Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер /

07.10.2021
АТ "Укрпошта" впроваджує в Україні  проєкт "Пересувне відділення поштового зв'язку". Пересувні відділення працюватимуть у селах, де кількість населення становить до 1200 жителів. На Волині таких має бути всього 97 екіпажів, з яких 15 виїжджають на маршрути з Ковеля.
На Ковельщині новенькі сучасні автомобілі "Укрпошти" курсують уже з середини серпня. Авто обладнані робочим місцем для надання послуг, багажним відділенням для посилок, газет, товарів першої необхідності.
- Звичайно, ми ще вдосконалюємо процес, працюємо над недоліками, узгоджуємо графіки, враховуємо побажання людей, -  зазначила у нашій розмові начальник Центру поштового зв'язку Ковель Волинської дирекції АТ "Укрпошта"  Лариса Філіпчук. - Але завдяки такому формату роботи  ми зможемо надавати увесь спектр послуг навіть у тих селах, де відділень пошти раніше взагалі не було. 
Пересувні відділення повністю надають всі послуги, як і стаціонарні відділення поштового зв'язку.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: начальник пересувного відділення поштового зв'язку № 38 Жанна РАДЗИВИЛЮК, листоноша Марія ЛАПТЄВА та водій Сергій РОЧНЯК виїжджають на маршрут.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
1005210845aАТ "Укрпошта" впроваджує в Україні  проєкт "Пересувне відділення поштового зв'язку". Пересувні відділення працюватимуть у селах, де кількість населення становить до 1200 жителів. На Волині таких має бути всього 97 екіпажів, з яких 15 виїжджають на маршрути з Ковеля.
На Ковельщині новенькі сучасні автомобілі "Укрпошти" курсують уже з середини серпня. Авто обладнані робочим місцем для надання послуг, багажним відділенням для посилок, газет, товарів першої необхідності.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 383
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 7 – 13 жовтня

07.10.2021
Погода в Ковелі  
7 – 13 жовтня

листокПогода в Ковелі   7 – 13 жовтня

Четвер. Ясно. Температура: 13оС.  Вітер східний помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Ясно. Температура: 4оС.  Вітер східний помірний.
П'ятниця. Ясно. Температура: 12оС. Вітер східний  помірно  сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 4оС.  Вітер східний помірний.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 274
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Дмитро Корнелюк: “Бути світлом для світу”

07.10.2021 Семенюк Анатолій Володимирович
Дмитро Корнелюк: 
“Бути світлом для світу”

IMG-6a8c03b0ce4f0eeab5e131546ecc93c2-VДмитро Корнелюк:  “Бути світлом для світу”

У лютому 2014 року мирний Майдан став захлинатися. Беркутівці та тітушки Януковича дотіснили протестантів до критичної межі, за якою чекала поразка. І тоді, ніби за велінням Господа, Пресвятої Богородиці та всіх святих, залунали дзвони Свято-Михайлівського Золотоверхого собору. Це священник Іван Сидор з Горохова піднявся на високу дзвіницю, щоб сповістити Київ і всю Україну про небезпеку.
І диво звершилося! Небайдужі кияни, заряджені цією дивною клечальною піснею дзвонів, вийшли із своїх теплих домівок і поспішили на поміч. Прокинувся історичний ген часів Київської Русі, коли скликали князі наші славні краян, щоб боронити край свій від нападників.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 347
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Горе з розуму, або Банкет під час чуми

07.10.2021
Горе з розуму, 
або Банкет під час чуми

гореГоре з розуму,  або Банкет під час чуми

Служити б радий, прислужувати тошно.
Олександр Грибоєдов. "Горе з розуму".
До написання цих нотаток мене підштовхнули події, що останнім часом відбуваються на Печерських пагорбах у Києві, де, як  відомо, розташовані центральні органи державного управління України.
Власне, цих подій так багато, що розповідати про них можна кожного номера в газеті, якби вона виходила не раз на тиждень, а щоденно. На жаль, є так, як є, тому подякуймо Богу, що зустрічаємося хоча б щочетверга (принаймні, станом на сьогодні).
Але ближче до справи. Як відомо, нині в офісі президента не знайшли важливішої проблеми, аніж усунення з посади голови  Верховної Ради Дмитра Разумкова. Того самого Разумкова, який фактично є "хрещеним батьком" більшості нардепів, котрі потрапили у парламент саме завдяки йому. Воно й зрозуміло: на відміну від переважної частини "зелених" він вирізняється інтелектом, гнучким розумом, риторикою і  навіть охайним зовнішнім виглядом. Його ви ніколи не побачите неголеним, пом'ятим, розкуйовдженим, що характерне, скажімо, для панів Арахамії чи Корнієнка. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 296
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Не знаєш – не бери

