Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Дякуємо, друзі

06.06.2024
Сьогодні – День журналіста. Професійне свято людей, яких хтось шанує, хтось недолюблює. Хтось взагалі каже: "А кому вони нині потрібні?".
Але тим не менше українські журналісти ще не перевелися, створюють, як тепер модно казати, інформаційний продукт і завзято боронять державу силою Слова від заклятих ворогів.
Звичайно, і серед журналістів є посередні "писарчуки", продажні заробітчани, а то й відверті чи замасковані колаборанти, котрим нема різниці, кому служити – аби  лишень платили. 
Але мова не про них. Шани заслуговують чесні трудівники пера, мікрофона, телекамери, котрі життя присвятили небезпечній, іноді невдячній, але дуже потрібній людям професії. Ті, кого не зламали політичні бурі і надумані реформи, хто мужньо стоїть на передовій інформаційного фронту, воює за правду і справедливість, як кажуть, до останнього патрона.
Щоправда, найталановитіший журналіст не вартий нічого без підтримки.  Ні, не влади – вона давно "відхрестилась" від медіа, особливо місцевих видань. Комфортно почуваються в сучасних умовах лишень ті, хто наближений до "телемарафонівської" спільноти або прикуплений олігархами.
Сила журналістів – в опорі на читача, глядача, радіослухача. Тих, заради кого вони працюють, отримуючи з їх боку розуміння і довіру. Саме цю довіру відчуваємо ми, журналісти "Вістей Ковельщини", не припиняючи ні на мить свою роботу в умовах воєнного стану. Як не доводиться часом важко, але ми не падаємо у відчай, намагаємося вистояти в умовах ринкової стихії. 
Велика для нас підмога – активність громадських дописувачів, число яких не тільки не зменшується, а, навпаки, зростає. І хоч редакція позбавлена можливості платити позаштатним авторам гонорар, бажаючих дописувати до газети щораз більшає. Пліч-о-пліч з нами працюють поштові зв'язківці, тернопільські поліграфісти, окремі керівники підприємств та установ.
Вистояти економічно й фінансово допомагають спонсори і меценати, яким теж нелегко, адже постійну увагу і турботу приділяють Збройним Силам України. Про них детальніше – на 5-й сторінці сьогоднішнього номера газети у статті "Не так тії гроші, як люди хороші".
Разом ми – сила. Тож нехай так буде і надалі. Дякуємо Вам, друзі!

жур Сьогодні – День журналіста. Професійне свято людей, яких хтось шанує, хтось недолюблює. Хтось взагалі каже: "А кому вони нині потрібні?".

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 191
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 6–12 червня

06.06.2024
Четвер. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура: 24оС. Вітер західний  помірний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура:  16оС. Вітер східний  слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 24оС. Вітер західний помірний.
В ніч на суботу. Мінлива хмарність. Температура: 16оС. Вітер південий слабкий.
Субота. Мінлива хмарність. Температура: 25оС. Вітер південний помірний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура:  17оС. Вітер південний слабкий.
Неділя. Мінлива хмарність, дощ, гроза.  Температура: 24оС. Вітер південний помірний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 14оС. Вітер північно-західний слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність,  можливий дощ. Температура: 210С. Вітер західний помірний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 10оС. Вітер західний слабкий.
Вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 22оС. Вітер західний з переходом на південний помірний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 13оС. Вітер південно-західний слабкий.
Середа. Мінлива хмарність, можливий дощ. Температура: 21оС. Вітер західний сильний. 

світязь Четвер. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура: 24оС. Вітер західний  помірний.

В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура:  16оС. Вітер східний  слабкий.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 163
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / “Рейнджери” запрошують відважних

