Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер /

26.09.2019
Далеко за межами Ковеля відомі творчі досягнення вихованців студії естрадного вокалу "Зорепад", які здобули багато блискучих перемог у різноманітних конкурсах і фестивалях. Під керівництвом Руслани і Дар’ї ШАЦЬКИХ юні артисти вибороли 80 звань  лауреатів та п'ять Гран-Прі.
У ці дні виповнюється 15 років студії. З цієї нагоди у суботу, 28 вересня ц. р., в Народному домі "Просвіта" о 16-й годині розпочнеться ювілейний концерт "Зорепаду" на який його організатори запрошують всіх бажаючих.
Фото з архіву студії “Зорепад”.
IMG-d5907b5b52eb2e59c989f59e634a2167-V Далеко за межами Ковеля відомі творчі досягнення вихованців студії естрадного вокалу "Зорепад", які здобули багато блискучих перемог у різноманітних конкурсах і фестивалях. Під керівництвом Руслани і Дар’ї ШАЦЬКИХ юні артисти вибороли 80 звань  лауреатів та п'ять Гран-Прі.
У ці дні виповнюється 15 років студії. З цієї нагоди у суботу, 28 вересня ц. р., в Народному домі "Просвіта" о 16-й годині розпочнеться ювілейний концерт "Зорепаду" на який його організатори запрошують всіх бажаючих.
Фото з архіву студії “Зорепад”.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 393

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 26 вересня – 2 жовтня

26.09.2019
 Погода в Ковелі 
26 вересня – 2 жовтня

осіньПогода в Ковелі  26 вересня – 2 жовтня

Четвер.  Хмарно,  дощ, гроза.  Температура: 18оС. Вітер західний помірний.
В ніч на п’ятницю. Мінлива хмарність.  Температура: 13оС. Вітер слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність, невеликий  дощ. Температура: 17оС. Вітер  північний слабкий.
В ніч на суботу. Мінлива хмарність.  Температура: 12оС. Вітер південний помірний.
Субота. Мінлива хмарність, дощ, гроза. Температура: 22оС. Вітер південно-західний  помірно сильний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 492
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Поздоровлення приймали рятівники

26.09.2019 Ляшук Світлана Олександрівна

still0917_00002Поздоровлення приймали рятівники

17 вересня з нагоди Дня рятівника України  в Ковелі на площі Героїв Майдану вишикувався особовий склад трьох державних пожежно-рятувальних частин м. Ковеля та Ковельського району УДСНС у Волинській області: підрозділів ДПРЧ №19 та №4 м. Ковеля, а також ДПРЧ № 21 смт Голоби. 
З вітальним словом виступив перший заступник міського голови Михайло Гетьман, який передав рятівникам 17 комплектів спецодягу, придбаних за кошти міського бюджету.
Начальник Ковельського міськрайонного відділу управління ДСНС у Волинській області, підполковник служби цивільного захисту Володимир Войтанік зазначив у розмові з журналістами: 
– У підпорядкуванні ковельських рятівників нині перебуває 23  одиниці пожежної і спеціальної техніки. Техніка та обладнання постійно оновлюються. Сьогодні міська рада передала нам 17 комплектів спеціального бойового одягу, щоб пожежники почувалися безпечніше при ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій, за що ми щиро вдячні.
На площі того дня також проходила виставка спецтехніки, сил та засобів, які залучаються службою порятунку до виконання робіт з надання допомоги населенню.
Дорослі й присутні школярі із цікавістю розглядали спорядження вогнеборців, знайомилися з можливостями спецтехніки, ставили запитання й фотографувалися. Емоції переповнювали дітей, коли вони отримали можливість посидіти в кабіні пожежного автомобіля. 
Урочистості продовжилися в Палаці учнівської молоді ім. Івана Франка. Спочатку присутні переглянули фільм про історію створення пожежної частини в місті, робочі будні та героїчні здобутки ковельських рятівників.
Далі зі сцени винуватців свята привітали  секретар міської ради Віра Федосюк, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман. 
Ряд представників цієї мужньої професії були нагороджені Подяками міського голови, Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради. Відбувся святковий концерт.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Дня рятівника України у Ковелі.
Фото з офіційного сайту міської ради.
17 вересня з нагоди Дня рятівника України  в Ковелі на площі Героїв Майдану вишикувався особовий склад трьох державних пожежно-рятувальних частин м. Ковеля та Ковельського району УДСНС у Волинській області: підрозділів ДПРЧ №19 та №4 м. Ковеля, а також ДПРЧ № 21 смт Голоби. 
З вітальним словом виступив перший заступник міського голови Михайло Гетьман, який передав рятівникам 17 комплектів спецодягу, придбаних за кошти міського бюджету.
Начальник Ковельського міськрайонного відділу управління ДСНС у Волинській області, підполковник служби цивільного захисту Володимир Войтанік зазначив у розмові з журналістами: 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 616
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Вогонь дерзання Дмитра Корнелюка

