Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Репортаж / Новий навчальний рік стартував

06.09.2016

DSC_0082Новий навчальний рік стартував

Літо закінчилося, розпочався новий навчальний рік. 1 вересня в усіх навчальних закладах нашого міста відбулось свято Першого дзвоника.
На одному з таких заходів побував міський голова Олег Кіндер. Із початком нового навчального року він привітав учнів, батьків та вчителів НВК №13. Олег Олексійович побажав усім миру, благополуччя і закликав юних ковельчан бути патріотами своєї держави, вносити свій, нехай і невеликий, внесок у розбудову країни. 
Він зазначив, що нинішнього року у всіх навчальних закладах проведено значний обсяг ремонтних робіт. Міський голова наголосив, що влада робить все можливе для благоустрою навчальних закладів та міста в цілому. 
Директор НВК № 13 Сергій Філіпчук подякував усім небайдужим людям і міському голові за допомогу у поліпшенні умов навчання, вагому фінансову підтримку.
Цьогоріч 131 дитина вперше переступила поріг НВК №13. А загалом понад 1200 школярів здобуватимуть знання у цій школі.
Багато зворушливих слів, привітань почули школярі, батьки, педагоги та гості свята. 
І ось настала урочиста мить – лунає перший дзвінок.  Вчителі повели у школу своїх першокласників – здивовану, веселу, святково вбрану малечу.
З радістю і сумом водночас переступили поріг рідної школи одинадцятикласники.
Новий навчальний рік стартував. 
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю міськвиконкому.
НА ЗНІМКАХ: під час Першовересневої лінійки в НВК № 13.
Фото 
Олександра ЛЯШУКА.
Літо закінчилося, розпочався новий навчальний рік. 1 вересня в усіх навчальних закладах нашого міста відбулось свято Першого дзвоника.
На одному з таких заходів побував міський голова Олег Кіндер. Із початком нового навчального року він привітав учнів, батьків та вчителів НВК №13. Олег Олексійович побажав усім миру, благополуччя і закликав юних ковельчан бути патріотами своєї держави, вносити свій, нехай і невеликий, внесок у розбудову країни... 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 784
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Місцева влада / Газові лічильники: загальнобудинкові чи індивідуальні

06.09.2016 Зінчук Вікторія Петрівна

20150401193346Газові лічильники: загальнобудинкові чи індивідуальні?

