Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Косарі

20.06.2024
Поклепав червень коси
Та по селах розніс.
І в ранкових ще росах
Стелить свіжий покіс.
Треті півні співають —
З косарів ллється піт.
Соловейко із гаю
Їм витьохкує ритм.
Спить село. Ніч маленька.
Косарі лиш не сплять.
Їм співа соловейко,
Шелест кіс йде у лад.
Вже десь одуд туркоче,
Та покіс ляже з рук:
Відставати не хочуть
Дід і син та онук.
Потомилися наче
Ще й "гризуть" комарі.
Але рід наш козачий
Не спиня косарів.
Притомилися. Стали.
Всі покоси у ряд.
Вже скосили чимало.
Дід дістав самосад.
А село оживає
Від двора до двора.
І покоси лягають,
Бо гаряча пора.
Пахне скошена м'ята,
Материнка п'янить.
Косарі йдуть до хати:
Несуть коси спочить.
                         Ігор ВИЖОВЕЦЬ.

косарі Поклепав червень коси

Та по селах розніс.

І в ранкових ще росах

Стелить свіжий покіс.

Треті півні співають —

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 121
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 20–26 червня

20.06.2024
Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 23оС. Вітер західний помірно сильний.
В ніч на п’ятницю. Ясно. Температура:  13оС. Вітер західний слабкий.
П’ятниця. Мінлива хмарність. Температура: 25оС. Вітер західний помірний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: 14оС. Безвітряно.
Субота. Мінлива хмарність, дощ. Температура: 26оС. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на неділю. Мінлива хмарність. Температура:  16оС. Вітер західний слабкий.
Неділя. Мінлива хмарність, часом дощ.  Температура: 23оС. Вітер західний помірно сильний.
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура: 14оС. Вітер південно-східний слабкий.
Понеділок. Мінлива хмарність, часом дощ. Температура: 220С. Вітер північний помірний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура: 15оС. Вітер північний слабкий.
Вівторок. Хмарно, можливий дощ. Температура: 20оС. Вітер північний помірний.
В ніч на середу. Хмарно можливий дощ. Температура: 14оС. Вітер північно-східний слабкий.
Середа. Хмарно, можливий дощ. Температура: 23оС. Вітер  південний помірний. 

вишні Четвер. Мінлива хмарність. Температура: 23оС. Вітер західний помірно сильний.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 108
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Війська відступали через Ковель... Початок німецько-радянської війни очима лейтенанта