26.09.2019

корнелюкВогонь дерзання Дмитра Корнелюка

Скільки знаю Дмитра Корнелюка, скільки не перестаю дивуватися його ініціативності, енергійності, неспокою душі. І те, що він вирішив назвати свою чергову книгу гарно й поетично — «Вогонь дерзання», презентація якої відбулась не так давно,  зовсім не випадково. Назва відповідає невгамовній натурі Дмитра Пилиповича, який постійно у творчому пошуку, нових планах і задумах, отому самому вогні дерзання, про який пише.
Без усякого перебільшення, ветеран освіти Волині, відомий громадський діяч, краєзнавець-історик зумів підняти такий пласт духовної «цілини» нашого краю, що не кожному це під силу. Він зумів зрушити з місця справу, яку ще зовсім недавно дехто вважав безнадійною. Мова йде про викладання основ християнського вчення в школах і навчальних закладах області. І не тільки зрушити, а й домогтися, щоб цінне починання отримало підтримку з боку влади, педагогічної громадськості, духовенства.
Пригадую, як наприкінці 90-х минулого століття до мене у службовий кабінет зайшов пан Дмитро. Без зайвих передмов сказав:
— Миколо Григоровичу! У мене є цікавий задум.
—  Ну, припустимо, без задумів ви жити не можете, — відповів я напівжартома-напівсерйозно. — І що ж ви надумали тепер?
— Хочу написати посібник для учнів та вчителів «Уроки християнської моралі». Прошу вас бути літературним редактором книги.
Я пильно подивився на Дмитра Пилиповича і запитав:
— А ви уявляєте, за яку важку справу беретеся? У вас вистачить сил, знань, уміння, щоб популярно викласти матеріал, який був би цікавим і дохідливим для вчителів та школярів?
— Думаю, що вистачить, — твердо сказав автор майбутньої книги.
І робота, як-то кажуть, закипіла. Взявся за неї Корнелюк обіруч. Не було такого тижня, щоб він не приносив мені на редагування один-два розділи рукопису.
Нарешті, праця добігла кінця, і в 1999 році навчальний посібник для середніх класів «Уроки християнської моралі» побачив світ. Через рік вийшло друге видання — виправлене і доповнене, яке пройшло експертизу МОН.
2003 року автор презентував нову працю – «Основи християнської етики», навчальний посібник вже для старших класів.
Але Дмитро Пилипович не обмежувався лише написанням і виданням згаданих книг. Заручившись підтримкою органів освіти, зумів налагодити читання курсу християнської етики і моралі в школах Волині. Його ініціатива подобалася далеко не всім чиновникам від освіти. Дехто вбачав у його діях порушення Конституції України, яка передбачає відокремлення Церкви від держави, а, отже, й від школи.
Та пан Дмитро зумів переконати найбільш запеклих своїх опонентів у тому, що християнське виховання дітей не тільки не суперечить засадам державного будівництва, а й всіляко сприяє йому, бо прищеплює молоді  риси активних будівничих цієї держави, вчить благочестю і високій моралі, з чим в країні   далеко не все гаразд.
У цих нотатках я не збираюся переповідати біографію Дмитра Пилиповича, бо вона добре відома його шанувальникам і однодумцям за попередніми працями, яких всього вийшло дев’ять. Лише нагадаю назви деяких з них: «Релігія і нове мислення», «П’ятидесятництво: історія, віровчення і сутність», «Духовне небо Волині», «Ковельщини славні імена», «Росіяни-москалі на чужій землі».
Хочу особливо наголосити на вмінні Дмитра Корнелюка глибоко аналізувати суспільно-політичну ситуацію в країні, бачити тенденції в її розвитку і якоюсь мірою передбачати їх перебіг в майбутньому. Саме він ще 1989 року опублікував у ковельській газеті «пророчу» статтю під заголовком «Релігія і нове мислення», якою фактично кинув виклик тодішній комуністичній ідеології, її носіям — партократам-ортодоксам не тільки Волині, але й усієї України. 
Головна думка статті: вистачить боротися з Богом і віруючими, бачити у них ворога. Найголовніше на переломних рубежах історії –   поважати світоглядні переконання один одного, за основу виховання брати християнські цінності, спільно будувати незалежну Українську державу.
