Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Тримаймо фронт разом

07.03.2024
Сьогодні ні для кого не секрет, що ситуація на російсько-українському фронті складна, якщо не сказати більше. Причин цього чимало, але не про те зараз мова.
Як би це не банально звучало, але повторимо загальновідому істину: війна вимагає зусиль не тільки воїнів ЗСУ, хоч їх – у першу чергу. Але й решта українців не має права бути в ролі спостерігачів і спокійно слідкувати за подіями, що відбуваються на полях Великої війни.
Питання стоїть сьогодні руба: бути Україні чи ні? І це не перебільшення. Біснуватий путін марить владою над усім цивілізованим світом, навіть не приховуючи цього. Виступаючи 29 лютого з посланням до федеральних зборів росії, він цинічно заявив, що війну проти суверенної країни "не ми почали", але "готові все зробити, щоб її закінчити". А щоб на Заході зрозуміли, про яке "закінчення" він мріє, наголосив: "У стані повної готовності до гарантованого застосування знаходяться стратегічні ядерні сили", визнаючи, що росія вже застосовує для ударів сучасні гіперзвукові ракети "Кинджал" та "Циркон".
Своїм виступом кремлівський карлик підкреслив готовність продовжити бойові дії на території України, яку називає "спеціальною військовою операцією", а, отже, і надалі окупувати наші міста й села, сіяти смерть, розруху і насилля, бузувірськи називаючи це "денацифікацією" і "демілітаризацією".
Наміри рашистів не дають нам підстав самозаспокоюватися і сподіватися на швидкий мир. Навпаки: якщо українці хочуть  вистояти, вони мають бути готовими продовжувати боротьбу за право на життя. Цю готовність щодня мусять підтверджувати своїми конкретними справами влада, громадськість, волонтери, національно свідоме духовенство. Гасло "Все для фронту, все для Перемоги!" – це не просто красиві  слова. Це сувора реальність, в якій нам доведеться жити найближчим часом.
Цими дня Володимир Зеленський заявив: "Кожен бачить, що росія не збирається зупинятись. Вони там, у москві, хочуть і гонку озброєнь, і нові хвилі дестабілізації. Ми всі у Європі маємо це чітко усвідомлювати. Якщо впаде свобода когось одного – не втримає свобода інших. Така реальність. Ми маємо захищатися. І можемо захиститися. Мусимо досягти наших спільних цілей!
Тож, дай, Боже, нам цих цілей досягти усім разом!

ронтСьогодні ні для кого не секрет, що ситуація на російсько-українському фронті складна, якщо не сказати більше. Причин цього чимало, але не про те зараз мова.

Як би це не банально звучало, але повторимо загальновідому істину: війна вимагає зусиль не тільки воїнів ЗСУ, хоч їх – у першу чергу. Але й решта українців не має права бути в ролі спостерігачів і спокійно слідкувати за подіями, що відбуваються на полях Великої війни.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 129
Читати далі

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 7 – 13 березня

07.03.2024
Четвер. Ясно. Температура: 5оС. Вітер східний слабкий.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  -1оС. Вітер північно-східний слабкий.
П’ятниця. Ясно. Температура: 6оС. Вітер північно-східний помірний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 0оС. Вітер північно-східний слабкий.
Субота. Ясно. Температура: 8оС. Вітер східний помірний.
В ніч на неділю. Ясно. Температура: 0оС. Вітер східний слабкий.
Неділя. Ясно.  Температура: 10оС. Вітер східний помірний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 3оС. Вітер південно-східний помірний.
Понеділок. Хмарно. Температура: 10оС. Вітер південно-східний помірно сильний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 5оС. Вітер змінний слабкий.
Вівторок. Мінлива хмарність, можливий дощ. Температура: 12оС. Вітер північний помірний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 2оС. Вітер північний помірний.
Середа. Мінлива хмарність. Температура: 6оС. Вітер північний помірно сильний.

весна Четвер. Ясно. Температура: 5оС. Вітер східний слабкий.

В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  -1оС. Вітер північно-східний слабкий.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 135
Читати далі

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Жінки, які наближають Перемогу

07.03.2024 Троцюк Світлана Дмитрівна

Наталія Майсак Волинська земля багата  на жінок рідкісного дару, з Божою іскрою в серці, щиро залюблених у свій край і Батьківщину, працелюбних, самовідданих, мудрих, тих, хто стійко і невтомно день у  день вкладає  сили, енергію, душу у волонтерську справу.  В  час, коли триває жорстока і кровопролитна Велика війна з країною-терористкою,  праця «янголів добра»  стала одним із ключових факторів підтримки військових на фронті.

