Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 25 – 31 серпня

25.08.2022
Погода в Ковелі  
25 – 31 серпня

калинаПогода в Ковелі   25 – 31 серпня

Четвер. Ясно. Температура: 32оС.  Вітер східний помірний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  19оС. Вітер  східний помірний.
П’ятниця. Ясно. Температура: 32оС.  Вітер східний помірний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 19оС. Вітер східний помірний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 264
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Нас єднає коло калинове

25.08.2022

2_17Нас єднає коло калинове

20 серпня на теренах Турійської селищної територіальної громади Ковельського району, між селами Радовичі та Туличів, стартувала екологічно-патріотична акція під гаслом “Посади дерево за себе та свого друга, який загинув за Україну” в рамках Міжнародного культурно-екологічного проєкту “Зв’язок поколінь”.
У заході взяли участь народний депутат України Вячеслав Рубльов, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, митрополит Луцький та Волинський Михаїл, начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен, голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, депутат обласної Волинської ради Роман Микитюк, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, військові,  духовенство, мешканці громади.
Керівники області та району, Турійської селищної ради, депутати різних рівнів, жителі громади, а також представники з інших областей висадили калиново-дубовий гай.
Тут засновано культурно-екологічний комплекс, що має назву «Нас єднає коло калинове задля України Перемоги». Створено простору територію у формі кола, по діаметру якого висаджено сто кущів калини – у пам’ять про полеглих захисників України, а також чотири дуби, що символізують чотири сторони світу. Закладений калиново-дубовий гай стане тією незримою ниточкою пам’яті минулого і пошанування Героїв сьогодення, які в запеклій боротьбі з московитами ціною власного життя боронять незалежність та волю України.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів у російсько-українській війні. На їх честь прозвучав гарматний залп і був запалений Вогонь пам’яті.
На цьому ж місці встановили пам’ятний знак і залишили послання для прийдешніх поколінь.
Аби наповнити урочище Криниця ще більшим духовним значенням, провели чин освячення цього сакрального місця, що його здійснив його митрополит Луцький та Волинський Михаїл. Учасники заходу спільно піднесли молитви за здоров’я наших воїнів, які захищають нас у цій запеклій війні, і помолилися за душі спочилих захисників України.
Патріотично-екологічну акцію, ідея започаткування якої належить учасникам громадської спілки “Зв’язок поколінь” Олександру Тимченку, Віктору Гуйвану, Дмитру Гегеру та депутату Волиньради Роману Микитюку, вже зголосилися продовжити інші регіони України, а також одинадцять країн Європи. Палички естафети, які зроблені із посіченої осколками тополі з визволеної Бородянки, отримали представники декількох областей України.
Наш кор.
20 серпня на теренах Турійської селищної територіальної громади Ковельського району, між селами Радовичі та Туличів, стартувала екологічно-патріотична акція під гаслом “Посади дерево за себе та свого друга, який загинув за Україну” в рамках Міжнародного культурно-екологічного проєкту “Зв’язок поколінь”.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 214
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Чи є загроза ядерної катастрофи

25.08.2022

аесЧи є загроза ядерної катастрофи?