Дмитро Пилипович один з перших (а, можливо, й перший) став пропагувати ідею створення єдиної Української Православної Церкви на шпальтах періодичних видань, в друкованих виданнях нашого краю. Ця тема була наскрізною у книзі «Наша віра, наша правда», що вийшла друком у 2009 році. Окремий її розділ було озаглавлено конкретно й рішуче: «Українській Помісній Церкві — бути!», а один з підрозділів — «Незалежній державі — незалежну Церкву».
На той час думки Дмитра Корнелюка, та ще й оприлюднені у книзі, розрахованої на масового читача, були досить сміливими. Автор розумів, що не всі його позицію поділяють, але висловив її відкрито й чесно. Логічним продовженням теми про необхідність об’єднання українського Православ’я, створення Незалежної Соборної Української Церкви стала книга «Росіяни-москалі на чужій землі» (2018 рік). Вихід її майже співпав з початком здобуття Українською Православною Церквою автокефалії.
Нині, як відомо, цей складний процес увійшов у практичну площину, про що й розповідає пан Дмитро у своїй десятій за рахунком книзі. Ця книга викликала великий інтерес у її читачів, людей, котрі бажають добра Україні та її народу, прагнуть жити в мирі і злагоді під Божим благословенням. Дмитра Корнелюка читають у Польщі, США, Канаді, Франції, Росії.
2 жовтня Дмитро Корнелюк,  його родина і друзі відзначатимуть ювілейну дату  в житті героя моєї розповіді – йому виповниться 85. І хоч, як правило, в пресі не прийнято називати вік людини у день її народження, думаю, що Дмитру Пилиповичу це аж ніяк не шкодить. На свої літа він виглядає досить симпатично, бадьоро і, як тепер кажуть, креативно. Дай, Боже, кожному з нас дожити до його літ і зберегти такі ж оптимізм, почуття гумору й віру у те, що все у нас буде добре.
Ювіляру хочемо подякувати за його важку, жертовну і самовіддану працю, позицію українського патріота, борця за торжество української національної ідеї.
А заодно — побажати активного довголіття, нових творчих удач, міцного здоров’я, миру, благополуччя, родинної злагоди.
Хай Господь допомагає Вам у всіх добрих справах і надалі!
Микола ВЕЛЬМА.
Скільки знаю Дмитра Корнелюка, скільки не перестаю дивуватися його ініціативності, енергійності, неспокою душі. І те, що він вирішив назвати свою чергову книгу гарно й поетично — «Вогонь дерзання», презентація якої відбулась не так давно,  зовсім не випадково. Назва відповідає невгамовній натурі Дмитра Пилиповича, який постійно у творчому пошуку, нових планах і задумах, отому самому вогні дерзання, про який пише.
Без усякого перебільшення, ветеран освіти Волині, відомий громадський діяч, краєзнавець-історик зумів підняти такий пласт духовної «цілини» нашого краю, що не кожному це під силу. Він зумів зрушити з місця справу, яку ще зовсім недавно дехто вважав безнадійною. Мова йде про викладання основ християнського вчення в школах і навчальних закладах області. І не тільки зрушити, а й домогтися, щоб цінне починання отримало підтримку з боку влади, педагогічної громадськості, духовенства.
Пригадую, як наприкінці 90-х минулого століття до мене у службовий кабінет зайшов пан Дмитро. Без зайвих передмов сказав:
— Миколо Григоровичу! У мене є цікавий задум.
—  Ну, припустимо, без задумів ви жити не можете, — відповів я напівжартома-напівсерйозно. — І що ж ви надумали тепер?
— Хочу написати посібник для учнів та вчителів «Уроки християнської моралі». Прошу вас бути літературним редактором книги.
Я пильно подивився на Дмитра Пилиповича і запитав:
— А ви уявляєте, за яку важку справу беретеся? У вас вистачить сил, знань, уміння, щоб популярно викласти матеріал, який був би цікавим і дохідливим для вчителів та школярів?
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 688
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Книга – пожива для розуму й насолода для душі

