Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Вони дарують радість людям

11.11.2016 Романюк Аліна Петрівна

DSC_0009Вони дарують радість людям

Особливою ця осінь стала для аматорського народного хору  "Вишиванка", який, окрім професійного свята, святкує свій 10-літній ювілей. Дякуючи творчому неспокою керівників та учасників колективу, здобутками хору пишається Ковельщина. 
Тож сьогодні про секрети успіху та  розвиток співочої "Вишиванки" нам розповідає керівник хору Олег Корнелюк. 
– Розкажіть, з чого почалася історія Вашого колективу.
– Народний аматорський хор працівників культури Ковельського району "Вишиванка" був заснований  у 2006 році з ініціативи тодішнього начальника відділу культури і туризму РДА Андрія Мигулі. На посаду художнього керівника запросили Ольгу Корнелюк, а хормейстером та акомпаніатором мене. 
Ще до створення хору на всі урочисті заходи запрошували вже діючий і всім знаний хор Палацу культури ім. Т. Г. Шевченка "Поліський дивоцвіт", яким я  на той час керував. 
– Колектив від початку був великим. Де  проводили репетиції?
– Скажу відверто: від початку створення колективу нам було скрутно. Не мали постійного місця для репетицій. Перша репетиція проходила в Палаці учнівської молоді ім. І. Франка, а кількість учасників перевищувала 50 чоловік. Гарно звучав зведений хор працівників культури району і "Поліського дивоцвіту" у супроводі оркестру народних інструментів. 
Завдяки тому, що я працював в Палаці культури, хор мав можливість одягатись в сценічні костюми. Це вже пізніше, десь через два роки, нам пошили новий гарний одяг.  Цим ми завдячуємо тодішньому голові райдержадміністрації Івану Смітюху.
Тож перші 5 років ми займалися в Палаці учнівської молоді. Але, коли там почали демонструвати кінофільми, перейшли в Народний дім "Просвіта", де й сьогодні готуємось до виступів. За це, за доброту, безкорисливість й розуміння щиро дякуємо прекрасним керівникам і колегам Тетяні Середюк та Михайлу Пірожику.
– З плином часу Ваш хор залишився багаточисельним. Як вдається знайти підхід до кожного? 
– Так, нині кількісний склад нараховує 32 учасники. Це –  працівники з сільських клубів та будинків культури, методисти РБК, бібліотекарі, акомпаніатори, художні керівники та талановиті аматори й любителі хорового співу з міста. 
Нам комфортно разом, бо тут зібралися справжні любителі співу, віддані творчій роботі, які дбають про відродження української культури і доносять до кожного слухача частинку своєї душі. 
Завдяки натхненній роботі кожного учасника хору в  червні 2010 року колектив отримав почесне звання аматорського народного хору  та назву "Вишиванка".
– Скажіть, склад учасників за ці 10 років змінювався часто?
– Той “кістяк”, що був від початку заснування хору, залишився й до сьогодні. Звичайно, дехто  покинув колектив через хворобу, пішов на пенсію або, на жаль, відійшов у Вічність. Цих людей ми шануємо і часто згадуємо. Це – ведуча наших концертів й директор Любитівського БК Світлана Тарасюк, скрипалька оркестру, викладач школи мистецтв Тетяна Коцюба та  інші колеги, з якими часто розділяли сцену.  
