Віктор Козак відповів на запитання читачів
“Пряма” телефонна лінія "Запитай у влади"Нещодавно в ході проведення "прямої" телефонної лінії в редакції газети "Вісті Ковельщини" на запитання жителів Ковельщини відповідав голова райдержадміністрації, депутат Волинської обласної ради Віктор КОЗАК.
– Доброго дня! Вікторе Теодосійовичу, Володимир Кравчук турбує. Мене цікавить Ваше ставлення до напису на меморіальному комплексі Голокосту у роки Другої світової війни, який нещодавно відкрито на території Дубівської сільської ради. До речі, це – приклад, як євреї не на своїй землі вшановують свої жертви. А коли в нас буде таке ж вшанування в Білашеві, де загинули українці від рук Армії Крайової, в Будищі та інших населених пунктах?
– Дякую Вам за Ваші запитання. Дійсно, 30 червня в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбулося відкриття меморіального комплексу Голокосту євреїв у роки Другої світової війни.
Роботи з його облаштування проводились представниками єврейської громади спільно з Дубівською сільською радою. Напис на Меморіалі з районною державною адміністрацією не погоджувався. Він був погоджений рішенням виконавчого комітету Дубівської сільської ради від 22 червня 2015 року, № 6/2-3. Хочу також зазначити, що 12 травня цього року відбулося засідання обласної комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій (протокол №3), яке пройшло за участю відомих краєзнавців області, кандидатів історичних наук, фахових спеціалістів, де було детально обговорено напис, який зроблено на Меморіалі.
Щодо іншого запитання, то зазначу, що в с. Білашеві проводяться роботи із спорудження пам'ятного знака жертвам Другої світової війни. На ці цілі використано 24 тис. грн. (5 тис. грн. – з районного бюджету, 15 тис. грн. – з благодійного фонду "Патріоти Волині", 4 тис. грн. – благодійні внески).
Володимир Кравчук також порушив питання відновлення символічної могили Т. Г. Шевченка в Скулині, яка, за його словами, була насипана 22 травня 1942 року. А ще зауважив, що в Скулині в часи війни стояв ковельський курінь Української Повстанської армії "Поліська Січ". "Чому б там не зробити меморіальний комплекс?", – запитував В. Кравчук, запропонувавши Віктору Козаку разом виїхати та оглянути згадану місцевість.
– Щодо питання відновлення символічної могили Т. Шевченка в с. Скулині, то у зв'язку з цим я дав доручення відділу культури райдержадміністрації звернутися до Державного архіву Волинської області з метою отримання інформації про місцезнаходження даної могили на цій території. Потім буде запропоновано винести це питання на розгляд сесії Скулинської сільської ради.
З приводу облаштування меморіального комплексу воякам Української Повстанської армії в с. Скулині, то я готовий до співпраці.
l
– Добрий день. Це вас турбує з Голоб Голубова Зоя Федорівна. Ми уже п'ять років добиваємося, щоб нам зробили трубу, аби облаштувати канаву, бо ж затоплює городи.
– На даний час Голобською селищною радою виготовлена проектно-кошторисна документація на виконання проколу автодороги для відводу паводкових вод з меліоративного каналу. Розглядається можливість фінансування даних робіт за кошти проекту Європейського Союзу "Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області". Даний проект реалізується з метою підвищення якості життя населення сільських територій шляхом відновлення меліоративної мережі та підвищення рівня ефективності використання осушених земель для агробізнесу.
Заходи проекту здійснюватимуться у 5 селищних та сільських радах: Майданській, Новомосирській, Поповичівській, Голобській і Дубівській.
Зоя Голубова також висловила зауваження на адресу керівництва районної ветеранської організації.
З цього приводу Віктор Козак пояснив, що він зустрінеться з головами селищних, сільських осередків районної ветеранської організації та вивчить ситуацію на місцях.
l
– Добрий день. Шановний голова райдержадміністрації, дайте відповідь на таке відверте і досить наболіле запитання: скільки ковельських посадовців є призваними через військкомат або добровільно перебувають на війні на Сході України?
– Дякую за запитання. Нині триває шоста хвиля мобілізації, проходять заходи з оповіщення, вручення повісток. Цифри по району не вказую, тому що обсяги і кількісний склад призовного контингенту відноситься до категорії мобілізаційного плану держави, а це – дані з обмеженим доступом.
Щодо державних службовців, то їх теж призивають до лав Збройних Сил України, винятків для них немає.
– З села Мельниці на Сході захищає Україну мій родич, до речі, один-єдиний з Мельницької сільської ради. У нього, Климовця Володимира, немає батьків і немає сім'ї. Чому влада йому нічим не допомогла матеріально? Мобілізований він у серпні минулого року.