Запорізька АЕС в Енергодарі повністю вийшла з-під контролю МАГАТЕ, принципи ядерної безпеки на станції порушені, заявив 3 серпня генеральний директор агенції Рафаель Гроссі. 
Після заяви про намір МАГАТЕ відвідати ЗАЕС, російські військові неодноразово обстрілювали промислові майданчики станції. Наразі радіаційний фон перебуває у межах норми, а ядерна частина станції неушкоджена. Але АЕС в Енергодарі працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. 
Наскільки великими є ризики ядерної катастрофи та які можливі сценарії розвитку подій – з'ясовував Центр громадського моніторингу і контролю.
Ядерний шантаж
російські окупанти відкрито заявили, що замінували всі важливі об'єкти на тимчасово захопленій Запорізькій атомній електростанції.
Під час брифінгу у Медіацентрі “Україна” начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух заявив, що росіяни лише шантажують цілеспрямованим знищенням Запорізької атомної електростанції, адже наслідки такого вчинку неможливо передбачити. 
"Я думаю, це – шантаж, типовий ядерний шантаж, тому що вітром ніхто не керує, куди він повіє, туди й понесе радіоактивну хмару. І в Крим, і в Ростов, і в Москву може понести", – заявив Олександр Старух. 
Немає такого народу у світі, який може почуватися безпечно, коли держава-терорист обстрілює атомну станцію, заявив Президент України Володимир Зеленський під час свого звернення до українців.
"Не дай Боже, станеться щось непоправне – і ніхто не зупинить вітер, який розноситиме радіоактивне забруднення. Тому вже зараз потрібна принципова відповідь міжнародної спільноти на ці російські удари по Запорізькій АЕС – найбільшій у Європі", – сказав Президент. 
Він закликав світову спільноту запровадити санкції проти росії через обстріли й мінування Запорізької АЕС, за те, що вона створює загрозу ядерної катастрофи для усього світу. 
Радіаційна небезпека
У разі аварії на Запорізькій АЕС, за інформацією Енергоатома, є загроза знеструмлення енергоблоку ЗАЕС, після чого вийдуть з ладу системи охолодження. Як наслідок – аварія на АЕС, від якої постраждає багато людей, країн, земель і вод.
Як зазначив завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин та систем НАН України Іван Ковалець, є оприлюднені розрахунки викидів, здійснені Державним центром з ядерної та радіаційної безпекидля одного з таких сценаріїв. Він передбачає грамотні дії персоналу під час аварії для мінімізації наслідків. 
"Тобто це не "апокаліптичний" сценарій, але це дуже важка аварія максимальної категорії  7 за шкалою ІNES. Коли оцінки обсягів викидів зроблено, все залежить від метеорологічних умов, і ми моделюємо атмосферне розповсюдження. Метеорологічні умови щодня змінюються. У даному випадку підібрані такі метеорологічні умови (27.06.2022 р.), коли окрім суходолу відбувається забруднення Чорного моря, оскільки над ЧМ в цей час проходить циклон, а ЗАЕС знаходиться у його північно-східній частині. Відповідно на великій території відбувається вимивання хмари опадами, що приводить до значного забруднення поверхні Землі", – написав він.
За його словами, радіоактивне забруднення зачепить не лише Україну, а й Чорне море, Молдову, Румунію, Болгарію й навіть Туреччину. Водночас при інших погодних умовах можуть постраждати ще деякі території – зокрема, радіоактивні випари вітром перенесе на схід. У будь-якому разі, за словами науковця, масштаб імовірних наслідків після аварії на ЗАЕС: на відстані 350 км від точки викиду рівень випадінь цезію-137 може досягти значень 100 кБк/м2, тобто як на околицях Чорнобильської зони відчуження.
За словами голови Запорізької ОВА, блоки ЗАЕС надійно захищені. Водночас, Україна не може гарантувати безпеки станції, адже там перебувають окупанти, і невідомо, яке саме озброєння вони завезли на об'єкт. 
"Там ще є сховище відпрацьованого ядерного палива, у нього не такі потужні захисні системи, як на самих блоках атомної станції, тому небезпека існує", – розповів Олександр Старух.
Енергетична небезпека
Останні дії російських окупантів свідчать про те, що вони планують від'єднати атомну електростанцію від української енергосистеми і почати красти електроенергію. Представники окупантів заявили, що з 1 вересня станція перейде під контроль "Росатому", а українські фахівці повинні готуватися до "роботи за новими правилами". 
Президент "Енергоатому" Петро Котін розкрив план перепідключення ЗАЕС на окупований Крим. Перший пункт – повне знеструмлення Херсонської та Запорізької областей. Тобто росіяни "через небезпеку" знеструмлюють дві українські області. Потім підключають їх знову, але так, щоб ЗАЕС вже не повернулась до України.
Як зазначає голова "Енергоатому", реалізувати цей план буде складно, але можливо. За найбільш негативним сценарієм, втрата станції напередодні найважчої в історії України зими мала б тяжкі наслідки. Минулий опалювальний сезон виявився складним. Уникнути віялових відключень узимку вдалося не в останню чергу завдяки ЗАЕС. 
Петро Котін додав, що у разі, якщо Росія почне відключати станцію від української енергосистеми, ЗСУ можуть перебити лінії електропередач на АЕС.
Проте у Міненерго не раз наголошували: навіть якщо Запорізька АЕС буде вимкнена, Україна пройде зиму завдяки збільшенню виробництва електроенергії на вугільних станціях. Додаткова опція – купівля електроенергії в ЄС. Щоправда, тоді доведеться зупинити експорт електроенергії, і держбюджет втратить мільярди доларів.
Оксана КОВАЛЬ.
Запорізька АЕС в Енергодарі повністю вийшла з-під контролю МАГАТЕ, принципи ядерної безпеки на станції порушені, заявив 3 серпня генеральний директор агенції Рафаель Гроссі. 
Після заяви про намір МАГАТЕ відвідати ЗАЕС, російські військові неодноразово обстрілювали промислові майданчики станції. Наразі радіаційний фон перебуває у межах норми, а ядерна частина станції неушкоджена. Але АЕС в Енергодарі працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. 
Наскільки великими є ризики ядерної катастрофи та які можливі сценарії розвитку подій – з'ясовував Центр громадського моніторингу і контролю.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 248
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / “Щоб ніколи Сонце не перемогла гроза”

25.08.2022 Романюк Аліна Петрівна

IMG_20220815_101253_099“Щоб ніколи Сонце не перемогла гроза”

