Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 9 – 15 грудня

09.12.2021
Погода в Ковелі  
9 – 15 грудня

зимаПогода в Ковелі   9 – 15 грудня

Четвер. Хмарно. Невеликий сніг Температура: -2оС.  Вітер  східний  помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно. Температура: -1оС.  Вітер  південно-східний помірно сильний.
П'ятниця. Хмарно, дощ. Температура: 3оС. Вітер східний  з переходом на західний помірний. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 317
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Уклін Вам, волонтери!

09.12.2021

01Уклін Вам, волонтери!

Ті, хто віддає свої час, сили та енергію задля інших, 5 грудня відзначили День волонтера.
Саме вони – світлі, добрі і небайдужі люди стали головними героями святкового дійства  у культурно-просвітницькому центрі. На їх адресу  прозвучало чимало теплих і щирих  слів. Атмосфера у залі була наповнена енергетикою чуйності і добра. Навіть музика в цей день звучала по-особливому велично і душевно.
Засвідчити повагу,  вдячність волонтерам прийшли міський голова Ігор Чайка, секретар міської ради  Оксана Багнова, заступник міського голови Наталія Маленицька, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету.
“Я надзвичайно горджусь тим, що багатьох знаю особисто і  про багатьох розповідав у своїх матеріалах,  коли був  журналістом. Пам’ятаю, коли Росія анексувала Крим,  розпочалась війна на Сході, скільки ковельчан долучилось до волонтерства. Пишаюсь, що у нашому місті відкрився центр допомоги воїнам 51-ї ОМБр, – наголосив  у своєму вітальному слові міський голова Ігор Чайка. – Хотів би подякувати кожному за Вашу працю, побажати здоров’я, сил, натхнення.  Переконаний, що попереду у Вас багато добрих справ. Ви ще зігрієте не одну дитину, літню людину і врятуєте життя воїна.  І хочу запевнити, що ми будемо Вас підтримувати”.
Ті, хто віддає свої час, сили та енергію задля інших, 5 грудня відзначили День волонтера.
Саме вони – світлі, добрі і небайдужі люди стали головними героями святкового дійства  у культурно-просвітницькому центрі. На їх адресу  прозвучало чимало теплих і щирих  слів. Атмосфера у залі була наповнена енергетикою чуйності і добра. Навіть музика в цей день звучала по-особливому велично і душевно.
Засвідчити повагу,  вдячність волонтерам прийшли міський голова Ігор Чайка, секретар міської ради  Оксана Багнова, заступник міського голови Наталія Маленицька, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету.
“Я надзвичайно горджусь тим, що багатьох знаю особисто і  про багатьох розповідав у своїх матеріалах,  коли був  журналістом. Пам’ятаю, коли Росія анексувала Крим,  розпочалась війна на Сході, скільки ковельчан долучилось до волонтерства.
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 328
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Подвиг заради життя