У Ковелі, як і в багатьох українських містах, спалахнув конфлікт, причина якого – встановлення газових лічильників. Справа у тім, що замість індивідуальних приладів обліку блакитного палива в кожну квартиру, місцеві постачальні компанії монтують один лічильник на весь багатоповерховий будинок. 
Ковельчани обіцяють блокувати роботу газовиків і вимагають встановлення індивідуальних лічильників поквартирно, адже механізм розподілу спожитих кубів загальнобудинковим приладом обліку вони вважають неправильним. Мотивація людей цілком зрозуміла. Адже загальнобудинковий лічильник усереднює споживання газу в будинку, і це неодмінно призведе до соціальних конфліктів серед мешканців.    
Газівники ж пояснюють, що діють згідно з відповідною постановою Кабміну та листом НКРЕКП, які й ініціювали встановлення загальнобудинкових лічильників споживачам блакитного палива: мовляв, забезпечення будинковими обліковими пристроями газу замість індивідуальних допоможе зекономити час і кошти. Крім того, на їхнє переконання, це дасть можливість уникнути втрат такого дороговартісного енергоносія, як природний газ, та забезпечити його чіткий систематичний облік.
Однак жоден з цих аргументів не переконує мешканців багатоповерхівок, котрі відмовляються від загальних лічильників і не допускають газовиків для проведення монтажних робіт. Ковельчан обурює те, що спочатку «на верхівці» обіцяли облаштувати кожну квартиру індивідуальним приладом безкоштовно, а потім – забрали свої слова назад, натомість «нагородили» їх одним лічильником на всіх.
Саме це змусило їх прийти 1 вересня ц. р. на позачергове засідання міськвиконкому, під час якого й розглядалося питання про встановлення індивідуальних і загальнобудинкових лічильників газу на території м. Ковеля.  
Передусім, міський голова Олег Кіндер повідомив про те, що на його ім’я надійшло кілька колективних звернень від мешканців будинків, котрі проти встановлення загальних газових лічильників. Обурені таким вирішенням питання обліку недешевого енергоносія, люди приходили до нього на особистий прийом, аби влада допомогла їм.
Олег Олексійович наголосив на тому, що підтримує позицію ковельчан, котрі погодяться на встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу лише після того, як будуть встановлені індивідуальні лічильники. За словами міського голови, цієї ж думки дотримується і голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, з яким у нього була розмова на цю тему.
Олег Кіндер також повідомив про те, що газовики передали міській владі відповідні документи – постанову Кабміну та лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
У своєму виступі начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак зауважив, що останнім часом зросла соціальна напруга серед ковельчан, які не задоволені роботою працівників Ковельського управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Волиньгаз». 
—Зі слів людей, газовики приходять до житлового будинку і повідомляють, що у визначений час буде припинено подачу газу в зв’язку зі встановленням загальнобудинкового лічильника газу. До того ж, ніхто нічого не погоджував з органами виконавчої влади та балансоутримувачами житлових будинків, — поінформував Олександр Сергійович. 
Доповідач також додав, що міський бюджет частково фінансує встановлення засобів обліку на об’єктах, які сьогодні постачають холодну та гарячу воду, тепло. Але, на жаль, цих коштів недостатньо. Однак, з його слів, є відповідні директиви, постанови, накази НКРЕКП, де чітко зазначено: як у житлових будинках, так і у квартирах лічильники встановлюються за рахунок газотранспортної організації.
Олег Кіндер нагадав про те, що в одному з пунктів листа НКРЕКП міським головам та газорозподільчим підприємствам від 2. 06. 2016 р. зазначено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, в термін до 1 січня 2018 року для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема тільки для приготування їжі, повинні забезпечити встановлення лічильників газу як індивідуальних, так і загальнобудинкових, що забезпечують 100% облік спожитого природного газу населення.
— Я не маю нічого проти встановлення загальнобудинкових лічильників, але спочатку необхідно безоплатно за інвестиційними програмами встановити поквартирні лічильники. Бо такі нові правила від газовиків помітно «вдарять» по кишенях людей, — сказав мер.
