Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 30 червня – 6 липня

30.06.2022
Погода в Ковелі  
30 червня – 6 липня

черешніПогода в Ковелі   30 червня – 6 липня

Четвер. Ясно. Температура: 31оС.  Вітер південно-східний  помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  18оС. Вітер південно-східний  помірний.
П’ятниця. Мінлива хмарність. Температура: 29оС. Вітер південно-східний сильний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 19оС.   Вітер південно-східний  помірно сильний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 259
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Живу я з Ковелем, а зі мною – він

30.06.2022 Семенюк Анатолій Володимирович
Живу я з Ковелем, 
а зі мною – він

семенюкЖиву я з Ковелем,  а зі мною – він

Насолоджуюся первозданною красою чарівної, оповитої сяйвом аури, рідного міста.
Без перебільшення, за всіма показниками життєдіяльності воно відповідає формулі: «Ковель – це Європа». За цим – нелегка повсякденна творча праця всіх  соціально-економічних, гуманітарно-культурологічних і навіть духовних інфраструктур міста.
Шана і подяка – тим, хто невтомно працює на благо його, робить неповторним, комфортним для життя, екологічно чистим та прославляє своїми здобутками.
На жаль, мирне небо над Ковелем захмарене війною. Схилімо голови в пошані перед подвигом тих ковельчан, які віддали життя за Свободу і Незалежність України.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 362
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Діалог з читачами продовжую

30.06.2022
Діалог 
з читачами продовжую

ковельДіалог  з читачами продовжую

9 червня ц. р. у «Вістях Ковельщини» стартувала рубрика  «Запитай у Вельми…», тобто у автора цих рядків, редактора газети. Сьогодні продовжую відповідати на запитання, які цікавлять людей, точніше – на одне із них. 
ххх
— Пане редакторе! Чи буде цьогоріч у Ковелі відзначатися День міста? Як Ви взагалі ставитеся до цього заходу? Чи потрібен він?
Валерій Панасюк.
— Почну, як-то кажуть, з кінця. День міста, безперечно, потрібен. Однак  у цьому році його не буде у зв’язку з воєнним станом в Україні. Так мені пояснили у міськвиконкомі.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 299
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Гроза жартів не любить

30.06.2022

грозаГроза жартів не любить

Влітку зранку дуже часто ясно, тихо і ніщо наче не віщує громовицю. Та ось пополудні на небі з’являються невеличкі баранці хмар, що перетворюються в могутні свинцеві. Різкі пориви вітру зривають з дерев листя, здіймають куряву. 
Ще кілька хвилин — і починається гроза — складне явище природи. Блискавка — велетенська електрична іскра високої напруги. Струм, якщо він пройде через серце і мозок, може виявитися смертельним для людини. Але небезпека велика навіть тоді, коли блискавка вдарить неподалік від нас.
Не всі знають, як поводитися в такому випадку. Опинившись у небезпечному місці, в паніці розбігаються, ховаються хто куди. Тому кожному необхідно опанувати правила поведінки під час грози.
Не можна ховатися від дощу під самотніми деревами, особливо могутніми та високими.  Найнебезпечнішим деревом під час грози або таким, що притягує електричні розряди, є дуб з глибокою стрижневою кореневою системою. Багаторічні спостереження вчених у змішаному лісі дали змогу з’ясувати, що зі ста ударів блискавки на дуб припадає 54, тополю —24, смереку—10, сосну—6, бук—З, акацію —1. Береза, клен і горіх не зазнали жодного удару. Але й вони здатні “притягувати” грозові розряди, якщо стоять поодинці.
Якщо гроза захопила вас у лісі, намагайтесь вийти на відкриту галявину чи розташуватися між деревами на відстані 10-15 метрів від них. 
Опинившись біля річки, ставка, озера — не купайтеся! Вода — добрий провідник електроструму.
Блискавка, що впала у воду навіть у десятках метрів від вас, може бути небезпечною.
Сховайтеся від дощу у човні, далеко від берега, й чекайте припинення грози. Можливість ураження  блискавкою людини в такому випадку дуже незначна.
Не знімайте під час грози взуття. Мокра шкіра босих ніг — добрий провідник струму. 
Якщо ви опинилися у полі, знайдіть яр або подібне до нього заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте у повний зріст.    
Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.
Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози,   негайно їх вимкніть.
Для запобігання проникнення кульової блискавки в приміщення щільно зачиніть двері, закрийте вікна, кватирки, вентиляційні та пічні отвори.    Від лінійної блискавки будівлю врятує блискавковідвід. Подбайте про його встановлення на даху будинку. 
Не користуйтеся під час грози мобільними телефонами, навіть  коли ви вдома. Найкраще – вимкніть телефон.
Коли доведеться зустрітися із кульовою блискавкою, не хапайте її руками, не торкайтеся палицями й іншими речами, а поволі відійдіть. Бігти не можна, тому що струмінь повітря від людини, яка біжить, може захопити за собою цю блискучу кулю.
Враженого блискавкою не можна закопувати в землю — це тільки шкодить. До прибуття лікаря потерпілому, якщо він у непритомному стані, треба зробити штучне дихання.
Правила поведінки під час грози – це не те, чим можна нехтувати,  адже колись вони можуть врятувати життя вам і вашим близьким.
Лілія БОГДАНОВИЧ, 
Світлана УСИК,
науково-методичний центр цивільного захисту  та  безпеки життєдіяльності Волинської області.
Влітку зранку дуже часто ясно, тихо і ніщо наче не віщує громовицю. Та ось пополудні на небі з’являються невеличкі баранці хмар, що перетворюються в могутні свинцеві. Різкі пориви вітру зривають з дерев листя, здіймають куряву. 
Ще кілька хвилин — і починається гроза — складне явище природи. Блискавка — велетенська електрична іскра високої напруги. Струм, якщо він пройде через серце і мозок, може виявитися смертельним для людини. Але небезпека велика навіть тоді, коли блискавка вдарить неподалік від нас.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 250
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Чим підживити смородину