26.09.2019

3Книга – пожива для розуму й насолода для душі

"Мені завжди здавалось, що рай – це щось на кшталт бібліотеки", – зауважив один з найвидатніших письменників XX сторіччя Хорхе Луїс Борхес. Справді, чи є на Землі місце більш благодатне для душі, затишне, загадкове, романтичне й містичне? 
Безліч разів на день воно трансформується, стає то велелюдним перехрестям, то острівцем, де можна сховатись від суєтних буднів і відновити душевну рівновагу, то берегом Вічності, де чути відлуння голосів нашої історії, гартується громадянське суспільство й зростає нова генерація нашого роду. 
Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й унікальний простір дбайливого зберігання й примноження знань для прийдешніх поколінь, безмежний інформаційний світ, відкритий для кожного. Щодня до нас приходять люди з найрізноманітнішими потребами – щоб попрацювати з підручником, послухати музику, переглянути газету й часопис, дізнатись новини й довідатись про літературні новинки, отримати офіційну інформацію з урядових джерел, ознайомитись з інтернет-ресурсами, надіслати електронного листа, скористатися скайп-зв'язком чи попрацювати з власним ноутбуком. 
Та сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книжкових колекцій та технологічне оснащення, а й розмаїтий світ соціальних комунікацій, храм духовності, до якого завжди можна прийти в пошуках істини і розради, одна з точок опори, на якій будується простір культурного суспільства, держави. Це незмінне місце зустрічі всіх, кого вабить прекрасне, високе, вічне. Це – чудовий майданчик для спілкування, співпраці, взаємодії. 
Ми намагаємось бути цікавими і корисними користувачам різних вікових категорій – всім, хто в будь-якому віці прагне до знань, читання та спілкування – учням шкіл та ліцеїв,  студентам коледжів, слухачам Університету ІІІ віку. 
Один з найцікавіших напрямків діяльності – організація зустрічей наших краян з українськими та зарубіжними письменниками – справжньою духовною та інтелектуальною елітою суспільства. Бібліотека долучилась до Мережі Пунктів євроінтеграції, створених для покращення інформування про Європейський Союз, активізації участі громадськості в процесі євроінтеграції України. 
Приєднуємось до волонтерських та краєзнавчих проектів, які реалізують в нашому місті. Розвиваємо контакти з представниками української діаспори, уродженцями Волині, які зробили нашим читачам безцінні подарунки – книги, що складають джерельну базу наших історії та культури. Дарують нам свої домашні бібліотечки й багато ковельчан, за що ми їм щиро вдячні!
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек вітаємо всіх, хто любить книгу й читання! Нагадуємо, що бібліотечні скарби, безмежні й загальнодоступні, чекають на тих, хто хоче духовно збагачуватись, розвиватись, зростати. 
А ще запрошуємо всіх взяти участь в неймовірно цікавих зустрічах, які відбудуться найближчим часом. 4 жовтня, о 15 год., нас відвідає з презентацією нового роману популярний серед читацького загалу письменник, мандрівник, інтелектуал Макс Кідрук. 5 жовтня, о 15 год., на свій творчий вечір нас запрошує киянка, наша землячка, поет-пісняр Ніна Бай. Сподіваємося, вони відкриють для нас нові грані людських талантів та почуттів, додадуть гарного настрою, бадьорості й оптимізму, як і всі нещодавні події нашого бібліотечного життя, що вже стали історією і промовляють до нас з численних світлин. 
Підготувала –
Ольга Бичковська,
бібліотекар 
Ковельської ЦРБ. 
На фотосвітлинах: урок радості, доброти, мудрості і надії від Ніни Горик та Оксани Кротюк; свою бібліотечку книг англійською мовою нам подарував старший інструктор Центру національно-патріотичного виховання Волинська Січ Дмитро Ткачук;   "Ми пам'ятаємо! Ми сильні! Ми переможемо! "Курсанти військового ліцею на вечорі-реквіємі до 85-х роковин Голодомору;  "Веселі та кмітливі обирають майбутнє". Бібліотечно-профорієнтаційний квест.
"Мені завжди здавалось, що рай – це щось на кшталт бібліотеки", – зауважив один з найвидатніших письменників XX сторіччя Хорхе Луїс Борхес. Справді, чи є на Землі місце більш благодатне для душі, затишне, загадкове, романтичне й містичне? 
Безліч разів на день воно трансформується, стає то велелюдним перехрестям, то острівцем, де можна сховатись від суєтних буднів і відновити душевну рівновагу, то берегом Вічності, де чути відлуння голосів нашої історії, гартується громадянське суспільство й зростає нова генерація нашого роду. 
Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й унікальний простір дбайливого зберігання й примноження знань для прийдешніх поколінь, безмежний інформаційний світ, відкритий для кожного. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 471
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Про що пишуть інтернет-сайти