Але життя  йде невпинно, і нам потрібно жити і творити. Тож, звісно, оновлення складу відбувається. До нас приходять  нові й молоді виконавці. Нині вік учасників нашого хору – від 23 до 60 років. В нашому репертуарі понад 50 нових пісень. За 10 років ми дали більше 450 концертів.
– Чимало творчих людей виростила Ковельщина. У чому Ваша відмінність від інших колективів, чи маєте якусь "родзинку"?
– Вагомою перевагою нашого колективу є те, що усі виконавці – музиканти. Вони самі керують своїми аматорськими колективами на місцях, адже це – працівники клубів, художні керівники. Вони мене розуміють з півслова. Буває, я ще не встиг сказати, а вони уже знають, що треба робити.  У нас  не колектив, а  "лабораторія" співу. Акомпанує хору, але не на всіх концертах, оркестровий гурт,  до складу якого входять: скрипка, кларнет, барабани, контрабас, баян. Буває, виступаємо й без супроводу оркестру, щоб передати  слухачу саме чисте звучання хорового співу. 
В репертуар беремо  пісні волинських композиторів, невідомих авторів, класичні твори, а також авторські пісні. 
Є у репертуарі й вокально-хореографічні композиції. Оскільки ми не маємо власного хореографа, то допомагає нам їх створювати  керівник танцювального колективу "Барвінок" Любов Ризванюк. 
– Знаємо, що Вашу творчість цінують і люблять наші земляки. А чи знають Вас за межами Ковельщини?
– Дякую, це приємно чути, адже трудимося ми саме для них, і гучні оплески після виступів –  це найбільша віддяка. Так, ми часто беремо участь в районних, міжрайонних культурно-масових заходах. Щодо іншого, то виступали на концертних майданчиках, імпровізованих вуличних сценах, на міськрайонних заходах не лише в Ковелі, а й у Луцьку, Володимирі-Волинському, Горохові, Ратному, Маневичах.  
У минулому році ми їздили із благодійним концертом у луцький військовий госпіталь, організувати котрий допоміг Віктор Козак, голова РДА, та Ігор Верчук, волонтер і громадський діяч.  Цей концерт нам дуже запам'ятався. Ми бачили сльози на очах поранених, деякі з них на милицях, деяким допомагали під руки прийти на наш виступ… 
– Ви з колективом вже десятиліття разом. Часто це не просто об'єднує людей спільним заняттям, а й дуже зближує духовно. Чи відчули це на собі? 
– Наша команда – це люди великої душі, які люблять плідно працювати. Ми не просто колеги на сцені, ми одна велика родина –  "Вишиванка", ми опора один для одного і на сцені, і за кулісами, адже любимо разом не лише виступати, а й  відпочивати.
– Що побажаєте своєму колективу, іншим колегам та  аматорам сцени з нагоди професійного свята?
– Кожен у цій сфері – безперечно, людина обдарована, це професіонали сцени від природи, тож бажаю усім творчого натхнення, нових успіхів та можливостей для розвитку.
А ще запрошуємо усіх бажаючих ковельчан та гостей міста відвідати ювілейний концерт з нагоди 10-річчя аматорського народного хору  "Вишиванка", який відбудеться 8 листопада ц. р. об 11.00 год. в Народному домі "Просвіта".
Розмову вела 
Аліна РОМАНЮК.

