Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978)

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 22–28 травня

21.05.2025
Четвер. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура: 22оС.  Вітер південний помірно  сильний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура: 14оС. Вітер східний слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 13оС. Вітер південний сильний.  
В ніч на суботу. Хмарно, дощ.  Температура: 9оС. Вітер північний помірний.
Субота. Хмарно, дощ. Температура: 12оС. Вітер північний сильний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність.  Температура: 7оС. Вітер східний  слабкий.
Неділя. Мінлива хмарність. Температура: 170С. Вітер східний  помірний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 9оС. Вітер слабкий.
Понеділок. Мінлива  хмарність, часом дощ. Температура: 19оС. Вітер східний помірний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність, можливий дощ.  Температура: 12оС. Вітер північно-східний  слабкий.  
Вівторок. Хмарно, можливий дощ. Температура: 18оС. Вітер північний  помірний.   
В ніч на середу. Хмарно, можливий дощ.  Температура: 12оС. Вітер північний слабкий.
Середа. Мінлива хмарність. Температура: 20оС. Вітер східний помірний.
бузокЧетвер. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура: 22оС.  Вітер південний помірно  сильний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність. Температура: 14оС. Вітер східний слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 13оС. Вітер південний сильний.  
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 17
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Передплата-2025

21.05.2025
Шановні читачі!
Поспішаємо повідомити Вам чудову   новину: передплата на друге півріччя 2025 року триває!
Про це нагадує “Укрпошта”:
“АТ «Укрпошта» інформує, що продовжується  передплатна кампанія на II півріччя 2025 року, із доставкою з липня, в усіх об’єктах поштового зв’язку:
з 1 травня 2025 року – за електронною версією передплатних каталогів на автоматизованих відділеннях;
з 5 травня 2025 року  – за друкованими каталогами на автоматизованих відділеннях та пересувних відділеннях через пристрій 3 в 1 Ве Роst.
Термін проведення передплати на загальнодержавні та місцеві медіа – до 25 червня 2025 року”.
Отож, любі друзі, всім, хто передплатив “Вісті Ковельщини” лише на 6 місяців 2025 року, час подумати про продовження підписки на 2-е півріччя.
Передплатна ціна така:
1 місяць – 77 грн.;  
3 місяці – 191 грн.;
6 місяців (до кінця року) – 362 грн.
Хочемо також повідомити, що серед передплатників, які надішлють або принесуть підписні квитанції до редакції, будуть розіграні оригінальні призи.
Заодно нагадуємо, що триває акція “Подаруйте газету воїну!”. Участь у ній вже взяли небайдужі громадяни, які пожертвували кошти на передплату “Вістей Ковельщини” воїнам ЗСУ, які перебувають на лікуванні  або проходять курс лікування в медичних закладах.
Запрошуємо приєднатися до акції!
Читайте і передплачуйте “Вісті Ковельщини” – газету для Вас і про Вас!
Редакція.
газета вкШановні читачі!
Поспішаємо повідомити Вам чудову   новину: передплата на друге півріччя 2025 року триває!
Про це нагадує “Укрпошта”:
“АТ «Укрпошта» інформує, що продовжується  передплатна кампанія на II півріччя 2025 року, із доставкою з липня, в усіх об’єктах поштового зв’язку:
   
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 15
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Роки становлення і розвитку

21.05.2025

8865ff4cfa0dc19a42312ea5bbca96c0Дорога Колодяжненська громадо!