06.06.2024
У Ковелі 1 червня відбувся інформаційно-рекрутинговий захід на площі Героїв Майдану.
Його організував окремий полк ССО "Рейнджер" за підтримки Ковельської районної військової адміністрації та міської ради, особисто їх очільників Ольги Черен та Ігоря Чайки. Із самого ранку тут розгорнули своєрідний інформаційно-пропагандистський центр, де можна було ознайомитися з деякими зразками сучасної військової техніки та зброї, безпілотних літальних апаратів, відвідати майстер-клас із надання домедичної допомоги у бойових умовах.
А найголовніше, звичайно, – довідатися про умови служби в силах спеціальних операцій, в цьому числі у новому бойовому полку "Рейнджер", дізнатися про форми і види заохочення до проходження військової служби. Невипадково сюди одразу почали сходитися мешканці Ковеля та гості міста, серед яких бачимо і молодих хлопців та дівчат, і батьків з дітками, і представників старших поколінь. Вручення повісток, яке дехто з "провидців" передбачав, не відбулося, бо субота була названа "Днем без повісток".
Найбільш враженими залишилися дітлахи – майбутні захисники країни. Вони прискіпливо розглядали військову техніку і безпілотники, сміливо сідали за кермо всюдиходів, брали до рук стрілецьку зброю. Більш розважливо поводилася молодь, яка роздивлялася автомати і кулемети, розмовляла з представниками окремого полку ССО "Рейнджер". Будемо сподіватися, що знайдуться бажаючі поповнити ряди наших захисників.
В організаторів акції ми поцікавилися, які завдання стоять перед "рейнджерами"?
– Це спеціальні операції на лінії бойових зіткнень з ворогом, – поінформували нас. – Вони передбачають автономну роботу у складі підрозділу на тимчасово окупованих територіях із залученням роботизованих систем та БПЛА, ураження критично важливих об'єктів ворога, вогневе прикриття  мобільних диверсійних груп, ліквідацію усіх можливих цілей і живої сили окупантів.
– А які гарантії надаєте тим, хто вирішить долучитися до вас?
– По-перше, своєчасну ротацію після тримісячного перебування в зоні бойових дій, по-друге, супровід і медичну допомогу в разі потреби, по-третє, повне забезпечення речовим майном та засобами індивідуального захисту.
– Що пропонуєте?
– Повагу і гідне ставлення до воїнів з боку командування, проходження служби за чітко  визначеним фаховим напрямком, бойову підготовку за стандартами НАТО. 
Окрім того, гарантуємо своєчасне грошове забезпечення на рівні підрозділів ССО, допомогу в мобілізації або переведенні до нас з інших підрозділів ЗСУ.
– Куди можна звернутися бажаючим за додатковою інформацією?
– Контактний номер: +380938107567. Сторінка в інтернеті: rng.army. Наше гасло: "Спеціальний полк шукає побратимів та посестер, які закарбують своє ім'я в історії незалежної України!".
– Що  ж, дякуємо Вам за інформацію і бажаємо успіху в рекрутингу молодих, мотивованих, патріотично налаштованих українців і українок. Разом – до Перемоги!
Від себе додамо, що "рейнджери" – це спеціально тренований особовий склад сил спеціальних операцій США, у якого є чому повчитися, діючи за правилом: "Знаємо і перемагаємо!". 
Михайло КУЗЬМУК.
На світлинах: під час інформаційно-рекрутингового заходу в Ковелі.
Фото автора.

IMG20240601105126 У Ковелі 1 червня відбувся інформаційно-рекрутинговий захід на площі Героїв Майдану.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 135
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Подолала коронавірус і до 80-річчя видала 36-ту книгу