09.12.2021 Романюк Аліна Петрівна

20211203_100023Подвиг заради життя

Тримаю у руках книгу "Грані подвигу. Слово про Волинських ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС". Мимоволі з очей котяться сльози. Чорнобиль… "Чорна" та непоправна сторінка в історії людства, найбільша техногенна катастрофа у світі. Це – біль, втрати і невиліковна рана тисяч сімей. Чорнобильський атом спопелив життя і душі, скалічив здоров'я не одному поколінню людей.
У вічному боргу ми назавжди перед тими, хто у 1986 році потрапив на передову в боротьбі з ядерним монстром. До кінця не розуміючи масштабів катастрофи, ліквідатори майже голіруч мужньо приборкували радіаційну стихію. Ціною власного життя та здоров'я, проявивши героїзм, стресостійкість, витривалість, "чорнобильці" вибороли нам безпечне майбутнє.
За даними Чорнобильського центру, понад 600 тисяч осіб ліквідовували наслідки аварії. Ковельчани теж залишили слід в історії ліквідації лиха на ЧАЕС. Серед них – Петро Лаврентійович Якимчук, заступник голови Ковельського міського осередку "Союз. Чорнобиль. Україна". Життєрадісний, турботливий він завжди спішить на допомогу близьким, відстоює права "чорнобильців" та їх сімей.
l
…Переді мною – усміхнений чоловік, та, відверто кажучи, розмову з ним починати було непросто. Адже важко згадувати ті події, особливо, коли розумієш всю повноту трагедії. 
"Мені тоді було 38 років. Ми з дружиною, молоді й щасливі, мали трьох дітей: сини Руслан та Юрій і донька Алла. Я тоді працював у ВАТ "Ковельське АТП-10761" водієм ЗІЛу. Це була нова машина, яку я нещодавно отримав. Згодом із обласного автоуправління прийшов наказ про те, що потрібно відкомандирувати людей для перевезення вантажів (правда, ніхто не казав, що це для Чорнобиля). Тож 6 серпня я з товаришем Миколою Ліповським вирушили в теперішню зону відчуження", –  розповідає Петро Якимчук.
Там їх завданням було доставляти щебінь, який звозили у великий бетонний вузол з усієї України. Реактор – поруч, адже саме для нього готували бетонну перегородку.
І хоч скільки років минуло, чоловік й донині зберігає путівки і талони на "заправку", адже це нагадування про те, що біда може статися в будь-який момент.
Петро Лаврентійович пригадує, як одного разу вивантажували щебінь і біля них приземлився вертоліт.  Вийшло троє генералів: "Спека на дворі, вони в сорочках на короткий рукав але в респіраторах. Підійшли, поздоровались і питають: "Скільки тобі років, синку? Хто тебе сюди прислав? Ти знаєш, що таке атомна радіація? Це – війна! Через 20 років згадаєш генерала, а тепер бери маски і бережи себе!". Товаришеві Миколі теж ще 5 масок  дали".
Ніхто тоді не думав про власне здоров'я та дози опромінення: люди виконували поставлені завдання, не усвідомлюючи  героїзму своїх вчинків. "Неодноразово на КП по 2 дні стояли. Тільки під'їжджаємо, а світлофор вмить червоний. Забрали права, путівку, відправили на мийку. Вертаємось – знов червоним миготить, повторно на мийку. В результаті, одного разу я пробув там 2 дні доки радіація не спала", – ділиться спогадами чоловік. 
l
Розповідає, що людей при виконанні було багато, кожен ніс свою службу. Часто почувалися погано: запаморочення, головний біль, нудота, подразнення в горлі, але не зважали, списували на втому та виснаженість. 
"Ночував у машині – дружина мені з дому матрац та подушку дала. Милися (сміється) в річці Уж. Працювали для нас їдальні, де і з Волині були молоді дівчата. Нині це вже зрілі жінки. Та й мені – 74! 