16 травня 2017 року відбулася перша сесія новоутвореної Колодяжненської територіальної громади, і саме ця дата була визначена як День громади. Тож 16 травня 2025 року ми відзначили 8-му річницю. 
Ці 8 років промайнули, мов 8 днів. Та якщо пригадати, як все починалося, як ми працювали, розвивалися, зростали територіально, зміцнювалися фінансово, а згодом переживали нелегкі часи, проходили через різні випробування, – то  це направду тривалий і наповнений подіями період. 
Від самого початку ми напрацювали стратегію розвитку, мали багато планів. Частину із них вдалося реалізувати, а потім життя внесло свої корективи: 2019-ий рік – початок пандемії коронавірусу, 2022-ий –повномасштабне російське вторгнення. Відбулася переоцінка цінностей на рівні всього українського суспільства: ми  навчилися цінувати головне. 
Зокрема, ми живемо на українській, прекрасній, Богом даній землі, на мальовничій Волині, спокійній, але перспективній Ковельщині. Попри все, живемо під відносно мирним небом, живемо вільно, під синьо-жовтим стягом України, маємо хліб і до хліба. Це – найважливіше, і за це уклінно й безмежно дякую нашим Захисникам і Захисницям! Ви прикриваєте Україну і свою малу батьківщину, мов щитом. Ви — наша гордість і надія! 
Вічна пам’ять і незгасима слава усім Героям, які полягли, захищаючи нас з Вами.
Безперечно, найбільшою цінністю кожної території є її люди. Жителі Колодяжненської громади – неймовірні. Багато з них стали на захист України, багато займається волонтерською діяльністю. Кожен трудиться на своєму місці і робить посильний вклад у розвиток малої батьківщини та перемогу України над загарбником. Ми цінуємо кожного і дякуємо усім! 
Якщо підбивати підсумки останнього року, то він був нелегким. Колодяжненська сільська рада працювала над наповненням місцевого бюджету і забезпеченням фінансової стабільності та загалом життєдіяльності громади.  Підтримували Збройні Сили як з місцевого бюджету, так і благодійними внесками. Дякую усім, хто долучався! Окремо дякую нашим друзям і міжнародним партнерам, зокрема польським благодійникам із Товариства друзів дітей.
Шановні мешканці населених пунктів Колодяжненської сільської ради та всі, кому не байдужа наша земля! Щиро вітаю Вас із восьмим днем народження громади і зичу спокою, благополуччя і достатку, розквіту і процвітання.
Гордий бути жителем славного Лесиного краю і пишаюся земляками! Найголовніше побажання – миру і Перемоги! 
Слава Україні!
Віталій КАШИК,
Колодяжненський сільський голова.
l
НА СВІТЛИНІ ВГОРІ: депутати Колодяжненської сільської ради на чолі з головою Віталієм Кашиком, представники старостинських округів та працівники  апарату  виконавчого комітету  ради. 
16 травня 2017 року відбулася перша сесія новоутвореної Колодяжненської територіальної громади, і саме ця дата була визначена як День громади. Тож 16 травня 2025 року ми відзначили 8-му річницю. 
Ці 8 років промайнули, мов 8 днів. Та якщо пригадати, як все починалося, як ми працювали, розвивалися, зростали територіально, зміцнювалися фінансово, а згодом переживали нелегкі часи, проходили через різні випробування, – то  це направду тривалий і наповнений подіями період. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 16
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Висока відзнака

