Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 23–29 листопада

23.11.2023
Четвер. Хмарно, сніг з дощем. Температура: 10С. Вітер південно-західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю.  Хмарно,дощ. Температура:  50С. Вітер західний,сильний.
П’ятниця. Мінлива  хмарність, часом дощ.  Температура: 60С.  Вітер західний помірно  сильний.
В ніч на суботу. Хмарно, дощ. Температура: 40С. Вітер південно-західний помірно сильний.
Субота. Хмарно.  Температура: 70С.  Вітер південно-західний  помірно сильний.
В  ніч на неділю.  Хмарно. Температура: 50С. Вітер південно-західний помірно сильний.
Неділя. Хмарно, дощ.  Температура: 40С.  Вітер південно-західний поривчастий.
В ніч на понеділок. Хмарно, часом сніг з дощем. Температура: 00С. Вітер західний помірно сильний.
Понеділок.  Хмарно, часом сніг з дощем. Температура: 10С  Вітер західний помірний.
В ніч на вівторок. Хмарно, можливий сніг з дощем. Температура: -20С.  Вітер південний помірний.
Вівторок. Хмарно, можливий сніг з дощем.   Температура: 10С.  Вітер південно-західний помірно сильний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність, часом сніг з дощем. Температура: -10С.  Вітер західний помірно сильний.
Середа. Мінлива хмарність, часом сніг з дощем. Температура: -20С. Вітер західний  сильний.
квітиЧетвер. Хмарно, сніг з дощем. Температура: 10С. Вітер південно-західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю.  Хмарно,дощ. Температура:  50С. Вітер західний,сильний.
П’ятниця. Мінлива  хмарність, часом дощ.  Температура: 60С.  Вітер західний помірно  сильний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 242
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Вільний народ не здолати!

23.11.2023
21 листопада український народ урочисто відзначив День гідності та свободи. Як відомо, це свято встановлено на честь початку двох революцій – Помаранчевої (2004 р.)  і Революції  Гідності (2013 р.).
Як відомо, в обох революціях активну участь взяли і представники  демократичних сил Ковельщини. Вони виборювали право жити у вільній, демократичній державі, де торжествує Закон, де народ є повноправним господарем своєї долі, де панує соціальна справедливість, свобода слова і  віросповідання.
З цієї нагоди від імені фракції «Сила і Честь» у Ковельській міській раді щиро вітаю учасників тих буремних подій, які дали поштовх посиленню демократичних процесів у суспільстві, поклали  початок нашого шляху до Європейського Союзу і НАТО. Цей поступ намагається загальмувати путінська росія, яка розпочала 24 лютого 2022 року  широкомасштабне вторгнення в Україну.
Але, як свідчать події останнього часу, ворогу не вдалося здійснити свої підступні плани: український народ, його героїчні Збройні Сили дають рішучу відсіч агресору, наближають світлий день Перемоги над рашистами. Адже вільний народ неможливо поневолити.
Приємно усвідомлювати, що в  Революції Гідності брали участь чимало мешканців  нашого міста  і  району. Одна з них – Галина Миколаївна Стасюк, член нашої фракції у Ковельській міській раді. Напередодні свята у неї був ювілейний день народження. Тож щиро вітаю від себе особисто і колег по фракції цю мужню і сміливу жінку, бажаю миру, добра, благополуччя, здійснення всіх мрій і задумів!
Найсердечніші вітання – усім мешканцям Ковельської громади. Разом ми – сила! Україна переможе.
                              З повагою – 
Ігор ПІНІС,
голова депутатської фракції
«Сила і Честь» у Ковельській міській раді.  
401195655_1751141838682187_3512196882900894001_n21 листопада український народ урочисто відзначив День гідності та свободи. Як відомо, це свято встановлено на честь початку двох революцій – Помаранчевої (2004 р.)  і Революції  Гідності (2013 р.).
Як відомо, в обох революціях активну участь взяли і представники  демократичних сил Ковельщини. Вони виборювали право жити у вільній, демократичній державі, де торжествує Закон, де народ є повноправним господарем своєї долі, де панує соціальна справедливість, свобода слова і  віросповідання.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 225
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / В’ячеслав Шворак: «Головна інвестиція – це наш внесок у майбутню Перемогу!»

23.11.2023 Троцюк Світлана Дмитрівна
За сильним лідером хочеться йти, адже він вміє надихати. А знаєте, що  надихає найбільше? Коли людина вірить у свою справу, відчуває відповідальність перед людьми,  а головне —  незважаючи на гіркі реалії  війни, залишається чесним, справедливим і порядним. 
Це все можна сказати без пафосу і зайвих «прикрас» про В’ячеслава Шворака, голову Ковельської районної ради. 30 листопада ц. р. минає рівно  три роки відтоді,  як молодого, енергійного, ініціативного керівника обрали на відповідальну посаду.  
Сьогодні В’ячеслав Шворак – наш співрозмовник.
— В’ячеславе Петровичу, відразу про головне: Ви задоволені зробленим Вами особисто, депутатським корпусом ради за цей період? Що вважаєте головним досягненням?
— Підсумки роботи такі, за які мені не соромно. Люди, які очолюють органи місцевого самоврядування, працюють таким чином, аби якнайменше оскаржувалось те чи інше рішення, відчувається ріст правової культури, відчувається, що кожен на своєму місці  робить усе можливе, аби щоденної працею якнайшвидше наблизити нашу Перемогу. 
Три роки минули, як один день. Про зроблене найкраще  скажуть люди.   Я особисто вимогливий і самокритичний, передусім, до себе. Вважаю, що можна зробити більше. Однак не завжди на усі плани вистачає часу і  ресурсів.
Про депутатів Ковельської районної  ради можу сказати, що вони є активними і небайдужими. Точку зору народних обранців, до якої політичної сили вони  б не належали, потрібно поважати і чути, адже депутати  відстоюють інтереси виборців, це свого роду «голос народу». Ми живемо в надскладні, проте демократичні часи, коли кожен обранець громади може висловити свою думку, подискутувати з колегою і, зрештою, прийти до правильного рішення.
Депутатський корпус райради об’єднав різних людей з різних куточків Ковельщини. Загалом, радою  дуже задоволений.  Навіть із «скромним» бюджетом передусім спрямовуємо   кошти  для  підтримки  Збройних Сил України. В перший рік повномасштабного  російського вторгнення на захист і безпеку наших кордонів виділили 2 мільйони гривень. Це значні кошти. Адже надходжень, як таких, немає. Доводиться шукати фінансування з різних джерел. 