Особливою ця осінь стала для аматорського народного хору  "Вишиванка", який, окрім професійного свята, святкує свій 10-літній ювілей. Дякуючи творчому неспокою керівників та учасників колективу, здобутками хору пишається Ковельщина. Тож сьогодні про секрети успіху та  розвиток співочої "Вишиванки" нам розповідає керівник хору Олег Корнелюк. 

Розмову вела Аліна РОМАНЮК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1271
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Школа відсвяткувала "новосілля"

11.11.2016 Зінчук Вікторія Петрівна

DSC_0368 Школа  відсвяткувала  "новосілля"

31 жовтня ц. р. відбулося урочисте відкриття відремонтованого приміщення другого корпусу ЗОШ № 8. З великим нетерпінням чекали на цю мить працівники цього навчального закладу, учні та батьки.
У ЗОШ № 8 кількість бажаючих навчатися постійно зростає (нині тут навчається 480 учнів), тож було потрібне більше приміщення. Така потреба виникла ще й тому, що з 2007 року в школі успішно працюють інклюзивні класи для дітей з особливими потребами. Отож, для покращення умов навчання керівництво навчального закладу вирішило використати для цього приміщення колишньої вечірньої школи. 
Ремонтні роботи дали свій результат. Адже відтепер учні матимуть можливість набиратись знань в новеньких просторих та світлих класних кімнатах і навчатись в одну зміну. Окрім того, тут будуть розміщуватися бібліотека з читальним залом, кабінети корекційної освіти для дітей з особливими потребами, психологічної служби, медичний кабінет. Перший поверх буде використаний для інклюзивного навчання. 
Роботи з капітального ремонту навчальних приміщень в будівлі, на які міська рада виділила понад мільйон гривень, виконувало ТзОВ "Будова". Ремонт тривав кілька місяців, однак за цей порівняно невеликий проміжок часу було виконано чималий обсяг роботи: перекрито покрівлю, здійснено внутрішнє оздоблення, замінено вікна, збудовано нові східці. 
Того дня на "новосілля" до шкільної родини завітали гості: секретар міської ради Віра Федосюк, начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, голова Ковельського міськрайонного товариства Червоного Хреста Людмила Стахорська та інші.
Хлібом-сіллю, віршованими рядками вітали їх учні школи.
До присутніх звернувся директор ЗОШ № 8 Василь Шворак.
– Відремонтоване нині приміщення не експлуатувалося як навчальний заклад після пожежі, яка сталася там у 2000 році, – сказав він зокрема. – Довгі поневіряння дирекції школи, батьків, педагогічного колективу по багатьох владних коридорах не давали ніяких результатів. І лише через 16 років відбулося друге "народження" цього приміщення , в якому наші діти, учні середньої і старшої ланки, могтимуть навчатися в одну зміну. 
В першу чергу, це стало можливим завдяки міському голові Олегу Кіндеру, котрий минулого року, знайомлячись з роботою шкільного колективу, пообіцяв, що велика "епопея" з ремонту цього приміщення буде завершена в 2016 році. Слова дотримано, за що велика вдячність Олегу Олексійовичу, а також управлінню освіти міськвиконкому, депутатам міської ради, завдяки яким введено в дію цей об'єкт.
Василь Шворак вручив шкільні подяки міському голові Олегу Кіндеру, директору ТзОВ "Будова" Володимиру Оксенчуку, начальнику управління освіти Віктору Бичковському, члену ради школи Геннадію Федчишину, голові Ковельського міськрайонного товариства Червоного Хреста Людмилі Стахорській, члену піклувальної ради Петру М’якоті за значний внесок, який вони зробили для того, аби це приміщення нарешті "ожило". 
Привітали присутніх з цією вагомою у житті школи подією секретар міської ради Віра Федосюк, начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський, котрий вручив шестикласникам символічний ключ від дверей до оновленого навчального приміщення. Їм, а також директору ЗОШ № 8 Василю Швораку було надано право здійснити почесну місію перерізати стрічку. 
Нове приміщення освятив благочинний УПЦ КП міста Ковеля, протоієрей Анатолій Александрук. 
І ось після офіційної частини присутні переступили поріг відремонтованого шкільного приміщення, оглянувши яке, гості на власні очі переконались в хороших та якісних умовах, що створені тут для учнів, а також вкотре пересвідчились у тому, що зовсім не випадково цей навчальний заклад називають школою здоров'я і добра.  
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистості в ЗОШ № 8 І-ІІІ ст.
Фото з архіву міської ради.

31 жовтня ц. р. відбулося урочисте відкриття відремонтованого приміщення другого корпусу ЗОШ № 8. З великим нетерпінням чекали на цю мить працівники цього навчального закладу, учні та батьки. У ЗОШ № 8 кількість бажаючих навчатися постійно зростає (нині тут навчається 480 учнів), тож було потрібне більше приміщення. Така потреба виникла ще й тому, що з 2007 року в школі успішно працюють інклюзивні класи для дітей з особливими потребами. Отож, для покращення умов навчання керівництво навчального закладу вирішило використати для цього приміщення колишньої вечірньої школи. 

Вікторія ЗІНЧУК.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 566
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Збудують нову літню естраду