21.05.2025
11 травня ц. р в Базиліці святого Хреста у Варшаві відбулася церемонія вручення ордена святого Станіслава, під час якої відзначені найбільш шановані і авторитетні представники різних галузей і професій у Республіці Польща.
Серед нагороджених був і мешканець Холма, власний кореспондент газети «Вісті Ковельщини» професор Анджей Вавринюк, який багато зусиль доклав і докладає для зміцнення співпраці між Республікою Польща та Україною, Люблінщиною і Волинню. У свій час був ініціатором проведення так званих «Надбужанських дебатів» під патронатом Холмського повітового старости Казімєжа Стоцького і голови Ковельської райдержадміністрації Віталія Карпюка.
У  дебатах, в ході яких регулярно зустрічалися волинські і польські журналісти, відбувався обмін думками з різноманітних питань тогочасного життя Прикордоння.
До речі, професор Анджей Вавринюк став 927 кавалером згаданого ордена в Польщі. Урочистості проходили за участю духовенства познанської дієцезії. Орден святого Станіслава засновано 7 травня  1765 року королем Станіславом Августом Понятовським. Перше вручення відбулося власне в Базиліці святого Хреста, що стало початком багатовікової традиції.
Як зазначив професор Анджей Вавринюк, для нього велика честь бути в товаристві нагороджених орденом. Приємно, що під час урочистої церемонії високо оцінено його заслуги в галузі розвитку польської і української науки та освіти. Особливо відзначено активну участь в організації допомоги для українських переселенців з Волині після початку російсько-української війни в лютому 2022 року. Під час вшанування лауреата  присутніми були дружина, діти й онуки пана Анджея.
– Для мене це було виняткове свято, – зазначив пан Анджей. – Тим більше, що того дня як єдиний мешканець Холма я брав участь у вшануванні еліти кавалерів ордена святого Станіслава.
Нагадаємо, що доктор габілітований  Анджей Вавринюк – Doctor Honoris Causa. Впродовж багатьох років працював в Державній академії практичних наук в Холмі, а також у волинському Національному університеті в м. Луцьку. Є автором близько 300 наукових праць, в тому числі 36 публікацій у пресі. Працював у закладах середньої і вищої освіти більш як пів століття. Від 2023 року – на заслуженому відпочинку, хоча науково-дослідницької і журналістської роботи не полишає. 
Щиро вітаємо, пане Професоре! Гордимося, що маємо таку шановану людину в якості власного кореспондента газети «Вісті Ковельщини» у Республіці Польща!
Микола Вельма.
На світлинах: під час урочистої академії у Варшаві. 
1 (1)11 травня ц. р в Базиліці святого Хреста у Варшаві відбулася церемонія вручення ордена святого Станіслава, під час якої відзначені найбільш шановані і авторитетні представники різних галузей і професій у Республіці Польща.
Серед нагороджених був і мешканець Холма, власний кореспондент газети «Вісті Ковельщини» професор Анджей Вавринюк, який багато зусиль доклав і докладає для зміцнення співпраці між Республікою Польща та Україною, Люблінщиною і Волинню. У свій час був ініціатором проведення так званих «Надбужанських дебатів» під патронатом Холмського повітового старости Казімєжа Стоцького і голови Ковельської райдержадміністрації Віталія Карпюка.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 14
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Роки становлення і розвитку

21.05.2025

фото матері 1До дня створення Колодяжненської територіальної громади

Уклін і шана Матерям!

