Олександр Титомир: і словом, і ділом
Олександр Миколайович Титомир належить до тієї категорії людей, з якими не тільки цікаво спілкуватися, а й із не меншим інтересом спостерігати за його практичною роботою в якості депутата районної ради, якому влітку цього року було присвоєно звання "Почесний громадянин Уховецька". Відзнака цілком заслужена.
Адже це село ще не в такому вже й далекому минулому мало якщо не занедбану, то досить слабку інфраструктуру, котра потребувала кардинальних змін й серйозного удосконалення. І такі зміни невдовзі сталися завдяки, зокрема, й Олександру Миколайовичу, котрий, як-то кажуть, і сам не дрімав, й іншим не давав. При цьому зумів заручитися підтримкою районної влади – як виконавчої, так і представницької.
Про те, як йому це вдається, про що може відзвітувати виборцям на фініші 2017-го, наша сьогоднішня розмова із Олександром Титомиром.
l
– Олександре Миколайовичу, 25 жовтня минуло два роки діяльності районної ради сьомого скликання, депутатом якої Ви є. Що найбільше запам'яталося?
– Пам'ятних подій було багато, про всі не розкажеш. Особисто для мене ці два роки пролетіли дуже швидко. Адже коли людина зайнята конкретними справами, час минає блискавично.
Приємно, що цьогоріч збулася мрія всіх уховчан: у квітні дитячий садок, який більше двадцяти років стояв пусткою, знову відчинив двері перед малечею. Важко передати почуття, які тоді володіли мною, адже головний наказ, який дали виборці, було виконано. Я ще раз переконався: у повсякденній роботі завжди необхідно високо ставити "планку" задумів і планів. Навіть якщо ти до неї одразу не дотягнешся, рано чи пізно задумане здійсниться.
У травні сталася ще одна радісна подія: ми, образно кажучи, перерізали вже другу "стрічку". Це – викладене бруківкою подвір'я Уховецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 350 квадратних метрів бруківки – і школа ніби оновилася. Чудовий день, посмішки дітей та їх батьків. А що може бути кращого, аніж радісний, щасливий сміх дітвори?
Але це був ще не кінець. У спекотні липневі дні, коли учні відпочивали на канікулах, ми разом із сільськими педагогами встановили водостічні ринви на приміщенні школи й перекрили дах тиру.
– Пригадую, в Уховецьку фактично багато років не було діючого православного храму. Дехто казав: він тут не потрібен, бо місцеві жителі цього не потребують. Сьогодні бачимо, що церковна громада створена, приміщення храму гарнішає на очах. Вірян вміло згуртовує місцевий священик УПЦ КП о. Миколай.
– Так, духовне життя в Уховецьку ожило, і це теж – знаменна прикмета часу. Довелося багато сил докласти до проведення будівельних та ремонтних робіт для відбудови храму, де, зокрема, обладнали так звану "теплу підлогу". Парафіянами придбано житло для настоятеля – людини активної, цілеспрямованої, щирого патріота України.
І от коли про все те думаєш, підсумовуєш зроблене, ще й ще раз переконуєшся: незважаючи на затрачені кошти, сили і здоров'я, бачиш конкретний результат, якого досягнуто не заради піару, реклами, як це дехто практикує, а в ім'я блага сільської громади, простих людей, котрі нині позбавлені підтримки держави.
– Знаю Вас як людину скромну, але дозволю собі поцікавитися, на які цілі витрачали власні кошти, про які згадано вище?
– В центрі уваги перебувають сім'ї воїнів АТО. Зокрема, допомагав їм м'ясопродуктами, транспортом, коштами, будівельними матеріалами. Значні кошти витрачені на придбання матеріалу для виготовлення церковних куполів, бруківки для шкільного подвір'я, благоустрою села, закупівлі медичних препаратів та медичних інструментів для дошкільного навчального закладу тощо.