11.11.2016

dsc_0246Збудують нову літню естраду

У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки працівники комунальних підприємств  розпочали демонтаж  літньої естради.
Як зазначив міський голова Олег Кіндер, у міському бюджеті цього року  передбачено майже півтора мільйона гривень на будівництво нового сценічного майданчика. 
"Уже давно назріла потреба у такому об'єкті. Тим більше, що останнім часом ми практикуємо проведення загальноміських заходів саме у парку.  Нинішня естрада збудована ще у 70-их роках,  і її реконструкція уже є недоцільною, тому і вирішили  повністю надати їй сучасного вигляду, щоб мешканцям міста, гостям було приємно сюди приходити. Та і ковельські митці заслуговують виступати на достойних сценічних підмостках. Сподіваємось, що це дозволить  у майбутньому проводити тут і різноманітні фестивалі, конкурси обласного та всеукраїнського рівня, адже на Волині подібної літньої естради немає", – поділився своїми думками Олег Олексійович.
Начальник відділу комунального господарства Олександр Балак повідомив, що на сьогодні уже пройдено  необхідну  процедуру, власне проведено  експертизу проектно-кошторисної документації та отримано позитивний висновок. Генпідрядником виступає будівельна компанія "Луцьксантехмонтаж-536", субпідрядниками – РЖКП №1 та КП "Добробут". Саме наші комунальники виконають впродовж кількох днів демонтаж усіх конструкцій. 
По завершенню будівельники розпочнуть  земляні та бетонні роботи  для  облаштування фундаменту. До кінця року генпідрядник зобов'язався також звести стіни для влаштування сцени та змонтувати дах. Уже з настанням тепла роботи будуть відновлені, і весною зведення об'єкта планують завершити. 
За словами головного архітектора Людмили Мурай, ковельчани побачать новий сучасний комплекс під відкритим небом: сцена буде розширена та обладнана освітленням, з'являться спеціальні гардеробні, просторі підсобні приміщення. Для глядачів будуть придбані зручні стільці і майже удвічі збільшено кількість місць. Тут  встановлять огорожу та  світильники.
"Усі працівники культури з радістю сприйняли повідомлення про будівництво нової літньої естради. Ми давно обговорювали це питання, звертались зі своїми пропозиціями до влади. Дуже добре, що нас почули, зрозуміли. І крок за кроком наш центральний парк  змінюється, а сценічний майданчик, на наше переконання, буде його окрасою. І ми уже обдумуємо наш перший концерт і готуємо для наших ковельчан чимало мистецьких проектів", – свої враження і плани озвучила начальник відділу культури Вікторія Савлук.
Тож  на ковельчан в наступному році чекає урочиста подія – відкриття нової літньої естради. Старт взято, тож дочекаємось і фінішу...
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи 
та зв'язків з громадськістю міськвиконкому.

У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки працівники комунальних підприємств  розпочали демонтаж  літньої естради. Як зазначив міський голова Олег Кіндер, у міському бюджеті цього року  передбачено майже півтора мільйона гривень на будівництво нового сценічного майданчика. 

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 551
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Мова наша барвінкова

11.11.2016

IMG_1144

Мова  наша барвінкова

Велична, щедра 
і прекрасна мова, 
Прозора   й чиста, 
як гірська вода. 
Це України мова барвінкова, 
Така багата й вічно  молода.
Ю. Косинська.
Напередодні свята рідної мови учні професійного ліцею зібралися в актовій залі на годину спілкування "України мова барвінкова". 
Підготували та провели захід учні 33 групи (кл. керівник Л. В. Маринчук). Ведучі В. Лукащук та С. Краснова ознайомили учасників з Указом Президента України від 6 листопада 1997 року, в якому проголошено: "День української писемності та мови відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця". 
В історії української мови й літератури є дві пам'ятні дати. 1798 рік, коли були видрукувані три частини поеми "Енеїда" Івана Котляревського (перша книжка, написана живою народною українською мовою, відколи бере свій початок сучасна українська літературна мова).
Ще одна дата – 1840 рік, коли вперше було видано "Кобзар" Т. Г. Шевченка, який проголосив:
Возвеличу малих отих
 рабів німих,
Я на сторожі коло них
 поставлю слово!
Вірші про мову прочитали М. Гаврилюк, А. Стасюк, Х. Мельник, Р. Мандрика, Ю. Волос. Тріо учасників у складі А. Штик, С. Краснової та О. Кац виконали пісню Н. Бучинської "Мова єднання". У виконанні А. Штик прозвучав твір І. Федишин "Україна". Піднесено прозвучало "Заспіваймо пісню про Україну" у виконанні В.   Тарасюка (автор О. Пономарьов).
Всі виступи проходили на фоні мультимедіа про красу рідного слова. 
На закінчення заходу, звертаючись до учнів, я наголосила: наше завдання – пильно берегти й збагачувати мову, вивчати з ранніх літ. Куди б не закинула доля, пам'ятаймо рідну мову. Кожному українцеві, кожній людині, яка живе в нашій державі, працює чи навчається, потрібно вивчати і досконало знати її.
Виховні заходи даної тематики провели класні керівники в інших групах ліцею та вихователі в гуртожитку.
Надія Дятел, 
завідувач бібліотеки.  
Фото з архіву автора.

