Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Україна перемогла

17.05.2016

4Україна  перемогла!

Можна по-різному ставитися до пісенного конкурсу "Євробачення". Бачити в ньому фестиваль кращих виконавців або просто ярмарок марнославства. Парад зірок першої величини або такий собі феєрверк музичних "приколів".
Однак цьогоріч "Євробачення" набрало особливих відтінків і нюансів. В умовах різкого загострення військово-політичної ситуації в Європі і особливо в Україні, проти якої Росія здійснила відверту агресію, задовго до конкурсу у Швеції здійнявся шквал емоцій і пристрастей. Російська пропаганда та прикуплені  Кремлем "віщуни" наполегливо переконували й своїх співвітчизників, і зарубіжних телеглядачів та радіослухачів, що перемога – за представником Росії Сергієм  Лазарєвим.  Інші варіанти просто не розглядалися й не бралися до уваги.
Українській співачці Джамалі в кращому випадку пророкували друге місце. Мовляв, і вокальні дані гірші, і пісня "1944" буде європейцям незрозумілою, і взагалі, якщо українське, то не варте особливої уваги.
Та не так сталося, як гадалося, кремлівським  тролям: Джамала, а, отже, й Україна переконливо перемогли в "Євробаченні-2016", в кінцевому підсумку виборовши  534 бали. Сергій Лазарєв став лише  третім, викликавши неприховані лють і роздратування у шовіністично налаштованих росіян та їх покровителів. Московське телебачення не приховує зневаги й ненависті до української  співачки, а соціальні мережі переповнені лайкою на адресу Джамали й України.
Та, як писав поет, "нехай божеволіють і конають  – нам своє робить". А зробила Джамала для утвердження авторитету України, можливо, більше, аніж деякі наші  урядовці і політики. І за це їй – честь і хвала, як і всім, хто "за кулісами" забезпечував тріумф співачки. Тим більше, що перемога на "Євробаченні-2016" глибоко символічна – у ніч напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій, від яких великою мірою постраждали кримські татари, яких, зокрема, презентувала Джамала.
Ініціатором репресій, як відомо, був Кремль та його  верховний вождь Сталін, якого нині в Росії знову возвели в ранг божества. Тому перемога України російським шовіністам – як серпом по одній частині тіла…
Що ж, будемо сподіватися, що приклад Джамали стане зразком для наслідування багатьом українцям, як і приклад героїчної Надії Савченко та усіх мужніх захисників держави на Сході країни.
Справді: доки такі люди у нас є, України слава не вмре, не загине!
Михайло КУЗЬМУК.

Можна по-різному ставитися до пісенного конкурсу "Євробачення". Бачити в ньому фестиваль кращих виконавців або просто ярмарок марнославства. Парад зірок першої величини або такий собі феєрверк музичних "приколів".

Михайло КУЗЬМУК.


Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 680
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Пам'яті жертв репресій

17.05.2016

dsc_0685Пам'яті  жертв  репресій

У  Ковелі біля меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору" 13 травня ц. р.  відбувся мітинг з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій. 
Представники влади міста і району в особі секретаря міської ради Віри Федосюк, голови райдержадміністрації Віктора Козака, голови райради Андрія Броїла, депутати міської і районної рад, учнівська молодь та духовенство зібрались біля пам'ятника, аби покласти квіти та помолитись за тих, хто боровся за свободу і незалежність України, хто став жертвою тоталітарного режиму. Присутні вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
До учасників мітингу звернулась  секретар міської ради Віра Федосюк. Вона зауважила, що сталінська верхівка боялася й ненавиділа кожен народ, підкорений нею. Найбільший страх вона відчувала перед Україною і тому бажала знищити наш дух. 
Починаючи з національної інтелігенції, репресії поширювалися на представників органів влади, внутрішніх справ, військовослужбовців, керівників підприємств, установ та організацій  – всіх, у кому тодішній режим вбачав загрозу своєму існуванню. Планомірно знищено державних та інтелектуальних лідерів народу, які були творцями і носіями ідей української державності. 
Смертельного удару було завдано по українському селянству, творчій еліті і духовенству.
Віра Іванівна наголосила, що драматичні події, які пережив і переживає український народ, доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра.  Розвитку України можливо досягти тільки на принципах демократії, верховенства права та рівності перед Законом.
Також слово мали голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, вчитель історії НВК "ЗОШ №11 – ліцей" Олена Возняк,  член Ковельської філії "Союзу Українок" Лідія Козуля, координатор ГО "Майдан Гідності" Ігор Верчук. 
Поминальну панахиду за жертвами тоталітаризму відслужив благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук.
У знак шани усім, хто постраждав від політичних репресій, учасники мітингу поклали квіти до меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв   більшовицького терору".
Відділ внутрішньої політики, 
організаційної роботи та зв'язків 
з громадськістю міськвиконкому.
На знімку: під час покладання квітів до меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору".
Фото з архіву відділу.

