Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер /

23.04.2019
З Вербною неділею, яку відзначатимемо 21 квітня ц. р., читачів газети “Вісті Ковельщини” вітають декан районного деканату Православної Церкви України, настоятель Храму вмч. Юрія Переможця с. Дубового о. Іоан БОНИС, а також прихожани Оксана РОКУН, Оксана БОНДАРУК та Лілія Горелікова.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
_DSC2139 З Вербною неділею, яку відзначатимемо 21 квітня ц. р., читачів газети “Вісті Ковельщини” вітають декан районного деканату Православної Церкви України, настоятель Храму вмч. Юрія Переможця с. Дубового о. Іоан БОНИС, а також прихожани Оксана РОКУН, Оксана БОНДАРУК та Лілія Горелікова.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 451

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 18 – 24 квітня

23.04.2019
Погода 
в Ковелі  
18 – 24 квітня

тюлбпаниПогода  в Ковелі   18 – 24 квітня

Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер північний помірний.
В ніч на п'ятницю. Ясно.  Температура: 6оС. Вітер північний помірний.
П'ятниця. Мінлива хмарність. Температура:  15оС. Вітер  північно-східний  сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 3оС. Вітер південний помірний.
Субота. Хмарно.  Температура: 15оС. Вітер північно-західний помірний.
В ніч на неділю. Хмарно.   Температура: 8оС. Вітер південний слабкий.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 399
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Про чистоту дбаймо спільно

23.04.2019 Зінчук Вікторія Петрівна

ручка1Про чистоту дбаймо  спільно

11 квітня ц. р. відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, на якому було розглянуто 40 питань порядку денного.
Члени виконкому взяли до відома інформації про результати роботи комунального господарства міста в зимовий період 2018 - 2019 р. р., про стан квартирного обліку та додержання житлового законодавства на підприємствах, в установах і організаціях міста, про стан роботи із зверненнями громадян у виконавчих органах міської ради у І кварталі 2019 року та ін.
Також підбиті підсумки виконання міського бюджету за перший квартал цього року. 
Серед іншого на засіданні були розглянуті питання щодо організації пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування.
У зв’язку з проведенням змагань з мотокросу (чемпіонат Європи) на мототреці урочища “Люблинець”, які відбудуться 4-5 травня, та Провідною неділею 5 травня, враховуючи звернення мешканців міста та згоду підприємців-перевізників, виконавчий комітет дав дозвіл на здійснення додаткових перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування до мототреку урочища Люблинець 4-5 травня та до зупинки "Кладовище" 5 травня перевізникам на маршрутах № 20 "Інтерпорт-М’ясокомбінат", № 2а "вул. Незалежності-Сільмаш" (ч/з вул. Черняховського), № 9а "вул. Володимира Кияна-Сільмаш-вул. Лермонтова" (ч/з Вокзал), № 43 "Сільмаш-Вокзал-маг. "Край", № 12а "Сільмаш-Вторчермет" (вих. 2), № 31 "Сільмаш-вул. Миколайчука", № 33 "Сільмаш-вул. Винниченка" (через Вокзал), № 23 "Сільмаш-вул. Зарічна" (вих. 2), № 30 "Сільмаш-вул. О. Гончара".
З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері регулювання пасажирського транспорту на території міста, покращення якості пасажирських перевезень, створення конкурентного середовища було прийнято рішення про оптимізацію мережі автобусних маршрутів, згідно з яким із 20 червня 2019 року з підприємцями-перевізниками розірвати договори про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у режимі маршрутного таксі в м. Ковелі № 9а "вул. Володимира Кияна-Сільмаш-вул. Лермонтова" (ч/з Вокзал) та № 43 "Сільмаш-Вокзал-маг. "Край". Ці маршрути будуть закриті з 21 червня ц. р. 
Натомість планують відкрити новий автобусний маршрут № 3 "Сільмаш-вул. Володимира Кияна" (ч/з Вокзал). Конкурс з визначення перевізника на цей напрямок відбудеться 5 червня 2019 року.
Схвалено питання щодо надання матеріальної допомоги, яку згідно з рішеннями виконкому отримають сім’ї учасників АТО і ООС, хворі, які страждають на рідкісні захворювання та онкохворі.
У зв’язку із збільшенням обсягів коштів, які надійшли в казну міста, рішенням виконавчого комітету внесено зміни до міського бюджету на 2019 рік.
Тему благоустрою та чистоти в місті порушив у "Різному" член виконкому Микола Заікін, котрий, звертаючись до місцевих активістів, закликав їх не лише ініціювати вирішення того чи іншого питання, але й самим активніше долучатися до цієї роботи. Для прикладу вказав на вул. Відродження, яку й запропонував поприбирати спільними зусиллями до Великодніх свят.
Зважаючи на сказане, міський голова Олег Кіндер звернув увагу на події, пов’язані з підготовкою майданчиків для контейнерів з роздільного збору сміття, які заплановано встановити у мікрорайоні "Сільмаш". Однак, як виявилось, окремі активісти проти цієї ідеї, тому намагаються перешкодити встановленню сміттєвих майданчиків. 
"У нас є визначена схема санітарного очищення міста, затверджена виконавчим комітетом, якою передбачено встановлення майданчиків для сміття та інше. Приїхали втілювати цю схему в життя, почали будувати бетонні подушки для того, щоб потім там встановити огорожу, покрівлю і сміттєві баки. Проте знайшлись активісти, які сказали, що не хочуть, аби це тут було, — наголосив Олег Олексійович, дивуючись такій реакції з боку місцевих мешканців, зважаючи іще й на те, що встановлюють сміттєві майданчики поза межами прибудинкових зон.
В ході засідання були розглянуті питання, що входять до компетенції відділів містобудування та архітектури, обліку, розподілу та приватизації житла, економічного розвитку та торгівлі, служби у справах дітей та ін. З цих та інших питань порядку денного були прийняті відповідні рішення, з якими детальніше можна ознайомитися на офіційному сайті Ковельської міської ради.      
Вікторія ЗІНЧУК.
11 квітня ц. р. відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, на якому було розглянуто 40 питань порядку денного.
Члени виконкому взяли до відома інформації про результати роботи комунального господарства міста в зимовий період 2018 - 2019 р. р., про стан квартирного обліку та додержання житлового законодавства на підприємствах, в установах і організаціях міста, про стан роботи із зверненнями громадян у виконавчих органах міської ради у І кварталі 2019 року та ін.
Також підбиті підсумки виконання міського бюджету за перший квартал цього року. 
Серед іншого на засіданні були розглянуті питання щодо організації пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 603
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Блискучі грані дорогоцінного освітнього каменя