06.06.2024
Літературною творчістю досвідчена журналістка волинянка Олена Чабан плідно почала займатися лише тоді, коли вийшла на заслужений відпочинок.
Вона наважилася круто змінити своє життя уже в зрілому віці. Залишивши вчительську роботу, у 33 роки прийшла працювати у редакцію Старовижівської районної газети «Сільські новини»: спершу працювала завідувачкою відділом листів, а потім упродовж довгого часу до виходу на заслужений відпочинок – заступником редактора. 
І на пенсії продовжувала підтримувати районне видання цікавими публікаціями. Але основну енергію спрямувала на літературну творчість. Її мала батьківщина – хутір Підкриниця поблизу села Рокитниці  на Ковельщині. Нестатки, тяжка праця в домашньому господарстві й на колгоспному полі, сімейні негаразди і попри все прагнення до знань – таким було її життя, як і всього повоєнного покоління. Усе це Олена Іванівна показала у своїх перших художньо-біографічних повістях.
А ліричне світобачення відобразила у низці поетичних збірок: «Одкровення», «Сонячні краплини», «Світ радості й журби». У співпраці з місцевим композитором Петром Сачуком подарувала чимало пісень хору «Надвечір’я», учасницею якого була упродовж довгого часу. Упорядкувала два літературно-мистецькі збірники «На берегах Вижівки», куди увійшли твори місцевих авторів. Особливе місце у її творчості останніх років займають духовні книги: «Помоліться за мене…», «Світильник віри», «Горить свіча», «Розмова з Богом», «Віра, Надія, Любов», «Пам’ять любові».
За трохи більш як двадцять років моя колега видала 36 книг. Остання – «На все, Господи, воля Твоя» вийшла до її 80-річчя.Такий подарунок зробила собі торік до своєї поважної дати, хоча невблаганні роки, болючі втрати, хвороби невмолимо забирають сили і здоров’я. 
– Навіть уже прощалася з білим світом, коли захворіла на коронавірус, – зізнається Олена Іванівна. – Більш як два тижні з дихальним апаратом та крапельницями, здавалося, забирали останні краплини життя. 
Вона пригадує безсонні ночі у лікарняній палаті, коли ниточка буття витоншувалася так, що, здавалося, ось-ось обірветься. За цей час схудла на 17 кілограмів, адже організм не приймав ніякої їжі.
– А потім мені дуже захотілося печеної капусти, – пригадує моя співрозмовниця. – Коли знайомі приготували її за моїм рецептом і передали, з’їла з апетитом стільки, скільки ніколи собі не дозволяла. Відтоді  й почалося одужання.    
Сила волі цієї мужньої жінки перемогла хворобу, хоча повернулась додому настільки слабкою, що не могла навіть обчистити собі картоплину на обід. Училася ходити заново: починала з десяти кроків у кімнаті, щодень збільшувала їх кількість, поки не дійшла до тисячі. А коли надворі потеплішало, стала влаштовувати собі прогулянки вулицями селища. 
Лише через два з половиною місяці після хвороби відновила записи у своєму щоденнику, незважаючи на те, що  ручку важко було тримати і букви часто скакали. Це було 21 лютого 2022 року.
– Раніше не могла, не було сили. А тут наче хтось мене підштовхнув: «Сідай і пиши, бо невідомо, що далі буде… Написала. А через три дні вжахнулася: війна! росія, «матінка росія»… Господи, як же вони посміли, ті братовбивці із кремля?! – написала Олена Іванівна у передмові до нової книги «На все, Господи, воля Твоя», куди увійшли записи щоденних думок, есе, вірші. 
Нова книга старовижівської авторки відкривається віршем-молитвою «Зупини, мій Господи, війну». Майже відразу після того, як був надрукований у «Вістях Ковельщини», його поклала на музику викладачка Ковельської музичної школи Людмила Лимар.
– Вірш мене настільки зворушив, що я розплакалася. Відразу схотілося покласти його на музику, адже у той час всі ми переживали однакові почуття, викликані збройним нападом, – розповіла Людмила Іванівна. – Уперше цю пісню виконали мої вихованці Надія й Анна Федосюки з Білина. Вони презентували її влітку 2022-го під час концерту однієї вокальної групи. Потім запропонувала заспівати її своїй учениці Марійці Дятел. 
Відтоді пісня-молитва увійшла до репертуару обдарованої дівчини, яка зізнається, що твір викликає особливі почуття, а тому вона часто його виконує на різних заходах. Це ще раз підтверджує, що вірш поважної старовижівської поетки об’єднує різні покоління у прагненні до миру і Перемоги над свавіллям країни-агресорки.
Про те, які почуття викликають вірші Олени Чабан, говорили шанувальники її творчості на презентації книги «На все, Господи, воля Твоя», що відбулася нещодавно у Старовижівському краєзнавчому музеї з ініціативи директорки Наталії Ковальчук. 
Зворушливими відгуками про творчість авторки поділилися з присутніми Ольга Гаврилюк, Марія Семенюк, Євгенія Кудацька, Алла Пашкевичюс, знана поетеса Світлана Сащук, а також Марина Бесараб, Зоя Маркусь, Софія Страшевська, Любов Барановська та інші. У творчій зустрічі взяли участь також учні Дубечненського ліцею, а музичним дарунком для авторки стали пісні на її слова, які виконали  учасниці хору «Надвечір’я» Галина Романчук, Світлана Кушнірук та Ганна Сачик. 
...Так склалося життя Олени Іванівни, що в поважному віці вона залишилася одна, але, на щастя, не самотня: допомагає по господарству соціальна працівниця, навідують друзі, сусіди, знайомі, телефонують племінники. Хоча зір погіршав і читати може лише текст з великими літерами, але від улюбленого заняття – творчості не відмовляється. І сподівається видати ще одну книгу.
Валентина БЛІНОВА.

