Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / "Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки

05.12.2016 Романюк Аліна Петрівна

1"Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!"

Я пишаюсь тобою, мій рідний
 народе, 
Бо заради Вкраїни, за гідність 
й свободу, 
Прості люди безстрашно 
пліч-о-пліч устали, 
Проти звірства і хамства влади
 повстали.
ОКсеня.
У понеділок  21 листопада на Ковельщині відзначили День Гідності та Свободи. З цієї нагоди у місті та районі відбулося чимало патріотичних заходів. Зокрема, ковельчани та гості міста зібрались у цей день біля пам'ятника Борцям за волю України на бульварі Лесі Українки. Там відбувся загальноміський літературно-мистецький захід "Ангели сьогодення"  та була відслужена панахида за загиблими захисниками України.
На площі перед пам'ятником, незважаючи на сильний вітер й прохолодну погоду, –  представники міської та районної влади, установ, підприємств, духовенства, політичних партій, громадських організацій, військові, волонтери, учасники АТО та інші.
Приємно, що серед присутніх – багато молоді, зокрема із числа добровольчого батальйону “Азов”, для кого ця сторінка в історії країни стала не лише трагічною. Адже саме в День Гідності та Свободи ми віддаємо данину пам'яті й шани усім,  хто восени 2004 року і в листопаді 2013-лютому 2014 років постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. А, як відомо, саме під час цих подій значною рушійною силою була українська молодь, студенти, школярі, які свідомо йшли на Майдан, виборюючи право на гідне майбутнє  в європейській державі. В їх руках були лише прапори України та Євросоюзу, а в очах –надія та віра у майбутнє.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Тож правду кажуть: "Шукаючи Європу, ми знайшли Україну". 
Влучно цю думку висловив в урочистому зверненні до присутніх Ковельський міський голова Олег Кіндер: "Ми продемонстрували усьому світові чудову самоорганізацію,  нестримне бажання жити у вільній країні. На жаль, на вівтар перемоги було покладене найцінніше – людські життя. Сьогодні ми схиляємо голови перед нашими Українськими Ангелами, нашою святою Небесною Сотнею, яка пішла у Вічність, загинула за правду, свободу, незалежність своєї держави. Вони помирали, але до останнього не здавались. Нам важко і досі в це повірити, змиритись із втратами,  але це – жорстока реальність". 
Також Олег Олексійович подякував усім ковельчанам, які були безпосередніми учасниками тих подій, проявили патріотизм, високу громадянську позицію, доклали чимало зусиль заради кращого завтрашнього своєї країни.
Під час загальноміського літературно-мистецького заходу "Ангели сьогодення", ведучою якого була Наталія Гончар, важко було стримати гіркі сльози, адже в пам'яті назавжди закарбувались ті страшні моменти на Майдані, які хтось бачив лише по телевізору, а хтось і сам був їх учасником. Бринять сльози й гордості та радості, коли згадуєш ті численні прояви мужності, патріотизму та згуртованості.
Про це у цікавій інсценізації "Що таке гідність?" говорили працівники Народного дому "Просвіта" Анастасія Рубець, Світлана Рябчук, Максим Тихончук і вихованці Ковельського медичного коледжу Мирослава Гурко та Михайло Шпак.
Ось деякі фрагменти:
– Я бачила  гідність в очах жінок, що відправляли своїх чоловіків у ніч на Майдан і плакали, бо відпускати страшно, а не відпустити ще страшніше.
– Я не бачив гідності в тих, хто, сидячи вдома, казав: "А, нічого не зміниться, все куплено, все прораховано, все вирішено за нас, навіщо витрачати сили?". 
– Я бачив гідність у волонтерах-медиках, що виносили поранених під кулями.  Але я не бачив гідності в тих представниках "правоохоронних" органів, котрі прицільно стріляли в Червоний Хрест.
– Я бачила гідність в очах хлопців, що без бронежилетів, у пластикових касках, прикриваючись самими тільки дерев'яними щитами, захищали барикади. Хто, ризикуючи, лягав на залізничну колію, щоб не пустити війська в Київ…
Не залишило байдужим і черствим нікого з присутніх і поетичне слово від  Софії Шевчук ("Молитва за Україну") й музичні твори "Ангели Майдану" та "Примиріться сини" у виконанні Володимира Михалевича й Анастасії Смаль.
Безперечно, вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО,  що віддали своє життя на майданах по всій країні та в зоні АТО. Їх присутні вшанували хвилиною мовчання, а за вічний спокій душ молилися під час панахиди, яку відслужив отець Ростислав  разом з духовенством УПЦ КП.
Завершився захід спільним виконанням Державного гімну України.
Пам'ять полеглих патріотів України вшанували цього дня й покладанням квітів до пам'ятника Борцям за волю України на бульварі Лесі Українки та до стели загиблих земляків – учасників АТО, що на Меморіалі Слави.
Аліна Романюк.
На знімках: під час заходів, приурочених до Дня Гідності та Свободи, у Ковелі. 
Фото автора.