В міру можливостей, намагаюся допомогти людям, котрі потребують коштів на лікування. Ініціював відкриття в бібліотеці села Уховецька пункту з надання інформаційних, комп'ютерних та копіювальних послуг населенню, для чого мною було придбано багатофункціональний пристрій "Brother" тощо. Доводиться вирішувати й питання соціально-побутового характеру, які хвилюють виборців.
– Ви досить часто виступаєте на сесіях районної ради з депутатськими запитами і зверненнями. Від декого з Ваших колег можна іноді почути скарги на те, що на їх запитання або не реагують, або надсилають формальні відписки. А Ви задоволені реакцією на свої звернення?
– В цілому – так, хоча бувають деякі нюанси, про які сьогодні говорити не буду, бо то несуттєво. Головне, що є результат. Так, на сесії районної ради, що відбулася 20 жовтня ц. р., прийнято рішення про виділення цільової субвенції Колодяжненській сільській раді на потреби закладів соціальної сфери с. Уховецька в сумі 1 мільйон 161 тисяча 992 гривні. Ці кошти будуть використані на утримання місцевої пожежної команди (140648 грн.), дитячого дошкільного закладу (798505 грн.), закладу культури (65119 грн.), на поточний ремонт дитячого садочка (105300 грн.), поточний ремонт шатрової покрівлі лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (52420 грн.).
Дуже гострою проблемою для уховчан є аварійний стан сільського клубу. Для її розв'язання потрібні чималі кошти, а тому я у травні звернувся з відповідним проханням до голови Ковельської райдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Козака щодо фінансування цих робіт з Фонду регіонального розвитку чи Фонду соціального розвитку. У відповідь Віктор Теодосійович пообіцяв допомогу у вирішенні цього питання в 2018 році. Знаючи ділові якості голови РДА, в якого слова не розходяться зі справами, вірю, що так воно і буде.
Що стосується перекриття шатрової покрівлі лікарської амбулаторії, то частково кошти в сумі 52420 грн. були виділені з районного бюджету. Сподіваюся, що депутатський корпус Колодяжненської сільської ради доведе справу до кінця. Тим більше, що вже на черговій сесії Колодяжненської сільради 17 листопада 2017 р. виділено 200 тисяч гривень для Уховецька.
– На сесії райради, про яку згадували вище, Ви виступили з гострою критикою на адресу службових осіб ПАТ "Волиньгаз" і навіть заявляли про намір пікетувати облдержадміністрацію, якщо проблема не буде розв'язана. В чому її суть?
– Разом із місцевою владою ми поставили собі за мету підвести газ до осель уховчан. Виконуючи свої депутатські обов'язки, я більше десятка разів був у "Волиньгазі", інформував про те, що майже погашена заборгованість перед газовиками і дуже просив у найстисліші строки завершити всі роботи. Мені це пообіцяли і я щиро сподіваюсь, що Уховецьк на зиму буде з "блакитним" паливом. Користуючись нагодою, сердечно дякую за взаєморозуміння і співпрацю голові Ковельської райдержадміністрації, депутату облради Віктору Козаку, голові районної ради Андрію Броїлу і всьому депутатському корпусу ради.
– Перелічені Вами люди, очевидно, не єдині, на кого Ви спираєтеся в депутатській діяльності, хто допомагає Вам у вирішенні назрілих питань.
– Безперечно. У виконанні депутатських обов'язків мені суттєво допомагають в. о. сільського старости Володимир Миколайович Демидюк, директор школи Галина Омелянівна Юрчик, а також Ганна Григорівна Алексійчук, Тетяна Петрівна Бабич, Руслана Павлівна Самолюк, Людмила Михайлівна Качор, Людмила Володимирівна Марчук, Сергій Петрович Алексійчук, Ніна Олексіївна Парат, Сергій Юрійович Ковальчук, Оксана Валеріївна Шевчук, Микола Богданович Качмар, Лариса Миколаївна Калитюк, Костянтин Гордійович Чирук, Роман Володимирович Клімчук, Тетяна Володимирівна Герело та багато інших не байдужих до розбудови села уховчан.