Нещодавно ковельчанин Андрій Вдовиченко, відомий як співак та музикант DOVI, на своїй сторінці в Instagram поширив фрагмент нової пісні. Зокрема, на відео звучить відомий уривок "Катерини" Тараса Шевченка: "Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люди, Роблять лихо з вами…".
Андрій здивував слухачів цікавою подачею слів написаних майже два століття тому, але таких актуальних і сьогодні, вразив ліричним соло на гітарі, у чому він – справжній профі. Символічно, що на відео – музикант у вишиванці, яка теж має цінну історію та духовний зв'язок з минулим: "Перед зйомкою бабуся Тетяна дала мені дуже особливу річ. Це сорочка її батька, мого прадіда  Михайла. Їй більше 70 років", – розповів музикант. 
Нині під відео майже 40 тис. переглядів та сотні позитивних відгуків. Ковельчани впізнали місце зйомки, і це їх особливо зворушило. "Як гарно, чуттєво! Особливо приємно, коли лунає з рідної землі", – пишуть у коментарях.  
Своїм містом Андрій пишається і з теплом пригадує юні роки у Вербській школі. Знає і нашу газету, бо "Вісті Ковельщини" неодноразово згадувала його у своїх статтях, адже він часто виступав на різних масових заходах, займався громадською діяльністю. 
"Ковель. Моє рідне місто. Коли мені було 13, я співав на відкритті цього пам'ятника. І саме він є найвищим у світі монументом Кобзарю", – зазначив музикант у дописі на особистій сторінці.
Щодо композиції, де Андрій Вдовиченко є автором музики  та аранжування, то вона вже готова, й незабаром очікується її офіційний реліз. 
А розпочався музичний шлях співака завдяки татові Олександру, який ще в дитинстві прищепив сину любов до музики. Далі хлопець завзято опановував гру на гітарі у Ковельській школі мистецтв. Там доля звела його з мудрим і талановитим наставником Петром Оврудським. Тож Андрій адресує щирі слова вдячності своєму вчителю за здобуті знання, мистецький запал і творчий підхід у справі.
Вищу освіту хлопець здобув у Київській муніципальній академії музики імені Р. М. Глієра. Батьки вибір сина підтримали. Мама Ірина, звісно, хотіла, щоб Андрій вибрав заклад ближче дому, але тато наполіг обрати столицю, адже там більше можливостей для творчого розвитку. 
Сподівання юнака справдились, і перед ним відчинилися двері музичної індустрії. За цей час Андрій співпрацював з різними відомими артистами (здебільшого, в якості концертного і студійного гітариста), серед яких: Джамала, Jerry Heil, alyona alyona, Оля Полякова, Мішель Андраде, Гайтана, Ірина Білик, гурт Калуш та інші. 
– Як це працювати та спілкуватися з  людьми, яких ми бачимо лише з екранів? – питаю в музиканта. 
– Звісно, це дуже приємно! Спочатку й самому незвично було, а нині це – моя щоденна робота. Співпрацювати з такими людьми дуже приємно та легко. Безумовно у місці, де завжди панує творча атмосфера, виникають якісь непорозуміння, бо усі ми люди, у кожного особливе бачення та характер. 
– Андрію, чи думали раніше, що так може скластись доля? Ви мріяли про це? 
– Мріяв, але не думав, що хобі стане моєю професією, – відповів музикант. 
Столиця подарувала Андрію Вдовиченку не лише можливість розвиватись професійно. Тут, ще навчаючись в музичному інституті, він познайомився з майбутньою дружиною – харківчанкою Олександрою. Разом вони вже 10 років, з них 6 – одружені. Дві споріднені душі з різних куточків України, об'єднані музикою, сміливо називають Київ своїм домом.
Та війна розділила їх, як й тисячі інших українських сімей. Дружина та її рідні з Харкова прийняли непросте рішення виїхати до сусідньої Польщі, а Андрій залишився в Україні і поки що гостює у батьків. Пара не бачилась з початку війни, і дружина зробила неймовірний сюрприз, приїхавши на день народження до чоловіка, яке він зустрів у колі рідних в Ковелі. 
"30 років буває раз у житті!" – казала я бабусі, яка боялась відпускати мене саму в Україну. Більше 800 км шляху, майже 20 годин за кермом. Все заради того, щоб зробити свято для коханої людини", – розповіла Олександра.
Зрозуміло, що такі моменти дуже надихають, подружжя вірить та сподівається на швидку перемогу України, щоб кожна сім'я повернулася в свій дім, дочекалася кожного захисника живим та здоровим.
Андрій закликає усіх, в  міру можливості, донатити на потреби української армії: "Така підтримка від нас дуже цінна та необхідна, адже там – справжні Герої, які щодня ведуть боротьбу за нашу державу, наші життя, ризикуючи своїм! Це великий подвиг!".
Не менш важливим у боротьбі з ворогом є, звісно, мовне питання. Як розповів Андрій, живучи в Києві довгий час, мимоволі теж почав вживати у повсякденному житті мову окупанта. "Я чув її дуже часто, адже десь 70% населення нею спілкувалися. До того ж, поруч завжди дружина з Харкова,  з російськомовної сім'ї, яка вчилася у російськомовній школі. Нині у цьому питанні я став максимально принциповий, – спілкуюсь тільки українською. Олександра з рідними теж старається розмовляти солов'їною. Ми  вважаємо, що нині це дуже важливо". 
Під час війни Андрій Вдовиченко (DOVI) представив загалу ліричну й тривожну композицію "Це не сон". Автором музики є сам виконавець, а над текстом працювали спільно з Володимиром Самолюком, відомим, як Skofka. 
Слова пісні – слова душі кожного українця: "А ми молимося за те, щоб ніколи Сонце не перемогла гроза". Виконавець розповідає, що в перші дні адреналін зашкалював, мабуть тому все пам'ятається дуже розмито, наче уві сні, але впевнений, що цей страшний сон скоро cкінчиться. "Війна – це фронт і тил: ми молимось, щоб вони повертались, а вони борються за нас з вами, за тих, до кого хочеться повертатись. І немає нічого ціннішого, ніж обійми рідних, коли ці молитви справджуються. Віримо, молимося, чекаємо!".
Так, війна принесла багато втрат  і горя, але водночас навчила цінувати те, що маємо, своє рідне українське – землю, коріння, мову, звичаї. І саме в буремні часи ми чуємо талановиті голоси творчих людей, наших волинських земляків, зокрема, які підносять українську музику на новий рівень: створюють нове, відроджують забуте. На рівні державотворення нині твориться й нова сторінка української творчості. 
Аліна Романюк.
Нещодавно ковельчанин Андрій Вдовиченко, відомий як співак та музикант DOVI, на своїй сторінці в Instagram поширив фрагмент нової пісні. Зокрема, на відео звучить відомий уривок "Катерини" Тараса Шевченка: "Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями, Бо москалі – чужі люди, Роблять лихо з вами…".
Андрій здивував слухачів цікавою подачею слів написаних майже два століття тому, але таких актуальних і сьогодні, вразив ліричним соло на гітарі, у чому він – справжній профі. Символічно, що на відео – музикант у вишиванці, яка теж має цінну історію та духовний зв'язок з минулим: "Перед зйомкою бабуся Тетяна дала мені дуже особливу річ. Це сорочка її батька, мого прадіда  Михайла. Їй більше 70 років", – розповів музикант. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 332
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / “Врятуй нас, Боженьку, врятуй!”