В міру можливостей, народні обранці виділяють кошти на лікування важко хворих громадян. Тобто ніхто не стоїть осторонь проблем, з якими до депутатів звертаються  виборці. Не все завжди гладко, але рада й депутатський корпус працюють.
— Судячи з повідомлень у соціальних мережах, Ви — надзвичайно «мобільний» посадовець. От і нещодавно повернулися з відрядження у «гарячу точку», побувавши з діловою поїздкою у наших захисників на Сході. Розкажіть про це детальніше, адже буваєте там систематично.
— Зазвичай мені кажуть: «Ви займаєтесь волонтерством». Мені це слово не подобається. Я – не волонтер, а людина, яка прагне допомогти.  Щоб займатися волонтерською діяльністю, цим потрібно «жити» 24/7. Людина має себе цілком і повністю віддати  почесній справі. Тому тут існує межа між небайдужістю і цілковитою самовіддачею. 
Для мене допомога військовим – досить відповідальна і серйозна справа. Ми підтримуємо наших земляків,  жителів Ковельщини, які перебувають на фронті. З’явилися нові знайомі, з якими звели життєві дороги під час війни. Кожна поїздка чи підготовка до неї – важлива подія. Під час перших поїздок чомусь не відчував особливого страху, мабуть, переповнював адреналін. Але чим далі, тим складніше, тим більше  переосмислюєш  сенс життя, цінності. Так, є певні хвилювання, невідомість, не знаєш, що тебе чекає, чим закінчиться поїздка. А вдома чекають рідні…
До кожної поїздки готуємося ретельно. Їдемо. Допомагаємо.  Робимо усе, що від нас залежить. Продуктів ми не возимо, хоч це і є перша потреба. Військовим на фронті вкрай необхідні більш дороговартісні речі, аби мати, чим воювати, бачити, чути, мати зв’язок. Сьогодні ЗСУ забезпечені  харчуванням, одягом, бронежилетами, касками. Не можу стовідсотково сказати, що все  ідеально, але великою мірою багато залежить від командира, логістики. Якщо добросовісний командир, то він переживає за своїх бійців. Відповідно тоді із першочерговим забезпеченням все гаразд.
Моя мета  – зайти якнайближче до лінії розмежування, до тих хлопців, котрі перебувають  в окопах, боронять нас від російського зла, на власні очі  побачити як вони живуть, чого найбільше потребують.. Розумію, що то  ризик і відповідальність, але вважаю це своїм громадянським обов’язком. 
Українські бійці дуже відважні  і винахідливі. З кожною поїздкою переконуюся, що побут військових  поліпшується. Наші хлопці облаштовують бліндажі, створюють кращі умови побуту і відпочинку. Уявіть:це при тому, що позиції орків за метрів 500 від них. Не перестаю дякувати їм за відвагу і героїзм.
— В’ячеславе Петровичу, як Вам вдається ефективно організовувати допомогу  фронту і  хто найбільше в цьому допомагає?
— Один в полі – не воїн.  На Ковельщині сформувалася  потужна команда однодумців. Якщо сказати коротко, то щодо вирішення того чи іншого питання, всі шляхи ведуть у  Ковель. Вже склався своєрідний «стереотип», що тут вам усе знайдуть, придбають, допоможуть. Багато бригад укомплектовується з перших днів війни. Якщо є якась нагальні потреби  для допомоги війську, то буквально за декілька днів або й навіть годин питання вирішуємо. Завжди готові простягнути  руку допомоги небайдужі люди, серед них —  друзі, підприємці, представники бізнес-структур. Вони намагаються бути максимально корисними, а головне в цій справі – довіра. Ми їздимо на фронт, на власні очі бачимо існуючі проблеми. Тих людей, хто допомагає, беремо з собою у ці робочі поїздки. Тоді все очевидно, а потреби бійців беремо  не тільки до уваги, а й вирішуємо. Всі зусилля об’єднуємо на допомогу Збройних Сил України.
— Останнім часом апарат районної ради скорочено, як-то кажуть, до мінімуму. Чим це викликано і як  в таких умовах працює представницька гілка влади району? Які питання вдається вирішити, а які залишаються поза увагою?
— Насамперед, ми фінансово обмежені, виходимо  з того, що маємо. Я – за ефективну роботу, а не за кількість людей. Це марна трата коштів. Наш штат налічує 5 працівників. На сьогоднішній день з тими представницькими функціями, які є, повністю забезпечуємо співпрацю з депутатським корпусом,  комуні куємо  з людьми. Повноважень у нас ніхто не забирав. Ковельська районна рада – одна з небагатьох в Україні, яка не має боргів, проблемних питань з майном чи землею. По суті, усі свої повноваження делегуємо Ковельській районній військовій адміністрації, з якою налагоджена тісна співпраця, взаєморозуміння.  Ковельщина в  нас одна, люди одні. Звісно,  з початку децентралізації повноваження щодо управління об’єктами освіти, культури, медицини перейшли на рівень територіальних громад. Однак відповідно до чинного законодавства самі повноваження райрад не зменшились, а навпаки доповнились. 
Зокрема, такими важливими повноваженнями, як територіальна оборона  та національний спротив.
Комунікуємо з територіальними громадами. Їх в Ковельському районі 23. Спілкуємося просто, конкретно. Стараємося щотижня бувати з робочим візитом в тій, чи іншій громаді, проводимо координаційні наради. 
— Воєнний стан, безперечно, позначився на роботі депутатського корпусу ради. Чи відчуваєте його підтримку і  в чому? Кого б із депутатських фракцій та їх очільників хотіли відзначити особливо?
— Депутатський корпус Ковельської районної ради працює злагоджено і ефективно, незважаючи на серйозні виклики воєнного часу. Не можу не згадати депутата Миколу Шлапая із Старої Вижівки. Цей чоловік, сповнений енергією і завзятістю.  Щодня, а то й декілька разів у день телефонує й запитує: «Чим можу  бути корисним?». Коли триває війна, це неабияк  спрацьовує. Завдяки таким людям і  підтримці, не маєш права опускати руки. Знання, досвід, життєва мудрість, терплячість — усе для майбутньої Перемоги. 
Таких принципів дотримується чи не кожен обранець Ковельської районної ради. Депутати приїжджають, як-то кажуть, не з порожніми руками, а із пропозиціями і ініціативами. Ніхто не чекає запрошення, приїздять, цікавляться проблемами виборців. Але найкраща оцінка депутатської діяльності – відгуки  людей.