Для роз’яснення ситуації щодо встановлення загальнобудинкових лічильників у багатоповерхівках міста слово надали заступнику начальника з технічних питань Ковельського управління з експлуатації газового господарства Андрію Стернійчуку. Він апелював до рішення НКРЕКП, в якому вказано, що газові компанії усієї країни замість індивідуальних лічильників газу у кожну оселю повинні встановити загальнобудинкові вузли обліку у тих будинках, мешканці яких використовують газ лише для приготування їжі.
А. Стернійчук повідомив про те, що у Інвестиційній програмі ПАТ «Волиньгаз» на 2016 рік держрегулятор затвердив 151 адресу у Ковелі, де необхідно встановити загальнобудинкові лічильники. Він також зазначив, що згідно з Кодексом газорозподільних систем, балансоутримувач не може відмовити оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку газу. У випадку, якщо мешканці будинку виступатимуть проти встановлення у їхніх оселях загальних вузлів обліку, працівники газової компанії змушені будуть скласти акт про порушення.
Якщо ж у будинку встановлено загальнобудинковий прилад обліку, споживачі також мають право встановити індивідуальні лічильники, однак усі ці роботи проводитимуться уже за рахунок споживача (можуть залучатися й інші джерела, наприклад, бюджетні кошти).
Виступ представника газового управління лише «підігрів» настрої присутніх у залі людей,які впевнені в одному: облік для того й запроваджується, щоб кожен сплачував за себе, за свій обсяг спожитого, а не розплачувався за сусіда. 
Люди висловлювали готовність придбати лічильники за власні гроші. Проте газовики  відмовляються монтувати лічильники безплатно. За встановлення індивідуального облікового приладу вимагають від споживачів викласти зі свого гаманця понад дві тисячі гривень. Хоча в Законі чітко написано, що це мають робити за кошти постачальної організації. 
Керуючись цим, присутні того дня у залі ковельчани таки наполягали на своєму. І знову – ніби горохом об стінку. Представники «Волиньгазу» наче й не чули людей.
Директор з капітального будівництва ПАТ «Волиньгаз» Дмитро Бонюк намагався довести обуреним людям, що у Законі немає жодного слова про індивідуальні лічильники газу. «Ми не державна структура. Наше підприємство є оператором газорозподільних систем, якому держава дозволяє і доручає забезпечувати приладовим обліком газу населення. Ми є лише виконавцем програми зі встановлення загальнобудинкових лічильників», — резюмував він, а також запропонував людям звернутися до НКРЕКП та Кабміну з проханням внести відповідні зміни в інвестиційні програми газопостачальних організацій.
Представники «Волиньгазу» посилались на нормативні документи, говорили про інвестиційні програми і тарифи, нагадали про те, що населення міста заборгувало за спожитий газ 5 мільйонів 400 тисяч гривень, що не у кращий бік позначається на роботі газовиків.
Згодом слово взяв член виконкому, президент ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» Микола Заікін, котрий гостро відреагував на усе почуте. «Правила НКРЕКП – це правила, що встановлюють монополісти – газовики та  енергетики, які не приймають зважених і прийнятних для людей рішень. Багато пунктів у цих документах трактується двояко. А місцевим газовикам раджу у разі, якщо у них немає коштів на встановлення квартирних лічильників, зібрати мешканців будинків, працівників РЖКП і подумати, де взяти необхідні кошти», — сказав він.
Заступник міського голови Андрій Товстига звернув увагу на ще один «огріх» газовиків. Як виявилось, рекомендований лист, в якому вказано на те, що виконавчий орган влади мав би забезпечити представництво працівника РЖКП у минулий понеділок на котромусь з будинків, за призначенням надійшов у п’ятницю в кінці дня, а зареєструватись мав лише в той самий таки понеділок. 
—Ось і виходить так, що людей, яких заздалегідь варто було б якось підготувати, зібрати, провести з ними відповідну роботу, ви ставите просто перед фактом, — підсумував міський голова.
Олег Кіндер доручив керуючому справами міськвиконкому Володимиру Бойку підготувати звернення до Антимонопольного комітету України з тим, щоб перевірити роботу ПАТ «Волиньгаз» в частині використання монопольного становища щодо встановлення побудинкових газових лічильників. 
Результатом дискусії, яка тривала майже годину, стало прийняте одноголосно рішення міськвиконкому, в якому начальнику Ковельського управління з експлуатації газового господарства С. Ю. Рибачку рекомендовано першочергово здійснювати заходи зі встановлення індивідуальних лічильників газу в квартирах. 
А от за встановлення загальнобудинкових лічильників, згідно з цим рішенням, можна буде братись вже після стовідсоткового встановлення індивідуальних лічильників газу.     
Вікторія ЗІНЧУК.
  
