Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 14 – 20 лютого

14.02.2019

котикиПогода в Ковелі  14 – 20 лютого

Четвер. Хмарно, невеликий дощ. Температура: 4оС. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно, невеликий дощ.  Температура: 0оС. Вітер західний помірний.
П'ятниця. Хмарно.   Температура:  5оС. Вітер   західний помірно сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура:  0оС. Вітер західний помірний.
Субота. Ясно.  Температура: 10оС. Вітер західний помірно сильний.
В ніч на неділю. Ясно.  Температура: 2оС. Вітер західний помірний.
Неділя.  Мінлива хмарність.  Температура: 9оС. Вітер  північно-західний помірно сильний.
В ніч на понеділок. Хмарно. Температура: 4оС. Вітер західний помірний.
Понеділок. Хмарно, можливий дощ. Температура: 5оС. Вітер східний помірний.
В ніч на вівторок. Хмарно.  Температура: 2оС. Вітер південно-східний помірний.
Вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 9оС. Вітер південний помірний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 2оС. Вітер південно-західний помірний.
Середа. Мінлива хмарність. Температура: 5оС. Вітер західний помірно сильний.
Четвер. Хмарно, невеликий дощ. Температура: 4оС. Вітер північно-західний помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно, невеликий дощ.  Температура: 0оС. Вітер західний помірний.
П'ятниця. Хмарно.   Температура:  5оС. Вітер   західний помірно сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура:  0оС. Вітер західний помірний.
Субота. Ясно.  Температура: 10оС. Вітер західний помірно сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 481
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Взірець патріотизму і відваги

14.02.2019
Взірець патріотизму 
і відваги

Г1Взірець патріотизму  і відваги

Події 2014-го сколихнули не лише Україну, а й увесь світ. Лютий відтоді закарбувався у національній пам'яті як місяць скорботи за   Героями протистояння на столичному Майдані. Когось вже не повернути, а хтось лише нині знайшов у собі сили, аби пригадати ті   змагання за державу та життя.
Богдан Бурачок – випускник Ковельської міської гімназії 2007 року. Протягом найзапекліших баталій у столиці він перебував в епіцентрі подій, а 20 лютого 2014 року був поранений. Згодом небайдужий хлопець став на захист східних рубежів України у складі батальйону "Айдар". 
Психологічно це невимовно важко: Богдан тривалий час був не в змозі згадати драматичні сторінки Революції. Моральний біль минає значно довше, аніж фізичний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 800
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Щоб не втратити кохання

