Дрібниць у забезпеченні життєдіяльності Ковеля немає
13 серпня ц. р. відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Його провів міський голова Олег Кіндер, котрий спочатку вручив Почесні грамоти за сумлінну працю, компетентність та відповідальність при виконанні посадових обов'язків, професійну майстерність, вагомий особистий внесок в розбудову інфраструктури міста та з нагоди Дня будівельника Михайлу Салівончику (КП "Ковельбуд"), Олександру Гонті (ТзОВ "Ковельелектромонтаж"), Андрію Шевчуку (МПП "Інвестбуд").
Такою ж нагородою відзначено головного інженера РЖКП № 1 Миколу Мартинюка – за багаторічну сумлінну працю, ініціативність і професійність, вагомий особистий внесок у розвиток комунального господарства міста, поліпшення благоустрою ковельчан, активну участь у житті територіальної громади та з нагоди 60-річчя від дня народження.
Перед тим, як приступити до проектів рішень, внесених на розгляд виконкому, начальник Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал" Юрій Рибачок звернувся з проханням до виконавчого комітету міської ради щодо сприяння у вирішенні питання стосовно передачі земельної ділянки площею 1065 кв. м, на якій розташована свердловина № 2, що знаходиться на території с. Волі-Ковельської, у постійне користування Ковельському УВКГ для розміщення та обслуговування свердловини, а також просив не передавати її у власність чи користування іншим юридичним або фізичним особам.
Суть проблеми викладено у зверненні до виконавчого комітету Ковельської міської ради, в якому, зокрема, йдеться про те, що відповідно до вимог чинного законодавства рішенням Зеленської сільської ради від 22.11.2013 року Ковельському управлінню водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал" надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі для розміщення та обслуговування об'єкта водопостачання – свердловини №2 по вул. Піщаній у с.Волі-Ковельській площею 1065 кв.м. Управління звернулося до сільської ради з клопотанням внести зміни до вказаного рішення та надати площу, яка фактично огороджена та використовується ним для розміщення та обслуговування свердловини №2 – 1499 кв.м.
Однак Зеленська сільська рада відмовила у задоволенні цього клопотання, аргументуючи це тим, що усі суміжні земельні ділянки приватизовані та мають оформлені державні акти на право власності земельних ділянок. Більше того, рішенням від 10.10.2014 року Зеленська сільська рада скасувала своє рішення від 22.11.2013 року та відмовила Ковельському УВКГ у наданні дозволу на розроблення технічної документації.
Зі свого боку Ковельське УВКГ не погоджується з таким рішенням сільської ради, адже цей об'єкт – стратегічного значення, тому ніхто не мав права будуватися в межах зон санітарної охорони.
За словами начальника Юрія Рибачка, ця артезіанська свердловина була пробурена у 1968 році. З того моменту Ковельське УВКГ фактично користується земельною ділянкою, на якій розташована свердловина № 2 та інше експлуатаційне обладнання, яке функціонально пов'язане з діяльністю свердловини №3 та використовується управлінням для вироблення питної води і забезпечення нею споживачів м. Ковеля та сіл Зеленого і Волі-Ковельської в тому числі. Управління обслуговує і підтримує дане обладнання та свердловини в належному технічному стані, вони є частиною єдиної системи централізованого комунального водогону та належать до основних засобів Ковельського УВКГ. Вищевказана свердловина також входить в загальну систему водопостачання міста.
За словами керівника "Ковельводоканалу", в час аномальної спеки у періоди максимального водоспоживання усі свердловини працюють на повну потужність, проте не можуть забезпечити аварійний запас питної води.
Щоб наповнити резервуари чистої води, підприємство здійснює жорсткий контроль за використанням питної води споживачами.
Аби уникнути подібних ускладнень в майбутньому, необхідно провести роботи по бурінню дублюючої свердловини на існуючій площадці свердловини № 2. Таку рекомендацію Ковельському УВКГ надано ДП "ЛЬВІВДІПРОКОМУНБУД" як складову частину заходів з оптимізації роботи системи водопостачання м.Ковеля, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Юрій Рибачок повідомив про те, що з відповідним листом уже звернувся до Волинської геологічної експедиції, від якої отримав ствердну відповідь. При цьому звернув увагу присутніх на те, що у разі буріння свердловини на цій земельній ділянці вартість таких робіт складатиме близько 200 тис. грн. Якщо ж пробурювати нову свердловину, то це обійдеться ковельській громаді майже у півтора мільйони гривень, не враховуючи вартості проведення геолого-розвідувальних робіт та виділення нової земельної ділянки з наявними відповідними запасами підземних вод.
