Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 10 липня 2025 року № 29 (12985)

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 16–22 травня

16.05.2024
Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 17оС. Вітер  східний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  4оС. Вітер східний  слабкий.
П’ятниця. Ясно. Температура: 20оС. Вітер південно-східний помірно сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 7оС. Вітер східний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність. Температура: 21оС. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на неділю. Ясно. Температура:  8оС. Вітер південний слабкий.
Неділя. Мінлива хмарність.  Температура: 22оС. Вітер східний помірний.
В ніч на понеділок. Ясно. Температура: 9оС. Вітер південно-східний слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 22оС. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на вівторок. Хмарно. Температура: 14оС. Вітер  східний слабкий.
Вівторок. Хмарно, дощ. Температура: 19оС. Вітер південно-східний помірно сильний.
В ніч на середу. Хмарно. Температура: 13оС. Вітер східний слабкий.
Середа. Хмарно,  дощ. Температура: 19оС. Вітер південно-східний помірно сильний. 
липа Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 17оС. Вітер  східний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  4оС. Вітер східний  слабкий.
П’ятниця. Ясно. Температура: 20оС. Вітер південно-східний помірно сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 7оС. Вітер східний слабкий.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 148
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Будьмо й надалі разом!

16.05.2024
Шановний читачу!
На календарі – друга декада травня.  Пройде ще кільканадцять днів, і настане червень. Це означає, що візьме старт літо, а отже, вже зовсім скоро його маківка – липень.
Чому про це нагадуємо?  А тому, що в окремих наших читачів передплата на «Вісті Ковельщини» оформлена лише на перше півріччя. Отож, саме час подумати, щоб її продовжити на наступні 6 місяців. Передплатна ціна не змінилася і становить:
– 1 місяць – 61 грн. 00 коп.;
– 3 місяці – 153 грн. 00 коп.;
– 6 місяців – 291 грн. 00 коп.
В ціну входить і вартість послуг поштового зв’язку. Якщо   зважити, що інфляція  в Україні темпів не знижує, а ціни продовжують зростати і на продукти харчування, і на товари повсякденного попиту, і на комунальні послуги, то передплатна сума не виглядає «захмарною». Зате, продовживши вчасно (до 25 червня) підписку, кожен читач матиме в домі щотижня джерело надійної і перевіреної інформації. А це дозволить бути постійно в курсі подій у Ковельській громаді, всього району, Волині та України. 
Редакція, працюючи в умовах воєнного стану і переживаючи неабиякі фінансові й економічні труднощі, намагається успішно виконувати свій головний обов’язок – нести слово правди до людей, утверджувати в їх свідомості національну ідею, віру в неминучу перемогу над ворогом. Ми постійно інформуємо про реальну ситуацію на російсько-українському фронті, героїчні будні ЗСУ, діяльність волонтерів, всіх патріотично налаштованих громадян України, даємо відсіч брехливій пропаганді московії.
Нагадуємо, що всі, хто оформить передплату на друге півріччя ц. р. і надішле копії передплатних документів, отримає право взяти участь у  традиційній акції «Передплатіть і виграйте!». Повірте: за допомогою спонсорів зробимо все можливе, щоб якнайбільше передплатників стали володарями призів.
Ковельську громадсько-політичну газету «Вісті Ковельщини» можна передплатити і на території колишніх Старовижівського, Ратнівського, Турійського, Любомльського, Шацького районів. 
Читайте і передплачуйте «Вісті Ковельщини» – газету для Вас і про Вас!
газета Шановний читачу!
На календарі – друга декада травня.  Пройде ще кільканадцять днів, і настане червень. Це означає, що візьме старт літо, а отже, вже зовсім скоро його маківка – липень.
Чому про це нагадуємо?  А тому, що в окремих наших читачів передплата на «Вісті Ковельщини» оформлена лише на перше півріччя. Отож, саме час подумати, щоб її продовжити на наступні 6 місяців. Передплатна ціна не змінилася і становить:
– 1 місяць – 61 грн. 00 коп.;
– 3 місяці – 153 грн. 00 коп.;
– 6 місяців – 291 грн. 00 коп.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 213
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Підтримаймо наших Героїв!