День матері… Свято, яке в кожного із нас викликає теплі почуття, адже образ матері найдорожчий і найсвітліший. Матері, які дали життя нашим Героям-захисникам заслуговують особливої уваги і шани. 
Тож  9 травня ц. р., напередодні Дня матері, у центральній садибі Колодяжненської громади відбувся захід для матерів полеглих та зниклих безвісти Захисників.
Звучали тематичні віршовані і пісенні композиції у виконанні талановитих дітей та аматорів сцени, щемливі і теплі виступи.
Зі словами вдячності, шани та подяки за те, що виховали Героїв, справжніх патріотів України звернувся до жінок сільський голова Віталій Кашик. До слова, 9 травня уже втретє в Україні відзначається День Європи, тож сільський голова зауважив, що близькі усім європейцям цінності свободи і демократії  для України відстоювали, в тому числі, воїни з нашої громади – сини присутніх на заході матерів.  
– День матері завжди був особливим святом для кожного із нас, але, на жаль, для українців нині він обпалений війною. Велике випробування відправляти свого сина чи доньку на війну, чекати повернення живим та здоровим, і найстрашніше – зустріти  свою дитину Героєм, але  «на щиті», або очікувати хоч якої звісточки про свою кровинку, – продовжив сільський голова. Нехай Господь полегшить Ваш душевний біль, а  матері, які живуть у невіданні, отримають лише добрі звістки. Імена Ваших синів будуть навіки викарбувані в історії країни, в нашій пам’яті й наших серцях. І в усіх нас зараз єдине бажання: аби якнайшвидше вдалося здобути переможний мир. 
Слава Україні! Героям Слава!
Наостанок для жінок був проведений майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. Під час цього захопливого процесу на вустах матерів, нарешті, з’явилася посмішка. Хочеться, аби усі матері громади і нашої рідної неньки-України частіше посміхалися. Навіть у той час, коли плачуть їхні серця…  
l
З нагоди Дня матері  працівники Колодяжненської сільської ради  відвідали та привітали Жанну Борисівну Радзивилюк із Волошок. 
Сім’я Радзивилюків взяла на виховання троє прийомних дітей та має двоє власних.
Жінці щиро подякували за милосердя, доброту, любляче материнське серце, побажали миру і добра!
День матері… Свято, яке в кожного із нас викликає теплі почуття, адже образ матері найдорожчий і найсвітліший. Матері, які дали життя нашим Героям-захисникам заслуговують особливої уваги і шани. 
Тож  9 травня ц. р., напередодні Дня матері, у центральній садибі Колодяжненської громади відбувся захід для матерів полеглих та зниклих безвісти Захисників.
Звучали тематичні віршовані і пісенні композиції у виконанні талановитих дітей та аматорів сцени, щемливі і теплі виступи.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 14
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Микола Заікін: життєвий шлях, яким по праву можна пишатися