14.02.2019

пара1Щоб не втратити кохання

Мабуть, кожен із нас відчував симпатію, закоханість чи навіть кохання. Але мало хто був заручником нерозділеного кохання. Любові такої сильної, що змінює тебе, твій світогляд, ставлення до життя і водночас такої, що змушує кричати чи навіть плакати від безвиході... Саме так трапилось із Тарасом, який лише з часом усвідомив, наскільки цінні і важливі стосунки, напевно, уже втратив назавжди. Пропонуємо  читачам історію, яка, можливо, допоможе деяким закоханим зберегти цей дар небес,  стати щасливішим, якщо вчасно сказати такі прості б, здавалося, слова: "Я тебе люблю…". 
Сумніви були помилкою
Познайомилися вони восени, як зараз дуже часто буває, – в інтернеті, на одному з сайтів для спілкування. Тараса вразила фотографія, де довге, розкішне волосся закривало обличчя дівчини... її звали Марина. З перших хвилин віртуального спілкування  зрозумів, що дівчина особлива. Розум, простота, а головне – щирість і відкритість Марини підкорили хлопця.
– Перші емоції, які виникли при спілкуванні, не можливо передати  – це був суцільний позитив, я дуже давно не відчував такого, просто розмовляючи з незнайомою людиною, – відверто зізнається він. – Така собі проста і розумна татова донечка. Я був у захваті.
Минуло не більше тижня, і між Тарасом та Мариною виникли теплі стосунки.  Це був найпрекрасніший період в їхньому житті.
Тарас – різкий і прямолінійний у спілкуванні зі всіма оточуючими, відчув, що він комусь   потрібний, що в стосунках можна не лише віддавати, а й отримувати. Хлопець, як сам розповідає, повністю віддався цим почуттям, цілковито довірився дівчині. Однак це його налякало...
– Я повністю розділяв усі ці почуття, і мене це лякало. Марина проявляла все, що почувала,  – я ж тільки відчував, проте не показував. І що далі мене затягували почуття, то жорсткішим я ставав. Я був не готовий, мене переповнювали емоції, однак я їх боявся, – пригадує Тарас. – Одного дня Марина зізналась, що починає у мене закохуватися. А я не був упевнений, що навіть коли відкриюся, зможу зробити її щасливою, адже вона така ніжна, а я за натурою такий черствий... Ці сумніви були моєю найбільшою помилкою.
Логіка виявилась сильнішою
Тарасові Марина шалено подобалась. Коли дівчина дивилась на нього, душа розквітала. Коли торкалась своєю рукою його руки – серце билося швидше, а венами розливалося тепло кохання...
Проте Тарас так і не дав зрозуміти дівчині, що вона йому небайдужа. Натомість він створив бар'єр між собою та коханою. Чоловік запевнив, що серйозних стосунків між ними бути не може. Він, обманюючи себе, переконав дівчину, що не кохає її, а стосунки їхні не мають шансів. Щось із середини кричало: "Навіщо, що ж ти робиш? Це ж та єдина, яку ти шукав?". На жаль, цей голос приглушувався логікою.
– Здавалося, трохи часу – все забудеться, і кожен житиме далі своїм життям, – розповідає Тарас. – Та виявилося, що я таки закоханий. Я це розумів, але намагався продовжувати жити так, як до зустрічі з Мариною. Постійні відрядження, поїздки, робота, розваги з друзями, здавалося б, мали приглушити почуття, але вони все виривалися на волю. Ми з Мариною листувалися, іноді навіть я телефонував до неї, розуміючи, що вона таки зуміла впоратися з почуттями. Я був радий за неї, а може, лише змушував себе так думати. Я чекав, що ось-ось – і у мене мине ця манія, це бажання, це марення...
Тиждень подарунків
Але воно не минуло. Із кожним днем Тарас все сильніше відчував, що його просто тягне до коханої. Лише вона була в його думках, нею він жив, захоплювався і страждав... При кожній випадковій зустрічі чи телефонній розмові серце хлопця стискалося, а в душі волала порожнеча. Почуття було настільки новим і сильним, що терпіти його більше не було змоги. Тоді наш герой вирішив розповісти все коханій, спробувати повернути стосунки, повністю віддатися її коханню...
Але, як виявилось, було пізно. Хлопець і своїми вчинками показував дівчині свої почуття, а потім, радісний, що врешті зважився, говорив із нею, проте марно... Тарас не відчув взаємності. Навпаки, його почуття билися об стіну, здавалося, що слова пролітають повз Марину. Хлопець не розумів, що коїться, – реальність залишилась десь позаду, всю свідомість заполонили емоції, такі болючі, такі нестерпні і різні...
