20 примірників з педагогіки.
Налагоджена співпраця з Львівським медуніверситетом ім. Д. Галицького. Підписано договір про створення навчально-науково-виробничого комплексу Буковинського державного медуніверситету "Ковельський медичний коледж". Організована співпраця між коледжем та Харківським фармацевтичним університетом, Варшавським медколеджем.
Студенти на заняттях гуртків (їх у коледжі 18) мають можливість поглиблено вивчати дисципліни, займатися творчою роботою, самостійно працювати над певною проблемою та брати участь у студентських конференціях.
Зокрема, наші вихованці були учасниками у наукових конференціях "Молодь України як стратегічний потенціал розбудови економіки". Там щоразу отримували дипломи І-ІІ ступеня. Також брали участь у Національному турі Міжнародного конкурсу проектів з енергоефективності "Енергія і середовище", в обласному заочному конкурсі учасників історико-географічної експедиції учнівської та студентської молоді "Історія міст і сіл Волині", де теж виборювали призові місця. Активно відгукнулись і на участь в конкурсі на тему: " Я пишаюсь тим, що я –українець".
Славою і гордістю закладу є студенти – переможці обласного та загальнонаціонального етапів Міжнародного конкурсу знавців ім. П. Яцика, призерами та дипломантами якого ставали вже 8 разів поспіль. Неодноразово отримували перемогу в мовно-літературному конкурсі ім. Т. Шевченка, обласних олімпіадах з математики та на Всеукраїнській – з інформатики і комп'ютерної техніки. Вже котрий рік поспіль студенти стають фіналістами обласного конкурсу "Кращий студент Волині".
l
Про рівень фахової підготовки свідчать щорічні результати ліцензійного незалежного тестування, де студенти підтверджують високий рівень знань; конкурс "Кращий за фахом" – студенти вже двічі ставали переможцями у Всеукраїнському конкурсі "Ескулап".
Головною стратегічною метою виховної роботи є виховання національно- свідомого громадянина України, висококваліфікованого, конкурентоспроможного спеціаліста – медика.
Свідченням того, що медичний коледж утримує лідируючі позиції серед інших медичних закладів не лише в області, а й в Україні, є численні нагороди і відзнаки: дипломи, подяки, грамоти і кубки, що стимулюють колектив до нових вершин.
Ми пишаємось, що саме у нас виросли прекрасні фахівці: Заслужені працівники охорони здоров'я, Відмінники охорони здоров'я СРСР, кандидати, професори медичних наук, головні лікарі і просто лікарі, завідуючі ФАПами, медичні сестри, акушери-люди, які чесно та самовіддано виконують свій професійний обов'язок, несучи відповідальність за зміцнення та охорону здоров'я людини. Тільки на рідній Ковельщині – більше тисячі випускників закладу.
Особливо приємно, що колишні випускники, закінчивши навчальні заклади, поверталися і повертаються протягом всієї історії існування училища працювати у свою альма–матер, щоб примножувати славу закладу.
Адже медицина – це не тільки наука, а й мистецтво. І наразі студенти коледжу опановують його. У них, майбутніх медиків, попереду немало відкриттів, та лише одне незмінне – любов до пацієнта. Наша мрія, щоб кожен випускник медичного коледжу з гордістю міг сказати: "Я – медик, я – українець, я – носій духовного інтелекту гордої, великої нації".
Свято 70-річчя – це свято, коли студент, випускник, викладач, працівник нашого колективу, кожна людина, яка серцем і душею, долею і своїми справами долучився до цього чудового навчального закладу, почуває себе членом однієї великої родини, ім'я якої – Ковельський медичний коледж.
Колектив коледжу має ще чимало цікавих задумів, далекосяжних планів, спрямованих на вдосконалення підготовки медичних кадрів. Є бажання працювати, є енергія дерзання і творення. А це, звичайно, головні складові успіху.
І сьогодні, вітаючи всіх зі святом, бажаю всім студентам добре вчитися, жити у мирі та злагоді зі світом та собою.
Адже ми щасливі, доки вчимося і передаємо наші знання та досвід!
Я вірю в людину, у красу її душі, думок і вчинків.
Вірю в наш навчальний заклад, захоплююся талановитими особистостями: студентами, викладачами, випускниками, які примножують славу коледжу. Адже історію творять люди, закохані в свою працю, свій край, державу.
Шлях, який пройшов наш коледж за 70 років, заслуговує на повагу. Це – живий літопис наполегливої, натхненної праці викладачів та студентів на шляху до визнання своєї ролі у суспільстві.
А секрет успіху такої життєдайної енергії, великого творчого потенціалу, наснаги та вміння педколективу – це й історичне минуле, і бурхливе сьогодення, і віра в майбутнє освіти України, що допомагають осмислити сенс життя.
Ігор ХОЛЕЙКО,
директор Ковельського
медичного коледжу.
НА ЗНІМКАХ: Ігор ХОЛЕЙКО; приміщення Ковельського медичного коледжу.
Фото з архіву коледжу.
(Докладніше читайте у номері газети за 14 квітня ц. р.).
У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.
Ювілей – перехрестя минулого, теперішнього і майбутнього. Сьогоднішній вік коледжу – це 70 років з часу заснування, помножених на долю кожного, кому медична школа стала Alma mater.
Ігор ХОЛЕЙКО,
директор Ковельського медичного коледжу.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1084