20.06.2024
Доля офіцера Василя Петрова навіть для того буремного часу була унікальною. Народися в с. Дмитрівка Приазовського району Запорізької області 22 червня 1922 року. Мати померла, коли ще був маленьким, батька відправили на будівництво “Біломорканалу”, молодший брат помер під час Голодомору 1933-го. У 1939-му Василь закінчив школу і вступив до Сумського артилерійського училища. 
Війну пройшов від першого дня до останнього. Під час битви за Дніпро, на Букринському плацдармі, був важкопоранений і втратив обидві руки. У госпіталі півтора місяці лежав без свідомості. Після лікування добився дозволу на продовження військової служби, і був єдиним офіцером у світі, який командував бойовими підрозділами на фронті без рук. 
Василь Степанович став двічі Героєм Радянського Союзу, і вже після війни дослужився до генерала. Та чи не найбільшим його подвигом стали мемуари "Минуле з нами", в яких він описав війну яскраво та правдиво, і зумів видати, незважаючи на перешкоди радянської цензури. Згодом брав участь у розбудові Збройних Сил незалежної України.
Петров закінчив військове училище та отримав звання лейтенанта 6 червня 1941-го, а 14 червня на світанку прибув на залізничну станцію “Володимир-Волинський”. Черговий офіцер зі здивуванням відзначив, що це вже третій ешелон із новоспеченими лейтенантами, який прибув на станцію того дня. 
Взагалі-то випуск офіцерів у Сумському артилерійському училищі мав бути восени, але курсантів перевели на прискорене навчання і, не давши жодного дня відпустки, відправили у військові частини на кордоні. За збігом обставин саме 14 червня радянське інформаційне агентство ТАРС виступило з офіційною заявою, що чутки про наближення війни між Радянським Союзом і Німеччиною брехливі, а дружба між двома великими державами є непорушна (очевидно, Сталін, готуючи грандіозний наступ проти Німеччини та її союзників, хотів приспати пильність Гітлера. Але це йому не вдалося. Ворог встиг напасти раніше – авт.).
Петров став заступником командира 3-ї батареї 92-го окремого артилерійського дивізіону (далі ОАД), який був озброєний 152-мм гаубицями. Цей дивізіон разом із 85-м ОАД розміщувалися у древньому Зимненському монастирі на відстані гарматного пострілу від кордону. Підрозділ налічував 650 чоловік і був повністю укомплектований рядовим та молодшим командним складом, але не вистачало офіцерів. 
Черниць із монастиря радянська влада вигнала ще в 1939-му і розмістила там машинно-тракторну бригаду. З липня 1940-го угіддя монастиря були передані військовим. Ліжка для солдатів у монастирських кімнатах стояли в три яруси. 
Величезний запас фугасно-осколкових та бетонобійних снарядів завезли ще на початку травня. Кінну тягу в дивізіоні майже повністю замінили механічною. Кожна батарея на своїх чотири гармати отримала по 5 тягачів, на кожному з яких було по два водії. Потужні тягачі, виробництва Сталінградського тракторного заводу, ледве встигли пройти обкатку. Здавалось, що зелена фарба на них тільки що висохла. Кілька десятків коней поки що залишалися для перевезення допоміжних вантажів.
15 червня, в неділю, артилеристи із самого ранку займалися бойовою підготовкою. Чим, напевне, неабияк здивували німецьких льотчиків-розвідників, які на "Хеншелі" облетіли прикордонні райони. 16 червня група офіцерів дивізіону вирушила до кордону, щоб намітити позиції для своїх батарей. Це викликало невдоволення прикордонників, які запідозрили провокацію. Адже для оборони гаубиці потрібно було б розміщувати в глибині радянської території.
Цікаво пише Василь Петров і про спілкування з місцевим населенням. Офіцери батареї харчувались у Зимному, в польській сім'ї. Бабуся-хазяйка, ревна католичка, наполегливо вчила радянських командирів етикету і відчитувала їх кожного разу за те, що вони не хрестилися перед трапезою. "Ні вранці, ні в обід, ні увечері не припинялися гоніння на атеїзм. Бабуся стверджувала, що атеїст користолюбний і нестриманий, в моральному відношенні він неповноцінна особа. Тільки вміння кривити душею відрізняє його від людоїда і т. д.".