26.09.2019

байдаркіПро що пишуть інтернет-сайти

Заслуженому тренеру з Ковеля Федору Семенюку присвоїли звання Заслуженого працівника фізичної культури і спорту.
Президент України Володимир Зеленський з нагоди професійного свята – Дня фізичної культури і спорту, своїм указом відзначив тренера-викладача відділення Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності Федора Семенюка званням "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України". 
Крім того, з нагоди професійного свята тренера відзначили й на місцевому рівні – Грамотами міського голови та Волинської ОДА.
Нагадаємо, що Федір Іванович Семенюк має звання Заслуженого тренера України з веслування на байдарках та каное, яке йому присвоїли у 2007 році.
"КовельPost".
l
Волинські митники у пункті пропуску Устилуг припинили спробу неоподаткованого ввезення на територію України 480 кг твердого сиру польського виробництва. 
Його намагався сховати у спеціально виготовлених ємностях водій рейсового автобуса "Грубешів-Володимир-Волинський", який проходив митний контроль у ніч з 13 на 14 вересня, – повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Державна фіскальна служба  у Волинській області.
l
Деруни з м'ясом, грибами, картоплею, картопляники древлянські, лицарські та навіть соціальні – так у Коростені на Житомирщині святкували нещодавно міжнародний фестиваль дерунів. 
Сотні туристів з'їхались, аби скуштувати страви за унікальними рецептами місцевих господинь. І не тільки, адже цьогоріч вперше деруни на фестивалі смажили навіть роботи.
Готувати деруни у Коростені – це вже справжня місцева традиція. На фестивалі були  будь-які, на кожний смак та гаманець. За рецептами норвежців, німців, поляків, козацькі, депутатські, древлянські тощо.
Картопляники тут смажать навіть роботи. Під час фестивалю хлопці з гуртка робототехніки презентували власну розробку – автоматичного деруняра Євстасія.
24tv.ua
l
Із  зменшенням тривалості світлового дня змінюються години завершення роботи Луцького зоопарку. Тож наразі у будні він працює з 10.00 до 18.00, у вихідні – до 19.00. Квитки перестають продавати за годину до завершення роботи.
Про це повідомили на сторінці зоопарку у Facebook. 
У повідомленні йдеться, що вартість квитків залишається наразі сталою – 60 грн. для дорослих, 40 грн. – для дітей. Малюки до 1 метра заввишки проходять безкоштовно. Є пільги для студентів та пенсіонерів – лише за пред'явлення посвідчення.
Із жовтня Луцький зоопарк  приймає замовлення на проведення екскурсій для організованих груп відвідувачів, але лише за умови попереднього запису за тел. 066-0743224 (Тетяна). Для дитячих колективів спецпропозиції: вартість квитка – 30 гривень, один дорослих на 10 діток проходить безкоштовно, як супроводжуючий.
Зібрала 
Світлана ЛЯШУК.
Заслуженому тренеру з Ковеля Федору Семенюку присвоїли звання Заслуженого працівника фізичної культури і спорту.
Президент України Володимир Зеленський з нагоди професійного свята – Дня фізичної культури і спорту, своїм указом відзначив тренера-викладача відділення Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності Федора Семенюка званням "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України". 
Крім того, з нагоди професійного свята тренера відзначили й на місцевому рівні – Грамотами міського голови та Волинської ОДА.
Нагадаємо, що Федір Іванович Семенюк має звання Заслуженого тренера України з веслування на байдарках та каное, яке йому присвоїли у 2007 році.
"КовельPost".
ххх
Волинські митники у пункті пропуску Устилуг припинили спробу неоподаткованого ввезення на територію України 480 кг твердого сиру польського виробництва. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 369
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Які нині ціни

26.09.2019 Зінчук Вікторія Петрівна

ціни1Які нині ціни?

