Раді вітати Вас!
  • Головна
  • Контакти
  • Реклама
Весь архів випусків
  • Головна
  • Категорії
    • Повідомлення в номер
    • Місцева влада
    • Репортаж
    • Політика
    • Погода
    • Редакційна пошта
    • Духовність
    • Закон і ми
    • Благодійність
    • Пам’ять
    • Спорт, природа і здоров’я
    • Всяка всячина
    • Реклама і оголошення
    • З неопублікованого
  • Галерея
  • Про нас
  • Відгуки читачів
  • Передплата
  • Контакти
  • Четвер, 8 травня 2025 року №20 (12976)

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Погода в Ковелі 6 – 12 січня

06.01.2022
Погода в Ковелі  
6 – 12 січня

коробкиПогода в Ковелі   6 – 12 січня

Четвер. Мінлива хмарність, невеликий дощ з переходом у сніг.   Температура: 3оС.  Вітер  західний помірно сильний.
В ніч на п'ятницю. Хмарно,  невеликий сніг. Температура: -2оС.  Вітер  західний  помірний.
П'ятниця. Ясно. Температура: -1оС. Вітер  південно-західний  помірний.
В ніч на суботу. Ясно. Температура: -6оС.  Вітер південний помірний.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 328
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / У новий рік – з новими задумами

06.01.2022
У новий рік – 
з новими задумами

_DSC7500У новий рік –  з новими задумами

Традиційно на порозі нового року ми підбиваємо підсумки роботи за рік, аналізуємо досягнення, згадуємо найпомітніші та найважливіші події,  визначаємо плани на майбутнє. 
Як завершили минулий рік і які перспективи окреслено на новий, журналісту газети розповіли відомі люди Ковельщини:
Андрій ЛИТВИН, начальник Ковельського районного управління поліції, майор поліції:
– Незважаючи на незначне збільшення кількості скоєних кримінальних правопорушень, відсоток розкриття їх зріс. 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 358
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Третя доза: "Кожен має вирішувати сам…"

06.01.2022 Зінчук Вікторія Петрівна

вакцинаТретя  доза:  "Кожен  має вирішувати  сам…"