25.08.2022 Зінчук Вікторія Петрівна

Ш3“Врятуй нас, Боженьку, врятуй!”

33-річна Ольга Кубишкіна з Очакова Миколаївської області сьогодні живе своїм звичним життям з буденними клопотами, проблемами, маленькими радощами. Бо є для кого – трьох донечок й сестри, яка, так склалося, тепер їй теж як донька. Тільки от є одне "але" у цій історії: живуть вони не в ріднім домі. Адже іще якихось там чотири місяці тому їм усім довелося відчути на собі війну, розруху, страх…
"Ми жили, працювали, будували плани, виховували дітей, спілкувалися, дружили, не задумуючись, що все може перевернутися, і наше життя безповоротно зміниться”, – говорить про найболючіше пані Ольга. 
Сьогодні вона з дітьми знайшла прихисток на Ковельщині. В с. Поворськ відправилася до сестри, яка туди з двомісячним малюком приїхала з Очакова відразу після перших обстрілів.
– До останнього не вірили (та й, чесно кажучи, особливо не задумувалися про це), що росіяни таки підуть у наступ. Думали, що бойові дії стануть активнішими на Донбасі, – каже моя співрозмовниця. – 24 лютого, як завжди, прокинулися десь о шостій годині ранку: діти збиралися в школу, мене чекали домашні справи. А вже о пів на сьому розпочалися обстріли. Хоча спочатку ми й не подумали, що це нас обстрілюють. Гадали, то грім гримить. Але коли почали труситися вікна… 
Сумніви розвіяв дзвінок хлопця моєї сестри, військового. Його викликали у військкомат о п’ятій годині ранку. Він і повідомив, що нас обстрілюють і щоби ми ховалися в підвалі. У мене трусилися руки, ми плакали, похапцем збирали речі, які потрапляли під руки. Сиділи в підвалі, допоки гатили.
Натомість мій чоловік, який саме був на роботі, постійно телефонував і просив не сидіти в підвалі – казав, якщо туди влучить ракета, ніхто не виживе…
Ось так два місяці сім’я жила під обстрілами. Дуже страшно було чути вибухи на околицях, але не описати того жаху, коли почали бомбити місто. Величезні ями від ударів ракет просто посеред Очакова, вибиті шибки у вікнах, зірвані дахи… 
– Одного дня, в неділю, нібито було якесь "затишшя", діти попросилися на вулицю. Але моросив дощик, і ми вирішили залишитися вдома, – пригадує жінка. – І ось після 9-ї години почали сильно "гатити" по місту. Ми сховалися у ванні: плакали й молилися. Найменшенька чотирирічна Єва тихенько шепотіла: "Врятуй нас, Боженьку, врятуй!".
Зателефонувала сестрі. Вона сказала, щоб ми, не зволікаючи, приїжджали до них у Поворськ, де її з маленьким синочком прийняла свекруха. Ми так і зробили.
– Як Вам було з дітьми в дорозі?
– 9 квітня завдяки волонтерам ми виїхали автобусом з Очакова. Їхали до Одеси. Дорогою почули по радіо новину про те, що вдарили по Краматорську, багато жертв. Люди плакали. Я дуже боялася за дітей, адже в Одесі на залізничному вокзалі потрібно було чекати потяг до Львова. А чекати довелося довго, бо потяг затримувався у зв'язку з постійними повітряними тривогами.
Дорога до Львова виявилася нелегкою, потяг був переповнений людьми. На одній полиці спала я з Євою та ще одна жінка з грудною дитиною. Мої дві старші доньки, 9-річна Влада та 11-річна Даша, на верхній полиці тіснилися з двома іншими дівчатками. Загалом було десь восьмеро чоловік в одному купе.
– А як Вам довелося на новому місці?
– Добре. Дуже добре. Ми весь час у село до бабусі (моєї мами) їздили. Тільки там на морі завжди. А тут ліс – за ягодами ходимо. Дітям подобається. Тут навчилися на велосипеді їздити, бо в місті якось не було такої можливості: довкола рух, автомобілі. А головне – діти тут заспокоїлися, вже не сіпаються уві сні, не тремтять і не плачуть, почувши якийсь гучний звук. У перші дні маленька Єва, коли лунав сигнал повітряної тривоги, гукала: "Біжимо в підвал!". Тепер не боїться й спокійно каже: "Це хороша сирена", і далі грається. Нарешті, усвідомила, що тут немає обстрілів.   
– Як жилося до війни? – запитую в пані Ольги.
– Добре, спокійно. Звичайне сімейне життя з маленькими та більшими клопотами і радощами. Поки не почалося те жахіття…
Загинула мама моєї подруги, тітка Галя… Разом із онучкою, 6-річною Євою, яка у неї тоді гостювала, – не в змозі стримувати сліз жінка ділиться спогадами, які щоразу  роз’ятрюють їй душу. – У її дім влучила ракета…
– Повернетеся додому?
– Безумовно. Дуже сумуємо за рідним домом. Вчора дзвонив чоловік, казала йому, що будемо повертатися. Відговорює. Каже, що місто все ще обстрілюють. Розповів про те, що наш будинок культури, куди дівчата ходили на танці та співи, обстріляли: замість будівлі – величезна діра… 
Чоловік залишився, чекає звістки з військкомату. І мама теж (плаче – авт.), вона погано ходить. То чоловік зараз на дві домівки живе, їздить до неї в село, допомагає.   
Нам з дітьми в Поворську дуже добре, – продовжує Ольга. – Всі підтримують, допомагають, співчувають. Але наші речі стоять зібрані. Хоч сьогодні були б їхали додому.
P.S. На момент моєї останньої телефонної розмови з пані Ольгою вона з дітьми була в Одесі на шляху додому. Там уже спокійніше. Як каже жінка, це найкращий подарунок для її чоловіка, в якого саме наближався день народження. Та й для них з дітками теж. Я чула її радісний піднесений голос і не впізнавала цю жінку, мою нову знайому. Радію її щастю і щиро бажаю, щоб приїжджали до нас ще і ще раз, але з іншого приводу, аби відвідати людей, з якими зріднилися і побувати у лісах, які аж так припали до душі.
Вікторія ЗІНЧУК.  
33-річна Ольга Кубишкіна з Очакова Миколаївської області сьогодні живе своїм звичним життям з буденними клопотами, проблемами, маленькими радощами. Бо є для кого – трьох донечок й сестри, яка, так склалося, тепер їй теж як донька. Тільки от є одне "але" у цій історії: живуть вони не в ріднім домі. Адже іще якихось там чотири місяці тому їм усім довелося відчути на собі війну, розруху, страх…
"Ми жили, працювали, будували плани, виховували дітей, спілкувалися, дружили, не задумуючись, що все може перевернутися, і наше життя безповоротно зміниться”, – говорить про найболючіше пані Ольга. 
Сьогодні вона з дітьми знайшла прихисток на Ковельщині. В с. Поворськ відправилася до сестри, яка туди з двомісячним малюком приїхала з Очакова відразу після перших обстрілів.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 282
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Повірили шахраям – втратили кошти