Напередодні свята рідної мови учні професійного ліцею зібралися в актовій залі на годину спілкування "України мова барвінкова". Підготували та провели захід учні 33 групи (кл. керівник Л. В. Маринчук). Ведучі В. Лукащук та С. Краснова ознайомили учасників з Указом Президента України від 6 листопада 1997 року, в якому проголошено: "День української писемності та мови відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця". 

Надія Дятел.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 1994
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / В аурі добра

11.11.2016

_DSC7612В  аурі  добра

"Школо, моя рідная  школо,  пісне моя колискова!" – пригадалися поетичні слова, коли нещодавно довелося відвідати Озерненську загальноосвітню школу. Вона, немов квітка, біля блакитноокого озера притулилася.
На спортивному майданчику діти з вчителькою круги "намотують" – фізкультура! А неподалік, біля дерев, старші учні листя осіннє згрібають, чистоту наводять – це виховання працею (на знімку внизу).
Зашуміла двигуном наша "автівка", і вже до гостей поспішає Валентина Григорівна Кондратюк, директорка. З усмішкою на вустах запрошує в приміщення школи. 
Заходимо. На дворі вітер шугає, а в приміщенні затишно, тепло й чисто.
Вражає, як прихорошена школа. В коридорах і класах  стіни  прикрашені мальовничими витворами людських рук. Тут і рушники, і серветки, і картини гарні мальовані, і обереги тощо. Є місце й для цікавої інформації – вирізки з газет, де йдеться про Озерненську школу. Найбільше, звичайно, матеріалів з "Вістей Ковельщини". Редакція і місцеві педагоги давно плідно співпрацюють.
Для міських дітей відкрию "таємницю": тут туалет і умивальник розміщені в теплому приміщенні. Це – реальна турбота дорослих про здоров'я хлопчиків і дівчаток.
– Заходьте, дорогі гості, – гречно запрошує Валентина Григорівна. – Ми завжди раді журналістам!
Місток довіри збудовано до нашого серця. Стає спокійно і тепло на душі. Вітаємося.
– Ой, які поважні гості завітали до нас, – привітно усміхається Тетяна Романюк, вчителька української мови та літератури.
Голос пані Тетяни співучий –заслухаєшся. Недаремно її дітки люблять. Вона не тільки красуня, але й активістка – на громадських засадах завідує  народознавчим музеєм "Берегиня". Тут ткацький верстат, жорна, але найбільше вишитих рушників і серветок. Підлога встелена тканими доріжками. Цвіте, усміхається світлиця-музей, розповідає про історію краю, побут і традиції селян. Багато виставлено дитячих рефератів і досліджень на краєзнавчу тематику.
В класах – дітки. На наше привітання дружно хором відповідають: "Добрий день!". Вони – надія наша, інтелектуальний потенціал України.
– Відмінники серед вас є? – цікавимося.
Піднімаються руки – й це тішить і нас, і вчителів, і, безперечно, батьків.
Та зауважуємо легку тінь смутку в очах педагогів. Обережно запитуємо про причини.
– Дітей в селі меншає, –відповідає Валентина Григорівна. – Ще не так давно дзвінкими голосами шуміли шкільні коридори, а тепер тихо. Це і є найбільша проблема. Переживаємо душею, щоб школу не закрили.
Згадують господині школи про випускників, які особистостями стали і Україну славлять. Серед них є професори, науковці, інженери, вчителі. 
…Задумуємося над таємницею незбагненної аури школи – звідси не хочеться їхати, наче з рідної домівки.
Все просто! Душа вчительська випромінює тепло й доброту. Вони ніби переливаються з їхньої душі у наші серця.
Ох, школо, наша школо!  Пісня наша волошкова!.. Хочеться, щоб над тобою світило Сонце, ясніло мирне блакитне небо, а в душі твоїй шкільній лунала пісня, шуміли щебетом коридори.
Ой, село, село! Народжуй діток – так хочуть і вчителі, і всі українці. Бо тоді будемо й ми впевнені у майбутньому матері-України.
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ:   директор школи Валентина Кондратюк і вчитель Тетяна Романюк з групою учнів;   автор розмовляє із завідуючою музеєм "Берегиня" Тетяною Романюк; експонати народознавчого музею "Берегиня".
Фото 
Мирослава ДАНИЛЮКА.

"Школо, моя рідная  школо,  пісне моя колискова!" – пригадалися поетичні слова, коли нещодавно довелося відвідати Озерненську загальноосвітню школу. Вона, немов квітка, біля блакитноокого озера притулилася.