Із січня в Україні робитимуть третю дозу щеплення від коронавірусу.  Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я. Третю дозу колотимуть лише людям, які мають проблеми з імунітетом. Адже за словами імунологів, дві дози не створюють необхідного захисту.
Щепитися втретє рекомендують українцям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів та особам, які проходять імуносупресивну чи імуномодулювальну терапію.
Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло влинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем. Той визначить, чи потрібна їй додаткова доза антиковідної вакцини та у разі потреби випише їй направлення на щеплення.  
Крім цього, третю дозу дозволили отримати й людям не з груп ризику, але за певних умов: якщо третя доза необхідна для виїзду за кордон і цього вимагає уряд іншої країни; якщо людина старша 60 років і раніше була щеплена двома дозами вакцини CoronaVac; якщо людина за професією входить до групи ризику (лікарі, працівники інтернатів тощо).
При цьому додаткових сертифікатів про вакцинацію щепленим третьою дозою препарату не видаватимуть. Чинним залишиться "зелений" Covid-сертифікат про отримання повного курсу вакцинації. Навіть після третьої дози сертифікат про вакцинацію діятиме лише рік від дати другого щеплення. Однак медики будуть вносити інформацію про третю дозу в електронну медичну систему.
Оптимально додаткову дозу рекомендують вводити у період до трьох місяців від отримання останньої дози. Якщо пацієнт приймав імуносупресивні препарати, експерти рекомендують відкласти введення додаткової дози на два тижні.
Щоб отримати додаткову дозу щеплення від ковіду, необхідно звернутися до сімейного або профільного лікаря за направленням на вакцинацію. Цю довідку лікар може видати тільки тоді,  якщо людина має покази до щеплення.
Після цього необхідно записатися до найближчого пункту чи центру вакцинації та взяти з собою на щеплення направлення від лікаря.
На думку фахівців, масова вакцинація потрібна, але навіть три дози не врятують людей від інфікування. На жаль, від коронавірусу помирають і щеплені. Причина в супутніх обтяжливих станах, наприклад - цукровому діабеті. Однак більшість вакцинованих не хворітимуть тяжко.
Для ревакцинації експерти МОЗ радять надавати перевагу мРНК-вакцинам – Moderna та Comirnaty (Pfizer), незалежно від того, яку вакцину ви отримали під час перших двох щеплень. Якщо ж людина отримала дві дози різними вакцинами, наприклад, Pfizer та Moderna, то третю дозу вона має отримати тим же препаратом, що і другу.
Якщо мРНК-вакцини не буде, для додаткової дози можна використовувати й векторну або інактивовану вірусну вакцину - Covishield/Vaxzevria (AstraZeneca) або CoronaVac (Sinovac) відповідно.
Однак не слід плутати додаткову дозу з бустерною. Це – різні речі. 
Бустерна доза - це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.
Додаткова доза - це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту.
На разі Міністерство охорони здоров’я прогнозує новий спалах коронавірусу наприкінці зими, проте наступна хвиля буде вже не такою критичною для країни.
Зростанню кількості інфікованих в Україні сприятиме активне збільшення хворих у Європі та новий штам "Омікрон". Найтяжча ситуація буде в західних регіонах. 
До слова, штам "Омікрон" має свої особливості: високу заразність і швидке поширення. У хворих спостерігається сильна втома, прискорений пульс. Водночас ніхто не втрачає смаку та запаху. Новий штам пацієнти переносять легко. Проте берегтися все одно треба. У вірусу завжди може трапитися несподівана мутація, що змінить ситуацію.
l
У Pfizer запевняють, що третя доза вакцини захистить від усіх штамів коронавірусу. А от що думають про це наші земляки?
Сергій, підприємець: "Ефективність будь-чого з часом знижується. Як і те, що вірус постійно мутує. На цьому просто хтось хоче заробити. Десь читав про те, що всі на сьогодні існуючі вакцини не захищають від нових штамів вірусу. Тепер, щоб люди знову "повелися" говорять, що третя доза точно допоможе. Кожен має думати сам".
Лариса, швачка: "Я гіпертонік. Після двох доз у мене серйозно "скакав" тиск. Доводилося "швидку" викликати. Була на лікарняному. Про яку третю дозу може бути мова?".
Оксана, безробітна: "А потім що: четверта і п'ята… І так кожного місяця?".
Олександр, вчитель: "Весь цивілізований світ масово щеплюється. Але, на мою думку, кожен сам повинен вирішувати, як йому діяти".
Юлія, офісний працівник: "Ой, як лікувати, то не знають чим, а тут ну просто бачать  все наперед. А ще через рік будуть казати про четверту дозу…".
Тетяна, пенсіонерка: "Не відійшла толком від першої дози, як вкололи другу. Почувалася гірше, ніж до вакцинації. Третю дозу вже не дам вколоти".  
Вадим, водій: "А четверта доза мертвого підніме? Від covid найліпше захищає вимкнутий телевізор".
Підготувала 
Вікторія ЗІНЧУК.
Із січня в Україні робитимуть третю дозу щеплення від коронавірусу.  Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я. Третю дозу колотимуть лише людям, які мають проблеми з імунітетом. Адже за словами імунологів, дві дози не створюють необхідного захисту.
Щепитися втретє рекомендують українцям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів та особам, які проходять імуносупресивну чи імуномодулювальну терапію.
Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло влинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм сімейним чи профільним лікарем.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 394
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Коли святкуватимемо День міста

06.01.2022 Семенюк Анатолій Володимирович
Коли  святкуватимемо 
День  міста?

чайкаКоли  святкуватимемо  День  міста?