– Я вирішив, що досить сидіти і чекати, що щастя прийде саме, – продовжує свою історію закоханий. – Я прагнув, щоб кохана відчула, що вона мені потрібна, що я хочу, аби вона якнайбільше посміхалася, а головне, що я хочу належати їй. – Тоді до мене прийшла ідея тижня подарунків. То був не зовсім тиждень – лише п'ять днів, але мені здалося, що Марина була приємно здивована.
Хлопець  щодня робив коханій різні подарунки. То були 11 троянд, потім – книга із закладкою на пам'ять про кохання, телеграма, цукерки, навіть контурна карта і набір олівців із запискою "Я дарую тобі весь світ. Розмалюй його для себе"... 
Все це передавав кур'єрами у різний час, подарунки завжди були несподіванкою для Марини. Тарасові здавалося, що все вдається, що в нього є шанс. Душа боліла вже не так сильно, а світ знову став кольоровим.
"Відчув, 
як падаю 
у прірву"
Після тих п'яти днів хлопець освідчився. Він сказав усе, вилив дівчині свою душу. Пригадує, що в ту мить був відвертим як ніколи, вперше був готовий віддати своє серце іншій людині, без жодних умов, просто віддати себе цілковито... Та реакції майже не було.
– Я відчув, як падаю у прірву. Проти мене застосували мої ж методи. Я почувався розчавленим, але вирішив, що це нічого не змінить. Я кохав, кохаю і досі. І надія як була, так і залишається,  – каже Тарас. – Водночас я зрозумів, що кохана бачить мене таким, яким я себе показав їй раніше, адже люди, на її думку, не змінюються. Проте насправді – змінюються, та й моя тодішня стриманість була лише маскою...  Як я хочу зараз, аби кохана побачила мене справжнім, яким бачать мене друзі і рідні!
Ще одна спроба
Робив наш герой й інші спроби повернути дівчину, добитися її кохання, та кожного разу розумів, що щось не так, що все ним настільки сильно зіпсоване, що шансів, здається, немає.
– До людей потрібно ставитися так, як ми хочемо, аби ставилися до нас, – тепер я це не лише знаю, а й переконався на власному досвіді. Стосунки – річ тендітна, їх повинні плекати двоє. Я караюся, бо зруйнував найцінніше – кохання. Але моя надія все ще живе, бо, як співав Висоцький: "Я дышу, а значит, я живу. Я живу, а значит, я люблю", – підсумовує Тарас. – Я дуже хочу, аби люди, які читатимуть це, не повторювали моїх помилок і зробили відповідні висновки. 
Крім того, ця публікація, напевне, буде моєю останньою спробою завоювати своє щастя... Останньою запискою для Марини...
На даний час Тарас і Марина живуть своїм, не пов'язаним один з одним, життям. Кожен із них переймається роботою, зосереджений на власних досягненнях, проводить час із друзями. Разом із тим,  герой цієї розповіді до нестями кохає Марину.  Вона ж про його почуття знає, але або не вірить їм, або ж просто нічого не відчуває до юнака. Тарас сподівається, що найближчим часом все вирішиться, тоді він або отримає своє кохання, або ж поплатиться за власні помилки, про які шкодує. Бережіть найцінніше!
Уляна СТЕПАНЕЦЬ.
Мабуть, кожен із нас відчував симпатію, закоханість чи навіть кохання. Але мало хто був заручником нерозділеного кохання. Любові такої сильної, що змінює тебе, твій світогляд, ставлення до життя і водночас такої, що змушує кричати чи навіть плакати від безвиході... Саме так трапилось із Тарасом, який лише з часом усвідомив, наскільки цінні і важливі стосунки, напевно, уже втратив назавжди. Пропонуємо  читачам історію, яка, можливо, допоможе деяким закоханим зберегти цей дар небес,  стати щасливішим, якщо вчасно сказати такі прості б, здавалося, слова: "Я тебе люблю…". 
Сумніви були помилкою
Познайомилися вони восени, як зараз дуже часто буває, – в інтернеті, на одному з сайтів для спілкування. Тараса вразила фотографія, де довге, розкішне волосся закривало обличчя дівчини... її звали Марина. З перших хвилин віртуального спілкування  зрозумів, що дівчина особлива. Розум, простота, а головне – щирість і відкритість Марини підкорили хлопця.
– Перші емоції, які виникли при спілкуванні, не можливо передати  – це був суцільний позитив, я дуже давно не відчував такого, просто розмовляючи з незнайомою людиною, – відверто зізнається він. – Така собі проста і розумна татова донечка. Я був у захваті.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1646
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / “Ніч, щоб сяяти”