У  Ковелі біля меморіальної стели "Хрест пам'яті жертв більшовицького терору" 13 травня ц. р.  відбувся мітинг з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій. 

Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю міськвиконкому.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 688
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Погода / Погода в Ковелі 17 — 19 травня

17.05.2016
Погода в Ковелі 
17 — 19 травня

tulpanyПогода в Ковелі 17 — 19 травня

Вівторок. Мінлива хмарність, можливі дощ і гроза. Температура: 15оС.   Вітер західний помірний.

В ніч на середу.  Хмарно. Температура: 6оС.  Вітер західний помірний.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 845
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Як ефективно управляти своєю власністю в багатоквартирному будинку

17.05.2016

завантаженняЯк ефективно управляти своєю власністю в багатоквартирному будинку?

Відповідь на це запитання відповідно до чинного законодавства дає начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому 
Віталій Донець
Реалізація прав та виконання обов'язків співвласниками багатоквартирного будинку щодо утримання та управління власністю є актуальною для мешканців багатоквартирних будинків. Все більше їх приймають рішення від'єднатися від ЖЕКу та створити ОСББ у своєму будинку. Причини цього, безперечно, є об'єктивні: це і незадовільний стан під'їздів, горищ, покрівель, підвалів, інженерних мереж, прибудинкових територій, непрацюючі ліфти,  несвоєчасне проведення поточного або капітального ремонтів.
14 травня 2015 року Верховною Радою України  прийнято Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".  Новий Закон руйнує монополію ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг та перекладає повну відповідальність за утримання та управління будинком на його мешканців. 
Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків мають опікуватися не лише своїми оселями, а й сходами, ліфтами, дахом та подвір’ям. В Законі України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" з 1 липня вилучена норма щодо першого капітального ремонту в новостворених ОСББ за рахунок попереднього балансоутримувача, як це було раніше. Скасовано будь-які види дотацій з бюджету для надавача послуг на утримання житла та капітальний ремонт.
Згідно з нововведенням мешканці повинні до 1 липня 2016 року  визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком надалі. Статтями 7, 8, 9  Закону  "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" визначені права, обов'язки та відповідальність співвласників й  форми управління багатоквартирним будинком. У Законі чітко обумовлено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За їх рішенням усі або частина цих функцій можуть передаватися управителю, або всі функції – об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку.
Отже, є дві форми управління багатоквартирним будинком. Для їх реалізації необхідно:
1. Створити об'єднання співвласників та передати всі функції з управління керівним органам цього об'єднання. Така форма управління вже використовується з 2001 року.
 2. Провести збори співвласників та визначити управителя й передати йому усі або частину функцій з управління.
Крім того, законодавством чітко установлено терміни для визначення співвласниками форми управління.  У разі, якщо протягом одного року з дати набрання чинності цього Закону співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої він розташований.  
У такому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.
Таким чином, норми Закону стимулюють власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, які не створили ОСББ раніше, організуватися та прийняти рішення щодо форми управління будинком протягом року з дати набрання чинності Законом, а саме – до липня 2016 року.
Яку ж форму управління обрати? Міжнародний і наш вітчизняний досвід та практика показують, що ОСББ – це найкращий шлях для ефективного управління власністю у багатоквартирному будинку. І ось чому.
По-перше. Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – єдиний спосіб для власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку спільно володіти, користуватися, здійснювати управління будинком, а також утримувати свою власність у доброму стані. 
Cтатус ОСББ визначається Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". Згідно зі статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використання їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Тобто об'єднання, як юридична особа, має печатку, банківській рахунок, укладає цивільно-правові договори.
На відміну від будинків комунальної власності члени ОСББ самостійно визначають:
– кошторис утримання свого житла;
– розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління;
– формують штатний розклад (персональний склад) та заробітну плату;
 – мають право оптимального вибору виконавців житлово-комунальних послуг та набувають реального впливу на якість проведення робіт (дезінфекція та дератизація, поточний ремонт, обслуговування димовентканалів та внутрішньобудинкових інженерних мереж; на прибудинковій території: зрізка дерев чи кущів, видалення сухостійних дерев тощо).

