Олег Кіндер відповідає на запитання ковельчан
Як ми уже повідомляли, 28 лютого ц. р., у Палаці учнівської молоді імені Івана Франка відбувся звіт міського голови Олега Кіндера перед територіальною громадою про роботу за 2019 рік.
Наприкінці свого виступу міський голова щиро подякував громаді за підтримку і розуміння, дав розгорнуті відповіді на поставлені запитання, що надходили в усній та письмовій формах. Ось деякі з них.
l
Віктор Шевчук:
— Пане голово, біля Палацу учнівської молоді уже є фонтан. Навіщо будувати новий?
— За моїм дорученням проведено дослідження цього об’єкта. Щоб фонтан нормально функціонував, його потрібно реконструювати відповідно до сучасних вимог. Усе насосне обладнання тут застаріле, адже було встановлено ще у 70-их роках минулого століття. Сьогодні воно є неефективним через потужні двигуни. В зв’язку з цим ми щоденно марно затрачаємо близько 4 кубів води. Тому фонтан необхідно розібрати і встановити новий. Цю проблему ми озвучили народному депутату Степану Івахіву. Домовились про залучення коштів для фінансування об’єкта. Найближчим часом відбудуться громадські слухання, де обговорюватиметься, яку площу варто передбачити під будівництво фонтану В перспективі – збудувати сучасний фонтан європейського зразка, а також реконструювати міський парк культури і відпочинку імені Лесі Українки.
– Олеже Олексійовичу, кому підпорядковується швидка допомога? В зв’язку з чим прийнято рішення перенести її з центру в залізничну лікарню?
– Структурний об’єкт є комунальним підприємством обласної власності. Він перебував на території Ковельського МТМО на правах оренди. Переміщення «швидкої» у залізничну лікарню вирішувалось на рівні області. На моє переконання, в якомусь моменті це логічно, адже залізнична лікарня є об’єктом обласної комунальної власності. Єдине, що дивує, то це те, що у соцмережах озвучується проблема нібито відсутності меблів для «швидкої». Обласний бюджет достатньо потужний, а на утримання медичних закладів виділяються достатні кошти. Чому обласна рада залишила поза увагою цей об’єкт, мені так і невідомо. Дехто нарікає, що коли пункт «швидкої допомоги» знаходився в центральній районній лікарні, то було набагато простіше добиратися до усіх пунктів призначення м. Ковеля. А позаяк тепер він знаходиться в районі Ковеля-ІІ, то вчасному доїзду перешкоджають переїзди.
Але в мене зустрічне питання: а як же автомобіль «швидкої» добирався в район Ковеля-ІІ, коли були перекриті ті ж самі переїзди? На моє переконання, це не є основною проблемою. Та й, власне, переїзди закриваються рідко.
– Пане Олеже, дякуємо що нарешті почали будувати стадіон «Локомотив», але поки що не видно, щоб там велися роботи з облаштування поля, спортивних майданчиків. Чи є на це необхідні кошти?
– Мова йде про стадіон, на реконструкцію і капітальний ремонт якого необхідно понад 100 мільйонів гривень. Перший тендер, який ми провели, в тому числі із залученням європейських коштів, передбачає 32 мільйони гривень. На здійснення другого етапу реконструкції маємо 38 мільйонів гривень. Під час першого етапу здійснюватиметься ремонт споруд спортивного об’єкта (підтрибунні приміщення, трибуни, усе, що знаходиться на території стадіону).
Під час другого етапу уся інфраструктура – водогони, каналізації, електропостачання, під’їзні дороги, стоянки для автомобілів. Коли дійде до третього етапу реконструкції, то на проєктні роботи закладено 400 тис. грн. На Волині є лише одне таке поле – це стадіон «Авангард», що в м. Луцьку. Футбольне поле, бігові доріжки, усе, що пов’язане із спортивною інфраструктурою, вартуватиме близько 30 мільйонів гривень. Маю сподівання, що третій етап ми розпочнемо у цьому році. З цього приводу велися перемовини із народним депутатом Степаном Івахівим. Як було анонсовано Прем’єр-міністром, в Україні реалізовується проєкт «Сто полів». Сподіваємось, що ми станемо учасниками цього проєкту і зможемо залучити на втілення нашого задуму державні кошти.
– Олеже Олексійовичу, чи будуть переносити Ковельський історичний музей? Багато про це ходить чуток.
– Сьогодні ми звертаємо значну увагу на реконструкцію міського парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки. Якщо ж взяти до уваги парк імені Тараса Шевченка, то маємо повноцінний об’єкт європейського рівня. Для реалізації і створення нового парку залучені найкращі скульптори, дизайнери з озеленення. Міський парк повинен мати належний рівень. Тут потрібні і ігрові майданчики, і спеціально облаштовані місця для любителів пограти в шахи.