14.02.2019

І1“Ніч, щоб сяяти”

У Луцьку, 8 лютого 2019 року відбувся справжній бал для людей з інвалідністю «Night to Shine», що переводиться “Ніч, щоб сяяти”. 
Проведення такого свята – світова практика, започаткована 5 років тому. Подія охопила понад 700 міст на 6 континентах, а учасниками стали більш, ніж 100 000 людей з інвалідністю.
Автором ідеї та спонсором «Night to Shine» є фундація Тіма Тібоу (Tim Tebow Foundation, USA). В Україні, окрім Луцька, в цей день таке свято провели у Києві, Львові і Одесі. Головними натхненниками заходу у Луцьку стало подружжя Сергія та Наталії Больчуків, які свого часу створили поблизу Луцька реабілітаційний центр “Агапе”. Організаторами дійства була церква «Фіміам».
У місті Луцьку таке дійство влаштували вперше. Захід під назвою «Night to Shine» – це незабутній вечір, метою якого було показати любов Бога до людей із інвалідністю. Учасниками події стали 80 людей. До організації свята долучилося близько 150 волонтерів – перукарі, візажисти, просто люди, які готували смаколики, чи задіяні в тому, щоб підготувати поїздку на лімузині чи щось інше. 
Почесним гостем казкового вечора стала і громадська організація “Асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії”. 
Наші дівчата та хлопці, а це  Сахарук Максим, Гелетуха Олег, Вакульський Олександр, Кравчук Володимир, Яренчук Ольга, Набруско Євгеній, Ринковська Катерина (всі з міста Ковеля), Шевчук Софія (с. Майдан), Білінець Тетяна (с. Білин), Листовнича Ірина (с. Черемошне), Барбарук Олександр, Паталій Борис (с. Погіньки), Лисюк Володимир, Якобчук Тарас (с. Волошки) і також два волонтери Лисюк Олена та Ринковська Світлана в цей вечір поринули в неочікувану казку. 
Цього дня на   чекав: святковий макіяж і зачіски, чарівні бутоньєрки, професійна чистка взуття, жива музика, дефіле червоною доріжкою, спалахи фотокамер, бенкет та подарунки, а також поїздка на лімузині. На заході також відбулася коронація усіх королів та королев вечора. Адже, зі слів організаторів, кожна людина в очах Бога є королем і королевою. 
Чудова атмосфера панувала у цей вечір:  отримали багато нових вражень та позитивних емоцій, спілкування, нові знайомства та друзі, фотосесії... Це був просто чарівний, емоційний, духовний вечір!
“Мені дуже сподобався бал. В Україні проводиться мало заходів такого масштабу. Я думаю, що їх варто було б проводити більше, бо люди на візках рідко відвідують такі події. Вони загалом рідко бувають у якихось кафешках, чи на концертах, бо немає доступності. А тут організували такий захід і він повністю доступний – все, що треба є. Люди можуть поспілкуватися, відпочити, зробити фото на різних фотозонах і, зрештою, побачитися, бо багато людям на візочках  знають один одного, але не можуть побачитися. Для мене це дуже потужний захід, я думаю, що всі були в захваті від цього вечора”, – ділиться враженнями королева балу Ольга.
Хочеться щиро подякувати організаторам та всім, всім волонтерам, які нас супроводжували протягом усього дня  і які стали для нас друзями. 
Бажаємо Вам міцного здоров'я, довголіття, невичерпної енергії, сімейного благополуччя і процвітання. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
Ольга Яренчук,
прес-секретар Громадської організації «АСОЦІАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ДОБРОДІЯ В ДІЇ».
У Луцьку, 8 лютого 2019 року відбувся справжній бал для людей з інвалідністю «Night to Shine», що переводиться “Ніч, щоб сяяти”. 
Проведення такого свята – світова практика, започаткована 5 років тому. Подія охопила понад 700 міст на 6 континентах, а учасниками стали більш, ніж 100 000 людей з інвалідністю.
Автором ідеї та спонсором «Night to Shine» є фундація Тіма Тібоу (Tim Tebow Foundation, USA). В Україні, окрім Луцька, в цей день таке свято провели у Києві, Львові і Одесі. Головними натхненниками заходу у Луцьку стало подружжя Сергія та Наталії Больчуків, які свого часу створили поблизу Луцька реабілітаційний центр “Агапе”. Організаторами дійства була церква «Фіміам».
У місті Луцьку таке дійство влаштували вперше. Захід під назвою «Night to Shine» – це незабутній вечір, метою якого було показати любов Бога до людей із інвалідністю. Учасниками події стали 80 людей. До організації свята долучилося близько 150 волонтерів – перукарі, візажисти, просто люди, які готували смаколики, чи задіяні в тому, щоб підготувати поїздку на лімузині чи щось інше. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 585
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Призначення пенсій на пільгових умовах: проблемні питання та шляхи їх вирішення