А, здається, лишень нещодавно в армію пішов. 2 роки і 3 місяці відслужив в ракетних військах у Стрию. Ех, молодість!.. Памятаю, як в Локачинському районі возив буряки. Там і познайомився зі своє дружиною Зіною" – з теплом в голосі пригадує Петро Лаврентійович.
Вона – з Ратнівського району (с.Жиричі), а він з Камінь-Каширського (с. Стобихівка). Після польових робіт Петро завіз дівчину додому і познайомився з її батьками, а вже згодом з родиною приїхав свататись.
"Красива, як лялька! І де він таку знайшов?" – часто говорили у селі. Та не вродою, а душею прикипіли один до одного молодята. Тому розлучатись завжди було важко. 
Далі Петро Лаврентійович, з тривогою та сумом, ділиться про наболіле: "Шкода, але все життя перебуваємо в таких умовах, що потрібно виживати…Ці малі пенсії (в 50 років я отримував 64 руб. 66 коп.!), нині безробіття серед молоді, яке змушує заставляють людей їхати за кордон, щоб сім'ю прогодувати. Я особисто де лиш не був, а дружина з дітьми сама. Боляче, що не бачиш їх, але з радістю везеш і продукти, і смаколики чи іграшки дітям".
Повертаючись до теми Чорнобиля, чоловік згадує непорозуміння, коли не міг довести своєї участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Для цього потрібно було особливе підтвердження, тож він особисто брав путівки (добре, що зберіг) і їздив у зону відчуження за довідкою. Там дивувалися, що такі люди ще живі.
l
На жаль, історія забувається. Так, неодноразово, виникали конфліктні ситуації в "маршрутках", коли водії відмовлялись перевозити чоловіка пільговою категорією. Мовляв, вже 35 років минуло, й вистачить на жалість "тиснути".
Неодноразово писали звернення та збирались на мітинг в Києві (де, до речі, ніхто з високопосадовців так і не вийшов до "чорнобильців"), відстоюючи свої права та вимагаючи не "зрізати" пільги.
Та все ж Петро Лаврентійович ніколи не втрачає оптимізму, не падає духом, а радіє тому, що є. Зокрема, каже приємно, що надалі триває програма оздоровлення і щороку відправляють в санаторій на вибір (чоловік був в Київській, Черкаській та Одеській областях, але останні роки обирає "Лісову пісню" на Волині), є грошові компенсації за медикаменти.
Цього року завдяки ініціаторам преміюють шестеро людей по 300 гривень кожного, що так важливо для ліквідаторів. Не забувати хоча б 2 рази на рік - тих, хто вже відійшов у Вічність, і тих, хто досі несе біль пережитого. А таких в Ковельському осередку – 97 осіб (50 ліквідаторів, інші –вдови та потерпілі).
Петро Якимчук вже 30 років – заступник голови Ковельського міського осередку "Союз Чорнобиль Україна". Він вміє працювати та спілкуватися з людьми, допомагати у вирішенні тих проблем, з якими до нього звертаються.
"Це зараз ми маємо кабінет, а раніше збори проходили на лавочці в парку. Одного разу проходив повз Олег Кіндер (тоді був мером міста), здивувався, що ми просто неба зібрались і допоміг облаштувати кабінет. За що йому щиро вдячні", – розповідає чоловік.
Петро Лаврентійович – також член комісії з розподілу житла при міській раді. Опікуючись іншими, звісно цікавився долею "обіцяної" і йому квартири. Та, на жаль, рішення скасоване, бо його категорія тепер не потрапляє під наділення житла.
l
Активний Петро Якимчук і в просвітницькій сфері, адже часто виступає у школах, розповідаючи учням про Чорнобильську катастрофу та жахливі наслідки для суспільства. 
Долучився пан Петро і до видання книги "Грані подвигу. Слово про Волинських ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС", зібрав інформацію про ковельських учасників тих подій, відшукав фото кожного, які, на жаль, не опублікували у виданні. Шкода, та й в описі про нього теж переплутали дані. Та він образи не тримає, і хоч книга – "чорна" згадка про минуле, радіє, що спільними зусиллями закарбували подвиг героїв на сторінках видання.
