Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 26 вересня – 2 жовтня

26.09.2024
Четвер.  Мінлива хмарність. Температура 230С. Вітер південний помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура 170С. Вітер південний помірно сильний.
П'ятниця. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура 220С. Вітер південний помірно сильний. 
В ніч на суботу. Хмарно, невеликий дощ. Температура 140С.  Вітер південний слабкий.
Субота. Мінлива хмарність. Температура 190С. Вітер південно-західний помірний.
В ніч на неділю. Хмарно, дощ. Температура 120С. Вітер північно-західний слабкий.
Неділя. Хмарно, дощ. Температура 150С. Вітер північно-західний помірно сильний. 
В ніч на понеділок. Мінлива хмарність. Температура 40С. Вітер північно-західний слабкий.
Понеділок. Ясно. Температура 170С. Вітер південно-східний помірний.
В ніч на вівторок. Мінлива хмарність. Температура 70С. Вітер південно-східний помірний.
Вівторок. Мінлива хмарність. Температура 180С. Вітер південний помірний.
В ніч на середу. Мінлива хмарність. Температура: 90С. Вітер південний слабкий.
Середа. Мінлива хмарність. Температура 200С. Вітер південний помірний. 

Жовтень Четвер.  Мінлива хмарність. Температура 230С. Вітер південний помірно сильний.

В ніч на п'ятницю. Мінлива хмарність, невеликий дощ. Температура 170С. Вітер південний помірно сильний.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 118
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / 1 жовтня – День ветерана в Україні

26.09.2024
Шановні ветерани Ковельщини, 
дорогі колеги!
Зашелестіло золотом опале осіннє листя, і в домівки завітало наше ветеранське свято. Ні, воно аж ніяк не нагадування про наш вік, а чудова можливість сказати теплі, щирі слова подяки батькам, ветеранам війни, праці, взагалі людям старшого віку за великий внесок у розвиток наших сіл, району, за багаторічну працю, за нелегкі життєві долі, за активну життєву позицію.
На долю старшого покоління випало чимало випробувань. Колись і в них була улюблена робота, чудові, дружні колективи, життя вирувало, сповнене різних подій. А нині вряди-годи хтось згадає. Невтішна теперішня дійсність для людей старшого віку, але вони мудрі, знаючі, розуміють нинішній надзвичайно важкий час для рідної країни. 
І як ніколи, терплячі, мовчать за низькі пенсії, не завжди доступну медицину. Бо нині війна, і на ній – наші діти, онуки.  У кожного болить душа і є бажання чимось допомогти. Багато наших ветеранів – волонтери, активно допомагають воїнам. Не можна перерахувати ті добрі, потрібні справи, котрі роблять золоті руки ветеранів. Скільки сотень сплели їх натруджені руки шкарпеток, безрукавок, а скільки кілометрів маскувальної сітки виготовленої ними, зібрано продуктів, спечено хліба, пиріжків, печива – всього не перерахувати, як і не сказати, скільки любові, доброти в них вкладено. Люди поважного віку пережили багато і знають, як ніхто, ціну миру й щасливого життя.
Дорога ветеранська родино Ковельщини! З великою теплотою звертаюсь до Вас. Спасибі Вам за пройдені життєві дороги, наповнені мужністю і мудрістю, за вміння жити і виживати. Вибачте за нинішні проблеми і негаразди, в яких нема Вашої вини, але які перешкоджають Вам у житті.
Напередодні Дня ветерана прийміть найщиріші вітання. Нехай у житті кожного з Вас ще довго панує золота, щаслива осінь, нехай вона буде теплою, затишною. Нехай Вас тішать діти, онуки, правнуки – це продовження життя і ваше найбільше багатство.
Здоров'я Вам, уваги і турботи від рідних, влади, бо що змогли – Ви все для нас зробили, достойні, мужні дочки і сини свого народу. Дай Вам, Боже, сили!
Користуючись нагодою, висловлюю щиру подяку керівникам і трудовим колективам підприємств різних форм власності за турботу і допомогу ветеранській спільноті. Особлива вдячність – районній владі, особисто голові РВА Ользі Миколаївні Черен та голові районної ради В’ячеславу Швораку, їх заступникам Галині Коляді та Андрію Броїлу. 
Ви – наша опора і вірні соратники у роботі з людьми поважного віку. Велике спасибі Вам!
Валентина СІЧКАР,
голова Ковельської районної ветеранської організації.

veterany Шановні ветерани Ковельщини, дорогі колеги!

