Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Погода / Погода в Ковелі 7 – 9 липня

07.07.2015
Погода в Ковелі  
7 – 9 липня

imagesПогода в Ковелі  7 – 9 липня

Вівторок. Ясно. Температура: 27 0С. Вітер західний помірний.

В ніч на середу. Ясно. Температура...

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 656
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Повідомлення в номер / Коротко про важливе

07.07.2015
Коротко 
про  важливе

1400173124-3466-pushilinКоротко  про  важливе

Представник бойовиків терористичної організації "Донецька народна республіка" в Тристоронній контактній групі Денис Пушилін заявляє про досягнення компромісу з Україною в питанні відведення бойової техніки калібром до 100 мм від лінії зіткнення в зоні АТО.

 


Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 572
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Репортаж / Ковель відзначив "день народження"

07.07.2015 Ляшук Світлана Олександрівна
Ковель  відзначив  "день  народження" 

DSC_5601Ковель  відзначив  "день  народження" 

Минулої неділі, п'ятого липня, ковельчани відзначили День міста та 71-у річницю з дня його визволення від фашистських загарбників. З нагоди Дня міста в сесійному залі Будинку рад відбулось урочисте засідання міської ради. 
Світлана ЛЯШУК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1435
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Репортаж / У Ковелі відкрили четвертий шкільний стадіон

07.07.2015 Зінчук Вікторія Петрівна

DSC_5433У Ковелі відкрили четвертий шкільний стадіон

4 липня 2015 року  колективу загальноосвітньої школи № 2 м. Ковеля запам'ятається визначною подією, на яку учні та вчителі з нетерпінням чекали багато років, – відкриттям нового сучасного стадіону для занять фізичною культурою та спортом. 
З ініціативи та безпосереднього сприяння народного депутата України Степана Івахіва, благодійного фонду "Патріоти Волині", міської влади у Ковелі відкрито четвертий новозбудований стадіон. На будівництво цього об'єкту було виділено понад мільйон гривень.
На урочисту церемонію відкриття стадіону зібралося багато людей: учні, вчителі, батьки, мешканці Ковеля-ІІ, почесні гості. Право перерізати символічну стрічку надали міському голові Олегу Кіндеру, помічнику народного депутата України Денису П'ятигорцю, директору ЗОШ № 2 Ігорю Ткачуку. Коли почесну місію було виконано, усіх присутніх запросили на поле. 
Піснею й хлібом-сіллю вітали гостей юні вихованці навчального закладу. У виконанні міського муніципального духового оркестру прозвучала мелодія Державного гімну України. 
Під час урочистостей, пов'язаних з відкриттям оновленого стадіону, міський голова Олег Кіндер зізнався, що мріє про те, аби кожна школа міста мала такі сучасні стадіони.
– Ми розуміємо, що це справа не з дешевих, втім, наразі міська влада спільно з народним депутатом України Степаном Івахівим, благодійним фондом "Патріоти Волині" в цьому плані добре попрацювали. Адже завдяки спільним зусиллям маємо чудові спортивні майданчики в ЗОШ №№ 1, 7, 12, а тепер уже і в школі № 2. Сьогодні ми бачимо, що на цих майданчиках щодня займається велика кількість дітей. Я вважаю, що це є дуже позитивним явищем, оскільки такі комплекси дозволять слідкувати за гарним фізичним станом та своїм здоров'ям з юних літ, – зазначив мер міста. 
Олег Олексійович подякував усім, за чийого сприяння було відбудовано стадіон, адже ця робота була спланована для наших дітей, їх майбутнього. 
Вітаючи учнівський колектив, директор ЗОШ № 2 Ігор Ткачук наголосив, що відкриття стадіону – це справжнє свято, на яке школа очікувала багато років, та висловив слова подяки за допомогу та втілення проекту в життя народному депутату України Степану Івахіву, благодійному фонду "Патріоти Волині", міському голові Олегу Кіндеру, працівникам ТзОВ "Ідея", які виконували усі будівельні роботи на стадіоні, колишньому очільнику цього підприємства, а нині – голові райдержадміністрації, депутату обласної ради Віктору Козаку.
До привітань долучились помічник народного депутата України Степана Івахіва Денис П'ятигорець, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак.    
Звісно, свято такого рівня не могло залишити без уваги юних спортсменів, яким і випала нагода першими випробувати новий спортивний майданчик, на футбольному полі якого під овації присутніх відбулася футбольна гра між командами вихованців ЗОШ № 2. 
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистого відкриття нового сучасного стадіону в ЗОШ № 2.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.