07.10.2021 Зінчук Вікторія Петрівна

грибочкиНе знаєш – не бери

Грибний сезон у розпалі. На "тихе" полювання виходять як досвідчені, так і початківці. На Волині вже є перші цьогорічні жертви нерозбірливого споживання дарів лісу.
За інформацією ДУ "Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", у вересні до лікувальних закладів Волині з діагнозом "отруєння грибами" потрапили 10 хворих. Усі постраждалі споживали у їжу дикорослі гриби, власноруч зібрані у волинських лісах. Зокрема, серед них жителі Ковеля - бабуся з онуком. З їхніх слів, вони вживали у їжу смажені "сироїжки", котрі не піддавались попередній термічній обробці. На щастя, постраждалих було вчасно госпіталізовано, їм вдалося одужати.
Труяться різними грибами, наприклад, мухоморами, але найстрашніша – бліда поганка. Отрута вражає весь організм, особливо страждає печінка. Бліду поганку часто плутають із зеленицею, сироїжкою. Такий гриб голими руками брати не можна.
Небезпечні для людей також інші отруйні "двійники" їстівних грибів. Скажімо, серед опеньок є ціла низка отруйних так званих хибних опеньок. Лисички теж мають "близнюків", які більш яскраві і мають неприємний запах. 
А вам відомо, що для 70 відсотків людей гриби не є корисними? Дітям до 12 років і людям похилого віку взагалі категорично заборонені, бо шлунок їх погано перетравлює.
Але попри повідомлення про отруєння грибами, інші неприємні нюанси, пов'язані з ними, від цих дарів природи на столі мало, хто відмовиться.
– Урожай картоплі зібрав, то тепер зі спокійною душею можу йти в ліс по гриби. Це - і задоволення, і користь, – говорить мій сусід пенсіонер Василь Миколайович. - А яка смачна смажанка виходить у моєї дружини з опеньків. Білих трохи менше вдається знаходити, та на закрутки нам двом до картопельки узимку якраз вистачить.
– Мене з дитинства мама брала з собою по гриби. Це для мене відпочинок і ліки від стресу, – розповідає люблинчанка Тетяна, до якої напросилась за компанію до лісу. Наша перша знахідка - маслюк. Це їстівний гриб. Його розпізнати легко: ніжка та капелюшок слизькі, наче в олії. Під капелюшком - покривальце, що нагадує губку. А от якщо воно пластинчасте, краще не чіпати – це отрута, – попереджає моя співрозмовниця.
Погані гриби - пластинчасті. Зокрема, поганка і мухомор. Ці гриби до біди вистачить з'їсти один раз, а комусь може повести двічі. Тому краще дотримуватися головного правила грибників: якщо ти хоч на один відсоток сумніваєшся, що то за гриб – не ризикуй, адже це може стати останнім, що ви скуштуєте в житті.
Небезпечні вони тим, що містять отруйні речовини такі, як мускарин, мускардин, анатоксин, фалатоксин і гальвелова кислота. Майте на увазі: навіть якщо будете виварювати гриби пів дня, смертельна отрута з них не "вивітриться". 
Клінічна картина отруєнь грибами виглядає по-різному, залежно від того, які гриби людина вживала в їжу. Симптоми можуть з'явитися вже через 15 - 30 годин, а можуть і через добу та більше.
Отруєння грибами настає, якщо після їх споживання виникли нудота, блювота, діарея, галюцинації, втрата свідомості, біль у надчеревній ділянці і різке зменшення або навіть припинення сечовиділення, судоми. 
Що робити у такому разі? Негайно викликати "швидку". А поки медики у дорозі, промийте потерпілому шлунок – дайте йому випити підсоленої води і штучно викличте блювання. Після очищення кишечнику потрібно випити активованого вугілля (у розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги людини).
То, може, краще куштувати грибочки з прилавків? У супермаркетах за якістю харчових продуктів слідкує Держспоживслужба. А що зі стихійними ринками, де саме й збувають дарунки лісу? Прямуємо на один з таких, що на привокзальній площі. Тут грибів на будь-який смак та шлунок. Ціни також різні, а на деякі "кусаються". Наприклад, за невеличке відерце білих грибів просять 150 - 180 гривень, трохи дешевші лисички - півлітрова баночка 40 – 45, опеньок - 25 гривень. 
Продають тут і солені грибочки, й мариновані. Не знаю, як хто, але на свій страх і ризик, я б такі не купувала, довіряючи досвіду грибників-незнайомців. Адже якщо у баночці з маринованими грибами опиниться один лише неїстівний, то він може бути смертельним.
Надумавши купити з рук грибного маринаду, ви не можете знати, коли саме грибочки були законсервовані і як довго можна зберігати такі консерви. Адже для тих, хто не в курсі, у такій баночці з білими чи опеньками може бути найпотужніша отрута, що існує в природі, – бутолотоксин. Його легко можна "придбати" на ринку або "приготувати" у себе на кухні. Розпізнати небезпечний продукт на око неможливо. Отруїшся чи ні, як пощастить.
Отже, на замітку всім. Купуючи в магазині мариновані гриби, читайте етикетку, а от домашні зберігайте не більше двох років, але за низької температури в холодильнику (у підвалі така консервація "проживе" лише рік). 
Наслідки отруєння можуть бути фатальними. Уражаються печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт. Спочатку через шість і більше годин після вживання грибів людина може відчувати біль у животі, нудоту, мати пронос. Людина може померти за добу. 
До речі, в поєднанні з алкоголем гриби теж можуть бути небезпечними для життя. Закусивши ними після келиха міцного, можна влаштувати собі незаплановану екскурсію до реанімації, адже завдяки спирту з грибів виділяються шкідливі речовини, які далі легко потрапляють у кров і викликають отруєння різного ступеня тяжкості.
Але чи варто зовсім відмовлятися від лісових дарунків? Не обов'язково. Адже які тільки корисні речовини не входять до складу грибів: і аскорбінова кислота, і нікотинамід, і тіамін та інші водорозчинні вітаміни, вуглеводи, білки та жири. А який у них неймовірний смак і запаморочливий запах! Насмажиш білих грибочків, викладеш мариновані опеньки – і від страви не відірвешся.
Отож, смачного! І не забувайте бути обережними.
Вікторія ЗІНЧУК.  
Грибний сезон у розпалі. На "тихе" полювання виходять як досвідчені, так і початківці. На Волині вже є перші цьогорічні жертви нерозбірливого споживання дарів лісу.
За інформацією ДУ "Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", у вересні до лікувальних закладів Волині з діагнозом "отруєння грибами" потрапили 10 хворих. Усі постраждалі споживали у їжу дикорослі гриби, власноруч зібрані у волинських лісах. Зокрема, серед них жителі Ковеля - бабуся з онуком. З їхніх слів, вони вживали у їжу смажені "сироїжки", котрі не піддавались попередній термічній обробці. На щастя, постраждалих було вчасно госпіталізовано, їм вдалося одужати.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 330
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Творчий дарунок театру-студії