У сьогоднішній публікації  розповімо про невтомних  жінок-ентузіасток, які  живуть і працюють на Ковельщині, вдало поєднують трудові   будні із громадськими справами. Отже,знайомтесь: волонтерки  ГО «ДІЄМО  ВЖЕ»  Наталя МАЙСАК, Галина РЯБКО,  Тетяна МОГОЛЮК, Олександра САМОХА. 

l

Її внесок у Перемогу  робить світ кращим, дарує тепло та надію у важкі часи, а ще — турботу про тих, хто цього зараз найбільше потребує. Мова йде про Наталю  Майсак – співзасновника ГО «ДІЄМО ВЖЕ» (на світлині – вгорі ліворуч).

Пані Наталя у всьому любить порядок.  Колеги по волонтерському цеху жартома називають її «наш перфекціоніст». Адже визначити для кожної речі окреме місце і повсякчас пам’ятати, що де лежить – не так то вже й легко.

Пані Наталя – рушійна  «сила» в волонтерському центрі: енергійна, кмітлива, невтомна. А ще  має «золоті» руки, котрі роблять чудодійної сили масажі як колегам з волонтерського цеху, так і військовим. З вуст в вуста люди розповідають про її талант, про те, яку користь приносить енергетичними здібностями.

Досвід роботи у закладі позашкільної освіти – понад 30 років. Наталя Майсак  працювала керівником гуртків і методистом в ЗПО «Станція юних натуралістів міста Ковеля» — став у нагоді у волонтерському центрі.
Сьогодні вона навчає молодь закладів освіти Ковельщини, але уже іншого – проводить «майстер-класи» з виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток. Спільними зусиллями дітей та дорослих було виготовлено не одну сотню свічок,  які своїм теплом  зігрівали і зігрівають наших військових у холодні зимові ночі і дні.
Не можу стриматися, щоб не запитати: «Пані Наталю, звідки черпаєте душевну рівновагу і натхнення?».
— Швидше за все, спрацьовує внутрішній ресурс,— ділиться  думками наша співрозмовниця. — Мабуть, коли ми приходимо у волонтерський центр, то заряджаємося  вірою і оптимізмом. Волонтерство – це стан душі. Тут ми знаходимо однодумців, людей з відкритим серцем і працьовитими руками.
Буває так, що  до нас приходить людина, яка не має наміру волонтерити, але після спілкування з дівчатами приєднується до нашої команди. Ми довіряємо один одному, в нас ніхто не цурається роботи – чи то віск на свічки розтопити, чи то картон порізати, чи то завантажити, або  розвантажити авто. В нас неймовірні і працьовиті люди. 
Завжди готові прийти на допомогу колегам-волонтерам з осередку, що діє на базі Будинку культури Дубівської ТГ: чи то овочі почистити, натерти, словом, підготувати до сушіння, чи то горіхів налущити для енергетичних батончиків для наших військових.
Стараємось не дублювати те, що роблять інші. Напрямків допомоги нашим захисникам є багато. І важливо, щоб у спільній справі ми не конкурували з іншими волонтерами, а органічно їх доповнювали. Поки що нам це вдається. Сьогодні кожен волонтерський осередок має свою нішу або, іншими словами, вузьку спеціалізацію, і це дає нам можливість оптимально використовувати ресурси і не розпорошуватися.
В кількох словах про все розповісти складно. Дякую Богу і долі, що знаходжусь серед добрих і щирих людей, яким болить душа за рідну країну, за кожного воїна, за кожного українця, за тих, кому потрібно простягнути руку допомоги.
l
Щедра наша земля на людей талановитих, духовно багатих, мудрих. Багато років присвячує себе громадській роботі  місцева активістка Галина Рябко (на світлині – вгорі праворуч). Вона – людина слова і людина справи, невичерпне джерело енергії і життєлюбства, взірець для багатьох! 
Галина Василівна — невтомна ентузіастка, наділена організаторськими здібностями, великим бажанням допомагати ЗСУ. Разом із своєю вірною і надійною подругою Валентиною Жердецькою оволоділи швейною справою. «Золоті» руки цих прекрасних і симпатичних жіночок шиють сотні, навіть тисячі речей для фронту, зокрема, теплі шапки і баффи.   
— Пані Галино, розкажіть, будь ласка, як волонтерська діяльність  стала невід’ємною частиною Вашого життя?