Під час наступного виїзду на кордон офіцери-артилеристи відпрацьовували взаємодію з 87-ою стрілецькою дивізією, що базувалася у Володимирі-Волинському та кулеметно-артилерійськими батальйонами, які мали обороняти прикордонні укріплення. Бетонні доти з півтораметровими зовнішніми стінами чомусь були не замасковані, а деякі ще й без озброєння. Зате 87-ма стрілецька дивізія мала 17 тисяч бійців, біля 1000 кулеметів, понад 100 мінометів та 200 польових і зенітних гармат. Тобто дивізія була повністю укомплектована особовим складом та озброєнням. 
   Останні дні перед війною були багаті на події. 41-ша танкова дивізія, яка знаходилась поблизу, отримала ешелон новеньких танків Т-34. У полки 87-ї дивізії надійшов наказ припинити облаштування оборонних позицій та готуватися до виїзду в навчальні табори. 
Серед місцевих жителів ширилися чутки про наближення війни. Вони стали просити радянських офіцерів продати їм своїх коней та з сумом згадували вересень 1939 року, коли доброго коня в польських уланів можна було купити зовсім недорого. 21 червня новий командир дивізіону – майор Фарафонов повідомив, що стан бойової готовності у військах відмінений, і наступна неділя, вперше за багато тижнів, буде вихідною. 
Після знайомства з підрозділом майор запросив командирів батарей на вечерю у ресторан. У Зимному Петров із товаришами почули від молодої полячки, що завтра буде війна. Але вірити в це не хотілося. Більшість офіцерів поїхали на ніч у Володимир-Волинський, до своїх сімей. У Василя сім'ї не було, і він залишився старшим на батареї. Спати лягав на дивані, не роздягаючись, і з думкою, що принесе завтрашній день.
l
Прокинувся від потужних вибухів. Тремтіли стіни. Сипалась штукатурка та бите скло. За вікном було видно вибухи снарядів і клуби сіро-жовтого диму. На годиннику стрілки показували 3 години 02 хвилини. У спальному приміщенні напіводягнуті люди товклися біля вікон. Лейтенант дав команду: "Третя батарея… бойова тривога!". Вже через три хвилини бійці бігли в парк, щоб якнайшвидше вивести бойову техніку з-під обстрілу за стіни монастиря. О 3.18 год. колона тягачів з гарматами на буксирі вирушила з парку в район очікування біля зимненського кладовища.
В небі було видно великі групи німецьких бомбардувальників, які летіли на схід. Деякі з них почали бомбити Володимир-Волинський. Через годину-півтори до батареї поприбігали з міста її офіцери. Прибув командир батареї з наказом вирушати на позиції біля кордону. Він повідомив, що в парку дивізіон втратив три гармати, чотири тягачі, три автомобілі. Всі коні розбіглися. Значними були і втрати в людях. Ще більше постраждав 85-й ОАД.
Незважаючи на затримки через появу німецьких літаків та обстріл диверсантів батарея вчасно зайняла бойові позиції. Але наказу відкрити вогонь по ворогу не надійшло. Вище керівництво все ще надіялось, що німецький наступ є лише провокацією. Через кілька годин повернулися назад до Зимного. І відразу ж біля 12-ої години від командира батареї зі спостережного пункту надійшов наказ відкрити вогонь осколково-фугасними по піхоті. 
Шість годин артилеристи гатили по противнику, який намагався переправитись через Західний Буг, та підтримували свої стрілецькі підрозділи під час контратак. По ворогу було випущено 60 тонн смертоносного металу. Заряджаючі, яким доводилося подавати важкі 45-кілограмові снаряди, були виснажені до краю. 
О 18-й годині на розбитому автомобілі приїхав поранений командир взводу постачання і повідомив,що німці захопили склад з боєприпасами. На батареї залишилось лише півсотні снарядів. Але найгіршим було те, що 14-та танкова дивізія вермахту прорвала радянські позиції і фланговим ударом з півдня захопила Володимир-Волинський. Частини Червоної Армії на захід від міста залишилися без зв'язку та постачання. 87-ма стрілецька дивізія втримала свої позиції біля кордону, але опинилася в оточенні разом із артилерійськими полками, які її підтримували.
92-гий артилерійський дивізіон мужньо та уміло воював 22 червня, але увечері опинився без снарядів і пального у ворожому тилу. Командир прийняв рішення вивести з ладу гармати, спалити автомобілі та тягачі і пішим ходом пробиватися на Схід. Поранених довелося залишити. 
Дивізіон організовано, колоною рушив уперед, по дорозі вбрід форсували якусь невелику річку. Через дві години колона наштовхнулася на німецьку заставу на околиці села, в якій, крім піхоти, були ще й танки. Під нищівним вогнем змушені були втікати до ближнього лісу. 