Зашелестіло золотом опале осіннє листя, і в домівки завітало наше ветеранське свято. Ні, воно аж ніяк не нагадування про наш вік, а чудова можливість сказати теплі, щирі слова подяки батькам, ветеранам війни, праці, взагалі людям старшого віку за великий внесок у розвиток наших сіл, району, за багаторічну працю, за нелегкі життєві долі, за активну життєву позицію.

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 154
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Любов під дулом пістолета

26.09.2024
Повстанська медсестра берегла 
свою таємницю більш як пів століття

медсестра фото (1) У повоєнні роки жителі села Мизове, що на Старовижівщині (нині Ковельського району) Волині, навіть не здогадувалися, що їхня односельчанка Надія Жолинська у роки Другої світової війни рятувала життя повстанцям у шпиталі біля села Котуш на Камінь-Каширщині, де була волинська столиця УПА.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 100
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Герой України Юрій Ковальчук

26.09.2024
Зізнаюсь чистосердечно: мені важко було писати цю статтю. І не тільки тому, що людину, про яку попросила розповісти на шпальтах газети її бабуся, не знав особисто. Та й як міг знати, коли між нами –чимала різниця у віці? По суті справи, він годився б мені в онуки, бо загинув невдовзі  після свого двадцять четвертого дня народження.
Найбільше ж моє серце болить від усвідомлення того, що ми, представники старшого покоління, "діти" повоєнних років, не зуміли запобігти російсько-українській війні, не зуміли змусити нашу українську владу по-належному підготуватися до неї, дозволяли знищити українські Збройні Сили, віддавши долю своїх нащадків в криваві лапи російського чудовиська на ймення путін.
Чи могли ми це зробити? Так, якби вимагали від своїх можновладців не тільки гарних слів, а й конкретних справ, якби робили висновки з уроків минулого. На жаль, історія не знає умовного способу дієслова. Вона жорстока і цинічна, бо дозволяє нищити того, хто слабший, хто живе лише одним днем, не думаючи про майбутнє.
І ось тепер маємо те, що маємо: під загрозою саме існування Української держави. Агресор, нехтуючи всіма правилами міжнародного співжиття, нахабно порушив кордони країни, загарбав велику частину її території. Найстрашніше при цьому те, що гине цвіт української нації, еліта національно свідомої молоді, хлопці і дівчата, які могли б вивести державу з болота корупції, брехні і лицемірства, побудувати суспільство добра і милосердя.
Навіть тільки в уяві згадавши Героїв, які жили, творили, мріяли на Ковельщині, бачимо, як ми осиротіли  і збідніли за час війни. Так, їх пам'ятаємо,  їх увіковічнюємо в назвах вулиць, шкіл, навчальних закладів, але ніколи не воскресимо із мертвих наших братів, синів, друзів, знайомих. Вони пішли у Вічність, звідти нема вороття.
Гірко. Боляче. Прикро. Але змінити ми нічого не зможемо…
l
Подальша моя розповідь викликана візитом до редакції ковельчанки Марії Михайлівни Ковальчук, яку знав ще з молодих років. Нині вона на пенсії, а тоді працювала у відділі робітничого постачання станції Ковель, який надавав торговельні послуги працівникам залізничного вузла та всім мешканцям міста.
Привітавшись, пані Марія зі сльозами на очах попросила:
– Напишіть про мого онука Юру. Він – Герой України,  я багато сил  і здоров'я віддала його вихованню.  На жаль, не можу  довідатися, як він загинув, за що удостоєний Героя України, хто ініціював звернення про присвоєння звання. Допоможіть, будь ласка.
Марія Михайлівна, хвилюючись і час від часу витираючи сльози, розклала на столі документи, фотографії, які їй дорогі, бо на них – доля онука, який віддав життя за Україну. 
Я пообіцяв жінці, що постараюсь допомогти у її проханні й розповісти читачам про подвиг Юрія, удостоєного найвищої державної відзнаки в Україні. Пані Марія подякувала, а я взявся досліджувати шлях воїна, захисника, патріота.
Почав із повідомлення пресслужби міської ради у "Вістях Ковельщини", опублікованого 2 червня 2022 року. Ось його короткий виклад: "У п'ятницю, 27 травня, розридалося небо. Уже й природа не витримує того болю, який переживає нині наша земля. Війна продовжує забирати найкращих. Ще двоє ковельчан не повернулися додому, до своїх рідних.
Валерій Гонта загинув 21 травня біля н. п. Нагірне Донецької області, а Юрій Ковальчук 23 травня – неподалік Білогорівки Луганської області.
Валерій у липні мав відзначати свій 41-й день народження, Юрій 15 травня зустрів своїх лише 24.
Виступаючи під час громадянської панахиди міський голова Ігор Чайка сказав: "Надзвичайно боляче усвідомлювати, якими молодими, сповненими життєвих планів, вони йдуть від нас. Ковельчани Валерій Гонта та Юрій Ковальчук були справжніми воїнами. Їх об'єднувало наше рідне місто, вулицями якого вони ходили, навчалися в ковельських школах, далі – в технікумах. Тут починалося їх самостійне життя".
(Закінчення 
на 4-й сторінці).