25.08.2022

шахраїПовірили шахраям – втратили кошти

Щодня до поліції Волині надходять повідомлення від ошуканих волинян. Хтось – поспілкувався із псевдопрацівниками банку, інші – купували якісь товари в інтернеті та перейшли за фішинговим посиланням і надали доступ до своїх платіжних карт шахраям. Результат один – втрачені кошти та нерви.
Проте цього можна уникнути, якщо бути обізнаними у відомих шахрайських схемах і знати як діяти, якщо ви зіткнулися з аферистами. 
Так, днями до поліції надійшла заява 44-річного мешканця Луцька. Чоловік розповів, що купував одяг та наперед перерахував кошти – понад 13 тисяч гривень. Як наслідок – залишився і без грошей, і без одягу.
Правоохоронці з'ясували, що ошукав заявника 26-річний лучанин. Відомості внесли в ЄРДР за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Цього ж дня до Ковельського районного управління звернулася 54-річна мешканка села Мельниці. До жінки зателефонували нібито з банку, повідомили, що з картою проводять шахрайські операції та оплачують якісь покупки в одному з інтернет-магазинів. Аби цьому запобігти, необхідно перерахувати кошти на декілька інших карт, що і зробила волинянка. Так вона втратила 115 000 гривень.
А 33-річна жителька Камінь-Каширського району хотіла придбати авто за оголошенням на одній із інтернет-платформ. Для цього їй необхідно було скинути аванс у сумі 30 000 гривень. Далі, як за схемою, зв'язок із продавцем перервався.
За цими фактами відкриті кримінальні провадження, правоохоронці встановлюють зловмисників, які ошукали волинян.
Вкотре наголошуємо: обізнаність та холодний розум допоможуть розпізнати шахрая та вчасно завершити з ним розмову і вберегти власні кошти.
Запам'ятайте:
n у жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані, реквізити банківських карток, ПІН-код та CVV2, а також логін та пароль для доступу в інтернет-банкінг;
n якщо вас інформують про проблеми з рахунком вашої картки телефоном – краще покладіть слухавку та перетелефонуйте у банк й з'ясуйте ситуацію особисто;
n покупки здійснюйте лише на надійних інтернет-ресурсах, до того ж, ніколи не переходьте за надісланими посиланнями від продавців для оплати, оскільки надасте доступ до рахунків шахраям;
n обов'язково перевіряйте інформацію у родичів чи знайомих, яка надходить про позики грошей через соціальні мережі;
n не оплачуйте наперед покупки, краще користуйтеся послугами післяоплати, також уникайте надання авансів невідомим людям;
n у разі отримання телефонних дзвінків із сумнівними пропозиціями, пов'язаними з перерахуванням коштів, звільненням родичів від кримінальної відповідальності, невідкладно телефонуйте за номером служби "102".
Поліція 
Волинської області.
Щодня до поліції Волині надходять повідомлення від ошуканих волинян. Хтось – поспілкувався із псевдопрацівниками банку, інші – купували якісь товари в інтернеті та перейшли за фішинговим посиланням і надали доступ до своїх платіжних карт шахраям. Результат один – втрачені кошти та нерви.
Проте цього можна уникнути, якщо бути обізнаними у відомих шахрайських схемах і знати як діяти, якщо ви зіткнулися з аферистами. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 237
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Афера з "компенсаціями за ПДВ"

25.08.2022

афераАфера з "компенсаціями за ПДВ"