16.05.2024
У неділю, 19 травня ц.р. о 16.00 год. , в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Ковеля відбудеться благодійний концерт на підтримку ЗСУ. В ньому візьмуть участь хористи місцевого храму, а також гості ковельчан – кліросний хор «Голос душі» храму священномучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії із Маневич (регент Леся Яцук).
Хочемо нагадати, що благодійний концерт – це друга спільна акція ковельчан і маневичан.
Організатори недільного заходу запрошують всіх небайдужих мешканців Ковельської громади до участі у концерті. Спільно підтримаймо наших Героїв, адже всі зібрані у той день кошти будуть спрямовані на підтримку ЗСУ. 
р2У неділю, 19 травня ц.р. о 16.00 год. , в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Ковеля відбудеться благодійний концерт на підтримку ЗСУ. В ньому візьмуть участь хористи місцевого храму, а також гості ковельчан – кліросний хор «Голос душі» храму священномучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії із Маневич (регент Леся Яцук).
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 142
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Одна любов на все життя

16.05.2024
Софія Іванівна і Петро Іванович Сачуки, жителі Старої Вижівки, знають одне одного з дитинства. У шлюбі подружжя вже більше 55 років. І, як зізнаються, ніколи не сварилися. У чому ж секрет їхнього сімейного щастя? 
Сиділи за однією партою
Вони обоє із одного села – Нова Руда, що на Маневиччині, однолітки – народилися у 1942-му. Їхні батьки пішли воювати з нацистами. Батько Софії повернувся додому, а Петро залишився сиротою разом із ще двома братами і сестрою. 
– Жили дуже бідно, – пригадує Петро Іванович своє дитинство. – Щоб матері, солдатській вдові, було легше прогодувати нас, мене забрав у свою сім’ю дядько. Добре знаю, що таке голод. У 1947-му ми з двоюрідним братом пиляли березові гілки, збирали дрібну тирсу, яку тітка потім підмішувала у тісто. Ось такий був “хліб” із березою. А білу булку я вперше скуштував  у  12 років.
З першого класу Софія і Петро навчалися разом: спочатку в школі Нової Руди, потім у Градиську і Троянівці.
– Увесь час сиділи за однією партою, – каже Софія Іванівна. – Але він ніколи не давав мені списувати, весь час закривав зошит рукою. 
– І корови разом пасли, і на грудки бігали, – додає чоловік. – Отак і закрутилася наша любов.
Але пройшло ще чимало років, перш ніж вони стали чоловіком і дружиною. Софія Іванівна закінчила Луцьке педагогічне училище, повернулася у рідне село, де була завідувачкою школи, яку потім добудовувала вже як директорка десятирічки. 
Петро Іванович спробував вступити до Одеського художнього училища, бо у нього вже тоді проявився хист до малярства, але не вдалося. Рік учителював – викладав малювання, співи, працю, самотужки навчився грати на гармошці, що й підштовхнуло йти навчатися у Луцьке музичне училище. Після першого курсу забрали в армію. Там теж не розлучався з творчістю: мама вислала йому баян, який і скрашував солдатські будні.
На творчість надихнула природа 
Увесь час хлопець і дівчина листувалися, а в селі до красуні Софії ніхто не смів підбивати клинці, бо знали, що вона – Петрова. Побралися в 1968 році, коли він повернувся до навчання в музучилищі. 
– Софія завжди мене націлювала: «Учись, учись», – ділиться спогадами чоловік. – Підтримала і тоді, коли я вирішив вступати на стаціонарне навчання до Львівського університету на факультет журналістики. У нас уже був син, тож дружині було нелегко вправлятися і з роботою, і вдома.
Журналістська професія привела Петра Сачука на Рівненщину: тут він працював у районній газеті Володимирця, упродовж 25 років пройшов посади від кореспондента до редактора. 