Герой01 Зізнаюсь чистосердечно: мені важко було писати цю статтю. І не тільки тому, що людину, про яку попросила розповісти на шпальтах газети її бабуся, не знав особисто. Та й як міг знати, коли між нами –чимала різниця у віці? По суті справи, він годився б мені в онуки, бо загинув невдовзі  після свого двадцять четвертого дня народження.

Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 232
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Учитель

26.09.2024
Штрихи до портрета
Моє знайомство з Геннадієм Васильовичем Бондаренком відбулося в кінці дев'яностих. Так сталося, що я, попри заняття господарськими справами, захопився краєзнавством. Самотужки вишукував, вичитував історичні матеріали і в міру власних можливостей досліджував місцеві історичні події. Як результат, назбирав матеріалів достатньо для видання книги історико-краєзнавчих нарисів під назвою "Ковель: минуле і сучасне".
Після довгих вагань і сумнівів рукопис книги завіз у видавництво "Надстир'я".  Очільник видавництва Микола Богуш, розуміючи, що перед ним недосвідчений аматор краєзнавства, вирішив заручитися підтримкою фахівців і запросив до цієї роботи провідного історика Волинського державного університету ім. Лесі Українки Геннадія Бондаренка.
Так невипадково наші стежки перетнулися: я, новачок, "учень-студент", і Учитель, який під свою опіку брав тих, хто цікавиться історією рідного краю.
Переді мною постав чоловік невисокого зросту, кремезної статури, енергійний і рухливий. Очі променилися життєдайним світлом. На вустах проглядалася ледве вловима усмішка довіри до співрозмовника. Окуляри ніби підкреслювали приналежність до інтелектуальної еліти.
Словом, я побачив непересічну особистість, в якій поруч із толерантністю, людяністю і добротою душі відчувалися великий розум, мудрість, талант науковця-дослідника. З несподіванки, я дещо розгубився і не представився.
Розмова була недовгою. Він мене протестував пильним поглядом, подякував і відкланявся.
– Миколо Івановичу, хто це? – запитав я в Богуша.
– Анатолію, соромно не знати відомих людей рідного краю, – відповів він.
Так, це був Геннадій Бондаренко, сьогодні знаний як професор Волинського університету, кандидат історичних наук, член-кореспондент Української Академії історичних наук, директор відділення інституту дослідів Волині у Вінніпезі, лауреат багатьох державних обласних премій, Почесний краєзнавець України, Заслужений працівник народної освіти, автор більш як 600 статей та наукових монографій. На його роботи посилаються історики з Канади, Америки,  Європи, Японії та Китаю.  Він – голова організації  краєзнавців Волині.
– Не легковаж. Познайомся ближче – він тобі при нагоді допоможе. Знай, що Бондаренко добра і щира людина, – наголосив наприкінці зустрічі директор "Надстир'я".
Пізніше в розмовах із колегами я дізнався про людські захоплення науковця. Геннадій Васильович любив більярд, захоплювався шахами, був неодноразовим чемпіоном університету із цього виду спорту. Брав активну участь у Всеукраїнських змаганнях і виборював призові місця.
Приємним відкриттям для мене була його любов до поетичного слова. Вірші писав глибокозмістовні, наповнені філософською думкою. Читав голосно, проникливо. Загалом, був душею будь-якого товариства, корпоративу чи творчого зібрання.
На крилах краєзнавства
Над хвилями гріха завжди злітає птах Господньої молитви. Погодьмося, що на хвилях нашого українського моря гойдаються гріхи національного і суспільного масштабів. Це насилля над нашим народом, заборона рідної мови та історії московською імперією. Ці гріхи спокутував Тарас Шевченко. Він як Пророк вдихав у душу народу волелюбний дух. Олена Пчілка боролась за відродження української мови і "переливала свою душу у думки дітей" та заскорузлого суспільства. 
Геннадій Бондаренко відкрив шлюзи  історії та краєзнавства Волинського краю. Маловідоме, забуте і заборонене потекло цілющими струмками. Весняна повінь краєзнавства розлилася по всіх куточках Волині. На це відродження чекала Незалежність! 