Анатолій СЕМЕНЮК.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 584
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / В "гостину" – до видатних українців

11.11.2016

кропивВ "гостину" – до видатних українців

Цьогоріч відбувся ювілейний десятий виїзний літературно-методичний семінар учителів української мови та літератури нашого міста. Робота розпочалася з Переяслав-Хмельницького музею кобзарства, де вони мали можливість поглибити свої знання не тільки  з літературознавства, а й музикознавства та історії України.
Найбільше педагогів вразив гостинний прийом у знаменитій Павлиській школі, де працював директором Василь Сухомлинський. Учні привітали нас гімном школи, прийняли до Товариства "сухомлиністів", вручивши іменні значки. Павлиські педагоги на чолі з директором вручили коровай та запросили на зустріч з учителем, яка працювала ще з самим В. Сухомлинським. 
Музей у школі – це не просто пам'ять про великого педагога століття, а й збережені меморіальні речі родини, унікальна бібліотека, скромний кабінет директора, кінозала, де можна переглянути відеозаписи його виступів, почути спогади про геніальну людину. 
Кожен отримав у подарунок світлину, де В. Сухомлинський – у колі дітей, план роботи школи за останній його прижиттєвий рік діяльності, писаний від руки. Ковельські вчителі схилили голову у глибокій шанобі на сільському цвинтарі, де поховані В. Сухомлинський, його дружина та мати.
Побувати у Кропивницькому й не відвідати музею людини, на честь якої названо місто, неможливо, тому відбулися гостини у родинному гнізді Кропивницьких, будиночку на окраїні міста, де народжувалася ідея створення українського театру. Сьогодні ця споруда відреставрована, ошатна, викликає захоплення, особливо збереження тієї бруківки, по якій ступала нога корифеїв театру.
Ми щиро вдячні колегам з Інституту післядипломної освіти, які організували нам екскурсію вечірнім Кропивницьким і запросили це зробити професіонала своєї справи, викладача педагогічного університету Любов Зубак. Нам вдалося походити стежками Федька-халамидника, побачити гімназію, де вчився сам В. Винниченко, постояти біля Технічного університету, де здобували освіту Ю.Яновський, Є.Маланюк, лауреат Нобелівської премії І.Тамм. 
А далі нас чекала когорта професіоналів Кропивницького інституту післядипломної освіти, які запропонували екскурсію музеєм історії освіти Кіровоградщини, провели презентацію досвіду роботи, представили власні блоги, ознайомили з новітніми педагогічними технологіями, запропонували друковані методичні розвідки з творчості В.Винниченка. Приємністю для Катерини Макарук (ЗОШ № 10) стала зустріч з колегою Наталею Котляренко з Кропивницької ЗОШ № 33, адже вони пліч-о-пліч виборювали перемогу у конкурсі "Вчитель 2009 року".
Наступного дня мали можливість відвідати музей Ю. Яновського в селі Нечаївка, де пані Раїса, директор музею, зустрічала волинян степовим короваєм. Скільки теплих слів на свою адресу почули ми, адже всіх вражала восьмисоткілометрова відстань між Ковелем та Компаніївкою, яку ми подолали. До речі, тут бережуть пам'ять про славних синів України, виживаючи без фінансування на власному ентузіазмі.
На жаль, дощова погода не сприяла нашій подорожі, але родинне гніздо І. Карпенка-Карого на Хуторі Надія зустріло гостинно. Тут  знаходиться цілий музейний комплекс, до складу якого входить батьківська хата Тобілевичів, будинок самого драматурга, обсаджений іменними дубами, дві купальні, чумацька криниця. Нам вдалося назбирати яблук із родинного саду, пригорщами зачерпнути жолудів з дубів-велетнів, які виросли з рук Н. Тарковської, М. Садовського, М. Заньковецької, П. Саксаганського, Г. Карпинської, М. Садовської-Барілотті. 
Ще одна перлина Кропивниччини залишила слід у нашій памяті – це усипальниця родини Раєвських, яка знаходиться в с. Розумівка під храмом Воздвиження Чесного Хреста над урвищем, яке залишив тисячолітній метеорит. Нас вразили 12 колон, які були привезені з самого Петербурга ще в XIXст., та унікальний дуб, який нібито був оспіваний самим О.Пушкіним у славнозвісному вірші "У лукомор'я дуб зелений".
Щире "спасибі" – своїм колегам за підтримку та розуміння, адже вони власним коштом організовують  самоосвітню діяльність, і ніщо не зупиняє їх на шляху самовдосконалення. Такі педагоги, як Ірина Новік (ЗОШ № 2), Наталія Купрійчук, Зоя Приступчук, Оксана Чак (міська гімназія), Лариса Луцюк (ЗОШ № 5), Наталія Стицюк, Ольга Цегельник, Світлана Багатікова, Олена Журавлюк (ЗОШ №7), Катерина Зінчук (ЗОШ №8), Катерина Васковець (ЗОШ №9), Галина Іванчук, Катерина Макарук (ЗОШ №10), Тетяна Рубчук, Ольга Федорук (НВК №11), Інна Трофімук, Людмила Мисюра (НВК №13) завжди будуть цікавими своїм учням, зможуть повести за собою інших учителів на шляху освітнього поступу. 
Хочеться висловити подяку очільнику міського комітету профспілки Ігорю Сезьоміну за фінансову підтримку педагогів на шляху до Києва.
Людмила БАРАНОВСЬКА,
 учитель української мови та літератури Ковельської гімназії.
НА ЗНІМКУ: ковельчани-учасники виїзного семінару у музеї  В. Сухомлинського у Павлиській школі.
Фото з архіву автора.

