Не гасла, а конкретні справи
Звіт Ковельського міського голови Олега Кіндера про роботу за 2017 рік
Аналізуючи підсумки зробленого у 2017 році, бачимо: попри всі задачі, які він перед нами ставив, форс-мажорні обставини, які виникали, ми чимало зробили для розвитку нашого міста. І тим приємніше говорити про успіхи, чим важчим був до них шлях.
Працюючи на посаді міського голови сьомий рік, я зрозумів, що не буває легких часів, завжди бракує грошей, але разом з тим, прогрес є. Взяти, до прикладу, бюджет нашого Ковеля.
За підсумками 2017 року до загального фонду міського бюджету отримали власних доходів 257 мільйонів гривень, що на 54 мільйони більше, ніж торік.
Основним джерелом залишається податок на доходи фізичних осіб – це майже половина, або ж 120 мільйонів гривень. Приріст до відповідного показника 2016 року становить близько 40 мільйонів, або 47 відсотків, що свідчить про суттєвий ріст заробітної плати як у господарській, так і у бюджетній сферах.
Збільшення власних доходів загального фонду бюджету досягнуто також за рахунок сплати єдиного податку від суб’єктів малого підприємництва. Цього платежу надійшло 28 з половиною мільйонів, що більше, ніж у 2016 році, на 9 мільйонів, або у півтора раза.
Порівняно з 2016 роком суттєво, майже на три мільйони, зросли надходження земельного податку та орендної плати за землю.
Від оренди та продажу комунального майна отримано понад два мільйони гривень.
Забудовниками були сплачені до міського бюджету кошти на розвиток інфраструктури в сумі 970 тисяч гривень.
Все це виглядає досить оптимістично, але разом з тим зрозуміло, що на все фінансового ресурсу не вистачає.
Адже сьогодні на місцеве самоврядування покладено стільки завдань, що це інколи видається непосильною ношею. Але, маючи хорошу команду, мудрих помічників, всі завдання вирішуємо. Знаходимо вихід, на перший погляд, з тупикових ситуацій, не здаємось, боремось за кожну копійку, що має належати місту.
l
Важлива ділянка нашої роботи – житлово–комунальна галузь. Тому саме сюди депутати та виконком скеровують чималі кошти.
Мені, як міському голові, особливо хотілося б якнайшвидше привести дороги до такого рівня, як ми бачимо у наших сусідів, зокрема поляків. Але не все так просто. І роботи тут, як кажуть, непочатий край. А традиційним «каменем спотикання» є знову ж та нестача грошей.
Зокрема, у 2017 році завершено капітальний ремонт вулиці Ярослава Мудрого, яка давно перебувала в аварійному стані. І, звичайно, радує, що на сьогодні повністю зроблено проїжджу частину, сучасне освітлення, якого, до речі, там ніколи не було. Не все встигли, не на все знову ж таки вистачило фінансів, але уже можна бачити результат.
Загалом використано 5 мільйонів 800 тисяч гривень. Левова частка, а це – п’ять мільйонів сто тисяч – кошти міського бюджету і 690 тисяч гривень отримали з обласного.
Попередньо ж була домовленість з Волинською ОДА, що ці роботи мали виконувати на умовах співфінансування 50/50. Про це говорили ще при формуванні кошторису на 2017 рік, адже через цю вулицю пролягає траса міжнародного значення.
Але обласна державна адміністрація не виконала взятих на себе зобов’язань, і нам довелось шукати додатково ще 1 мільйон 800 тисяч, аби розрахуватись з підрядником. Як не прикро, але чимало робіт, що планували здійснити з облаштування інших доріг міста, благоустрою, змушені були відкласти на “потім”.
Варто сказати, що у 2017 році проведено капітальний ремонт доріг на відрізках вулиць – 40 років Перемоги, Грушевського, Симоненка, Старицьких, Достоєвського, Незалежності.
Всі роботи вартували місту майже 11 мільйонів гривень. Загалом на шляхове будівництво витратили 21 мільйон.