– За інформацією Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ковельської райдержадміністрації відповідно до акта обстеження, наданого Мельницькою сільською радою, Климовець Володимир Васильович був мобілізований до лав Збройних Сил України у серпні 2014 року. Климовцю В. В. сільською радою було виділено 40 літрів дизпалива на обробіток земельної ділянки, його було забезпечено безкоштовними дровами. За кошти громади мобілізованому придбано туалетний набір. Школярі місцевої школи допомогли зібрати урожай картоплі.
— Ще одне питання. Чому із села Кривлина ніхто не захищає Україну? В селі багато здорових чоловіків, які пиячать, у той час, коли хтось за них проливає кров на Сході України?
– Дякую Вам за інформацію. Буду спілкуватися з військовим комісаром.
l
– Добрий день. Це – з Уховецька. Пане Козак, чи вважаєте Ви нормальним, коли в Уховецькій школі сторожем та електриком працює пенсіонер, чоловік директорки школи? Завгоспом – її невістка, яка зараз у декреті. Кухарем – її рідна сестра і т. д.
– За інформацією відділу освіти Ковельської райдержадміністрації, у згаданій школі була здійснена перевірка, якою встановлено, що на посаді сторожа школи близько двох років дійсно працює чоловік директора школи Юрчик Іван Зіновійович. На посаді завгоспа школи – Чирук Костянтин Гордійович, а невістка директора школи близько 6 років перебуває у декретній відпустці. Кухар Дроздова Надія Панасівна працює в школі близько 10 років, інформація про родинні зв'язки з директором школи не відповідає дійсності. Посада електрика в школі відсутня.
l
– Вікторе Теодосійовичу, телефоную до Вас з такого приводу. Я – жителька села Калиновника, яке відноситься до Голобської селищної ради, телефоную від імені мами – Гученко Тамари Григорівни. Вона – інвалід ІІ групи пожиттєво вже понад дванадцять років. Мама була змушена продати будинок, щоб дістати гроші на лікування у Львівському інституті. На даний час їй немає де проживати. Вона звертається до Вас з проханням надати їй житло в одному з населених пунктів району. Я зверталася й до Голобського селищного голови Гарбарука Сергія Володимировича з проханням.
– На жаль, вільних житлових будинків державної або комунальної власності на території району немає.
l
– Добрий день. Мешканка села Білина турбує. Хотілося б дізнатися, коли буде добудована наша школа?
– Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Білина є першочерговим соціально значимим об'єктом району.
Ще в 2014 році райдержадміністрацією були подані пропозиції до фонду регіонального розвитку на 2015 рік. На жаль, за критеріями відбору цей об'єкт не пройшов.
Мною ініційовані звернення до голови облдержадміністрації і до голови обласної ради з проханням виділити один мільйон гривень, щоб завершити влаштування шатрової покрівлі задля збереження самої будівлі.
Поряд з цим повторно були подані пропозиції для участі в конкурсному відборі проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного регіонального розвитку в 2016 році.
Як депутат обласної ради, я працюю в постійній комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв'язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства комісії по будівництву, розвитку інфраструктури. Думаю, що в цьому році ми зробимо все можливе й неможливе, щоб накрити школу. А в наступному році – продовжити будівництво. Всього на завершення будівництва школи потрібно понад 23 мільйони гривень. Це питання в нас на контролі.
– А ще стосовно нашого будинку культури…
– Знаю Вашу проблему. Питання реконструкції будинку культури є актуальним як для жителів територіальної громади, так і для районної влади. Першочергово необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію, щоб ми знали ціну питання. Мій перший заступник – Вячеслав Сидорук безпосередньо буде опікуватися і школою, і будинком культури.
l
– Вікторе Теодосійовичу, скажіть, чи призначають уже сім'ям району субсидії за новим порядком?
Житель с. Поворська.
– Питання Ваше на часі. Ввести дієвий механізм соціального захисту через надання житлових субсидій – завдання, яке стоїть перед районною владою. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року, №106 "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій" кількість сімей, які звернулись за спрощеним порядком призначення субсидій, станом на 21 липня 2015 року становить 1338.
За новим порядком субсидії призначено 975 сім'ям. Крім того, перераховано житлову субсидію 174 сім'ям, які користувалися нею в опалювальний період 2014-2015 років.
На даний час в управлінні соціального захисту райдержадміністрації активізовано роботу в умовах реформування системи надання субсидій.
l
З окремими запитаннями на "гарячу" лінію звернулися й жителі Ковеля.
Підготували
Світлана ЛЯШУК
і Відділ інформаційної
діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Світлана ЛЯШУК
і Відділ інформаційної діяльності та комунікаційз громадськістю апарату райдержадміністрації.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 740