Тож за сприянням у вирішенні цієї проблеми підприємство звернулося не тільки у ковельський міськвиконком. Про ситуацію, що склалася, доведено до відома Службу Безпеки України, Генеральну прокуратуру України та Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
Міський голова Олег Кіндер підтримав пропозицію члена міськвиконкому Володимира Головатого стосовно зустрічі з нинішнім Зеленським сільським головою та його попередником, аби знайти правильне рішення цієї проблеми. Олег Олексійович також додав, що адресував відповідного листа на ім'я голови Ковельської РДА Віктора Козака.
Далі на засіданні члени виконавчого комітету міської ради заслухали інформацію начальника міського управління освіти Віктора Бичковського про хід підготовки навчальних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період. Він, зокрема, зазначив, що у всіх міських загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах заплановані види ремонтних робіт будуть завершені до 1 вересня.
Користуючись нагодою, Віктор Васильович подякував міській владі, будівельним організаціям, комунальним службам, причетним до виконання ремонтних робіт, колективам освітніх закладів, батьківським комітетам та піклувальним радам, які не стояли осторонь цієї роботи, а також благодійному фонду "Патріоти Волині", за сприяння якого, зокрема, 1 вересня ц. р. будуть відкриті чотири групи в ДНЗ № 14, а учні ЗОШ № 2 відтепер матимуть змогу займатися на новому спортивному майданчику.
Інформуючи про підготовку комунального господарства міста до функціонування в зимовий період, начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак, повідомив про те, що, реагуючи на зауваження, які прозвучали під час минулого засідання виконавчого комітету на адресу окремих комунальних підприємств, керівники останніх зробили все можливе, аби усунути існуючі недоліки. Тож, як підсумував доповідач, сьогодні нарікань на роботу комунальних служб немає, підприємства працюють у нормальному ритмі.
Про виконання доручень, даних на попередніх засіданнях виконавчого комітету, звітував, зокрема, в. о. начальника ВДАІ (з обслуговування м. Ковеля, Ковельського та Турійського районів) УДАІ УМВС України у Волинській області Сергій Семенюк. Він доповів про роботу відділення, спрямовану на забезпечення правил дорожнього руху та паркування по вул. Фестивальній і привокзальній площі та щодо тимчасового обмеження проїзду великовагових вантажних автомобілів дорогами загального користування при високих температурах повітря.
З цього приводу Сергій Семенюк поінформував про те, що за сім місяців цього року інспекторами Ковельського ВДАІ до адміністративної відповідальності притягнуто 430 водіїв за порушення вимог дорожніх знаків (за аналогічний період 2014 року – 191), а також 120 водіїв – за порушення вимог зупинки транспортних засобів (за аналогічний період минулого року – 7).
Перед заступанням на службу наряди відділення ДАІ щоденно налаштовуються на виявлення та документування порушень зупинки та стоянки на майданчиках паркування і поблизу них з метою недопущення виникнення проблемних місць та перешкод для вільного проїзду транспорту та руху пішоходів, а також на контроль за дотриманням ПДР в частині заборони руху великогабаритного та великовагового транспорту по вул. Луговій.
Доповідач окремо зупинився на питанні щодо тимчасового обмеження проїзду великовагових вантажних автомобілів дорогами загального користування при високих температурах повітря. На лінії наряди ДАІ зупиняють, попереджають водіїв зазначених транспортних засобів. Якщо вага автомобіля, згідно з документами, перевищує 24 т, інспектори вручають водіям листівки-попередження служби автомобільних доріг у Волинській області та рекомендують продовжити рух до найближчого місця відстою вздовж дороги. З початку проведення заходів працівниками відділення ДАІ вручено 71 таку листівку-попередження, складено 10 адміністративних протоколів на водіїв-порушників.
Як зазначено в інформації начальника відділу комунального господарства міськвиконкому Олександра Балака, КП "Добробут" проводиться робота стосовно придбання мобільної вагової установки (вартість близько 60 тис. грн.), що дасть можливість посилити контроль за рухом вантажних автомобілів міськими вулицями при температурному режимі 28 і більше градусів, а в інший період цей прилад буде використовуватись на міському полігоні ТПВ при визначенні фактичної ваги побутових відходів від населення, підприємств та організацій міста.
На засіданні міськвиконкому розглянуто й ряд інших важливих питань життєдіяльності міської громади.
Вікторія ЗІНЧУК.
13 серпня ц. р. відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Його провів міський голова Олег Кіндер, котрий спочатку вручив Почесні грамоти за сумлінну працю, компетентність та відповідальність при виконанні посадових обов'язків, професійну майстерність, вагомий особистий внесок в розбудову інфраструктури міста та з нагоди Дня будівельника...
Вікторія ЗІНЧУК.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 803