07.10.2021

243230210_10224468110984002_5047414683676630194_nТворчий дарунок театру-студії

24 вересня у Народному домі "Просвіта" відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти, Міжнародного Дня музики, Дня вихователя і Всеукраїнського Дня бібліотек.
Народний аматорський експериментальний театр-студія "10 ряд 10 місце" спеціально для цього свята підготував та презентував нову програму – театралізований пролог "У сяйві муз й богів Олімпу…".
У короткій, але влучній інтермедії актори в образах давньогрецьких покровительок мистецтв і наук – муз та олімпійських богів – Зевса, Аполлона, Гармонії та митця Орфея – яскраво привітали усіх "винуватців торжества". Так наш творчий доробок поповнився ще однією цікавою роботою.
Щиро вдячні нашим добрим друзям, які ніколи не стоять осторонь і постійно допомагають у підготовці та організації вистав та дійств: усі розкішні сукні для прекрасних муз надані магазином одягу "Том і Ком" (бульвар Лесі Українки, 11, телефон +38 (093) 438-02-36), Тож, хто хоче виглядати, як музи на Олімпі, – звертайтесь! Щира вдячність Тамарі Трейгут!
А неповторний антураж завдяки старовинній лірі допоміг створити магазин "Мажор" – дякуємо Миколі Пірожику! Костюми олімпійських небожителів –автор цих рядків  (магазин "Вишиванка").
Особиста подяка за витончений образ – Ірині Цехончук.
Олена МИГУЛЯ.
24 вересня у Народному домі "Просвіта" відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти, Міжнародного Дня музики, Дня вихователя і Всеукраїнського Дня бібліотек.
Народний аматорський експериментальний театр-студія "10 ряд 10 місце" спеціально для цього свята підготував та презентував нову програму – театралізований пролог "У сяйві муз й богів Олімпу…".
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 303
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

07.10.2021
Від  четверга 
до  четверга

опенькиВід  четверга  до  четверга

8 жовтня, п'ятниця
Схід Сонця - 07.33; захід - 18.43.
Місяць - у Скорпіоні.
День юриста України.
Прп. Сергія Радонезького.
Іменини: Єфросинії, Сергія, Германа, Павла, Романа.
9 жовтня, субота
Схід Сонця - 07.35; захід - 18.41.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 221
Читати далі

Четвер, 7 жовтня 2021 року №40 (12785) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 11 по 17 жовтня

07.10.2021
Гороскоп
з 11 по 17 жовтня

гороГороскоп з 11 по 17 жовтня

ОВЕН. Ймовiрне виконання бажань, але вони мають мати реальнi контури. Результати вашої дiяльностi будуть помiтними. 
ТЕЛЕЦЬ. Можна приступати до виконання важливого завдання, не сумнiваючись в успiху. Робота потребуватиме повної самовiддачi. 
БЛИЗНЮКИ. Вдасться легко досягти цiлей, якi ще недавно здавалися недосяжними. Удача сама пливтиме до рук.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 297
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025