30.06.2022

смородинаЧим підживити смородину?

Смородина буває червоною, чорною, білою, а ще жовтою, помаранчевою і навіть фіолетовою. Це одна з найбільш популярних ягід серед українських садівників. Однак отримати хороший урожай не так просто. Чим підживити смородину в червні?
Саме в червні ягідні чагарники починають формувати врожай. А тому в цей час дуже важливо, щоб рослина отримувала достатню кількість поживних речовин. Запорукою отримання великих і солодких ягід є внесення в червні добрив під кущі смородини. Тому що на початку літа починається формування плодів і активний ріст пагонів.
Коли найкраще підживлювати смородину
Якщо ви не підкормлювали ягідні чагарники восени, не забудьте внести добрива на самому початку весни, коли зійде сніг. Тоді рослина прокидається і пускає перші пагони.
Якщо ви восени добрива вносили, нову порцію потрібно додавати вже в період цвітіння (початок червня) та коли формуються зав’язі.
Чим підживити смородину в червні: варіанти добрив
Ягідний чагарник потрібно підгодовувати мінеральними та органічними добривами. Чудово підходять також народні рецепти.
Які мінеральні добрива підходять?
Для смородини найкраще підбирати мінеральні добрива, до складу яких входять концентровані швидкодіючі солі. На початку червня чудовим варіантом буде підживлення за допомогою фосфорно-калійних добрив. Дозування на одну рослину таке: 10-12 г суперфосфату чи 8-10 г сульфату калію розчинити у воді і внести під кущик.
Коли формуються зав’язі (кінець червня – початок липня) смородину підживлюють ще раз. Цього разу вносять деревний попіл (під червону смородину 200 г на один кущик, а під чорну – 100-150 г).
Органічні добрива
Органічні добрива відрізняються природним походженням (компост, торф, послід, гній). Коли вони розкладаються, то утворюють сполуки, які стимулюють розвиток корисних бактерій і мікроорганізмів. Вони допомагають рослині швидше отримувати з ґрунту поживні речовини.
В червні використовують такі органічні добрива:
- перепрілий гній потрібно розвести з водою (співвідношення 1:5) – на дорослий кущ потрібно 1 відро такого добрива, а на молодий – пів відра (свіжий гній заливають водою на 3-4 дні і лише потім використовують);
- пташиний послід потрібно змішати з водою (співвідношення 1:2) – на дорослий кущ 1 відро розчину, а на молодий – 1/2 відра.
Компост і перегній не містять азоту, а тому їх можна використовувати протягом всього літа. Також ними можна мульчувати ґрунт після поливанння.
Народні рецепти
Ці засоби використовують як доповнення до органічних та мінеральних добрив, тому що вони не можуть їх замінити повною мірою. Найбільш популярні:
n Лушпиння  картоплі – до їхнього складу входить велика кількість крохмалю, а тому вони досить ефективні. Для приготування добрива потрібно залити картопляні очистки водою (співвідношення 1:1) і настоювати протягом місяця. Перед підживленням концентрат ще раз розводять водою (співвідношення 1:10). Поливають з розрахунком 1 відро на кущ. Така підгодівля чудово підходить в період формування ягід.
n Готовий крохмаль – якщо немає можливості використовувати очистки, можна взяти картопляний крохмаль (100 г на 2,5 літра води). З нього потрібно зварити щось на зразок киселю, розвести у відрі води і поливати цим розчином смородину.
n Сухарі  – в хлібобулочних виробах містяться дріжджі, які стимулюють ріст рослини. Така підгодівля здатна значно покращити структуру ґрунту, посилити діяльність живих мікроорганізмів. Для підживлення можна використовувати   черствий хліб. Його складають у відро, заливають теплою водою, накривають та залишають в теплому місці на сім днів. Коли добриво готове, його потрібно процідити і розбавити водою (співвідношення 1:10).
n Бур’яни – для приготування настою підходять навіть свіжі бур’яни. Їх потрібно скласти в бочку і залити водою, потім накрити плівкою, розмістити на сонці і залишити на 1-2 тижні. Коли перестане утворюватися піна, а саме добриво посвітлішає, значить, розчин готовий. Його потрібно розвести водою (співвідношення 1:10).
n Кавова гуща – вона насичує ґрунт азотом, значно покращує його структуру. Перед внесенням цього добрива   кавову гущу потрібно змішати з ґрунтом, а потім підсипати під кущі.
n Бананові шкірки  – вони багаті кальцієм та калієм, а тому чудово підходять як добриво для смородини. Шкірку просто вкопують поруч з кущем. В ґрунті вона швидко перегниває, і рослина отримує необхідні речовини.
За матеріалами 
інтернет-сайтів. 
Смородина буває червоною, чорною, білою, а ще жовтою, помаранчевою і навіть фіолетовою. Це одна з найбільш популярних ягід серед українських садівників. Однак отримати хороший урожай не так просто. Чим підживити смородину в червні?
Саме в червні ягідні чагарники починають формувати врожай. А тому в цей час дуже важливо, щоб рослина отримувала достатню кількість поживних речовин. Запорукою отримання великих і солодких ягід є внесення в червні добрив під кущі смородини. Тому що на початку літа починається формування плодів і активний ріст пагонів.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 280
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Весілля розлучило молодих...

