Господарка своєї долі
…В прекрасну червневу пору, коли літо купається в ранкових туманах, а роса сріблом виблискує на Сонці, яке голубить землю своїм теплом, коли навкруги таке різнобарв'я квітів, наповнених ущерть літніми чарами, свій ювілей зустрічає прекрасна жінка, вмілий керівник, любляча мама Тетяна Василівна ЗІНЧУК.
Напередодні особистого свята хочеться щиро її привітати, висловити найтепліші побажання. Звичайно, говорити один одному гарні слова і бажати удачі можна щодня, а в день народження кожне слово має особливу вагу, чарівну силу, бо по-справжньому щирі побажання мають властивість здійснюватись.
Передусім, хочу подякувати долі, що подарувала мені щастя бути знайомою, точніше подругою, доброї людини, з якою можна вирішувати будь-які питання, радитись і просто спілкуватися.
І саме тому у свою розповідь про Тетяну Василівну хочу "вплести" поетичні рядки Ліни Костенко:
"Я вибрала Долю собі сама,
І що зі мною не станеться –
У мене жодних претензій нема
До Долі – моєї "обраниці".
А долю Тетяни Василівни визначило... село. З дитинства її вабило рідне Сільце, котре розкинулось серед чарівної природи. Кругом – ліси, луки, сади. Тут і пройшло її дитинство, юність, проходить життєвий шлях, який притаманний тільки їй. Після отримання диплома фахівця прийшла працювати у своє село на посаду секретаря правління колгоспу.
Ще в школі, коли навчалась, була надзвичайно активною в громадській роботі, постійним організатором різних масових заходів. Та й скрізь і в усьому завжди була лідером, ентузіастом. Незабаром доручили Тетяні посаду заступника голови колгоспу по роботі з молоддю.
Робота була відповідальною, вимагала часу, вміння, знань, ініціативи, ентузіазму. Але в молодого спеціаліста все ладилося. Нині уже мало хто пам'ятає, що тут було велике, багатогалузеве господарство "Іскра". Працювало добре, в селах всі мали роботу, стабільні зарплати – одним словом, вирувало життя, молодь також зацікавлена, ніхто нікуди не їхав на заробітки.
Ішли 1990-ті роки. Життя докорінно змінювалося. Переживало часи реформування і сільське господарство. Колгосп "Іскра" опинився на грані банкрутства. Щоб не допустити його повного занепаду, в 2003 році на базі колишнього господарства й було створено СтзОВ "Вежа". До нього увійшли частина сіл Сільце і Підліси. На зборах люди довірили очолити господарство Тетяні Зінчук. Земляки бачили в ній не лише знаючого і вправного аграрія, здібного організатора, але й людину відповідальну, мудру, котра знала людей, жила їх проблемами, вміла слухати і дослухатися, жартувати і спитати, бути вимогливою і водночас доброзичливою.
Господарство, хоча й не гігант за площею, проте з кожним роком набирало сили. Та й нині воно – одне з кращих за виробничими показниками в Ковельському районі.
Непросто доводилося Тетяні Василівні. Робота складна, не завжди жіноча, вимагала часу, терпіння, сил, а найбільше – знань. Їздила, переймала досвід, сиділа над літературою, вивчала методи роботи в ринкових умовах. Кожен день додавав турбот. Все думала, як зробити краще, щоб зацікавити людей, гуртом вижити. І тоді, як клятву, повторювала:
"Навчи мене, земле.
Навчи мене, мамо,
Своєї мужності, своєї гордості,
Лиш покірності не учи".
Десь колись запам'ятались їй такі слова, бо не раз були розчарування, до неї приходили біль, образа. Але тоді ішла в поле – тут знаходила спокій, адже це її праця, близька, дорога. Землю любила по-особливому. А ще – знаходила розраду в людях, цінувала їх підтримку, щирість. Рік у рік зростала, набиралась досвіду, сама вчилась, навчала інших.
l
"Люблю землю, – говорить Тетяна Василівна. – Тішать душу і серце мальовничі краєвиди, особливо, коли поле вкривається стиглим, золотим колоссям. Золотаве поле радує зір, а далі – зелений ліс, ніби охороняє цю неземну красу. Світ зачаровує казковою красою і, звичайно, працьовитими людьми".