— З перших днів  повномасштабного російського вторгнення ми не сиділи, склавши руки. Швиденько організували когорту активістів, які взялися плести маскувальні сітки для потреб ЗСУ. Ми усі дуже переживали, адже війна – це біль, страждання,  розруха. 
Як же не допомогти солдату? Я, як мама і бабуся, не могла стояти осторонь. Йшла на роботу й по дорозі зверталася до кожного, кого зустрічала, просила приносити тканину для виготовлення сіток. 
Ніколи не вміла шити, навіть не вірилось, що можу опанувати професію швачки. Дякувати Богу, з часом навчилась і тепер можу повноцінно шити для потреб військових. Багато чим завдячую Валентині Жердецькій, з якою в нас спільні думки, молитви і колосальне бажання бути корисними. Ми не можемо всидіти на місці.
Кожна поїздка на Схід не обходиться без підтримки місцевих жителів. Наші жінки – неймовірні, бо шиють і куховарять для потреб фронту, вкладають душу у приготування вареників, пиріжків, тушонок та багато іншого. 
Вважаю, що так і повинно бути. Люди гуртуються, працюють, моляться за наших доблесних воїнів. На Різдво ми ходили колядувати від хати до хати (співаю у церковному хорі). За зібрані кошти вдалося придбати дрони-камікадзе. 
Безмежно вдячна усім і кожному! Сподіваюся, що разом нам усе вдасться і щиро вірю у Перемогу! 
l
Тетяна Моголюк родом   з с. Мирина  (нині  проживає у Дубовому). Вона наділена багатьма талантами. Найперший її талант – материнський (на світлині – в центрі). 
Тетяна виховує п’ятеро  дітей, яких привчає  до праці на землі, прищеплює  почуття патріотизму. 
Другий талант пані Тетяни – працелюбність і любов до всього, за що беруться її натруджені руки, які так багато переробили в житті і завжди пахнуть чимось   приємним: то чебрецем, то м’ятою, то лісовими ягодами, то грибами, то запашною здобою.
А третій талант – вміння в’язати. І всі ці таланти  Тетяна Моголюк втілює у житті, ні на мить не припиняючи  допомагати  фронту. 
— Звістка про війну приголомшила, спантеличила,  однак водночас  стала поштовхом, щоб  діяти, — пригадує перші дні повномасштабного вторгнення пані Тетяна.  — Мої рідні брати теж поїхали боронити країну. Старший пішов на війну  добровольцем в перші дні війни. Дізнавшись, що старшого брата  забирають на Схід, молодший вирішив поїхати з ним, ставши на захист своєї  країни 
З перших днів  російського вторгнення пекли хліб, пиріжки, великодні паски. Часом було сутужно з продуктами, але добрі люди  допомагали, поповнювали запаси борошна, цукру, дріжджів. Ми, в свою чергу, випікали хліб, іншу випічку й  передавали  їх на фронт. 
Злість на ворога, ненависть до нього  переросли не тільки у боротьбу, а й  у щоденну роботу. Торік почала в’язати жилетки військовим, аби  вони могли хоч трішки зігрітися. Відгукувалася на заклик координатора ГО «Діємо вже» Наталії  Тхоржевської, яка зверталася з проханням шити  плащі-пончо.
— Тетяно, хто ще допомагає волонтерам? 
— Чуйних і добрих людей стає все більше. Мої земляки  порядні, свідомі. В цьому році до організації  останньої поїздки на Схід долучився священник і староста   Роман Штоцький з  с. Мельниці.  Потрібно борошно чи цукор —  наші люди швиденько організовують збір.  Окрім мене, хліб печуть  й інші господині, за що їм щиро дякую. Не усі й  завжди до кінця усвідомлюють  трагедію нинішньої війни. Іноді, буває, не розуміють: «Чому я це роблю? Чому беруся допомагати?».
А я завжди казала і  кажу: «Я буду допомагати, працювати стільки, скільки буде потрібно, щоб не було так, як було  у Бучі!». Не думаєш про  себе — думаєш про дітей, про майбутнє  країни, в якій народився і живеш. 
…Коли виходить  брат на позицію, і  немає з ним зв’язку, то серце кров’ю обливається,  рветься на шматки. Будучи при надії на останньому місяці,  не мала зв’язку з ним. Настільки переживала, що змушена була телефонувати його командиру. Дякувати Богу, знайшовся живий!