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе, 

Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу, 

Прості люди безстрашно пліч-о-пліч устали, 

Проти звірства і хамства влади повстали.

ОКсеня.

На Ковельщині відзначили День Гідності та Свободи. З цієї нагоди у місті та районі відбулося чимало патріотичних заходів. Зокрема, ковельчани та гості міста зібрались у цей день біля пам'ятника Борцям за волю України на бульварі Лесі Українки. Там відбувся загальноміський літературно-мистецький захід "Ангели сьогодення"  та була відслужена панахида за загиблими захисниками України. 

Аліна Романюк.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 867
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Пісня пісень школи мистецтв

05.12.2016

Изображение 133Пісня пісень школи мистецтв

60-літній ювілей школи мистецтв. Цього дня чекали батьки, поціновувачі музичного мистецтва, а вчителі та учні невтомно готувалися до свята. Культосвітній заклад має неабиякий авторитет на Волині. Серед 37 творчих закладів області школа є базовою для проведення науково-практичних семінарів та інших заходів.
І ось день ювілею настав. Глядацький зал міського Народного дому "Просвіта" переповнений. Привітати винуватців свята прибули гості із Луцька, Маневич, очільники органів влади міста та району і, звичайно, щирі друзі школи.
В числі високоповажних гостей —  Віктор Козак, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради, Ігор Прокопів, заступник міського голови, Марія Назаревич, начальник управління культури облдержадміністрації, Ярослав Корнелюк, голова обласної профспілки працівників культури, Василь Панасюк, директор Волинського державного училища культури і мистецтва ім. Стравінського,  Віталій Клімчук, заступник директора науково- медичного центру, Вікторія Савлук та Тетяна Матяшук, начальники відділів культури міста та району і багато багато інших.
Програма урочистостей позначена професійним, творчим підходом. Привітання чергувалися із музично-пісенними номерами ансамблів, оркестрів, гуртів, солістів.
Високі фаховість, майстерність і душа виконавців викликали шалені оплески залу та схвальні, емоційні вигуки: "Браво!".
Ще одна "родзинка" творчого дійства — ведучою при оголошенні номерів і виступаючих гостей озвучувалися славні сторінки історії школи мистецтв. Згадали й тих, хто відійшов у Вічність, — палахкотять свічі вічним вогнем пам'яті.
Особливо душевно зустрічали глядачі виступи колишніх учнів, які сьогодні стали відомими музикантами. Є чим гордитися викладачам школи! Тих, хто не зміг приїхати, тому що перебувають за кордоном  або далеко за межами міста, глядачі бачили на моніторі в живому русі з музикою.
Чотири години без перерви в шаленому темпі. Ви запитаєте — втомилися? Аж ніяк!
Ніхто не покидав зал. Всі чекали чогось незвичайного, і воно щоразу було в нових номерах, у нових творчих даруваннях, засвідчуючи, що криниця талантів Ковельщини невичерпна. Лунали подяки Людмилі Кобченко, директору школи останніх років, і напутні щирі й дружні настанови Андрію Мигулі, теперішньому керівнику закладу.
l
Цікавою сторінкою творчого вечора стала презентація книги "Зустріч з прекрасним" (автор — Анатолій Семенюк, відомий громадський діяч, краєзнавець та член Національної спілки журналістів України).
У своєму виступі він розказав, що у виданні йдеться про становлення закладу, видатних особистостей, Народних артистів та Заслужених працівників культури України, які навчалися або працювали у школі мистецтв. В книзі присутні спогади ветеранів та інформація із місцевих та регіональних газет про здобутки школи, переможців фестивалів і різноманітних конкурсів.
 В книзі — багато світлин, які теж засвідчують славну історію школи. Збірник історико-краєзнавчих нарисів буде корисним для учнів школи, студентів, вчителів та всіх, хто шанує творчість і цікавиться школою мистецтв.
Книгу готували, писали і друкували в надзвичайно стислий термін. Попри всі складнощі, великий обсяг  практичної роботи, вона вийшла до свята і стала цінним подарунком для творчих душею людей.
Андрій Мигуля щиросердечно подякував за роботу автору Анатолію Семенюку та директору міської друкарні Ірині Борейко.
Подяки лунали і на адресу спонсорів, благодійників, які робили все, щоб свято відбулося на високому рівні.
Як і годиться, кращим із кращих вручено Почесні грамоти та подяки від обласного управління культури, дарунки від міської влади (оргтехніка) та нагороди від інших структур культури обласного, міського та районного значення.
Було багато квітів, які символізували розквіт школи мистецтв.
Наш кор.
НА ЗНІМКАХ: під ч ас ювілею.  
Р. S. На ювілейному святі було озвучено текст пісні на слова Анатолія Семенюка, муз. Миколи Гереса "Пісня про школу". Цей дарунок, присвячений школі мистецтв, вміщуємо як додаток до цього репортажу.
Пісня про школу