 Далі бійці дивізіону йшли через ліси і болота, подалі від доріг. Змучені солдати спали на ходу, падали, їх піднімали, і рух продовжувався далі усю ніч. Наступної доби Фарафонов збільшив тривалість привалів для відпочинку, дозволив не дотримуватись рівняння в шеренгах та нести зброю, як кому зручніше, але марш продовжувався далі. 
Вночі натрапили на німецький підрозділ. За командою кинулися вперед, стріляючи на ходу. Кількох німців убили, решта розбіглися. Ще через два кілометри побачили свою піхоту. Це були бійці 45-ої стрілецької дивізії, яка обороняла підступи до Ковеля. У місті артилеристи отримали, нарешті, можливість відпочити кілька годин. Порахували людей. До Ковеля добралося трохи більше половини від початкового складу дивізіону. 
У місті були величезні склади з продовольством, боєприпасами та речовим забезпеченням. Всім бійцям видали нову форму, каски, саперні лопатки, патрони і гранати, запас продуктів. Найбільше солдатам засмакувало згущене молоко у великих літрових банках. Дивізіон отримав завдання зайняти позиції на околиці Ковеля та облаштувати їх за одну ніч. 
Коли прийшли туди, то побачили якихось дивних людей, які рубали дерева та розмотували мотки колючого дроту. Заступник політрука Кінерман швидко вияснив, що це ковельські євреї, об'єднані у робітничий батальйон, встановлюють дротяні загородження. Працювали євреї дуже старанно. Вранці у дивізіон прийшов наказ покинути позиції, та зробити це було зовсім непросто. Всі проходи були затягнуті колючим дротом, довелося його рубати саперними лопатками.
l
Ішли через Ковель, який лежав у руїнах через постійні нальоти німецької авіації та обстріли артилерії. 27 червня дивізіон вирушив у напрямку Луцька. По дорозі отримав щедрий подарунок від танкістів 41-ої дивізії у вигляді танкових кулеметів з ручками замість прикладів. Від'їхали у бік від шляху, щоб витерти кулемети від змазки та пристріляти. З протилежного боку дороги пролунав жахливий гуркіт. Це вибухнув склад боєприпасів. 
Автомобілі та вози були зметені з дороги і розкидані на десятки метрів. Покалічені люди відчайдушно просили про допомогу. Хто підірвав склад – свої чи німці, було невідомо. Рух по шосе між Луцьком і Ковелем був дуже інтенсивним в обидві сторони. У Ккнягининку, за 7 км від Луцька, 92-ий ОАД отримав завдання оборонятися біля шосе, щоб не пропустити німців на Ковель.
Підрозділ Петрова зайняв позиції справа від дороги, на стратегічно важливій висоті  і відразу ж потрапив під мінометний вогонь. Потім з лісу з'явилися німецькі танки, які гнали перед собою кілька наших артилерійських упряжок. Сусідня батарея 76,2-мм гармат спочатку накрила шрапнеллю їздових і коней, а вже потім взялася за танки. Два з них загорілися, а третій зупинився підбитий, але продовжував стріляти із кулеметів. Слідом за танками, короткими перебіжками, рушила німецька піхота. Бійці відкрили інтенсивний вогонь і кілька годин разом із піхотою стримували атаки гітлерівців, але потім у Княгининки увірвалися ворожі танки. Після важкого бою оборонці поспіхом відступили. Поранених знову довелося залишити.Через Стир переправлялися вплав, оскільки мости вже були зайняті німцями. Ці місця нагадали воякам про криваві битви Першої світової війни. 
"На краю лісу військове кладовище. Два ряди гранітних хрестів, на кожному написи – звання, прізвища, дати. Гарматні номери (артилеристи – авт.) пройшли кладовище з кінця в кінець, зупинились. Зброю приставлено "до ноги". Мовчать могили, мовчать гарматні номери. Ті, хто знайшов тут покій, зробили свою справу, настала наша черга…".
Микола Михалевич, завідувач Кортеліського історичного музею.
На  світлинах: вгорі – генерал Василь ПЕТРОВ; в центрі – німецький наступ на Волині; внизу – німецькі солдати з ранцевими вогнеметами на спині штурмують радянський дот.
l
Від редакції: у 80-их роках минулого століття генерал Василь Петров побував у Ковелі, через який йому з  військами довелось відступати у 1941 році. Він  оглянув відбудоване місто, зустрівся з представниками влади та молоддю. Помер у 2003 році. Похований на Байковому кладовищі у Києві.