30.06.2022

параВесілля розлучило молодих...

На відміну від своїх однолітків Толя був спокійним, врівноваженим хлопцем. Говорили в селі, що від батька перебрав всі риси характеру. 
Закінчивши військову службу, повернувся у рідне село до батьків. А ті наполягали, щоб швидше женився, бо у родині ще підростали два сини і дочка. Ще й вони боялись, щоб молодий хлопець не здружився  з такими, що полюбляють пиятику та не пішов ганебним життєвим шляхом. 
У різдвяні свята у сільському клубі хлопці та дівчата гуляли, веселились. Толя все частіше задивлявся на Люду, дівчину з протилежного кутка села. Якось одного разу запропонував їй провести додому. Дівчина погодилась. Люда була молодшою на два роки за Толіка. Почали зустрічатись. А коли Толя запропонував їй руку і серце,  дівчина враз погодилась. 
У лютому справили заручини. Обидві сім’ї почали готуватись до весілля, яке спланували на Трійцю. Толя, щоб зробити весілля не гіршим, ніж у людей, подався на півтора місяці на сезонні роботи у Білорусь. Заробив трохи грошей. Їх вистачало на купівлю шлюбних обручок та розрахуватися за музику. Все йшло, як говорять, за планом. Але…
Якось молодят на весілля в інше село запросила Людина родичка. Був травень. Фруктові дерева стояли,  неначе облиті густим молоком. Виструнчилися у весняному святковому вбранні вишні, сливи, яблуні та груші. Толя і Люда їхали в чуже село, любувались красою весняного цвітіння. 
Велика весільна палатка у Людиних батьків стояла у квітучому саду. День був сонячним. Лише ніжний  вітерець грайливо колихав легенькі віточки дерев. Гості заходили то виходили з палатки. На все село грала музика. 
Толю із Людою легко було помітити, як “чужинців”. Вони інколи йшли танцювати, але більшість часу дивились на молодят та гостей, які танцювали. Серед усіх присутніх на весіллі виділявся Іван. Хлопець веселив публіку, не пропускав жодного танцю. А пасивних спостерігачів тягнув у танцювальне коло. Якось підійшов до Люди, попросивши вибачення у Толі, потягнув її танцювати польку. Толя не надав  цьому ніякого значення. А вже потім Іван щоразу забирав Люду у танець.
Вечоріло. Повітря ще більше насичувалось духмяним ароматом цвітіння. В цей час Люда підійшла  до Толі й попросила    пробачення,   а сама пішла і стала  поруч з Іваном. Зажурений, пройнятий сумом, гіркотою, болем,  Толя вночі повертався додому. Батьки, побачивши пригніченого сина, довго не могли його допитатись, що сталось. Нарешті Толя признався і розповів їм все, що відбулося у них на чужому весіллі. Довго сім’я переживала неславу в селі. Але з часом всі змирились.
Людині батьки були в шоці від почутого. Люда боялась батьків, тому додому після весілля не поїхала, а жила в Івана кілька днів. Повернулась додому вже з Іваном. Новий наречений був балакучим та таким, що за слівцем в кишеню не полізе, тому на  батьків справив хороше враження. Вони змушені були прийняти хлопця у свою сім’ю. Влітку молоде подружжя відгуляло весілля. У них народилось троє дітей. Живуть щасливо, побудували нову хату.
Толя їздив на сезонні роботи. На другий рік він в одному із сіл на збиранні цукрових буряків покохав дівчину Галю. Прожив із нею два роки. У них народилася дівчинка. Але   життя у молодій сім’ї не склалось –  довелося розлучитись і повернутись жити до батьків. І наразі невідомо,  чи буде він шукати нову супутницю для створення сімейного затишку, чи вікуватиме одинаком.
Микола ДЕНИСЮК.
На відміну від своїх однолітків Толя був спокійним, врівноваженим хлопцем. Говорили в селі, що від батька перебрав всі риси характеру. 
Закінчивши військову службу, повернувся у рідне село до батьків. А ті наполягали, щоб швидше женився, бо у родині ще підростали два сини і дочка. Ще й вони боялись, щоб молодий хлопець не здружився  з такими, що полюбляють пиятику та не пішов ганебним життєвим шляхом. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 168
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Де ще знайти таку красу