Геннадій Васильович з головою поринув у роботу. Його зусиллями та енергією із товариства краєзнавців постала потужна організація краєзнавців Волині під крилом Національної спілки краєзнавців України, було створено у січні 2011 року краєзнавчий осередок Ковельщини. Саме він став ініціатором, організатором і куратором Всеукраїнських наукових, історико-краєзнавчих конференцій для Ковеля під назвою: "Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії". На обласному рівні такі конференції проводились два рази на рік. Географія учасників конференції розлога – це Київ, Житомир, Львів, Рівне, Луцьк, Острог, Ковель і т. д.
Кожна конференція – своєрідне свято краєзнавства – увінчувалась виданням широкоформатного збірника. Без пафосу зауважу: це була титанічна робота. Таких історико-краєзнавчих розвідок Ковельщина ще не знала. До цієї роботи долучались представники інтелігенції, вчителі історії, бібліотекарі і всі бажаючі, ті, хто любить свій край, свою "малу", найкращу в світі Батьківщину. У Ковелі проведено 4 конференції – у 2003, 2008, 2013, 2018 роках. Остання, ювілейна, була приурочена до 500-ліття Магдебурзького права.
Маємо підкреслити ще одну рису характеру Геннадія Бондаренка – він вмів мислити стратегічно і пророчо заглядати в майбутнє. З його ініціативи у нашому місті, попри окремі застереження, було проведено "малу" учнівську конференцію, до якої долучились діти старших класів та їх наставники. Це ноу-хау стало святом для юних любителів історії. Геннадій Васильович розумів: майбутня історія України – в руках і серцях юних поколінь.
Він любив Лесю Українку. Поетеса писала:
Я на гору круту крем'яную
Буду камінь важкий підіймать 
І, несучи вагу ту страшную,
Буду пісню веселу співать.
Геннадій Бондаренко, батько волинського краєзнавства і волинезнавства, підняв на гору цей камінь "важкий" і як досвідчений маестро із тої "гори" впевнено диригував хором істориків і краєзнавців, який виконував оптимістичну симфонію історичного краєзнавства Волині.
l
Чим глибше ми занурюємося у світ видатної людини, тим більше переконуємось в тому, що сенс життя від початку, і до кінця – у творенні моральних і духовних цінностей.
І нехай твердять філософи, що небеса люблять сильних. На небесних і земних шляхах-дорогах Геннадія Бондаренка, як дороговказ, висвітлюються доброчинність, життєтворчість і справедливість. 
В невеличкому, затишному і скромному кабінеті Учителя завжди було тісно. До нього ішли, як до рідного, студенти, колеги, друзі за добрим словом, порадою, консультацією, і він усіх обдаровував теплом та увагою. Якось після конференції ми завітали до мого дачного будинку, де я розмістив музей поліського побуту. Згодом для цього музею Геннадій Васильович із власної приватної колекції подарував мені керамічний глек-амфору. Цей дорогий для мене дарунок завжди нагадує про доброго і мудрого мого Учителя й наставника.
З вежі прожитих літ я бачу широку панораму його професійної, громадської та просвітницької діяльності. Все в гармонії із буттям – обов'язок і відповідальність, любов до людини і рідного краю та України. Лишень немає самого Геннадія Васильовича Бондаренка.
Геннадію Бондаренку
Я без минувшини – немов бездомний пес,
Як блудний син без матері і батька.
Історія і пам'ять – буття земного сенс,
В них кров моя, душа і тіло без остатку.
Історія – це материк моєї долі,
На нім мій предок впевнено ступав ногою.
Летів на конях. На смерть ішов за Волю
Все це було з тобою і було зі мною.
Встають князі, гетьмани й пророки,
І ти встаєш з ними в єдиний стрій.
Я чую впевнені Учителя уроки – 
В них животворний корінь твій земний.
Ти слід вагомий залишив на цій землі,
На ньому розквітають квіти краєзнавства.
І українське Ельдорадо бачиться мені –
Ти минуле осягав, і все, що буде завтра.
Кигиче чайка пісню над Тур'єю і Стиром,
І серце втратою болить – пекуча незагойна
 рана.
Остання шана… Тепер ти в Бога під крилом:
Помолимось за вічну і незгасиму пам'ять.
Анатолій СЕМЕНЮК,
голова Ковельської міськрайонної організації НСКУ.