18238693_104490820125647_989911148212246732_o Літературною творчістю досвідчена журналістка волинянка Олена Чабан плідно почала займатися лише тоді, коли вийшла на заслужений відпочинок.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 109
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Здоровим бути модно

06.06.2024
Перший  міський  фестиваль-конкурс  “Здоровим  бути  модно” 
відбувся  під  егідою  Ковельського  фахового  медичного  коледжу

М2 Перший  міський  фестиваль-конкурс  “Здоровим  бути  модно”  відбувся  під  егідою  Ковельського  фахового  медичного  коледжу

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 126
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / На крилах журналістики

06.06.2024
Радію я, що і моя творча праця причетна до «Вістей Ковельщини». 
Автор.
Три доби недоспати, три
            доби   крокувати
Заради рядочка в газеті.
Якби знову почати, я би
           вибрав як свято
Ці душевні тривоги і
  злети…
Ці поетичні рядки, відомі старшому поколінню, підкреслюють, що журналістика має свою незбагненну магію. Вона захоплює і підносить на вершину активного життя суспільства. Недаремно журналістів називають «четвертою владою».
Побутує думка, що життя розвивається хвилеподібно. Зароджується мотиваційний рух, яких підіймає людину до межі її досконалості в тій чи іншій сфері діяльності. Потому настає заспокоєння, втрачається сенс руху на «гору», в результаті  – опускання з гребеня хвилі донизу, – як кажуть, «на круги своя». Еклезіаст в таких випадках повчав: все  марнота –  і гроші, і слава, і влада.
Мені імпонують люди, які вперто тримаються обраної в житті позиції, «запрягають» свій дух,  інтелект, амбіцію, щоб приборкати хвилю іншого виду діяльності.
l
О, мій читачу! Признаюся, як на сповіді: я від журналістики був далеко, як Земля від  Марса. Спочатку   осідлав колгоспних гнідих. Але недовго наша дружба тривала. В пошуках благополучного Ельдорадо   потрапив у вир енергетики. Були падіння і невдачі, але я вперто штурмував висоти кар’єри. В кінці кінців   досяг рівня своєї компетентності – став начальником районів електромереж Нововолинська, а потому Ковеля. Хвиля згодом винесла ще на одну сходинку – мене обрали міським головою.
До цієї високої посади я не був готовий, і вона опустила мене донизу. Але перебування на гребені  цієї хвилі спонукало до роздумів: кожна особистість має бути розвинена різносторонньо — тобто на додаток до моїх технічних знань я мав осягнути ази етики, естетики, мистецтва, риторики, мови і т. д., і т. п.
На полі самовдосконалення зійшов мій перший «паросток» – я зробив спробу написати статтю соціально-політичного спрямування до місцевої газети, яка тоді називалася «Прапор Леніна». Це був 1990 рік.
Щасливий той, у кого є творчий наставник. Скажімо, у Тараса Шевченка наставником у малярстві був Карл Брюллов. Моїм наставником у журналістиці став Заслужений журналіст України, редактор газети Микола Вельма.
Він прискіпливо приглядався до чергового новачка-дописувача, “виполював” огріхи на полі стилістики й слова,   даючи  можливість засвідчити талант на публічному детекторі істини, тобто на шпальтах газети. Відома практика, коли читач, взявши до рук газету,  читає не все підряд, а дивиться, хто автор того чи іншого матеріалу.
Із самого початку я намагався уникнути  сухого «совкового» публіцистичного викладу матеріалу, а писати творчо, в образах та епітетах. З погляду на пройдений шлях, дотичний до журналістики, мені дещо вдалося: згодом дали рекомендації до вступу в члени Національної спілки журналістів України. Це була перемога! В новому виді діяльності мене прийняла в свої «обійми» інша – творча хвиля.