4 липня 2015 року  колективу загальноосвітньої школи № 2 м. Ковеля запам'ятається визначною подією, на яку учні та вчителі з нетерпінням чекали багато років, – відкриттям нового сучасного стадіону для занять фізичною культурою та спортом. 

Вікторія ЗІНЧУК.

 

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 898
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Пам’ять / Не підлягає забуттю

07.07.2015
Не підлягає забуттю
У Ковельській виховній колонії управління ДПтС України у Волинській області відзначили день вшанування пам’яті жертв політичних репресій, депортацій мирного населення в часи радянського тоталітарного режиму.
Мільйони людей, які не вчинили жодного злочину, а лише мали свою думку про певні речі або сприймали політику Кремля критично, відразу ж каралися і каралися страшно: цілими сім’ями і навіть родинами. Людей заарештовували, катували, щоб добитися необхідних зізнань, а потім – в’язниця, ГУЛАГ, розстріл...
Чимало населення колишнього СРСР зазнало жахливих поневірянь – це, в першу чергу, народ України, населення Кавказу та Криму.
Про це та багато іншого йшлося під час заходу «Не підлягає забуттю» в загальноосвітній школі № 14 Ковельської виховної колонії, який відкрив директор школи В. Кавюк. Він, син репресованого за радянської системи батька, розповів про долю тисяч ні в чому не винних людей, які пройшли страшні сталінські концтабори. 
Продовжив тематичний захід вчитель української мови та літератури М. Скоклюк, який емоційно розповів про репресії проти інтелігенції в часи сталінізму, окремо зупинившись на долі українських письменників, митців. Виступ вчителя доповнювався фрагментами фільму «Тигролови» за романом І. Багряного. 
Детально про політичні репресії в країні рад та депортацію кримського населення у 40-х роках ХХ століття оповів вчитель історії Л. Никитюк.
На завершення тематичної акції присутні переглянули художній фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва «Хайтарма», який зворушив своїм змістом і вихованців, і вчителів.
Юрій ФІЛАРЕТОВ,
заступник начальника Ковельської виховної 
колонії, майор внутрішньої служби.

SAM_0289Не підлягає забуттю

У Ковельській виховній колонії управління ДПтС України у Волинській області відзначили день вшанування пам’яті жертв політичних репресій, депортацій мирного населення в часи радянського тоталітарного режиму.

Юрій ФІЛАРЕТОВ.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 764
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Повідомлення в номер / Сесія міської ради