Відповідь на це запитання відповідно до чинного законодавства дає начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому 

Віталій Донець

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 867
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Як виконується Програма економічного і соціального розвитку Ковеля?

17.05.2016
Як виконується Програма економічного 
і соціального розвитку Ковеля?

imagesЯк виконується Програма економічного і соціального розвитку Ковеля?

На черговому засіданні виконавчого комітету міської ради, яке відбулося 12 травня ц. р. під головуванням міського голови Олега Кіндера, було розглянуто близько тридцяти питань. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 6
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Залюблений у Ковель і ковельчан

17.05.2016

семенюк

Залюблений у Ковель і ковельчан

27 квітня 2016 року комісія виконкому міської ради з питань присвоєння звання "Почесний громадянин м. Ковеля", розглянувши клопотання Ковельської міськрайонної організації Національної спілки краєзнавців України та підтримку Волинської обласної громадської  ради національного і духовного відродження, первинної організації Національної спілки журналістів  України редакції газети "Вісті Ковельщини" та колективів управління освіти міста, Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ, ПТУ № 5 і церковних громад Свято-Благовіщенського собору УПЦ КП,  храму блаж. Миколая Чарнецького УГКЦ, прийняла рішення присвоїти поету, письменнику, журналісту, краєзнавцю, громадському діячу, очільнику міста двох скликань (1991-1998 р. р.) Анатолію Семенюку звання "Почесний громадянин м. Ковеля" та рекомендувати сесії міської ради підтримати дане рішення.

Дмитро КОРНЕЛЮК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 912
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Залюблений у Ковель і ковельчан