23.04.2019 Семенюк Анатолій Володимирович

освітаБлискучі грані дорогоцінного освітнього каменя

ІІІ тур Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2019" у номінації "Географія", про який ми повідомляли, зібрав до Ковеля кращих педагогів з усіх областей країни, а з ними – очільників Міністерства освіти  і науки України.
Тож пропоную на початку бліц-інтерв'ю з Романом Гладковським, головним спеціалістом згаданого Міністерства.
– Як оцінюєте рівень проведення конкурсу в умовах "провінційного" Ковеля?
– Найвищим балом. Все було злагоджено, продуктивно і організаційно виважено.
– Ковельські освітяни справились із відповідальним завданням? Професійність не відстає від загальноприйнятих стандартів?
– Слід зазначити, що у вашому місті діє злагоджена команда однодумців. Тому все вдається, і рівень географічної освіти достатньо високий.
– Що найбільше вразило?
– Діти. Вони креативні, допитливі, із високим рівнем знань. Я обізнаний, що юні географи з Волині – в числі перших на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах. Знайомий із переможцями з Нововолинська, Луцька, але тим, що відчув, побачив у вас, був вражений. Молодці!
– Волинь цікава?
– Так. Всі відчули дух Лесі Українки, незабутнє враження залишила древня історія Луцька, а ще пізнали непідкупний український патріотизм, коли побували в урочищі "Вовчак", де зародилася УПА.
Та головне – люди! Вони доброзичливі, комунікативні і готові прийти на допомогу тому, хто її потребує.
– Що було головною метою конкурсу?
– Конкурс – це не просто "урок" з географії, а пізнання один одного, єднання Півдня і Півночі, Сходу і Заходу. Тут зароджується і утверджується реальна європейськість. 
l
Я з приємністю слухаю мову відповідального чиновника Міністерства освіти і науки, досить юного, і відчуваю, що його хвилює не тільки рівень викладання географічної науки в школах, але й, насамперед, майбутнє країни.
Знаю, що найбільші навантаження, найважливіші  організаційні переживання випали на долю вчителів, учнів та директорки НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. № 11-ліцей" Галини Сидорук. Цікавлюсь її думкою про організацію конкурсу.
– Не помилюсь, коли скажу, що ви пережили відповідальні години і дні, одні з найважливіших, які бувають у житті кожного з нас. Ваша школа на досить високий рівень підняла планку в багатьох номінаціях освітянської діяльності. Вдалося втримати її рівень і цього разу?
– Перші дні були надзвичайно напруженими. Коли ще бачила школа, її вчителі, учні цілу когорту найкращих вчителів з усієї країни? Старались всі. Полегшення настало після першого конкурсного відбору.
– А учні як себе зарекомендували?
– Я в них була впевнена, і вони не підвели. Старалися. Кожен клас виставляв найкращих. Вердикт винесуть члени журі, оргкомітет.
– Було цікаво?
– Звичайно. Посудіть самі: кожен учитель має свою методику викладання предмета, у кожного свої засоби та прийоми для  висвітлення тієї чи іншої теми. Це неоціненний досвід.
– Не виникало думки: а навіщо нам ця морока?
– Навіть ні на мить. Так можуть думати невігласи та лінивці. Конкурс мобілізує всіх  – і школу, і управління освіти. Ми набрались досвіду від інших, стали на вищу сходинку на шляху до європейського рівня.
l
Особисто, і не раз, чув, як неохоче окремі вчителі ідуть на конкурси року. Справді, турбот – по самі "вуха". Ти маєш вчитися впроваджувати передові  педагогічні інновації, розширювати і формувати новий світогляд на той чи інший предмет. Накопичувати педагогічні знання, а ще бути не схожим, а кращим за інших. Тут і нічка недоспана, і сім'я якоюсь мірою обділена увагою, не говорячи вже про внутрішній світ, позначений переживаннями.
На форумі хтось влучно сказав, що педагогіка – це мистецтво. І справді, хто йде на ці змагання, не просто учитель, а Митець, Маестро з великої літери. Він повинен мати хист до вищої освітянської творчості.
Конкурс Всеукраїнського рівня – це і є вершина, яку підкорюють найкращі. Це і є головна мотивація до дії кожного вчителя. Більше того, конкурсний форум можна порівняти з дорогоцінним каменем, грані якого відшліфовані. Одна з таких граней – це зародження дружніх стосунків між конкурсантами. Про це говорила у вітальному слові Тетяна Соломіна, заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації.