петров Доля офіцера Василя Петрова навіть для того буремного часу була унікальною. Народися в с. Дмитрівка Приазовського району Запорізької області 22 червня 1922 року. Мати померла, коли ще був маленьким, батька відправили на будівництво “Біломорканалу”, молодший брат помер під час Голодомору 1933-го. У 1939-му Василь закінчив школу і вступив до Сумського артилерійського училища. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 82
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Виклики часу вимагають нових підходів та рішень

20.06.2024 Романюк Аліна Петрівна
Сьогодні – чергова розповідь про РЖКП №1 та його людей, адже робота одного з найбільших комунальних підприємств Ковеля в сучасних умовах заслуговує поваги. Незважаючи на виклики сьогодення, підприємство розвивається, а завдяки взаєморозумінню та злагодженій співпраці колективу з міською владою та мешканцями міста вдається реалізовувати нові проєкти на благо громади.
Важливим показником роботи будь-якого підприємства є сплата податків до місцевого бюджету. Бо саме з бюджету громади йде фінансування таких важливих сфер як медицина, освіта, спорт, культура, і що надважливо тепер, – допомога Збройним силам України. Тож приємно зазначити, що РЖКП №1 завдяки щоденній копіткій роботі увійшло в десятку найбільших платників податків Ковельської громади.
У цьому – велика заслуга злагодженої роботи колективу під керівництвом начальника РЖКП №1 м. Ковеля Віктора СОЛОВ'ЯНЧУКА та його заступника Ігоря ПІНІСА, які є нашими співрозмовниками. Відповідаючи за благоустрій та комфорт у домівках, розуміючи потреби жителів, основним завданням для підприємства вони вважають створення умов, за яких ковельчанам жилося б краще.
Першим слово надаємо Віктору Солов'янчуку, якого ви бачите на світлині з колегами – заступником Ігорем ПінісОМ, обліковцями Любов БобелОЮ, Ольгою Левчук та механіком Валерієм ТрифоноВИМ.
– Вікторе Степановичу, яка на підприємстві ситуація з кадрами?
– На сьогоднішній день це проблемне питання, адже у зв'язку з мобілізацією на стан справ негативно впливає нестача кадрів. Нині вже 11 наших працівників призвані до лав ЗСУ, хоч підприємство має статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 
Та все ж сподіваємось, що на державному рівні вдасться врегулювати ситуацію. Інакше підприємство не зможе повноцінно функціонувати, адже водії сміттєвозів, підсобні робітники, двірники – це ті, завдяки кому виконуємо левову частку щоденної роботи.
– А що з тарифами?
– Ми максимально довго стримували цей процес ще з 2023 року, але зараз змушені підняти плату за обслуговування будинків. Зумовлено це підвищенням тарифів на електроенергію, зростанням мінімальної заробітної плати, які закладені у складові тарифу послуг нашого підприємства. 
Варто зауважити, що рівень "мінімалки" підняли з 1 січня, але ми стримали свій тариф і переглянули його лише з 1 квітня, коли відбулось чергове збільшення. Тому важливо розуміти, що підвищення здійснюється з підстав, що не залежать від управителя. 
Плата за управлінням будинку викликана та пов'язана зі зміною (збільшенням) тарифу на електроенергію та зміною рівня мінімальної заробітної плати. Ми зобов'язані дотримуватися мінімальних гарантій оплати праці для персоналу. 
– Завдяки чому довгий час Вам вдавалось стримувати рівень тарифів за свої послуги?
– Для стримування тарифу та зменшення інших витрат підприємства ми, окрім обслуговування будинків, шукаємо й інші джерела доходу, пропонуючи свої послуги населенню. Завдяки цьому маємо змогу преміювати наших працівників та стимулювати й надалі їх роботу. 
Минулого року, завдяки так званій "іншій діяльності" ми отримали доходів у сумі 4,8 млн. грн., а чистого прибутку 2,5 млн. грн. Це – один з найкращих показників серед інших комунальних підприємств міста (зокрема, ми на 2 місці після ПТМ "Ковельтепло").
– Які саме послуги дозволяють збільшувати дохід та є популярними серед населення?
– Це будівельні та ремонтні роботи, послуги автотранспорту, благоустрою, які ми виконуємо на замовлення установ та підприємств різних форм власності. 
Свідченням довіри мешканців міста є те, що ряд ОСББ уклали з РЖКП №1 угоди про виконання  ремонтних робіт та обслуговування їх будинків, надання послуг аварійної служби, що теж дає прибуток.
Окрім цього, наше підприємство пропонує продукцію власного виробництва. Наприклад, на замовлення міської влади встановлено лавочки, урни для сміття на прибудинкових територіях, алеях та на міському пляжі.
Плануємо розширювати мережу та види послуг. Зараз працюємо над новим проєктом, про який згодом повідомимо.
(Закінчення на 4-й стор.).