l
…«Був світлий травневий день. Сади й луки милували диво-квітами. В гаях соловейки витьохкували голосні ліричні мелодії. В душах людських панувала весна. Ми (Микола Вельма, Світлана Ляшук і я) прямували до Луцька на черговий    пленум  журналістської організації Волині. Разом із тим ми хвилювалися. Світлану Олександрівну, юну  талановиту красуню редакції, і мене, сивочолого, не зовсім  молодого    за віком, мали приймати у члени спілки. Скільки-то всіляких етапів пройшло  через життя, а хвилювання знову і знов огортає твоє єство – все, як першого разу.
Зібрання поважне: редактори місцевих та обласних видань, відомі корифеї слова, очільники організації  і поруч ми – претенденти на визнання. Все відбулося напрочуд просто і спокійно. Після недовготривалих дебатів нам з посмішками, оптимістичними привітаннями вручили журналістські квитки. На серці розлилась повінь радості. Ми ще не встигли насолодитися тим світлим ковтком радісної події, як журналіст «Волині» Святослав Крещук забрав нас із зали, щоб взяти коротке інтерв’ю. Пані Світлані легше – вона працівник редакції, їй сам Бог велів бути членом спілки, а мене пан Святослав запитав: 
– Вам шістдесят.  Що спонукає до членства у Спілці?
– Вікових меж у розвитку людини не існує. По-друге, це стимулює до творчої діяльності. Зрештою, бути в організації таких, як ви, Степан Сачук, Микола Вельма та їм подібні, – не тільки корисно, але й почесно, – відповів я.
Це інтерв’ю було надруковано в газеті «Волинь». Нам було приємно. Друзі, знайомі нас теж щиро вітали.
Із тих пір минуло 20 літ! Світлана Олександрівна піднялася у своїй кар’єрі до рівня редактора «Вістей». Вона – права рука директора ТзОВ Миколи Вельми, і віддано служить газеті. 
За моїми плечима – більше тисячі матеріалів різних жанрів і тем. Мої журналістські намагання оцінені дипломами, грамотами, подяками, але найприємніша нагорода –   почесний знак НСЖУ «Золоте перо».
На жаль, престиж журналістики за останні роки значно підупав. Місцева преса стала  не потрібною для вищих ланок влади і перетворилася на заручниць безглуздих реформ. Як наслідок, багато місцевих видань перестали існувати. Закрилось світле віконечко місцевої інформації для сивочолого, заслуженого, відданого праці та Україні населення.
Мої і наші рідні «Вісті Ковельщини» утримуються на плаву лише завдяки зусиллям невеликого колективу редакції, її щирих і відданих друзів-читачів, спонсорів. Слід визначити, що влада Ковельської громади, в міру можливості, робить немало корисних кроків, щоб зберегти видання. Нагадаю, що газета потрібна не тільки для сивочолих, але й для інтелектуалів, поетів, краєзнавців, літературознавців та інших.
Маємо пам’ятати:  газета – це престиж територіальної громади, і за це теж треба боротися.
 Сьогодні на території України точиться безчесна, жорстока україновбивча війна, результати якої непередбачувані. Залишається надія на Бога.  Тож дорогий шанувальнику газети, звернімося і ми молитовно до Всевишнього:
«Господи наш Справедливий і Всесильний, не дай впасти Слову. Силою животворящого і Чесного хреста захисти від зла, підніми з колін  місцеву пресу, збережи її для майбутніх поколінь».
Нехай збудеться сказане. Слава Тобі, Господи».
Анатолій Семенюк,
член Національної спілки журналістів України з 2004 року, Почесний громадянин м. Ковеля.