Всі депутати райради в тій чи іншій мірі, в межах своїх можливостей, сприяють забезпеченню належної та дієвої роботи представницького органу Ковельщини, наданню допомоги тим, хто її потребує, в першу чергу – ЗСУ.
До речі, третина депутатів Ковельської районної ради  VІІІ скликання перебувають у складі добровольчих формувань територіальних громад
— Ви – один з ініціаторів проведення в районі «молитовних сніданків». Яка їх мета? Чи взагалі вдається районній владі забезпечити громадянське порозуміння та міжконфесійну стабільність на Ковельщині?
— Люди по-різному до цього ставляться. Знаходяться  скептики. Хтось каже, що потрібно молитися в церквах. Так, погоджуюся в деякій мірі. А ви запитайте у тих людей (не маю наміру когось образити): хто  і коли останній раз ходив в церкву? Але насправді справа в іншому. Людей потрібно об’єднувати, незалежно від релігійних переконань,  різних професій, з різними поглядами, усіх міжконфесійних діячів. Ми знаємо, що сьогодні є протистояння між церквами. Я це розумію. Ми запрошуємо  до спільної молитви усіх. Мене можна за це критикувати: мовляв, навіщо запрошувати тих чи інших? Наша мета, аби усі  були єдині. Навіщо «воювати»? Але, якщо не буде діалогу, то й перехід у ПЦУ, напевно, ускладнюватиметься. Я усвідомлюю, що деякі релігійні громади  «під москвою». Моя позиція  — об’єднати людей. А є інша сторона: як вони себе ведуть? Як на ділі підтримують ЗСУ, служать інтересам держави? Ви зауважте: частина людей  підтримує одну церкву, а другі – іншу. Здається, про що говорити? Але говорити і єднатися треба.
Для того й проводяться «молитовні сніданки». Іноді  буває складно, адже це викликає  різні дискусії. 
Такі захоли мають й патріотичне підґрунтя, адже проводиться збір на підтримку ЗСУ. Перший «молитовний сніданок» проводився, коли «лютувала» пандемія коронавірсу. Відповідно зібрані кошти були передані на закупівлю ШВЛ. Торік  під час благодійного збору вдалося зібрати кошти на шини для потреб військових. Цьогоріч збір відбувся для придбання дронів.  Але є й інший бік «медалі». Такі зустрічі змушують замислитися: Куди ж ми поспішаємо? Які цінності для нас найважливіші?».
Сьогодні велика рідкість, коли люди, які, можливо, мають між собою певні непорозуміння, можуть зібратися в одній залі. Можливо, це дасть поштовх до єднання і досягнення консенсусу. Принаймні мені дуже цього хотілося б.
– Як Ви можете  оцінити роботу правоохоронних органів у цей складний час. Наскільки вона ефективна? Які тут існують невирішені питання? 
— Відверто кажучи, важко давати оцінку. Вважаю,що наші правоохоронні органи з початку повномасштабного російського вторгнення  показали себе з найкращого боку. Не з чуток  знаємо випадки, коли  деякі правоохоронці, які мали  стати на захист населення, в багатьох українських містах,  залишили все і  повиїжджали невідомо куди. Ковель був одним із найзагрозливіших напрямків можливого наступу окупантів, адже поруч – українсько-білоруський кордон. Але питання на кшталт «виїхати», «залишити усе» навіть не обговорювалося В нас була єдина  з правоохоронними органами позиція, незважаючи на тривожні повідомлення, що надходили. 
Ніколи не забуду той  день (24 лютого 2022 р.), коли ми усі разом зібралися в голови Ковельської  районної  військової адміністрації  Ольги Черен. Одностайно прийняли рішення об’єднати зусилля, робити усе можливе, аби належно забезпечити оборону нашого краю. Всі  як один дотрималися, слова. Така взаємодія і співпраця  додають  сили  і впевненості, що ми – команда, потужна, дієва,яка працює злагоджено і ефективно. Це – правоохоронні органи, прикордонна і митна служби, прокуратура і   т.д.  Всі злагоджено працюють над тим, щоб було людям спокійніше і краще жити.  Особливо у перші пів року ми відчували колосальну силу духу  і патріотизму, всі працювали 24/7, не шкодуючи ні сил, ні часу.  Моя думка про роботу правоохоронних органів  позитивна. 
— Пане В’ячеславе, а Ви не боялися за власну безпеку у той страшний час?
— Ні. Ми з перших днів прийшли до наших захисників на кордон, аби забезпечити їм максимальну підтримку і  допомогу. Тікати, ховатися, бігти – навіть і думки такої не було. Ми сподівалися, що ворог сюди не дійде, хоча все могло  бути.
— Над розв’язанням яких головних проблем маєте намір працювати разом із депутатами райради найближчим часом?
— Життя  триває. Є багато проблем, які потрібно вирішувати. Сьогодні залишається актуальним соціальне забезпечення внутрішньо переселених осіб. Працюємо над цим. Через пункт пропуску «Доманово» їдуть люди з Херсонської, Миколаївської областей. Вони всіма можливими способами добираються на підконтрольну територію України з росії через білорусь.  В нас вони перебувають добу або дві, а далі добираються до рідних. Забезпечуємо  їх доїзд потягами на  деокуповані території. Продовжуємо здійснювати гуманітарну місію в  Херсонську  область, допомагаємо із забезпеченням дров.
Головна й найболючіша проблема сьогодні – війна. Всі працюємо, віддаємо сили і знання, аби наблизити довгоочікувану Перемогу.  
Бажаю Вам, рідні земляки, не втрачати віри  й оптимізму, не пасувати перед труднощами, вірити в неминучість нашої спільної Перемоги!
— Приєднуюсь до Ваших слів і дякую за щиру, відверту розмову! Користуючись нагодою, хочу привітати з майбутнім  днем місцевого самоврядування, яке в Україні відзначатимемо 7 грудня, побажати Вам, депутатам усіх рівнів нових успіхів у праці на благо України, її народу, Господнього благословення на добрі справи для своїх виборців!
Розмову вела 
Світлана ТРОЦЮК. 
шворакЗа сильним лідером хочеться йти, адже він вміє надихати. А знаєте, що  надихає найбільше? Коли людина вірить у свою справу, відчуває відповідальність перед людьми,  а головне —  незважаючи на гіркі реалії  війни, залишається чесним, справедливим і порядним. 