Тішуся безмежно! Тішуся тим, що за тридцять років нашої Незалежності історичне краєзнавство (і не тільки) звершило колосальний стрибок у царині досліджень близької й далекої минувшини.
На початку дев'яностих ми мали малоформатне, але глибоке за змістом видання  під назвою "Ковель" Миколи Вельми, редактора  газети "Вісті Ковельщини". Сьогодні  про історію міста написано   досить багато. Немов із цілющого джерела, пульсує дорогоцінна інформація з глибини  років і віків  про життя нашого краю.
 
Коментарів до новини: 1
Переглядів новини: 421
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Їх любов освятила Різдвяна зірка

06.01.2022 Троцюк Світлана Дмитрівна

сім’яЇх  любов  освятила Різдвяна  зірка

Серед усіх чудес світу найбільше чудо – це людина і кохання. Кохання має свої закони розвитку, свій вік, як і людське життя. У нього є своя розкішна весна, своє спекотне і палке літо, своя  благодатна і щедра осінь та, нарешті, – чарівниця-зима, що встеляє промерзлу землю пухнастою білою сніговою ковдрою, що сяє діамантами у променях яскравого Сонця. 
Зима дарує нам чудові свята – Новий рік та Різдво, з пахучими красунями-ялинками та миготінням різнокольорових ліхтариків у вікні кожної квартири, святковими застіллями та подарунками. А головне – родинний затишок в оселі, де панує гармонія,  добро і…любов, яка з кожним роком стає міцнішою, а почуття сильнішими…
Саме так можна охарактеризувати ніжні і світлі почуття подружжя Юрія  та Вікторії  Пугачів з Ковеля. А починалось все ніби  звичайно – ніхто навіть подумати не міг, що прийде час і двоє прекрасних молодих людей стануть одним цілим і створять чудову сім'ю.
Знаменно те, що вперше  молоді люди зустрілись  на Різдво у січні 2010 року біля центральної ялинки нашого міста. З тих пір вони разом - серцем і душею, міцно тримаються  за руки, не зважаючи часом на далекі відстані і різні життєві обставини. Юрій за  спеціальністю - токар-верстатник, але мусить часом залишати своїх рідних, бо працює за кордоном.
…Того зимового дня  було досить прохолодно, потріскував морозець, проте навколо лісової красуні було велелюдно.  Лапатий сніжок ненароком потрапляв на вії юної красуні, роблячи її схожою на казкову Снігуроньку… Таки справді… Юрій, як заворожений, уже добрих пів години спостерігав за дівчиною, яка з першого погляду заволоділа його увагою.  Врешті наважився, підійшов. І ніскілечки не пошкодував.  Схвилювало і дівоче серденько зовсім  нове, спочатку несміливе почуття до сильного, мужнього сільського  хлопця з Мощеної,  на котрого, як виявилося згодом, можна покластися за будь-яких обставин. 
І ось уже  майже вісім років Юрій та Вікторія - щасливе подружжя. В люблячій  сім'ї народилися двоє прекрасних діток – донечка Софія і син Ілля. Донька-першокласниця наділена багатьма талантами. Дівчинка займається вокалом в Зразковій дитячій студії естрадного співу "Надія" (керівник Ірина Новожилова), а також танцями  у Зразковому аматорському ансамблі народного танцю "Дзвіночок"  комунального закладу "Ковельський Народний дім "Просвіта" (керівник Інна Темрук). 