30.06.2022

ігнатюкДе ще знайти таку красу?

На Ковельщині важко знайти людину, яка б не знала Тамари Євгенівни Ігнатюк. Багато років поспіль вона працювала в органах податкової служби. І не просто працювала, а була активним “пропагандистом  й агітатором” податкового законодавства, яке в ті часи змінювалося з космічною швидкістю.
Пані Тамара була частим гостем на радіо, місцевому телебаченні і, звичайно, на шпальтах “Вістей Ковельщини”. Вона чітко й зрозуміло роз’яснювала суть тих змін, які стосувалися не тільки керівників підприємств, установ, організацій, підприємств, а й кожного мешканця міста і району. А ще часто виступала на різних нарадах, семінарах, тому її обличчя – завжди привітне, усміхнене, добре – знали чи не краще за керівників органів влади, які в районі змінювалися теж  з космічною швидкістю. 
Нині Тамара Євгенівна перебуває на заслуженому відпочинку. Але, відверто кажучи, відпочивати по-справжньому їй немає коли. Разом із чоловіком вони дбайливо господарюють  у батьківському обійсті, хоч самі мешкають у Ковелі. Про результати їх праці, де “перша скрипка”, звичайно, належить господині, можна судити за світлинами, які пропонуємо вашій увазі.
Дивлячись на них, залишається лише сказати словами відомої пісні про Волинь: “Де ще знайти таку красу?”.
Тож нових Вам успіхів, пані Тамаро, в саду і на городі, міцного здоров’я, родинного благополуччя, щедрих урожаїв! Читачі газети чекають від Вас чергових порад у традиційній добірці “Секрети Тамари Ігнатюк”.
Михайло КУЗЬМУК.
На Ковельщині важко знайти людину, яка б не знала Тамари Євгенівни Ігнатюк. Багато років поспіль вона працювала в органах податкової служби. І не просто працювала, а була активним “пропагандистом  й агітатором” податкового законодавства, яке в ті часи змінювалося з космічною швидкістю.
Пані Тамара була частим гостем на радіо, місцевому телебаченні і, звичайно, на шпальтах “Вістей Ковельщини”. Вона чітко й зрозуміло роз’яснювала суть тих змін, які стосувалися не тільки керівників підприємств, установ, організацій, підприємств, а й кожного мешканця міста і району.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 313
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

30.06.2022 Романюк Аліна Петрівна
Від  четверга 
до  четверга

полеВід  четверга  до  четверга

1 липня, п’ятниця
Схід Сонця – 05.10; захід – 21.40.
Місяць – у Леві.
День архітектури України.
День державного реєстратора.
День слідчого.
Прп. Леонтія.
Іменини: Леонтія,  Олександра, Василя, Віктора. 
2 липня, субота
Схід Сонця – 05.10; захід – 21.39.
Місяць – у Леві.
День працівника державної податкової служби України.
Міжнародний день спортивної журналістики.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 281
Читати далі

Четвер, 30 червня 2022 року, №26 (12824) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП 4 - 10 липня

30.06.2022
ГОРОСКОП
4 - 10 липня

гороГОРОСКОП 4 - 10 липня

ОВЕН. Чітко визначтеся, чого ви хочете, і спокійно пливіть за течією. Все поступово влаштується саме так, як вам потрібно.
ТЕЛЕЦЬ. Якщо вас спробують спокусити грандіозними проєктами, не соромтеся задавати питання — це дозволить уникнути розчарування. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 266
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025