Це все можна сказати без пафосу і зайвих «прикрас» про В’ячеслава Шворака, голову Ковельської районної ради. 30 листопада ц. р. минає рівно  три роки відтоді,  як молодого, енергійного, ініціативного керівника обрали на відповідальну посаду.  
Сьогодні В’ячеслав Шворак – наш співрозмовник.
— В’ячеславе Петровичу, відразу про головне: Ви задоволені зробленим Вами особисто, депутатським корпусом ради за цей період? Що вважаєте головним досягненням?
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 325
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Символ незламності

23.11.2023
Перестало битися серце легендарної зв’язкової УПА, учасниці Норильського повстання, моєї землячки, мешканки села Скулин Ковельського району Ганни Зеленої.
Для мене пані Ганна завжди буде символом незламності та нескореності українського духу!
Нам є кого наслідувати, пишатися та пам’ятати.
Я завжди буду згадувати усі розповіді про пройдений нелегкий життєвий шлях "Гиви" (псевдо Ганни Зеленої).
Україна обов’язково переможе, як Ви того хотіли… 
Світла пам'ять!
Юрій ПОЛІЩУК,
перший заступник голови Волинської обласної ради. 
ф1700482817251Перестало битися серце легендарної зв’язкової УПА, учасниці Норильського повстання, моєї землячки, мешканки села Скулин Ковельського району Ганни Зеленої.
Для мене пані Ганна завжди буде символом незламності та нескореності українського духу!
Нам є кого наслідувати, пишатися та пам’ятати.
Я завжди буду згадувати усі розповіді про пройдений нелегкий життєвий шлях "Гиви" (псевдо Ганни Зеленої).
Україна обов’язково переможе, як Ви того хотіли… 
Світла пам'ять!
Юрій ПОЛІЩУК, перший заступник голови Волинської обласної ради. 
 
 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 273
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Дім, де народжується Щастя

23.11.2023 Романюк Аліна Петрівна
Нещодавно у пологовому будинку Ковельського МТМО відбувся «День відкритих дверей». І хоч така зустріч проходила лише вдруге, цей захід додав впевненості та розвіяв тривоги майбутніх матусь перед такою бажаною, але невідомою зустріччю з малюком. 
Батьківство – це завжди відповідальність, а в час війни – тим паче. То ж ті, хто зважився на цей важливий крок, викликають лише повагу. Саме за наші життя, за збереження і продовження української нації й борються захисники України. Серед тих, хто цілодобово на варті життя, – лікарі. А під час ведення вагітності та на пологах їх  відповідальність подвоюється. 
Виклики сьогодення успішно приймає висококваліфікований та досвідчений персонал Ковельського пологового будинку на чолі з медичним директором Василем Сеником. Саме вони в цей день і зустрічали майбутніх матусь із чоловіками, відповідали на їх запитання та провели екскурсію медзакладом.
Приємно, що на зустрічі був присутній і священник. Протоієрей Михайло Левочко благословив жінок на легкі, безболісні пологи та в подарунок залишив 5 сертифікатів на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці, які розіграли пізніше разом з іншими подарунками від благодійників. 
Далі присутні завітали у «Школу відповідального батьківства», лекції та заняття якої для майбутніх батьків є дуже пізнавальними. Це безкоштовні різнотемні зустрічі з питань вагітності, пологів і післяпологового часу, грудного вигодовування, контрацепції. 
Ірина Березнюк, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку, розповіла, що, окрім медичних тем, на заняттях розглядають і перинатальну психологію. Ці лекції не менш важливі, адже саме в період утробного розвитку і до 3-ох років ми закладаємо «фундамент» життя своїй дитині в майбутньому. Ближче до пологів вагітним рекомендують заняття з неонатологом по догляду за новонародженою дитиною і роз’ясненнями щодо вакцинації. Отримавши тут ряд цінних порад, майбутні батьки вже знатимуть, як діяти в певних ситуаціях.
l
Ступивши на поріг приймального відділення, всі відчули, як хвилювання посилилось, адже звідси розпочинається шлях нового життя. Та медичний директор пологового будинку Василь Сеник, який особисто ознайомлював присутніх з устроєм закладу, дав майбутнім батькам зрозуміти, що тут їм допоможуть та підтримають, бо дбають не лише про здоров’я, а й про комфорт. Переконатися в цьому жінки змогли, побувавши у пологових залах і післяпологових палатах та побачивши, в яких умовах з’явиться на світ їх майбутня дитина.
Приємно, що в медзакладі оновились приміщення, модернізовано пологові зали, які відповідають світовим стандартам. Зараз функціонує 5 пологових залів, оснащених спеціальною сучасною апаратурою та всім необхідним для надання якісної медичної допомоги породіллям і новонародженим. 
Одну із зал продемонструвала присутнім акушерка Тетяна Пєстова. Для комфорту майбутніх матусь тут є душ чи велика ванна, які допоможуть розслабитись та полегшити біль, зручні акушерські ліжка-трансформери, на яких можна і приймати пологи, і навіть, за потреби, оперувати.
Лікарі прислухаються до жінок та дозволяють ввімкнути музику, яка їх підбадьорить.  Також у пологовій кімнаті є шведська стінка, фітбол та інші девайси, які полегшать процес переймів та родової діяльності.
Варто зазначити, що великою підтримкою в цей момент є присутність коханої людини. Тож лікарі рекомендують партнерські пологи. Науково доведено, що це зменшує у вагітної почуття страху, знімає емоційний стрес, зміцнює подружній зв’язок пари. А, як відомо, психологічний комфорт та позитивний настрій жінки під час пологів – запорука успіху. 
Акушери закладу кажуть, що присутність чоловіка часто полегшує спілкування з породіллею, яка знаходиться в стресі, а у критичний момент допомагає прийняти зважене рішення. Тож лікарі закликають майбутніх татусів бути уважними та терплячими до дружин, стати  активними учасниками як пологового процесу, так і після нього. 
Для цього у пологовому створені всі умови. Олександр Лещук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, показав післяпологові кімнати з індивідуальним санвузлом і душем, що дуже зручно й комфортно. Варто зазначити, що у закладі є й кімнати цілодобового спільного перебування з чоловіком чи кимось із близьких. Помітно було, що присутнім це сподобалося. Адже жінці так потрібна підтримка й допомога, особливо після складних пологів або кесаревого розтину, коли рухові та фізичні можливості обмежені.