семен Радію я, що і моя творча праця причетна до «Вістей Ковельщини». 

Автор.

Три доби недоспати, три доби   крокувати

Заради рядочка в газеті.

Якби знову почати, я би вибрав як свято

Ці душевні тривоги і злети…

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 115
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Не так тії гроші, як люди хороші

06.06.2024
Колись казали: «Краще 100 хороших друзів, аніж 1000 карбованців».
Звичайно, добре, коли є одне і друге.  На жаль, у наш час буває по-різному. Особливо у сферах, де розраховувати на великі прибутки марно. В першу чергу це стосується  “малої”  преси, яку держава  кинула напризволяще, не вважаючи її вартою серйозної  уваги.
Приблизно таку картину спостерігаємо на Волині, де чимало періодичних видань припинили своє  існування або знаходяться за крок до банкрутства. Слава Богу, у Ковелі ситуація не зовсім критична, бо, по-перше, керівництво міської громади в особі її очільника колеги-журналіста Ігоря Чайки, депутатів міської ради, відділів та управлінь міськвиконкому  уклали з редакцією «Вістей Ковельщини» угоду про висвітлення їх діяльності на  взаємовигідних засадах, а, по-друге, загін шанувальників «міськрайонки» не зменшується. Все це дає змогу  триматися «на плаву».
Багато значить постійна, безперервна допомога тих, хто не тільки сам читає  газету, а й дбає про те, щоб її читали інші – ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, малозабезпечені громадяни. Вже стало традицією, що кожного року напередодні передплатної кампанії про таких людей дбають Почесний громадянин м. Ковеля, директор ПТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко, директори  СТзОВ «Дружба», «Вежа», «Зоря» Валерія Яромчук, Тетяна Зінчук, Володимир Потапчук, депутат Волинської обласної ради, директор ТзОВ «Ідея» Віктор Козак, підприємці Юрій Рахлінський, Василь Волинчук, директор СЛАТ «Тур» Олександр Смаль, начальник пасажирського вагонного депо Олександр Стречен.
Щирі, добрі й надійні друзі в журналістів у ВСП «Ковельський промислово-економічний фаховий  коледж ЛНТУ» (директор Тетяна Селівончик), Ковельському медичному фаховому коледжі (директор  Олена Григола), міськрайонному територіальному медичному  об’єднанні (генеральний директор Валентин Вітер), управлінні освіти міськвиконкому (начальник Віктор Бичковський, голова комітету профспілки працівників освіти Ігор Сезьомін), управлінні культури, молоді, спорту та туризму (начальник Андрій Мигуля), управлінні соціальної та ветеранської політики (начальник Софія Сагаль), ремонтно-житловому комунальному підприємстві №1 (начальник Віктор Солов’янчук), Центрі  професійно-технічної освіти (директор Сергій Антонюк). 
Не можемо не згадати міську і районну ветеранські організації (голови Марія Батраченко, Валентина Січкар), міськрайонну організацію товариства Червоного Хреста  України (Людмила Стахорська), Ковельську філію «Союзу Українок (Лілія Єгорова), ГО «Добродія в дії» (голова Володимир Кравчук). 
«Вісті Ковельщини» постійно висвітлюють велику подвижницьку працю духовенства Православної Церкви України, яке постійно  дбає про розвиток і становлення релігійних громад ПЦУ, їх внесок у підтримку  української національної ідеї, підвищення рівня освіченості і духовності наших земляків. 
В цьому процесі важко переоцінити роль і значення старшого декана Ковельського  деканату Волинської єпархії ПЦУ о. Івана Бониса, декана Свято-Благовіщенської округи о. Василя Мичка, декана Свято-Димитрівської  округи о. Анатолія Александрука,  настоятелів храмів о. Івана Оринчака, о. Матвія Олійника, о. Ростислава Дідуха, о. Станіслава Беспалова та багатьох інших.
Безмежно вдячні ми нашим дописувачам, які допомагають журналістам спільно творити  газету, робити її цікавою, різножанровою, інформаційно  насиченою. Це – Анатолій Семенюк, Валентина Січкар, Марія Батраченко, Наталія Михайлюк, Руслана Семерей, Валентина Блінова, Микола Денисюк, Василь Ковч, Іван Сидорук, Геннадій Сарапін.
Постійно свої творчі доробки друкують Ігор Вижовець, Іван Ярошик, Аркадій Цикун, Яків Лавренко, Олена Чабан, Ольга Ліщук.
Справжніми позаштатними кореспондентами газети стали активісти фізкультурно-спортивного життя Ковельщини Олена Клімашевська, Володимир  Олексюк, Олег Стус, Олександр Вельма, Сергій Медведюк.
«Вісті Ковельщини» неможливо уявити без цікавих, змістовних дописів Ольги Бичковської, Маргарити Матвійчук, Мирослави Мороз, Наталії Тхоржевської. 
У тому, що газету передплачують, читають, не уявляють собі без неї життя, велика заслуга працівників «Укрпошти» (Лариса Філіпчук, Інна Радзієвська), тернопільських поліграфістів. Та й із ковельськими майстрами друку (Тетяна Заболотна, Ірина Борейко) ми ділових  стосунків не  втрачаємо.
х  х  х
Отож, підсумовуючи, скажу: незважаючи на всі труднощі і негаразди, викликані фінансовими проблемами, ТзОВ «Редакція газети «Вісті Ковельщини» продовжує працювати. Будемо сподіватися, що робота ця триватиме й надалі. Адже попереду – 85-річний ювілей ковельської газети, який неодмінно маємо разом зустріти 4 жовтня ц. р. 
Микола ВЕЛЬМА.