17.05.2016

семенюкЗалюблений у Ковель і ковельчан

l
Дії ковельського мера не завжди подобалися окремим очільникам тогочасної волинської влади. Та Анатолія Семенюка було не так просто зламати. Він розумів, що діє правильно, що на його боці –підтримка міської громади.
Більше того, у цьому бурхливому вирі подій Анатолію Семенюку вдавалось віднайти вільну хвилину для творчості.
– Повне занурення у проблеми міста й покликали мою душу до роздумів, осмислення таких людських почуттів, як любов, доброта, співчуття, щирість, – зізнається він.
На хвилі  душевних роздумів і переживань народжувались перші віршовані рядки. У 1995 році з'являється збірка поезій "Копай криницю у собі". Саме тоді, в кабінеті директора ЗОШ № 8, яким був автор цих рядків, він читав мені свої поезії. Мене тішило те, що поет-початківець  розумів відповідальність свого першого творчого кроку і йшов назустріч читачу, намагаючись почути його оцінку.
Через рік виходить збірка віршів "Золота підкова". Це – друга спроба поета художньо осмислити прожиті літа і набутий досвід, поділитися з читачами найсокровеннішими думками  й почуттями.
Інтерес до збірки посилюється тим, що у ній присутні пісенні тексти. Так, зокрема, "Пісня про Ковель"  стала своєрідним гімном нашого міста. До цих пір нас зачаровують  "Розцвітають вишні навесні", "Дзвони" (композитор Микола Герес), "Мамина алича" (композитор Марцинківський). А пісня "Зимовий сад" (композитор Аліна Луцкевич) на Всеукраїнському огляді-конкурсі "Пісня року-1998" стала переможницею".
"Золота  підкова" принесла Анатолію Семенюку визнання як поету не лише Волині, але й України. Тим більше, що  її видання було здійснене у доволі престижній серії "Бібліотека журналу "Дніпро".
В 1999 році побачила світ його третя поетична збірка, а в 2003 році – "Цілющий попіл". Ніжна, лірична душа поета озивається до нас молитвою:
Боже мій милий,
Дай мені сили
Відвести тривоги
З моєї дороги.
Дай в муках терпіння,
В роботі уміння,
Дай Духу Святого
Для мене живого.
Варто нагадати, що ці слова своєрідної молитви, покладені на музику, не раз  своєю задушевністю полонили ковельчан у виконанні Ірини Гончар (вона ж і композитор). Нині ця пісня звучить на сімейних святах, в християнських храмах.
Готуючи цю статтю до друку, я запитав Анатолія Семенюка, кому він адресує свої поезії?
– Я пишу для тих, хто читає більше мене, хто мудріший мене, хто добріший мене, хто любить сильніше мене і хто Богобоязкий, як і я, – так образно відповів поет.
l
Однак, сказати про Анатолія Володимировича тільки як про поета, пісняра – це нічого не сказати. Він талановитий і як прозаїк, і як публіцист, і як краєзнавець.
Понад 20 років вивчає історію рідного Ковеля і Ковельщини. Історико-краєзнавча тема в його творчості стала чи не головною. Він багато читає, працює в архівах, подорожує. З-під пера Анатолія  Семенюка вийшли книги "Ковель: минуле і сучасне", "Благодать Божа", "Легенди Ковеля", "В обіймах мистецтва", "Благовіщенська святиня – історична пам'ятка архітектури і духовності" (два видання), "Фотоальбом "Ковель" (два видання), який став "візитівкою" для гостей міста.
Однак, найфундаментальнішим доробком є книга "Ковель: шлях через віки", яка присвячена 700-річчю міста над Турією. Видання багато ілюстроване,  в кольоровому виконанні. А нещодавно вийшла у видавництві "Надстир'я" книга "Ковельщина: історія, слава і доля" (640 сторінок). Цей титанічний труд заслуговує на особливу подяку. 
А ще наш земляк написав кілька книг на релігійну тематику. Це, зокрема, "Паломництво до Цариці Миру", "Паломництво до Святої Землі", "Паломництво до Вічного міста". За роки творчої діяльності А. Семенюк видав 25 книг, написав та опублікував  сотні статей, нарисів, ліричних етюдів  в рідній йому газеті "Вісті Ковельщини" та десятки статей для наукових збірників.
Здавалося б, хтось інший вичерпав би свій творчий потенціал і фізичні сили. Та ні… Запас "міцності" – великий. У Анатолія Володимировича чимало нових планів і задумів. Знаходить він і час для спілкування з учнівською та студентською молоддю нашого міста. Бере участь у загальноміських заходах освітнього, культурного та патріотичного спрямування.
Анатолій Семенюк встигає всюди. Він і городник, і столяр, і муляр, і художник, і… архітектор. Його "дачний" будиночок нагадує музей-садибу.  Потрапивши на подвір'я, одразу відчуваєш, що ти – в "царстві" поліської природи. Чистота, квіти, тиша і спокій, якась невидима благодать віють звідусіль. Тут органічно поєднуються  композиції з каменя і дерева. Рукотворне озерце  прикрасив вітрячок, а довкола пильно стежать за гостями русалки і водяники.
Заходиш в будиночок, неначе в дім чарівника. Тут – різноманітні барельєфи, різьблені речі, вироби з лози і коріння. Навіть не віриться, що все це зроблено руками господаря.  Таки послав йому Бог неперевершений талант, світлий розум, золоті руки майстра і невгамовну вдачу! А ще він зібрав чималу колекцію старовинних речей поліського побуту – прялок, жорн, прасок і т. п.
Анатолій Володимирович – вірний друг і товариш. Мабуть, не знайдеться в Ковелі та районі людини, котра б його не знала.
Звичайно, у Анатолія Володимировича є опоненти і не все легко дається, але він вірний своїм принципам, переконанням. Про це свідчить сказане ним  самим:
Пройду і це, і все, що буде
 потім,
Пройду, не похиливши голови.
З вогня мого цілющий попіл
Впаде на тих, хто мене не любив!
Що ж, хочеться вірити, що Господь дасть йому багато здоров'я, примножить літа, збереже талант для  втілення у життя ще не однієї світлої мрії. А нам же варто цілими пригорщами черпати оте неповторне "любомудріє" з життєвого джерела його творчості! 
Дмитро КОРНЕЛЮК,
громадський діяч, 
голова Волинської
обласної громадської ради національного і духовного відродження.
Р. S.  Колектив редакції газети "Вісті Ковельщини", як було сказано вище, підтримує рішення комісії. Анатолій Семенюк заслуговує на присвоєння звання "Почесний громадянин м. Ковеля". А схиляє всіх нас до такої віри вагомий плід його праці на користь громади і мешканців нашого рідного міста. Така впевненість посилюється ще й відчуттям налаштованості багатьох мешканців Ковеля підтримати кандидатуру Анатолія Семенюка. Ми  переконані, що Анатолій Володимирович не осоромить  виявленої йому честі.
Присвоєння  такого звання буде яскравим підтвердженням того, що у Ковелі цінують активну громадянську позицію людини, котра послідовно відстоює інтереси незалежної Української держави, пропагує високі моральні і  духовні цінності, словом надихає наших земляків на боротьбу за торжество ідеалів  Майдану Гідності, героям якого він присвятив десятки своїх публікацій у пресі.