Дворічний Ілля, хоч ще не такий дорослий, але поводить себе виховано, як справжній чоловік  (весь – в улюбленого татуся). Вікторія перебуває наразі у декретній відпустці із маленьким Іллюшею. Турботлива дружина і мама створює справжній затишок у родинному гніздечку. 
Коли у Святвечір з'являється перша зірочка, молода сім'я разом з дітками приходять у батьківську оселю Вікторії, де на них чекають люблячі дідусь і бабуся. Молодше і старше покоління збираються за родинним столом, а в хаті лунає перша коляда. 7 січня, вранці, родина обов'язково приходить на святкове Богослужіння. І не тільки на свята молоді ковельчани бувають у Божому храмі. Їхні серця відкриті перед Господом, а щира молитва не тільки береже їх у важку хвилину, а й скріплює почуття.
– У чому секрет вашого сімейного щастя? – запитуємо у Вікторії.
– Справжня любов – це вчинки, а не слова. Можливо, мій Юра не завжди багатослівний, але він надійний, вірний і дуже відповідальний. І завжди, щоб я посміхнулася, дарує мої улюблені орхідеї.  А, взагалі, у кожної людини повинна бути любляча родина, – щиро зізнається Вікторія Пугач. –  Сім'я для нас – це найголовніша  цінність.  Найрідніші люди  завжди допоможуть і підтримають  у важкі хвилини  життя. Головна наша цінність – це батьки. Вони подарували нам життя, ростили нас і оберігали. Під їх захистом ми виросли і стали самостійними людьми. Усі ці цінності намагаємося передати нашим діткам. Я низько вклоняюся своїм батькам,  щиро пригортаю до свого серця Юрину матусю за те, що виростила і виховала для мене найдорожчу в світі людину. Мій чоловік, на превеликий жаль, втратив тата, коли йому ще й  року не було. Нелегко доводилося неньці,адже, окрім Юрія, виховувала ще шестеро дітей.  
Ми залюбки їздимо у наше рідне село Мощену, де живе Юрина мама і наша дорога бабуся. Бабуся живе неподалік від лісу, то ми дуже любимо збирати ягоди і гриби та, власне, просто радіти життю й дякувати за це Богу.
l
Завтра до нас завітає Різдво Христове.  Усі православні християни радітимуть, прославляючи Спасителя. Нехай в це світле свято оживе у  серцях кожної родини надія, прокинеться любов і милосердя, добром і благодаттю наповниться кожен будинок. А розповідь про гарну молоду сім'ю додасть всім віри у добро і Різдвяну казку!
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКУ: Юрій та Вікторія ПУГАЧІ з донькою Софійкою та сином Іллею.
Фото Олега СЛЮСАРЯ.
Серед усіх чудес світу найбільше чудо – це людина і кохання. Кохання має свої закони розвитку, свій вік, як і людське життя. У нього є своя розкішна весна, своє спекотне і палке літо, своя  благодатна і щедра осінь та, нарешті, – чарівниця-зима, що встеляє промерзлу землю пухнастою білою сніговою ковдрою, що сяє діамантами у променях яскравого Сонця. 
Зима дарує нам чудові свята – Новий рік та Різдво, з пахучими красунями-ялинками та миготінням різнокольорових ліхтариків у вікні кожної квартири, святковими застіллями та подарунками. А головне – родинний затишок в оселі, де панує гармонія,  добро і…любов, яка з кожним роком стає міцнішою, а почуття сильнішими…
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 435
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Під захистом Тура