– Якщо ти не перший, а хтось був кращим, то є над чим попрацювати. А в цьому процесі  найголовніша істина - це те, що серце віддаю дітям, – наголосила виступаюча.
Не менш образно про конкурс сказав Петро Олешко, ректор Інституту післядипломної педагогічної освіти:
– Ці змагання – серйозне випробування. Епіцентр логіки і стресу, креативу і прогресу. Перегорнута сторінка літопису, яка засвідчила, що вчитель є центром майбутньої світобудови, навколо якої "обертаються" інтелект, досвід, професіоналізм. І ще маємо усвідомити, що не тільки історія та пам'ять є мірилом патріотизму, а й така наука, як географія. З вашого досвіду ми відчуваємо це сьогодні. По праву – це ще одна блискуча грань і предмета, і конкурсу.
– Вісім днів, зранку до смеркання, кращі вчителі географії переконливо доводили, які вони  креативні, прогресивні, професійні та  гарні. Подяка – всім! Але найвищого пошанування заслужили Галина Сидорук, директор школи. Дякуємо сьогодні  за опіку Віктору Бичковському, начальнику Ковельської міської освіти і його команді, які ні на мить не відходили від нас і робили все, щоб було добре.
І все ж на перше місце я ставлю ваших учнів. Вони працювали на рівні з конкурсантами. Скажу, що члени журі у них багато чому вчились, – такі зворушливі слова мовила Людмила Доценко, голова журі, завідувач кафедри географії та картографії географічного факультету  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор географічних наук, професор.
l
І, нарешті, фінальні озвучення імен переможців. Лауреатами ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу стали: Олег Горовий, учитель Ірпінської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 імені Заріфи Алієвої Ірпінської міськради Київської області і Тетяна Воробйова, вчитель СШ № 16  Оболонського району м. Києва.
Абсолютним переможцем змагань визнано Яну Коробкову, вчителя Хоньковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Могилів-Подільського району Вінницької області.
Поважне журі наголосило, що переможених немає – перемогли всі, хто брав участь у змаганнях. Лауреатам фінального вибору вручені спеціальні Дипломи та сувенірні подарунки.
Вітальне слово мали Віктор Бичковський, Яна Коробкова, переможниця конкурсу; Микола Задорожний, редактор журналу "Географія та економіка в рідній школі".
Фінальна підсумкова зустріч у Народному домі "Просвіта" стала гарним душевним святом. Для цього постаралися юні аматори сцени шкіл міста, Палацу учнівської молоді імені Івана Франка і відомий у Європі Народний аматорський  камерний ансамбль "Квінта" Ковельської школи мистецтв (директор Андрій Мигуля).
– Шановні учасники конкурсу! Ви повезете свої враження (сподіваюсь, позитивні) у всі куточки України. Ми вдячні, що ви обрали нас. Адже ви підняли на вищий рівень рейтинг нашого рідного міста Ковеля, – так образно висловилася на прощання Віра Федосюк, секретар міської ради.
…Відшуміли конкурсні баталії. Ще одна сторінка літопису корисних, мирних справ перегорнута. Тож успіхів і творчих злетів, дорогі педагоги!
Анатолій СЕМЕНЮК.
ІІІ тур Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2019" у номінації "Географія", про який ми повідомляли, зібрав до Ковеля кращих педагогів з усіх областей країни, а з ними – очільників Міністерства освіти  і науки України.
Тож пропоную на початку бліц-інтерв'ю з Романом Гладковським, головним спеціалістом згаданого Міністерства.
– Як оцінюєте рівень проведення конкурсу в умовах "провінційного" Ковеля?
– Найвищим балом. Все було злагоджено, продуктивно і організаційно виважено.
– Ковельські освітяни справились із відповідальним завданням? Професійність не відстає від загальноприйнятих стандартів?
– Слід зазначити, що у вашому місті діє злагоджена команда однодумців. Тому все вдається, і рівень географічної освіти достатньо високий.
– Що найбільше вразило?
– Діти. Вони креативні, допитливі, із високим рівнем знань. Я обізнаний, що юні географи з Волині – в числі перших на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах. Знайомий із переможцями з Нововолинська, Луцька, але тим, що відчув, побачив у вас, був вражений. Молодці!
– Волинь цікава?
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 523
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Сесія районної ради