20240528_113334 Сьогодні – чергова розповідь про РЖКП №1 та його людей, адже робота одного з найбільших комунальних підприємств Ковеля в сучасних умовах заслуговує поваги. Незважаючи на виклики сьогодення, підприємство розвивається, а завдяки взаєморозумінню та злагодженій співпраці колективу з міською владою та мешканцями міста вдається реалізовувати нові проєкти на благо громади.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 280
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Реабілітація… власним подвір'ям

20.06.2024
В “єдино правдивих новинах” не раз почуєш про братів наших менших. По праву чотирилапі на передовій мають сенс на існування.  По-перше, собачки і котики є своєрідними реабілітологами наших воїнів. А ще вони мають гостре відчуття небезпеки, і бували випадки, коли тварини попереджали про вороже бомбардування, рятуючи немало життів у зоні бойових дій.
Мій шановний співрозмовнику! Думаю, що в тилу психологічна реабілітація не менш важлива, ніж на фронті. Погодься: тиск песимістичних новин, щоденні повітряні тривоги, негаразди побутового буття заганяють людину в глухий кут, і вона не завжди знаходить ліки від нав'язливих думок, депресії, патологічного песимізму та розгубленості.
Хоч реабілітація – поруч з вами. Всі пам'ятають фільм "Приборкання норовливого", де Челентано, щоб позбутися симптомів депресії, рубав дрова. Тобто будь-який фізичний труд витісняє надумані негативи та переключає на процес корисної роботи. Невипадково, що у міських умовах тварини здобули велику популярність, а праця на дачних і присадибних ділянках стала своєрідною лікувальною панацеєю. Позитивні емоції викликає спорт, рибалка, прогулянки лісом, творча робота та інше.
l
Для себе я відкрив… власне подвір'я. Кожен день проходиш і не зауважуєш, яким цікавим життям воно наповнене.
Ось прилетів горобчик. Це – розвідка за поживою. Він переконується, що біля миски, з якої кормиться вірний охоронець двора Бім, нікого немає, бере в дзьобик шматочок хліба і відлітає. Невдовзі з'являється ватага його друзів. Весела зграйка сідає на гілки ліщини та влаштовує пташиний концерт. Горобці своїм співом нагадують знаменитий "Щедрик". 
Вицвірінькують  свої мелодії, і чекають на схвальні оплески глядачів. Можливо, нестача уваги їх дратує. Бо як пояснити, коли один із них відривається від гурту і стрімко, немов багатоцільовий винищувач F-16, пролітає біля мого обличчя, при цьому виконавши хитромудрі піруети, і залітає високо на дах?  Це теж стратегія і тактика, адже в польоті він міг не побачити якоїсь небезпеки, а внизу чатує на нього потенційний ворог Бім. Але горобці в умовах різнополярного співіснування не бояться і навіть дражняться з ним. Вони розуміють, що перевага на їхньому боці – вони літають, а він ні.
Зрештою, кожна жива істота має свій характер. Якщо горобчики своєю веселою вдачею забавляють нас, то поряд існують й інші представники пернатих. Он маленьке чорняве пташа, із хвостиком кольору цегли  в дровітні змайструвало гніздо. Коли ви потрапляєте в зону її панування – вона сердиться. Відлетить на безпечну відстань і свариться: "Ців-ців, ців-ців… – у мене пташата, а я їх я мати, комашку їм принесла,  тікайте від мого гнізда!..". В неї є й інші обов'язки – вберегти малят і навчити їх літати. Їй не до забав із Бімом.
Над подвір'ям часто кружляють чорні ворони, які невдоволено каркають: "Кар-к-а-р… летів Ікар до Сонця і згорів к-а-р"… Те каркання викликає душевну тривогу, хоч насправді вони може попереджають про дощ. Хто зна?
Не оминають двір сороки-білобоки.  Ці пані із горобчиками не дружать – у них своя пісня. Пострекочуть, як барабанщик-ударник, і полетять.
Коли достигають черешні, з'являються дрозди.  Ті вважають себе господарями ягід, і коли ти їх намагаєшся прогнати, вони з образою дивляться на вас.
l
Не раз нас ставлять у тупик запитанням: "Що було першим – курка чи яйце?". Спостерігаючи за птаством, впевнено відповідаю: першим було кохання! Так-так! Сам бачив, і пересвідчився. Якось прилетіла парочка голубів і присіла на даху. Озирнувшись навколо,  стали причепурюватися. Вона вичищала сіро-голубе пір'ячко, а голуб-красень, в нього грудка – як у лицаря, голівка – немов шолом древнього воїна-князя, хизувався, як закоханий. Голубка була схожа на принцесу із знатного роду. Так ось, та красуня наблизилась до свого обраного, і, о, диво! – стали цілуватися. По-дорослому. Дзьобик в дзьобик… Довго так. Затим голуб-легінь  пір'ячко  на шиї принцеси вичищав, і знову поцілунки. Побачиш таке і всі негаразди із вітром відлетять, а хандра з депресією зникають.
Сказано ж бо: Бог – є любов і все створене живе і суще теж є – Любов.
Розхвилювався…
А поруч, на власному подвір'ї – прообраз війни. Маленькі джмелі під каміном звили гніздечко – кубло. Вони збирають пилок із квітів, і носять його туди. Господар і охоронець  двору Бім вистежив, як комахи вилітають і залітають до свого житла та й заходився їх ловити, винищувати по одній всіх. Джмелі не здаються, захищаючись, жалять собаку, а він ще сильніше полює на них.
Багато знищив! І ця маленька боротьба, нагадала мені путінсько-українську війну. Ворог  наш – звірина дика, зла та хижа, і ми, як ті бджілки, захищаючись, чим маємо, жалимо розбійника не даємо себе знищити – невмирущі і нескорені!
І сяйнула думка: найвищим, найефективнішим реабілітатором душевних хворостей – буде наша з вами Перемога. Тож спільно наближаймо її і просімо Бога допомогти у цьому!
Анатолій СЕМЕНЮК.