У фейсбуці  з'явилося повідомлення про те, що кожен українець може перевірити свою банківську картку та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ.
У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі "1+1" та підписали фото текстом – "Обов'язкова перевірка карток всіх жителів України".
Як зазначає ЕМА, цей допис поширюють шахраї, які за допомогою даних про картки українців, які вони введуть для отримання фейкової "компенсації", привласнять собі всі наявні на рахунку гроші.
Для отримання "компенсації" користувачам соцмережі пропонують перейти на сторонній сайт-портал "Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів".
У коментарях до посту є сотні відгуків людей, які нібито вже отримали компенсацію у розмірі тридцяти і більше тисяч гривень.
"Якщо ви "клюнете" на таку рекламу, то потрапите на шахрайські сайти gos-viplata. top або на його брата близнюка viplata-komitet.top, які обіцяють "компенсацію ПДВ за оплату товарів іноземного виробництва" за останні 36 місяців. 
Якщо подумати, то виходить, що компенсація має бути виплачена усім, хто за останні три роки хоч раз ходив до магазину чи аптеки або купував побутову техніку. А це – трохи більше, ніж майже усі дорослі громадяни", – попереджає ЕМА.
Крім того, для "переконливості" сайт посилається на міфічну постанову 28/9329к. Якого держоргану ця постанова, – не уточнюється, але, читаючи текст, розумієш, що перекладався він Ґуґл-перекладачем з російської.
Тим, у кого не викликала підозри така щедрість невідомо якої держави й державної установи (на держустанову натякає безграмотна з точки зору української транслітерації назва сайту "гос-віплата") і не породила сумнівів зовсім не державна доменна зона "top",   пропонують  терміново ввести e-mail і 6 останніх цифр картки для перевірки суми компенсації, яка їм нібито належить.
Таким чином, охочі до халявної "компенсації" люди реєструються, зливаючи на шахрайському сайті-"компенсацій" для початку лише частку своїх секретних карткових даних. Це, мабуть,  і заспокоює. Можна подумати, що нічого страшного немає, якщо номер картки повністю не просять, а е-мейл, – той взагалі можна завести спеціально для такої справи.
Далі, після імітації опрацювання бази даних, сайт обов'язково повідомить вас, що на вас вже очікує компенсація у 30, 50 або навіть 80 тисяч гривень.
"Якщо ви вже втратили від щастя голову, то вам запропонують зв'язатися у чаті з "юристом" і сплатити 164 гривні "за послуги". "Дрібниця", – подумає переважна більшість тих, хто дійшов до цього рівня  оформлення компенсації",  і погодиться сплатити. Ось тут і почнеться "справжня гра" шахраїв. Жертву перенаправлять на абсолютно лівий "платіжний сайт", де вона, швидше  за все,  введе нібито для оплати 164 гривень вже повні свої карткові реквізити, які і будуть одразу викрадені шахраями", – заявляє ЕМА.
Отож, радимо: не вірте тим, хто у "соцмережах" обіцяє вам "легкі" гроші.
Володимир ПЕТРУК.
У фейсбуці  з'явилося повідомлення про те, що кожен українець може перевірити свою банківську картку та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ.
У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі "1+1" та підписали фото текстом – "Обов'язкова перевірка карток всіх жителів України".
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 259
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Кому – війна, кому – мати рідна вона…

25.08.2022

війна1Кому – війна, кому – мати рідна вона…

Слова, винесені у заголовок, можна почути  сьогодні досить  часто. Хоч звучать вони дико  у час,   коли шостий місяць триває російсько-українська війна, але від правди не втечеш.
Ось декілька обурливих фактів, на які я натрапив у соціальних мережах і засобах масової інформації.
На Тернопільщині судитимуть двох братів-"волонтерів", які використали   2 млн. грн. пожертви ЗСУ для власного збагачення. Вони придбали для себе авто Range Rover та  Audi Q 5,  а також дорогі мобільні телефони, ювелірні вироби та інші матеріальні  цінності. Про це інформує Офіс генерального прокурора.