На Старовижівщину подружжя перебралося у 1990-му. Тутешня природа, як зізнається мій співрозмовник, якраз і надихнула його на творчість – не тільки художню, а й музично-поетичну. 
Особливо плідними стали роки, відколи він вийшов на заслужений відпочинок. За цей час видав п’ять книг, написав понад 50 картин, серед яких найбільше пейзажів, 168 пісень. Особливо популярна пісня про Старовижівщину, що стала своєрідним гімном краю. І це попри те, що пережив важкі періоди, коли здоров’я серйозно підводило.
– Я пережив мікроінфаркт, потім відняло нижні кінцівки, – повертається до тих часів Петро Іванович. – Але став на ноги, почав писати гуморески, пісні, вірші. Найкращий у мене час для творчості – ранок. Можуть довго крутитися думки в голові, а вранці все відразу лягає на папір. Потім тільки дещо відшліфую. Перший мій слухач і перший критик – дружина. Завжди беру до уваги її думку і зауваження.
«Дарую дружині «Пташине молоко»
Його активному творчому довголіттю можна лише по-доброму позаздрити. Петро Сачук провів п’ять творчих вечорів із місцевими поетами, упродовж багатьох років є активним учасником хору «Надвечір’я», для якого пише пісні, двічі ставав лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання». Понад те, сам склав посібник, як каже «для чайників», як опанувати ноутбук і користуватися інтернетом. Упродовж життя збирав словники – їх має більш як 30. А ще, незважаючи на те, що ходити йому доводиться з ціпочком, заготовляє лікарські трави, з яких потім разом із дружиною готують цілющі чаї. 
Подружжя виховало двох синів – Сергія й Олександра, мають двох онуків – Олексія і Мар’яна, правнука Тимофія. Коли запитала, який же секрет їхнього сімейного щастя, вони було одностайним – це любов і повага.
– Буває, жінка випустить кігтики, тоді я свої прибираю. І навпаки, відступає, коли в мене емоції виходять наверх. Так і треба жити. Знаю, що їй смакують цукерки «Пташине молоко», тому  й досі   дарую їх, – каже Петро Іванович.
– Ми ніколи не сварилися, бо й досі кохаємо одне одного, – додає наостанок Софія Іванівна.
Може, саме тому в творах поета-пісняра досі так багато чистої любові?
Валентина БЛІНОВА.
НА ФОТО: подружжя Сачуків, картина Петра Сачука.  
IMG_20240416_184323Софія Іванівна і Петро Іванович Сачуки, жителі Старої Вижівки, знають одне одного з дитинства. У шлюбі подружжя вже більше 55 років. І, як зізнаються, ніколи не сварилися. У чому ж секрет їхнього сімейного щастя? 
Сиділи за однією партою
Вони обоє із одного села – Нова Руда, що на Маневиччині, однолітки – народилися у 1942-му. Їхні батьки пішли воювати з нацистами. Батько Софії повернувся додому, а Петро залишився сиротою разом із ще двома братами і сестрою. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 142
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Ювілейна весна Тетяни Матяшук

16.05.2024
У кожної  людини життя складається по-різному, як по-різному вибудовується її трудова біографія. Один  з дитинства завдяки батькам усвідомлює  нехитре правило: тільки праця приведе до успіху. Другий сподівається на підтримку впливових покровителів, вміння домовлятися з потрібними людьми. Третій взагалі покладається на долю,  і «пливе» життям, як вода у річці.
Тетяна Матяшук (в дівоцтві Лисюк) належить до категорії перших, тобто тих, хто утверджує свій авторитет працею. Так її навчили батьки – прості, порядні  і чесні люди. Тато Іван Антонович  сумлінно трудився столярем на деревообробному  комбінаті  (був колись такий  у  Ковелі), мама Ганна Пилипівна була швачкою у фірмі «Силует». Вони вважали, що найголовніше –  бути чесним перед Богом і людьми, відповідально ставитися до роботи, а честь і слава тебе знайдуть. Ці ж свої переконання прищеплювали  з малих років донькам – Тетяні і старшій Світлані.