23.04.2019 Ляшук Світлана Олександрівна

DSCN8153 Сесія  районної  ради

Відбулася 24 сесія Ковельської районної ради, яку провів її голова Андрій Броїло. 
На початку засідання Андрій Петрович повідомив про кадрові зміни, які відбулися в міжсесійний період на місцевих підприємствах, зокрема, керівником Ковельського відділення ПАТ "Волиньгаз" призначено Андрія Боярчука.  
Далі перед присутніми виступив голова ГО  "Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО" Леонід Хвещук, який передав Віктору Козаку та Андрію Броїлу Почесну грамоту та Подяку для громади Ковельщини від імені командування та особового складу 14-ї окремої механізованої бригади (на знімку праворуч).
"Висловлюємо громаді Ковельщини щиру подяку за активну громадську позицію, патріотизм, проявлену турботу та всебічну волонтерську допомогу у забезпеченні особового складу бригади, тісну та плідну співпрацю щодо підтримки бойової готовності підрозділів бригади. Подібна діяльність та зусилля патріотів, небайдужих до сьогодення, є вагомим внеском у формуванні майбутнього нашої Батьківщини. Завдяки Вам наша армія стає сильнішою, а перемога – ближчою", – йшлося у Подяці. 
Згідно з регламентом, депутати виступили із своїми запитами та запитаннями. Кілька запитів озвучив депутат Анатолій Корнійчук. Він порушив питання організації безпеки дорожнього руху на автодорозі Київ-Ковель-Ягодин в районі села Гулівка; просив розглянути та вирішити питання про збільшення суми коштів, які передбачені на фінансування районної програми "Власний дім"; просив збільшити розмір депутатського фонду для допомоги мешканцям Ковельщини.
Депутат Василь Олексюк озвучив звернення жителів Луківки та Грив'яток з приводу аварійного стану опор телефонного зв'язку у цих селах. Інший запит депутата стосувався прохання відновлення роботи диспетчерської служби при Ковельській філії ПАТ "Волиньобленерго". 
Микола Чуль говорив про необхідність облаштування твердого покриття на грунтовій дорозі "Зелене-Білашів".
Далі депутати працювали згідно із затвердженим порядком денним і першим розглянули питання "Звіт голови Ковельської райдержадміністрації про виконання делегованих Ковельською районною радою повноважень у 2018 році". Інформував голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак.
Попередньо депутати опрацювали звіт на засіданнях постійних комісій районної ради, він був опублікований у газеті "Вісті Ковельщини", тому на сесії обранці громади вирішили працювати у форматі "запитання-відповіді". 
Виступаючи з сесійної трибуни, Віктор Козак коротко зупинився на основних здобутках Ковельщини в різних сферах та галузях господарства, подякував депутатському корпусу, об'єднаним територіальним громадам за співпрацю. Ухваливши рішення, депутати взяли звіт до відома.
Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території району за 2018 рік інформував керівник місцевої прокуратури Олександр Бабенков. 
Прокурор, серед іншого, відзначив той приємний факт, що на підсумковій нараді в прокуратурі області Ковельську місцеву прокуратуру відзначили як одну з найкращих за всіма напрямками прокурорської діяльності. "Вдалося дещо зменшити рівень злочинності, зокрема, набагато менше на даний час вчиняється крадіжок, тож вжиті координаційні заходи, профілактична робота дають свої позитивні результати", – підкреслив О. Бабенков. 
Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та  результати діяльності Ковельського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області на території району за  2018 рік інформував  присутніх начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь. Виступив також заступник начальника відділу організації несення служби в місті Ковелі управління патрульної поліції у Волинській області Сергій Цигульов. 
У діалозі з правоохоронцями депутати висловили тривогу з приводу аварійної ділянки автодороги Київ-Ягодин в районі села Гулівка, запропонували ряд заходів для забезпечення там безпеки дорожнього руху. Також обранці громади акцентували увагу на стан дорожнього покриття, наявність дорожньої розмітки на автошляхах Ковельщини. Депутат Микола Чуль вкотре порушив перед представниками правоохоронних органів питання повернення приміщення колишнього магазину в селі Ворона у власність громади села. 