60-літній ювілей школи мистецтв. Цього дня чекали батьки, поціновувачі музичного мистецтва, а вчителі та учні невтомно готувалися до свята. Культосвітній заклад має неабиякий авторитет на Волині. Серед 37 творчих закладів області школа є базовою для проведення науково-практичних семінарів та інших заходів.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1125
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Ножем у серце

05.12.2016 Зінчук Вікторія Петрівна

жінка вбилаНожем  у  серце

Ой, як багато лиха тягне на своєму хвості "зелений змій"! Скільки бід та неприємностей могли б оминути оселі окремих наших земляків, якби не надмірна їхня любов до оковитої. В п'яному чаду дехто з них готовий на будь-що – від кулачних сімейних "розбірок" до убивства близької людини. 
Наприкінці липня цього року трагічний випадок шокував мешканців Ковельщини: у стані алкогольного сп'яніння в с. Кричевичах 19-річна місцева жителька одним ударом ножа вбила свого 31-річного співмешканця. За даним фактом була порушена кримінальна справа.
…Те, що Ганна не ладила з Віктором, з яким зустрічалася вже майже рік, ні для кого з односельчан не було секретом. А все через те, що, на переконання її співмешканця, вона замість того, щоб знайти пристойну роботу чи хоча б підходяще для себе заняття, шукала щастя на дні чарки. Він же, натомість, заздрив своїм землякам, які в його віці давно сімейні, діти у школу ходять. А він у свої тридцять й досі холостякує, ще й мусить терпіти п'яні "вибрики" своєї обраниці, яка тільки й думає, де б то похмелитися. За це, бувало, від нього кохана отримувала доброї прочуханки. Вже й бачити її не бажав, й розходились не раз, а вона знову до нього поверталася… 
Того нещасливого дня Ганна зібралася у ліс по ягоди. Добряче находившись, вирішила "зняти" втому звичним способом – "збадьоритися" ста грамами. Назбиравши ягід, разом з родичами випили по чарчині, та й розійшлися по своїх кутках.
Діставшись додому, Ганна взялась готувати вечерю. Аж тут нагодився Віктор, котрий, помітивши, що його "друга половинка" знову "веселенька", як завжди, почав їй докучати своїми докорами. Мовляв, крім випивки, вона ні про що не думає. Врешті-решт словесна сварка закінчилась бійкою. Ще й, як на те, нікого з рідних Віктора того фатального вечора не було вдома.
Будучи сам напідпитку, Віктор не стримував емоцій, почав бити Ганну, яка стояла біля столу, нарізаючи овочі. Остання повернулася до нього і, не чекаючи наступного стусана, з усієї сили вдарила чоловіка в груди ножем, яким нарізала.  
Зрозумівши, що накоїла, перелякана жінка намагалась врятувати чоловіка, роблячи штучне дихання, однак, зрозумівши, що вже нічим не зарадить, запанікувала і стала кликати на допомогу. Мати Ганни, яка саме нагодилася, хутчій побігла за батьком вбитого, котрий, заставши цю страшну картину, покликав інших своїх синів та сусідів. Невдовзі приїхали поліція та "швидка", однак лікарям залишалося лише констатувати смерть потерпілого.
За словами свідків, опанувавши себе, жінка з хати побігла в сарай. В руках тримала закривавлений ніж, який у неї відразу відібрали.  
Як встановили правоохоронці, між співмешканцями часто траплялися сварки. Той вечір теж не став винятком і, на жаль, закінчився трагедією. На місці події, за словами свідків, жінка плакала, казала, що Віктор сам наштрикнувся на ніж, але згідно з висновком судово-медичної експертизи  виявилось, що удар був завданий з достатньо великою силою, що й призвело до смерті чоловіка. 
Загалом у селі Ганну характеризують негативно: мовляв, жінка зловживає алкоголем, не хоче працювати. 
Сама ж підозрювана стверджує, що зовсім не бажала заподіяти Віктору смерті, все сталося по-безглуздому, геть несподівано для неї самої. 
Опинившись на лаві підсудних, Ганна визнала свою вину та розкаялась у скоєному. Виносячи вердикт, суд врахував те, що обвинувачена вперше притягується до кримінальної відповідальності, є особою молодого віку, вчинила злочин під впливом неправомірної поведінки потерпілого. Отож, суд визнав жінку винною в умисному вбивстві (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України) і призначив їй покарання у виді 7 років та 6 місяців позбавлення волі.
Олег Василюк,  
суддя Ковельського 
міськрайонного суду.
Вікторія ЗІНЧУК.