Також Олександр Вікторович закликав жінок та подружні пари насолодитися цим моментом та відпочити, адже попереду – багато нового і невідомого, не соромитись питати поради і щодо догляду, і щодо грудного вигодовування. Уважний персонал закладу завжди підтримує та з розумінням ставиться до новоспечених батьків.
Далі нам дозволили побачити операційний блок та спеціальний бокс інтенсивної терапії новонароджених, зокрема, й передчасно народжених дітей, які потребують спеціального догляду. Тут цілодобово працює досвідчена команда кваліфікованих спеціалістів акушер-гінекологів, анестезіологів та педіатрів-неонатологів. 
Згодом ми потрапили у кімнату для виписки. І кожен з радістю вже уявив свій важливий день. Як влучно зазначив Василь Сеник: «Двері прийому і виписки – поруч, але яка в них різна суть, скільки потрібно пройти, щоб опинитися на цьому місці щасливим зі здоровим  немовлятком на руках, чого всім вам бажаю!».
В очікуванні такої миті – подружжя Петра та Лариси Мосійчуків. Вони приємно вражені  почутим й побаченим. «Лише позитивні емоції, дружня атмосфера, приємні лікарі, які доступно все розповіли. Нам скоро народжувати – вже 9 місяць! Тож купа питань типу: «А куди? А як?» постійно вирували в голові. Тепер спокійно і впевнено чекаємо появи нашого малюка», – сказав щасливий пан Петро, ще не знаючи, що виграють з дружиною головний приз розіграшу – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування.
l
Зібравшись у конференц-залі, присутні отримали важливу інформацію про популярний метод знеболення пологів – епідуральну аналгезію, про що розповів лікар-анестезіолог Ігор-Андрій Скробко. Таке знеболення є безпечним та виконується за бажанням породіллі, але обов’язково з урахуванням можливих протипоказань. Цікаво, що перша епідуральна аналгезія у Волинській області була зроблена саме в Ковелі. 
Юлія Батова, медичний консультант банку пуповинної крові та стовбурових клітин «Гемафонд», розповіла, з якою метою роблять забір пуповинної крові та яку користь вона матиме в майбутньому.
Ну, і на закінчення зустрічі на присутніх чекав приємний бонус – розіграш подарункових сертифікатів! Серед них – безкоштовне перебування у палаті покращеного планування; сертифікати на Таїнство хрещення у Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці; фото майбутнього малюка у 3D-форматі, зроблене за допомогою УЗД-апарату нового покоління; потрібні речі для малечі та багато іншого. 
Без подарунка не залишився ніхто: усі присутні отримали набори  найнеобхідніших речей для новонароджених та породіль від благодійного фонду «Сучасна Україна» та торгової марки «Huggies».
Приємно, що в такий час подарувати гарний настрій вагітним жінкам забажали  багато спонсорів та благодійників. Це – фармацевтична компанія «Юрія-фарм», ресторація «Берегиня», магазин «Все для малюка», депутат міської ради Вадим Клімук, депутат районної ради Андрій Дерев’яненко. 
«Дякуємо усім, хто завітав до нас на «День відкритих дверей»! І чекаємо Вас знову, аби у найвідповідальніший момент бути поряд та допомогти з’явитися на світ Вашому малюку! Пологовий будинок Ковельського МТМО – це світ турботи, тепла та затишку, це дім, де народжується Щастя!
Взяти на себе відповідальність батьківства у такий складний для держави час – це переконливе свідчення нашої віри у Перемогу!», – зазначив на сайті лікарні генеральний директор Ковельського МТМО Валентин ВІТЕР.
l
Задоволений зустріччю і медичний директор Ковельського пологового будинку Василь СЕНИК. Його знання, 30-річний досвід, бачення перспектив розвитку та прагнення постійно вчитись новому викликають повагу, тому й очолити заклад довірили йому. 
Василь Васильович родом з Дрогобича (Львівська обл.). Його шлях до лікувальної справи був непростим, адже вчився всього досягати сам. Тато – будівельник, мама – бібліотекар, він же бачив себе лікарем.  Тож пішов навчатись у медучилище в Бориславі. А після служби в армії вступив у Чернівецький медичний інститут. Вже тоді він «горів» лікувальною справою, навчався на підвищену стипендію. Та після смерті тата (на другому курсі) вимушений шукати додатковий заробіток, тож влаштувався на нічні чергування. 
В медінституті познайомився з майбутньою дружиною ковельчанкою Наталією Андріївною (нині дерматовенеролог Ковельського МТМО, депутат Ковельської міської ради), тож за спільною згодою вирішили проживати у Ковелі. У подружжя двоє дітей – син Ігор та донька Ольга, яка, до речі, продовжує справу батьків і теж навчається у Буковинському державному медичному університеті (м. Чернівці, 4 курс). Батьки з повагою і розумінням поставилися до рішення сина не йти «в медицину», а освоїти обрану спеціальність на факультеті кібернетики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Нині в Ігоря – вже своя сім’я, а нещодавно у них з дружиною народився первісток. 
Наше місто Василю Васильовичу стало рідним. «Якщо на місці є робота та люди, яких ти любиш, то немає значення де ти живеш. Я щаслива людина. Всього, чого я хотів, я досяг, а чого не досяг, – значить не сильно хотів», – каже, посміхаючись. 
У розмові пан Василь також пригадав яскраві моменти з життя, які пандемія та війна поставили “на паузу” – це подорожі. Він завжди прагнув пізнавати нове, тож часто з колегами їздив переймати досвід у провідних клініках світу. Зокрема, в  Німеччині («Шаріте» – найбільша клініка в Європі), Франції (в Ліоні, де була проведена перша в світі лапароскопічна операція), Австрії, Нідерландах, Угорщині.
Ну, а зараз і сам є  наставником. Його учні – це провідні спеціалісти, що є свідченням професіоналізму Василя Сеника, адже вчитися хочеться лише в найкращих. Його сім’я – це сім’я медиків, тож він з власного досвіду знає, як важливо практикувати. Тому завжди з повагою ставиться до інтернів, активно залучаючи їх до лікувального процесу.
Окрім фахових знань, варто відзначити талант Василя Васильовича як керівника. Він цінує кожного працівника і кожного пацієнта:
– Я завжди кажу, що наша праця – це велика відповідальність перед жінками, адже вони – дарують найцінніше – життя. Тож завжди закликаю команду бути турботливими і уважними, бо до нас приходять із найсокровеннішим. І це, на жаль, не завжди лише вагітність. 