Далі депутати заслухали інформацію керівника Волинської дирекції АТ "Укрпошта" Івана Шевчука про роботу підвідомчих відділень на території Ковельського району (на знімку в центрі). Питання роботи поштових відділень є дуже важливим для жителів села, тож обговорення було тривалим та гарячим, керівнику було адресовано ряд критичних зауважень, з якими виступили Валерій Миронюк, Володимир Хомік, Василь Олексюк, Микола Чуль, Григорій Рудюк. Серед іншого, депутати порушували питання режиму роботи відділень в окремих селах, адже в деяких з них пошта працює лише один день в тиждень.
Інформуючи присутніх про діяльність очолюваної ним установи, Іван Олександрович  повідомив, що Волинська дирекція "Укрпошти" складається з 460 відділень поштового зв'язку. З них 80 – міські відділення, решта – сільські. 
 За офіційною інформацією Волинської дирекції АТ "Укрпошта", більшість сільських відділень є збитковими. Основними послугами в сільській місцевості є виплата пенсій та соціальних допомог, доставка періодичних видань, приймання плати від населення за комунальні послуги. Серед основних причин збитковості – зменшення кількості пенсіонерів та отримувачів соціальних допомог, яких обслуговує "Укрпошта", зменшення кількості передплати періодичних видань, ріст ціни на енергоносії, паливно-мастильні матеріали. Збиткова сільська мережа утримується за рахунок доходів відділень райцентрів та обласного центру. 
– В цьому році, враховуючи взаємодію Президента та Уряду, вперше за багато років на проблеми державного підприємства звернули увагу, та у бюджет Пенсійного фонду України заклали кошти для компенсації частини збитків "Укрпошти" від доставки пенсії в село, за що ми дуже дякуємо Кабінету Міністрів, – зазначив І. Шевчук.
У Ковелі та районі діє 40 відділень поштового зв'язку, 22 з яких (у сільській місцевості) є збитковими, тож Іван Шевчук просив сільських голів та голів ОТГ посприяти в утриманні сільських відділень.
В контексті розмови депутат Анатолій Корнійчук висловив думку: а як часто кожен з нас заходить на пошту, користується її послугами, щоб відділення мали прибуток і перспективу ефективної роботи? Свою позицію озвучив й депутат Олександр Титомир, який подякував за співпрацю та взаєморозуміння начальнику Ковельського Центру поштового зв'язку № 4 Ларисі Філіпчук.
В ході сесії депутати розглянули ряд інших питань порядку денного, зокрема, взяли до відома інформацію головного лікаря ЦПМСД Ковельського МТМО про роботу закладів охорони здоров'я на території Ковельського району, внесли зміни до рішення районної ради від 13 грудня 2018 року, № 23/28 "Про районний бюджет на 2019 рік", розглянули питання "Про внесення доповнень до Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2019-2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 13 грудня 2018 року, № 23/11", затвердили ряд програм.
Світлана ЛЯШУК.
Відбулася 24 сесія Ковельської районної ради, яку провів її голова Андрій Броїло. 
На початку засідання Андрій Петрович повідомив про кадрові зміни, які відбулися в міжсесійний період на місцевих підприємствах, зокрема, керівником Ковельського відділення ПАТ "Волиньгаз" призначено Андрія Боярчука.  
Далі перед присутніми виступив голова ГО  "Ковельська міськрайонна спілка ветеранів та волонтерів АТО" Леонід Хвещук, який передав Віктору Козаку та Андрію Броїлу Почесну грамоту та Подяку для громади Ковельщини від імені командування та особового складу 14-ї окремої механізованої бригади (на знімку праворуч).
"Висловлюємо громаді Ковельщини щиру подяку за активну громадську позицію, патріотизм, проявлену турботу та всебічну волонтерську допомогу у забезпеченні особового складу бригади, тісну та плідну співпрацю щодо підтримки бойової готовності підрозділів бригади. Подібна діяльність та зусилля патріотів, небайдужих до сьогодення, є вагомим внеском у формуванні майбутнього нашої Батьківщини. 
DSCN8168   
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 748
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