До речі, Петро Лаврентійович був ініціатором встановлення пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС у Ковелі (2008 р.). Саме він наполіг, щоб його розмістили в центрі міста.
Як відомо, сьогодні зона відчуження стала туристичною, тут намагаються відновити життя, а попит на екскурсії набирає обертів. Ставлення до цього у Петра Якимчука різко негативне: "Це як скло чи целофан закопати, який 300 років розкладається. Так і тут – це обман людей, щоб зробити видовище та ще й заробити на цьому грошей. 
Запрошували якось мене повернутись, побачити. А навіщо? Ми тоді нахапались тієї радіації, що на все життя вистачить проблем зі здоров'ям. Машина,  шматок заліза, була така заражена, що 3 дні не могли відмити по приїзді додому, дозиметри зашкалювали", – обурюється наш співбесідник. 
l
І недарма, адже наслідки для організму в кожного ліквідатора лише негативні. Зокрема, він переніс 5 операцій. Були випадки коли температура сягала 41 градусів. Пам'ятає, як був на межі життя і смерті: нічого вже не їв, ходити не міг, та, дякуючи Богу й лікарям, одужав. Правда, після операційних втручань різко втратив зір. Нині має яскраво виражену пухлину, та після пережитого оперувати її не наважується. Окрім того, в Петра Якимчука – астма, гіпертонічна хвороба, ураження печінки і нирок. Регіональна комісія у Львові визнала це наслідком опромінення.
Наразі чоловік вагається, чи вакцинуватись, адже вже перехворів на коронавірус. І хоч сімейний лікар каже, що протипоказань нема, є певні сумніви, чи це не дасть ускладнення.
Незважаючи на пережите, очі Петра Лаврентійовича сяють. Особливо, коли говорить про своїх онуків, бо вірить, що, незважаючи на життєві страшні реалії, у них попереду –  світле майбутнє.
Аліна Романюк.
НА знімку: Петро ЯКИМЧУК, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Фото автора.
Тримаю у руках книгу "Грані подвигу. Слово про Волинських ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС". Мимоволі з очей котяться сльози. Чорнобиль… "Чорна" та непоправна сторінка в історії людства, найбільша техногенна катастрофа у світі. Це – біль, втрати і невиліковна рана тисяч сімей. Чорнобильський атом спопелив життя і душі, скалічив здоров'я не одному поколінню людей.
У вічному боргу ми назавжди перед тими, хто у 1986 році потрапив на передову в боротьбі з ядерним монстром. До кінця не розуміючи масштабів катастрофи, ліквідатори майже голіруч мужньо приборкували радіаційну стихію. Ціною власного життя та здоров'я, проявивши героїзм, стресостійкість, витривалість, "чорнобильці" вибороли нам безпечне майбутнє.
За даними Чорнобильського центру, понад 600 тисяч осіб ліквідовували наслідки аварії. Ковельчани теж залишили слід в історії ліквідації лиха на ЧАЕС. Серед них – Петро Лаврентійович Якимчук, заступник голови Ковельського міського осередку "Союз. Чорнобиль. Україна". Життєрадісний, турботливий він завжди спішить на допомогу близьким, відстоює права "чорнобильців" та їх сімей.
ххх
…Переді мною – усміхнений чоловік, та, відверто кажучи, розмову з ним починати було непросто. Адже важко згадувати ті події, особливо, коли розумієш всю повноту трагедії. 
"Мені тоді було 38 років. Ми з дружиною, молоді й щасливі, мали трьох дітей: сини Руслан та Юрій і донька Алла.   
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 398
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Команда підтримки “Дії” – у Ковелі