Менша Тетяна народилася 12 травня, у час, коли весна  повноправно владарює на землі, наповнює  повітря пахощами квітів і зелені, владно кличе у поле  чи на город. Можливо, саме тому у дівчинки із самого дитинства така палка любов до мальовничої української природи, бажання творити добро, тішити оточуючих ласкою і теплом, яке є тільки у травневого Сонечка.
Навчалася у престижній середній школі №3 імені Лесі Українки, сумлінно оволодівала знаннями, адже пам’ятала настанову мами: «Щоб чогось у житті досягти, потрібно багато знати і вміти». Але, окрім здобуття освіти за шкільною партою,  Тетяна оволодівала мистецтвом гри на старовинному українському музичному інструменті – бандурі. Саме тоді почався її шлях, образно кажучи, в культуру, яким незмінно і впевнено крокує до цих пір.
Після восьми класів, порадившись з батьками, вступила до Луцького музичного училища. І тут проявила себе як одна з кращих учениць. Після закінчення училища відчула: потрібно йти далі. Але реалії життя змушували думати  й про хліб насущний. Тому, почавши  заочно навчатися в Рівненському інституті культури, працювала викладачем  по класу бандури в музичних школах Уховецька, Поворська, Маневич, Люблинця. Тішилася успіхами своїх вихованців, чимало з яких нині працюють викладачами музики у школах, здобули  не одну блискучу перемогу в творчих конкурсах.
Згодом в житті Тетяни Іванівни (тепер уже Матяшук, бо вийшла заміж) настали зміни: її запросили працювати у районний відділ культури, який згодом очолила. І тут працювала з максимальною віддачею сил, енергії, знань. Хоч бувало  і нелегко, і непросто, а іноді – просто до краю важко, мужньо переборювала труднощі, долала негаразди, бо знала: тільки вона – господар своєї долі і тільки від неї та допомоги Бога залежить майбутнє – своє, сім’ї, колег по роботі.
І знову таки, її надійною помічницею й порадницею була  мама Ганна Пилипівна. Залишившись без чоловіка, який пішов у Вічність,  ненька все тепло душі і серця віддавала донькам, а коли одружився онук Павло, оточила турботою і його молоду сім’ю, і правнуків, які невдовзі народилися. Щоправда, нині вже  матусі немає – декілька років тому Господь забрав її до себе. Рідні впевнені: мамина душа знайшла прихисток у Царстві Небеснім, бо того заслужила  за все своє многотрудне і красиве життя.
l
Працюючи на відповідальних посадах, Тетяна Іванівна не втратила людяності, чуйності, шанобливого ставлення до людей, як іноді буває з представниками влади.  Вона залишається такою ж простою, комунікабельною, як і раніше. Вміє вислухати, порадити, пожартувати. Вражає своєю ерудицією, вболіванням за справи району, який після  реорганізації значно розширив свої межі. Бідкається, що не  завжди є змога вирішити всі проблеми, бо і коштів у бюджеті малувато, й інші питання потребують неослабної  уваги.
Тетяна Матяшук – людина творча, неспокійна, ініціативна. Неодноразово доводилося її бачити в роботі. Завжди дивувався і дивуюся її молодечому завзяттю, невтомній енергії, відповідальному ставленню до справи. За роки праці довкола неї сформувався своєрідний гурт однодумців. 
В першу чергу, це колишній «шеф»,  а нині очільник міського  управління культури, молоді, спорту та туризму Андрій Мигуля, перший заступник голови Ковельської районної військової адміністрації Галина Коляда. 
Велика дружба єднала жінку з Галиною  Михайлівною Божик, яку передчасно забрала підступна і невблаганна смерть.  На багатьох світлинах, які вміщені у не так давно виданій книзі «Галина Божик: талант любити людей, професію, Україну», поруч з пані Галиною бачимо пані Тетяну. Вони, як ті два «сонечка», випромінюють світло, тепло, любов. Ось як згадує Тетяна Іванівна свою подругу у книзі:
«Галина Михайлівна Божик, її незабутній образ – у вдячній пам’яті,  у серці, у роздумах про те, що нас надихало і єднало. З нею пов’язано надто багато. Вона була для мене,  як сестра – ми відчували кожну нотку настрою одна одної, знали, кому з нас добре чи погано…  Завдяки її щирій підтримці і тому, що Галочка вірила в мене, я збулась як жінка, як мама, як керівник».