21.05.2025
В кінці шістдесятих років у Ковелі було розпочато будівництво заводу сільськогосподарських машин. Його спорудження велося швидкими темпами  й отримало почесне на той  час найменування: «Ударна  комсомольська будова всесоюзного значення».
А вже у 1970 році завод видав першу продукцію – транспортери ТВК-80 А. Одночасно  в дію вводилися об’єкти соціального призначення – житло, заклади торгівлі і громадського харчування, діяли садочки, професійно-технічне училище. Згодом відкрили вечірній машинобудівний технікум.
В різні роки підприємство очолювали різні керівники. Першим директорське крісло обійняв учасник Другої світової війни Михайло Михайлович Шабанов. В числі очільників одного з найбільших машинобудівних підприємств Волині та України були Іван Квочин, Мирон Ткачук, Анатолій Понікарчук та інші. З розпадом радянського союзу у 1991 році на базі «Ковельсільмашу» створили Відкрите акціонерне товариство з однойменною назвою, трудовий колектив якого налічував понад 6 тисяч працівників.
В числі тих, хто одним з перших прийшов на завод, був Микола  Михайлович Заікін. Ось як про нього  пише історик-краєзнавець Дмитро  Корнелюк (на жаль, покійний) у книзі «Вогонь дерзання»:
«Народився герой нашої розповіді  22 травня 1955 року. Батько Михайло Тимофійович трудився головним інженером на одному з підприємств, мама Анна Павлівна – швачка на швейній фабриці.  В сім’ї, окрім Миколи, зростали ще брат  Василь і сестра Надія.
З ранніх років хлопець захоплювався конструюванням, радіотехнікою. Окрім того, всіляко допомагав батькам по господарству, а щоб підсобити їм коштами, на літніх канікулах працював на місцевому м’ясокомбінаті.
В Ковелі Микола Заікін закінчив середню школу №1. Під час навчання був активним у громадському житті: староста класу, учасник художньої самодіяльності, захоплювався спортом. Але улюбленим заняттям були радіотехніка, якій віддавав дуже багато  часу.
— Міг не їсти, не спати, аби щось паяти, — напівжартома – напівсерйозно згадує керівник радіотехнічного гуртка, вчитель школи Валентин Наріжний.
Після здобуття середньої освіти Микола Михайлович розпочав свій самостійний трудовий шлях на заводі сільськогосподарських машин».
l
Про те, як склалася  його доля, читаємо в короткій біографічній довідці-характеристиці:
«У 1973-1975 р.р. перебував на армійській службі, після закінчення  якої повернувся на «Ковельсільмаш». Працюючи на підприємстві, здобув  вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, який закінчив в 1981 році, отримавши кваліфікацію інженера-механіка (спеціальність «Технологія машинобудування, металоріжучі верстати та інструменти»). За час своєї трудової діяльності впродовж 53-ох років пройшов шлях від слюсаря першого розряду цеху №4 до Президента ТОВ «ВО «Ковельсільмаш». Нині працює на посаді директора ТОВ  «Компресорна  техніка».
За значний особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняного машинобудування, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня машинобудівника відзначений Подякою Прем’єр-міністра України (2009 р.), Почесною грамотою Міністерства промислової політики України (2013 р.). У 2016 р. здобув звання «Меценат року у м. Ковелі». 
Щорічно отримує нагороди від Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації,   Ковельської міської влади за вагомий внесок у розвиток Волині. За успіхи у виробничій, технічній та громадській діяльності неодноразово відзначений грамотами та подяками керівництва підприємства, преміями та авторськими винагородами.
Указом Президента України від 23 вересня 2016 року, № 407 Миколі Заікіну присвоєно почесне звання «Заслужений машинобудівник України» за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування, впровадження передових технологій   у виробництво сучасної продукції, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.
У 2018 році Микола Заікін був удостоєний ордена і звання «Лицар Вітчизни» III ступеня. Нагорода – відзнака за багаторічну сумлінну працю, допомогу Збройним Силам України, участь у підтримці воїнів, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни. Микола Михайлович – один з тих господарських керівників Волині, які вважають підтримку армії своїм першочерговим патріотичним обов’язком.
Вручення ордена з відповідним посвідченням, нагрудним знаком, іменним дипломом та лицарською шаблею відбулося в урочистій обстановці у державній резиденції Президента України – малому Маріїнському палаці.
У  2006-2019  р.р.  – член  виконавчого  комітету  Ковельської міської ради.
l
Дещо «сухуваті» рядки службової характеристики не можуть передати настрій, почуття,  емоції ювіляра.  А їх у нього за 70 років життя було чимало. Це тільки на папері все ніби гладко і безтурботно, а насправді довелося пережити чимало тривожних моментів, переживань за долю колективу, різноманітних реформ і реформацій. Однак труднощі долав з вірою у власні сили, відчуваючи підтримку колег, друзів та однодумців. Іноді докучали проблеми із здоров’ям, але він не опускав руки, йшов вперед і перемагав.
Микола Михайлович, в міру своїх сил та можливостей, займається благодійністю, допомагає школам, навчальним закладам, а особливо – «підшефному» Ковельському промислово-економічному фаховому коледжу, який багато років поспіль очолює Тетяна Василівна Селівончик, його вірна соратниця в боротьбі за престиж професії машинобудівника, честь і славу «Ковельсільмашу», підготовку висококваліфікованих спеціалістів для галузі. 
Вірна дружба впродовж багатьох років єднає пана Миколу  з Почесним громадянином міста Ковеля Володимиром  Бойком, ветераном державної служби і правоохоронних органів Сергієм Матяшуком та іншими добрими людьми.  На жаль, передчасно пішов у Вічність Петро Петрович Смаль, людина відкритої душі і щирого серця. Його справу продовжує син Олександр Смаль. Вдячні Миколі Заікіну, його команді і журналісти «Вістей Ковельщини» за ділову співпрацю, взаєморозуміння, підтримку.
— Ціную Миколу Михайловича за діловитість, готовність у будь-яку хвилину допомогти, прийти на поміч. Ось і на цей рік сприяв у передплаті  ветеранам праці, сім’ям воїнів ЗСУ. Вдячна йому за підтримку церковна громада Свято-Володимирського храму ПЦУ,   з якою   поєднують роки спільної турботи про становлення Української Церкви, — каже директор ТзОВ «Редакція газети  «Вісті Ковельщини» Микола Вельма. – Бажаю йому головного – міцного здоров’я, родинного і сімейного благополуччя, Божого благословення на кожен прийдешній день!
l
Наша розповідь про ювіляра була б далеко не повною, якби ми не згадали про його надійний «тил» — сім’ю. Ось що з цього приводу розповів син Василь Миколайович:
— Наші батьки Микола Михайлович і Валентина Несторівна йдуть по життю, як-то кажуть, пліч-о-пліч, рука-в-руку.  У 2024 році відсвяткували 45-ліття шлюбу. Виростили трьох дітей, мають 8 онуків та одну правнучку.
Старша донька Анна разом з чоловіком Віктором Голечком займаються бізнесом, виховують двох дітей.  Донька Ангеліна, яка працює бухгалтером на «Ковельсільмаші», незабаром виходить заміж, син Влад, який теж трудиться на підприємстві, одружений і має доньку Емілію.
Син Михайло Заікін – директор заводу «Ковельсільмаш»,  дружина Оксана – завідувач сектора «Трудовий архів». Мають трьох дітей: син Назар закінчує навчання в Ковельському промислово-економічному фаховому коледжі за спеціальністю «Комп’ютерні науки», донька Ольга навчається в 9 класі ліцею №11, син Микола – в 3 класі ліцею №11.
Я – головний інженер ПТМ «Ковельтепло», дружина Оксана – медпрацівник Ковельського МТМО. Маємо трьох дітей: донька Ольга навчається на 1-му курсі в Ковельському промислово-економічному фаховому коледжі за спеціальністю «Транспортні технології», донька Вікторія – учениця 7-ого класу ліцею №11, донька Анна має 3 роки.
Батько – це опора для усієї родини, її захисник та найважливіший для нас чоловік. У цей особливий день хочеться сказати, як сильно ми його любимо і цінуємо. Ми вдячні за все, що   зробив для нашого щасливого життя, за опіку і ласку, за дисципліну і розуміння. Тато є найкращим прикладом для усіх поколінь  сім’ї.
Хочемо побажати міцного здоров’я  та довгих років життя, сповнених світлих моментів. Будь оточений любов’ю рідних  та повагою друзів. Нехай у всіх починаннях супроводжує удача й успіх, більше позитивних й приємних емоцій, сил, щастя і радості тобі!
l
У народі кажуть: «Тільки  праця і Бог творять людину, формують її характер і вдачу». На прикладі життєпису Миколи Михайловича можемо переконатися в цьому. Йому є чим пишатися, адже династія Заікіних впевнено продовжує традиції попередніх поколінь родини, всі свої знання, досвід, уміння віддає  праці на благо рідної України  в ім’я її зміцнення   перемоги над ворогом. 
Тож нехай і надалі Господь не полишає Миколу Михайловича у добрих справах на благо людей, сприяє реалізації найсміливіших планів і задумів.
Многих і благих йому  літ  життя! 
Володимир ПЕТРУК.
НА СВІТЛИНАХ: миті життя Миколи Заікіна та його рідних.
Фото з сімейного і редакційного архівів.  
unnamedВ кінці шістдесятих років у Ковелі було розпочато будівництво заводу сільськогосподарських машин. Його спорудження велося швидкими темпами  й отримало почесне на той  час найменування: «Ударна  комсомольська будова всесоюзного значення».
А вже у 1970 році завод видав першу продукцію – транспортери ТВК-80 А. Одночасно  в дію вводилися об’єкти соціального призначення – житло, заклади торгівлі і громадського харчування, діяли садочки, професійно-технічне училище. Згодом відкрили вечірній машинобудівний технікум.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 130
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Коли цвіте бузок...