    
У Ковелі, як і в багатьох українських містах, спалахнув конфлікт, причина якого – встановлення газових лічильників. Справа у тім, що замість індивідуальних приладів обліку блакитного палива в кожну квартиру, місцеві постачальні компанії монтують один лічильник на весь багатоповерховий будинок. 
Вікторія ЗІНЧУК.
  
    
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 966
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Редакційна пошта / Оборонцям рідної землі – слава у віках

06.09.2016

1440355729_626062db3d0da1e80584785feb48bfe5Оборонцям  рідної землі – слава у віках!

Головні державні символи: Герб, Прапор, Гімн – основні атрибути кожного українця — мають бути особливо пошановані. День Державного Прапора 23 серпня відзначається у нашій країні  на високому рівні. Тому й було вирішено ознаменувати цей день хорошими справами і в селі Тойкуті.
Синьо-жовтий прапор майорів над Україною і в час лихоліття, і в час пробудження національної свідомості, надихаючи патріотів на боротьбу за незалежність, соборність та волю.
На нашій Богом даній землі золоті ниви та блакитне небо над ними – основні кольори життя, які символізують наш державний стяг. Саме за це йшли у бій запорозькі козаки, січові стрільці, студенти під Крутами, українські повстанці, шестидесятники і воїни АТО.
Особливо ненавиділа і боялася цих кольорів комуно-московська орда, та й нинішні московські завойовники, які в котрий раз напали на Україну і убивають наших патріотів, відрубують їм руки лише за те, що вони мають ці символи.
Містечко Несухоїжі теж славилося своїми досягненнями та людьми.  Перші спогади про нього датуються 1502 роком. Багато наших чоловіків воювали та захищали незалежність України у війську УНР, де пройшли справжній військовий гарт. Серед них був мій дід Іван Захарович Мазурик і Тихін Миколайович Зінчук  (Кубік) та Іван Семенович Лукашик. 
Це були справжні патріоти, високоосвічені, грамотні поводирі з інтелектуальним складом розуму.
Так історично склалося, що ми, українці, сподіваємося, що прийде визволитель і принесе нам волю. Саме тому у 1939 році зустрічали в Несухоїжах під прикрашеною аркою з хлібом і сіллю «совєтів», але замість них приїхали на конях поляки і схопили трьох чоловіків ( в тому числі й Василя Калитюка, батька 4-ох дітей), вивели за с. Лапні і розстріляли.
Прийшли «совєти», і почалися нові порядки та арешти членів ОУН та КПЗУ, але, як казали наші люди: «Перші «совєти» були добрі тим, що недовго були».
Напав на нашу державу «німець», теж було сподівання, що він допоможе здобути нам незалежність. Пішли наші хлопці служити в поліцію. Але завойовник дбає лише про свої інтереси. Тому в 1942 році було створено Українську Повстанську Армію, яка перебазувалася у ліси.  Цілу добу через Несухоїжі йшли загони  повстанців, щоб захищати наші села і містечка. Дуже часто відбувалися бої і з німцями, і з «червоною партизанкою», особливо дошкуляли загони НКВС, які переодягалися у форму повстанців і бродили нашими лісами.
У 1944 році, коли відступили німці, мобілізували в Радянську Армію усіх наших чоловіків (особливо молодих) на фронт і кинули їх у горнило війни уже за межами України. Звідти мало повернулося, а на повстанців почалися облави.  Особливо старалися знищити сотенного «Кубіка», який мав у підпорядкуванні 250 бійців і був грамотним військовим, досвідченим і відважним командиром. Але їм це не вдалося, він вислизав із їхніх рук у будь-яких ситуаціях. Довго вони ще його розшукували, але подальша його доля так і не відома.
Саме тому ГО «Майдан Гідності» та братство ОУН-УПА вирішили відновити символічну могилу «Оборонцям рідної землі» в с. Заріччі та поставити хрести на всіх могилах повстанців, які були таємно похоронені на наших кладовищах.
Розпочалося це дійство підняттям Державного прапора біля Тойкутської сільської ради. Прозвучав Державний Гімн України у виконанні всіх присутніх.  З вітальним словом виступив Тойкутський сільський голова Віталій Грицюк. Мали також слово координатор ГО «Майдан Гідності» Ігор Верчук, зв’язкова УПА із Скулина Ганна Зелена (Гива), волонтери Катерина Кухаренко з Ковеля, Наталя Тхоржевська з Дубового та директор Тойкутської школи Олена Смідюк.
Після цього колона із прапорами у супроводі автомобілів із ввімкнутими клаксонами вирушила пішим ходом до церкви Покрови Пресвятої Богородиці для освячення могили.
Про боротьбу патріотів за волю і незалежність розповіли сільський голова Віталій Грицюк, повстанець з с. Вербки Іван Шевко, станичний Ковельської районної станиці ОУН-УПА ім. Клима Савура Сергій Козуля, член Братства ОУН-УПА Ігор Верчук. Ігор Васильович зазначив, що неоднозначними є погляди на діяльність УПА, але війни у «білих рукавичках» не буває. І це дійсно так. 
Відбулися молебень та панахида за участю священика Покровської церкви о. Йосипа та хористів, освячення могили, поминання наших земляків-повстанців поіменно. Щиро прозвучали слова священика про значення патріотизму та відданості своїй державі. 
На відправі були присутні сестра Романа Зінчука, повстанця, який загинув і покоїться на кладовищі у с. Доротищі, Оксана Максимівна, а також Анісія Іванівна, дочка дяка Івана Лукашика, який дуже багато зробив для музичного та духовного розвитку містечка Несухоїжі, за що його вивезли на рудні шахти Іркутська, де за чотири  дні до визволення він помер. 
До підніжжя могили лягли живі квіти та кетяги калини. Звучали повстанські пісні у виконанні Василя Марчука та всіх присутніх, а також «Молитва за Україну». Виділявся серед усіх співаків голос Анісії Іванівни, якій уже скоро виповниться 91 рік.
Під час заходу було приємно чути вдячні слова за небайдужість та патріотизм, за те, що не даємо канути у небуття героїчним сторінкам Книги життя м. Несухоїж.
Щиро дякую тим, хто був причетний до відновлення могили. Це – Ігор Верчук, Едуард Сколінчук, Василь Марчук, Сергій та Ярослав Козулі. Спасибі за допомогу та сприяння в роботі лісничому Борису Хлуду та підприємцю Сергію Авельчуку. Подяка – нашим друзям, які завжди поруч, - Олені  Місюрі, Наталі Тхоржевській, Катерині Кухаренко, Володимиру Кравчуку, Петру Вільчинському, Ганні Зеленій, Івану Шевку, Ользі Воронцовій, а також священику й хористам храму, усім небайдужим людям. 
Нехай славиться у віках подвиг нашого народу у боротьбі за незалежність України!
Вічна пам’ять оборонцям рідної землі!
Вічна слава Україні та її Героям!
Лідія КОЗУЛЯ, 
с. Воля (м. Несухоїжі), 
ГО «Майдан Гідності», Братство ОУН-УПА, 
«Союз Українок». 
Головні державні символи: Герб, Прапор, Гімн – основні атрибути кожного українця — мають бути особливо пошановані. День Державного Прапора 23 серпня відзначається у нашій країні  на високому рівні. Тому й було вирішено ознаменувати цей день хорошими справами і в селі Тойкуті.
Лідія КОЗУЛЯ, 
с. Воля (м. Несухоїжі), ГО «Майдан Гідності», Братство ОУН-УПА, «Союз Українок». 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 954
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Повідомлення в номер / Набережну урочисто відкрили. Що далі