20240430_130637 Колись казали: «Краще 100 хороших друзів, аніж 1000 карбованців».

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 111
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 10 по 16 червня

06.06.2024
ОВЕН. Зосередьтеся на найважливiшiй справi. Доведеться вiдстоювати свої iнтереси. Реально розраховуйте сили, постарайтеся розв’язувати тiльки тi проблеми на роботi, якi залежать вiд вас.
ТЕЛЕЦЬ. Бажано  розподіляти сили i не створювати перевантаження на роботi.  В середу можлива зустрiч iз старим другом, яку давно вiдкладали.
БЛИЗНЮКИ. Впевненiсть у власних силах i оптимiзм допоможуть завоювати прихильність i поліпшити стосунки з керівництвом. На роботi i в особистому життi очiкується свiтла смуга i сюрпризи. 
РАК. Постарайтеся не дуже хвалитися можливостями i чеснотами – бувають моменти, коли скромнiсть теж стає прикрасою. Можна чекати нових проєктiв i пропозицiй. Ваша основна сила в органiзаторських здiбностях.
ЛЕВ. Початок тижня вдалий у всьому. Бажано об’єктивно оцiнити можливостi i розподiлити час i сили, щоб робота не займала майже весь час. У особистому життi можуть пiдстерiгати iлюзiї i спокуси. 
ДIВА. Ймовірно, що подiї тижня сприятимуть вашому професiйному зростанню. Постарайтеся менше уваги звертати на критику, успiшне просування  кар’єрними сходами залежатиме тiльки вiд вас. 
ТЕРЕЗИ. Будьте передбачливi, стежте за своєю мовою. Якщо ви у вiдпустцi, то врахуйте, що за розслабленням i задоволеністю  життям можуть ховатися  пiдводне камiння i граблi. 
СКОРПIОН. Тиждень може порадувати подiями i враженнями, треба використовувати кожну мить i проживати їх гармонiйно i яскраво. Знайшовши компромiс, налагодите взаємостосунки з дiловими партнерами. 
СТРIЛЕЦЬ.  Запланована на початок тижня поїздка може зiрватися, але не варто перейматися,  навряд чи багато втратите. У понедiлок чекайте дiлову зустрiч.
КОЗЕРIГ. Головне  бути активним i послiдовними. Небажано роздавати обiцянки i обiцяти золотi гори. Реальнi можливостi проясняться до кiнця тижня. Добре вдаватимуться справи, пов’язанi з впорядкуванням будинку. 
ВОДОЛIЙ. Будьте передбачливi, тримайте себе в руках, i тодi не доведеться розкаюватися в вчинках. Постарайтеся не  спійматися на гачок iлюзiй, ваша успiшнiсть зросте. 
РИБИ. Вiдчуєте прилив сил, i почуватимете себе в прекраснiй формi, проте заспокоюватися  не варто. Довiрте частину справ надiйним партнерам, постарайтеся обiцяти тiльки те, що зможете виконати. 
Степан ЗОРЕПАД.

9216678b797546785b19077426ca780c ОВЕН. Зосередьтеся на найважливiшiй справi. Доведеться вiдстоювати свої iнтереси. Реально розраховуйте сили, постарайтеся розв’язувати тiльки тi проблеми на роботi, якi залежать вiд вас.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 169
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Зустріч із письменником Євгеном Хотимчуком