Війна триває не тільки для волонтерів. Війна – це наша спільна біда. Скільки  смачної  їжі  вдалося передати на фронт завдяки невтомним господиням з с. Байківців.  Мельницькі господині  теж вкладають   душу у приготування  страв. На їхньому рахунку лише за останній час —   15 відер голубців, 15 відер вареників, 20 відер котлет та ін. Велика  вдячність жінкам  з  с.  Кривлина, Мирина, Рудки-Миринської,  які  при потребі готують страви, не покладаючи рук, допомагають  продуктами довготривалого зберігання, консервацією, салом, шкварками.  Невтомні жіночки з Байківців, які ніколи не відмовляли допомогти фронту, продовжують займатися сушінням овочів для приготування борщів. 
Люди в нас дуже хороші, відповідальні, щирі. Звозили лляні мішки для виготовлення «кікімор». Розплутувати їх  на нитки взялося чимало бажаючих. Спасибі вчителям і  учням ЗЗ СО «Ліцей с. Мельниця» за активну участь в волонтерській  роботі, зокрема, за виготовлення окопних свічок. Спасибі за організацію в цій справі  талановитому  вчителю  Галині Адамівні  Ткачук.  
Не раз жартома люблю казати: «В нас такі затяті і цілеспрямовані дівчата й жінки, що й  до Кремля можуть дійти!». 
Я дуже вперта й водночас не люблю брехні, байдужості. Коли потрібно було негайно зібрати теплі шкарпетки на фронт, звернулася до Тетяни Солодун, яка вміє в’язати. Жінка у свою чергу,  звернулася до  сестри –  Тетяни Кропиви, депутата із с. Жмудчого, котра  завдяки активним  односельчанкам і жіночкам з сусідніх сіл змогла зібрати 17 пар шкарпеток. Загалом буквально за тиждень майстриням вдалося зв’язати  35 пар шкарпеток. 
Ми продовжуємо працювати. Один  в полі – не воїн. І дуже важливо не розгубити людські цінності й бути людиною. Ми дуже потрібні нашим військовим, тому не маємо права зупинятися. Разом і тільки разом зможемо здолати ворога!
l
Відверто кажучи, хвилювалася, коли розпочала розмову з волонтеркою Олександрою Самохою (на світлині – внизу праворуч  з донечкою Євгенією і сином Михайлом;  внизу ліворуч  – маленький волонтер із Запоріжжя).   Вона  – переселенка із Запоріжжя,  мама двох чудових діток і дружина військового, котрий отримав повістку в червні 2022 року, пройшов військове навчання й став на захист нашої Батьківщини у перший рік «великої» війни.
Перші три тижні після повномасштабного вторгнення мешкали  у Полтавській області. Повернулися додому, мали надію, що все налагодиться. На жаль, довелося знову залишати рідну домівку.
— В ту моторошну ніч в Запоріжжі було тихо і  спокійно, —  пригадує Олександра. – Раптом серце завмерло від жаху, адже ми почули гучні вибухи. Було страшно не за себе, а за дітей. Синочку тоді й двох років не було, а донечці всього шість. 
Спрацював материнський інстинкт, із самого ранку сіла в авто, посадила дітей і поїхали куди очі бачать. Обставини склались так, що прихисток ми знайшли на Волині. Тут живуть наші друзі, які допомогли облаштуватися.
 Ковельщина стала нам «другою» домівкою. Були думки повернутися додому, але ситуація там дуже непроста. Знайомі розповідають, що, буває, за добу прилітає  по 17 ракет. Невимовна біль переповнює серце, але, дякувати Богу, нас зігріли увагою і турботою, ми в безпеці.
У ГО «ДІЄМО ВЖЕ» потрапила випадково, але з того часу не уявляю свого життя без бджілок-трудівниць, які плетуть маскувальні сітки, шиють одяг. Тут я навчилася багато чому,  дякуючи терпінню моїх наставників. Вони  навчили мене  шити, не залишили наодинці з відчаєм і тривогами.
Життя продовжується. Я неодноразово приходила з дітьми у волонтерський центр. Поки менший синочок спав у колясочці, я шила, а наш координатор  Наталія  Тхоржевська вчила уроки з донечкою-першокласницею.
Навіть, коли у Наталії Дмитрівни народився онук, то ми були перші, з ким вона розділила цю радість.
Серце переповнюється позитивними емоціями, коли приходжу до своїх дівчат у  волонтерський центр. Щиро вірю, що все закінчиться, що більше не будуть гинути мирні і військові. Молю про це Бога!
І куди б  не закинула нас доля, волиняни завжди залишатимуться для нас рідними і близькими по духу людьми.
Розмову вела 
Світлана ТРОЦЮК.