06.09.2016

6978_w_647Набережну урочисто відкрили. Що далі?

Як повідомляла газета «Вісті Ковельщини», напередодні Дня Незалежності України в Ковелі презентували першу чергу нової набережної на лівому березі Турії.  Втілювати ідею, ініціаторами якої є міська влада Ковеля та народний депутат України Степан Івахів, розпочали ще в квітні з громадської толоки. Сьогодні уже можна побачити наочний результат спільних зусиль влади та благодійників.
До відкриття набережної тут змайстрували дерев’яний пірс. Вздовж пішохідної доріжки, яку виклали бруківкою, з’явились урни для сміття та лавочки. Територія довкола освітлюється.
“Цей проект — ще один приклад нашої співпраці з народним депутатом України Степаном Петровичем Івахівим. Ми разом домовляємося про те, що і як будемо робити, про фінансові зобов’язання та графіки робіт. І дійсно приємно, коли разом втілюємо це в життя і потім відкриваємо такі об’єкти”, – зауважує Ковельський міський голова Олег Кіндер.
Роботи з облаштування набережної відновили одразу після свят. Згідно з проектом “Рекреаційна зона на березі Турії” тут облаштують пляж, дитячий та спортивні майданчики. А пішохідна доріжка, викладена бруківкою, простягнеться в напрямку вулиці 40 років Перемоги. 
“Там далі ви бачите, що тривають земляні підготовчі роботи: розчищується акваторія і берег річки, продовжується укладання бруківки, – долучається до розмови помічник народного депутата Степана Івахіва Наталія Маленицька. –  Ми завжди працюємо спільно з міською владою:  будуємо стадіон — міська влада робить огорожу. Міська влада розпочинає ремонт садочка  – Степан Петрович допомагає коштами власного фонду. А до ковельчан у нас одне прохання: не будьте байдужими! Приходьте, контролюйте хід робіт, перевіряйте якість. Виявляйте свою громадянську позицію. Бо все, що ми робимо — ми робимо для вас.”
Почесну місію перерізати стрічку при вході на набережну,  як знають читачі газети, організатори надали багатодітній родині Медведюків. Батьки разом із синами Владиславом та Олександром виїхали на набережну на велосипедну прогулянку.
“Чудові краєвиди. Багато людей. Можна дивитися, як займаються на воді юні веслувальники. Їдеш на велосипеді — тільки шини шелестять, – ділився враженнями глава сімейства Сергій Медведюк. – Все це — пропаганда спорту. Сам я працюю в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі імені Євгена Кондратовича. Хлопці так само займаються спортом, ходять до нас на відділення плавання. Крім того, танцюють в ансамблі  “Барвінок”. Тобто, весь час даємо їм якесь навантаження, щоб не розслаблялися”
“Головне, що тут є де погуляти з дітьми на свіжому повітрі — це чудово!”, - підтримує розмову Вікторія Медведюк. 
Ковельчани тепер мають можливість виходити на передвечірній променад родинами. Особливо приваблива набережна ввечері, коли над Турією сідає Сонце, а на території вмикають сучасне світлодіодне освітлення.  На лавочках можна зустріти чимало молодих пар з дитячими візками.
“З дружиною і дитиною гуляємо тут кожен день. Подобається, що є освітлення, є де посидіти, почитати книгу та відпочити,” – ділиться враженнями подружжя Дмитра та Оксани Погребських.
Ковельчанка Тетяна Давидюк, яку ми також зустріли на набережній, працює у сфері туризму. Побувала в багатьох країнах світу. Але завжди із задоволенням повертається в рідний Ковель. І щиро радіє, коли бачить його розвиток.
“Наше місто — чисте, охайне. Так, я це бачу. Але дуже приємно, коли це помічають інші люди, зокрема, гості нашого міста. 
Я переконана, що  набережна буде ще однією туристичною принадою Ковеля. Це чудове місце для вечірніх та романтичних  прогулянок. Я дуже пишаюся своїм містом. І тим, що в нас з’явився ще один об’єкт, куди хочеться приходити і приводити  гостей... ”.
В планах міської влади та благодійного фонду Степана Івахіва “Патріоти Волині” – відкрити другу чергу набережної – так звану відпочинкову зону - вже до початку нового календарного року.
Олексій Тіщенко.
НА ЗНІМКУ: ковельчани під час відпочинку на новооблаштованій набережній.
Фото 
Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Як повідомляла газета «Вісті Ковельщини», напередодні Дня Незалежності України в Ковелі презентували першу чергу нової набережної на лівому березі Турії.  Втілювати ідею, ініціаторами якої є міська влада Ковеля та народний депутат України Степан Івахів, розпочали ще в квітні з громадської толоки. Сьогодні уже можна побачити наочний результат спільних зусиль влади та благодійників.
Олексій ТІЩЕНКО.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1009
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Репортаж / Благодійна акція до Першого вересня