Під час обшуків правоохоронці  виявили та вилучили незаконно придбані авто, мобільні телефони, понад 200 тис. грн., 3,7 тис. доларів США, більше 2 тис. фунтів стерлінгів та майже 7 тис. євро.
Ще факт. СБУ на Черкащині викрила ділка, який привласнив і продавав військову амуніцію, призначену для ЗСУ. У підсумку він продав спорядження більш як на 2 млн. грн. Під час обшуків виявили: понад 500 комплектів військової форми, берці та інше  взуття, бафи, балаклави, головні убори, маскувальні костюми та костюми хімзахисту тощо.
І ще: на Полтавщині з незаконного обігу вилучили 158 одиниць вогнепальної зброї, в т. ч. 64 пістолета, 20 карабінів та гвинтівок, 46 одиниць автоматичної зброї, 8 кулеметів, 4 ручні гранатомети і навіть… 11 танків та 2 БТР!
А ця інформація взагалі шокує. За даними слідства, яке ведуть київська  міська прокуратура і ДБР, заступник очільника одного з департаментів Київської міської адміністрації розробив схему, за якою перевізники мали сплачувати щоденну фіксовану  плату з кожного із сотень автобусів, які виходили на маршрути у Києві. У посередники він взяв свого близького друга, який очолював одне з державних підприємств столиці.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну чоловіки призупинили свої протиправні дії щодо перевізників, однак вже в липні ц. р. поновили  свій "бізнес". Вони вимагали 220 тис. доларів США до кінця 2022 року. При цьому договори вже були підписані на момент отримання ними коштів.
Чоловіків затримали "на гарячому" одразу після одержання ними обумовленої суми. Під час обшуків за місцем проживання і у службових приміщеннях КМДА вилучили гроші, документи на зброю, походження якої встановлюється.
Перелік подібних фактів можна продовжити. Мали місце вони  й на Волині, про що повідомляли друковані й електронні ЗМІ.
Що можна сказати з цього приводу? Тільки одне: ганьба! А ще запропонувати правоохоронним органам мародерів розстрілювати на місці. Без суду і слідства. За законами воєнного часу. Тільки так наведемо лад.
Охрім СВИТКА.  
P.S. Власне, дивуватися ганебним явищам, які мають місце в Україні, не варто. Так, 15 серпня ц.р. "Українська правда" опублікувала замітку під назвою "Незважаючи на війну, деякі нардепи  пересіли на нові автівки". Посилаючись на Bihus. Info видання пише, що після вторгнення РФ заступник голови фракції "Слуга народу"  у Верховній Раді Андрій Мотовиловець почав користуватися новою  Audi 07. Ціни на подібні авто стартують від 80 тисяч американських доларів. Сам Мотовиловець стверджує, що машина належить його братові, який дозволив йому на ній їздити. Щедрий брат…
В Ольги Василевської-Смаглюк (членкині  фракції "Слуга народу") виявили  Jaguar, а нардеп Артем Дмитрук пересів на нову Audi А 8, яка належить особисто йому, оскільки на автівці –  традиційні номерні знаки, які використовує нардеп. Василевська-Смаглюк  пояснила, що Jaguar записаний на її брата. Ціна автівки на вторинному ринку – від 50 тисяч "зелених". 
Коментуючи публікацію, один з читачів "УП" Ольга Літовченко слушно зауважила: "Потрібно до вимог  воєнного стану позабирати в них всі автівки для потреб фронту.
А то всім миром збирають волонтери по копійці на авто для хлопців, а тут під боком – гаражі автівок наших українських "слуг"…".
Додати до цих слів немає чого. Зрештою, як нема гарантії, що вони не залишаться тільки словами.
О. С. 
P.P.S. Цими днями "Українська правда" і відомий журналіст-розслідувач Михайло Ткач поширили в Ютубі відео з промовистою назвою "Батальйон "Монако". УП знайшла елітних біженців на Лазурному узбережжі". 
Тим, хто має можливість і бажання, рекомендую переглянути. Вагоме, так би мовити, доповнення  до моїх нотаток.
О. С. 
Слова, винесені у заголовок, можна почути  сьогодні досить  часто. Хоч звучать вони дико  у час,   коли шостий місяць триває російсько-українська війна, але від правди не втечеш.
Ось декілька обурливих фактів, на які я натрапив у соціальних мережах і засобах масової інформації.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 260
Читати далі