 

 

 

 

У сьогоднішній публікації  розповімо про невтомних  жінок-ентузіасток, які  живуть і працюють на Ковельщині, вдало поєднують трудові   будні із громадськими справами. Отже,знайомтесь: волонтерки  ГО «ДІЄМО  ВЖЕ»  Наталя МАЙСАК, Галина РЯБКО,  Тетяна МОГОЛЮК, Олександра САМОХА. 

х х х

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 475
Читати далі

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Сповідь нареченої Тараса Шевченка

07.03.2024 Семенюк Анатолій Володимирович
Як дорівнятися до видатної особистості: творчим талантом, духовним надбанням чи вмінням бути підприємливим і багатим? Існує категорія людей, яка намагається видатну особистість просто применшити до середньо-статистичної маси. Та Бог їм суддя.
Геній Тараса Шевченка має свої особливості і, на мою суб’єктивну думку, він вищий Шекспіра, Гьоте, Пушкіна, тому що ліплений з душі і духу народного.
Він – пророк нації, апостол Правди і борець за волю свого знедоленого народу.
l
Творчість і життя Шевченка досліджені й просвічені, немов рентгеном, з усіх можливих ракурсів. Але буває, що зацікавленому в око впадає маловідома сторінка життя генія.
Ось і я випадково натрапив на уривок з книги Івана Бєлоусова «Літературне середовище. Спогади 1880-1928», де йдеться про щире із сумним фіналом кохання поета. Читачу нагадаю, що Іван Бєлоусов – дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка.
1911 року Україна відзначала 50-ті роковини від дня смерті поета. Проте царський уряд заборонив проводити ці заходи у Києві. Поминальну панахиду було дозволено відслужити у Москві і Петербурзі. Це до слова. Тому що й сьогодні. путінська влада так само боїться духу Шевченкового, перейняла ганебну практику заборони українства.
Так ось, у 1911 році в москві був створений  комітет з вшанування пам’яті Тараса Шевченка (очільник — Федір Корш, академік, поет і письменник). На пам’ятному дійстві виголошувались промови, артисти читали вірші, співали пісні на слова поета. Брав участь у заході й Іван Бєлоусов. Він засвідчує:
«На одному з засідань я зустрів жінку похилого віку, одягнену по-міщанськи. Мені сказали, що це – Ликера Іванівна Яковлєва, колишня наречена Шевченка, яка до заміжжя мала прізвище Полусмакова (Полусмак). Мені дуже захотілося почути що-небудь про Шевченка від такої  близької йому людини.
— Де ви зараз живете? – запитав я Ликеру Іванівну.
— У Каневі – ближче до могили Тараса Григоровича. Я часто ходжу до нього на могилу, наглядаю за нею. Ось який випадок трапився цього літа: приходжу на могилу і бачу: сторож біля самої могили насадив грядку цибулі. Я йому й кажу, як ти міг біля такої могили грядку посадити?
«А хто ви така?» — запитав він у мене. – «Я наречена Шевченка». Подивився на мене сторож і каже: «Як візьму я палюг, та як турну з могили – у Дніпро покотишся. Бач, наречена відшукалася! Скільки вас таких, наречених у Тараса Григоровича набереться? «Ось такий жартівник», — жалілася мені Ликера Іванівна.
Із розмови з Ликерою Іванівною стало ясно: вона дуже мало пам’ятала свого нареченого. Тоді, коли він сватався, не могла усвідомити його величі і просто вважала «паном» — лисим, сердитим, але, як припускала, багатим. І це їй подобалося: вона, звичайна наймичка, покоївка, служниця, сама стане господинею. А потім, коли дізналася, що в цього «пана», окрім книжок  та приладдя для малювання, нічого не було, поміняла його на молодого, вродливого перукаря Яковлєва, вийшла за нього заміж і спочатку зовсім забула про того хто, змучений життям, вигнанням, солдатчиною, хотів відійти душею з нею, «поховать лихоє лихо в хатині тихій і великій, в рідній Україні».
Мені кортіло дізнатися, як  жінка познайомилася  з Шевченком, за яких обставин він сватався до неї.
Ось що вона мені розповіла:
«Я служила у панів (Макарових) приватною покоївкою: розливала чай, обслуговувала гостей. Приїжджав Тарас Григорович. Приїде, було, і на місці не всидить, закладе руки за спину, голову опустить і ходить по кімнаті, ні на кого не дивлячись.
Одного разу, розливаю чай, а він підійшов до мене і каже: «Налий мені, дівчино, чаю». Я й питаю: «Вам з цукром чи без цукру?». «Без цукру» — каже він.
Жили ми з панами на дачі, у Стрєльні, біля Петербурга, туди часто, особливо на свята, приїжджав Тарас Григорович. Ходив він тоді у білому літньому сюртуці. Був на нашій дачі садок, в ньому любив посидіти Тарас Григорович.
Якось економка мені каже: «Тарас Григорович просить склянку води, віднеси йому».
Я понесла воду. Він сидів на лаві один. Підійшла до нього, подала склянку, а він взяв мене за руку і питає: «Хочеш за мене заміж піти?». Я, звісно, з радістю погодилась. Наступного дня Тарас Григорович приніс обручки…».
l
Все так просто і  щиро. Шевченко намагався пригорнути свою наречену, і сам серцем  стражденним пригортався. Після заручин був заклопотаний підготовкою приданого. І виходячи з своїх заощаджень, винайняв квартиру у дві кімнати і перевіз туди свою кохану. Брав її з собою в театри та до своїх знайомих. Це був промінь світла  на його захмарене засланням буття.
Проте хмари не розвіювалися. Пани Ликери, друзі й близькі Тараса Григоровича відмовляли його від небажаного кроку, зважаючи на легковажність нареченої.
Врешті-решт, і  сам наречений відчув, що від Ликери віє не теплом, а холодом. І він прийняв цей виклик долі. Цей розрив ще більше вдарив по його здоров’ю. 5 серпня 1860 р. він писав:
Моя ти люба! Мій ти
  друже!
Не ймуть нам віри без
  хреста,
Не ймуть нам віри без
  попа
Раби, невольники
  недужі…
Як було сказано вище, Ликера швидко оговталась і влаштувала своє омріяне «панське» життя. Та невдовзі це примарне щастя розлетілося із вітром.
І ось коли відшуміли молоді роки і сивина вплелася у волосся, Ликера Іванівна зрозуміла велич і значимість того, хто віддавав їй руку, серце, душу. І тепер, ніби спокутуючи гріх, вона ходить на могилу нареченого і прибирає, прихорошує її. «Коли помер Тарас Григорович, я захворіла, лежала в лікарні і навіть не знала, як його поховали», – виправдовується вона.
Повіримо в щирість її слів. Можливо, хтось дорікне: мовляв, в умовах війни писати про закоханість  генія недоречно, а краще нагадувати про оте його віще і вічне «борітеся-поборете».
Вникаючи в духовну, моральну та чисто людську суть цієї історії, маємо розуміти, як важливо, щоб біля тих, хто бореться, страждає і перемагає, світився світильник любові, добра і кохання. Ми в умовах цієї визвольної війни бачимо це. 
Маємо усвідомити, що матеріальне «панське» зникає, перетворюється в тлінь, а духовне було, є і  буде осявати наш шлях до повної Перемоги над ворогом.
Анатолій СЕМЕНЮК, 
голова 
міськрайорганізації НСКУ.