06.09.2016

ТРОЦЮКБлагодійна акція до Першого вересня

В місті Ковелі  знаходиться   КУ «Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (мікрорайон «Сільмаш»).  
В Центрі  знайшли  і знаходять  тимчасовий дім діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, котрі опинились в складних життєвих обставинах, діти з неблагополучних сімей.
 Серце переповнюється гордістю, що  в Ковелі живуть та  працюють  такі люди, котрі готові прийти на допомогу іншим, які цікавляться проблемами сиріт, роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирої душі.
Це – колектив Волинського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз» (м. Ковель), який об’єднався в єдиному прагненні – організувати благодійну акцію «Збери дитину до школи!», спрямовану  на потреби вихованців реабілітаційного центру.
Більше сотні працівників управління взяли участь в акції.  Результат не забарився. Спільними зусиллями  зібрано понад 10 тисяч гривень на придбання портфелів, канцелярії, шкільного приладдя, засобів гігієни, солодощів. 
На звернення людей до акції долучилась первинна профспілкова організація магістральних газопроводів. Так, на  її проведення додатково виділено ще 4 тисячі гривень. Доброчинну  ініціативу колективу магістральних газопроводів підтримали їх колеги з Волинського ЦТЗ управління «Укргазтехзв’язку», котрі  взяли активну участь  в зборі коштів та гуманітарної допомоги.
Окрім коштів і гуманітарної допомоги, благодійники подбали і про здоров’я дітей. Так, за їх сприяння вихованцям Центру  поліковані  зуби в стоматологічному кабінеті «Посмішка», за що ми щиро вдячні лікарю-стоматологу Віктору Шпачуку. Оплату за протезування буде здійснено за кошти, зібрані під час благодійної акції. 
Не залишились байдужими  до її проведення  господарі магазину ”Кенгуру”, що знаходиться в ТЦ «Bristol», які зробили знижку на рюкзаки хлопчикам та дівчаткам, подарували їм папки для зошитів.
Значимим стало те, що вручення подарунків відбувалось у дні, коли наша держава відзначала 25-ту річницю Незалежності. 
Незабутньою, радісною  і водночас хвилюючою була зустріч дітей із своїми благодійниками, що відбулась 25 серпня  ц. р. у стінах Центру. 
Директор установи Олена Гануліч подякувала колективу управління магістральних газопроводів  за чуйне ставлення до дітей, бажання творити добро, за надану посильну допомогу і підтримку. До маленьких та юних мешканців  Центру звернувся головний інженер Волинського ЛВУМГ Вадим Шавлай. Він побажав дітям  бути здоровими, слухняними, розумними, робити добро і гарно вчитися.
Дітвора  щиро  раділа подарункам, залюбки спілкувалась із дорослими, співала пісеньки, прогулювалась територією Центру.
Низький уклін  Вам, наші дорогі газовики! Приємно усвідомлювати, що є в рідній країні  люди, чиї серця, наміри і дії спрямовані на творення добра, радості, віри в краще майбутнє!
Дорогі друзі!
Ковельські мами-волонтери з благодійної організації «Благодійний фонд «Жити краще» запрошують до співпраці всіх, кому небайдужа людська біда. Наша діяльність спрямована на допомогу не тільки дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування,  а й усім, кому потрібна психологічна, моральна, в міру можливості матеріальна підтримка. Це – соціально незахищені, малозабезпечені  верстви населення, діти з особливими потребами, діти, батьки яких перебувають чи загинули в зоні АТО.
 Благодійний  фонд – неприбуткова благодійна організація, тому будь-яка допомога, проведення різноманітних заходів здійснюються за підтримки благодійників, меценатів, небайдужих волинян, творчих та ініціативних людей! Дякуємо за підтримку та розуміння! 
 Конт. тел.: 068-1386812 (Світлана), 066-9080003 (Людмила), 066-2916130 (Наталія).
Світлана ТРОЦЮК, Наталія КОШЕЛЮК, Людмила ХОМИЧ, співзасновники Благодійної організації «Благодійний фонд «Жити краще».
НА ЗНІМКУ: вихованці Центру разом із своїми благодійниками.
Фото 
Світлани ТРОЦЮК.
В місті Ковелі  знаходиться   КУ «Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (мікрорайон «Сільмаш»).  
В Центрі  знайшли  і знаходять  тимчасовий дім діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, котрі опинились в складних життєвих обставинах, діти з неблагополучних сімей.
Світлана ТРОЦЮК, Наталія КОШЕЛЮК, Людмила ХОМИЧ, співзасновники Благодійної організації «Благодійний фонд «Жити краще».
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 996
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Закон і ми / Щодо перерахунків пенсій державним службовцям