друг В “єдино правдивих новинах” не раз почуєш про братів наших менших. По праву чотирилапі на передовій мають сенс на існування.  По-перше, собачки і котики є своєрідними реабілітологами наших воїнів. А ще вони мають гостре відчуття небезпеки, і бували випадки, коли тварини попереджали про вороже бомбардування, рятуючи немало життів у зоні бойових дій.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 109
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / Нарахування за полив: що важливо знати

20.06.2024
Влітку у абонентів приватних домоволодінь часто виникають запитання стосовно оплати води, що витрачається на полив присадибних ділянок. Нижче наводимо найпоширеніші запитання та відповіді на них.
Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?
Закон України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002, № 2918-III, Закон України  «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11. 2017, № 2189-VIII, Порядок розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08. 2004, №1107.
Крім того, відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06. 2008 р., №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання. Питання щодо нарахування за полив при відсутності лічильника води врегульоване «Методикою визначення нормативів питного водопостачання населення», затвердженою Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства від 27. 09. 2005, №148.
Використання питної води для поливу дворових і прибудинкових територій та зелених насаджень, а також інших витрат води для утримання будинків, зокрема, прибирання місць загального користування, без засобів обліку не допускається. У виключних випадках (сезонне споживання, недоцільність встановлення) за погодженням з виконавцем послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення обсяги води за розрахунковий період визначаються за нормативами питного водопостачання, затвердженими органом місцевого самоврядування в установленому порядку, за кількістю календарних днів, протягом яких проводилося водопостачання цих споживачів.
Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо  немає приладу обліку?
У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу  проводяться з розрахунку 15 куб.м води на 100 кв.м. відповідно до рішення виконачаго комітету Ковельської міської ради від 09. 08. 2012, № 318 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
Вартість плати за полив 1 сотки присадибних ділянок громадян згідно розрахунку становить: 
15 куб.мґ19,86 грн=297,90 грн.
Поливний сезон триває з 1 травня по 31 серпня. Отже, саме в ці місяці до основної кількості спожитої води додаються нарахування за полив.
Вартість 1 куб.м води встановлено рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 08.12. 2022, №362 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення».
Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?
Ні. Чинним законодавством не передбачено норм на водопостачання, пов‘язаних із сезонними чи кліматичними природними змінами. Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть якщо ви не користувалися водою через дощ чи з будь-яких інших причин.
У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?
На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, КП “Ковельводоканал” рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку води. Це дозволить абонентам регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.
Якщо територія домоволодіння обладнана локальними джерелами водопостачання (свердловини, колодязі, технічний водопровід), визначити з якої системи здійснюється зрошування прибудинкової території неможливо. Тому для визначення фактичного об’єму водовикористання рекомендуємо встановити прилади обліку питної води.
ВАЖЛИВО! Згідно з пунктом 13 Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08. 2018, № 206, вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях. Вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж відповідних внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі, а в разі неможливості встановлення – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання.
Куди звертатися, щоб укласти договір та встановити прилад обліку?
Щоб скористатися цією послугою, необхідно звернутися особисто в службу обліку і збуту за адресою: м.Ковель, вул. Івасюка, 13 (з понеділка по п’ятницю, графік роботи: з 08:00 до 17:00 год, обідня перерва з 12:00 до 13:00 год). Там же в касі підприємства, можна і оплатити цю послугу.
За більш детальною інформацією можна звернутись за телефоном 5 36 96, 5 34 42,  067 704 22 89. 
Адміністрація 
КП «Ковельводоканал».