Гарно сказано. І мудро. У цих словах – сутність Тетяни Іванівни, яка розуміє людей, а люди розуміють її. Про це свідчить співпраця ще з одним другом і вчителем Андрієм  Дмитровичем Мигулею, у якого вона певний час працювала заступницею.
— Андрій Мигуля був призначений на посаду очільника відділу дуже молодим – у віці 25 років, — пригадує пані Тетяна. – Завдяки ентузіазму, справді молодечому запалу зумів зробити багато доброго для людей Ковельщини. Він згуртував і об’єднав багаточисельний колектив культпрацівників у єдину «сім’ю», зумів для багатьох із них підвищити  заробітну платню, відкрити у селах установи, які тимчасово не працювали.
— Що саме вдалося зробити? – цікавимося.
— У Голобському кінотеатрі  після капітального ремонту відкрили районний  будинок культури, капітально відремонтували приміщення центральної бібліотеки, що дало можливість у подальшому реалізувати проєкт «Бібліоміст» та відкрити інтернет-центри у районній дитячій бібліотеці, в Голобах, Поворську та Любитові. Безперечно, в цьому була велика заслуга і голови районної державної адміністрації Віталія Володимировича Карпюка, теж відносно молодого за віком.
Мені особисто доводилося співпрацювати з людьми, про яких згадує Тетяна Матяшук, писати про них. Пригадую, як тоді активно стали проводити цікаві масові заходи, відроджувати українські національні традиції. Культурно-мистецьке життя буквально «кипіло». 
Традиційними стали фестивалі гуртів колядників та щедрувальників  «З Різдвом Христовим!», обласні конкурси «Мій любий краю» в Колодяжному, обласний поетичний фестиваль «Лісова пісня» в Нечимному, започаткований видатним волинським поетом Василем Геєм і успішно продовжений нашою славною землячкою Ніною Горик. Тріумфальними були виступи самодіяльних творчих колективів на   заходах в Луцьку і Києві. 
Хвилюючі згадки у мене залишилися про районні свята на честь працівників  сільського господарства, які, на жаль, безповоротно відійшли у минуле. Жодне  з них не  обходилося без участі «культармійців», як їх колись називали, особисто Андрія Мигулі, Тетяни Матяшук, Галини Божик та їх  «команд». Важливим у цих заходах було не стільки відзначення передовиків виробництва, хоч і це мало значення, скільки гарні пісні на честь хліборобів, їх душевне спілкування, добре слово про трудівників полів і ферм, очільників району – вже згадуваного Віталія Карпюка, Вадима Грищука, Сергія Матяшука, Івана Смітюха та інших.
Була добра нагода поспілкуватися під час зустрічей   між собою керівникам сільгосппідприємств, фермерам, одноосібникам – покійній  Поліні Климчук, директорам товариств Тетяні Зінчук, Валерії Яромчук, Володимиру Потапчуку, Сергію Герезу, їх соратникам. Шкода, що гарна традиція нині не в пошані, хоча  на це є  поважна причина – жорстока кровопролитна війна з путінськими загарбниками. 
l
Перед початком роботи над цими нотатками я поспілкувався з рідною сестрою пані Тетяни – Світланою Іванівною, попросив сказати кілька слів про ювілярку.
— Я щиро шаную Тетяну, за велике щире серце, мудрі поради, завдяки яким мені легше було долати  труднощі  й негаразди, які  траплялися на життєвому шляху, — із хвилюванням у голосі мовила пані Світлана. – Дякую своїм батькам, які подарували мені таку чудову сестру – порадницю, подругу, помічницю.
— Чого їй  бажаєте?