06.09.2016

46179536Щодо перерахунків пенсій державним службовцям

Ковельське об’єднане управління Пенсійного фонду України щодо перерахунків пенсій відповідно до Закону України “Про державну службу” повідомляє наступне.
Центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері соціальної політики щодо пенсійного забезпечення, є Міністерство соціальної політики України. Даним  відомством з приводу проведення перерахунків пенсій державним службовцям надані наступні роз’яснення. 
 На виконання вимог Закону України „Про державну службу” від 16.12.1993 р., № 3723-ХІІ (далі – Закон 3723), зокрема, статті 37 Закону, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсії, було прийнято ряд нормативно-правових актів, зокрема постанову Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р., № 865 „Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії” та спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України та Головного управління державної служби України від 3.12.2003 р., №319/144 „Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 9.12.2003 р. за № 1134/8455.
З 1.06.2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723 (розділ III „Прикінцеві положення” Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 2.03.2015 р., № 213). 
У зв’язку з набранням чинності Закону України „Про державну службу” від 10.12.2015 р., № 889-VIII (далі — Закон 889) скасовано, зокрема, статтю 37 Закону 3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889).  Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 9.12.2015 р., № 1013 „Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” (далі постанова 1013) скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р., № 865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723.
 Враховуючи те, що Закон 889 не передбачає проведення перерахунку пенсій, в тому числі призначених згідно із Законом 3723, та постановою 1013 скасовано пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р., № 865, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій, який був передбачений статтею 37 Закону 3723, відсутні.
 А також відсутні підстави у проведенні будь-яких перерахунків пенсій органами Пенсійного фонду України.
Світлана Киричук,
заступник начальника Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
Ковельське об’єднане управління Пенсійного фонду України щодо перерахунків пенсій відповідно до Закону України “Про державну службу” повідомляє наступне.
Світлана КИРИЧУК,
заступник начальника Ковельського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1257
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Повідомлення в номер / Стояли біля витоків будівельної індустрії