Ми ще не маємо остаточного проєкту будівництва самого парку, але є проблема із приміщенням, в якому знаходиться Ковельський історичний музей. Найперше зауважу, що той, хто вважає його історичною цінністю, помиляється. Приміщення, яке колись було музеєм Леніна, не має по суті історичної цінності. Будівля перебуває в аварійному стані, тут відсутня вода, каналізація, санвузол. Технічно ці комунікації зробити неможливо. Приміщення старого РАЦСу відоме усім. Так, було прийняте рішення закласти в бюджеті міста кошти для замовлення проєктно-кошторисної документації для того, щоб перемістити музей у згадане приміщення, яке в півтора рази більше, ніж нині діючий музей.
– Перш за все, щиро дякую міській владі за належний ремонт дороги, що по вул. Тимошенка, Ярослава Мудрого. Радує й те, що систематично грейдерується багато доріг. Але, дозвольте поцікавитись, коли будуть ремонтуватися дороги по вул. Фестивальній, адже тут неозброєним оком ями завбільшки з коліно? Належний ремонт зроблено і по вул. Луцькій (район «Нафтобази»), але прошу звернути увагу на територію біля трьох стареньких двоповерхових будинків, адже в дощову погоду там стоїть «велика» вода.
– Питання ремонту доріг досі залишається актуальним. Той, хто живе в районі «Ковеля-ІІ», може пересвідчитися, що ми серйозно працюємо в цьому напрямку. Багато доріг уже мають щебеневе покриття. Зрозуміло, що охопити 180 кілометрів міських доріг відразу неможливо. Прикро за вул. Луцьку, адже це – автошлях міжнародного значення протяжністю 16 кілометрів. Ремонти здійснюємо за кошти міського бюджету, хоча це повинно було б здійснюватися на державному рівні.
Коли ж йдеться про «кільце» біля пам’ятника Богдана Хмельницького та інші об’єкти, які, м’яко кажучи, перебувають у неналежному стані, то в березні плануємо розпочати ремонтні роботи. Щодо будиночків, які ви згадуєте, то вони перебували на балансі Ковельської «Нафтобази». В свій час були передані у місто. Але сьогодні там існує значно більша проблема – відсутність каналізації. Тому це завдання є пріоритетним.
Володимир Романовський:
– Олеже Олексійовичу, яким рішенням і на підставі чого були підвищені тарифи на вивезення сміття? Нагадаю, що підвищення тарифів повинно погоджуватись із власниками житла.
– Підвищення цін відбулося не лише на вивезення сміття. Для мене залишається незрозумілим: з якою метою високопосадові особи нашої держави пропонують громадянам звертатися в органи місцевого самоврядування з вимогою щодо зниження тарифів на оплату комунальних послуг? Звичайно, є підстави для хвилювання. Тому що на сьогоднішній день ціна на газ знизилась. З 1 січня нинішнього року збільшилась мінімальна заробітна плата. Однак збільшились тарифи на електроенергію, водопостачання, інші послуги.
Міські комунальні підприємства практично не заробляють на цьому. Закон визначає, що, коли орган місцевого самоврядування затверджує тарифи нижчі від їх собівартості, то повинен компенсувати з бюджету цю різницю. Мова йде про сотні мільйонів гривень. Ми сьогодні такої можливості не маємо. Зауважу, що тариф визначає винятково власник квартири, пов’язаний з послугою управління житловим будинком. Послуга «Вивезення сміття» визначається із розрахунку на 100 лічильників.
Олег Кіндер відповів і на інші запитання присутніх у залі.
l
Цього дня на звіт міського голови із приємною місією завітав представник Федерації футболу Волині Василь Кохановський, котрий відзначив, що місто Ковель має високі спортивні досягнення, а особлива увага приділяється футболу. Від імені усіх футбольних функціонерів В. Кохановський подякував міському голові Олегу Кіндеру, котрий зі своєю командою докладає чимало зусиль для розвитку футбольної інфраструктури області, а також вручив пам’ятну відзнаку (на фотосвітлині).
Світлана ТРОЦЮК.
Фото з архіву
міськради.
Як ми уже повідомляли, 28 лютого ц. р., у Палаці учнівської молоді імені Івана Франка відбувся звіт міського голови Олега Кіндера перед територіальною громадою про роботу за 2019 рік.
Наприкінці свого виступу міський голова щиро подякував громаді за підтримку і розуміння, дав розгорнуті відповіді на поставлені запитання, що надходили в усній та письмовій формах. Ось деякі з них.
ххх
Віктор Шевчук:
— Пане голово, біля Палацу учнівської молоді уже є фонтан. Навіщо будувати новий?
— За моїм дорученням проведено дослідження цього об’єкта. Щоб фонтан нормально функціонував, його потрібно реконструювати відповідно до сучасних вимог. Усе насосне обладнання тут застаріле, адже було встановлено ще у 70-их роках минулого століття. Сьогодні воно є неефективним через потужні двигуни.
Коментарів до новини: 4
Переглядів новини: 530