20231107_162746Нещодавно у пологовому будинку Ковельського МТМО відбувся «День відкритих дверей». І хоч така зустріч проходила лише вдруге, цей захід додав впевненості та розвіяв тривоги майбутніх матусь перед такою бажаною, але невідомою зустріччю з малюком. 
Батьківство – це завжди відповідальність, а в час війни – тим паче. То ж ті, хто зважився на цей важливий крок, викликають лише повагу. Саме за наші життя, за збереження і продовження української нації й борються захисники України. Серед тих, хто цілодобово на варті життя, – лікарі. А під час ведення вагітності та на пологах їх  відповідальність подвоюється. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 405
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Культура – душа народу

23.11.2023 Троцюк Світлана Дмитрівна
Українська культура живе. Попри те, що її намагалися знищити віками,  заборонити все, що ідентифікує нас, українців  як націю. Намагалися  сплюндрувати, нав’язати інше, не наше, не справжнє.  Примушували  забути, хто ми є. 
Так, культура жива. Щоправда, з глибокою раною,  яку ще  «глибшою»  робить теперішній світ. Вона не вмерла і не вмре, допоки будуть  люди, які точно прагнуть її зберегти, поширити, показати, яка вона, – наша справжня культура.
Немає жодної значимої події в житті нашої громади, нема такого людського почуття, які б не озвалися в пісні чи ніжністю струни, чи гуркотом грому. Саме пісня, музика, танець  є частиною життя працівників культури  та майстрів народного мистецтва Ковельщини.
І ось вони  — талановиті  і творчі, такі рідні і близькі по духу, згуртувались у культурно-просвітницькому  центрі з нагоди професійного свята, яке  відзначали 9 листопада.
На жаль,сучасність сувора. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять захисників і захисниць, котрі героїчно загинули,  захищаючи   нашу державу, культуру, мову на війні – жорстокій і безжалісній війні, що триває донині.  
Працівники культури – люди особливі, бо душі їхні ніжні і вразливі, а насправді кожен артист – унікальний і багатогранний. Про це душевно із особливою інтонацією передав у віршованих рядках  Олександр Серко, учень ліцею імені Олени Пчілки.
В Україні є найвища ступінь нагороди  у сфері творчості  — звання “Заслужений працівник культури”.  В нашому краї  також є люди, яке отримали це  високе звання.
Оплесками, словами вдячності, квітами і нагородами  присутні вітали  Валентину Повх, Миколу Гереса, Віру Комзюк, Любов Ризванюк, Володимира Заворотинського.
Майстерною і хвилюючою грою  на музичних інструментах підкорили серця глядачів  тріо  скрипалів у складі Максима Гапонюка, Наталії Лисковець, Аліни Царук, учнів Ковельської школи мистецтв  (клас викладача Лілії Корнєвої,  концертмейстер  Ольга  Ярмольська).
У наш  непростий час дуже важливо зберегти в серці  іскру віри, надії та любові, не розгубити духовні цінності,  підтримати один одного, розділяючи і радість, і смуток, і біль втрат…  
Саме про це йшлося у виступі Ковельського міського голови Ігоря Чайки, котрий, зокрема, зазначив: «Здавалося б, в таких умовах, коли гримлять гармати, музи б мали мовчати. Та насправді війна росії проти нашої вільнолюбивої і демократичної країни підняла на боротьбу з агресором і творчу інтелігенцію. Щиро дякую усім і кожному за працю, недоспані ночі, незламність духу і патріотизм!”.
З вітальним словом  до колег звернулася Тетяна Матяшук, начальник відділу культури    управління гуманітарного розвитку Ковельської районної РВА.
Здебільшого усі культурно-мистецькі заходи – фестивалі, вистави, концерти, в яких є наповнення піснею, танцем поезією і рештою деталей,  «проходять» через  одну людину – начальника управління культури, молоді, спорту і туризму міськвиконкому Андрія Мигулі, який звернувся до колег з такими словами:
«Щиросердечно дякую  вам за подвижницьку і самовіддану працю, бажаю нових творчих здобутків і злетів, а без вашої праці неможлива наша майбутня Перемога!».
У вітальній  промові директор Народного дому «Просвіта» Михайло Пірожик  наголосив на тому, що робота діячів культури і митців має велике значення для сучасного життя міста, збереження його духовності та самобутності, побажав наснаги, творчих успіхів на шляху до Перемоги.
Працівники культури отримували не тільки щирі оплески, а й  квіти та нагороди від міської влади, районної військової адміністрації, управління культури, молоді, спорту і туризму міськвиконкому, Народного дому «Просвіта».
Атмосферу для настрою створювали бандуристка Анастасія Шпилюк («Цвіте терен»),  сімейний дует  у складі Інни Биги та Олени Артеменко  (в’язанка українських популярних композицій) Ангеліна Півень, членкиня  молодіжної ради (пісня «На небі»),  Кіра Сергієнко (“Рідна земля”, викладач Ірина Михалевич) інструментальний квінтет “Експромт” у складі Інни Биги, Тетяни Мороз, Єлизавети Сельвашук, Владислава Кушнірчука, Олександра Середи). 
Особливого тону дійству додавала  неперевершена і талановита ведуча Ангеліна Махнюк.  Чи не найбільше щирих аплодисментів  викликав виступ наймолодшого учасника дійства Микити Козулі,  наставником і вчителем якого є Андрій Мигуля.
Кожен концертний номер залишив у спогадах нев’янучі калинові кетяги своїх пісень, невичерпну криницю нашої духовності, що з року в рік наповнюється цілющими краплинками прагнення плекати пісенну спадщину, розуміння того, що ми – великий народ великої і непереможної країни.
Світлана ТРОЦЮК.
НА СВІТЛИНІ: учасники  урочистостей з нагоди Дня  працівників культури та майстрів народного мистецтва.
культураУкраїнська культура живе. Попри те, що її намагалися знищити віками,  заборонити все, що ідентифікує нас, українців  як націю. Намагалися  сплюндрувати, нав’язати інше, не наше, не справжнє.  Примушували  забути, хто ми є. 
Так, культура жива. Щоправда, з глибокою раною,  яку ще  «глибшою»  робить теперішній світ. Вона не вмерла і не вмре, допоки будуть  люди, які точно прагнуть її зберегти, поширити, показати, яка вона, – наша справжня культура.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 265
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Тихіше їдеш – далі будеш

23.11.2023
Слова, внесені у заголовок моїх нотаток, не нові, а навіть можна сказати, древні, як цей світ. Але сьогодні вони звучать по-особливому актуально. І не тільки тому, що війна, епідемії різних хвороб  й природні катаклізми.