(ПРОДОВЖЕННЯ)

Дії ковельського мера не завжди подобалися окремим очільникам тогочасної волинської влади. Та Анатолія Семенюка було не так просто зламати. Він розумів, що діє правильно, що на його боці –підтримка міської громади...

 

Р. S.  Колектив редакції газети "Вісті Ковельщини", як було сказано вище, підтримує рішення комісії. Анатолій Семенюк заслуговує на присвоєння звання "Почесний громадянин м. Ковеля"...

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 990
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / Щоб лихо не повторилося ніколи

17.05.2016

дітиЩоб лихо не повторилося ніколи

Чимало тематичних заходів відбулося в нашому районі нещодавно. Багато із них  приурочені до 30-ої річниці з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Як повідомила в листі до редакції вчитель ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Тойкута Любов МАРЧУК, до їх проведення долучилися і вони, провівши виховний захід "Дзвони Чорнобиля" в місцевому будинку культури.
Присутні переглянули уривки з документальних фільмів, прослухали віршовані рядки та пісні про Чорнобильську трагедію. 
Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих. Оплесками та букетами квітів зустріли ліквідатора аварії на ЧАЕС, жителя с. Волі Володимира Шпилюка. Варто зазначити, що вдало була представлена презентація всіх односельчан- учасників ліквідації аварії у Чорнобилі. Серед них – Марія Гасіч, Михайло Шпилюк, Сергій Ілюшик, Володимир Лукашик, Володимир Горбань та Володимир Калитюк.
Участь в заході також взяв сільський голова Віталій Грицюк. 
За проведення цікавої й змістовної години автор цих рядків за посередництвом нашої газети висловлює  подяку вчителю школи Інні Грицюк, її вихованнцям – дев'ятикласникам,  директору будинку культури Валентині Ілюшик,   бібліотекарю Галині Ілюшик та вчителю Олексію Жалаю.
Вчитель української мови та літератури с. Брухович Галина ПЕТРУК теж повідомила нам про загальношкільний виховний захід, на який запросили ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Володимира Невірця. 
Участь в ньому взяли педагоги Наталія Крочук та Леся Яковлєва, ведучі Владислав Дячук і Богдана Трофімчук, вокальна група "Джерельце" презентувала глядачам пісні, а вірші прочитали Аліна Посполітак, Катерина Леонюк, Дарина Андросюк, Ольга Стасюк, Тетяна Коренга і Віталій Стоянович.
Хвилюючим було нещодавно і заняття в університеті ІІІ віку, що в Голобах. Про це детально в замітці до "Вістей Ковельщини" написала Валентина ОСТАПЧУК. З  нагоди 30-ої річниці від дня   Чорнобильської трагедії тут відбувся вечір-спомин, його учасники підготували книжкову виставку.
Спочатку бібліотекарі нагадали присутнім про жахіття техногенної катастрофи, а потім директор будинку культури Григорій Тарасовський продемонстрував фільм про Чорнобиль.
Рятівників-героїв України пом'янули хвилиною мовчання. Андрій Гладун та Віктор Максимчук поділились спогадами.  
Завершуємо огляд листів дописом Аркадія ЧАБАНЧУКА із с. Нового Мосира, який написав про те, що в місцевій школі відбулось навчання з надзвичайних ситуацій. До нього активно долучилися і вчителі, і учні. 
Своє коротеньке повідомлення автор завершив власними ліричними рядками:
Мир – найкраще 
з можливого.
Краще мир старенький, 
Ніж війна молоденька!
Краще в мирі жити,
Ніж в пеклі війни кипіти!
Там, де б'ють гармати, 
Жито нам не жати!
Підготувала 
Орися ФІЛІПЧУК.
НА ЗНІМКУ: під час тематичного заходу з нагоди Чорнобильської трагедії в  Бруховичах.
Фото з архіву 
місцевої школи.