— Звичайно, найперше зичу здоров’я, благополуччя, рясних Божих благословінь на многії літа. Нехай зозуля накує Тетяні ще багато років  життя під мирним небом України!
Не міг я втриматися, щоб не залучити до розмови давнього друга Тетяни Матяшук, з якою його єднають роки тісної співпраці, що особливо було відчутно  під час підготовки до видання фундаментальної праці «Ковельщина: історія, слава і   доля» – поета-пісняра, краєзнавця, Почесного громадянина міста Ковеля Анатолія Володимировича Семенюка. Почувши про ювілей, він розцвів усмішкою і сказав: «У мене для неї є особливий подарунок».
— Який, коли не секрет?
— «Професійний» – вірш. Його пропоную читачам газети. Називається він «Серед цвіту садів…».
Що ж, друкуємо вірш, присвячений  пані Тетяні,  і зичимо, щоб   про цю славну жінку була складена ще й пісня. Ну, а заспівати її міг би «срібний» тенор Ковельщини Андрій Мигуля (за згоди і бажання, звичайно).
Микола ВЕЛЬМА.
Серед цвіту садів…
Плинуть  хвилі по синьому
  морю
І зникають, мов птахи, в
  тумані.
Грає вітер на скрипці у
  горах
І гуляє в лугах та лиманах.
Серед шуму святої
  природи
Чутно, як віддаляються
  кроки…
То не грім, не веснянії
             води –
То у далеч йдуть прОжиті
   роки.
Йдуть невпинно – назад не
  вертають.
— Вітре милий, а де їхня
  хата?
— У природи років не
  питають,
Бо душа молода і крилата.
Знов приходить весна –
         сяє світло,
ВеликОдні свята серце
  гріють.
Серед цвіту садів –
  мальва-квітка 
Розквітає: поглянеш –
  зімлієш.
   Вона добра, розумна,
  привітна.
Заворожить словами й усмішкою.
Тож хай доля
  змагається з
 піснею.
І сіється щастя
 зимою, весною і влітку!
Анатолій  СЕМЕНЮК. 
матяшукУ кожної  людини життя складається по-різному, як по-різному вибудовується її трудова біографія. Один  з дитинства завдяки батькам усвідомлює  нехитре правило: тільки праця приведе до успіху. Другий сподівається на підтримку впливових покровителів, вміння домовлятися з потрібними людьми. Третій взагалі покладається на долю,  і «пливе» життям, як вода у річці.
Тетяна Матяшук (в дівоцтві Лисюк) належить до категорії перших, тобто тих, хто утверджує свій авторитет працею. Так її навчили батьки – прості, порядні  і чесні люди. Тато Іван Антонович  сумлінно трудився столярем на деревообробному  комбінаті  (був колись такий  у  Ковелі), мама Ганна Пилипівна була швачкою у фірмі «Силует». Вони вважали, що найголовніше –  бути чесним перед Богом і людьми, відповідально ставитися до роботи, а честь і слава тебе знайдуть. Ці ж свої переконання прищеплювали  з малих років донькам – Тетяні і старшій Світлані.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 179
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

16.05.2024 Романюк Аліна Петрівна
17 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.27; захід – 21.09. 
Місяць – у Діві. 
Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства. 
Свт. Стефана Константинопольського.
18 травня, субота
Схід Сонця – 05.26; захід – 21.10.
Місяць – у Терезах. 
День науки. 
Міжнародний день музеїв. 
Мчч. Петра, Андрія, Павла, Христини, Олександри, Юлії.
19 травня, неділя
Схід Сонця – 05.24; захід – 21.12.
Місяць – у Терезах. 
День пам’ятi жертв політичних репресій.
Неділя 3 після Пасхи. Свв. жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Соломії, Йоанни, Марфи та інших. Мч. Парфенія Жовківського.
20 травня, понеділок
Схід Сонця – 05.23; захід – 21.13.
Місяць – у Терезах. 
День банківських працівників. 
Всесвітній день метролога. 
Всесвітній день лікаря-травматолога. 
Мч. Олександра. Свт. Олексія Київського.