Окремо хочу сказати про будівництво під’їзної дороги від вул. 40 років Перемоги до набережної. Ми тут використали білощебеневе покриття. Облаштували стоянку для автомобілів.
Ковельчанам тепер зручно дістатись до набережної на автотранспорті, велосипеді або пішки. Поряд з дорогою прокладено тротуар.
Набережна прикрасила Ковель. Важко навіть уявити, що рік тому там були чагарники, стихійні сміттєзвалища. Сьогодні – це улюблене місце відпочинку мешканців міста. Цей проект вдалося реалізувати завдяки співпраці з народним депутатом України Степаном Івахівим та його благодійним фондом «Патріоти Волині». Тепер тут любителі спорту можуть пограти у пляжний футбол та волейбол. Для цього облаштовані спеціальні майданчики. Дітворі є де бавитись – гірки, гойдалки та інші розваги передбачені для нашої малечі. По-особливому виглядає набережна ввечері, коли вмикають ліхтарі. Звичайно, ще є там над чим працювати.
Будемо укріплювати береги, висаджувати кущі і дерева. Щоправда, є велике прохання до усіх: давайте все це берегти, цінувати і демонструвати свою культуру у ставленні до рідного міста.
Продовжили ми у нинішньому році і ремонт дворових територій, виділивши на це 2,5 мільйона гривень. За ці кошти впорядкували 40 років Перемоги, 15, Грушевського, 5 та Володимира Кияна, 74. Але перевиконання дохідної частини бюджету дозволило доповнити цей список. Понад півмільйона з місцевої казни використано на встановлення нових бордюр, викладання бруківкою пішохідних доріжок, облаштування стоянки для автомобілів на Заводській, 7.
Потреба в заміні асфальтового покриття у ковельських дворах дуже велика. Подекуди вони не ремонтувалися з часів зведення будинків.
Охопити все місто відразу неможливо, але щороку плануємо здавати хоча б кілька об’єктів.
У центральній частині Ковеля триває реконструкція тротуарів. Часто люди нарікають, що роботи не на часі. Але мушу вам сказати, що це далеко не наша вина. У червні були внесені зміни в законодавство, які призупинили будівництво не тільки в Ковелі, а й загалом в Україні. Тож довелось знову пройти усі процедурні моменти, які забрали дуже багато часу.
На реконструкцію тротуару на вулиці Незалежності з міського бюджету спрямовано 1 мільйон 450 тисяч гривень.
Такі ж роботи виконано на вулицях Міцкевича та Липинського.
Хочу ще пояснити, чому вулиця Олени Пчілки перебуває зараз в такому доволі непривабливому стані. Там здійснено реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення на відрізку від Незалежності до Богомольця. 1 мільйон 400 тисяч гривень наших коштів на це використано. Підрядник – Ковельський водоканал.
Будемо навесні розширювати проїжджу частину цієї вулиці, проведемо капітальний ремонт дороги та облаштуємо стоянку біля лікарні.
Також у 2017 році прокладено інженерні мережі на вулиці Павлова. На водопостачання та каналізацію ми використали 745 тисяч гривень.
Новим водопроводом тепер користуються мешканці вулиці Сагайдачного. Він вартував місту понад 800 тисяч гривень.
Аби ковельчани мали хорошу воду і вона подавалась безперебійно, потрібно підтримувати у належному стані усю систему водозабезпечення. Тому ми виділили суттєву суму для нашого водоканалу – це майже п’ять мільйонів гривень на диспетчеризацію водозабірних свердловин.
З року в рік Ковель потерпає від підтоплень. Щоб цьому зарадити, постійно здійснюємо капітальний ремонт водовідвідних каналів. Нині завершено ці роботи на Зерова і розпочали – в районі вулиць Данила Галицького, Холмської, Черняховського. На це пішло майже півтора мільйона гривень.
Міська влада стратегічно підійшла й до питання теплопостачання. Уже встановлено десять котлів на альтернативному паливі. Всю систему теплопостачання закільцьовано. Якщо виходить з ладу одна з котелень, її навантаження розприділяється на інші.