Цьогоріч відбувся ювілейний десятий виїзний літературно-методичний семінар учителів української мови та літератури нашого міста. Робота розпочалася з Переяслав-Хмельницького музею кобзарства, де вони мали можливість поглибити свої знання не тільки  з літературознавства, а й музикознавства та історії України.

Людмила БАРАНОВСЬКА.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 712
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Як попередити грип та ГРВІ

11.11.2016

скачанные файлыЯк попередити грип та ГРВІ

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу (4-6 тижнів) ці недуги підхоплюють 70-85% населення. Більше половини з них — діти.
Сприйнятливість населення до грипу дуже висока, багато в чому вона залежить від ступеня зміни вірусів. При появі нового штаму все населення виявляється неімунним. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.
Джерелом інфекції є хвора людина. Механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний та контактний. Масовому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров'я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання, розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого.
Типові симптоми грипу:
• різкий підйом температури до 38-40оС;
• лихоманка;
• слабкість;
• біль у м'язах, суглобах, животі, очах.
Хворий відчуває ускладнення дихання через ніс, першіння в горлі, стиснення за грудиною, сухий болючий кашель.
Грип вкрай небезпечний своїми ускладненнями:
• легеневі ускладнення (пневмонія, бронхіт). Саме пневмонія зумовлює найбільше смертей від грипу;
• ускладнення в роботі верхніх дихальних шляхів (отит, синусит, трахеїт);
• ускладнення в роботі нервової системи (менінгіт, енцефаліт, невралгії).
Грип часто супроводжується загостренням хронічних захворювань.
Як захистити себе від грипу?
Основним заходом специфічної профілактики є вакцинація. Вона здійснюється протигрипозною вакциною, що відповідає ведучому штаму і містить зазвичай антигени зразу трьох штамів вірусу, які відбираються на основі рекомендацій ВООЗ.
Вакцинація особливо рекомендована групам ризику — дітям, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, людям похилого віку з хронічними захворюваннями, вчителям, працівникам сфери обслуговування.
Що робити, якщо ви захворіли на грип?
Слід залишатися вдома і дотримуватися ліжкового режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему.
Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря. Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров'я і віку.
Профілактика:
- уникати тісних контактів з людьми, які чихають і кашляють;
- не торкатися руками очей, рота і носа;
- носити марлеву пов'язку або разову маску;
- регулярно ретельно мити руки з милом, протирати їх спиртовмісним засобом для дезинфекції рук;
- здійснювати вологе прибирання, провітрювання і зволоження повітря в приміщенні.
Анжела ШУМИН,
лікар-епідеміолог 
Ковельської центральної райлікарні.

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу (4-6 тижнів) ці недуги підхоплюють 70-85% населення. Більше половини з них — діти.

Анжела ШУМИН.