06.01.2022 Семенюк Анатолій Володимирович
Під захистом Тура

турПід захистом Тура

Немає в пам'яті початку,
Немає в пам'яті кінця.
У Бога – вічності печатка 
На всі віки, на все життя
На ток-шоу телеканалу "Перший суспільний", де йшла мова про Голодомор, глава Греко-католицької Церкви блаженіший Святослав висловив мудру думку: мовляв незважаючи на те, що геноцид Голодомором  десятиліттями замовчувався, применшувався, заборонявся і фальсифікувався, він не зник, а живе у нашій пам'яті і сьогодні.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 330
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Як привернути удачу

06.01.2022

удачаЯк  привернути  удачу?

2022 рік за давньослов'янським календарем – це 7530-7531 літо від створення світу. Давні слов'яни не мали поняття "рік", обчислюючи своє життя літами. Наші предки мали дев'ятиденний тиждень, а їхній місяць містив 40 або 41 день. Раз на 16 років в році було 369 днів, а не так, як зараз, – один раз на 4 роки. Цей час мав назву "Святе Літо". 
Рік починався з Новоліття –  весняного рівнодення.
Існує також думка, що святкування Нового року у слов'ян відбувалося восени під час осіннього рівнодення. Це в дечому відповідає дійсності. Адже восени, після збору врожаю, святкували завершення господарського року і початок нового такого ж року. З цією традицією існує чимало пов'язаних свят, які перейшли  у християнські традиції святкування. Це ті ж Спаса та Покрова. Але саме навесні святкувалося календарне Новоліття і перехід життя у новий Небесний вимір.
За гороскопом давніх слов'ян, який називався, звісно, не гороскопом, а календарем, кожен рік певного річного циклу мав відповідну назву. Він також носив образ тотемної тварини в Небесних світах – місці, де живуть сузір'я.
2022 рік проходитиме під покровительством Золоторогого Тура (Бика), заступника щиросердних і працьовитих. Древні слов'яни вірили, що ця стійка, витривала тварина винагородить кожного за старання. Золоторогий Тур є втіленням благородства, сміливості та наполегливості. 
Символ року "засуджує" брехню та маніпуляції, тому лицемірам успіху в 2022 не дочекатися. Не схвалює Бик і ледачих, але неодмінно прийде на допомогу енергійним, щирим та сміливим.
Кар'єра. Золоторогий Тур цінує матеріальні статки, тому можна розраховувати на підвищення на роботі. Головне – іти вперед,  попри незгоди,  та розраховувати лише на себе. Рік вдалий для налагодження старих контрактів й укладення нових. Бик не сприятиме аферистам і шахраям, тому їм доведеться шукати інші варіанти заробітку.
Родина. Сім'я є важливим фактором у житті Тура. Якщо ви готові докладати зусиль задля родинного добробуту, він прослідкує, аби ваші старання того вартували. Окрім цього, Тур – символ плодючості. Тому наступний рік сприятливий  для створення власної сім'ї та народження дитини. Золоторогий – могутній захисник,  й усіляко оберігатиме немовля.
Небезпеки. Запальним та імпульсивним слід намагатися стримувати спалахи емоцій. Річ у тім, що зайва агресія та різкість можуть завдати непоправної шкоди в 2022 році. Краще також намагатися уникати перевтоми. Надмірна працьовитість нічого не варта, якщо в результаті призведе до виснаження на роботі. Варто  також подбати про здоров'я.
Як правильно зустріти рік? Золоторогий Тур любить тих, хто пам'ятає про предків і шанує традиції. Через це найкраще зустріти рік у родинному колі. Гучні, галасливі святкування радше відлякують Бика. Він більше цінуватиме теплу атмосферу й смачні наїдки.
Оскільки за слов'янським гороскопом рік починається 20 березня, то до цієї дати  все ще перебуватимемо під покровительством  голосистого Півня. Півневі притаманні  гарячковість та емоційність. Саме тому 2021-й можна охарактеризувати, як хаотичний рік, переповнений несподіванками  і  змінами. В цьому ми переконалися на власному досвіді. 
Будемо сподіватися, що Тур принесе українцям більше спокою, порозуміння і перемог над ворогами.
Підготувала 
Світлана ТРОЦЮК.
2022 рік за давньослов'янським календарем – це 7530-7531 літо від створення світу. Давні слов'яни не мали поняття "рік", обчислюючи своє життя літами. Наші предки мали дев'ятиденний тиждень, а їхній місяць містив 40 або 41 день. Раз на 16 років в році було 369 днів, а не так, як зараз, – один раз на 4 роки. Цей час мав назву "Святе Літо". 
Рік починався з Новоліття –  весняного рівнодення.
Існує також думка, що святкування Нового року у слов'ян відбувалося восени під час осіннього рівнодення. Це в дечому відповідає дійсності. Адже восени, після збору врожаю, святкували завершення господарського року і початок нового такого ж року.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 284
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Січень в саду і на городі