шевченко Як дорівнятися до видатної особистості: творчим талантом, духовним надбанням чи вмінням бути підприємливим і багатим? Існує категорія людей, яка намагається видатну особистість просто применшити до середньо-статистичної маси. Та Бог їм суддя.

Геній Тараса Шевченка має свої особливості і, на мою суб’єктивну думку, він вищий Шекспіра, Гьоте, Пушкіна, тому що ліплений з душі і духу народного.

Він – пророк нації, апостол Правди і борець за волю свого знедоленого народу.

х х х

Творчість і життя Шевченка досліджені й просвічені, немов рентгеном, з усіх можливих ракурсів. Але буває, що зацікавленому в око впадає маловідома сторінка життя генія.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 232
Читати далі

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Всьому свій час

07.03.2024

лихобицький Шановні друзі, колеги, читачі! Цими віршами я закінчую свою творчість. Дякую за дружбу, за увагу, за добре ставлення, терпимість і розуміння. Зичу всім Божого благословення!

Жде покаяння наш Отець 

Смиренно молимось у храмі, 

Та ллється кров, душа болить. 

І світ наповнений сльозами, 
І стогоном набат звучить. 
Хіба простить нам Всемогутній 
За справи пакосних людей, 
За всі гріхи, за всю розпутність, 
За мертвих крихіток-дітей? 
За всю пролиту кров невинних, 
За душі спалені в огні, 
За безневинно “убієнних” 
У цій загарбницькій війні. 
За шахти спалені, заводи, 
Де уцілів один зі ста, 
За всі жахіття для народу,
Розбиті села і міста. 
За жадібність, за ґвалтування 
І за грабунок трударів, 
За всіх простих людей страждання 
Від тих сидячих «нагорі». 
Він милосердний, Він чекає... 
Жде покаяння наш Отець. 
А прийде час, Він покарає, 
І буде всім гріхам кінець. 
Всьому 
свій час 
Всьому свій час – родитись і вмирати, 
Для праці і спочинку є свій час, 
В свій час просити, вчасно віддавати, 
І Господу молитись повсякчас. 
Всьому свій час — і радості, й печалі, 
І для плачу, і співу є свій час. 
Хоч на обличчі носимо вуалі – 
Господь постійно дивиться на нас. 
Всьому свій час — і шепоту, і крику, 
І для смирення в гордія свій час. 
Хоч маємо особу невелику – 
Господь постійно знає все про нас. 
Всьому свій час - і сіяти, й збирати, 
І для кохання в кожного свій час. 
В свій час Господь прийде, щоб нас карати, 
Та жде Христос покаяння від нас. 
Свій час - для дня і є свій час для ночі, 
Для розпачі і спокою - свій час, 
І для зітхання й радостей дівочих... 
Отець завжди піклується про нас. 
Всьому свій час. Подумати про вічне, 
Подумати про будні наших днів 
І про життя майбутнє, потойбічне. 
Відчути Божу ласку, а не гнів. 
Всьому свій час —  і вчитись, і навчати, 
В свій час іти дитині в перший клас. 
В свій час хорошу справу розпочати – 
Всевишньому молитись повсякчас. 
  