Інколи, вмикаючи телевізор, натрапляю на телепередачі цікаві й пізнавальні з одного боку, проте, з іншого, на жаль, емоції особисто у мене вони викликають неоднозначні й не дуже позитивні. 
От, наприклад, програма "Орел і решка", яку на деяких телеканалах транслюють мало не цілодобово. Двоє ведучих у різних куточках світу мають провести вихідні у ролі мільйонера і бідного туриста. Причому той, кому щастить побути багачем, має можливість витрачати на різні витребеньки величезні кошти. 
Не розумію, на якого глядача це розраховано  – на українців, переважна більшість яких знаходиться сьогодні за межею бідності? В нас діти помирають від хвороб, на лікування яких потрібні чималі гроші, а у батьків немає. І їдуть вони не на заморські курорти, а за кордон на заробітки. 
Чи то, скажімо, кулінарні шоу на кшталт "Мастершеф" та інші. Яскрава картинка, і більше нічого. В той час, як наші пенсіонери копирсаються на ринку у ящиках з переоціненими підгнилими овочами та фруктами, у супермаркетах перебирають "підлежані" акційні продукти, на екранах демонструють, як переводять намарне не тільки більш-менш доступні, а й дорогі продукти.
Але це так – моя коротка емоційна передмова. Просто, можливо, на фоні нашого сірого сьогодення  доречніше було б створювати телепроекти трішки приземленіші, ближчі до наших реалій. Адже багато хто з нас давно вже відмовився від поїздок на відпочинок, обновок для своєї оселі чи гардеробу, ба – навіть від улюблених страв. 
І хоч долар подешевшав, на прилавках магазинів та на ринках продукти не “падають” в ціні, а, навпаки, експерти прогнозують, що окремі з них до кінця року подорожчають. От і виходить, що половину зарплати ми віддаємо на харчі (як повідомляють у Держстаті, на продукти йде понад 40 відсотків заробленого в місяць).
Порівняно з минулим роком дещо подорожчали овочі.  
– Прицінюються, придивляються, але купують менше, ніж торік, – зізнається продавчиня, що торгує овочами на оптовому ринку. – Овочевий сезон у розпалі, але навіть, на "найходовіші" для консервації помідори мало покупців. Люди вирощують свої, різних сортів, на різний смак. А врожай томатів цього року вдався добрий.
І хоч зараз помідори цілком доступний продукт – сьогодні  вартують на ринку 8–10 гривень за кілограм, далі вони гарантовано подорожчають, адже як тільки їх не буде на відкритому грунті, купуватимемо тепличні. До кінця зими ціни прогнозують на рівні 45 грн./кг.
Запасатись картоплею на зиму люди також не надто поспішають. Очікують: може, згодом, вона подешевшає? 
– Ми цього року картоплю про запас купувати не плануємо, – каже молода мама Ірина. – Скільки там нам з чоловіком і синочком потрібно? Купуватимемо взимку за потребою.  Макарони та каші на гарнір теж непогано смакують. 
У магазинах картоплю продають по 14 гривень за кілограм. Тому й прямують покупці на оптові ринки, де вона дешевша. Зараз кілограм картоплі там коштує 10 - 15 гривень. А це вдвічі більше, ніж торік. Фахівці передбачають, що на початку жовтня вона може подешевшати, а далі ціна на неї різко піде вгору. Адже врожай бульби цього року гірший, і вона не відмінної якості, бо всередині літа Україну заливали дощі, картопля набралася вологи і тепер оцю вологу картоплю заготівельники будуть зберігати у вологих погребах, через що втратимо ще третину врожаю. Тож до зими ціна може вирости удвічі – приблизно до 18-20 гривень за кілограм.