06.01.2022

січеньСічень в саду і на городі

Новорічні свята, січень... Здавалося би, сад спить, а на городі сумно. Проте повністю забувати про турботи ні садівнику, ні городнику не варто. 
Від того, наскільки дбайливо ми поставимося до того, що дарує нам у цьому місяці природа, як витратимо час, що видався для відпочинку, залежить і те, як рослини перенесуть зиму, і те, як підготується до весни земля, і те, що буде рости на наших грядках у новому сезоні. 
"Розподіляємо" сніг
Якщо землю вкрив сніг – це добре. Він охороняє коріння рослин від вимерзання. І тому у саду й на городі необхідно трохи погосподарювати: накидати снігу під дерева, на пригнуті до землі пагони малини й винограду, на кущі смородини й аґрусу, на грядки. Особливо чутлива до сильних морозів суниця – про неї необхідно подбати в першу чергу. У зонах із сильними вітрами добре б виставити щити для затримання снігу.
А от з гілок дерев сніг краще струсити, особливо, якщо це одно-, дво- або трирічні саджанці. Робити це необхідно опівдні, коли сніг трохи підтане, за допомогою довгої тички, починаючи з нижнього ярусу гілок. Для того, щоб не ушкодити замерзлу кору, кінець палиці  краще обмотати ганчір'ям.
Підгодовуємо птахів
Якщо в саду розвішані годівниці для птахів, то саме  час очистити їх і заново наповнити кормом. Що їдять наші пернаті сусіди? Насіння соняшника, просо, овес, пшеницю, сушені ягоди глоду й горобини. Синиці й повзики не відмовляться від сала або м'яса, які можна нанизати на мотузку, але вони обов'язково мають бути прісними.
Якщо годівниці ще немає, але є бажання її зробити, то не обов'язково майструвати складну конструкцію. Цілком достатньо пристосувати для цієї доброї справи пластикову пляшку, коробку з-під цукерок,  соку. Підвішувати "пташину їдальню" необхідно з урахуванням того, що на відвідувачів можуть захотіти пополювати місцеві коти. Так само потрібно подумати про те, щоб ласощі не здуло вітром і не засипало снігом.
Гризуни
А от з мишами й зайцями краще не церемонитися. Якщо вони занадяться до вас у "гості", то проблем не уникнути. Тому необхідно постійно оглядати територію саду-городу на предмет слідів їхнього перебування, і  якщо вони виявляються – терміново вживати заходів.
Якщо ж усе було зроблено заздалегідь, то в січні залишається тільки поправляти обв'язку на штамбах дерев і, щоб зруйнувати мишачі ходи, притоптувати їхні навколостовбурні кола.
Але сад і грядки не єдине місце, де можуть з'явитися гризуни. Підвал, льох, сараї – територія, куди люблять навідатися миші й пацюки. У них необхідно поставити пастки, а на вентиляційні ходи – сітку.
Посадка крупномірів
У січні можна зайнятися посадкою дерев, однак правило це підходить тільки для крупномірів. Пересаджені в цей період, вони легше приживаються. При цьому яблуня, груша й слива досить просто переносять дану процедуру, а от вишня старше 10 років вимагає обережності й особливої уваги.
Теплиці
Якщо у вас є полікарбонатні теплиці  і ви не стали знімати з них на зиму полікарбонат, обов'язково зсередини поставте підпірки й регулярно змітайте з даху сніг. Крім того, не буде зайвим накидати снігу усередину конструкції, а так само розчищати його навколо будови, якщо висота сніжного покриву почне досягати 50 см.
Можуть постраждати під вагою снігу й неопалювані скляні теплиці. А от з опалювальних сніг зійде сам. У них в січні, якщо це не було зроблено в грудні, висаджують розсаду томатів, а так само висівають скоростиглі зелені культури.
Влаштовуємо 
город на підвіконні
Якщо ви занудьгували  за зеленню і хочете виростити свіжі вітаміни на віконці,  саме  час зайнятися вигонкою цибулі на перо, висадити в горщики або ящики кореневу петрушку, зубки часнику. Якщо ж є бажання повозитися з більш серйозними посадками, то можна посіяти кресс-салат, шпинат, руколу. Але для останніх обов'язково необхідно організувати більш ретельний догляд і якісне досвічування (тривалість світлового дня має скласти для них від 13 до 15 годин на добу). Якщо ви плануєте виростити на городі кореневу або черешкову селеру, картоплю з насіння, пізні сорти перців,  саме час посіяти їх для одержання розсади. Ще у  січні  висівають насіння окремих сортів полуниці.
Садовий інвентар
У період відносно вільних зимових днів  необхідно подбати про садовий інвентар. Тут мова не тільки про ремонт, але й про добір і купівлю нових інструментів,  мінеральних добрив, землі для висіву насіння на розсаду, плівки, нетканого укривного матеріалу та інших необхідних для саду й городу речей.
Крім того, саме  час підготувати й новий комплект одягу для роботи з хімікатами, переглянути відра й кошики, купити рукавички. При цьому варто пам'ятати, що рукавички бувають різними: для роботи із ґрунтом, для догляду за деревами й чагарниками, для збору врожаю, для контакту з рідинами.
Ревізія сховищ
Обов'язковою є в середині зими й ревізія сховищ. Ретельний огляд овочів і фруктів, ліквідація підгнилих екземплярів, підтримування правильного температурного режиму й вологості – гарантія  схоронності основної маси заготівель.
Насіння
І, звичайно ж, у розпал зими потрібно подумати про весняні посадки. У січні можна скласти сівозміну, вивчити нові пропозиції сортів, купити насіннєвий матеріал.
Підготувала 
Наталія РОМАНОВСЬКА.
Новорічні свята, січень... Здавалося би, сад спить, а на городі сумно. Проте повністю забувати про турботи ні садівнику, ні городнику не варто. 
Від того, наскільки дбайливо ми поставимося до того, що дарує нам у цьому місяці природа, як витратимо час, що видався для відпочинку, залежить і те, як рослини перенесуть зиму, і те, як підготується до весни земля, і те, що буде рости на наших грядках у новому сезоні. 