21.05.2025
Травень – пора цвітіння бузку. Його люди вирощують близько 500 років. Протягом цього часу вони встигли культивувати цілих 2300 сортів різної форми, забарвлення і аромату. Позмагатися з ним можуть хіба що троянди.
Бузок: 
Може бути без запаху. Угорський бузок не пахне. Зовсім.
Живе довше за людину. Якщо ви посадили у саду кущ бузку, вам скажуть «спасибі» не лише ваші діти, а й онуки і, мабуть, правнуки. Відзначити столітній ювілей для цієї рослини — звичайна річ.
Коштує дорожче за золото. Видобування бузкової олії — трудомістка справа. Саме тому ефірна олія бузку коштує дорожче за золото — ціна за кілограм може досягати 100 тисяч доларів.
Отруйний. Полюбляєте аромат бузку і довго ним насолоджуєтеся? Даремно! Ці квіти містять токсичні речовини, які можуть викликати головний біль.
Використовується у медицині. Попри те, що бузок отруйний, його активно використовують у медицині. Мазь із квіток бузку допомагає за наявності ревматизму, листя має загоюючі властивості, а квітки знімають больові відчуття.
Приносить удачу. 
Ми з дитинства знаємо цю прикмету: знайшов квітку з п’ятьма пелюстками — обов’язково загадай бажання і з’їж її. Мрія обов’язково здійсниться. Виявляється, ще потрібно шукати квітки з трьома пелюстками, щоб позбутися їх. Адже вони приносять нещастя.
Ознака розставання.
Хочете натякнути комусь про те, що почуття згасли? Надішліть бузок: на Сході це символізує розставання. А в Англії такий букет вручався нареченому на знак відмови у заручинах.
Квіти можна і потрібно зривати.
Засуджуєте тих, хто ламає гілки бузку заради гарних букетів? Насправді, це йде на користь рослині: наступного року буде більше квітконосів.
Підготувала
Аліна романюк. 
бТравень – пора цвітіння бузку. Його люди вирощують близько 500 років. Протягом цього часу вони встигли культивувати цілих 2300 сортів різної форми, забарвлення і аромату. Позмагатися з ним можуть хіба що троянди.
Бузок: 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 12
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

