Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / Ковельщина–Холмщина: п’ятнадцять років співпраці

26.07.2016

20160722_110410Ковельщина–Холмщина: п’ятнадцять  років  співпраці

Сьоме сесійне засідання Ковельської районної ради, яке відбулось, як і анонсувалось,  22 липня ц. р., мало дещо незвичний початок. Адже саме цього дня на Ковельщину прибули делегації Холмського повіту на чолі зі старостою Петром Денищуком та Замостьського повіту (староста Генріх Матей) Республіки Польща. 
Причина візиту гостей із сусідньої держави  – 15-та  річниця  підписання Угоди про міжнародну співпрацю у сферах соціально-економічного та культурно-освітнього співробітництва між Ковельським  районом  та Холмським повітом Республіки Польща і поновлення домовленостей міжнародного партнерства між двома народами.
Делегацію  з-за Бугу,  серед яких і депутати місцевих рад, як і годиться, за добрими українськими традиціями, зустріли   запашним хлібом на вишитих  українських рушниках. Депутатський корпус Ковельської районної ради, керівники територіальних громад, установ та організацій району   оплесками вітали  гостей. 
Прозвучали Гімни обох держав, а далі звучали промови керівників району, гостей, які мають безпосереднє відношення до міжнародної Угоди.
Голова Ковельської районної ради Адрій Броїло щиро привітав польських колег на ковельській землі та зазначив, що основним здобутком Угоди про співпрацю, підписаної  п'ятнадцять років тому,  є те що за цей час зміцнилася співпраця між Ковельщиною і Холмщиною і є надія, що надалі вона  буде ще більше розвиватися. 
Поляки були разом з українцями  і в щасливі, і в трагічні періоди нашої історії, і під час  Помаранчевої революції, і  Революції Гідності. Україна, в свою чергу, раділа за Польщу, коли вона стала членом Європейського Союзу.
"Хочу подякувати всім, хто працював над реалізацією Угоди. Ми працюємо всі разом заради народів наших держав. А таким дійством, яке відбувається сьогодні, підтверджуємо дружні стосунки між нашими країнами" – сказав голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак. 
Казімєж Стоцький, який нині обіймає посаду заступника директора центру зайнятості Люблінського воєводства, а на час підписання Угоди був старостою Холмського повіту, розповів про  початок співпраці, подякував за гарний досвід і втілення  в життя  заходів  підписаної  Угоди колишньому голові райдержадміністрації Віталію Карпюку та Антоніні Комісарук, яка в ті часи займала посаду заступника голови РДА. Обом цим людям пан Казімєж вручив медалі "За заслуги".
На урочистостях виступили представники Ковельщини, Холмського і Замостьського повітів.
А далі відбулася урочиста церемонія підписання міжнародної Угоди між Ковельською районною державною адміністрацією та керівництвом Холмського повіту Люблінського воєводства  про торговельно-економічне і культурне співробітництво. 
Окрім цього, були підписані документи про реалізацію партнерських угод між сільськими радами нашого краю та польськими гмінами.
У ході перебування польської делегації на Ковельщині гості відвідали Свято-Благовіщенський собор УПЦ, римо-католицький костел святої Анни, ознайомилися з роботою окремих виробничих підприємств району, Голобської територіальної громади, Люблинецької селищної та Зеленської сільської рад, Ковельського міськрайонного центру зайнятості, а також оглянули експозицію Колодяжненського літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки.
Виконавчий апарат 
Ковельської районної ради.
На знімках: під час урочистостей в центральній районній бібліотеці, присвячених 15-річчю підписання Угоди про співпрацю між Ковельським районом і Холмським повітом Республіки Польща.
Фото Аліни Романюк.

Сьоме сесійне засідання Ковельської районної ради, яке відбулось, як і анонсувалось,  22 липня ц. р., мало дещо незвичний початок. Адже саме цього дня на Ковельщину прибули делегації Холмського повіту на чолі зі старостою Петром Денищуком та Замостьського повіту (староста Генріх Матей) Республіки Польща. 

Виконавчий апарат Ковельської районної ради.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 744
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Погода / Погода в Ковелі 26–28 липня

26.07.2016
Погода в Ковелі 
26–28 липня

images (1)Погода в Ковелі 26–28 липня

Вівторок. Мінлива хмарність, можливі дощ, гроза.  Температура: 28оС.   Вітер південно-східний слабкий.