IMG_2775 Штрихи до портрета

Моє знайомство з Геннадієм Васильовичем Бондаренком відбулося в кінці дев'яностих. Так сталося, що я, попри заняття господарськими справами, захопився краєзнавством. Самотужки вишукував, вичитував історичні матеріали і в міру власних можливостей досліджував місцеві історичні події. Як результат, назбирав матеріалів достатньо для видання книги історико-краєзнавчих нарисів під назвою "Ковель: минуле і сучасне".

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 89
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Жити допомагає віра в Бога

26.09.2024
Спокійна, врівноважена, розсудлива і мудра жінка, яка готова завжди прийти на допомогу – такою є Ніна Бенедиктівна Пешко із Щитинської Волі. Вісімнадцять останніх трудових років віддала навчанню і вихованню хабарищенських діток. Вимоглива, але добродушна, любить у всьому порядок, вміє вислухати і зрозуміти. 
Так про неї кажуть її колишні учні і батьки. Вона – вчитель за покликанням душі, вчитель від Бога. Ще й зараз у свої 84 роки  цікавиться проблемами у сім'ях. А якщо потрібно, то йде, щоб їх владнати. 
Вона назавжди залишилась вчителем для своїх вихованців, бо з ними розділяє радість і горе, дає зрозуміти, що безвихідних ситуацій не буває, що кожним вчинком повинна керувати совість. Та й у самої Бенедиктівни (так її називають у навколишніх селах) давно зранене серце. Варто лише сказати, що ця бідна, згорьована мати поклала у домовину двох своїх синів-соколів: Петра і Олександра. Життя Петра забрав путч у москві в 1991 році, коли проходив службу в армії, а невдовзі трагічна доля спіткала Олександра. Ми можемо їй тільки поспівчувати, а зрозуміти її може лише материнське серце.
Ніна Бенедиктівна народилася в 1940 році у селі Ніговищі на Рівненщині, що на кордоні з Волинню та білоруссю. Батька мобілізували на початку війни, а в 1944 році він загинув в Угорщині. Жінці досі в пам'яті чоловік, що приніс похоронку. А матір з чотирма малолітніми дітьми, коли там проходив фронт, вивезли за Дніпровсько-Бузький канал. Повернувшись додому, застали спалену хату. Добре, що батько перед мобілізацією розібрав невеликий сарай. 
– Отак ми із цього дерева збудували житло з однієї кімнати, – розповідає Ніна Бенедиктівна. – А в цій "рукавичці"  жила наша сім'я, ще дід з бабою, дядько із сім'єю та сусідська родина. І всі будували свої хати. Дід з матір'ю поїдуть до лісу, спиляють сосну, привезуть, дід обтеше і кладе на стіну. Ось такими тоді були хати. 
Ми вже у свою хату перейшли в 1947 році. Мама доброго здоров'я після будівництва хати не мала. Пам'ятаю, коли працювала у колгоспі, то влітку їй доводилось завершувати всі стіжки із сіном. Бо ніхто краще не міг виконати такої роботи.
Семирічку Бенедиктівна закінчила у своєму рідному селі. А далі вибрала найближчу середню школу –  у Любешові. До школи добиралась пішки. Взимку, коли замерзала річка (до неї було 20 кілометрів, а в інший час – 30). Щоразу після уроків у суботу йшла додому, а в неділю верталась назад. 
Навчалась у школі непогано, то ж після її закінчення отримала роботу. У районному відділі освіти направили на роботу у Щитиноволянську восьмирічку на посаду старшої піонервожатої. Далі доля закинула у Люб'язьку, а потім Любешівську школи. Тут вона заочно вступила у Ківерцівське культосвітнє училище по спеціальності бібліотекаря. Щоб закінчити училище, треба було працювати у бібліотеці. 