21.05.2025 Романюк Аліна Петрівна
23 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.20 захід – 21.17. 
Місяць – в Овні. 
День Героїв України. 
День морської піхоти України.
Прмч. Михаїла. Прп. Євфросинії Полоцької.
24 травня, субота
Схід Сонця – 05.18; захід – 21.18.
Місяць – у Тельці. 
Європейський день парків. 
День слов’янської писемності і культури.
Мчч. Стефана, Йоана.
25 травня, неділя
Схід Сонця – 05.17; захід – 21.19.
Місяць – у Тельці. 
День Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Неділя 6 після Пасхи, про сліпого. Свт. Інокентія Херсонського.
26 травня, понеділок
Схід Сонця – 05.16; захід – 21.20.
Місяць – у Близнюках. 
Мц. Єлени. Прп. Йоана Психаїта.
27 травня, вівторок
Схід Сонця – 05.15; захід – 21.22.
Місяць – у Близнюках. 
Прав. Йоана Русина.
28 травня, середа
Схід Сонця – 05.14; захід – 21.23.
Місяць – у Раці. 
Міжнародний день здоров’я жінок. 
Віддання Пасхи. Передсвято Вознесіння Господнього. Прп. Микити Халкидонського.
29 травня, четвер
Схід Сонця – 05.13; захід – 21.24.
Місяць – у Раці. 
Міжнародний день миротворців ООН. 
ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ. Мц. Феодосії (Богдани).  
Місячні фази у травні
Спадаючий  Місяць – до 26 травня. 
Новий  Місяць – 27 травня.
Зростаючий Місяць – 28-31 травня.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
каштани23 травня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.20 захід – 21.17. 
Місяць – в Овні. 
День Героїв України. 
День морської піхоти України.
Прмч. Михаїла. Прп. Євфросинії Полоцької.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 8
Читати далі