07.07.2015 Зінчук Вікторія Петрівна

img_1220Сесія  міської  ради

30 червня ц. р. відбулася сімдесят третя сесія міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер.
Засідання розпочалося з урочистого нагородження. Олег Кіндер вручив Подяку міського голови за активну громадську діяльність, ініціативність, компетентність у вирішенні питань життєдіяльності міської громади та з нагоди 55-річчя від дня народження депутату міської ради Володимиру Матвєєву, а також за сумлінну працю, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у вирішенні питань соціально-побутового обслуговування інвалідів з вадами слуху, виважену життєву позицію та з нагоди 65-річчя від дня народження нагородив Почесною грамотою голову Ковельської територіальної первинної організації Українського Товариства глухих Лідію Парвасюк. 
Перед тим, як депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, вони розглянули депутатські запити та звернення.
Так, Леонід Панчук порушив  питання щодо виділення коштів на поліпшення благоустрою, створення належних умов для проживання для мешканців найстаріших будинків міста по вул. Мічуріна, Сагайдачного, Косачів, Театральній, Шевченка, Леонтовича.
Володимир Матвєєв озвучив звернення щодо встановлення на проїжджій частині центральної вулиці міста "лежачих поліцейських".
Депутатський запит Олени Євсюк стосувався звернення ковельчан, котрі цікавляться причиною припинення пільгових перевезень маршруту № 4 сполученням "Сільмаш-Вокзал", який курсує через вул. Черняховського. Депутат попросила надати інформацію щодо встановлення коефіцієнтів співвідношення кількості безплатних пасажирів до платних на всіх маршрутах соціальних перевезень міста.
Народні обранці підтримали запит колеги.
Перед початком розгляду питань порядку денного депутати заслухали інформацію заступника начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Миколи Заіки.  Народні обранці, зокрема, поцікавились причинами затримки присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, виділених учасникам АТО, через що міська рада не мала можливості вчасно затвердити відповідні проекти землеустрою. 
Як повідомив М. Заіка, усі пов'язані з цим недоліки уже усунуті, а виникли вони з технічних причин, які стали на заваді вчасному оформленню відповідних документів.
Досить тривалим і емоційним було обговорення ряду питань щодо врегулювання земельних відносин у місті. Зауваження стосовно окремих включених в порядок денний проектів рішень щодо надання земельних ділянок у місті висловили депутати Роман Ляшук, Юрій Конащук, Володимир Матвєєв, В'ячеслав Шава, Віра Федосюк та інші.
Дискусійним виявилось питання про надання згоди на викуп земельної ділянки Ковельському госпрозрахунковому ринку. Даний проект рішення з'явився, зважаючи на звернення Ковельського госпрозрахункового ринку до міської ради з проханням дати дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 8320 кв. м  (привокзальна площа) для розміщення та обслуговування торгових приміщень і площадок, яка перебуває в оренді Ковельського госпрозрахункового ринку. 
На минулій сесії депутати вже прийняли його за основу. Однак, зваживши на думку підприємців, які здійснюють торгівлю на привокзальному ринку і налаштовані проти цього, міські депутати відклали розгляд питання на доопрацювання.
Питання про внесення змін до бюджету депутати прийняли одноголосно. Таким чином збільшено асигнувань для поточного ремонту доріг на суму 100 тис. грн. 
Відповідно до рішення Ковельської міської ради від 13. 04. 2015 року "Про згоду на зміну цільового призначення об'єкта" вироблено проектно-кошторисну документацію на переобладнання нежитлових приміщень колишньої молочної кухні по вул. Мічуріна, 2 під службове житло. Для проведення робіт з реконструкції цих приміщень виділено кошти в обсязі 500 тис. грн. 
Забезпечене часткове співфінансування будівництва футбольного поля зі штучним покриттям у відповідь на лист центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Загальна сума становить 600 тис. грн. 
Депутати міськради прийняли рішення про збільшення розміру статутного капіталу підприємства теплових мереж "Ковельтепло", затвердили Положення про встановлення плати за землю на території міста Ковеля, а також про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Народні обранці підтримали звернення Луцької районної ради до Президента України та Генерального прокурора України щодо зняття обвинувачення в дезертирстві з бійців 51-ї ОМБР. 
Вікторія ЗІНЧУК.

30 червня ц. р. відбулася сімдесят третя сесія міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер. Засідання розпочалося з урочистого нагородження. Олег Кіндер вручив Подяку міського голови за активну громадську діяльність, ініціативність, компетентність у вирішенні питань життєдіяльності міської громади...

Вікторія ЗІНЧУК.


Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 851
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Репортаж / Патріотичний велопробіг у Голобах

07.07.2015

Голова Ковельської РДА Віктор Козак та Голобський селищний голова Сергій ГарбарукКовельщина:  події,  новини,  факти