Проблема в тому, що останнім часом різко зросла  кількість транспортних засобів, якими користуються люди. Навіть у порівняно невеликому Ковелі все менше тих, хто ходить пішки. А чого ходити, коли є «маршрутка», таксі, велосипеди, мопеди, самокати, мотоцикли та інші машини й механізми.
Всього цього автомотовелотранспорту  хоч відбавляй, а вулиці й дороги залишилися такими, як були. Хіба що деякі  відремонтували й впорядкували, але особливо не розширили, бо немає куди – місто не гумове. Та до того ж  ще й у багатьох куточках міста почали ремонт і будівництво дорожнього покриття. Нині, щоб швидко дістатися кінцевого пункту призначення, треба добре подумати перш, ніж вирушати в дорогу.
Вранці і надвечір, у  так звані години «пік», Ковель нагадує транспортний вулик. Особливо «жваво» на Володимирській, Незалежності, Міцкевича, Грушевського та ін.. Добре, що хоч рух регулюють світлофори, але й  вони інколи не допомагають. 
Ось і нещодавно  на перехресті вулиць Грушевського і Міцкевича , де встановлено світлофори, трапилася чергова автотроща, яку бачите на світлині. Чому чергова, запитаєте? Бо вже важко сказати, скільки тут сталося зіткнень і таранів. 
Ми достеменно не знаємо, хто винен у цій аварії. На те є компетентні органи, які дадуть свої висновки. Але хочемо нагадати і тим, хто за кермом – водіям, мотоциклістам, скутеристам, велосипедистам та іже з ними, й тим, хто ходить пішки, — будьте уважні й обачні. Тим більше, що на дворі – осінь, а там й  зима завітає, отож умови руху надзвичайно  ускладнюються, а іноді стають просто небезпечними. Особливо в темну пору доби, коли рано темніє і пізно світає.
В полі особливої уваги мають бути наші діти. Вони не завжди уважні й обережні, тому нагадуймо їм частіше про правила дорожнього руху, необхідністю суворо їх дотримуватися.
«Банальні істини, — скаже дехто. – Ми всі це знаємо».
Не заперечуємо: банальні і загальновідомі. Але не банальні травми і каліцтва людей, які стають жертвами автопригод.  
Ви ж не хочете бути серед них?  То пам’ятайте народну мудрість: тихіше їдеш —  далі будеш.
Охрім СВИТКА.
аваріяСлова, внесені у заголовок моїх нотаток, не нові, а навіть можна сказати, древні, як цей світ. Але сьогодні вони звучать по-особливому актуально. І не тільки тому, що війна, епідемії різних хвороб  й природні катаклізми.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 214
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / У Смідин їдуть “на капусту”

23.11.2023
Нещодавно у Смідинській територіальній громаді Ковельського району, що на Волині, підсумували здійснення проєкту «3D-подорож гастрономічною спадщиною «Смідинська капуста», що реалізувався за підтримки Українського культурного фонду. Ця страва місцевих господинь здавна є традиційною у Смідині, а відтепер ще й стала своєрідною візитівкою поліського села.  
Смідин – одне з найдавніших і найбільших сіл Волині. Вперше згадується в письмових джерелах 25 травня 1508 року. Воно умовно поділяється на п’ять кутків, тому, згідно із Вікіпедією, і церков також було кілька: Микільська, Святого Симеона, Свято-Троїцька, Світлого Воскресіння Христового і Хресто-Воздвиженська, яку збудували ще в 1693 році. Вона простояла до 1944 р., доки не згоріла під час боїв Другої світової війни. Мешканці села відбудували її в 1991 році. Тепер у Смідині це лише один храм, відтак і храмове свято тут відзначають саме на Воздвиження Чесного Хреста Господнього. А оскільки цей день вважається днем посту, то серед наїдків, якими здавна частували гостей на празник, головною стала печена капуста.
Приготування цієї страви – справжній ритуал для тутешніх господинь, котрі бережуть кулінарні секрети своїх мам і бабусь. Команда, яка працювала над проєктом «3D-подорож гастрономічною спадщиною «Смідинська капуста», разом зі своєю керівничкою Оленою Крук зібрала розповіді  місцевих жительок про особливості традиційного празникового смаколика. За переказом найстарішої жительки Смідина Феонії Оксентіївни Зінчук (1924 року народження), ще її мама неодмінно готувала цю страву на Воздвиження.
– Колись люди були не такими вибагливими до їжі, – пригадала Марія Стахівна Цалай. – До празника старалися зібрати увесь урожай, бо далі могли бути морози. А наш празник – пісний день, то і страви готували пісні.
Більшість наїдків готували в печі, капусту – теж. Як розповіла Віра Григорівна Остапук, для цього брали дубові дрова, щоб був хороший жар, а піч палили до тих пір, поки не ставала білою всередині. 
– Сьогодні вже в багатьох оселях немає печей, – додає 80-річна Марія Потапівна Поляк. – То перед празником сусіди до мене приносять капусту, щоб спекти їм. Кому одну головку, кому – дві. Чим більше покладемо в піч, тим краще.
Під час віртуальної 3D-подорожі вона показала, як слід готувати брендову смідинську страву: обчищені головки капусти поміщають на черінь печі, де залишають трохи жару, закривають її засувкою, яку ззовні щільно обмазують глеєм – сумішшю піску, глини і води. Капусту залишають у печі на ніч. А вранці виймають, обчищають верхні листки, кришать, солять, додають часник, цибулю, перець, олію, приправляють квашеними огірками. 
А Ганна Василівна Васинюк додала: до празника ще пекли житній хліб на капустяному листі.
– Він був дуже смачний, бо житній хліб – то є життя, – каже жінка.
Проєкт, який здійснила місцева команда, – це не тільки про місцевий смаколик, а насамперед про прадавні звичаї, що склалися в цьому селі впродовж багатьох століть, про місцеву культуру і традиції. Адже під час віртуальної 3D-подорожі гастрономічною спадщиною «Смідинська капуста» можна побачити умеблювання кухні, де готують цю страву, традиційне кухонне начиння, яким користувалися господині в давнину, домоткані килимки, вишивки, ляльки-мотанки. 
Все це дає змогу пізнати унікальну атмосферу колишнього селянського побуту, побачити вироби місцевих майстринь, вишивальниць, ткаль. А ще помилуватися навколишніми краєвидами, поліською природою. Та головне – відчути любов жителів Смідина до своєї батьківщини, яку передали у пісні її автори Григорій Зарубич та Ольга Гузь.