Морква, буряк і капуста на ринку коштують відносно недорого – в межах 8-10 гривень за кілограм. За кілограм цибулі просять 8-12 гривень. Урожай на неї дуже добрий, хваляться фермери. Хоча радіти заздалегідь не варто, бо торік вона вродила теж непогано, але під кінець зими ціна на цибулю підскочила до рекордних 30 гривень за кілограм.
Суттєво подорожчають і українські фрукти. Яблука з садочків наших господарів на ринку зараз не надто рясніють. Просять за них 10-20 гривень за кілограм. У супермаркетах нині вони вартують 15-18 гривень за кілограм. А все через те, що врожай яблук цього року не радує – погода була несприятлива. Цієї зими ціни на червонобокі прогнозують вищі, аніж минулої, – понад 20 гривень за кілограм. 
Хліб і крупи теж можуть додати в ціні. Та найвідчутніше подорожчає гречка, адже цьогоріч засіяли її вдвічі менше, ніж торік. Цю крупу до України все більше везуть з-за кордону. Тож прогнозують, що до кінця року гречка подорожчає до 26 гривень за кілограм. Зараз вона вартує 18-22 грн./кг. 
А от врожаєм зерна цього року хліборобам можна гордитися. Для збору урожаю була сприятлива погода, зерно хорошої якості. Ось тільки парадокс: зерна в Україні намолотили більше, а борошна виробляють менше, ніж торік. Виробництво хліба відповідно теж зменшиться. Аграрії пояснюють: в структуру собівартості закладено електроенергію, оплату праці та інші затрати, які більш істотні, аніж вартість самого зерна. Тому ціни на хлібо-булочні вироби будуть зростати – до кінця року десь на 15 відсотків. 
Кажуть, найбільше подорожчає чорний хліб, бо  хоч Україну й називають житницею Європи, та саме жита цього року ми виростили менше, ніж цього потребуємо для себе.
Не втішні прогнози й щодо вартості молочних продуктів, адже поголів'я корів щороку скорочується стрімкими темпами. Селяни вирізають цих тварин, бо тримати їх невигідно. Закупівельна ціна молока складає 7 - 9 гривень за літр. А от в магазинах цей продукт продають за 25 гривень. Отож, в аграрній конфедерації передбачають здорожчання молочних продуктів на 15 відсотків.
Лише ціни на м'ясо зростатимуть повільніше. Певно, тому, що рости їм уже немає куди.
Вікторія ЗІНЧУК.  
Інколи, вмикаючи телевізор, натрапляю на телепередачі цікаві й пізнавальні з одного боку, проте, з іншого, на жаль, емоції особисто у мене вони викликають неоднозначні й не дуже позитивні. 
От, наприклад, програма "Орел і решка", яку на деяких телеканалах транслюють мало не цілодобово. Двоє ведучих у різних куточках світу мають провести вихідні у ролі мільйонера і бідного туриста. Причому той, кому щастить побути багачем, має можливість витрачати на різні витребеньки величезні кошти. 
Не розумію, на якого глядача це розраховано  – на українців, переважна більшість яких знаходиться сьогодні за межею бідності? В нас діти помирають від хвороб, на лікування яких потрібні чималі гроші, а у батьків немає. І їдуть вони не на заморські курорти, а за кордон на заробітки. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 664
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Банкнота в тисячу гривень та відмова від копійок. Коли і навіщо