Роздуми 
про вічне 
І знов зима, і знову сніг, 
А я, смиренник, вірш пишу. 
Любов і вірність я зберіг 
І в серці повсякчас ношу. 
Летять роки – мої літа. 
Вже час доходить до вінця. 
А перед Нею – суєта, 
Аж від початку й до кінця. 
Ніщо не спинить часу плин: 
Ні хутро, ані нагота. 
А нанівець зійдеться клин – 
Усе поглине темнота. 
І заблаженствує душа: 
Не буде болю, суєти, 
Не буде жодного вірша:
Я буду спокій берегти. 
 
Як час летить 
Як час летить, немов в аероплані, 
Мов перепел летить у сіножать. 
Ще тілько-но освідчився в коханні, 
А вже роки до старості біжать. 
Дитинство, як лелека, пролетіло 
Понад лугами, квітами увись. 
Відтоді помужніло наше тіло – 
Лишився спомин, як було колись. 
Літав колись в уяві, наче птаха, 
Чимдуж скакав із ”шаблею” в руці, 
“Рубав” лозу, й сміялися з невдахи, 
Тікаючи від мене горобці. 
А в юності, на бурних водах річки 
Кипів, гримів, стогнав волюнтаризм, 
Бо за три роки в плані п’ятирічки 
Хотіли збудувати комунізм. 
Вони ці спогади  багато ширші, 
Ніж в цьому вірші міг сказати я, 
Про тих усіх, що від мене не гірших, 
Тих сотень, тисячей таких, як я. 
Ах, молодість, бурхливо-чудернацька! 
Так швидко йде від нас у сиву даль. 
І старість: зморшки, стогін і зненацька 
Вже смертний сон накриє, як вуаль. 
Як час біжить, скоріше річки плине, 
Ніби комета в небі пролетить. 
То ж дякуймо за кожную хвилину 
Ми Господу за цю життєву мить! 
 
Я прийду 
Я кохатиму тебе завжди 
І прилину до тебе я – жди. 
На небесних шляхах, 
Як до вирію птах, 
Віднайду по зірках я сліди. 
В Шлях Чумацький я ще не спішу,
Про життя я у віршах пишу, 
Щоб на нашій Землі І дорослі, й малі 
Знали гавань своєї душі. 
Я проплив по життю безліч миль. 
І штормило, і бриз був, і – штиль. 
Щоб від горя й біди 
Стерлись прикрі сліди, 
Я до вас повернусь в заметіль. 
Тут щирим бути не боюся 
Бувають ще солодкі мрії, 
Зустріну їх і посміхнусь, 
Бо мрії є – нема надії. 
Та я і мріям поклонюсь. 
Я поклонюсь ромашці в полі, 
Вона також неговірка, 
Вона – сестра моєї долі, 
Така ж бо сОлодко-гірка. 
І полечу увись поволі, 
Де неосяжна висота, 
Десь там є край моєї долі, 
А, може, чорна пустота. 
Тут щирим бути не боюся, 
Молюсь, як пращур, небесам. 
Там я назавше залишуся 
Навіки-вічні сам на сам. 
 