Чимало тематичних заходів відбулося в нашому районі нещодавно. Багато із них  приурочені до 30-ої річниці з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Підготувала 

Орися ФІЛІПЧУК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 835
Читати далі

Вівторок, 17 травня 2016 року № 36 (12462) / Повідомлення в номер / На всі смаки

17.05.2016

527До Міжнародного дня музеїв

На всі смаки

Як відомо, у музеях зберігаються культурні та історичні цінності. Але у світі існує чимало нетрадиційних музеїв. Багато з них присвячені різноманітним продуктам.
Перший у світі музей хліба відкрито у 1955 році в Ульмі (Німеччина). Тут багато унікальних речей, зокрема — піч, ручний млин з Ієрихона (100 р. до н. е.), тертка для зерна, виготовлена 2000  років тому.  Загалом про хліб розповідають 8 тисяч експонатів, 2500 творів графіки і живопису.
Свою вдячність так званому “другому” хлібові — картоплі  виявили бельгійці й відкрили музей, де можна не лише оглянути численні сорти продукту, а й послухати маловідому музичну п'єсу Й. Баха, написану ним на честь картоплі.
Музей перцю створено в Угорщині, цукру — в Берліні, солі — у польському містечку Величка, музей сиру — в м. Ром (штат Нью-Йорк).
А неподалік італійського містечка Сан-Ремо знаходиться унікальний музей макаронів, ініціатором створення якого був фабрикант Вані Анезі, якому вдалося знайти документ, датований 1252 р., де згадується цей популярний серед італійців продукт харчування.
Чимало слави зажив музей рекордів Гіннеса в американському місті Сент-Луїс. У його кімнатах зберігаються фотографії, муляжі, кіноролики, які розповідають про найдивовижніше, скажімо, про спанієля з 18 цуценятами, про курку-рекордсменку, що знесла за рік 350 яєць. Експонуються фотографії чилійської жінки, яка за життя народила 55 дітей, кішки вагою 21кг, найвищої на Землі людини (2 м 72 см) та інше.
Музей оптики в німецькому місті  Ієна має понад 13 тисяч експонатів. Тут зберігається найбільша у світі колекція оправ до окулярів. 
Відень не без підстав називають суцільним музеєм. У стародавніх палацах колишніх монархів зібрано неоціненні скарби живопису, скульптури, скла, порцеляни… Музей цегли і кахлів у районі Пенциг відкрито 1978 року. Експозицію складають зразки будівельних матеріалів, які люди почали освоювати ще 6 тисяч років тому: цегла часів Римської імперії, епохи Ренесансу, готичні плитки з печатками монастирів.
Вікова соціальна нерівність різних прошарків населення позначилася  і на будівельних матеріалах. Так, право будувати з обпаленої цегли належало можновладцям, аристократам, монастирям. 
Майстри-будівельники, які мандрували з одного міста  в інше, застосовували цеглу довільних розмірів. Тому й полиці, де зберігаються зразки цегли з Афін і Риму, Парижа і Відня, нагадують стоси різноформатних книжок у бібліотечних фондах. 
Є у Відні музей цирку і клоунади, який започаткував журналіст Хайнц Зайтлер. З 1928 року збирав він усе, що стосувалося цирку, і подарував зібрання віденській общині. У музеї в засклених вітринах є костюми, розцяцьковані клоунські маски, кольорові афіші, стародавні документи, пов'язані з міжнародним розвитком цирку.
В Україні, у Львові, в центрі міста, у старовинному надзвичайної архітектури будинку розміщений музей аптечної справи і фармацевтики (на знімку).
Підготував Ігор Вижовець.

Як відомо, у музеях зберігаються культурні та історичні цінності. Але у світі існує чимало нетрадиційних музеїв. Багато з них присвячені різноманітним продуктам.

Підготував Ігор Вижовець.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 857
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025