Патріотичний велопробіг у Голобах

28 червня з ініціативи Голобської селищної ради відбувся патріотичний велопробіг, який був присвячений Дню Конституції та Дню молоді.
У той день о 10.00 год. на центральній площі населеного пункту зібралися всі охочі взяти участь у заході. Ініціатива його проведення належить Голобській селищній раді, яка кількома тижнями раніше сповістила громаду про заплановане дійство. Маршрут пролягав у напрямі: смт Голоби – с. Кухарі (урочище “Мошок”) – смт Голоби (усього 44 км).
Цінно, що велопарад, до якого долучилося 56 аматорів, поєднав у собі дві суспільно значимі ідеї. З одного боку, він зібрав прихильників двоколісного транспорту, аби пропагувати здоровий спосіб життя й, водночас, екологічну альтернативу авто.
З іншого боку,  у складний для Батьківщини час надважливим постає єднання як усього народу, так і маленьких громад. Голобчани у цьому контексті продемонстрували добрий приклад.
Участь у патріотичному дійстві взяли: депутати селищної ради, приватні підприємці, вчителі, діти, які із національною символікою та прапором України колоною проїхали селищем, селами Велицької, Сільцівської сільських рад, привертаючи увагу місцевих жителів.
Відрадно, що учасники акції належно поводилися на дорогах, дотримуючись правил безпеки із повагою ставлячись один до одного. Вздовж усієї подорожі безпеку руху було забезпечено силами представників правоохоронних органів та медичної служби. 
У неблизьку дорогу вирушили цілими сім'ями. Так, Голобський селищний голова Сергій Гарбарук був на велотрасі з дружиною, сином та донькою. 
За словами очільника громади, провідною ідеєю веломарафону було залучення максимальної кількості людей до активного відпочинку: "Наша мета вкрай проста й зрозуміла кожному – урізноманітнити дозвілля голобчан, відволікти їх від буденних клопотів, надати можливість родичам, сусідам і, врешті, односельчанам згуртуватись у, можливо, дещо новий, але досить цікавий для них спосіб. А ще – фізично загартуватися й познайомитися з мальовничими куточками краю, які знаходяться неподалік, однак, на жаль, не всім вони відомі".
На запрошення селищного голови відгукнувся й голова Ковельської районної державної адміністрації Віктор Козак: "Дізнавшись про велопробіг, для себе вирішив – обов'язково приєднаюсь до голобчан. Упродовж усієї поїздки милувався місцевими краєвидами. Тішили око засіяні поля обабіч дороги, які невдовзі принесуть людям, сподіватимемося, щедрий урожай. У нашій колоні майорів синьо-жовтий прапор, що дуже символічно, як на мене, адже нагадував учасникам акції про те, хто ми є, якого роду і як важливо сьогодні триматися гурту".
З приїздом до с. Кухарів, посеред березового гаю, що в урочищі “Мошок”, на учасників велопробігу чекала смачна юшка. За попередньою домовленістю, підготували трапезу для односельців ініціативні голобчани Олег Ющик та Олена Бенесько. Отаборившись, упродовж кількох годин присутні мали змогу відпочити, освіжитись у ріці Стохід, що протікає поряд, пограти в м'яча, зробити цікаві знімки, досхочу набалакатись одне з одним, чого так не вистачає у стрімкому ритмі життя. 
Як зауважують організатори, спочатку велопробіг уявлявся акцією локальною. Однак, як з'ясувалося перед стартом, бажання долучитися виявили як представники району, так і гості з Луцька. Цікаво й те, що діапазон віку учасників досить широкий. Скажімо, найменшим велолюбителем виявилася 2-річна Єва Райчук із Люблинця, яка вирушила у подорож на велосипеді з мамою. З-поміж діток, котрі самотужки подолали дистанцію, наймолодшою стала 6-річна Емілія Свіщук із м. Ковеля. 
Серед найповажніших – 65-літня Валентина Січкар, директор Голобської селищної бібліотеки, яка надзвичайно вдячна організаторам заходу за можливість у неординарний спосіб провести вихідний день. 
Валентина Баланкевич, медичний працівник, котра супроводжувала колону, переконує: "Велопрогулянка приносить чималу користь. Разом із плаванням та бігом велоспорт є одним із найкращих і найбільш доступних видів спорту для тренування серцево-судинної системи. За допомогою велосипеда можна значно зміцнити своє здоров'я і поліпшити витривалість. 
Все, що потрібно від людини – наявність двоколісного друга, вміння крутити педалі і періодичні пробіги. Крім того, це ще й прекрасна можливість поєднати приємне з корисним: ви можете спостерігати за красою природи, одночасно тренуючись в своє задоволення".
За активний спосіб життя – і Олександр Подзизей, уродженець Голоб, а нині житель обласного центру. Він із 7-річною донькою Даяною (котра вперше на власному велотранспорті подолала таку дистанцію) охоче приєднався до велосвята у рідному селищі, запросивши з собою міських друзів. 
Вікторія Самонюк, молодий працівник селищної ради, великим плюсом катання на велосипеді називає зміцнення м'язів рук та ніг, спини. Час диктує свої особливості нашого способу життя, який все тісніше пов'язаний із користуванням продуктами технічного прогресу, і як наслідок – рух людини мінімізується. В такій ситуції – гайда на “велик” – і настрій бадьорий, і форма відмінна! 
Такої ж думки і Петро Бедешко, начальник Голобської пожежно-рятувальної частини. Він додає, що велосипед – це найбільш економний, екологічно чистий і красивий засіб пересування.
Голобські велолюбителі повернулися додому о 19-й годині. Втомлені, але задоволені, вони висловили бажання повторити велосвято й пообіцяли наступного разу обрати довшу дистанцію та зібрати ще більше своїх друзів і рідних. 
Погодьмося: подібні заходи надзвичайно потрібні, адже виконують важливу місію – єднання місцевої громади.
Альона Гарбарук, 
учасниця велопробігу.
Фото автора.