06.06.2024
Днями в Голобській бібліотеці відбулася творча зустріч читачів з письменником, Заслуженим  журналістом України Євгеном Хотимчуком.
Всі ми любимо читати його твори, бо вони того варті. Його книга “Слово гаряче та щире” – публіцистика за 20 років. 
Це мистецтво так володіти словом, аби воно влучало завжди в ту точку, яка найбільше хвилює. Тут ціла епоха, енциклопедія життя. У цій книзі лише правда і тільки правда. Автор прямолінійний, без лукавства. Вихідець з простого народу, з села Рудка Козинська колишнього Рожищенського району. Самотужки добився такої висоти, яка стала взірцем для інших.  
Його історії змушують глибоко осмислити наше життя. А головне, що пише, ніби висловлюючи думки кожного читача. Це голос народу. Тут Луцьк – як на долоні: згадує про всіх відомих людей, які стояли біля керма. А як захоплюють історії про подорожі! З ним разом ніби мандруєш по Індії з її дивними звичаями і традиціями. Піднімаєшся на Голгофу, йдучи хресною дорогою, якою ішов Син Божий на страту. Зворушує до щему, бо це ж дорога до Бога. 
А от Америка не здивувала автора, особливо Нью-Йорк з його 9-мільйонним населенням. Найбагатша країна у світі! А виявилося все абсолютно буденне, звичайне. І люди звичайні, нічим не відрізняються від нас. Єдине, що почуваєшся мурашкою на фоні хмарочосів. А українців скільки тут!
Захоплює книга «Доля матері», все таке рідне, близьке. Історії з неї частково друкувалися в газетах, журналах. Автор ніби мандрує від села до села, збираючи інтерв’ю від кожного героя. А найбільше тут – про маму, тож кожен мимоволі згадує свою неньку. Хоч доля  в кожної різна, але серце і біль за дітей однакові.
Про все це і не тільки можна прочитати в книгах Євгена Хотимчука. Під час зустрічі письменник справив на всіх приємне враження: з гумором, у вишиванці, щирий у спілкуванні. Директор бібліотеки Валентина Мельничук представила його читачам, ознайомила з біографією. Селищний голова  Сергій Гарбарук привітав шанованого гостя і побажав творчих успіхів у майбутньому. Квартет «Оксамит» із Будинку мистецтв подарував гостю з обласного центру кілька пісень. Читачі поділились враженнями від прочитаних книг, автор охоче відповів на їх запитання, залишив автографи. На закінчення зустрічі прозвучало й кілька гуморесок. 
На знак подяки за зустріч Євген Якович  одержав на пам’ять квіти та книги Марії Матіос. 
Валентина ОСТАПЧУК.

Хотимчук1 Днями в Голобській бібліотеці відбулася творча зустріч читачів з письменником, Заслуженим  журналістом України Євгеном Хотимчуком.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 107
Читати далі

Четвер, 6 червня 2024 року № 24 (12927) / Повідомлення в номер / Сплачуючи податки, інвестуємо в Перемогу над ворогом

06.06.2024
Головне управління ДПС у Волинській області звертається до керівників підприємств, фірм, установ і громадян, які мають заборгованість зі сплати податкових платежів до бюджетів різних рівнів із проханням погасити заборговані податки. 
Саме своєчасні податкові надходження створюють фінансові умови для ефективної протидії ворогу в умовах військової агресії рф. Відтак внесок кожного платника податків у Перемогу над загарбниками – важливий. 
Якщо у вас є потреба провести звірку щодо розрахунків із бюджетом, зробити це можна дистанційно, або завітавши до Центрів обслуговування платників за місцем податкової адреси. 
Зокрема,  фізичні особи можуть провести звірку щодо належних їм активів і нарахованих податкових платежів. Головне управління ДПС у Волинській області пропонує таким платникам обов'язково відвідати Центр обслуговування платників за місцем своєї податкової адреси і  перевірити наявність заборгованості перед місцевим бюджетом. 
Звертаємо увагу! Отримати повну інформацію щодо нарахованих та сплачених податків, перевірити стан розрахунків із бюджетом, подати звіти чи отримати необхідну довідкову інформацію також можна в онлайн-режимі через електронний кабінет. 
Про стан розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, інформацію щодо сплати податків і податковий борг можна дізнатися через мобільний застосунок "Моя податкова". 
Нагадаємо, що сплата податків – це конституційний обов'язок. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов'язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Варто врахувати, що відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
Відповідно до статті 16 ПКУ платник податків зобов'язаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах визначених ПКУ та законами з питань митної справи.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків визначених ПКУ або законами з питань митної справи.
Згідно зі статтею 38 ПКУ виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань  у встановлений податковим законодавством строк. 
У разі порушення термінів сплати податків здійснюється нарахування штрафної санкції відповідно до статті 120 ПКУ, а також  пені відповідно до статті 129 ПКУ за кожен календарний день прострочення його сплати.
Сергій ЛИСЕЮК,
в. о. начальника, 
заступник начальника 
Головного управління ДПС 
у Волинській області. 

податки Головне управління ДПС у Волинській області звертається до керівників підприємств, фірм, установ і громадян, які мають заборгованість зі сплати податкових платежів до бюджетів різних рівнів із проханням погасити заборговані податки. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 129
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025