09.12.2021 Романюк Аліна Петрівна

дія1Команда підтримки “Дії” – у Ковелі

У Ковелі працюють офлайн-пункти “Команди підтримки “Дії” з отримання СOVID-сертифікатів. Щоб перевірити їх роботу, на Ковельщину з робочим візитом завітав Мстислав Банік, керівник із розвитку електронних послуг у міністерстві цифрової трансформації  та Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
На зустрічі, яка відбулася у центрі вакцинації,  що у стоматполіклініці, були Ковельський міський голова Ігор Чайка, перший заступник голови Ковельської райдержадміністрації Галина Коляда, заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, заступник голови Ковельської районної ради Андрій Броїло, представники мас-медіа.
Медичні працівники розповіли присутнім про роботу пункту вакцинації, зазначили, що працюють в посиленому режимі. Щодо кількості щеплених, наявності вакцини та проблеми з внесенням та обробкою даних в електронній системі охорони здоров'я eHealth поінформував Олег Кубай, медичний директор Центру ПМСД Ковельського МТМО.
Під час спілкування з журналістами заступниця голови ОДА Вікторія Левчук відзначила, що приємно, коли люди з міністерства особисто цікавляться  перебігом справ на місцях. "Адже міністерство – не лише той, хто генерує послуги, а й той, хто справді допомагає їх реалізувати. Це люди, які приїжджають не тільки перевірити, а й підказати кожному, зрозуміти як покращити надання послуг" – сказала Вікторія Левчук. 
Так під час зустрічі керівник Мінцифри особисто допоміг ковельчанці завантажити сертифікат у застосунку “Дія”. "Ми намагаємось докласти максимум зусиль для того, щоб допомогти людям розібратися, адже багато хто перший раз встановлює “Дію”. І багато питань не в тому, як завантажити COVID-сертифікат, а як вперше скористатися застосунком", – зазначив Мстислав Банік. 
Він подякував волонтерам, які працюють в пунктах, та керівництву ковельської міської і районної влади, які активно долучились до реалізації цього проєкту. 
Адже, за словами, високопосадових гостей, саме така злагоджена робота та співпраця міністерства, Волинської ОДА, місцевої влади, волонтерів та громади допомагають створити ефективні та зручні для користувачів електронні послуги в державі.
Варто наголосити, що в “Команді підтримки "Дія" не просто підкажуть та проконсультують, а й нададуть практичну допомогу зі встановленням додатку “Дія” та завантаженням сертифікатів про вакцинацію від COVID -19. 
Часто сертифікат не з'являється у додатку “Дія” через неправильно внесені дані."Якщо лікар допустив якусь помилку, то є можливість відразу це виправити на місці. Оскільки, щеплення є медичними даними і абсолютно кожен укол лікар підписує своїм особистим електронним підписом. Відповідно,  ні я, ні мер чи губернатор, чи міністр охорони здоров'я не можуть  виправити чи змінити ці дані. Наші волонтери на місцях допоможуть це вирішити, скерують до кого звернутись" – пояснює керівник Мінцифри.
Тож що важливо знати? Якщо у вас є смартфон, ви можете створити міжнародний  або внутрішній (“зелений”, що свідчить про повний курс вакцинації, та “жовтий” – щеплення лише однією дозою) COVID-сертифікат. Відрізняються вони тим, що міжнародний має більше інформації про саму вакцину (важливо для тих, хто збирається перетинати кордон, оскільки в світі діють різні вимоги до того, якою вакциною має бути щеплена людина).
Віднедавна до переліку можливих  додали сертифікат про одужання. Тут важливо вказати, що перехворіли саме на COVID-19, а не пневмонію чи сильну застуду. Тому потрібно пересвідчитись у сімейного лікаря, що дані внесені  правильно. 
"За останніми даними Всесвітньої організації здоров'я,  навіть, якщо ви перехворіли, є ризик повторно захворіти на коронавірус. Тож через 28 днів можна отримувати перше щеплення,  і це   буде безпечніше для вашого здоров'я", – зауважив Мстислав Банік. 
Для тих, у кого немає смартфона, чи хто не хоче встановлювати мобільний застосунок,   можна через веб-портал diia.gov.ua згенерувати паперовий сертифікат –  він також матиме QR-код.
До речі, консультацію з отримання COVID-сертифікатів за допомогою застосунку “Дія” можна отримати й у місцевих ЦНАПах.
Довідково: проєкт запуску пунктів “Команди підтримки “Дії” по всій Україні реалізований за допомоги "Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні" (Проєкт підтримки “Дія”), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції, та за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії спільно з регіональними командами цифровізації України.
Аліна Романюк.
У Ковелі працюють офлайн-пункти “Команди підтримки “Дії” з отримання СOVID-сертифікатів. Щоб перевірити їх роботу, на Ковельщину з робочим візитом завітав Мстислав Банік, керівник із розвитку електронних послуг у міністерстві цифрової трансформації  та Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
На зустрічі, яка відбулася у центрі вакцинації,  що у стоматполіклініці, були Ковельський міський голова Ігор Чайка, перший заступник голови Ковельської райдержадміністрації Галина Коляда, заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман, заступник голови Ковельської районної ради Андрій Броїло, представники мас-медіа.
  

Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 359
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Шануймо працю хліборобську

09.12.2021

хлібШануймо працю хліборобську

Почну з критичного зауваження на адресу редакції нашої газети "Вісті Ковельщини". На мою думку,  зовсім мало – лише одна сторінка присвячена нашим хліборобам у номері від 18 листопада ц. р., напередодні Дня працівників сільського господарства.  
 А хотілося б більше, аби не цуралось землі-матінки, яка нас годує і зодягає, молоде підростаюче покоління, читаючи в "міськрайонці"  про людей, що присвятили себе цій благородній професії.
Приємно було бачити світлини з мужніми обличчями хлібодарів із СТзОВ "Зоря" і "Вежа", читати про них і їх очільників – Володимира Юхимовича Потапчука і Тетяну Василівну Зінчук. Вони з року в рік трудяться на славу. Тільки подумати: 1,5 тисячі голів  худоби на утриманні у "Зорі"! Це ж який великий труд!
А могло б бути подібно  і в інших колективах. Але ж ні:  розвалили, а такі, як мужні жінки-керівниці Тетяна Василівна Зінчук, Валерія Адамівна Яромчук нарівні  з чоловіками вистояли. І їхні господарства процвітають. Хвала і честь таким людям!  А їх на Ковельщині багато.
Щодня їмо хліб,  і не  завжди задумуємось над тим, який шлях пройшла та хлібина до нашого столу. Не місяць і не два, а  цілий рік, умовно кажучи. Посіяти восени, доглянути посіви,  в пору підживити, коли є потреба, зібрати урожай аж на другий рік, змолоти, напекти і привезти в магазин. Гай-гай, скільки працівників задіяно! А те зерно, що сіяли, ще раніше було вирощене в попередньому році.
Отож,  роками земля потребує людських рук і  розуму. Ну, рук вистачає, бо ще й за кордон їх везуть, ті руки “золоті”, аби там, поневіряючись і принижуючись, заробити більше, ніж тут.
Прогрес великий є і в розумних сучасних технологіях. Бо колись виконували трудомісткі роботи вручну, а тепер техніка замінює – скрізь. Раніше косили і підбирали збіжжя, жали серпами, в'язали, складали в копи або згодом чекали   комбайна  (а ще раніше ціпами молотили), щоб змолотив, а для цього треба було кожен сніп розв'язати і в бункер вкинути. Тепер комбайн все за один  раз  зробить.
Так, в  колгоспі було важко працювати, особливо після війни, бо вона все знищила, але поступово життя налагоджувалось… І коли дійшли до того, що всі мали роботу, зарплату, а не трудодень,  –  і доярки, і  свинарки, і телятниці, і доглядачі худоби, і  підвожчики кормів, і водії, і механізатори, і обліковці, і бригадири, і  агрономи, і  бухгалтери, і зоотехніки, й інженери, і механіки (і за кордон ніхто не заглядав) – все враз десь поділось. Люди без роботи, ферм,   худоби, тракторні бригади – без техніки. Кажуть, розпаювали. Може, комусь і трактор попав… А в основному – земля. І нові господарі спочатку розгубились, бо деякий час на полях бур'яни володарювали. І боляче було на те дивитись. Тепер цього немає: земля відчула  дбайливі  руки.
Пригадую, кілька років до кладовища в Жмудчому не було  можливості проїхати через бездоріжжя. Переважно машини ставили на узбіччі   і пішки добирались. Або шукали на полях проїзд  і ризикували, аби не загрузнути. І от новий господар проклав дорогу до вічного спочинку  людей і поле зорав – там ростуть тепер різні  культури. Спасибі за це велике, бо десятки літ було дуже незручно!
А ще хочу подякувати від імені всіх пайовиків (не думаю, що хтось заперечить) за оте зерно, що давали раніше на паї, а тепер –  за гроші, які заробили наші колгоспники в минулому. А до свят працівників сільського господарства і до Великодня маємо ще й  подарунки – борошно або цукор. Отже, колгоспники своїм належним трудом це заробили і для себе, і  для своїх нащадків. Тим, хто вже за межею, – Царство Небесне, а хто живий – дай, Боже, здоров'я, щастя, радості на многії літа! Хай усе збувається те, що забажається!
Ось які думки навіяла мені  стаття в нашій газеті за 18 листопада. Тож з минулими святами Вас ще раз, шановні працівники сільського господарства! Хай Новоріччя, яке наближається, принесе Вам вагомі здобутки у праці, міцне здоров'я і мир! 
З повагою – 
Валентина ОСТАПЧУК, 
 громадський дописувач 
"Вістей Ковельщини".
P.S. Хоч я – ветеран педагогічної праці, але не раз із учнями доводилося  і в Облапах, де працювала раніше, і в Голобах допомагати колгоспникам і працівниками радгоспу льон піднімати, буряки кормові полоти і збирати урожай моркви й  столових  буряків, перебирати  картоплю.
І працювали на совість. Якось в Жмудчому кагат картоплі перебрали за пів дня. Ланкова сказала, дякуючи, про ціну праці, бо трішки і заробили на морозиво, в кіно.
Навіть змагання між класами було, хто  краще  виконує ту чи іншу роботу.  Працювали важко, але досягнутими  результатами щиро тішилися.
В. О.
Почну з критичного зауваження на адресу редакції нашої газети "Вісті Ковельщини". На мою думку,  зовсім мало – лише одна сторінка присвячена нашим хліборобам у номері від 18 листопада ц. р., напередодні Дня працівників сільського господарства.  
 А хотілося б більше, аби не цуралось землі-матінки, яка нас годує і зодягає, молоде підростаюче покоління, читаючи в "міськрайонці"  про людей, що присвятили себе цій благородній професії.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 332
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Наше подвір'я – це наше життя