21 травня, вівторок
Схід Сонця – 05.22; захід – 21.14.
Місяць – у Скорпіоні. 
Всесвітній день культурної різноманітності в ім’я діалогу і розвитку. 
Рівноапп. Константина і Єлени.
22 травня, середа
Схід Сонця – 05.21; захід – 21.16.
Місяць – у Скорпіоні. 
Міжнародний день біологічної різноманітності. 
Мч. Йоана-Володимира Сербського.
23 травня, четвер
Схід Сонця – 05.19; захід – 21.17.
Місяць – у Скорпіоні.
День Героїв України. 
День морської піхоти. 
Всесвітній день спортивної боротьби.
Прмч. Михаїла. Прп. Євфросинії Полоцької. 
Місячні фази у травні
Зростаючий Місяць – до 22 травня.
Повний Місяць – 23 травня.
Спадаючий  Місяць – 24-31 травня.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
липка17 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.27; захід – 21.09. 
Місяць – у Діві. 
Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства. 
Свт. Стефана Константинопольського.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 150
Читати далі

Четвер, 16 травня 2024 року №21 (12924) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 20 по 26 травня

16.05.2024
ОВЕН.  Уникайте конфлiктiв – вони можуть iстотно вiдобразитися на фiнансовому стані. Друга половина тижня сприятлива для творчостi i вiдпочинку. 
ТЕЛЕЦЬ. Сприятливий час для змiн, тiльки не озирайтеся назад. Потрiбно боротися за особистий простiр, вiдстоювати свої цiлi. 
БЛИЗНЮКИ. Можете розраховувати на успiх, прибуток i похвалу вiд начальства. Вас чекає безлiч зустрiчей, завдяки яким зможете одержати  цiнну iнформацiю. 
РАК. Необхiдно загострити увагу на роботi, може виникнути ряд перешкод, але всi подолаєте. Вiдчуєте прилив енергiї i сил, порадують хорошi новини.
ЛЕВ. Не будьте егоцентричними, озирнiться – навколо багато чуйних i вразлих людей. Час щось мiняти, навчитися новому. Iнакше стане нудно. 
ДIВА. Можливi нестандартнi ситуацiї, справитися з ними зможете завдяки винахiдливостi i рiшучостi. Вiрогiдний успiх в науковiй дiяльностi. 
ТЕРЕЗИ. Тиждень буде присвячений роботi. Вiдчуєте себе зануреним у вир подiй.  Ситуацiя повинна стати сприятливою до кiнця тижня, проте це не привід розслаблятися. 
СКОРПIОН. На те, що вiдбувається, слiд дивитися фiлософськи. Можете знайти щось корисне для себе, просто спостерiгаючи за розвитком подiй. 
СТРIЛЕЦЬ. Не варто переоцiнювати свої можливостi. Бережiть сили, не беріться за справи без ретельної пiдготовки. У четвер своєчаснi дрiбнi покупки.
КОЗЕРIГ. На роботi цiнуватиметься готовнiсть оперативно включитися в загальну справу. Доброзичливiсть i гнучкiсть у стосунках з людьми стануть протиотрутою проти нервового зриву. 
ВОДОЛIЙ. Будьте уважнi до нової iнформацiї i стежте за своїми словами.  Поки не варто ухвалювати поспiшних рiшень, небажано щось різко  мiняти в життi.
РИБИ. Рутинна робота несподiвано ознаменується кар’єрним злетом. Вiрогiднi змiни в особистому життi, якi позитивно вплинуть на багато сфер. Можливий навiть переїзд на нове мiсце. 
Підготував 
Степан ЗОРЕПАД.
гороОВЕН.  Уникайте конфлiктiв – вони можуть iстотно вiдобразитися на фiнансовому стані. Друга половина тижня сприятлива для творчостi i вiдпочинку. 
ТЕЛЕЦЬ. Сприятливий час для змiн, тiльки не озирайтеся назад. Потрiбно боротися за особистий простiр, вiдстоювати свої цiлi. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 159
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025