– Наразі смідинська капуста вже внесена до обласного реєстру об’єктів нематеріальної культурної спадщини, але ми розраховуємо, що невдовзі вона зможе потрапити і до всеукраїнського реєстру, – підсумувала роботу своєї команди Ольга Крук. – А це допоможе мешканцям інших територій відчути унікальність і самобутність нашого рідного села, віртуально долучитися до приготування традиційної смідинської страви.
Валентина БЛІНОВА.
НА СВІТЛИНАХ: Смідин – центр територіальної громади; Марія Потапівна Поляк пече капусту для себе і для сусідів.
Фото з архіву автора.
smidynska-kapusta-2-300x200Нещодавно у Смідинській територіальній громаді Ковельського району, що на Волині, підсумували здійснення проєкту «3D-подорож гастрономічною спадщиною «Смідинська капуста», що реалізувався за підтримки Українського культурного фонду. Ця страва місцевих господинь здавна є традиційною у Смідині, а відтепер ще й стала своєрідною візитівкою поліського села.  
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 612
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

23.11.2023 Романюк Аліна Петрівна
24 листопада, п’ятниця
Схід Сонця – 07.26; захід – 16.03. 
Місяць – у Тельці.
Всесвітній день інформації.
Чорна п’ятниця (Black Friday).
Вмч. Катерини.
25 листопада, субота
Схід Сонця – 07.28; захід – 16.02.
Місяць – у Тельці.
Дeнь пам’яті жертв голодоморів. 
Міжнародний день боротьби зa ліквідацію насильства відносно жінок.
Віддання Введення. 
Сщмч. Климента Римського. Прп. Петра, мовчальника.
26 листопада, неділя
Схід Сонця – 07.29; захід – 16.01.
Місяць – у Тельці.
Неділя 25 після П’ятд.
Мч. Данила Братковського.
27 листопада, понеділок
Схід Сонця – 07.31; захід – 16.00.
Місяць – у Близнюках.
Блгв. Всеволода. Прп. Романа.
28 листопада, вівторок
Схід Сонця – 07.32; захід – 15.59.
Місяць – у Близнюках.
День працівника фінансового моніторингу.
Мчч. Василія, Григорія, Йоана.
29 листопада, середа
Схід Сонця – 07.34; захід – 15.59.
Місяць – у Раці.
Прп. Нектарія печер.
30 листопада, четвер
Схід Сонця – 07.35; захід – 15.58.
Місяць – у Раці.
Всесвітній день домашніх улюбленців.
Міжнародний день захисту інформації.
Ап. Андрія Первозваного.
Місячні фази у листопаді
Зростаючий Місяць – до 26 листопада.
Повний Місяць – 27 листопада.
Спадаючий  Місяць – 28-30 листопада.
Підготувала Аліна РОМАНЮК.
мороз24 листопада, п’ятниця
Схід Сонця – 07.26; захід – 16.03. 
Місяць – у Тельці.
Всесвітній день інформації.
Чорна п’ятниця (Black Friday).
Вмч. Катерини.
 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 182
Читати далі

Четвер, 23 листопада 2023 року №48 (12898) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 27 листопада по 3 грудня

23.11.2023
ОВЕН. Може пiдвернутися вигiдна робота або додатковий заробiток. Службова дiяльнiсть може принести приємнi сюрпризи.  Не варто накопичувати образи. 
ТЕЛЕЦЬ. Вразливiсть i спiзнення можуть виявитися причиною неприємних ситуацiй. Не панiкуйте i не вплутуйтеся у конфлiкти. 
Бажано перейти на понижений темп роботи, більше відпочивати.
БЛИЗНЮКИ. Мрiї почнуть здiйснюватися. Зараз протипоказанi поспiх i зайва метушливiсть, дотримуючись вичiкувальної стратегiї, ви зможете досягти вражаючих результатiв. 
РАК. Ваші рiшучiсть i активнiсть дозволять здiйснитися більшості планiв i задумiв. Одне з найважливiших завдань – налагодження не тiльки дiлових, але й особистих зв’язкiв. 
ЛЕВ. Розширте коло спiлкування, тодi дiловi зустрiчi дозволять збiльшити сферу впливу. На роботi стануть в нагодi дипломатичнiсть i спокiй, навiть, якщо аврал. 
ДIВА. Вашу свiтлу голову вiдвiдуватимуть найрiзноманiтнiшi iдеї. I через це навряд чи вдасться довго усидiти на мiсцi. Але спробуйте не гнатися вiдразу за двома зайцями. 
ТЕРЕЗИ. Виникне блискучий шанс здiйснити свої бажання. I знайдуться охочi в цьому допомогти. У п’ятницю не слiд багато працювати i сильно втомлюватися. 
СКОРПIОН. Поспiшайте реалiзовувати заповiтнi мрiї, саме зараз перед вами вiдкриваються блискучi перспективи. Зустрiчi i знайомства будуть корисними. Варто закласти фундамент для майбутнього кар’єрного злету. 
СТРIЛЕЦЬ. Займатися зараз краще дрiбницями, а також справами, в яких помилитися неможливо. Сприятливi контакти з колегами здалеку, можливi поїздки. У особистому життi не виключенi проблеми через  сильну зайнятiсть на роботi.
КОЗЕРIГ. Понедiлок i вiвторок можуть не викликати особливого захоплення, оскiльки плани можуть змiнитися. У суботу позбавте будинок вiд непотребу. 
ВОДОЛIЙ. Тиждень обiцяє бути яскравим i насиченим враженнями i подiями. Сприятливий час для змiни iмiджу. Ваші почуття гумору i чарiвнiсть можуть зробити позитивний вплив на успiх в багатьох справах. 
РИБИ. Перед вами стоятиме вибiр, доведеться  розв’язувати проблеми на роботі. Краща тактика поведiнки – спокiйно робити свою справу. Потерпiть, напруження пристрастей навколо змiн на роботi поступово слабшатиме. 
Підготував
Степан ЗОРЕПАД.
гороОВЕН. Може пiдвернутися вигiдна робота або додатковий заробiток. Службова дiяльнiсть може принести приємнi сюрпризи.  Не варто накопичувати образи. 
ТЕЛЕЦЬ. Вразливiсть i спiзнення можуть виявитися причиною неприємних ситуацiй. Не панiкуйте i не вплутуйтеся у конфлiкти. 
Бажано перейти на понижений темп роботи, більше відпочивати.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 285
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025