Цей райський куточок – село вабило, утримувало молодого спеціаліста. Шкода, що нині село постаріло в нових будинках, відремонтованих дорогах. Тут нині живуть здебільшого пенсіонери, але вони й сьогодні, як і колись, не сидять без діла: в міру сил та можливостей утримують городи, живність, онуків доглядають.
"Вони – моя гордість, – каже керівник господарства. – Це наша сила, підтримка. А коли прийшла на землю війна, вони, добрі душею, щирі серцем, ділились всім. Доброзичливі, чуйні наші жителі".
На землях господарства нині вирощують зернові культури, багаторічні трави, утримують чимале стадо корів. Тут добре розуміють: треба хліб людям, а до хліба – молоко і м'ясо. Тож стараються. І в усіх досягненнях – праця її невеликого колективу. Хоча сьогодні витримати нелегкі удари ринкової економіки не завжди легко.
За роки роботи на посаді керівника товариства було всього – злети, падіння, розчарування, які змінювалися хвилинами радості. В міру сварили, в міру хвалили. Бо така незвична, не зовсім жіноча посада. Робота багатогранна: поле, ферма, тракторна бригада, запчастини, пальне, але основне – люди.
Робота на селі незвичайна – тут немає вихідних, свят, бо вчасно треба зорати, посіяти, доглянути, зібрати, нагодувати худобу. І так кожен день. Не завжди можна відпустку взяти або просто відпочити.
І як би не була зайнята, заклопотана своїми господарськими справами, ніколи не стояла осторонь громадського життя, її завжди хвилювали проблеми села, громади. Про це Велицький сільський голова Віктор Ковальчук говорить так:
"Якщо є найкращі, найтепліші, найщиріші, найчарівніші слова, то всі вони адресовані цій мудрій, красивій, досвідченій, розумній жінці. Принципова, ставить перед собою завдання і знає завжди, як їх вирішити. Це я – про Тетяну Василівну, керівника товариства, з якою упродовж багатьох років переплітались наші життєві і виробничі шляхи.
Ще працюючи директором школи, я розумів, що як добре, коли є відповідальна, добра, талановита людина, котра завжди порадить, допоможе, виручить. Бо як сільському директору школи обійтися без підтримки, конкретної допомоги господарника? Завжди відчував конкретну підтримку. Та й не тільки я. Будучи депутатом районної і сільської рад, Тетяна Василівна вирішувала різного роду проблеми для наших сіл – особливо бюджетних установ. Знає людей, їх проблеми, старається допомогти, бо має добре серце.
До речі, коли мені запропонували посаду голови громади, я спершу запитав думку Тетяни Василівни. Ми довгенько обговорювали всі проблеми, бачення шляхів їх розв'язання.
І я прислухався до думки мудрої жінки, пішов на цю посаду. Так що став головою громади завдяки добрим порадам Тетяни Василівни. З нею працювати легко, добре, приємно. Коли громада включилась у допомогу нашим захисникам, Тетяна Василівна першою прийшла зі своєю ініціативою, своїм баченням волонтерської допомоги.
В роботі ціную цю мудру, талановиту людину. І якщо є найкращі, найщиріші слова, я їх дарую із великою вдячністю своєму пораднику, людині, яку оточує аура добра, теплоти, любові й чогось надзвичайного, величного, що утверджує її особистість.
Щедру душу має ця жінка. Першою відгукнеться на горе чи радість у чужій родині, прийде на допомогу, як би не була зайнята. Я знаю, що ви будете писати про нашу ювілярку до газети, то побажайте їй якнайбільше тепла, любові – вона того заслуговує".
l
Я іноді думаю, чи могла б Тетяна Василівна мешкати і працювати десь в місті? Могла б, але не зрадила своєї сільської вулиці, своїх земляків, дивовижної сільської краси.