Четвер, 22 травня 2025 року №22 (12978) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 26 травня по 1 червня

21.05.2025
ОВЕН. Знадобиться вся ваша природна кмiтливiсть, умiння бути легким на пiдйом. Важливо швидко ухвалювати рiшення, а не  розмірковувати довго i наполегливо. Добре б до кiнця тижня закiнчити всi незавершенi справи.
ТЕЛЕЦЬ. В професiйнiй сферi чекає стабiльнiсть i благополуччя. Цей час  підходящий для втiлення довгожданих проєктiв i планiв. Можуть надійти вигiднi дiловi пропозицiї, якi порадують. 
БЛИЗНЮКИ. Без проблем реалiзуєте намiчене на тиждень i навiть встигнете бiльше. У вас вiдкриється друге дихання, виникне немало креативних iдей. Поступово зростає авторитет i заробiток, за цю сферу хвилюватися не варто. 
РАК. Доля може пiдкидати загадки, які потребуватимуть iнтуїцiї i аналiзу. Будьте обережнi, адже в гонитвi за вигодою можна пропустити перспективний контракт. Порадують хороші новини. 
ЛЕВ. Зосередьтеся на роботi. Не варто спiзнюватися i затягувати з виконанням завдань. Прагніть перебувати в центрі подій. Нові знайомства вам не зашкодять. 
ДIВА. Не зважаючи на привабливість пропозицiй,  приймати їх поки не варто, краще вiдкласти до кращого моменту. Тим часом, розвивайте всi види спiвпрацi i укрiплюйте взаємодiю з новими партнерами.  
ТЕРЕЗИ. Варто бути обачнішими i не говорити зайвого. Зiрки радять уникати контактiв з малознайомими людьми, особливо в дiловiй сферi – не виключенi махiнацiї i обмани. З середини тижня виявитеся своєрiдним генератором iдей i планiв.
СКОРПIОН. Можна чекати приємних звісток i привабливих професiйних пропозицiй. Вашi фiнансовi справи рiзко пiдуть в гору. Гармонiя у стосунках з довколишніми, взаєморозумiння зроблять процес прийняття спільних рiшень ефективним. 
СТРIЛЕЦЬ.  Чекайте вдалого розв’язання проблем, виконання завдань, що  потребують довгого узгодження. Спiлкуватиметеся з колегами i начальством бiльше звичного. 
КОЗЕРIГ. Вашi бажання можуть здійснитися швидше, ніж ви того очікуєте. Смiливо можете розраховувати на допомогу друзiв, їх поради будуть кориснi i своєчаснi. У вихiднi зможете розкрити приховані таланти.
ВОДОЛIЙ. Тиждень може бути вдалим  у роботі i фiнансах, проте не варто розслаблятися i втрачати контроль над ситуацiєю. Не тягнiть ковдру на себе i не смикайте начальство – подiї розгорнуться без зайвої квапливостi. 
РИБИ. Творчi пошуки i починання увiнчаються успiхом. Багато домашнiх клопотів залишаться позаду, зiтхнете з полегшенням. Якщо буде можливiсть, проявiть себе в новiй справi.
Степан ЗОРЕПАД.
гороОВЕН. Знадобиться вся ваша природна кмiтливiсть, умiння бути легким на пiдйом. Важливо швидко ухвалювати рiшення, а не  розмірковувати довго i наполегливо. Добре б до кiнця тижня закiнчити всi незавершенi справи.
ТЕЛЕЦЬ. В професiйнiй сферi чекає стабiльнiсть i благополуччя. Цей час  підходящий для втiлення довгожданих проєктiв i планiв. Можуть надійти вигiднi дiловi пропозицiї, якi порадують. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 34
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025