"Розподіляємо" сніг
Якщо землю вкрив сніг – це добре. Він охороняє коріння рослин від вимерзання. І тому у саду й на городі необхідно трохи погосподарювати: накидати снігу під дерева, на пригнуті до землі пагони малини й винограду, на кущі смородини й аґрусу, на грядки.  
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 354
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Від четверга до четверга

06.01.2022
Від  четверга 
до  четверга

НазарВід  четверга  до  четверга

7 січня, п'ятниця
Схід Сонця - 08.24; захід - 16.31.
Місяць - у Рибах.
Різдво Христове.
8 січня, субота
Схід Сонця - 08.23; захід - 16.32.
Місяць - в Овні.
День метро.
Післясвято Різдва Христового. Собор Богородиці. Прп. Константина Синадського.
Іменини: Юхима, Костянтина, Леоніда, Олександра, Августини, Анфіси, Марії.
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 237
Читати далі

Четвер, 6 січня 2022 року №1 (12799) / Повідомлення в номер / Гороскоп з 10 по 16 січня

06.01.2022
Гороскоп
з  10 по 16  січня

гороГороскоп з  10 по 16  січня

ОВЕН. Можете стати прекрасним органiзатором святкових вечiрок. Але плануйте тiльки тi справи, якi вам пiд силу. 
ТЕЛЕЦЬ. В середу може пiдбадьорити нова i цiкава iдея, задумане здiйсниться завдяки допомозi друзiв i близьких. Вихiднi можуть виявитися досить цiкавими.
БЛИЗНЮКИ. Рiшучий настрiй i бойовий характер дозволять подолати багато перешкод. Вам не доведеться боротися за своє щастя, воно саме постукає у дверi. 
 
Коментарів до новини: 0
Переглядів новини: 376
Читати далі

ВІСТІ КОВЕЛЬЩИНИ

  • Редактор
    Вельма Микола Григорович
  • Перший заступник редактора
    Ляшук Світлана Олександрівна
  • Головний бухгалтер
    Шостацька Ірина Іванівна

Громадсько-політична газета "Вісті Ковельщини" 2012-2025