вода Влітку у абонентів приватних домоволодінь часто виникають запитання стосовно оплати води, що витрачається на полив присадибних ділянок. Нижче наводимо найпоширеніші запитання та відповіді на них.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 203
Читати далі

Четвер, 20 червня 2024 року № 26 (12929) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 24 по 30 червня

20.06.2024
ОВЕН.  Тиждень може стати позитивним у багатьох справах. Намiри необхiдно зберегти в таємницi, якщо зацiкавленi в їх здiйсненнi. 
ТЕЛЕЦЬ. Будете так захопленi роботою, що перестанете помiчати все iнше навколо. Варто вiдiйти вiд стереотипiв i дати можливiсть з’явитися новому у життi. 
БЛИЗНЮКИ. Зiрки обiцяють багато приємних моментiв. Не доведеться розраховувати тiльки на власнi сили. У вiвторок збiльшиться число корисних зустрiчей. 
РАК. Проявіть альтруїзм. Це дозволить вiдчути себе важливим. У понедiлок небажано починати серйозних справ i зустрiчей. Не підпускайте до себе смуток.
ЛЕВ. Ви, схоже, трохи нервуєте, але не варто  дозволяти емоцiям взяти гору. Намагайтеся пiдбити пiдсумки i виправити  кілька допущених за останнiй час помилок.
ДIВА. Варто втiлити в життя потаємнi плани. Проте деякi з них доведеться пiдкоригувати, залежно вiд розвитку подiй. Але спробуйте не ухвалювати поспiшних рiшень. 
ТЕРЕЗИ. На початку тижня вiд друзiв може надійти пропозицiя, що вiдкриває новi можливостi. Минулi заслуги дозволять почати перспективну справу. 
СКОРПIОН. Підбийте пiдсумки i проаналiзуйте подiї. Ви зрозумiєте, що багато чого досягли, вiдкриваються блискучi перспективи. 
СТРIЛЕЦЬ. Вас може чекати тиждень роздумiв i завершення початих справ. Назбиралося багато проблем, якi необхiдно розв’язати.  
КОЗЕРIГ. Працювати доведеться багато, а результати порадують не скоро. Не погоджуйтеся з авантюрними пропозицiями. Начальство в другiй половинi тижня буде вами задоволене. 
ВОДОЛIЙ. Настав момент для реалiзацiї справи, яка довго не вдавалася. Зробiть рiшучий крок, i вiдчуєте, що рухаєтеся в правильному напрямку. 
РИБИ. Тиждень обіцяє  бути напруженим. Ваш позитивний погляд на свiт дозволить легко впоратися навiть з найскладнiшими завданнями. Пора взяти вiдпустку i поїхати у дальнi краї.
Підготував
Степан ЗОРЕПАД.

18f3e9e6f106765c01b7f9a103578468 ОВЕН.  Тиждень може стати позитивним у багатьох справах. Намiри необхiдно зберегти в таємницi, якщо зацiкавленi в їх здiйсненнi. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 265
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025