А ще Тетяна Василівна має насичене особисте життя. Вона – любляча дружина, турботлива мама для донечки Катрусі і щира бабуся для онучки Христинки. Її сім'я, родина – це святе.
Звичайно, не було б тих успіхів, якби вдома не відчувала надійний тил, розуміння, повагу, підтримку. З чоловіком Леонідом шляхи пересіклися в роки далекої юності. Він – інженер-меліоратор, організовував роботи із осушення боліт. Не розминулись. Ось і сплели вінок щасливої долі. Їх почуття не остудилися з роками. Вони ніби доповнюють один одного. Ідуть разом по життю. Леонід Петрович – міський, але село стало для нього рідним. Багато років був сільським головою, нині після об'єднання громади – староста. Має досвід роботи з людьми, повагу, підтримку.
Можливо, то непросто, коли в сім'ї два голови – у кожного багато роботи, невідкладних справ, але вони щасливі, бо постійно серед людей, на виду у земляків, яким присвятили своє життя. У їх сім'ї все народжується з любові. Там завжди панують доброта і повага, любов і взаєморозуміння. Радує успіхами донечка, а ще онучка тішить бабусю й дідуся. Тож ніби про них сказала відома волинська поетеса Ніна Горик:
“Не шкодуй мені, доле,
осінніх задуманих літ –
Так багато ще сіяти, та ще
багато орати.
Прагну в себе вмістити у
тінях і променях світ,
Щоб добрішим і кращим його для онуків
віддати”.
Пишу про Тетяну Василівну, а бачу перед собою, ніби наяву, милу, чарівну жінку, з теплом в очах, яка вміє не просто працювати, а згуртовувати навколо себе людей, запалювати вогонь любові, добра, дивувати невтомністю, простотою.
Її робота високо оцінена: жінка нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та орденом "Знак Пошани".
Дорога ювілярко! Нехай Ваша життєва нива й надалі щедро колоситься добром, любов'ю. Хай усі Ваші починання будуть успішними, друзі – справжніми, а життя – прекрасним!
Хай стелиться доля через все життя
Лише добром для доброї людини,
На довгий вік, на мудрії літа,
На щирість від людей, тепло родини.
Нехай наснаги додає життя
На сотню літ і діяти, й творити,
Хай Ваші чуйність, щирість й доброта
Допомагають до ста літ дожити!
З повагою –
Валентина СІЧКАР,
голова Ковельської районної
ветеранської організації.
P.S. Коли днями я їхала в Голоби "маршруткою", незнайомі жіночки, впізнавши мене, попросили:
– Ми знаємо, що ви часто друкуєтеся у "Вістях Ковельщини". Дуже просимо, напишіть про Тетяну Василівну Зінчук – у неї незабаром ювілей.
– А що написати?
– Все, що можете, доброго. Вона заслуговує найщиріших слів подяки і поваги.
Гадаю, слова моїх випадкових попутниць коментарів не потребують.
В. С.
НА СВІТЛИНІ: Тетяна ЗІНЧУК (друга праворуч) в колі друзів-колег по праці під час відзначення Дня працівників сільського господарства Ковельщини.
Фото з архіву редакції.
…В прекрасну червневу пору, коли літо купається в ранкових туманах, а роса сріблом виблискує на Сонці, яке голубить землю своїм теплом, коли навкруги таке різнобарв'я квітів, наповнених ущерть літніми чарами, свій ювілей зустрічає прекрасна жінка, вмілий керівник, любляча мама Тетяна Василівна ЗІНЧУК.
Напередодні особистого свята хочеться щиро її привітати, висловити найтепліші побажання. Звичайно, говорити один одному гарні слова і бажати удачі можна щодня, а в день народження кожне слово має особливу вагу, чарівну силу, бо по-справжньому щирі побажання мають властивість здійснюватись.
Передусім, хочу подякувати долі, що подарувала мені щастя бути знайомою, точніше подругою, доброї людини, з якою можна вирішувати будь-які питання, радитись і просто спілкуватися.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 286