23.04.2019
Від  четверга 
до  четверга

сашаВід  четверга  до  четверга

19 квітня, п'ятниця
Схід Сонця - 06.20; захід - 20.19.
Місяць  - у Терезах. 
Свт. Мефодія Моравського. 
Іменини: Григорія, Івана, Павла, Петра, Прохора, Севастяна, Якова. 
20 квітня, субота
Схід Сонця - 06.18; захід  - 20.21. 
Місяць  - в Скорпіоні.
Український день навколишнього середовища (День довкілля).
Воскрешення прав. Лазаря. 
Прп. Даниїла Переяславського.
Іменини:  Аркадія, Георгія, Данила, Євдокії, Петра.
21 квітня, неділя
Схід Сонця    -  06.16; захід - 20.23.
Місяць  -  у  Скорпіоні.
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності.
Неділя 6. ВХІД ГОСПОДНІЙ В ЄРУСАЛИМ (ВЕРБНИЦЯ). 
Іменини: Івана, Марії, Сергія.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 399
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / “Муніципальна няня” в дії

23.04.2019

няня“Муніципальна няня” в дії

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги — "муніципальна няня".  Механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" визначено Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 р., № 68.  Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім'ям.  
Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім'я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 гривень  на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава  виплачуватиме такій сім'ї щомісячну компенсацію на няню. Безповоротна допомога від Уряду прив'язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім'я  зможе отримувати щомісяця 1626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.
Отже, компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується отримувачу послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства. 
Цивільно-правовий договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею та не потребує нотаріального завірення. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
Для отримання компенсації послуги "муніципальна няня" отримувач послуги "муніципальна няня" протягом місяця після укладення договору подає в управління соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи. Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо). Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім'ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91/ юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.
Оскільки більшість нянь в Україні — жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.
Софія САГАЛЬ,
начальник управління соціального захисту населення міськвиконкому.
З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги — "муніципальна няня".  Механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" визначено Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 р., № 68.  Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім'ям.  
Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім'я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1626 гривень  на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава  виплачуватиме такій сім'ї щомісячну компенсацію на няню. Безповоротна допомога від Уряду прив'язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім'я  зможе отримувати щомісяця 1626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 436
Читати далі

Четвер, 18 квітня 2019 року №16 (12656) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 22 по 28 квітня

23.04.2019
Гороскоп
з 22 по 28 квітня

гороГороскоп з 22 по 28 квітня

ОВЕН. Пiдготуйтесь до насиченого подіями тижня. Запорукою успiху стане поєднання практичної хватки з честолюбством. 
ТЕЛЕЦЬ. Не перенавантажуйте себе роботою, затримуючись в офiсi. Вихiднi пройдуть весело, в галасливiй компанiї друзiв.
БЛИЗНЮКИ. Тиждень вдалий у рiзних сферах. Перестанете сумнiватися в собi, своєму успiху. Ви — всім потрiбнi i вас люблять. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 403
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025