14.02.2019

пенсіїПризначення пенсій на пільгових умовах: проблемні питання та шляхи їх вирішення

Статтею 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах (за раніше діючим законодавством таке право передбачалось статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення") незалежно від місця останньої роботи особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, на умовах зайнятості протягом повного робочого дня та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
В наданні законодавцем права дострокового виходу на пенсію зазначеній категорії осіб — це своєрідне піклування держави про людину, гарантія соціального захисту працівників, які через роботу в тяжких та шкідливих умовах праці втрачають працездатність раніше досягнення пенсійного віку. Проте реалізувати зазначене право особа може лише у разі дотримання ряду умов.
Найперше,  при наданні документів до територіального органу Пенсійного фонду України особа зобов'язана надати на підтвердження стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці не тільки трудову книжку, а й спеціальну уточнюючу довідку встановленої форми на підтвердження пільгового характеру роботи, в якій повинні зазначатися: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Також претендувати на призначення пільгової пенсії особа може лише у разі, якщо на підприємстві за час її роботи (починаючи з 01.01.1992 року) було проведено атестацію робочих місць за умовами праці. 
Щоб набути право на одержання пенсії на пільгових умовах,  перш за все, необхідно заздалегідь подбати про те, щоб отримати зазначені документи вчасно, перевірити правильність їх заповнення, переконатися, чи  містять вони всі передбачені вимогами законодавства відомості, і, в разі невідповідності, усунути виявлені недоліки.
Проте значно складнішою є проблема, коли працівник уже не працює, а саме підприємство або ліквідоване, а документи — втрачені, або ж коли за час роботи працівника в шкідливих і важких умовах на підприємстві просто не було проведено атестації робочих місць, або ж за результатами атестації посаду працівника не було віднесено до шкідливих або важких умов.
Слід зауважити, що у разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном, спеціально створеними комісіями при Головних управліннях Пенсійного фонду.
Що ж робити, якщо на підприємстві не проводилась атестація робочих місць? Аналізуючи чинні нормативно-правові акти, які так чи інакше регулюють питання, пов'язані з її проведенням, можна запропонувати деякі шляхи розв’язання цієї проблеми.
По-перше, необхідно зазначити, що відповідно п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 року, (далі — Порядок), атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п'ять років. Оскільки ст. 13 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) встановлено, що колективний договір може передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії та соціально-побутові пільги, існує можливість підвищення гарантій працівників шляхом відображення в колективному договорі додаткових спеціальних положень, що мають на меті гарантування проведення атестації та усунення можливих зловживань з боку роботодавця.
По-друге, у випадку, якщо на підприємстві відбулась докорінна зміна умов і характеру праці, існує можливість проведення позачергової атестації за ініціативою роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборчого органу, а також органів Держпраці (абз.3 п.4 Порядку). 
По-третє, відповідно до п.11 Порядку обов'язок з контролю за якістю проведення атестації робочих місць  за умовами праці покладений на Держпраці, тому, в разі порушення роботодавцем обов'язку щодо проведення атестації,  існує можливість звернення до органів Держпраці з повідомленням про вказані обставини. 
 Проте найбільш продуктивний варіант вирішення вказаної проблеми пов'язаний зі змістом абзацу 2 пункту 4 Порядку, де передбачено, що саме на керівника підприємства чи організації покладається відповідальність за якісне і своєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці. В даному положенні прямо передбачено, що за невиконання обов'язку щодо проведення атестації роботодавці можуть притягуватись до відповідальності відповідно до Закону. Проте до 2015 року в законодавстві була відсутня спеціальна норма, яка передбачала б вид відповідальності та конкретну санкцію за невиконання визначених Законом обов'язків. 
На сьогоднішній день питання відповідальності роботодавця в даній сфері чітко врегульовано законодавством. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності, від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Звичайно, величина штрафу в порівнянні з можливими наслідками для працівників, що може потягти за собою таке правопорушення, аж ніяк не співвідносні, але вже сама наявність чітко визначеної санкції є позитивним фактором, який в тій чи іншій мірі буде впливати на поведінку роботодавця щодо дотримання законодавства про працю. 
Слід також зазначити, що у разі, якщо не- проведення атестації мало своїм наслідком заподіяння шкоди здоров'ю працівнику, керівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за статтею 271 КК України.
Окрім того, працівник відповідно до ч. 3 ст. 38 КЗпП має право розірвати трудовий договір з роботодавцем без відпрацювання двотижневого строку, якщо той не виконує законодавство про працю, в тому числі стосовно проведення атестації. 
Також не слід забувати про право особи в разі порушення її трудових прав на звернення до суду за їх захистом (ст. 221 КЗпП). У випадку, якщо до суду звертається особа, що працює в шкідливих умовах праці, і вимагає  відшкодування матеріального і морального збитку у зв'язку з погіршенням стану здоров'я через дію шкідливих виробничих факторів, компенсації за шкідливі умови праці, то непроведення атестації буде слугувати додатковим доказом вини роботодавця.
Непоодинокими є випадки, коли роботодавець, не проводивши атестації робочих місць, фактично здійснює виплату компенсацій та надає передбачені законодавством гарантії. Проте і в цьому разі це може (і доволі часто) призводити до прикрих наслідків для керівника, оскільки при проведенні перевірок у контролюючих органів можуть виникнути питання щодо правомірності таких дій, вже не кажучи про можливі проблеми з оподаткуванням.
Додатково необхідно нагадати працівникам про ту обставину, що в законодавстві існують як строки звернення до суду за захистом порушеного права, так і строки давності притягнення правопорушника до юридичної відповідальності, і у випадку їх пропуску дуже складно буде добитися як захисту своїх порушених прав, так і справедливого покарання для винної сторони. Тому ще за час роботи на підприємстві, якщо працівник сподівається на отримання законодавчо визначених пільг особам, які працюють на роботі зі шкідливими чи тяжкими умовами праці, необхідно слідкувати за тим, щоб сторона роботодавця виконувала обов'язок щодо проведення атестації, а в випадку невиконання такого обов'язку — одразу ж застосовувати передбачені законодавством механізми та важелі впливу.
Михайло ГОЛЯДИНЕЦЬ,
юрисконсульт юридичного сектора Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України.
Статтею 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах (за раніше діючим законодавством таке право передбачалось статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення") незалежно від місця останньої роботи особам, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, на умовах зайнятості протягом повного робочого дня та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 741
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Знайшла свою долю у Китаї