Разом з тим, постійно проводимо модернізацію котелень. Зокрема у 2017 році вони відремонтовані на вулицях Сагайдачного, 7, Драгоманова, 22, а ще збудувано ряд допоміжних приміщень для котельні на Заводській, 27-а. На що освоєно понад три мільйони гривень.
Щороку плануємо і проводимо заходи з реконструкції й утримання мереж вуличного освітлення. У цьому плані питання енергоефективності на сьогодні є пріоритетним, адже тепер за цю послугу місто платить за повним тарифом.
Зокрема, завершено реконструкцію вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних, енергоефективних світильників на вулицях Незалежності та Брестській – це нам обійшлось у два з половиною мільйони гривень.
Дещо поновили ми в цьому році і автопарк наших комунальних підприємств. Через нагальну виробничу потребу для КП «Добробут» придбали бульдозер Т-170. На це з міського бюджету виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень. Машина після повного капремонту. Нова така спецтехніка є дуже дорогою. Провели чимало консультацій, порадились з спеціалістами і обрали, на нашу думку, найоптимальніший варіант.
Чимало клопотів і проблем для міста створив сумнозвісний ветсанзавод. Для ліквідації цього лиха були задіяні і людські ресурси, і місто понесло значні фінансові витрати, бо спочатку ми були залишені з цією проблемою сам на сам. Хоча ви всі знаєте, що підприємство є державним.
Довго ми стукали в усі двері, аби нас почули, били на сполох і мешканці цього мікрорайону. І нам таки з Державного бюджету виділили 17 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків екологічного лиха, а головне було прийнято рішення закрити це підприємство.
Більшість цієї суми спрямовано на будівництво водогону в санітарній зоні. Ми охопили дев’ять вулиць. Кошти використали на підготовку резервуарів, куди уже і відвезені відходи, та на будівництво до них під’їзної дороги.
А в 2018 році плануємо добудувати магістральні мережі з вулиці Кияна до вулиць, прилеглих до території заводу. Окрім цього, будемо продовжувати прокладати мережі водопостачання на вулицях, що входять до санітарно-захисної зони. Кошти на це передбачені у бюджеті міста 2018 року – це понад десять мільйонів гривень.
Також майже 170 ковельчан, які мешкають неподалік підприємства, в основному це – діти, мали змогу влітку оздоровитись на морі. Відпочинок їм було профінансовано з міського бюджету, і допоміг також благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині».
l
Приємний подарунок під ялинку ми підготували сім’ям, які ще у 2007 році стали учасниками молодіжного будівництва. Забудовник «накивав п’ятами», і місто взяло на себе зобов’язання Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а відтак допомогло тридцяти родинам. Тільки в 2017 році на цей проект спрямовано понад 4 мільйони гривень.
Завдяки порозумінню з депутатським корпусом, наполегливій роботі відповідних структурних підрозділів виконкому, впродовж останніх років вдалося цю справу зрушити з місця і уже дуже скоро люди отримають ордери на житло по вулиці Володимира Кияна, 70-б, які вони чекали довгих десять років.
Впродож останнього часу у Ковелі значні бюджетні асигнування виділяються на освіту. 2017 рік позначився якісними змінами для дошкільних закладів міста. Акцент зроблено на термомодернізації. Завершені роботи з утеплення приміщення дитсадка №5. Вони проводились за кошти субвенції з Державного бюджету. Це – майже півтора мільйона гривень. До того ж, депутати з міського бюджету на облаштування входів у дошкільний заклад виділили ще 200 тисяч гривень.
До слова, Ковель завдяки народному депутату Степану Івахіву отримав понад 2 мільйони 269 тисяч гривень субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток. Крім проведених робіт у названому садку, це дало змогу завершити заміну вікон на енергоощадні в дошкільних установах №№ 1, 4, 8 та 9.
Ще один дошкільний навчальний заклад кардинально змінився впродовж цього літа. Мова йде про дитсадок №3. Для його оновлення кошти були виділені з міського бюджету – 1 мільйон 320 тисяч гривень. Починаючи з літа, на об’єкті працювали будівельники. Найперше вони завершили заміну вікон на енергоощадні.