09.12.2021
Наше подвір'я – 
це наше життя

вулицяНаше подвір'я –  це наше життя

В Ковелі швидкими темпами роблять ремонт прибудинкових територій різних вулиць, які ввійшли в проєкт на 2020-2021 рік. Ковельчани дуже задоволені цим фактом, бо подвір'я – це життя, свого роду історія кожного мешканця нашого міста. 
Якось в розмові з міським головою Ігорем Леонтійовичем Чайкою я із сумом в голосі промовила: "Наша прибудинкова територія на вулиці Смирнова, 14А невідомо коли дочекається ремонту, бо вона коротенька, тут розміщено лише декілька п'ятиповерхових будинків, а далі – приватний сектор".
Ігор Леонтійович усміхнувся: "Помиляєтесь, Маріє Павлівно! Якраз прибудинкова територія по вул. Смирнова, 14А ввійшла в проєкт і її ремонт відбудеться найближчим часом. Для початку зберемо всіх мешканців ваших двох будинків, ознайомимо людей із проєктом, врахуємо їх побажання і розпочнемо роботу".
Я не могла повірити почутому, бо, чесно кажучи, не думала, що слова мера стануть дійсністю.
Більша частина мого життя в Ковелі пов'язана із вулицею Театральною. Після всіляких поневірянь по чужих квартирах ми з мамою, накінець, одержали однокімнатну квартиру в будинку № 28 по вул. Театральній. І були надзвичайно щасливі. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 285
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Минають роки, але біль не вщухає