14.02.2019

IMG-c1492fc31187a26a0c7db66e1a6a9cb5-VЗнайшла свою долю у Китаї

Ріта Гнатюк (на знімку – вгорі праворуч) навіть і гадки не мала, що  доля закине її у далекий Китай, де вона знайде свою долю й житиме у величезному місті Шанхай. Дівчина народилась в Люблинці. Закінчила місцеву школу, музичну школу,  ліцей з поглибленим вивченням англійської мови у Маяках, Державну академію культури і мистецтв у Києві.
Ріта має дуже гарний голос, співає з дитинства. Разом зі шкільним ансамблем "Ранкова зірка"  неодноразово їздили виступати у Польщу. Поїздки за кордон їй дуже подобалися. Будучи студенткою, дівчина встигла побувати в Єгипті, Ізраїлі, Америці. Має друзів по всьому світові. 
Ріта Гнатюк у Києві мала  високооплачувану роботу на керівній посаді, яку дуже любила. Шість років тому друзі Ріти поїхали працювати у Китай. Запропонували й дівчині  їхати з ними, але вона не погодилась.
– І чого я мала їхати на край світу, коли мені і тут добре? – розповідає дівчина. Та друзі її все-таки вмовили, і вона, розрахувавшись з роботи, поїхала. Була півроку в Пекіні – не  сподобалось, і Ріта поїхала в Шанхай. Там дуже чисто, гарно, пальми, квіти, сакури цвітуть і у водоймах лебеді плавають. Все, немов у казці. Вдень Ріта працювала менеджером, а у ввечері співала в ресторані. Туди приходив вечеряти Джиммі. Він милувався вродливою українкою і зачаровано слухав її  спів. Згодом познайомилися, почали зустрічатися.
– І чим же він тебе підкорив? – цікавлюсь у Ріти. – Ти ж казала, що китайці тобі ніколи не подобались, а тут раптом Джиммі почав тобі подобатися.
– Він підкорив мене своєю вихованістю, повагою, культурою, – з посмішкою говорить Ріта. – Джиммі знає, коли відчинити двері перед дружиною, коли підсунути стілець, якщо вона сідає до столу, коли подати пальто. І саме своєю поведінкою завоював моє серце. Серед чоловіків-українців "джентльменів"  не так і  багато, мабуть, вони занесені в Червону книгу... 
І дівчина зрозуміла, що Джиммі саме той чоловік, який їй потрібен, що він не такий, як усі. Завжди посміхається, має гарне почуття гумору, облітав багато країн світу.
І хоча у Ріти були інші кавалери, все ж вона віддала перевагу китайцеві.
– Як поставилися батьки до твого вибору? – питаю у Ріти.
–  Мама сказала: "Якщо ти щаслива, то і я щаслива. Але тепер ти вже точно не повернешся в Україну...".
– Мама Ріти завжди довіряла доньчиному вибору. А ще коли та сказала, що вагітна – сумнівів не було: дочка з зятем будуть жити в Китаї. Незабаром у Ріти і Джиммі народилась донечка Мія, вся схожа на тата, хоча шкіра біленька, як у мами. У Китаї з повагою ставляться до дітей змішаної крові, їх вважають найгарнішими і найрозумнішими. Де б Ріта і Джиммі не були – всі звертають на них увагу.
Адже мама – симпатична європейка, і дитя не таке, як усі китайські діти.
 – Китайська генетика дуже сильна, – каже Ріта. – Отже, я не сумнівалась, що дитинка буде схожа на чоловіка. Я бачила багато змішаних сімей, у всіх дітки успадкували риси обличчя китайців.
– Нам китайці всі на одне обличчя, а як ми їм – всі теж однакові чи ні? – Теж однакові! – каже Ріта. – Хоча насправді європейці і азіати  різні. У кожного різний овал обличчя, очі. Просто потрібно звикнути і розрізнити.
Подружжя вірить у Бога, але не ходить ні в яку церкву, бо церкви там нема. В Китаї переважають конфуціоністи, мусульмани, католики, буддисти – православних немає. Ріта з чоловіком доню не хрестили, бо, як розповідає українка, навчаючись ще у Києві, часто бувала у Києво-Печерській лаврі.
 – Я не боюся це сказати, – каже Ріта, – але там все несправедливо і не все так, як має бути по Біблії. Там тільки бізнес. А тому я змінила своє ставлення не до Бога, а до церкви. Ми з Джиммі вирішили, що доня, коли  виросте, хай сама приймає рішення, коли і де прийняти хрещення. Вона має право вибору. 
Народжувала Ріта у приватному пологовому будинку, бо в державному дуже брудно. Поруч із нею був чоловік, який підтримував і не боявся всього процесу пологів. Китайські лікарі дивувалися, що українка виявила бажання народжувати сама, адже китаянки бояться болю, свідомо погоджуються на кесарів розтин, не хочуть труднощів.
Ріта сама без ускладнень народила здорову донечку Мію. У Китаї на сьогоднішній день існує певна заборона для породіллі: після народження дитини жінка не має права взагалі виходити з хати один місяць, за дитиною і мамою доглядає  свекруха. Але українка порушила цю традицію. Коли дитинці було п'ять днів, вона вийшла на вулицю подихати повітрям. 
Адже народилось дитя 13 вересня, надворі  тепло, де тут можна всидіти вдома? Коли дізналися свекри, що невістка порушила традицію і вийшла на 15 хвилин на вулицю, був дуже великий скандал. Але Ріта нікого не слухає і робить все по-своєму. Чоловік відмовляв її, казав, що так не можна, але вона годує і одягає дитя, як вважає за потрібне. До речі, у Китаї на великі свята і при народженні дитини не несуть подарунки, як у нас, а всі йдуть з червоними конвертами, у які кладуть гроші (юані) або золоті речі.
– Мені це подобається, – каже Ріта. – А то в нас нанесуть купу іграшок, одягу однакового розміру і куди хочеш, туди й подінь його. Доні купую те, що подобається.
Сім'я Джиммі має своє житло, машину, але планують мати лише одну дитину, щоб дати їй все найкраще: освіту за кордоном, престижну роботу, одяг, житло і т. д. Хоча зараз у Китаї вже відмінили закон про те, щоб народжувати тільки одну дитину.
Ріті повезло зі свекрами, хоча вони мають 73 і 75 років.  Щодня з чоловіком приїздять до них на обід, живуть неподалік. Свекор готує смачну китайську їжу, а свекруха ставить на стіл – так у них заведено. Навіть із собою щось додому дають із їжі. Ріта готує вечерю свою, українську, бо до китайської ще не дуже звикла. 