В цей час Ніну Бенедиктівну переводять на посаду бібліотекаря у село Деревок. У Деревок приїжджає її суджений Степан Сильчук із Щитинської Волі, а згодом молода сім'я виїжджає в Архангельську область. Там Степан працював на електростанції, а дружина у школі –  бібліотекарем, вихователем, вела домоводство, ще й була класним керівником. У росії у них народився Володя. А вже в 1965 році сім'я вернулась додому на малу батьківщину Степана. Заробивши трохи грошей, вирішили будувати хату. 
Роботи у Щитинській Волі Бенедиктівна не мала. То ж у райвно їй запропонували працювати у Невірській школі, що за десять кілометрів від дому. Степан будував хату, а дружина мусила із дворічною дитиною жити у Невірі. А через два роки звільнилось місце у Щитинській Волі вчителя російської мови і літератури, то директор школи запропонував їй викладати даний предмет, врахувавши те, що три роки проживала і працювала у росії. В будь-які часи не було охочих їхати на роботу у віддалені села, і Ніну Бенедиктівну прийняли. Так вона тут із декретними відпустками працювала аж до 1975 року. За цей час у сім'ї народились Саша, Оля, Петро і близнята Ігор та Марія.
В цей час у Хабарищі вирішила звільнитись Дарія Шуба, яка працювала у цій школі довгі роки. У районному відділі освіти їй сказали шукати собі заміну. Але як її знайти? Чи піде хтось працювати у найвіддаленіше село району, де немає нормальної дороги і автобусного сполучення? То й вона впросила Ніну Бенедиктівну замінити її у школі. 
У райвно вже не звертали уваги на педагогічну освіту, і довірили їй керувати початковою школою. Так вона тут допрацювала до пенсії. Говорить, що приходилось чотири кілометри пішки добиратись в одну сторону і по багнюці, і по кучугурах снігу. Одного разу  так замело, що взула рибальські чоботи і майже дві години копирсалась по снігу. А ще несла туфлі, щоб перевзутись. Тоді і батьки, і діти вже не чекали на роботі. Але учні таки позбирались на навчання. На першому році роботи у новій школі навчала у чотирьох класах 22 діток. Надалі їх кількість зменшувалась. 
Дітям на великій перерві завжди готувала чай. І тепер вона знає все про кожного свого учня: хто де живе, на якій роботі працює. Діти після початкової школи навчались в іншій школі, їх навчали різні вчителі, але Ніну Бенедиктівну називають ще й досі "ВЧИТЕЛЬКА".
Крім основної роботи, вона ще й виконувала громадську, обиралась депутатом сільської ради. Будь-які питання чи звернення громадян вирішувала на місці, заміняючи сільського голову. Навіть доводилось самій владнувати домашні чвари у сім'ях.
…На старості літ Бенедиктівна залишилась одинокою на своїй вулиці. Давно вже немає сусідів. Живе, немов на хуторі. Обробляє сама невеличкий город. До мами час від часу  навідуються діти, які оселились в інших населених пунктах Ратнівщини. А ще вона переживає за доньку Марійку, яка живе у білорусі. Бабуся має 8 онуків та 5 правнуків.
Вийшовши на пенсію, жінка присвятила себе служінню Богові. Вільний час віддає читанню духовної літератури. Кожен ранок чи будь-яку роботу починає з молитви. Божа віра надихає її на справи порятунку людей. Щодня молиться за здоров'я воїнів-односельчан, що перебувають на фронті, випрошує у Бога здоров'я людям, які на лікуванні, а ще  – мудрості кожному у повсякденному житті. Такий вже характер у жінки.
А коли на серце находить сум – іде на кладовище, провідує могили синів та чоловіка, ще й наведе лад на могилах людей, у яких не залишилося рідних. Віра в Бога допомагає Бенедиктівні жити святим і праведним життям та приносить душі великий спокій.
Микола Денисюк.