В ніч на середу.  Ясно. Температура: 19оС.  Вітер східний слабкий.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 664
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / Коротко про важливе

26.07.2016
Коротко 
про важливе

скачанные файлыКоротко про важливе

Внаслідок атаки Повітряно-космічних сил (ПКС) Росії на житлові поселення і лікарню у підконтрольному опозиції районі Етаріб на заході сирійської провінції Алеппо, загинули 10 осіб і десятки отримали поранення.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 554
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / Настав час громаді діяти, щоб зупинити подальше зубожіння народу

26.07.2016
Настав  час  громаді  діяти,
щоб зупинити подальше зубожіння народу

imagesНастав  час  громаді  діяти, щоб зупинити подальше зубожіння народу

Коли сьогодні слідкуєш за діями нашої «нової влади», то іноді грішним ділом думаєш, що вона нітрохи не ліпша від «старої», а в дечому навіть перевершує її за негативними наслідками своєї діяльності, чи точніше – бездіяльності. Судіть самі: заробітні плати і пенсії в країні фактично заморожені, промисловість і сільське господарство перебувають якщо не  у стадії стагнації, то аж ніяк не в стадії зростання. При цьому урядовці при потуранні народних депутатів постійно збільшують тарифи на комунальні послуги, бадьоро запевняючи, що надійний соціальний захист простого люду забезпечено. Мовляв, субсидії порятують всіх і кожного.

Микола ВЕЛЬМА.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 924
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / Хліб проситься в комору

26.07.2016

DSC05654Хліб проситься в комору

Важко жнивується цьогоріч на Волині. Часті дощі, а подекуди й град суттєво перешкоджають хліборобам у збиранні хлібів. І хоч багато з них вийшли в поле набагато раніше, ніж минулого року, вести роботи в темпі й при високій якості не завжди вдається.
Не виняток і Ковельщина, де погожі дні теж часто змінює негода. Однак жниварі рук не опускають, бо розуміють: не той хліб, що в  полі, а той, що в коморі.
Ось і нещодавно, коли ми побували у фермерському господарстві Віталія Кашика із села Волошок, небокрай часто затягали чорні хмари, які час від часу  посилали на землю щедрі краплі вологи.
– Важко доводиться нинішнього літа, – зізнається Віталій Леонтійович. – Дощі дошкуляють. Але, незважаючи ні на що, жнивуємо. Посіви озимого ячменю вже скосили й обмолотили.
– І яка урожайність? – цікавимось.
– В середньому з гектара центнерів сорок буде.
– А що ще слід зібрати?
– Пшеницю. Хай би тільки Бог погоду нормальну дав.
У своєму  "володінні" Віталій Кашик має 150 гектарів землі. Щоб дати лад посівним площам, треба багато й важко працювати. Допомагає син Вадим, який працює на комбайні разом із Миколою Семенюком. 
Хлопці трудяться завзято, дорожать кожною годиною літнього часу. Зараз допомагають в обмолоті хлібів ще й односельцям у Волошках і мешканцям Колодяжного.
Завзято жнивують і в інших сільськогосподарських і фермерських господарствах району. Станом на 25 липня ц. р. в сільгосппідприємствах  ранні зернові зібрані на площі понад 2000 гектарів, що становить 15,4 відсотки від збиральної площі. Краще інших ведуть ці роботи ТОВ “В. “Прометей”, СТзОВ ім. Лесі  Українки, СТзОВ “Ратнівський аграрій”, СТзОВ “Дружба”, ФГ “Фасти” та ін.
Будемо сподіватися, що труднощі негоди не перешкодять хліборобам успішно провести збиральну кампанію й одержати той намолот, на який вони сподіваються.
Тож Бог у поміч жниварям!
Володимир ПЕТРУК.
НА ЗНІМКУ: жнивні роботи у фермерському господарстві Віталія КАШИКА з Волошок.
Фото Сергія ДАНИЛЮКА.

Важко жнивується цьогоріч на Волині. Часті дощі, а подекуди й град суттєво перешкоджають хліборобам у збиранні хлібів. І хоч багато з них вийшли в поле набагато раніше, ніж минулого року, вести роботи в темпі й при високій якості не завжди вдається.

Володимир ПЕТРУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 858
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / Три виміри свідомості, або Чи стануть українці елітною нацією

26.07.2016
Три виміри свідомості, або Чи стануть українці
          елітною нацією?

maxresdefaultТри виміри свідомості, або Чи стануть українці елітною нацією?