Ой, як багато лиха тягне на своєму хвості "зелений змій"! Скільки бід та неприємностей могли б оминути оселі окремих наших земляків, якби не надмірна їхня любов до оковитої. В п'яному чаду дехто з них готовий на будь-що – від кулачних сімейних "розбірок" до убивства близької людини. 

Олег ВАСИЛЮК, суддя Ковельського міськрайонного суду.

Вікторія ЗІНЧУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 799
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Свято газети у Заріччі

05.12.2016 Мороз Оксана Леонідівна

_DSC7873

Свято  газети  
у  Заріччі

Свято  газети  у  Заріччі

Минулого четверга працівники редакції нашої газети провели День передплатника  у відділенні поштового зв'язку села Заріччя. Тут вже вкотре журналістів зустрічали листоноші Валентина Богданович, Наталія Саварин та начальниця Євгенія Ващук, яка тимчасово заміняла свою попередницю Ганну Попіку.

Оксана МОРОЗ.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 601
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

05.12.2016 Романюк Аліна Петрівна
Від  четверга 
до  четверга

repphoto_3081_6395Від  четверга до  четверга

25 листопада - 1 грудня

У прикмети вір, але й перевір

Зірки яскраві – на мороз, тьмяні – на відлигу.

Підготувала Аліна Бондар.


Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 635
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Ковельські таланти підкорюють великі сцени

05.12.2016

Dc2pNqlbA1kКовельські таланти підкорюють великі сцени

Ковель здавна славиться своїми талантами, і знову яскраві ковельські зірочки засяяли на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Гармонія душі", що проходив у місті Києві.
Учасники студії естрадного співу "Зорепад", що діє при КЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів НВК№13-колегіум прикладають чимало зусиль до того, аби гідно представити рідне місто. 
Високий рівень виконавської майстерності, оригінальність постановок, сучасний репертуар та активна діяльність творчої родини студії "Зорепад" не лишила байдужими членів журі, саме тому їм вдалося здобути декілька перемог на фестивалі-конкурсі "Гармонія душі".
Дипломантами конкурсу стали Мар'яна Смаль, Анастасія Суглобова та Яна Оксентюк, лауреатом ІІІ премії — Олена Романюк, лауреатом ІІ премії стала Анастасія Смаль. Незважаючи на велику конкуренцію вдалося вибороти дві І премії у різних вікових категоріях Дарії Лукашук та Вікторії Тітчук. Кожна з учасниць повернувся у рідне місто з перемогами і натхненням на нові звершення та здобутки. Солісти були нагороджені сертифікатами на запис в Київській професійній студії звукозапису та сертифікатом на 500 євро для участі на фестивалі у Болгарії.
Учасники  завдячують перемогою своєму керівнику Руслані Шацькій, адже завдяки її майстерності та професіоналізму з кожним днем солісти студії "Зорепад"здобувають все вищих висот.
Анастасія РУБЕЦЬ.