Друзі 
у моєму житті 
Буття, яке ти є прекрасне!
В твоїм розмаї я тебе люблю:
І небо,  й зорі,   в небі Сонце ясне, 
Поля й гаї  — усе приголублю!
Краса життя, який дарунок Бога!
Нема ціни, щоб його оцінить! 
І в кожного в житті — своя дорога. 
То ж слава Господу за цю життєву мить!
Життя, цей світ, оцей дарунок Божий
Один у нас. У кожного своє.
Ніхто прожить за іншого не може 
То ж славим Господа, що Він його дає.
Живемо ніби чесно, справедливо, 
Здоров’я Бог дає і серце не болить, 
Серед людей поводимось правдиво, 
Але без друзів важко в світі жить. 
О, друзі милі, ви такі чудові –
Я вам сердечно й щиро говорю 
У нашій вільній, дружній цій розмові,
Що я люблю вас, вас боготворю!
В мені ви Музу надихнули знову, 
Її зігріли ви своїм теплом, 
Ви розсікли в душі моїй окови 
І відвели від серця бурелом. 
Я вдячний вам за ваші всі поради,
За критики загострене слівце. 
Я вам завжди безмежно буду радий,
І я вам щиро дякую за це.
Я зичу вам і радості, й любові 
І повсякденно в Господа молю, 
Щоб ви були щасливі і здорові. 
Мої хороші! Як я вас люблю!
 Віталій  ЛИХОБИЦЬКИЙ. 

 

 

Жде покаяння наш Отець 

Смиренно молимось у храмі, 

Та ллється кров, душа болить. 

І світ наповнений сльозами, 

І стогоном набат звучить. 

Хіба простить нам Всемогутній 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 168
Читати далі

Четвер, 7 березня 2024 року №10 (12913) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 11 по 17 березня

07.03.2024
ОВЕН. Виявляться вдалими турботи про свою зовнiшнiсть, поїздки i подорожi. У вiвторок, схоже, захочеться навести лад, все розкласти по поличках, навiть думки i вiдчуття. 
ТЕЛЕЦЬ. Стриманiсть,  зосередженiсть i скромнiсть – ось тi риси, якi дозволять досягти максимального успiху на всiх напрямах. Знайдуться рiшення найважливiших питань.
БЛИЗНЮКИ. Творчi iдеї можуть принести пристойний дохiд. Постарайтеся не форсувати подiї, а дозволити їм плавно входити у життя. Зосередженiсть i швидкiсть реакцiї дозволять справитися із завданнями. 
РАК. У багатьох питаннях буде досить просто дiйти до спільної думки з колегами. Постарайтеся об‘єктивно оцiнити ситуацiю, що склалася. В недiлю проведiть бiльше часу на свiжому повiтрi.
ЛЕВ. На початку тижня стане легше спiлкуватися з оточуючими, в життi додасться комфорту i порядку. Ваша доброзичливiсть притягатиме людей, вiдкриє цiкавi перспективи. В середу, набравши добрий робочий темп, постарайтеся зберегти його до кiнця тижня. 
ДIВА. Понедiлок принесе романтичний настрiй. Проте не забувайте про справи,  не занурюйтеся у світ iлюзiй. Саме час чекати подарункiв вiд життя. Терпiння буде винагороджене, одержите те, про що мрiяли. 
ТЕРЕЗИ. Виникне можливiсть змiнити життя, виїхати далеко, знайти нову любов. У другiй половинi тижня вiрогiдне полiпшення матерiального стану. Потрiбнi рiшучi дiї, але проблема у тому, що вам важко розiбратися в собi. 
СКОРПIОН. Ви на вершині хвилi. Успiшнi, товариськi й  привабливi, вихор нових зустрiчей i знайомств захопить вас. Вам запропонують роботу мрiї або пiдвищать зарплату на колишньому мiсцi. 
СТРIЛЕЦЬ. Успiх подальших дiй залежатиме вiд того, наскiльки добре до них пiдготуєтеся і сплануєте. Допоможе послiдовнiсть i обережнiсть. А ось поспiшнiсть i сподівання, що все складеться саме собою, може призвести до втрат i поразки. 
КОЗЕРIГ. Шукайте у всьому позитивнi моменти. Розраховуйте тiльки на власнi сили i не спокушайтеся на пропозиції колег i друзiв. При вiдстоюванні своїх iнтересiв не забувайте про близьких – їм необхiднi пiдтримка.
ВОДОЛIЙ. Сприятливий тиждень для спiлкування i вiдвертих розмов. Чекає успiх в справах. Але краще утриматися від оцінок вчинків iнших людей. У суботу краще побути наодинцi.
РИБИ. Можливі нові робота або обов’язки на вже наявному мiсцi. Одне з найважливiших завдань – не упустити шанс на кар’єрне зростання.
Підготував Степан ЗОРЕПАД.

18f3e9e6f106765c01b7f9a103578468 ОВЕН. Виявляться вдалими турботи про свою зовнiшнiсть, поїздки i подорожi. У вiвторок, схоже, захочеться навести лад, все розкласти по поличках, навiть думки i вiдчуття. 

ТЕЛЕЦЬ. Стриманiсть,  зосередженiсть i скромнiсть – ось тi риси, якi дозволять досягти максимального успiху на всiх напрямах. Знайдуться рiшення найважливiших питань.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 273
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025