Нещодавно один мій знайомий запитав: «Чому багато українців ходять у храми, підпорядковані Московському патріархату? Можливо, у молитвах старослов’янською мовою закладено щось сакральне, яке невидимим магнітом притягує вірних?».

Анатолій СЕМЕНЮК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 797
Читати далі

Вівторок, 26 липня 2016 року № 53 (12479) / Повідомлення в номер / У Ковелі встановлять пам’ятник «Борцям за волю України

26.07.2016

dsc_0027У  Ковелі  встановлять пам’ятник  «Борцям  за  волю  України»

У Ковелі встановлять пам’ятник «Борцям за волю України». Журі визначило кращу проектну пропозицію серед чотирьох запропонованих. 
Фахівці  з 20 травня до 30 червня мали можливість надіслати ескізи  на конкурс.  Усі вони були представлені анонімно. Автори зашифровані під шестизначними номерами. Це зробили для того, аби під час відбору забезпечити   об’єктивність.
На початку засідання  журі обрали голову. Ним став Микола Томчук, начальник управління містобудування та архітектури Волинської ОДА, член архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Волинської ОДА, начальник управління архітектури облдежадміністрації, а його заступником  – Ігор Прокопів, заступник Ковельського міського голови. 
До складу журі також увійшли: Віра Федосюк, секретар Ковельської міської ради, Віктор Бурчак, член Волинської організації спілки художників України, Володимир Затіраха, архітектор, Володимир Марчук, голова Волинської організації спілки художників України, Олександр Мінько, заступник голови правління ГО  «Національно-визвольний рух Ковельщини»,  Людмила Мурай,  начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради.
За умовами конкурсу, місце розташування монумента – біля кафе «Казка» на бульварі Лесі Українки, де у 1997 році було встановлено символічний камінь з написом, що на цьому місці буде встановлено пам’ятник «Борцям за волю і незалежність України». Виконавчим комітетом Ковельської міської ради 12 квітня 2007 року було прийнято рішення,  яким на це дано дозвіл.
Варто зазначити, що це уже третій конкурс. Два попередні не дали результату. Жодна із пропозицій не була схвалена.
На цей раз журі  одноголосно підтримало  ідею, яку запропонував   творчий колектив ПП «Кузня Росич» із селища Рокитне Київської області. 
На думку  Миколи Томчука, вона найбільше відповідає темі, яка була визначена в умовах конкурсу. Сама композиція  не буде перевантажувати територію.
Віктор Бурчак зауважив, що досить вдало обіграно благоустрій навколо пам’ятника. Це дозволить з часом внести доповнення, додати нові елементи.
Підсумовуючи, заступник міського голови Ігор Прокопів наголосив, що автору вдалось у досить витонченій формі показати силу і велич боротьби українців усіх часів за свої волю і незалежність, внести вкраплення сучасної епохи. 
Самі ж автори зазначають, що їх робота присвячена всім тим, хто відстоював і відстоює свободу й справедливість, демократичні ідеали українського суспільства, незалежність соборної Української держави, тим, хто поклав життя за світле майбутнє.
Кожен елемент композиції символічний, є нагадуванням про події, що пробудили нас до боротьби і народили справжню українську націю.
Меч, символіка якого сягає часів Київської Русі, уособлює силу й боротьбу за свободу й справедливість, каміння – це символ буття, єдності та мудрості предків, пронесеної крізь століття  до сьогодення.
Головний посил монумента – закарбувати в пам’яті та свідомості українців подвиг побратимів, що горою стали  на захист свободи, гідності й справедливості, нагадувати новим поколінням, що наше майбутнє ми творимо власноруч кожного дня, кожної миті, і лише від нас залежить, яким воно буде.
Основна частина пам’ятника ( висота 6 м) буде виготовлена з нержавіючої сталі. Постамент – бетон, обкладений гранітними плитами.
Відкриття пам’ятника у Ковелі заплановано на День Незалежності України.
На території, де постане монумент,  уже розпочато роботи з благоустрою.

У Ковелі встановлять пам’ятник «Борцям за волю України». Журі визначило кращу проектну пропозицію серед чотирьох запропонованих.

Підготовку  до  свята  розпочато

24 серпня головне державне свято – День Незалежності України.  У Ковелі до його відзначення розпочато підготовку  заздалегідь.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 967
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025