06.09.2016
Нещодавно  у День будівельника на території колишнього підприємства «Ковельбудіндустрія» в Люблинці зустрілися люди, які будували тут заводи та цехи.
Продукція цього підприємства була потрібна не тільки для розбудови селища, а й району та області, навіть для нафтовидобувних районів крайньої Півночі тодішнього Радянського Союзу.
На зустріч прибули колишній генеральний директор А. І. Михальчук, його наступники Т. М. Клімчук, С. В. Осокін, останній керівник ПМК-21 М. Г. Гуляч, актив інженерно-технічних працівників підприємства тих часів.
Черговий по підприємству М. Родіон розповів присутнім про роботу підприємства. Ознайомив присутніх із установкою по виробленню газу для обертової печі, яка, на жаль, не дала очікуваного ефекту. На сьогодні силікатний завод вапна і цегли не виробляє. Завод залізобетонних виробів, як зауважили присутні, більше нагадує початок будівництва, адже залишаються тільки колони.
Варто зауважити, що раніше ця установа хоч періодично працювала.
«Така державна політика, нікому це не потрібно. Зараз відправляємо білу цеглу на Київ – це і вся робота», — зауважив директор підприємства О. І. Кудрицький.
Після знайомства із заводом присутні прибули в кар’єр-цех №1, як тоді говорили, адже від видобутку піску і глини залежав ритм роботи підприємства. Замість руху КАМазів і гуркоту екскаваторів в кар’єрі повний “штиль”. Місцевий підприємець В. Х. Мельник тут організував зону відпочинку в місцях купання для людей, за що йому вдячні не тільки місцеві жителі, а й ковельчани.
Офіційну частину заходу відкрив А. І. Михальчук. Спочатку хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих працівників, які відійшли у Вічність. 
Виступаючий наголосив, що всі три заводи підприємства працювали на повну проектну потужність.  Далі ті, хто мав слово, поділились спогадами і планами на майбутнє. 
Зі словами вдячності звернувся до присутніх настоятель Хресто-Воздвиженського храму отець Павло, котрий подякував за надану в свій час допомогу при будівництві святині. 
«Господь Бог створив землю і дав життя, а все інше – справа рук будівельників», — так говорив колишній начальник ПМК-21 М. Гуляч. 
Від себе особисто додам, що було б добре, якби місцева влада передбачила кошти в бюджеті для підтримки цієї категорії людей.
Як зауважив наприкінці зустрічі А. Терещук, в наступному році  виповниться 45 років з того часу, коли силікатний завод було здано в експлуатацію.  Тож незабаром – нова зустріч. 
Сергій ДАНИЛЮК.
НА ЗНІМКУ: у День будівельника на території колишнього підприємства “Ковельбудіндустрія” в Люблинці.
Фото з архіву автора.

будивельникиСтояли біля витоків будівельної індустрії

Нещодавно  у День будівельника на території колишнього підприємства «Ковельбудіндустрія» в Люблинці зустрілися люди, які будували тут заводи та цехи.

Сергій ДАНИЛЮК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 635
Читати далі

Вівторок, 6 вересня 2-16 року № 65 (12491) / Спорт, природа і здоров’я / Обережно – гриби

06.09.2016

грибиОбережно – гриби!

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь:
– вживання отруйних грибів; 
– неправильне приготування умовно їстивних грибів; 
– вживання старих або зіпсованих їстивних грибів; 
– вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників). 
Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Щоб запобігти отруєнню грибами, ми рекомендуємо вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.
Застерігаємо!
– Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків. 
– Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстивні. 
Не збирайте гриби: 
u  якщо не впевнені, що знаєте їх - якими б апетитними вони не здавалися; 
u поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках,   в хімічно та радіаційно небезпечних зонах; 
u невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою; 
u з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі; 
u ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них; 
u “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору. 
– Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності. 
– Не куштуйте сирі гриби на смак. 
– Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом, – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку. 
l Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута. 
l При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити. 
l Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстивні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік, тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражають слизову оболонку шлунку. 
l Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок. 
l Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає важке отруєння. 
l Значна кількість грибів, які досі вважались їстивними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд, також може статись отруєння. 
l Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин. 
УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
– “Усі їстивні гриби мають приємний смак”. 
– “Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстивні - приємний”. 
– “Усі гриби в молодому віці їстивні”. 
– “Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів”. 
– “Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби”. 
– “Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні”. 
– “Отрута з грибів видаляється після кип’ятіння протягом кількох годин”. 
– “Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”. 
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів. 
Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.
Перша допомога при отруєнні грибами.
1. Викличте “Швидку медичну допомогу”. Телефон № 103. 
2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими. 
3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану. 
4. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи. 
   Забороняється:  вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, — це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування. 
Запам’ятайте:  Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. 
Дмитро Григорашик,
фахівець з питань цивільного захисту 
Ковельського МТМО.                                                                      
Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.
Дмитро ГРИГОРАШИК,
фахівець з питань цивільного захисту Ковельського МТМО.                                                                      
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1321
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025