Ковель здавна славиться своїми талантами, і знову яскраві ковельські зірочки засяяли на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Гармонія душі", що проходив у місті Києві. Учасники студії естрадного співу "Зорепад", що діє при КЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів НВК№13-колегіум прикладають чимало зусиль до того, аби гідно представити рідне місто. 

Анастасія РУБЕЦЬ.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 492
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Свіжий погляд молодих митців

05.12.2016

dsc_0946

Свіжий погляд молодих митців

У культурно-просвітницькому центрі діє фотовиставка "Ковель, яким ми його бачимо". Її представляє креативна група "Art Famili", яка була створена рік тому. В ній об'єднались молоді фотографи, дизайнери, ілюстратори — Олексій Тарасюк, Катерина Чехова, Денис Михалевич, Дарія Зотова.
Роботи — неординарні, вони спонукають до  філософських роздумів, додають настрою, оптимізму, гордості за своє рідне місто, за молодь, яка зуміла його показати так  стильно, по-новому.
На фото можна “зустріти” і нову набережну, вулиці Ковеля, його духовні святині, цікаві будівлі, перетнутись з його мешканцями. Перед нами постає місто у різні пори доби та року. 
Під час відкриття Олексій Тарасюк звернув увагу присуніх, що експозиція поділена на чотири зони. Перша — фото Ковеля, те, що відбувається впродовж дня, та особистий його проект "Старе-нове місто", графіка Дарії Зотової.
Друга частина — це стіна Катерини Чехової, те, що вловив її фотооб'єктив.
Третя — це лише три  фотографії, до речі — портрети, які зроблені два-три роки тому, але для всіх учасників вони особливі, які і досі здатні додавати позитивних емоцій та відчуттів.
Завершальна частина  — вечір, захід Сонця, ніч Ковеля у різних варіаціях, доповнена знову ж таки графікою Дарії.
Більшість учасників групи — студенти Київських вузів, колишні  вихованці художньої школи імені Андроника Лазарчука. 
Тож з дебютом молодих митців прийшла привітати директор навчального закладу Олена Цьомик. 
Усі, хто був на відкритті виставки, мали можливість переглянути фільм про Ковель, створений Денисом Михалевичем. Відеоробота, виконана у стилі промо-ролика,  зачарувала присутніх, вона вийшла напрочуд вдалою. 
Сказане особливо потішило присутню на відкритті — секретаря міської ради Віру Федосюк.
Віра Іванівна подякувала учасникам "Art Famili" за їх небайдужість,  позитивний настрій та любов до рідного міста.
Запрошуємо усіх ковельчан подивитись на своє рідне міста очима молоді,  завітавши на виставку, яка діятиме впродовж місяця.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.

У культурно-просвітницькому центрі діє фотовиставка "Ковель, яким ми його бачимо". Її представляє креативна група "Art Famili", яка була створена рік тому. В ній об'єднались молоді фотографи, дизайнери, ілюстратори — Олексій Тарасюк, Катерина Чехова, Денис Михалевич, Дарія Зотова.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 478
Читати далі

Четвер, 24 листопада 2016 року № 88 (12514) / Повідомлення в номер / Мрії збуваються з "Тільки разом

05.12.2016
Мрії збуваються  з "Тільки разом"

image-0-02-01-cb9dad43c004ead22f02418699fca0bb54898d090c0c8d673dd156b983eeef27-VМрії збуваються  з "Тільки разом"

Цієї осені, за сприяння Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом"   діти з особливими освітніми потребами ЗОШ № 8 І-ІІІ ст. м. Ковеля, а саме: Вакульський Олександр, Максим Сахарук, Анна Федчишина та Олег Гелетуха разом зі своїми мамами здійснили одну зі своїх мрій  —  побачили красу гірської природи Карпат та відпочили в оздоровчому таборі Буковель (на знімках). 
Людмила Сахарук.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 627
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025