Вчителька  Спокійна, врівноважена, розсудлива і мудра жінка, яка готова завжди прийти на допомогу – такою є Ніна Бенедиктівна Пешко із Щитинської Волі. Вісімнадцять останніх трудових років віддала навчанню і вихованню хабарищенських діток. Вимоглива, але добродушна, любить у всьому порядок, вміє вислухати і зрозуміти. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 106
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / Здорова дитина – здорова нація

26.09.2024
Усім відомо, яке велике значення має спорт для формування сильної духом, фізично здорової людини, особливо у юному віці. 
Саме з цією метою 5 квітня ц. р. у Велицьку було створено клуб «Білі тигри» для прихильників таеквон-до (тхеквондо). Це вид спорту, який передбачає систему духовного тренування і оволодіння технікою самооборони без зброї, зміцнення здоров’я. За цей порівняно короткий період часу деякі діти встигли пройти першу атестацію на кольорові пояси, а дехто з них взяв участь в чемпіонаті Волинської області.
Діти також стали учасниками турніру на запрошення сусідньої федерації таеквон-до, здобувши неабиякі успіхи. Зокрема, вони вибороли золоті медалі і Кубок області за перше місце в номінації GTF та кубок області за третє місце в номінації ITF. Таким чином наші вихованці завоювали право брати участь у розіграші Кубка України, який відбудеться зовсім скоро.
Наші здобутки – великою мірою результат уваги і турботи про юних спортсменів з боку Велицької сільської ради, особисто сільського голови Віктора Ковальчука. Вони не просто створили належні умови для тренувань, а й дбають про поширення інформації про користь фізкультури і спорту, їх роль у вихованні сільської молоді.
Це дуже приємно, адже як тренер я завжди вірив у те, що навіть у найвіддаленіших куточках Ковельщини є хлопці і дівчата, які бажають займатися сучасними видами спорту, готові стати в майбутньому чемпіонами. І я з великим бажанням приходжу до них, щоб разом прокладати шлях до омріяної мети.
Щиро вдячний місцевій владі, особисто Віктору Васильовичу Ковальчуку за підтримку  і розуміння потреб молоді у такий складний час. Адже здорова дитина – це в майбутньому здорова нація!
Денис КРАВЧУК,
тренер  Ковельського осередку таеквон-до GTF.
НА СВІТЛИНІ: Велицький сільський голова Віктор КОВАЛЬЧУК з юними спортсменами і тренером Денисом КРАВЧУКОМ.
Фото з архіву автора.