26.09.2019
Банкнота в тисячу гривень 
та відмова від копійок. Коли і навіщо

Money_Ukraine_uaБанкнота в тисячу гривень  та відмова від копійок. Коли і навіщо

З 1 жовтня в магазинах перестануть приймати монети номіналом 1, 2, 5 копійок, а Нацбанк почне вилучати з обігу 25 копійок. Водночас на монети почнуть замінювати банкноти 5 та 10 гривень, а також з'явиться нова купюра найвищого номіналу – у 1000 гривень. Як грошова реформа позначиться на щоденних розрахунках українців і на темпах інфляції загалом, дізнавалися наші експерти. 
Навіщо замінювати банкноти монетами?
Тривалість життя монет значно вища за тривалість життя банкнот. Якщо монета може перебувати в обігу 20 років, то банкноти низьких номіналів лише 2 роки. Саме такий практичний підхід є причиною грошової реформи останніх років. 
Так, у квітні 2018 року в гаманцях українців почали з'являтися монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. НБУ припинив випуск відповідних банкнот, поступово виводячи їх з користування.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 476
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

26.09.2019
Від  четверга 
до  четверга

яблукаВід  четверга  до  четверга

27  вересня, п'ятниця
Схід Сонця - 07.14; захід - 19.09. 
Місяць - у Діві.
Всесвітній день туризму. 
День вихователя та всіх дошкільних працівників.
Воздвиження Хреста Господнього. Свт. Йоанна Золотоустого.
Іменини:  Івана.
28  вересня, субота
Схід Сонця - 07.16; захід - 19.07.
Місяць - у Терезах.
Післясвято Воздвиження. Вмч. Микити. Мчч. Максима, Феодота (Богдана). 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 549
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2019 року, №39 (12679) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 30 вересня по 6 жовтня

26.09.2019
Гороскоп
з 30 вересня по 6 жовтня

гороГороскоп з 30 вересня по 6 жовтня

ОВЕН. Ваше гасло зараз — бiльше слухайте i менше говорiть. Вашi плани i задуми здійсняться. 
ТЕЛЕЦЬ. Цей тиждень може виявитися сприятливим в планi врегулювання вiдносин з партнерами по роботi i в особистому життi. 
БЛИЗНЮКИ. Зосередьтеся на роботi, вона принесе вам задоволення i дохiд. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 510
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025