Четвер, 25 серпня 2022 року №34 (12832) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

25.08.2022 Романюк Аліна Петрівна

FB_IMG_1660739403990Від четверга до четверга

26 серпня, п’ятниця
Схід Сонця – 06.25; захід – 20.21.
Місяць – у Леві.
Віддання Преображення. Прп. Максима Сповідника. 
Іменини: Максима, Тихона, Оксани, Євдокії.
27 серпня, субота
Схід Сонця – 06.26; захід – 20.18.
Місяць – у Діві.
День авіації України.
День далекобійника.
Передсвято Успіння Богородиці. Прп. Феодосія Печер.
Іменини:  Аркадія, Олексія, Матвія, Єви.
28 серпня, неділя
Схід Сонця – 06.28; захід – 20.16.
Місяць – у Діві.
День шахтаря.
Неділя 11 після П’ятд.
Успіння Богородиці. 
Іменини: Марії.
29 серпня, понеділок
Схід Сонця – 06.30; захід – 20.14.
Місяць – у Терезах.
Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.
Післясвято Успіння. Перенесення нерукотворного образа Господа Ісуса Христа.
Іменини:  Лаврентія, Якова, Анни.
30 серпня, вівторок
Схід Сонця – 06.31; захід – 20.12.
Місяць – у Терезах.
Мчч. Мирона, Павла.
Іменини: Мирона, Павла, Уляни.
31 серпня, середа
Схід Сонця – 06.33; захід – 20.10.
Місяць – у Скорпіоні.
Мч. Діонісія. Свт. Йоана Константинопольського.
Іменини: Омеляна, Іларіона, Григорія, Івана.
1 вересня, четвер
Схід Сонця – 06.34; захід – 20.07. 
Місяць – у Скорпіоні.
День Знань.
Мчч. Андрія, Тимофія.
Іменини: Андрія, Тимофія, Миколи.
Народні прикмети
Листя на деревах повертається верхнім боком донизу – на дощ.
Риба виграє біля самої поверхні, а ловиться на вудку не хоче – невдовзі буде дощ.
Літо сухе, спекотне – зима малосніжна, морозна.
Журавлі полетіли у вирій в серпні – на ранню осінь і ранню зиму.
Місячні фази у серпні-вересні.
Спадаючий  Місяць – до 26 серпня.
Третя чверть Місяця – 19 серпня.
Молодий Місяць –  27 серпня.
Зростаючий Місяць – 28 серпня-1 вересня.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
26 серпня, п’ятниця
Схід Сонця – 06.25; захід – 20.21.
Місяць – у Леві.
Віддання Преображення. Прп. Максима Сповідника. 
Іменини: Максима, Тихона, Оксани, Євдокії.
27 серпня, субота
Схід Сонця – 06.26; захід – 20.18.
Місяць – у Діві.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 271
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025