Депутати перейменували ряд міських вулиць
На початку роботи першого пленарного засідання шістнадцятої сесії Ковельської міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер, депутати озвучили свої запити та звернення.
Олег Коцура у депутатському запиті звернувся до начальника Ковельського відділу поліції Івана Туся з проханням на наступній сесії міської ради надати інформацію з приводу випадку, що трапився на початку листопада цього року на території колишньої військової частини по вул. Володимирській, а також у разі необхідності відкрити кримінальне провадження за фактом порушення прав людини, незаконного позбавлення волі тощо.
У депутатському запиті Андрій Далека попросив передбачити в міському бюджеті на 2017 рік кошти для виготовлення проекту кошторисної документації на асфальтування дороги по вул. Шопена.
Галина Стасюк через депутатський запит висловила прохання викладачів, батьків вихованців Ковельської школи мистецтв стосовно облаштування пішохідної доріжки від цього закладу естетичного виховання до вул. Театральної, а також озвучила запит, в якому попросила передбачити кошти на асфальтування і ремонт прибудинкової території по вул. Шевченка, 9 та прилеглої до Ковельської художньої школи та станції юних туристів території.
У своїх депутатських запитах Наталія Сеник запропонувала виділити кошти в бюджеті міста на 2017 рік для здійснення благоустрою прилеглої до лікувальних закладів території по вул. Грушевського, а також посприяти у встановленні припливно-витяжної вентиляції та проведенні поточного ремонту підвального приміщення міської гімназії шляхом планування видатків бюджету міста на наступний рік.
Депутатський запит Володимира Бичика стосувався питання ремонту асфальтового покриття по вул. Міцкевича й облаштування паркувального карману та пішохідної доріжки в районі ДНЗ № 1.
Актуальні питання життєдіяльності міста, які здебільшого стосувались роботи комунальних служб, порушили у своїх зверненнях Ірина Роїк, Олег Ткачук, Андрій Мілінчук та інші обранці міської громади.
Того дня до сесійної зали прийшли учасники АТО, представники волонтерських та громадських організацій, журналісти з різних міст України, аби взяти участь у розгляді питання щодо перейменування вулиць та провулків міста Ковеля.
Однак, як виявилось, це не єдина причина, що спонукала громадських активістів з'явитись на сесію міської ради. Вони вимагали, аби начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак публічно вибачився за своє висловлювання на адресу загиблого в зоні АТО ковельчанина Володимира Кияна, що прозвучало під час засідання топонімічної комісії, яка й рекомендувала іменем загиблого воїна назвати вулицю Ватутіна.
Виступаючи перед присутніми, журналіст та волонтер Олена Решетилова, зокрема, сказала, що люди, які приїхали, дуже добре знають, хто такий Володимир Киян і за що він загинув. Серед них люди, які воювали з ним пліч-о-пліч.
– Для нас всіх Володя став символом оборони Луганського напрямку. Ковельщина повинна пишатися ним, тим, що він був одним з тих, хто стримував російську агресію в 2014 - 2015 роках. Він був справжнім офіцером, – зазначила вона. – Ми були дуже обурені тією фразою, яку почули, і приїхали з’ясувати, чи насправді пан Балак так вважає.
Зайнявши місце за трибуною, Олександр Балак не заперечував звинувачення на свою адресу. Він вибачився перед присутніми і намагався довести, що не мав такої думки, щоб не увічнювати пам'ять загиблого Кияна, а, навпаки, пропонував, аби його ім'я присвоїли одній з новозбудованих вулиць міста.
Проте міського голову Олега Кіндера аж ніяк не задовольнили пояснення Олександра Балака. Вибачившись за таку поведінку свого підлеглого, міський голова запропонував йому написати заяву на звільнення.
Після цієї емоційної дискусії депутати продовжили роботу. Керуючись Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", враховуючи результати громадського обговорення та рекомендації топонімічної комісії, міська рада вирішила перейменувати окремі вулиці та провулки у місті Ковелі. Так, вулиця й провулок Ватутіна відтепер носитимуть ім'я Володимира Кияна, вул. Кутузова – Анатолія Грищенка, вул. Руднєва – Валентина Данилюка, вул. Софії Перовської – Наталії Ужвій, вул. Суворова – Олега Матіжева, вул. Рокосовського – Миколи Теодоровича, вул. Піонерська – Михайла Гаврилка.
Однак депутати вилучили на доопрацювання з даного рішення пункт щодо перейменування вул. 40 років Перемоги на Волинських Святих.
Рішенням сесії було внесено зміни в міський бюджет на 2016 рік, згідно з якими розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 14 листопада 2016 року "Про розподіл субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік" розділено субвенцію з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь в зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов, відповідно до якого для міського бюджету Ковеля виділяються кошти в обсязі 1187,603 тис. грн.
В міському бюджеті цю субвенцію скеровано управлінню праці міськвиконкому для виплати компенсації сім'ям загиблих військовослужбовців-учасників АТО, а також інвалідам І-ІІ груп з числа військовослужбовців-учасників АТО.
Відповідно до розпорядження Волинської облдержадміністрації від 15 листопада 2016 року, № 519 "Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік" – збільшити доходи загального фонду міського бюджету на 32,460 тис. грн. за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
Депутати внесли зміни до окремих програм місцевого значення, а також затвердили Програму охорони навколишнього природного середовища в місті Ковелі на період до 2020 року, міську цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа на 2017-2021 роки.
Народні обранці ухвалили низку рішень щодо регулювання земельних відносин у місті та з ряду інших питань порядку денного.
Вікторія ЗІНЧУК.
На початку роботи першого пленарного засідання шістнадцятої сесії Ковельської міської ради, яку вів міський голова Олег Кіндер, депутати озвучили свої запити та звернення.
Вікторія ЗІНЧУК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1045