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 549
Читати далі

Вівторок, 8 листопада 2016 року № 83 (12509) / Повідомлення в номер / Дещо про лайфхак

11.11.2016

9ORbJsxoYN8Дещо про лайфхак

На сьогоднішній день винайдено багато речей, які полегшують нам життя, щодня допомагають у побуті. Але іноді стають у пригоді й старі речі, про спосіб використання яких ми і не замислюємось. 
Поговоримо про розповсюджений нині термін "лайфхак". В 2004 році британський журналіст Денні О'Браєн поєднав слова life ("життя") та hack ("злам"). В 2006 році Американська спілка з вивчення діалектів назвала lifehack одним із найбільш корисних слів. 
То що ж собою являє це слово? Лайфхак (від лайфгакінґ) — маленька хитрість або корисна порада, яка допомагає вирішувати побутові проблеми, тим самим заощаджуючи час та гроші. 
Це методи, які спрощують процес досягнення поставлених цілей за допомогою різних корисних порад і хитрих трюків. Зазвичай лайфхакер не створює нових методик, а просто використовує вже наявні. Українські синоніми цього слова — "кмітливість", "рецепт", "знахідка".
Тобто, це не створення нового (не винахід колеса), а оригінальне застосування існуючого (як з колеса зробити декор тощо).
Відповідно можна виділити ознаки лайфхака:
- нестандартний, оригінальний погляд на проблему;
- економія часу та грошей;
- спрощення різних сфер життя;
- легкість застосування;
- користь.
Оскільки мова йде про застосування звичних нам речей, доречним буде навести кілька прикладів хитрощів.
n Якщо на виробах з дерева потрібно замаскувати подряпини, то це можна зробити, натираючи їх почищеним грецьким горіхом.
n Якщо не хочете загубити гудзики на одязі, намажте нитки прозорим лаком для нігтів.
n Для того, щоб швидше охолодити чай чи каву, покладіть у чашку кілька чайних чи столових ложок. 
n Для термінового охолодження рідини в морозильній камері заверніть пляшку з рідиною у мокрий паперовий рушник.
n Якщо вам не дає спокою постійний запах всередині взуття, то цю проблему можна усунути за допомогою перекису водню: достатньо лише змочити в ньому ватку та ретельно протерти взуття, дати висохнути.
n Порада для чоловіків: жіночі станки для гоління гостріші та слугують довше.
n Якщо не знаєте, що подарувати дівчині, скажіть їй, наче вже купили подарунок, і запропонуйте відгадати, який саме. Скоріше за все, вона вам перерахує саме те, що хоче.
n В якості трісок для розпалювання вогнища підійдуть звичайні чіпси: вони дуже добре горять.
n Щоб люди не моргали очима  на груповому знімку, скажіть всім, щоб закрили очі і відкрили їх на рахунок три.
n Щоб нарізаний сир не засихав у холодильнику, просто намастіть його маслом.
n Якщо розігріти сковороду разом із сіллю, при приготуванні їжа не буде липнути.
n Щоб швидше, зручно та без брудного посуду приготувати млинці, всі інградієнти для тіста слід по черзі помістити в пляшку, збовтати та наливати в пательню одразу ж з пляшки.
n Якщо жуйка прилипла до одягу, то спершу річ слід покласти у морозильну камеру. Тоді можна її видалити без надмірних зусиль.
n Щоб швидко прокинутися зранку, заплющте очі зі всієї сили секунд на 20, а потім відкрийте. Після цього спати уже не захочеться.
n Дзеркало можна до блиску відмити “Спрайтом”.
n Для того, щоб не плакати, чистячи цибулю, варто просто жувати жуйку.
n Відбиваючи м'ясо на відбивні, слід на шматок покласти мішечок, аби м'ясо не плискало довкола. 
Також існує безліч інших лайфхаків. Впевнена, що й у кожного з вас є свої маленькі хитрощі, які застосовуєте в повсякденному житті. Отож, використовуйте це, економте час та гроші!
Анет.

На сьогоднішній день винайдено багато речей, які полегшують нам життя, щодня допомагають у побуті. Але іноді стають у пригоді й старі речі, про спосіб використання яких ми і не замислюємось. Поговоримо про розповсюджений нині термін "лайфхак". В 2004 році британський журналіст Денні О'Браєн поєднав слова life ("життя") та hack ("злам"). В 2006 році Американська спілка з вивчення діалектів назвала lifehack одним із найбільш корисних слів. 

Анет.

 

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 594
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025