28 червня з ініціативи Голобської селищної ради відбувся патріотичний велопробіг, який був присвячений Дню Конституції та Дню молоді. У той день о 10.00 год. на центральній площі населеного пункту зібралися всі охочі взяти участь у заході.

Альона Гарбарук.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1031
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Пам’ять / Меморіальний комплекс Голокосту

07.07.2015

DSC01978Меморіальний комплекс Голокосту

Декілька років тому Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Міністерством освіти і науки України, Берлінським офісом Американського єврейського комітету за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини розпочав реалізацію міжнародного освітнього та меморіального проекту "Захист та меморалізація місць масових поховань євреїв України періоду Другої світової війни". 
Скорочена назва цього проекту – "Захистимо пам'ять" дуже влучно характеризує основну ідею – захистити як матеріальну, так і складові пам'яті про українських євреїв, убитих у роки Голокосту на українських теренах.
У п'яти західноукраїнських населених пунктах (Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів), споруджено меморіали. Вони увічнюють пам'ять про історію життя єврейських громад, які загинули в цих місцях.
30 червня на Ковельщині, на території Дубівської сільської ради, в рамках проекту "Захистимо пам'ять"  відбулося відкриття меморіального комплексу Голокосту у роки Другої світової війни. 
Участь у відкритті меморіалу та вшануванні пам'яті безневинно убитих взяли  голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, голова районної ради Ігор Верчук, голова американсько-єврейського комітету Берлінського офісу Дейдре Бергер, посадові особи  посольств Німеччини, Америки, Ізраїлю, виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський, громадськість Ковельщини.
Саме на місці, де відбувся масовий розстріл, єврейська община спорудила меморіал та встановила пам'ятні стели.
Ведуча заходу Олена Оришкевич розповіла страшні сторінки історії. Вермахт окупував Ковель 28 червня 1941року. Майже відразу розпочалися розстріли євреїв  із Ковеля та його околиць. У травні 1942 року 10 тисяч євреїв примусили переселитися у гетто, що розташовувалося у Старому місті, а 3500 робітників з їх родинами зачинили в Новому місті. Починаючи з 3 червня, євреїв з більшого гетто відправляли залізницею у піщаний кар'єр, де напередодні викопали ями. Протягом трьох днів вбили понад 8 тисяч євреїв – чоловіків, дітей та жінок. Останній відомий розстріл відбувся 6 жовтня 1942 року.
Зі вступним словом до присутніх звернулася голова американсько-єврейського комітету Берлінського офісу Дейдре Бергер. Дубівський сільський голова Павло Безека подякував за збережену пам'ять та запевнив, що меморіальний комплекс не буде забутий.
Один із архітекторів цього меморіалу Антон Олійник розповів про історію створення комплексу, подякував будівельникам за вдало втілений проект.
Звернувся до учасників мітингу голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак.
"Пройшовши через страхіття війни, українці, як ніхто інший, розуміють біль євреїв і бережуть пам’ять про Голокост. Ми маємо пізнати, осмислити нашу історію, як казав Тарас Шевченко  "від слова до слова", аби вберегти майбутні покоління від повторення таких трагедій. Від імені районної влади і особисто як громадянин сьогодні схиляю голову та віддаю данину  пам'яті  розстріляним нашим співвітчизникам", – наголосив керівник виконавчої влади району. Віктор Козак розповів про свою родину, яка в роки війни переховувала євреїв.
Про важливість збереження пам'яті вів розмову благочинний Голобського благочинного округу ієромонах Ніфонт, який висловив слова підтримки єврейському народу.
Директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський роз'яснив присутнім напис на пам'ятній дошці, зроблений трьома мовами: "У 1941-1944 роках єврейське життя у Ковелі та навколишніх містечках і селах було знищено німецькими окупантами та підлеглими їм місцевими службами. На цьому місці було вбито понад 8 тисяч євреїв. Нехай душі їхні будуть зав'язані у вузол вічного життя".
Головний Західної України  Бальд зачитав поминальну молитву Кадиш До підніжжя пам'ятника були поставлені лампадки, покладено каміння, як це прийнято у єврейського народу.
По завершенню відкриття меморіального комплексу  голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак поспілкувався  із головою американсько-єврейського комітету Берлінського офісу Дейдре Бергер та представниками посольств Німеччини, Америки, Ізраїлю, виконавчим директором Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергієм Швардовським.
Народ, осяяний історичною пам'яттю, – нездоланний. Той, хто пам'ятає, завжди сильніший, бо озброєний досвідом минулого.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Декілька років тому Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Міністерством освіти і науки України, Берлінським офісом Американського єврейського комітету за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини розпочав реалізацію міжнародного освітнього та меморіального проекту "Захист та меморалізація місць масових поховань євреїв України періоду Другої світової війни". 

