Відбулась прем’єра вистави «За двома зайцями»
«Час рікою пливе», — такі слова є в одній із українських народних пісень. Дійсно, роки пливуть, і не тільки пливуть, а ще й летять, неможливо їх зупинити, а найгірше – повернути назад.
Кожна мить нашого життя цінніша золота. Тож шануймо і цінуймо її! Вже в минулому залишився старий 2024 рік, і в свої права вступив новий 2025-й.
Торік життя аматорського ветеранського театру «Осіннє золото» не було насичене особливими подіями, тобто гастролями по селах нашої Ковельської громади, виступами в міських організаціях. Ми обмежувались своїми виставами перед головними нашими глядачами – слухачами Університету ІІІ віку.
Досить багато довелося попрацювати над новим сценарієм сьомої вистави «За двома зайцями» (за мотивами однойменної п’єси Михайла Старицького – засновника українського театру).
Кожна наша вистава триває на сцені не більше однієї години, бо глядачі – люди поважного віку, й швидко втомлюються. Це потрібно враховувати. П’єса М. Старицького досить об’ємна, тож потрібно було її скорочувати. Тому, коли починаю писати сценарій, то вибираю в тексті найголовніше: найцікавіші, найкумедніші епізоди, які б становили інтерес для наших шанувальників.
Коли сценарій готовий, роздаю ролі абсолютно всім артистам театру (як і було заплановано). Слід мати на увазі, що навіть найменші епізодичні ролі дуже важливо гарно зіграти, адже вони тісно пов’язані із головними ролями.
Репетиції тривали протягом декількох місяців, а в п’ятницю 20 грудня 2024 року, нарешті, відбулася прем’єра вистави «За двома зайцями» в актовому залі ради ветеранів. Прем’єра стала свого роду святковим вітанням для слухачів Університету у зв’язку із закриттям І-го семестру навчального академічного року, а також настанням нового 2025 року, який вже «стукав в двері».
Виставу прийшли подивитися дуже багато людей: і слухачі, і запрошені, і бажаючі із міста.
Мої артисти – люди серйозні, відповідальні, але вони – живі люди і, звичайно, перед прем’єрою сильно хвилювалися. Незважаючи на всі перипетії, прем’єра вистави «За двома зайцями» пройшла на високому рівні. Пишу вам, шановні читачі, як відбувалося дійство.
Як тільки на нашій імпровізованій сцені з’явилися батьки Проні Прокопівни – Прокіп Свиридович Сірко і Явдокія Пилипівна, ролі яких виконували артисти Сергій Данилюк і Олександра Балюк, відразу прозвучали бурхливі оплески. А своєю піснею «Вже пройшли роки» пані Олександра просто зачарувала глядачів.
А ось на сцені пропливла, мов пава, Проня Прокопівна у надзвичайно чудернацькому костюмі, який описати словами важко, бо треба це побачити. Вся зала завмерла, шокована і захоплена.
Роль Проні Прокопівни талановито і дуже яскраво зіграла артистка театру – прима Людмила Лойко. Вона настільки вжилась в свою роль, настільки реально відтворила характер героїні, що викликала у всіх захоплення.
Яскраві і надзвичайно цікаві підібрали собі костюми артисти театру Тамара Літвінчук і Галина Шадура, які виконували ролі двох подруг Проні: Насті і Наталки. «О, який брансолет», — говорили зі сміхом деякі глядачі, повторюючи фразу Галини Шадури після закінчення вистави.
Бурхливими оплесками зустріли глядачі головного героя вистави Свирида Петровича Голохвостого, роль якого зіграв ветеран нашого театру Михайло Вольський.
Протягом всієї вистави неможливо було відірвати погляд від цього артиста — майже професіонала, який своєю грою перевершив самого себе: він безупинно говорив, він співав, він танцював, всіх глядачів зачарував!
Роль Ореста, друга Голохвостого, дуже гарно зіграв артист театру Віктор Оксенюк, котрий, як і Михайло Вольський, давно в театрі, ніколи не відмовляється від ролей, якими б вони не були: чи головні, чи епізодичні.
Непогано зіграв свою невелику роль Кирила (другого друга Голохвостого) артист Степан Гаврилюк, який нещодавно влився в нашу театральну сім’ю.
Вразили глядачів не тільки гра, а ще й костюми даних артистів. Пісня, виконана веселим тріо парубків, пішла на «біс» під бурхливі оплески, які довго не вщухали.
Неповторна Секлита Лимариха, роль якої дуже талановито зіграла артистка театру Ніна Колісниченко: з усіма героями сварилася, всіх обзивала негарними словами, з’являлася там, де її не чекали. В кінці-кінців розвеселилася, подобрішала і подарувала глядачам веселу пісню «Ой, хмариться, дощ буде». Із гордо піднятою головою Секлита Лимариха (Ніна Колісниченко) пішла зі сцени під бурхливі оплески глядачів, під вигуки «біс», підкоривши серця глядачів своєю грою.
Артистами театру Павлом Рабком і Вірою Семеній чудово зіграна сценка справжнього романтичного кохання Степана Глейтюка і Галини Лимарихи.
Крім гри, артисти подарували глядачам ще й дві гарні українські пісні про кохання.
Невелику роль прислуги Химки виконала артистка театру Віра Савлук, яка теж недавно, як і Степан Гаврилюк, влилась в нашу артистичну сім’ю. Її емоційна розповідь про те, як вона відкривала шампанське, надовго залишиться в пам’яті глядачів.
Для артиста театру Романа Мороза вистава «За двома зайцями» була взагалі першим виходом на сцену в ролі парубка-міщанина.
В кінці вистави на сцені з’являється артист театру Микола Кремлінський в ролі Жида. Він бігає по сцені, ловить Голохвостого, кричить своїм гучним голосом: «Шарлатан, шахрай!..», і разом із усіма артистами завмирає на якусь мить в німій сцені.
Завершилась вистава «За двома зайцями» піснею «Ой, не люби козак, дві дівчини» у виконанні артистів театру, вокальної групи «Срібне сяйво».
Задоволені глядачі, задоволені артисти театру.
Ми – ветеранський театр, і для нас важливіше грошей, призів, нагород те, що ми своїми виставами даруємо людям радість, насолоду, переносимо їх із нашої сьогоднішньої важкої реальності в далеке минуле України, відволікаючи від сумних проблем, прищеплюючи любов до театру.
Для нас, артистів театру, – це оздоровлення, омолодження, постійний оптимізм, частина нашого цікавого пенсійного життя.
Марія БАТРАЧЕНКО,
керівник Ковельського аматорського ветеранського театру «Осіннє золото».
«Час рікою пливе», — такі слова є в одній із українських народних пісень. Дійсно, роки пливуть, і не тільки пливуть, а ще й летять, неможливо їх зупинити, а найгірше – повернути назад.
Кожна мить нашого життя цінніша золота. Тож шануймо і цінуймо її! Вже в минулому залишився старий 2024 рік, і в свої права вступив новий 2025-й.
Торік життя аматорського ветеранського театру «Осіннє золото» не було насичене особливими подіями, тобто гастролями по селах нашої Ковельської громади, виступами в міських організаціях. Ми обмежувались своїми виставами перед головними нашими глядачами – слухачами Університету ІІІ віку.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 80