спорт Усім відомо, яке велике значення має спорт для формування сильної духом, фізично здорової людини, особливо у юному віці. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 89
Читати далі

Четвер, 26 вересня 2024 року № 40 (12943) / Повідомлення в номер / ГОРОСКОП з 30 вересня по 6 жовтня

26.09.2024
ОВЕН. У першiй половинi тижня терпiння i дипломатичнiсть допоможуть зберегти позицiї як вдома, так i на роботi. У вiвторок в дружнiх стосунках може скластися неоднозначна ситуація. 
ТЕЛЕЦЬ. На початку i в кiнцi тижня можуть виникнути напруженi ситуацiї на роботi. У четвер варто почати пошуки додаткового заробiтку. Не упускайте вигiднi пропозицiї.
БЛИЗНЮКИ. Швидко розв’яжете проблеми, що накопичилися. Але не намагайтеся зробити все вiдразу, починайте з найголовнiшого. У роботi намiчаються цiкавi перспективи.
РАК. У четвер варто продемонструвати начальству умiння працювати швидко i чiтко. У п’ятницю обставини можуть виявитися надто суперечливими, щоб приймати рiшення. 
ЛЕВ.  Ситуацiя, яка складеться, може спровокувати на суперечку з колегами або друзями, постарайтеся фiлософськи поставитися до цього, не з’ясовувати стосунків. Вам необхiднi зараз зустрiчi з друзями i активний вiдпочинок. 
ДIВА. Тиждень буде повний подiями, нудьгувати не доведеться. У професiйнiй сферi забезпечена стабiльнiсть i благополуччя, якщо не лiнуватиметеся. Тиждень сприятливий для втiлення складних проєктiв i планiв. 
ТЕРЕЗИ. У багатьох сферах будете успiшнi, багато зможете зробити i одержати видимі плоди дiяльностi. У серединi тижня можливий приїзд родичiв, друзiв або партнерiв. 
СКОРПIОН. Починаєте завойовувати лiдерськi позицiї в колективi. Вам запропонують пiдвищення по службi. Доходи збiльшаться. Зростає активнiсть i творчий потенцiал. Вихiднi будуть наповненi вiдчуттям безтурботного вiдпочинку.
СТРIЛЕЦЬ. Без крайньої необхiдностi не варто брати на себе нiяких зобов’язань. На шляху до здiйснення честолюбних планiв можуть стати власнi недолiки. П’ятниця може порадувати цiнною iнформацiєю.
КОЗЕРIГ. У боротьбi за справедливiсть уникайте конфлiктiв i непорозумiнь. У вiвторок зiрки рекомендують не довiряти незнайомцям. У другiй половинi тижня цiкава робота може  захопити вас.
ВОДОЛIЙ. Не все задумане здійсниться, але не варто впадати у вiдчай. Постарайтеся врiвноважити терези настрою i емоцiйного стану. Iнакше ризикуєте витратити багато енергiї дарма. 
РИБИ. На початку тижня, швидше за все, начальство вимагатиме від вас більшої віддачі у роботі. Але не переживайте: все владнається. 
Підготував 
Степан ЗОРЕПАД.

18f3e9e6f106765c01b7f9a103578468 ОВЕН. У першiй половинi тижня терпiння i дипломатичнiсть допоможуть зберегти позицiї як вдома, так i на роботi. У вiвторок в дружнiх стосунках може скластися неоднозначна ситуація. 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 433
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025