Українка навчилась їсти паличками  не тільки рис, а й кісточки з риби виймати. З батьками чоловіка склались гарні стосунки, вона їх  люб'язно називає мамою і татом. Спілкується з ними на китайській мові, а також у побуті з чоловіком розмовляє англійською і китайською вперемішку, зі своїми батьками – українською, з одногрупниками – російською.
– Мій мозок щоденно працює на чотирьох мовах, –  зізнається Ріта. – Китайську мову розумію, але писати нею ще не вмію, дуже важко дається. 
Вільно теж ще не говорить, бо там дуже багато діалектів, важкі ієрогліфи. Кожна китайська провінція має свою локальну мову, яку не всі китайці розуміють.
У Китаї прийнято платити гроші за наречену. Якщо хлопець хоче одружуватись на дівчині, то її батьки мають дати згоду на шлюб. Але часто батьки проти, якщо у нього нема грошей – це тут нормальне явище. Вони так і кажуть, що заперечують дівчині мати стосунки, якщо сім'я хлопця бідна. Але якщо часом все-таки дадуть згоду на шлюб, то батьки нареченого мають оплатити весілля і дати гроші сім'ї нареченої. 
Існує традиція: в якості подарунка на весілля купувати нерухомість для дітей, особливо для хлопця. В Китаї є закон, який забороняє в лікарнях розголошувати стать дитини на УЗД вагітній жінці. Бо робили багато абортів, коли знали, що буде дівчинка. Навіть батьки заставляли робити вагітну дочку аборт. Зараз менше таких випадків, бо держава стала на захист жінок.
Ріта не любить китайський Новий рік, який святкують аж цілих два тижні.
– Мені це не подобається! – розповідає Ріта. – Нічого не працює – ні банки, ні магазини. Всі збираються компаніями у ресторанах за великим круглим столом, вечеряють, спілкуються. Китай "вимирає" – всі люди роз'їжджаються по домівках, кругом лунають салюти, все в диму. Просто суцільний жах і кошмар, наче на війні. 
Новий рік святкують першого тижня, а наступного тижня – свято "червоних ліхтарів". Для українки – це  незвично, щоб два тижні нічого не робити. Китайці тоді на два тижні заходять у великій запій, багато їдять. Вони живуть за місячним календарем. Кожного року дата народження припадає на різний період. 
День народження доньки Мії  святкують двічі. Один раз – коли народилась, а другий – за китайським календарем. Дітям дарують золоті браслети, намистинки в мішечку, щоб було багато грошей. Ну, і, звичайно, червоний конверт з юанями. 
У заможних сім'ях няні доглядають за дітьми, варять, прибирають, бо мама, щоб не втратити роботу, мусить іти працювати, адже оплачувана декретна відпустка у неї всього шість місяців.
 У бідніших сім'ях дітей глядять бабусі і дідусі, а тому онуки часто бабусю називають мамою. Люди старшого віку, в 70-80 років, гуляють в парках, масово танцюють. Такі танці з великою колоною, де грає китайська музика, – явище, яке можна побачити в будь-якому місті Китаю. Старенькі пари  гуляють у парку, роблять якісь смішні і незрозумілі на вигляд вправи гімнастики, стукають  себе по тілу. Це виглядає дуже незвично.
Цього літа Ріта Гнатюк (Джиммі) приїздила  з чоловіком у Люблинець до батьків. Тут зареєстрували офіційно свої стосунки і зіграли весілля. Китайському зятеві сподобалися тещині малосольні огірочки, борщ, вареники. Він вживає мало хліба. Джиммі фотографував місцевих бабусь, що сидять на лавочках, курочок, півників – все йому було цікаво.
Клімат теплого літа, природа підходять іноземцю. 
– Але він ще не знає, що таке українська зима, – каже Ріта. – Та все-таки він має намір купити в Україні нерухомість і налаштувати тут свій бізнес. 
Ріта живе у Китаї 5 років, щаслива, що має такого гарного чоловіка, цінує його і любить.  Правду кажуть:  "Любов не знає кордонів". 
Галина ОЛІФЕРЧУК.
НА ЗНІМКАХ: Ріта із своїм чоловіком та донечкою.
Фото з архіву автора.
Ріта Гнатюк (на знімку – вгорі праворуч) навіть і гадки не мала, що  доля закине її у далекий Китай, де вона знайде свою долю й житиме у величезному місті Шанхай. Дівчина народилась в Люблинці. Закінчила місцеву школу, музичну школу,  ліцей з поглибленим вивченням англійської мови у Маяках, Державну академію культури і мистецтв у Києві.
Ріта має дуже гарний голос, співає з дитинства. Разом зі шкільним ансамблем "Ранкова зірка"  неодноразово їздили виступати у Польщу. Поїздки за кордон їй дуже подобалися. Будучи студенткою, дівчина встигла побувати в Єгипті, Ізраїлі, Америці. Має друзів по всьому світові. 
Ріта Гнатюк у Києві мала  високооплачувану роботу на керівній посаді, яку дуже любила. Шість років тому друзі Ріти поїхали працювати у Китай. Запропонували й дівчині  їхати з ними, але вона не погодилась.
– І чого я мала їхати на край світу, коли мені і тут добре? – розповідає дівчина. Та друзі її все-таки вмовили, і вона, розрахувавшись з роботи, поїхала. Була півроку в Пекіні – не  сподобалось, і Ріта поїхала в Шанхай. Там дуже чисто, гарно, пальми, квіти, сакури цвітуть і у водоймах лебеді плавають. Все, немов у казці. Вдень Ріта працювала менеджером, а у ввечері співала в ресторані. Туди приходив вечеряти Джиммі. Він милувався вродливою українкою і зачаровано слухав її  спів. Згодом познайомилися, почали зустрічатися.
– І чим же він тебе підкорив? – цікавлюсь у Ріти. – Ти ж казала, що китайці тобі ніколи не подобались, а тут раптом Джиммі почав тобі подобатися.
– Він підкорив мене своєю вихованістю, повагою, культурою, – з посмішкою говорить Ріта. – Джиммі знає, коли відчинити двері перед дружиною, коли підсунути стілець, якщо вона сідає до столу, коли подати пальто. І саме своєю поведінкою завоював моє серце. Серед чоловіків-українців "джентльменів"  не так і  багато, мабуть, вони занесені в Червону книгу... 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1235
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Будьте здорові!