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1636
Читати далі

Вівторок, 7 липня 2015 року № 47 (12376) / Спорт, природа і здоров’я / Малина – ягода корисна

07.07.2015
Малина – ягода корисна   
Від яких тільки хвороб не зцілює малина, корисні властивості якої зберігаються навіть після термічної обробки! 
Чи знайдеться хтось, кого з дитинства при найменших ознаках застуди та кашлю не поїли гарячим чаєм з варенням з цієї запашної ягоди? А при яких ще захворюваннях допомагають  ці смачні  ліки?
Для багатьох з нас ця ягода є улюбленими ласощами. З малини можна готувати желе і варення. Деякі використовують її як ліки від недуг. Адже вона є багатим джерелом корисних речовин.
 Якщо ви бажаєте зберегти красу і здоров’я на багато років, то вам просто необхідно включити в меню цю ягоду. Варто відзначити, що після теплової обробки вона зберігає всі свої вітаміни і мінерали.
У малині містяться органічні кислоти, цукор, аскорбінова кислота, вітаміни групи B, кальцій, магній, марганець, селен, калій, цинк, мідь і багато іншого.
Чудові властивості малини народна медицина визнала вже багато років тому. Адже вона допомагає при лихоманці, ГРЗ та при грипі. З сухих плодів виходить прекрасний потогінний чай. Що стосується свіжих плодів, то вони покращують стан при запорах. Якщо ви страждаєте якою-небудь недугою шлунково-кишкового тракту , то вам не слід їсти малину без попередньої консультації з лікарем.
Ця ягода  має сприятливий вплив  на судини і серце. Вона  корисна  при серцевій аритмії, анемії і атеросклерозі. 
Малина допомагає долати негативні емоції, піднімає апетит, а також має сечогінні та протизапальні властивості.
Лілія БОГДАНОВИЧ, Світлана УСИК.
Навчально-методичний центр 
ЦЗ та БЖД Волинської області.

скачанные файлыМалина – ягода корисна   

Від яких тільки хвороб не зцілює малина, корисні властивості якої зберігаються навіть після термічної обробки! 

Лілія БОГДАНОВИЧ, Світлана УСИК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 837
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025