Приміщення, згідно з сучасними, європейськими технологіями та вимогами, утеплили екологічно чистими матеріалами, пофарбували.
Цьому садку у центрі міста – 53 роки, поглянувши сьогодні на нього, видається, ніби щойно збудований. Він став окрасою мікрорайону, де розташований.
Також ми замінили всі вікна у десятому, одиннадцятому та тринадцятому садках.
2017 року на поточні та капітальні ремонти закладів з бюджету розвитку міста використано майже 6 мільйонів гривень. За ці гроші також у НВК №11-ліцеї полагоджено водопровідну та каналізаційну системи, проведено реконструкцію санвузлів.
У сьомій школі капітально відремонтовано приміщення їдальні та харчоблоку.
А ще для того, аби підкреслити досягнення наших педагогів, не на словах, а на ділі – ми запровадили таку своєрідну місцеву “Нобелівську премію” для освітян – «Успішний педагог». Нагорода вручається за внесок у професію вчителя, а призовий фонд становив 210 тисяч гривень. Ми віримо, що конкурс стане дієвим інструментом популяризації наших прогресивних педагогів, які йдуть у ногу з часом і впроваджують новітні практики. Адже освіта — це найперпективніша інвестиція у суспільство.
Заохочуємо ми і наших талановитих учнів. Для найуспішніших переможців олімпіад та конкурсів є у нас стипендії. Такі ж винагороди отримують і спортсмени Ковеля.
За останні роки, не без допомоги міської влади, в Ковельському МТМО оновили та модернізували матеріально-технічну базу. Понад 7 млн. гривень асигнувань міського бюджету спрямовано цього року.
Нещодавно у Ковелі перебував народний депутат України Олег Березюк, який зауважив, що він багато подорожує Україною, але подібного матеріально-технічного рівня лікарні у таких невеликих містах не зустрічав. Схвальні відгуки я чув і від Олександри Кужель та заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.
Це означає, що ми на правильному шляху і це додає натхнення для подальшої роботи. Приємно констатувати, що у нас надзвичайно тісна і конструктивна співпраця з головним лікарем Олегом Самчуком. Він – молодий, прогресивний. У нього є стратегія розвитку закладу. А міська влада допомагає фінансовим забезпеченням. У 2016 році відремонтовані хірургічне, отоларингологічне та приймальне відділення. На це з міського бюджету використано понад 3 млн. гривень.
У 2017 році уже відкрили оновлене інфекційне, терапевтичне відділення, зроблено ремонт і в кардіологічному. Відремонтовано біохімічну лабораторію.
Придбано кисневу станцію і бронхоскоп, сучасну рентгенівську хірургічну систему на базі електронно-оптичного перетворювача.
Думаю, ви знаєте, що Ковель буде центром одного із госпітальних округів, і ми одними з перших почали працювати у цьому напрямку.
Досить багато в місті зроблено для поліпшення функціонування медичних установ, і тепер справа за персоналом, який повинен щодня своїми справами додавати авторитету ковельській медицині. А щоб йти в ногу з часом, без навчання не обійтись. І тут свою допомогу запропонувала благодійна фундація з Каліфорнії. Завдяки цьому наші спеціалісти зможуть пройти стажування у кращих клініках Польщі, Німеччини, США.
Для підтримки пільгових категорій населення міста, які потребують постійного лікування, а також для профілактики певних видів захворювань діє 6 медичних програм. Серед них – одна, яку ми запровадили у 2017 році – це допомога онкохворим. Виділяємо кошти хворим на туберкульоз, діткам, які мають рідкісні захворювання.
Аналізуючи підсумки зробленого у 2017 році, бачимо: попри всі задачі, які він перед нами ставив, форс-мажорні обставини, які виникали, ми чимало зробили для розвитку нашого міста. І тим приємніше говорити про успіхи, чим важчим був до них шлях.
Працюючи на посаді міського голови сьомий рік, я зрозумів, що не буває легких часів, завжди бракує грошей, але разом з тим, прогрес є. Взяти, до прикладу, бюджет нашого Ковеля.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 839