Велике їм "спасибі" за активність, невтомність, ініціативу!
– У свою чергу, ми дякуємо Вам за співпрацю з редакцією нашої газети, її безкоштовну передплату для малоімущих категорій населення, воїнів АТО.
– Ця співпраця дуже потрібна. Адже сьогодні "Вісті Ковельщини" є, по суті, єдиним громадсько-політичним виданням на території міста і району, котре інформує про події, що тут відбуваються, рішення, які приймають органи місцевої влади та хід їх виконання. Маємо можливість виступати у ній і ми, депутати районної, міської, сільських і селищних рад.
На мою думку, з редакцією мають тісніше співпрацювати територіальні об'єднані громади, яких на Ковельщині шість, їх керівники. Люди мають право знати, чим займаються обрані ними депутати, як виконують передвиборні обіцянки, що нового у населених пунктах ОТГ.
Не вважаю правильним, що в газеті деякі депутати виступають по декілька разів на рік, а інші – жодного разу. Потрібно, щоб кошти, які виділяє рада на висвітлення своєї діяльності, використовувалися, як-то кажуть, справедливо, щоб кожному обранцю громади був гарантований доступ до газетних шпальт.
Скажу кілька слів про публікацію в газеті "Вісті Ковельщини" від 26 жовтня ц. р. щодо роботи бібліотечних установ. Авторам публікації "Емоції – роботі не завада" треба ретельніше перечитувати стенограми засідань районної ради. Я ніколи не говорив, що роботу бібліотечних установ вважаю незадовільною та й взагалі питання оцінки діяльності бібліотечної системи на сесії не стояло. Переконаний, що сучасна бібліотека повинна давати мешканцям цілий комплекс послуг: інтернет, літературні вечори, своєрідні он-лайн майданчики для перегляду цікавих фільмів.
Слід налагодити роботу бібліотеки у вечірній час, щоб дітям та людям старшого віку було цікаво заходити в дану установу. Бібліотекар зобов'язаний їх гостинно зустрічати, обслуговувати і проводжати з посмішкою.
– Цілком очевидно, що Ви, як депутат, опікуєтеся не лише справами уховецької громади.
– Безперечно. Як заступник голови бюджетної комісії Ковельської районної ради скажу, що впродовж цих двох років з колегами по раді старалися покращити інфраструктуру сіл району. Відкриті садочки в с. Уховецьку, с. Колодяжному, школа – в с. Білині, на черзі – відкриття шкільних класів у с. Вербці, зроблено багато капітальних та поточних ремонтів. Села Ковельщини змінюються на краще.
Попри всі скептичні висловлювання, можу впевнено сказати: в Ковельській районній раді немає політиканства, депутати своєю роботою виправдовують високе довір'я виборців. Ми всі зобов'язані працювати на благо громади Ковельщини, ставлячи інтереси її понад усе.
Тут, на "місцях", нам ділити і сперечатися нічого – треба активно працювати для наших людей, українців. Шануймося. Ми того варті!
Розмову вів
Микола ВЕЛЬМА.
НА ЗНІМКАХ: Олександр ТИТОМИР під час масових заходів в Уховецьку.
Фото з архіву.
Олександр Миколайович Титомир належить до тієї категорії людей, з якими не тільки цікаво спілкуватися, а й із не меншим інтересом спостерігати за його практичною роботою в якості депутата районної ради, якому влітку цього року було присвоєно звання "Почесний громадянин Уховецька". Відзнака цілком заслужена.
Адже це село ще не в такому вже й далекому минулому мало якщо не занедбану, то досить слабку інфраструктуру, котра потребувала кардинальних змін й серйозного удосконалення. І такі зміни невдовзі сталися завдяки, зокрема, й Олександру Миколайовичу, котрий, як-то кажуть, і сам не дрімав, й іншим не давав. При цьому зумів заручитися підтримкою районної влади – як виконавчої, так і представницької.
Коментарів до новини: 2
Переглядів новини: 778