09.12.2021 Троцюк Світлана Дмитрівна
Минають роки, 
але біль не вщухає

АпостолМинають роки,  але біль не вщухає

...Чорною плямою лягла Чорнобильська трагедія на нашу Україну, яка трапилася  26 квітня 1986 року о 1-й год. 21 хв., коли всі мирно спали.  Відтоді для багатьох з нас  розпочався  новий відлік часу. 
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії були залучені тисячі фахівців різних професій.
Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі – усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога.  
З цим жорстоким відліком часу, який поділився на дві частини й отримав в народі назву "два кольори",  зіткнулися й наші земляки – подружжя ковельчан – Віктор та Алла Апостоли. Щоправда, Віктор Петрович родом з Могилів-Подільського, що на Вінничині, але вже багато років наше місто для нього близьке і дороге серцю. 
Від дня чорнобильської трагедії минуло немало літ (авт. – понад 35), життя внесло свої корективи. Однак Віктор  та Алла Апостоли   залишилися такими ж відважними та інтелігентними, як і тоді, у далекі 80-ті. Скромні, мудрі, ввічливі, симпатичні, прості у спілкуванні. На жаль, з підірваним здоров'ям…
Про те, що подружжя Апостолів з перших днів були очевидцями тих страшних подій, брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження,   дізналися випадково, адже вони ніколи не афішували, що пережили жахіття найстрашнішої катастрофи людства.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 439
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / “Вовина тисяча”, або видовища без хліба

09.12.2021 Зінчук Вікторія Петрівна
“Вовина тисяча”,
або видовища без хліба

тисяча“Вовина тисяча”, або видовища без хліба

Тисячу гривень обіцяють усім, хто щепився двома дозами вакцини проти covid-19. Ця президентська ініціатива матиме назву єПідтримка і буде націлена на підтримку українського бізнесу, що постраждав через пандемію, а також на залучення громадян до вакцинації. Нараховувати гроші планують уже з 19 грудня цього року та впродовж наступного за допомогою застосунку "Дія".
Як повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, для виплат вакцинованим від коронавірусу цього року з Держбюджету виділять 3 млрд. грн., а на початку 2022 року – ще 3 млрд. грн., але можливе розширення фінансування цієї програми. Фінансування вдалося знайти завдяки перевиконанню бюджету, а саме з фонду допомоги бізнесу, який постраждав від Сovid-19.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 310
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

09.12.2021
Від  четверга 
до  четверга

IMG-4daaa8adb10d3a35f4cc773faa65ece9-VВід  четверга  до  четверга

10 грудня, п’ятниця
Схід Сонця – 08.14; захід – 16.13.
Місяць – у Рибах.
День прав людини.
Всесвітній день футболу.
День Нобеля.
Блгв. Всеволода. Прп. Романа.
Іменини: Всеволода, Гаврила, Романа, Бориса, Олексія.
11 грудня, субота
Схід Сонця – 08.15; захід – 16.13.
Місяць – в Овні.
Міжнародний день гір.
Всесвітній день хворого на бронхіальну астму.
Мчч. Василія, Григорія, Іоанна. 
Іменини: Василя, Григорія, Данила.Степана,Олексія.
12 грудня, неділя
Схід Сонця – 08.16; захід – 16.13.
Місяць – в Овні.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 263
Читати далі

Четвер, 9 грудня 2021року №49 (12794) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 13 по 19 грудня

09.12.2021
Гороскоп
з  13 по 19 грудня

гороГороскоп з  13 по 19 грудня

ОВЕН. Зможете впоратися з будь-якою справою. У вiвторок краще мати справу iз перевiреними партнерами.
ТЕЛЕЦЬ. Тиждень вимагатиме обережностi в думках i дiях. Якщо не хочете, щоб про вашi таємницi довiдалися, тримайте язика за зубами. 
БЛИЗНЮКИ. Будете працювати i вiдпочивати із задоволенням. Вiдчуєте любов, радiсть та повноту життя. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 411
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025