14.02.2019

хвораБудьте здорові!

Що робити, коли заклало ніс

Ви втомилися від постійно закладеного носа? Це заважає вам займатися повсякденними справами? Пропонуємо вам швидкі та легкі способи вирішення "носових" проблем. 
Порада 1. Зробіть спрей 
для носа власноруч
Додайте 1 ч. л. солі в склянку теплої води й ретельно перемішайте. Закапайте солону воду в ніс за допомогою піпетки, відкинувши голову назад. Зачекайте 10 секунд і обережно вилийте солону воду і слиз із ніздрі. Повторіть із другою ніздрею.
Порада 2. Прийміть гарячий душ
Прийміть гарячий душ протягом 10-15 хв. Вода повинна бути настільки гарячою, наскільки ви зможете витерпіти. Дихайте глибоко, заповнюючи легені і ніс парою.
Порада 3. Подихайте над каструлею з гарячою водою
Переконайтеся, що вода вас не ошпарить. Додайте у воду трохи ромашкового чаю, а на голову накиньте рушник, щоб вдихати якомога більше пари.
Порада 4. Залишайтеся у вертикальному положенні
Залишайтеся у вертикальному положенні і підкладайте під голову додаткову подушку, коли спите. Якщо ви лежите на боці, то закладеність, яка викликана вазомоторним ринітом, може поширитися і на іншу частину носового проходу, що погіршить ситуацію. Підкладіть під голову кілька подушок і намагайтеся спати на спині.
Порада 5. Скористайтеся 
теплим компресом 
Прикласти його треба до зовнішнього боку носа. Як компрес, підійде шматок тканини, рушничок. Прогрійте тканину в мікрохвильовці протягом 1,5-2 хв., потім прикладіть її до носа на 20-30 секунд. Відкладіть тканину на 5-10 секунд. Повторюйте, доки не відчуєте полегшення.
Порада 6. Використовуйте засоби від застуди та алергії
Протинабрякові засоби можна придбати в аптеці без рецепта. Активним інгредієнтом таких засобів найчастіше є псевдоефедрин або фенілефрин. Ці препарати добре справляються із симптомами застуди та алергії, проте не усувають при цьому саму причину.
Також їх не можна використовувати більше трьох днів поспіль, оскільки вони здатні погіршити стан і викликати медикаментозний риніт.
Порада 7. Зробіть масаж
Якщо ви втомилися від ліків або просто хочете спробувати щось нове, приділіть кілька хвилин масажу обличчя. 
- Помістіть вказівні пальці на внутрішній бік очей, трохи вище носа, але нижче брів. Круговими рухами, спрямованими від центру кола, масажуйте синусові пазухи навколо носа протягом 20-30 секунд.
- Помістіть великі пальці на вилиці. Круговими рухами, спрямованими від центру кола, масажуйте вилиці 20-30 секунд. Повторюйте масаж, доки не відчуєте полегшення. 
Порада 8. Зробіть 
власний зволожувач
Зволожувачі збільшують кількість вологи в повітрі. Існує безліч видів зволожувачів, які можна придбати в магазинах та аптеках. А ви можете зробити свій власноруч. 
Доведіть воду до кипіння, поставте каструлю на підставку для гарячого посуду і залиште в кімнаті. Тепла пара збільшить вологість повітря у кімнаті.
Однак не зловживайте зволожувачем. Він допомагає, але лише до певного моменту. Якщо ваша кімната стала схожою на сауну, то це принесе більше шкоди, ніж користі.
Порада 9. Пийте багато чаю
Чай потрібен, щоб і водний баланс в нормі підтримувати, і подразнене горло заспокоїти (а подразнене і хворе горло – вірний супутник закладеного носа). Добре допоможе від закладення носа гарячий чай з лимоном і медом. Вичавіть у чашку сік свіжого лимона, додайте 2 ст. л. меду і залийте гарячою водою.
Порада 10. Не забудьте 
про ефірні олії
Візьміть 5 ч. л. оливкової олії, влийте їх у чашку, додайте 5 крапель чистої ефірної олії евкаліпту. Ретельно перемішайте. Опустіть кінчик серветки у розчин. Помістіть його у ніздрю. Візьміть ще одну серветку і повторіть все, але вже для іншої ніздрі. Робити процедуру потрібно щовечора, за дві години до сну. Якщо ситуація дуже складна, то здійснюйте її і вранці.
Крім того, може поставити чашку з евкаліптовою олією неподалік ліжка. Випари ефірної олії допоможуть нормально дихати під час сну.
Ви втомилися від постійно закладеного носа? Це заважає вам займатися повсякденними справами? Пропонуємо вам швидкі та легкі способи вирішення "носових" проблем. 
Порада 1. Зробіть спрей  для носа власноруч
Додайте 1 ч. л. солі в склянку теплої води й ретельно перемішайте. Закапайте солону воду в ніс за допомогою піпетки, відкинувши голову назад. Зачекайте 10 секунд і обережно вилийте солону воду і слиз із ніздрі. Повторіть із другою ніздрею.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 538
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Як відзначають День закоханих в різних країнах

14.02.2019
Як відзначають День закоханих 
в різних країнах

закЯк відзначають День закоханих  в різних країнах

День святого Валентина в Україні — це свято всіх закоханих. У цей романтичний день, 14 лютого, ми ділимося своєю любов'ю в арифметичній прогресії, робимо один одному приємні подарунки і зізнаємося в своїх почуттях. Для багатьох країн сценарії святкування Дня святого Валентина цілком типові, але бувають і винятки.
Польща
У Польщі 14 лютого відвідують Познанську митрополію. Там, за повір'ям, покояться мощі святого Валентина, знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що це паломництво допоможе їм у любовних справах.
Уельс
Уельс славен так званими "ложками любові". Справа в тому, що перед святом закохані вирізають з дерева ложки, прикрашають їх сердечками, ключами, замковими щілинами і урочисто дарують один одному. Такий подарунок у буквальному сенсі означає: "Ти знайшов дорогу до мого серця".
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 965
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

14.02.2019
Від  четверга 
до  четверга

_DSC6043Від  четверга  до  четверга

15 лютого, п’ятниця
Схід Сонця – 7:10; захід – 17:15.
Місяць – у Близнюках.
День комп’ютерника.
День вшанування учасників бойових дій  на території інших держав.
Стрітення Господнє.
Іменини: Василя.
16 лютого, субота
Схід Сонця – 07:09; захід – 17:17.
Місяць – у Раці.
Післясвято Стрітення. Праведних Симеона Богоприємця і пророчиці Анни.
Іменини: Романа, Володимира, Павла, Івана, Миколи, Михайла.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 482
Читати далі

Четвер, 14 лютого 2019 року №7 (12647) / Повідомлення в номер / Гороскоп 18 - 24 лютого

14.02.2019
Гороскоп
18 - 24  лютого 

горо2Гороскоп 18 - 24  лютого 

ОВЕН. Вдасться налагодити стосунки з партнерами. Можливе і відновлення давніх зв’язків.  Справи, початi у п`ятницю, обiцяють успiх. 
ТЕЛЕЦЬ. Життя, схоже, налагоджується. Варто ловити момент i радiти буттю. Вихiднi обiцяють масу позитивних емоцiй i вражень.
БЛИЗНЮКИ. Тиждень обiцяє бути приємним i романтичним. У четвер порадує кохана людина. Вас чекають цiкавi подiї i зустрiчi. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 867
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025